Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60651) Giovanny


Giovanny
őstag

Akit esetleg érdekelne,még új szaga van :D


Zero Defect.No Compromise !

(#60652) SlayHUN


SlayHUN
csendes tag

Hali!

Ezekhez a procikhoz:
-Intel Core i7-4770
-Intel s2011 Core i7-4820K
-Intel s2011 Core i7-4930K

Milyen alaplapot javasoltok?

További adatok:

Memória: kingston 2GB DDR2 PC2-8500 1066MHz HyperX CL5 + RAM DDR3 GEIL VALUE PLUS CL9 PC12800 1600MHz 4GB

Videókártya: Asus R9 270X-DC2T-2GD5 AMD R9 270X 2GB

Tápegység: Cooler Master GX650W RS650-ACAAD3-EU 650W tápegység

[ Szerkesztve ]

(#60653) MiklosSaS válasza Giovanny (#60651) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:C , gratula. szep alaplap !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#60654) bluyoo válasza SlayHUN (#60652) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Hát ezt hogy sikerült összeszedni? :DDD
Tuning LGA2011-es CPU, és egy szorzózáras Haswell? DDR2-es RAM? 4Gb RAM LGA2011-es lapba?
1. Mennyit szánsz az alaplapra?
3. Milyen méretű lapot szeretnél?
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB 2/3,SATA 2/3,PCI,PCI-E,...)
5. Milyen a monitorod csatlakozása?
6. Szeretnél tuningolni vagy nem?

Bazinga!

(#60655) Giovanny válasza MiklosSaS (#60653) üzenetére


Giovanny
őstag

Köszönöm,de még nem tudom kipróbálni,mert nincs házam :((

Zero Defect.No Compromise !

(#60656) bluyoo válasza Giovanny (#60655) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Toljad össze az asztalon. :D

Bazinga!

(#60657) mobal válasza Giovanny (#60655) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Használd egészséggel! ;] Én ennyit már sokalltam érte :O

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60658) Giovanny válasza mobal (#60657) üzenetére


Giovanny
őstag

Nem volt olcsó az biztos,de remélem olyan jó is lesz mint az ára :)

(#60656) bluyoo Az lesz a végén,úgy sem bírom ki.

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#60659) SlayHUN válasza bluyoo (#60654) üzenetére


SlayHUN
csendes tag

Milyen processzort vegyek nevű topicba írták ezeket.

1. 50k

2.Passz.

3.Mivel annyira nem értek ehhez ezért leírom azt ami a mostaniba van:
-Belsõ bõvítõ csatlakozók: 1db PCI-E x16, 2db PCI-E, 3db PCI

-Belsõ csatlakozók: 1db IDE, 6db S-ATA II

-Külsõ csatlakozók: 1db soros port, 6db USB, audio, hálózati csatlakozó (RJ45), PS/2-es billentyűzet csatlakozó, PS/2-es egér csatlakozó

5. Régi típusú, de az új videókártya miatt van hozzá átalakító.

6. Nem értek a tuningoláshoz.

(#60660) bluyoo válasza SlayHUN (#60659) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"6. Nem értek a tuningoláshoz." Akkor a két LGA2011-es CPU-t el is felejthetjük. :)
Végül is a kereten kívül semmi használhatót nem írtál .... :DDD
De akkor maradjunk annyiban hogy nincs pl. IDE-s hardvered ... És az i7-4770-et fogod választani.
Egy szorzózáras alá nem kell az 50K-s kereted, a legdrágább lap is 30-35K-nál megáll.
Pl az ASUS H97-PRO vagy az MSI H97 GAMING 3.

Bazinga!

(#60661) SlayHUN válasza bluyoo (#60660) üzenetére


SlayHUN
csendes tag

Miért azoknak csak akkor van értelme, ha tudok tuningolni?

(#60662) bluyoo válasza SlayHUN (#60661) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát mivel "K"-s CPU-k úgy lenne értelme. Főleg a i7 4930K-nak a maga szerény 140K-s árcédulájával. Mondjuk nem tudom, mire kell neked 12szálon dolgozó csúcs CPU? Főleg egy 50K-s lapba ami az LGA2011 alja. :)
A i7-4820K meg nem igazán erősebb alapórajelen az i7-4770-nél.

