Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76001) stigmata válasza sas55 (#75994) üzenetére


stigmata
tag

A 6600K-ra is elég a Be quiet! Pure Rock?

(#76002) DR|FTK|NG válasza stigmata (#76001) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Igen(ha a házadba belefér).
De ez már nagyon off, a CPU hűtésről való beszélgetést folytassuk itt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#76003) Savanya válasza Milka 78 (#75999) üzenetére


Savanya
addikt

Hardverker sajnos 2évet adott . :O

Mobilszámom: 70-516-8068

(#76004) Milka 78 válasza Savanya (#76003) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Inkább venném a vizesben ugyan ennyiért 3 évvel.

(#76005) kpykpy


kpykpy
tag

sziasztok,

i5 6600k-hoz keresnék egy megbízható alaplapot. A gépet csak játékra használnám. (előző gépből maradtak meg ssd-k, msi 970 4g, 530w syrtec belsős thermaltake táp stb)

Az olcsóbb ár miatt használtban gondolkodom, de ha van jó ár-érték arányban új, az is szóba jöhet, max keret 50e lenne.

Amiket jó áron tudnék beszerezni garanciával:

Asus maximus ranger VIII

MSI Z170A Gaming M5

GIGABYTE GA-Z170-Gaming K3

Végig nézve a teszteket, szinte nincs olyan alaplap aminél ne találnék vmi 'hibát' (nem egyszerű a proci tuning, tuningolt ramokkal nem bootol a gép stb...) Ezért szeretném a tanácsotokat kikérni, h Ti mit választanátok?

4ghz-en szeretném járatni és nyáron vennék mellé 980ti kártyát és akkor ha szükséges 4,5ghz-en.

Oh long Johnson...

(#76006) #Morcosmedve válasza kpykpy (#76005) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Asus Maximus VIII Ranger.

© asszongya'hogy

(#76007) air76 válasza kpykpy (#76005) üzenetére


air76
tag

Hát ezek közül,csak az-Asus Maximus VIII Ranger!

(#76008) klepto


klepto
addikt

Bocsánat, ha már milliószor elhangzott, de milyen alaplapot érdemes venni LGA1151 foglalattal; H110, B150, H170 (Z170)?
A felhasználás átlagos otthoni felhasználás, netezés, játék, zene/videó, szövegszerkesztés, stb.
Procit még nem döntöttem el, vagy magasabb órajelű i3, vagy egy alacsonyabb órajelű i5 (nem tudom, hogy a valódi 4 mag (i5 6400: 2,7GHz), vagy az 1GHz sebességtöbblet számít-e (i3 6100: 3,7GHz) inkább) :U
Persze ha a pénz nem számítana, 99%, hogy i7-et vennék :B

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#76009) Milka 78 válasza klepto (#76008) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha oc nem lesz és elég a 2133-as memória akkor b150, h110, h170 is elég. Asus, Asrock deskákat preferáld

(#76010) klepto válasza Milka 78 (#76009) üzenetére


klepto
addikt

A komolyabb memóriának van értelme tuning nélkül?
Árban minimális az eltérés...
Ha igen, ahhoz melyik chipset ajánlott?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#76011) Enzolord


Enzolord
addikt

Sziasztok..

Platform váltáson gondolkozom, most 1155 I3 2120 ami van..
Kérdés, mire lenne érdemes váltanom, ár/érték arányban?

Nincs erőforrás igényes program, csak a World of Tanks, amivel tolom..

[ Szerkesztve ]

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#76012) TechN7ne válasza Enzolord (#76011) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Szia

Sztem hasznaltan egy 1155 ös i5-öt bele ami nem sokkal gyengébb mint a mostani i5-ök. :K

[ Szerkesztve ]

(#76013) Enzolord válasza TechN7ne (#76012) üzenetére


Enzolord
addikt

Rendben van, köszönöm szépen a választ, én is ezen gondolkoztam.. :R :R

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#76014) Milka 78 válasza klepto (#76010) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Neked kell tudni,de szerintem amire te használnád nem sok,eret nem fogsz vágni a teljesítmény kiesés miatt.
Ha még is szeretnél gyorsabb memót akkor z170 és Asrock Z170 Pro4s.
Ha elég a 2133mhz akkor Asrock B150 Pro4s.
Mindkét lap pénztárcabarát a maga kategóriájában,de ha nagyobb a keret mehetünk feljebb.

(#76015) perecKING


perecKING
senior tag

Sziasztok!

Mar reg nem vagyok aktiv a topikban, de unatkozok szoval godoltam megosztom veletek.

