Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) lyes válasza wolffy (#999) üzenetére


lyes
tag

hát ez sajna bukó, mer nem tud ddr2-őt és a D805 csak ddr2-vel müxik asszem! :( :O

tudom hogy nem értek hozzá, de próbálkozni azé lehet!

(#1002) lyes


lyes
tag

létezik egyáltalán a világon agp-s, intel chipsettes ddr2-es lap? :O

tudom hogy nem értek hozzá, de próbálkozni azé lehet!

(#1003) wolffy válasza lyes (#1001) üzenetére


wolffy
aktív tag

A fentebb írt P5P800SE támogatja a D805 procit, viszont egy proci olyan RAM-mal megy amilyet az alaplaba lehet rakni. Az északi híd határozza meg a RAM fajtáját nem a proci!

(#1004) wolffy válasza lyes (#1002) üzenetére


wolffy
aktív tag

Ha el tudnád felejteni az AGP-t, könnyebb lenne az életed alaplapvásárlás terén. DDR2-es memóriamátogatással biztos, hogy nem kapsz olyan Intel chipkészletes alaplapot, ami kezel AGP-t! Az utolsó chipkészlet a 865/875 volt ami kezel AGP-t. Az utána jövők már csak PCI-E.

(#1005) *black*


*black*
csendes tag

mit tudnátok ajánlani kb 20 000-25 000 Ft-ért ami P4 LGA775-ös, AGP-s és minél több Slot van benne annál jobb?

(#1006) lyes válasza wolffy (#1004) üzenetére


lyes
tag

azt én is tudom, de most csak részben újítom fel a gépem, alap+proci+ram. És mivel a X800GTO-m AGP-s, nincs választásom, mert +50000 nincs új vga-ra. Szal erre a helyzetre kéne találni valamit! :DD

tudom hogy nem értek hozzá, de próbálkozni azé lehet!

(#1007) lyes válasza wolffy (#1003) üzenetére


lyes
tag

én is azt mondtam, h a lap csak ddr-t kezel, a proci azt meg nem komálja! :C

tudom hogy nem értek hozzá, de próbálkozni azé lehet!

(#1008) Gorneck válasza MooN00 (#991) üzenetére


Gorneck
titán

D805-ös procit szeretne így sztem a kn9 ki is esett...de amúgy se lenne sok értelme hisz lassan érkezik a conroe. Az msi lapja még nem igazán kapható, de legalább conroe ready.

cudar07: felesleges a méregdrága 800as ram.

Gorneck#1239

(#1009) cudar07 válasza Gorneck (#1008) üzenetére


cudar07
senior tag

szia
2*1GB 800 10 ezerrel több mint a 667 :U
ezt egy kicsit kifejtenéd vagy link ahol elmagyarázzák :)
előre is kösz :)
és melyik alaplapot montad?? :)

[Szerkesztve]

(#1010) cudar07 válasza MooN00 (#991) üzenetére


cudar07
senior tag

szia
hát ezek már nem fognak beleférni a pézembe (bár még 1 hóap kb. mire meglesz a pézem)
de abit-ot hol lehet kapni?? :Y
azt még nem találtam. :B

(#1011) Gorneck válasza cudar07 (#1010) üzenetére


Gorneck
titán

A kn9 amd-s lap ami már am2-es foglalattal rendelkezik. Ennek viszont semmi értelme, mivel hamarosan az országba érkezik az intel új procija a conroe.

Olvasd el a ph conroe tesztjét, ahol kiderül, hogy alig gyorsabb a 800-as ram, így a fennmaradó 10k-t egy jobb lapra költheted.

Mekkora kerettel rendelkezel?

Amúgy google.com ajánlott a kereséshez...

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#1012) Gorneck válasza cudar07 (#1009) üzenetére


Gorneck
titán

MooN00 két lapot ajánlott és abból az egyik...a többi kérdésedre meg válaszoltam...

Gorneck#1239

(#1013) cudar07 válasza Gorneck (#1012) üzenetére


cudar07
senior tag

szia
akkor ezek a ramok jók nem :B :B ??
DDR2 2048MB 675MHz CORSAIR XMS2 Twin2X /2x1024MB/ (2 év garancia) 47 610 Ft
és akkor belefér egy 42 000Ft lap is :)
köszi :R

(#1014) Fütyesz


Fütyesz
aktív tag

Abit at8 biztos nem jobb lap mint az ASUS A8R-MVP?
Esetleg crossfire nélküliben milyet ajánlanátok 30k-ért max?