Bazinga!

(#60663) MiklosSaS válasza SlayHUN (#60661) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Vagy ha tuningolod es 3 way SLi/CF-et szeretnel, vagy bench rekordokat szeretnel dontogetni, vagy olyan munkat vegzel rajta ami megdolgoztatja a 6 magot / 12 szalat.

Maskulonben ertelmetlen penzkidobas az egesz.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#60664) SlayHUN válasza bluyoo (#60662) üzenetére


SlayHUN
csendes tag

És az i7-4770 bírni fogja az új generációs játékokat? Pl.: Amiről most tudok a Watch Dogs-ot? Illetve majd BF 4 stb.

[ Szerkesztve ]

(#60665) MiklosSaS válasza SlayHUN (#60664) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Siman.....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#60666) bluyoo válasza SlayHUN (#60664) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Persze hogy bírni fogja! Szerintem még egy I5 is. :)
Érdekes lenne hogy egy majd 150K-s CPU kellene egy játékhoz! :DDD
A lapra visszatérve, amiket írtam a legújabb 9-es széria ami előreláthatólag majd a Broadwell-t is támogatni fogja. Az Asus lapon van M.2 foglalat és SATA Express port is, az MSI-n csak M.2 .
De a 8-es szériában is vannak elég jó lapok ha nem szükségesek a fentiek.

Bazinga!

(#60667) SlayHUN


SlayHUN
csendes tag

Intel Core i7-4770 3,40GHz s1150 BOX processzor 80500 Ft

+

Asus H97-Pro LGA1150 alaplap 31400 Ft

Ez így jó akkor? Illetve az árak jók?

(#60668) MiklosSaS válasza SlayHUN (#60667) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

igen

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#60669) bluyoo válasza SlayHUN (#60667) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Igen jó az összeállítás!
Az áruk már annyira nem.
Annyiért már Haswell Refresh CPU-t kapsz (jobb is lenne neked INTEL Core i7-4790 vs INTEL Core i7-4770). Sőt olcsóbban is: INTEL Core i7-4790 78K + a lap 30,5K.
De van egy csomó más üzlet is, nézz körül ha gondolod az árgépen vagy az árúkeresőn.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60670) batabb


batabb
csendes tag

Sziasztok van egy intel i5 2.8GHz 2300 Procim most szeretnék új alaplapot venni, de tanácstalan vagyok, aki tudna nekem ajánlani egy megbízható és nem nagyon drága alaplapot azt megköszönném :) 2* ram slot minimum és ilyenek jók hozzá : Socket 1155 / Socket H2 / Socket LGA1155 --- 20-30 ezer forint közötti árra gondoltam de egy kis +- belefér.

Előre is köszönöm.

bb...

(#60671) troll81 válasza Giovanny (#60651) üzenetére


troll81
addikt

szia tesztek érdekelnének a laprol ha kész a konfig :K köszönöm :R :R remek lap és szép is

(#60672) nimfas


nimfas
addikt

bluyoo: megerkeztek_az_intel_devils_canyon_processzorai ez jó hír... ugye? :)

Bár félek a 250 USD nálunk 250 Euro lesz....

(#60673) bluyoo válasza batabb (#60670) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Neked is megfelel. :)
De 30K-ba az MSI B75A-G43 Gaming is belefér (ami ugyancsak tuningmentes lap) vagy akár az ASRock Z77 Extreme4 (ami már tuningképes deszka).
Viszont ahogy írtam a kis szorzózáras I5-ösöd csak korlátozottan tudod tuningolni.

(#60672) nimfas
Aki venni akar belőle annak biztos! :DDD Akkor csak az első infó volt a jó, és nem csúszik annyit ....

Bazinga!

(#60674) csucsbicep válasza Giovanny (#60651) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Jóféle lap, bár én a PCH hűtésével nem tudok megbarátkozni :D

(#60675) 3.Aragorn válasza Giovanny (#60647) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Tisztában vagyok vele, éppen ezért vannak kételyeim az alaplapi hang - alaplapi hang és a hangkártya - alaplapi hang minőségbeli különbségeinek észrevehetőségében...