Korabban sokat biraltam az Asrock lapokat. Mostansag sokat nottek a szememben. Foleg mivel itx-ben NALAM! be is elozte az eddig magabiztos Asus-t es Msi-t.
Persze ez csak az en velemenyem.... lehet sok "tamogatott" tesztet olvasni a neten. Ezekben a tesztekben viszont nincs benne az en legujabb lapom. Sajnos az Asrock volt olyan ostoba, hogy az atlag gamerek szamara letezo legjobb itx lapjat nem arusitotta csak egy ostoba hazzal.....ez az M8!
Ha arusitottak volna biztosan megeszik az asus impact-ot es az Msi Ack lett volna a koret!

Sokan akarnak itx-et. De ugye annak van nehany kovetkezmenye. Ebbol ami valoban fajo, hogy csak integralt hang van. Erre volt ugye a megoldas az itx csucsa az asus impact. Nekem nagy csalodas volt. Nem szolt jol...es a cmos reset gombot gyakrabban kellett nyomni mint a powert.... a hatalmas tuning lehetoseget nem tartom fontosnak mivel senki sem akar rekordokat dontogetni itx-en.

Most viszon vettem egy asrock M8 lapot ami mar a kinezetevel eladta magat! Konkretan ugy nez ki, hogy "az alaplapcsinalo gepbe bedobtak egy uj sound blaster z hangkartyat es ez lett belole" :DDD
Es bizony ez ugy is szol! Csak azert mondom mert van ilyen hankartyam. :))

Es minden masban ugyan azt tudja amit egy jo Z87 lapnak tudnia kell. Persze a ram nem desktop.

Ami meg nagyon jo volt az elmult idoszakbanaz asrocktol: X99 itx, Z97e itx

mobilrol

(#76016) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

Korábban volt szó róla, hogy kinéztem magamnak a megépítendő gépbe egy Asus Maximus VIII Gene alaplapot. Most újra nézegettem, és kiderült egy kisebb érdekesség. Ezen a lapon PCI-E x4 2.0 csatlakozó van. Van egy TP-Link Archer T6E PCI-E wifi kártyám. Jól sejtem, hogy mivel ez x1-es foglalatba való, ebbe hiába akarom majd beletenni, hoppon maradok? Ugyanis ebben az esetben szeretnék ajánlást kérni egy olyan mATX lapra, aminél hasonló teljesítményt kapok, mint ennél a lapnál, van rajta fentebbi csatlakozó (amit dVGA esetén is tudok használni), és a integrált hangkártya is hozza az Asus megoldásának a teljesítményét. 3000-res ramok mennének bele, és egy 6600K.

Előre is köszönöm a válaszokat.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#76017) chester91 válasza chester91 (#76016) üzenetére


chester91
senior tag

Közben utána olvastam, ha minden igaz, elviekben működik az x4 slotban, tomshardware oldalán arról is szó volt, hogy bármelyik PCI-E slotban működne. Amennyiben ez már túl off, bocsánat érte, csak olyan lapot akarok, amiben biztosan működik a wi-fi kártya.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#76018) Teaway válasza chester91 (#76017) üzenetére


Teaway
veterán

Igen, működik az x1-es kártya az x4-es slotban.

Nincs itthon csokid??

(#76019) chester91 válasza Teaway (#76018) üzenetére


chester91
senior tag

Köszi a megerősítést!

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#76020) kasza blanka


kasza blanka
aktív tag

üdv!

melyiket ajánlanátok inkább?

GA-X79S-UP5-WIFI rev. 1.0 vagy Asus P9X79?
előbbi drágább 5e-rel.

(#76021) kpykpy válasza #Morcosmedve (#76006) üzenetére


kpykpy
tag

Köszönöm a válaszokat!

másként is felteszem a kérdést, Mi lenne a legjobb választás i5 6600k mellé játékra 40-50e-s árkategóriában?

(nem a dizájn a fontos, hanem az anyaghasználat, stabil bios és oc stb..) köszi!

Oh long Johnson...

(#76022) Májkii válasza kpykpy (#76021) üzenetére


Májkii
senior tag

Asrock Z170 Extreme4

(#76023) kpykpy válasza air76 (#76007) üzenetére


kpykpy
tag

köszi a választ,

akkor is ha a giga 28k, az msi 35k és az asus 45k?? (sajnos az első hozzászólásomnál nem írtam le h melyiket mennyiért kapnám...)

a gigát én is kizártam már, de nem tudom h megérne-e plusz 10k-t az asus az msi-vel szemben... ha igen, akkor pontosan miért?

Oh long Johnson...

(#76024) kpykpy válasza Májkii (#76022) üzenetére


kpykpy
tag

egy kis infót kérhetnék, h miért és miben jobb ez pl egy asus ranger VIII-tól?

(asrock z170 extrem4 41e vs asus ranger VIII 45e)

Oh long Johnson...

(#76025) Májkii válasza kpykpy (#76023) üzenetére


Májkii
senior tag

Én a Gigát és az MSI-t is kizárnám. Asus vagy Asrock legyen.

(#76024) kpykpy: Kb. egy szinten vannak, rajtad múlik hogy Melyiket választod.