[Szerkesztve]

Olyn megfontolt vagyok, hogy az már fáj, de néha a legnagyobb baromságba is rögön beleugrok:(

(#1015) MooN00 válasza Fütyesz (#1014) üzenetére


MooN00
aktív tag

Elvileg a 2 lap nem különbözik olyan egetrengető dologokban.
Azt veszed , amelyiket akarod.(Sokan inkább az Asus-t pártolják...)

Crossfire nélküli lapot tudok ajánlani, csak semmi konkrétat nem irtál rá, hogy mien kártyához kéne, mien ramokhoz és persze ,hogy mien procihoz (bár gondolom s939-eshez kell).

Gigabyte megbízható lapokat csinál, és viszonylag olcsón.

Gigabyte GA-K8NF-9 [link]
[kép]

Gigabyte GA-K8N Ultra-9 [link]
[kép]

Gigabyte GA-K8NXP-9 [link]
[kép]



[Szerkesztve]

(#1016) Fütyesz válasza MooN00 (#1015) üzenetére


Fütyesz
aktív tag

Köszi a választ. Lehet hogy crossfire-est veszek mégis hátha még jól jön valamikor. Amúgy
aug. közepén akarok venni athlon 4600+ X2-t(939) meg His X1800GTO iceq3 turbo-t meg értelem szerűen lapot meg talán memóriát

Olyn megfontolt vagyok, hogy az már fáj, de néha a legnagyobb baromságba is rögön beleugrok:(

(#1017) MooN00 válasza Fütyesz (#1016) üzenetére


MooN00
aktív tag

Akkor úgylátom bankotrobbantottál :)

Egyébként jól alaplapot kell majd választanod a dural-core és az Ati kártya mellé, mert nem gyenge konfigod lesz akkor.

Lehet érdemesebb lenne az sAM2 foglalatra gyúrnod , mert most az is hasonló áron van, és ott is fut az x2 , sőt, kevesebbet eszik meg mint az s939-es foglalatosok.
Ehhez a konfighoz majd eszedbe ne jusson ASrock lapot venni :DD

(#1018) Fütyesz válasza MooN00 (#1017) üzenetére


Fütyesz
aktív tag

Azért nem akarok AM2-t mert ahhoz másik memória is kell és 800Mhz-esből ezok nem épp olcsó darabok. Abit At8 vagy asus A8R-MVP. Nem tudsz még valami ezekhet hasonlót max.30k-ért. Az abitnakállítólag valami gond van a memóriakezelésével.
:R

Olyn megfontolt vagyok, hogy az már fáj, de néha a legnagyobb baromságba is rögön beleugrok:(

(#1019) slayer006 válasza Fütyesz (#1018) üzenetére


slayer006
addikt

keress itt a hirdetések között Abit AN8 Ultra vagy SLI -t
egy páran most válnak meg tőle (Conroe)
ez mindenképpen jobb, mint az AT8 ;]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#1020) Fütyesz


Fütyesz
aktív tag

Olyan lap kéne amin sok érzékelő van. Meg progikkal lehet állítani a ventisebességeket stb.

Olyn megfontolt vagyok, hogy az már fáj, de néha a legnagyobb baromságba is rögön beleugrok:(

(#1021) Boyfish


Boyfish
senior tag

hi srácok..van olyan SLiI-os alaplap, amin van intergált vga is? :U

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#1022) Gorneck válasza Fütyesz (#1020) üzenetére


Gorneck
titán

Abitnak ott a microguruja. A biosos szabályzás jobb, mint a szoftveres.:)

Sztem az an8-as szériánál jobbat nem találsz 939-es foglalatban. X2-nél meg várd meg az áresést mindenképp és semmiképp nem hagyd figyelmen kívül a conroe árai se.

Gorneck#1239

(#1023) Fütyesz válasza Gorneck (#1022) üzenetére


Fütyesz
aktív tag

Tudom azért várok max aug. közepéig de valahogy az intel már hidegen hagy. Az AN8-as szériában nincs crossfire-es.

[Szerkesztve]

Olyn megfontolt vagyok, hogy az már fáj, de néha a legnagyobb baromságba is rögön beleugrok:(

(#1024) Fütyesz


Fütyesz
aktív tag

Azt is figyelembe kéne venni hogy egy Coolink U8-120-as hűtő is felférjen a lapra. Az asus a8r-mvp-nél azt olvastam hogy elég szűkös a hely. Szerintetek elférne?