(#60651) jános: A képeken is érződik a jellegzetes kocka-szag. :D

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60676) 3.Aragorn válasza nimfas (#60672) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ha ez igaz, akkor még az is lehet, hogy megvárom. És mégiscsak tuning vas lesz a dologból... :DDD
Szorzózármentes pentium? :Y Na, végre valami! Lesz lehetősége a kis pénzű embereknek is egy kis tuningra. Helyes, helyes. :K Szerintem ultra nagyot kaszálnak majd ezekkel a pentiumokkal. És talán végre rájönnek, hogy nem érdemes szorzózárat beépíteni minden gyengébb cpu-ba.
Mire megérkeznek, a lapot is sikerül kiválasztanom szerintem. ;]
Shut Up And Take My Money

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60677) bluyoo válasza 3.Aragorn (#60676) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Na, végre valami! Lesz lehetősége a kis pénzű embereknek is egy kis tuningra. ...." Csak egy szülinapi kiadás, nagy reményeket ne fűzz hozzá hogy lesz folytatása! De jó kérdés hogy itthonra mennyi jut majd belőle.
Alapból egy Pentium tökéletes arra amire készítették, I5-öt meg amúgy sem tudsz belőle csinálni. Plusz a tuninglap és a hűtő pluszköltsége.
Szóval megint ott tartunk hogy aki kevés pénzből, vagy jó ár értéket akar, az ne erőltesse a tuningot.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60678) mikk2000 válasza bluyoo (#60677) üzenetére


mikk2000
őstag

Helló. MSI H81MP33 lap árban meg is felelne, csak az a baj szerintem ha beledugom a vga-t, a rajta levő hűtő miatt szerintem az az egy PCI-E egy bővítőhely is ugrik, mivel a régi lapban is a mellette levő kettő felé lóg. Hasonló árban milyen lap van amin legalább egy szabad PCI-E szabadon marad a vga hűtő ellenére? Amúgy mi a tapasztalat a H81MP33 integrált hangkártyájával?

Kösz!

(#60679) bluyoo válasza mikk2000 (#60678) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Hát árban nem csodálom hogy megfelelne, hiszen az egyik legolcsóbb LGA1150-es deszka. :DDD
Jó lenne tudni hogy milyen vasba is szeretnéd ezt a lapot. :)
ALC887 van a lapon bár azt nem tudom a lap ezt mennyire kamatoztatja. Mivel olcsósított deszka nagy elvárásokat nem támasztanék vele szemben.
De pl. az ASRock H81M esetében egy slottal távolabb van PCI-E 16X slot (4X).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60680) mikk2000 válasza bluyoo (#60679) üzenetére


mikk2000
őstag

Helló! Kösz, a tippet, amúgy csak sima g1820 lenne a "vas" :)

Mondjuk ránézésre nehezen tudom elképzelni hogy a házamba bele tudom rakni úgy hogy be is tudjam csavarni a lap csavarjait, de a ház leírása szerint tudja a micro atx-et. Ez a házam :)

[ Szerkesztve ]

(#60681) bluyoo válasza mikk2000 (#60680) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Miért ne tudnád beletenni? A H81M egy mATX-es deszka a linkelt YeonYang Gaming Tower ( :DDD ) meg a gyári honlap szerint nem csak mATX, hanem ATX-es lapokat is támogat. A szabvány meg szabvány. A lapok is jellemzően kisebbek mint nagyobbak a szabvány lapméreteknél.
CPU-nak nem gondolkoztál pl. a INTEL Pentium G3220-on?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60682) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

AsRock Z75Pro3 lapról mi a véleményetek. Kisebb tuningra alkalmas?

(#60683) bluyoo válasza Danecay (#60682) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Igen alkalmas hiszen tuninglap. :) Mégpedig az egyik legolcsóbb.
Olcsósított tuning chipset-el.Ugye a Z77 megnyirbált változata a Z75, az ASRock-on kívül nem is nagyon gyártott vele senki lapot.
Én inkább vásárolnám az Asus Z77-A -t. Ha már olcsó tuninglap kell.

Bazinga!

