Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60201) LonGleY


LonGleY
veterán

FX-6300 (AM3) alá milyen lapot raknátok az esetemben?

Tuning nem érdekel, egy remek hűtés adott, viszont van 6 GB DDR2 800 MHz memóriám, amitől első körben nem válnék meg, ha lenne olyan lap, ami fogadná a proci társaságában. Van ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#60202) csucsbicep válasza bluyoo (#60200) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Google nálam is ugyanannyit tud :D
Néztem már amúgy. Z97-A-hoz képest: + black PCB, - DVI, - D-Sub. Ettől eltekintve kb. ugyanaz.

(#60203) bluyoo válasza csucsbicep (#60202) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Na igen! :DDD

(#60201) LonGleY
Szerintem nem létezik a keresett lap. :) Legalábbis egy FX alá való.

Bazinga!

(#60204) EMPeter válasza bluyoo (#60200) üzenetére


EMPeter
csendes tag

A ködösségem abból adódott, hogy nem tudom, hogy akarom-e/van-e értelme tuningolni a gépet, de elnézést, azt oda akartam írni, hogy az idő nagy részében valószínűleg játékra lenne használva, bár Blenderrel is ismerkedem az utóbbi időben.
Ha netán Z+K lenne belőle végül, akkor lehet rászánok valamivel többet, bár valószínűleg maradok végül H87/97 mellett

The final frontier begins in this hall. Let's explore it together.

(#60205) bluyoo válasza EMPeter (#60204) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Ha netán Z+K lenne belőle végül, akkor lehet rászánok valamivel többet" Szerintem nem lehet hanem biztos hogy többet rá kell szánnod! :)
A munka az a terület ahol az erősebb hardver pénzt takaríthat meg. Ugye az idő pénz .... :)
De hogy az említett program mennyit kamatoztat egy tuningolt CPU plusz teljesítményéből azt nem tudom (talán a linkelt Milyen processzort vegyek? topic-ban).
Mint írtam szerintem a GTX770-et kiszolgálja egy modern szorzózáras CPU, szóval a játékhoz sem kötelező a tuning.
Ajánlanék még egy topic-ot: Intel Core i3 / i5 / i7 4xxx "Haswell" Itt bőven vannak tuningbetyárok ha esetleg mégis úgy döntenél hogy szeretnél.

Bazinga!

(#60206) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Sziasztok!

Egy lehetséges konfig csere előtt állok, maradok az Intelnél, azon belül is a Haswell a kiszemelt (i5 4570k)
Nem vagyok tuningőrült, a prioritás a nagyfokú megbízhatóság/stabilitás, de lehessen húzni is picit a rendszert ésszerű keretek között. Tehát kupakolás, vizezés nálam nem játszik, SLI CrossfireX támogatás nem hátrány. Nagyjából 25-26e Ft a keret.

Az Asrock lapjaival szemezem, de nem tudok választani:
Fatal1ty H87 Performance
Z87 Extreme3

H87 és Z87-es chipset között van lényeges különbség? A szóban forgó procit gond nélkül lehet húzni ezen lapokban? Illetve hogy ezen lapokban stabilnak mondható e minden egyéb vezérlő (Sata, USB)

Nem feltétlenül szeretnék Asrock-ot, ha van egyéb gyártónál megfelelő alternatíva a fenti kritériumok alapján, csak ajánljátok bátran.

Köszönöm!

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#60207) 3.Aragorn válasza PAtr0n (#60206) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ha tuningolni akarsz, akkor a Z87-es kell neked!

Nem minden vándorút céltalan...

(#60208) PAtr0n válasza 3.Aragorn (#60207) üzenetére


PAtr0n
addikt

Így van, de nem eszetlenül. :) Igazából ezek az Asrock-ok nagyon jó árban vannak és nem olvastam még rosszat róluk. Igazából giga párti vagyok, de nem tudom jelenleg azokból mit érdemes, és megéri e a többletköltséget.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#60209) regener válasza Zsivaagoo (#60018) üzenetére


regener
veterán

Kértem tőle privátban képet a működéséről, azt írta "igen" (semmi több, se köszönés se semmi), de nem kaptam :U

Ideieglenesen az adatlapomon lévő konfighoz milyen 1155 lapot vegyet 10e és 18e között?
Az Extreme még gariban van, semmi hír róla de a gépet meg használnom kéne így kénytelen vagyok valamit venni. Igaz B75-re gondoltam mert akkor ha visszakapom a lapom ez meg jó lesz öcsémnek a H61 helyére.
P67 és Z68 is szóba jöhet ha jók még azok.