Olyn megfontolt vagyok, hogy az már fáj, de néha a legnagyobb baromságba is rögön beleugrok:(

(#1025) MooN00 válasza Boyfish (#1021) üzenetére


MooN00
aktív tag

Szerintem nincs olyan lap , felesleges keresni, de hátha valaki talál olyat.
Egyébként mért kell neked mind a 2 :) ?

(#1026) Boyfish válasza MooN00 (#1025) üzenetére


Boyfish
senior tag

azé mer maximalista vagyok:)

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#1027) Gorneck válasza Fütyesz (#1023) üzenetére


Gorneck
titán

Pedig nem kéne mivel ugyan azért a pénzért sokkal jobb megbízhatóbb gépet kapsz. ;)

Nem mondtam, hogy van...

Gorneck#1239

(#1028) Fütyesz válasza Gorneck (#1027) üzenetére


Fütyesz
aktív tag

Szerintem egy 4600+ X2 Athlon bőven megbízható

Olyn megfontolt vagyok, hogy az már fáj, de néha a legnagyobb baromságba is rögön beleugrok:(

(#1029) Gorneck válasza Fütyesz (#1028) üzenetére


Gorneck
titán

Ki beszélt prociról?!

Amúgy meg nem értem minek kérdezel, ha már megvan mit is szeretnél fix véleménnyel és egyből ''visszatámadsz'' a tanácsokra... :F

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#1030) Fütyesz válasza Gorneck (#1029) üzenetére


Fütyesz
aktív tag

Okay. Úgy néz ki tényleg megvan Asus A8R32-MVP Deluxe :C
:R

Olyn megfontolt vagyok, hogy az már fáj, de néha a legnagyobb baromságba is rögön beleugrok:(

(#1031) wolffy válasza Fütyesz (#1030) üzenetére


wolffy
aktív tag

Tudtam én...

(#1032) Fütyesz válasza wolffy (#1031) üzenetére


Fütyesz
aktív tag

Mit tudtál?

Olyn megfontolt vagyok, hogy az már fáj, de néha a legnagyobb baromságba is rögön beleugrok:(

(#1033) wolffy válasza Fütyesz (#1032) üzenetére


wolffy
aktív tag

Na mit? :) Én voltam az aki a kérdésedre először ajánlottam deszkákat a #993-as benyögésemmel. Ott első helyen említettem egy ASUS A8R-MVP típust. Csak időközben rájöttél, hogy az túl olcsó és ezért beéred a nagyobb tesójával, ami az ASUS A8R32-MVP. Na? Dereng már valami?

(#1034) Fütyesz válasza wolffy (#1033) üzenetére


Fütyesz
aktív tag

Nem az olcsóságról van szó hanem a teljesítményről. Utánaolvasgattam és ha már egy duplamagos procim lesz akkor veszek alá valami szuper lapot is.

Olyn megfontolt vagyok, hogy az már fáj, de néha a legnagyobb baromságba is rögön beleugrok:(

(#1035) MooN00 válasza Fütyesz (#1034) üzenetére


MooN00
aktív tag

Szerintem az ASUS A8R-MVP rendkívűl jó lap, megfizethető áron.
Hasonló felszerelésekkel bír ,mint a A8R32-MVP Deluxe, néhány feleslegesnek is vehető extrát leszámítva.
Bár gondolom aki nem a NASA számítógépét fejleszti, az megeléxik az olcsóbb darabbal. Hisz a A8R32-MVP Deluxe ára kb. 50-55 között van.

(#1036) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Sziasztok.
Lenne egy pár kérdésem. Gépet cserélek és mostanság annyira nemtudom hogy mi a dörgés a piacon hogy eszméletlen az árakat tudom csak. AMD configot szeretnék mert P4 volt eddig csak már elavult 1.9Gh volt Procit 30e ig szeretnék néztem 3500+ AMD fér bele. Több csippel készül vagy csak eggyel? Ezeket a dolgokat nem vágom. Alaplapot 20e-ig szeretnék hozzá azt sem tudom mi lenne jo. 939-es érdekelne ott is a chip milyen legyen benne? Nvidia? És még annyi hogy DDR vagy DDR2 memóriát rakjak bele. Előre is köszön a választ hátha valaki fel tud világosítani. :)
Esetleg egy link ahol rendesen le van irva hogy X2 mit takar. (csak azért mert procinézegetés közben belefutottam azt sejtem hogy ez lesz a jövő csak energia éhségük mekkora mert nálam megy a gép állandoan a letöltések miatt)