(#60684) jim bcs


jim bcs
MODERÁTOR

Na gyerekek! Még tavaly írtam az Asus-nak, hogy ez a gold színvilág annyira nem bejövős és mi lenne ha nem a távoli jövőben fehér nyákos alaplapok jönnének fehér nyákos vga-kal, erre nesze nektek nem csak az Asus de még az MSI is meghalgatta az imáimat! ;] :D

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#60685) bluyoo válasza jim bcs (#60684) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Asus TUF Sabranco Z97!? Mi jöhet még? :DDD Amúgy pofás fehéren is.
De figyeld a névválasztást: "Sabranco" az ASUS szerint a Sabertooth és Branco (portugál fehér) a szavak kombinációja. :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60686) jim bcs válasza bluyoo (#60685) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:DDD tényleg, ennyire tüzetesen még nem mentem bele.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#60687) Danecay válasza bluyoo (#60683) üzenetére


Danecay
őstag

Nem feltétel a tuning, de nem lenne baj ha lenne rá lehetőség, íg ylehet nekem pont meg is felelne ha nincs vele különösebb gond.

(#60688) bluyoo válasza Danecay (#60687) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A Z77Pro3 -ra volt panasz, és végül is "csak" a chipset más a két lapon. Ezért is írtam a Z77-A-t.

Bazinga!

(#60689) Daert


Daert
őstag

Hali,
Tudnátok deszkát ajánlani egy LGA-1150-es i5-4670K alá?
Feltételek:
- Max 20K,tudom ez a proci megérdemelne jobb lapot is,de most ez van.
- m-ATX méret
- WiFi kártyát bele tudjak szuszakolni.
Kb. ennyi lenne.

(#60690) menledge válasza jim bcs (#60684) üzenetére


menledge
senior tag

Úúúú ez a fehér nagyon tetszik! :Y Tökéletesen illene a FD Core 3000-be! :K

Volna egy kérdésem a szakértő urak felé! Egy Vanguard lapba, érdemes új 4590-es procit tenni, vagy fölösleges, jó a 4570? Másik, h Vanguardnak nem lesz vmi utóda 97es chipsettel? Tehát ami nem olyan drága mint a többi?

Jaa és még egy utolsó, ugye több mint valószínű, h kell a BIOS frissítés(új procinál természetesen)... a Vanguardnál ez mennyire könnyű egyszerű folyamat?

(#60691) bluyoo válasza Daert (#60689) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Nem létezik a keresett lap! Még a legolcsóbb tuninglap is átlépi a 20K-t!
De pl. 26K-ért ott az ASRock Z97M Pro4.

Bazinga!

(#60692) Daert válasza bluyoo (#60691) üzenetére


Daert
őstag

És ha nem kell tuning lap?
egy h87-z87 esetleg?

(#60693) mobal válasza Daert (#60692) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

ASRock H87 Fatality Performance? (~ 23k körül láttam)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60694) Daert válasza mobal (#60693) üzenetére


Daert
őstag

Ha jól látom az nem mATX méret.

(#60695) mobal válasza Daert (#60694) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ja valóban, de ha lenne is tuti drágább lenne. :(

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60696) bluyoo válasza Daert (#60692) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha nem tuninglap (B85, H87, H97), akkor nem kell a "K"-s CPU sem. :)
Z87 vagy Z97 -es lapok meg ahogy írtam nincsenek olyan olcsón, max. használtan. De amik vannak is ~25K környékén hát nem éppen a legjobb deszkák a tuningoláshoz (sem).
Ha nem tuningképes konfig mellett döntesz (ha nem szánod rá azt a kis plusz tőkét szerintem kézenfekvő), akkor hogy márkánál maradjak pl. az ASRock H97M Pro4, ~22K környékén. De hogy az "azonnali processzoros kérdések órája" topic-ban beszéltek éljenek a Z97 vagy a H97-es chipset-ben gondolkodj.
Bele akkor már az új Haswell Refresh CPU-t, pl. az I5-4590 / 4690 -et. Ezzel ~7K-t spóroltál csak a CPU-n ("K"-shoz nézve) és a hűtőt még nem is számoltuk. A megspórolt pénz mehet a többi hardverbe (akár jobb tuningmentes lapba is). :)