(#60210) Vekko


Vekko
aktív tag

Üdv!

Ehhez a konfighoz jó lenne szerintetek az ASRock Z87 Extreme 3 lapja?

i5 4670K
corsair vengeance 2x4GB
r9 280 (nem szeretnék többet, max csere)
fsp raider 550
zalman z9

Nem vagyok nagy tunningos viszont meghagyom a lehetőségét, nem szeretnék rekordokat dönteni de jó lenne kihozni majd belőle többet.
(tárhelyek stb. száma átlagos + a lapban ami még tetszik a picivel jobb audio chip ezen az ár szinten és az intel lan)

[ Szerkesztve ]

(#60211) Hav3l


Hav3l
tag

heló
gigabyte z87p-d3 ez csak nekem furcsa, hogy ennyivel olcsóbban adja vagy tényleg jó ajánlat ?

(#60212) regener válasza Hav3l (#60211) üzenetére


regener
veterán

Kérj képet a foglalatról, hogy nem-e sérült, ha nem akkor vehető.

(#60213) Hav3l válasza regener (#60212) üzenetére


Hav3l
tag

köszönöm, amúgy nincs rá szükségem csak megakadt a szemem rajta :D

(#60214) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok, I5-3570k ,8gb ram,gtx660 alá milyen alaplapot ajánlanátok? A mostani Asrock Z77 Pro3-mal meg voltam elégedve de neki adom ismerősnek, és valami hasonló vagy jobbat szeretnék olyan 20-25ezer környékén!

(#60215) 3.Aragorn válasza Szajo (#60214) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Szerkesztve. :B

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60216) PAtr0n válasza Vekko (#60210) üzenetére


PAtr0n
addikt

Épp egy ilyen rendszert szeretnék összepakolni, és először én is az Z87 Extreme 3-mal szemeztem, de rábeszéltek az Extreme 4-re. Ha egy kicsit is érzékeny vagy a minőségi hangzásra, illetve fontos a radikális tuning, mindenképpen az Extreme 4-et válaszd, a 12 fázisú tápellátás és az ALC 1150-es hangkeltő miatt. Utóbbi ráadásul erősített vonalkimenetet is kapott, 600 ohm-os fejeseket is kihajt. Olvastam róla külföldi oldalakon, a hangzása a Xonar DX-et szorongatja (nekem az van, így nagyon kíváncsi vagyok).
A két lap között 7e Ft a különbség, ennyit megérhet ez a 2 plusz dolog. Illetve az Extreme 4-en 3x 16-os PciE slot van aki durva 3 VGA-s rendszert szeretne.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#60217) frankdelgado válasza bluyoo (#60198) üzenetére


frankdelgado
őstag

Köszi!

Az Asus M5A97 EVO R2.0. még belefér, de 45 papírom már nincs rá... Csak kiváncsiságból: Mi a gond az MSI-vel, mivel jobb a Asus M5A97 EVO R2.0.?

(#60218) bluyoo válasza frankdelgado (#60217) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
"45 papírom már nincs rá" Csak példának hoztam fel a Sabert hogy azt az egyetlen PCI-E 3.0 -ás AMD AM3+ -os lap.
Hát kezdem azzal hogy egy "csupasz" lap, ami szerintem felér egy öngyilkossággal egy FX mellett.
Plusz alapból gyengébb, elavultabb a tápköre mint az EVO R2.0 -nak (és erre jön egy viszonylag nagy borda).
Utána a EVO R2.0 -n Realtek ALC892 hangkodek, ... összességében jobb felszereltség és segédprogramok. Nem potyára van akkora árkülönbség.
De ha gondolod nézz be az AMD FX topic-ba.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60219) frankdelgado válasza bluyoo (#60218) üzenetére


frankdelgado
őstag

Az általad ajánlott Asus csak pár ezressel drágább mint az MSI, amit kinéztem tehát nyílván ezen nem szőrözök, ha az erősebb. Saber nagyon szimpatikus, csak nem fér bele a keretbe FX topikba már voltam, ott 6300-at ajánlottak alsó hangon, na de ezt majd ott.....