(#1037) Fütyesz válasza MooN00 (#1035) üzenetére


Fütyesz
aktív tag

Az ára 44245Ft. Ne gondoljátok hogy csak azért veszem a drágábbat mert dicsekedni akarok hogy hűde drága lapom van. Hanem azért mert. Jókat olvastam róla és az ismerősök is jónak tartják. Mondjuk az ára nekem sem jön be annyira. Ha lenne valami olcsóbb ami ilyen jó akkor azt venném(de még közel sem biztos hogy futja a pénzemből)

Olyn megfontolt vagyok, hogy az már fáj, de néha a legnagyobb baromságba is rögön beleugrok:(

(#1038) Fütyesz válasza Dzsolo (#1036) üzenetére


Fütyesz
aktív tag

Ha vársz az árcsökkenésig akkor bőven kijön egy 3800+ vagy ha raksz hozzá 10k-t akkor egy 3800+ X2 is kijöhet. Mondjuk én nem vagyok annyira otthon a cuccokban(csak azokat nézem amit venni akarok) de ez biztos megéri várni még 2-3 hetet. És azért gondold meg egy kétmagos proci mondjuk 35-40k-ért jócskán csak nem elhanyagolható teljesítmény :U
Persze csak magánvélemény ;)

Olyn megfontolt vagyok, hogy az már fáj, de néha a legnagyobb baromságba is rögön beleugrok:(

(#1039) Dzsolo válasza Fütyesz (#1038) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Ez a 2-3hét mennyire biztos? Hozzá tenni tudok mert dolgozó ember vagyok csak tul drágát sem akarok mert az elektronika az aminek leghamarabb esik az ára. Max augusztus végéig akarok várni mert utána drágulnni szoktak a dolgok.

(#1040) Komplikato válasza Dzsolo (#1036) üzenetére


Komplikato
veterán

AsRock AM2NF4G-SATA2 olyan 17.000 körüli lap, plusz ehhez egy AM2-es 3500+ (ennek nem tudom az árát, az OEM s939 változat olyan 25.000) már elég baráti. Persze ehhez DDR2 dukál, és sajna a DDR2-800 drága, de emberi áron kapsz 667-es ramot ...
Vagy vársz (de nem tudja senki itt az Isten háta mögött Magyarországon mennyit késik az áresés, 1, 2 hónap? Több? :F ), és veszel árában 3800+ X2 vagy nagyobb kétmagos procit.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1041) lazydog válasza Dzsolo (#1036) üzenetére


lazydog
addikt

Ha 30K a korlát a procira, ideális választás lehet a 3500+, ez egy magos. Ehhez viszont kizárólag DDR1 RAM-ot használhatsz. Az X2 a kétmagos, még mindig DDR1 RAM-al.
Az S940 foglalatú AM2- ből van egymagos és kétmagos is, ezekhez már csak DDR2 használható.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1042) Dzsolo válasza Komplikato (#1040) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Szoval akkor AsRock AM2NF4G-SATA2 + 3500+ (vagy 3700+) és sima DDR ram az jó választás (ennyi pénzért?) Elolvastam a tesztet a 3800 x2 ről nem volt tul meggyőző vagy csak a leirás nem volt tul jó. ugyanaz a proci az egyik 1 magos a másik 2 gondolom a 2magos gyorsabb de mennyivel? (Nekem a sebesség nem olyan fontos mert csak töltögetek néha játszok csak)
Asszem az előbbi configot veszem akkor

(#1043) Komplikato válasza Dzsolo (#1036) üzenetére


Komplikato
veterán

AMD 64 - ez a ''sima'' 64 bites AMD proci, van belőle többféle mag, de általában az újabbat lehet csak kapni, ami általában jobb is. Most a menő mag a ''Venice'' és a ''San Diego''
AMD 64 X2 - az X2 jelöli a kétmagos A64 procit
Sempron - ez eredetileg butítva volt 64 bit ügyileg, most már nincs és SSE3-at is tud (P4 multimédia utasításkészlet), gyakorlatilag kisebb benne a cache és az alapórajele csak 333. A 754-es foglalatú változat nem tudott kétcsatornás memóriavezérlést (se a 754-es A64).
Úgy tudom s939 és sAM2 foglalatos társainál van 400-as FSB és dual chanel is.
Opteron - ez szerver proci, általában többprocis lapokban használják, más a bele, ezért sokkal magasabb a nyers számítási teljesítménye meg azt hiszem van benne Level3 gyorsító memória is. Van belőle kétmagos is. Ehhez viszont vagy spéci s940-es lap kell vagy ''régi'' s939 vagy meg kell várni az újat, az valami s723?
Athlon FX - erről fogalmam sincs