(#60690) menledge
Szerintem túl sokat buknál a CPU-d eladásán .... Ha most vásárolnál akkor megérné Haswell Refresh CPU-t vásárolni.
Egyelőre nincs a B85-nek utóda a 9-es szériában, és tuningmentes TUF alkatrészekkel szerelt lap sincs (egyelőre).
Lapozd ár a felhasználói kézikönyvet ott le van írva milyen módokon tudod frissíteni az UEFI-t. Nem nagy ördöngösség, de ha minden gond nélkül működik szerintem ne piszkáld ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60697) menledge válasza bluyoo (#60696) üzenetére


menledge
senior tag

Köszönöm a választ!

Majd csak lesz vásárlás, de akkor majd az új! :)

(Az egyelőre mit takar? Mármint ha esetleg kidobnak egy ilyet, akkor kb 1-2 hónapon belül?)

Persze a BIOST nem szívesen piszkálnám, sőt nem is akarom, csak ha nem menne benne az új proci, akkor kénytelen volnék..
Tényleg, akkor már egy kérdés ezzel kapcsolatban. Ha régebbi Bios van rajta, ami még nem kezeli a Haswell Refresht, és belerakom a procit, nem lesz baja ugye? Gondolom csak szimplán nem indul el!?

(#60698) 3.Aragorn válasza bluyoo (#60685) üzenetére


3.Aragorn
addikt

;]
Egyébként ütős ez a winter-camo' design. Az emberek tényleg lobogtatni fogják a pénzüket és kidobálják majd a régi lapjaikat, csak hogy fehér deszkájuk lehessen...
Én pedig abban a tudatban nyugodhatok meg egy fekete alaplap mellett, hogy végre nem mindenkinek ilyen van... :DDD

menledge: "Az egyelőre mit takar? Mármint ha esetleg kidobnak egy ilyet, akkor kb 1-2 hónapon belül?"
Könnyen előfordulhat. Szerintem minden gyártó tartogat még meglepetéseket.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60699) bluyoo válasza menledge (#60697) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Benne van a kérdésedbe a válasz nem fogja kezelni nem fog működni. :)
Mint ahogy Szacsee a minap le is vezette nekünk: [link].
"Az egyelőre mit takar? Mármint ha esetleg kidobnak egy ilyet, akkor kb 1-2 hónapon belül?" Nem vagyok jós, szóval nem tudom pontosan mikor, és milyen deszkák kerülnek majd piacra. De több mint valószínű a Broadwell alá nem csak s Z97, H97-es chipset-el lesznek lapok. És az Asus sem hiszem hogy hanyagolja majd a TUF vonalat (az még egyelőre egyedi a piacon). Lásd már van fehér TUF lap is! :DDD

(#60698) 3.Aragorn
Hát ha most vennék lapot, na meg nem lenne túlárazva, és netán a tuning is csábítana, én bevállalnám!
A Fehér-fekete amúgy is nagyon jól nézne ki együtt. :) Mondjuk pont a Sabertooth az a lap amit könnyedén bármilyen színűre fújhatsz [link].

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60700) menledge válasza 3.Aragorn (#60698) üzenetére


menledge
senior tag

Bár végül is nem is tudom ez engem miért érdekel!? :U
Már a Vanguard is bőven túlteljesíti minden kívánságom, sőt ki se használom, még a felét se... a Haswell refresht is tudja, szóval el is felejtem eme gondolatom! :DDD

Ha meg most összerakok egy gépet, az vagy 5 évig fog zakatolni, akkor meg már a Broadwell is elavult lesz. :D

(#60699) bluyoo
Igen olvastam Szacsee fórumtárs írását, pont ezért ijedtem meg...
Mert az "így még a pendrive+ EZ Flash" értem, de a "(Chipset+ME driver+ Update progi)" már magas nekem... Ezért is kérdeztem, h esetleg a Vanguardnál könnyebb e, mint az általa frissített lapoknál.
Plusz az Refresh procit is ezért kérdeztem, mert ha arra nem lett volna a válasz, ugye ez az egész Bois frissétéses dolog kiesik.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.