(#60220) bluyoo válasza frankdelgado (#60219) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"ott 6300-at ajánlottak alsó hangon" Az I5-ök mellett nem csodálom ....
Hát igen a 6300 alá azért elég túlzás lenne egy 45K-s deszka. :)

Bazinga!

(#60221) frankdelgado válasza bluyoo (#60220) üzenetére


frankdelgado
őstag

Még egy kérdés: Ha már Asus M5A97, akkor a sima és az EVO között mi a különbség?

A teszt nekem nem mond igazából semmit.

http://hardver-teszt.hu/news.php?newsID=1643

A CF nem érdekel és a tuning sem nagyon. A DTS még úgysem,

(#60222) bluyoo válasza frankdelgado (#60221) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Azon az oldalon nem a kérdéses lapok vannak ...
Ha tudod az EVO R2.0 -t vedd! Ne a simát, ne a sima R2.0 -át, ne a sima EVO-t.
Jobb audio de főképp erősebb tápkör, ami már digitális vezérlést kapott .... és sorolhatnám de az Asus honlapján össze tudod őket nézni. Megnyomod a "Hozzáadás összehasonlító listához" gombot mindkét link esetében majd jobb fent a csíkok és az "Összehasonlító lista" és "Összehasonlítás most" gombokat.
M5A97 EVO R2.0
M5A97 R2.0
"A CF nem érdekel és a tuning sem nagyon." Akkor meg szerintem ne FX-et vásárolj! :)
Milyen asztali gépet vegyek?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60223) Nowi


Nowi
tag

Sziasztok!

egy kis segitséget kérnék.. G3220 alá mit érdemes venni??

mondjuk ugy 15k korul..

elore is kosz

(#60224) mmm007


mmm007
csendes tag

Sziasztok!

A következő konfighoz keresnék alaplapot szerintetek mi lenne jó választás?
Amd A6 6400k
Samsung 160 Gb hdd
1x 4Gb 1600 mhz Corsair ddr3 ram

Lehetőleg olcsó legyen

(#60225) kampobasszo


kampobasszo
csendes tag

Hi!
Tájékozatlan vagyok a témában, azt szeretném megtudni hogy egy intel haswell (z87) cpu bele megy e egy z97- es lapba. Szóval kompatibilis a kettő?

A másik kérdésem hogy milyen lapot ajánlanátok egy intel 4770k alá?
Szempontok:
-Jó tuningolhatóság (jó lenne 4.5 re húzni a procit)
-HDMI kimenet
-6 hang kimenet
-4 ram slot
-ATX méret
Keret: 30 - 35 alatt

http://500px.com/Illes-

(#60226) 3.Aragorn válasza kampobasszo (#60225) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Igen, az új 97-es chipkészletű lapok támogatják a régi haswellt, ahogy a devil's canyon-t és a broadwell-t is támogatják majd!

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60227) Szajo


Szajo
őstag

Erre valaki?

(#60228) CsigaGyilkos válasza Szajo (#60214) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Én ebben az árkategóriában egy Asrock Z77 Extreme4 alaplapot ajánlok. Igaz bőven súrolja (inkább megüti) az általad vázolt ár felső határát, viszont nagyon jó kis lap. Mind ár/érték arányban... És ha találsz használtan, akkor bőven 25K alatt hozzájuthatsz.

Visca el Barcelona!

(#60229) Nowi


Nowi
tag

erre vki otlet??

(#60230) Abrion


Abrion
senior tag

Hali

Ajánljatok nem tuningolható 1155 procira alaplapot, és legyen rajta pci, a hangkártyám az, legalább 1 kell.

[ Szerkesztve ]

(#60231) mobal


mobal
MODERÁTOR

Megjött a deszka (Asus Z97-PRO). Nagyon komoly. Élőben a "fuksz" PCH hűtő annyira nem vészes. Vélhetően a következő héten összeütöm egy i5-tel (sajnos a 4790K csak szeptemberben rajtol), aki ilyen lapon gondolkodik annak több információval tudok nemsokára szolgálni! :)

mobal,

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60232) BomiBoogie válasza mobal (#60231) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mondtam én, hogy ne légy finnyás. :D

(#60233) regener válasza Abrion (#60230) üzenetére


regener
veterán

ASUS P8B75-V kb 16ezer újonnan.

(#60234) Abrion válasza regener (#60233) üzenetére


Abrion
senior tag

tudsz jobban pci nélkül? és hozzá egy jobb hangkártyát ex-re "SB Creative Audigy"
de úgy hogy max 25k-ba kerüljön a kettő.