Ha baromságot írtam, valaki javítson :)

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1044) Komplikato válasza Dzsolo (#1042) üzenetére


Komplikato
veterán

AM2 procihoz CSAK DDR2 ramot használhatsz. Ha új gépet veszel ez nem gáz, mert a DDR2 lassan kevesebbe kerül, mint a DDR1. Viszont ha nem Sempron procit teszel bele, hanem AMD64-et, annál picit lassíthatja a 800MHz-nél lasabb ram. A 800MHz-s ram meg pöttyet drága.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1045) Dzsolo válasza Komplikato (#1043) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Köszöntem. Ez a leirás az amit kerestem :)

(#1046) MooN00 válasza lazydog (#1041) üzenetére


MooN00
aktív tag

''Az S940 foglalatú AM2'' ??

Az sAM2 az már maga egy foglalat. Erre ahogy írtad a ddr2 a jellemző.

Dzsolo:

Nem írtad ,hogy milyen videókártyád van, vagy hogy milyet akarsz venni. Ha Geforce-ot akarsz, akkor nVidia csipet, ha Ati-t akkor Ati csipszetes lapokat nézz.
Ha most a videókártyád sem az igazi, akkor úgy vagy mint én (csak én sempronról jöttem át), hogy alaplap+cpu+videókari csere.
Ezt ''olcsón'' én úgy teszem ,hogy veszek egy Gigabyte alaplapot nVidia csipszettel (és integrált videókártyával 6100geforce 128mb), és egy Athlon 3500+-os procit bele, a videókártyával meg várok 1-2 hónapot, amíg zuhannak az árak és már 30ért lehet 7600GST -t venni (256mb-osat). 40 körül jövök ki, és megvan mind a 3 fejlesztenivaló :).
DDR 500-as memót ajánlok ráadásul dual-ban 2x512.
Athlon x2-est még nem érdemes venni, mert még drága, és teljesítményben még nem jár annyira magas szinten mint amennyit elkérnek érte.

Ha tetszik a kombináció leírhatom,hogy pontosan milyen lapot veszek.

(#1047) Fütyesz válasza MooN00 (#1046) üzenetére


Fütyesz
aktív tag

Az X2 ára valóban magas még. De aug. közepére már elfogadható sőt a mostaniakhoz képest olcsó lesz és igazán nagy teljesítményű.
[link]

Olyn megfontolt vagyok, hogy az már fáj, de néha a legnagyobb baromságba is rögön beleugrok:(

(#1048) MooN00 válasza Komplikato (#1043) üzenetére


MooN00
aktív tag

Bocs hogy beleszólok, ez már tényleg csak kukacoskodás, de hogy tiszta legyen a kép, a ''sima 64 bites AMD proci'' neve Athlon 64.
(ez egyébként nem egetrengető dolog)

(#1049) Komplikato válasza MooN00 (#1046) üzenetére


Komplikato
veterán

Nem nagyon értek ezzel együtt, hogy NV kártyához NV lap és ATI-hoz, ATI chipsetes. Miért is? Általában ahol gáz van a VGA-val, ott az alaplapgyártó Biosa a ludas, nem a chipset. Majd az új chipsetekkel (amik még most drágák, NForce 5, ATI R6xx) már lehet ilyet ajánlani, mert mindkét gyártó chipsetje ''tuningolja'' a ''saját'' kártyát, megemeli a PCIE órajelét meg ilyesmik ... de most még nincs ilyen előnye vagy hátránya egyiknek sem. Szerintem.
Az integrált GF6100/6150/X200 meg nem olyan nagy szám, egy 6000Ft-os X550-en is szénnéalázza őket, szóval ideiglenes kártyának is inkább külön kártyát javasolnék ...

[Szerkesztve]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1050) Komplikato válasza MooN00 (#1048) üzenetére


Komplikato
veterán

Ez jogos, tehát name AMD 64, hanem Athlon 64. :R

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.