(#60235) Szajo válasza CsigaGyilkos (#60228) üzenetére


Szajo
őstag

Értem, köszönöm!

(#60236) Maotun


Maotun
őstag

Sziasztok !
Az Msi Mpower család mpower sp/mpower/,mpower max /miben külömbözik???
cpu tápellátásában? 16 illetve a max 20 fázis?

(#60237) Andrew613


Andrew613
csendes tag

Hali szeretnem a segítségeteket kérni abban hogy milyen alaplapot és milyen tápot vegyek egy Amd fx 6300-as procihoz es egy Asus HD770-es karihoz és még ehhez jönne egy Kingston HyperX blu.
Nagyából olyan 20 ezer forint árértékben szeretnek alaplapot , a tápról meg fogalmam sincsen hogy hogy és mi szóval előre is köszi a választ :D :) :)

(#60238) regener válasza Abrion (#60234) üzenetére


regener
veterán

Szerintem egyedül a legcsóbbakon és az ITX-eseken nincs PCI, a hangkarikhoz meg nem értek. :/

Andrew613:
M5A97 R2.0
(tápnak egy Chieftec CTG450 vagy egy XFX PRO450 kerettől függően)

[ Szerkesztve ]

(#60239) Andrew613


Andrew613
csendes tag

Köszönöm a gyors reagálást :D egyébként sok helyen olvastam mar hogy az Asust M5A97 R2.0 ajánlják de gondoltam megkérdezek azért pár embert hogy nehogy rossz választás legyen és kuka az egész :D

(#60240) Maotun válasza Andrew613 (#60237) üzenetére


Maotun
őstag

[alaplap]
[táp]

[ Szerkesztve ]

(#60241) regener válasza Maotun (#60236) üzenetére


regener
veterán

Az Mpower Max alkalmalmasabb többkártyás rendszerhez, több SATA III porttal rendelkezik és jobb a tápellátása mint említetted. (Telón nézve ezeket vettem csak észre, nameg persze az áruk is különbözik.
Az a CM táp meg nem a legjobb, inkább az XFX.)

(#60242) Maotun válasza regener (#60241) üzenetére


Maotun
őstag

:R köszönöm a választ. legyen a táp is Xfx!

(#60243) Maotun


Maotun
őstag

Segítség kéne!
[link]
ennél a Z97.-es alaplapnál a cpu táp 8 pin mellé a 4 pin nem kötelező ugye?
a PCIE felett lévő 6 pines táp mire való?

[ Szerkesztve ]

(#60244) bluyoo válasza Nowi (#60223) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Pl. az ASRock B85M Pro4 elég jó ár/érték aránnyal.

(#60236) Maotun
Hi!
A gyátó honlapján össze tudod nézni a kérdéses lapokat: Overclocking Intel

(#60243) Maotun
Igen, nem kötelező!
"a PCIE felett lévő 6 pines táp mire való?" A dVGA-k kiegészítő tápcsatlakozója. Ezeknek a csatlakozóknak többkártyás rendszernél van értelme vagy ha mindent szénné szeretnél húzni. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60245) bluyoo válasza mmm007 (#60224) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Hát ez a lehetőleg olcsó legyen elég tág fogalom. :)
Mindenesetre az Asus A88XM-A megfelelő lehet. Ugyan "csupasz" lap de viszonylag jó tápkörrel rendelkezik és már FM2+ -os deszka szóval a fejleszthetőség is rendben van (kb. 15K). Esetleg ha már tuning APU a A88XM-PLUS (kb.18K).

Bazinga!

(#60246) Nowi válasza bluyoo (#60244) üzenetére


Nowi
tag

köszi..nekem is ez volt az első ötletem.

(#60247) bluyoo válasza Nowi (#60246) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Esetleg már VRM bordázattal, a GA-B85M-D3H (bár valamennyivel drágább).

Bazinga!

(#60248) mmm007


mmm007
csendes tag

Konfig:
Amd A6 6400k
Corsair DDR3 4GB 1600Mhz XMS3
Asus A55BM-PLUS vagy Asus A55BM-A/USB3 melyik a jobb a kettő közül?

(#60249) mmm007


mmm007
csendes tag

valaki válaszoljon...
árban kb ugyanaz

(#60250) bluyoo válasza mmm007 (#60249) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mondjuk ha reagálnál a neked adott válaszra .... [link] :U

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.