[ Szerkesztve ]

(#76026) kpykpy válasza Májkii (#76025) üzenetére


kpykpy
tag

értem.

köszönöm a gyors választ! 4k különbség már semmi, ugyh amelyik jobb azt venném (amire remélem rá is jövök pár tesztet végig olvasva.. )

jó érzékelem, hogy az asusnál ezesetben inkább a márka miatt kell többet fizeni és gyakorlatilag ugyanazt tudja mindkét lap?

Oh long Johnson...

(#76027) kasza blanka válasza kasza blanka (#76020) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

Vki esetleg? Hamarosan dontenem kene. Koszi

(#76028) air76 válasza kpykpy (#76023) üzenetére


air76
tag

Ezek nagyon jó árak.Én 46ért vettem a z170 pro gaming-et.Annyiért simán az Asust venném.

(#76029) Armagedown


Armagedown
őstag

1. A legolcsóbb érdekel, ami már használható
2. Pentium G4400, 8 GB ram
3. MicroAtx, mivel az olcsóbb
4. Előlapi usb 3.0 kivezetés, sata 3
5. D-Sub csatlakozós monitorom van és nem szeretném lecserélni
6. Nem lesz tuning
7. Csak új érdekel.
+1 Nem veszek bele külön videokártyát, ez egy netezős gép lesz.
Az ASRock H110M-DGS laphoz hasonló tudású már megtenné, de azon nincs d-sub

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#76030) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok,
Vettem egy GTX 960 4GB-ot, viszont lehet, hogy tönkrement az alaplap, ahogy vettük ki a régi vga-t, vagy amikor tettük be az újat, mert nincs kép...Nem tudom, lehet a VGA gyári hibás, de ha nem, kell új alaplap. (régi kártyám GTX 560 volt )
Mostani alaplap az gigabyte Lga 1155 és intel i5 2500K 4x3300 procim van. 20-30K között szánnék rá, ajánlanátok valamit?

(#76031) FR33


FR33
aktív tag

Sziasztok!
Egy i3 6100 majd egy i5 6500 cpu-hoz akarok alaplapot venni.
Mi a különbség egy h110m -es chipes és egy b150-es chipes alaplap között.
Az előzőt megkapom 18körül ( pl. H110M-HDV ) utóbbit kb 25ért ( pl. mortar )
Mi az ami megéri a felárat?
Köszönöm előre is a választ.

(#76032) Chereiose válasza Chereiose (#76030) üzenetére


Chereiose
addikt

Tápot is akarok venni hozzá, tehát össze kéne hangolnom őket. Kiszemeltek: FSP Hexa+ 400
FSP Hyper (S) 500
FSP Hyper M 500
FSP Raider (S) 550

(#76033) kpykpy válasza Májkii (#76025) üzenetére


kpykpy
tag

az asrock z170 extreme 4-nél nem jobb alaplap a Fatal1ty gaming K4 ??? Árban ugyan annyi...

Oh long Johnson...

(#76034) Milka 78 válasza kpykpy (#76033) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Más lan kártya és a K4 nem tud sli.-t,nincs hiba kijelző rajta. OC alatt ugyan azt tudják.

(#76035) Chereiose válasza Chereiose (#76032) üzenetére


Chereiose
addikt

erre valaki?
Illetve annak az előzménye :)

[ Szerkesztve ]

(#76036) kpykpy válasza Milka 78 (#76034) üzenetére


kpykpy
tag

én is ennyit találtam, h más a lan, egyik xfast másik killer... de használat közben nem írnak különösebb eltérést.. de a debug kijelző tényleg hasznos, főleg ha nem tudom biztosra a feszültséget... ugyh marad az extreme4...

köszönöm a segítséget, úgy fest megvan a kiválasztott! :)

Oh long Johnson...

(#76037) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Szasztok!

Gigabyte B85N Phoenix lapot váltanék le egy Gigabyte B85M-D3H-ra. Mivel újat akarok mindenképp ott meg már nincs rev1.0 meg stb... így az a kérdésem hogy:

Semmi tuning se VGA-ba se prociba nincs hogy az alá jó választás-e ha ezek mennének bele:
- i5-4460
- R9 280X
- Crucial SSD (mSata egy Sata átalakítóban)
- 1x1TB WD Green
- 1x3TB WD Purple

Ezekre jó a későbbi rev is?

Smoke some weed nigga!

(#76038) kpykpy válasza kpykpy (#76036) üzenetére


kpykpy
tag

egy gyors kérdés, mert nagyon lámának érzem magam...

megvettem az előbb egy asrock z170 fatal1ty k4 lapot, de ezen már olyan memória foglalat van, aminek csak az egyik vége "nyitható" a másik fix... és hiába próbálom, nem akar belemenni a memória a foglalatba (ddr4 hyperx, a lap mellé ajánlották a boltban)

neten keresgéltem de semmi, a lap leírásaiban a rajt azt mutatja, h mindkét oldal nyitható, de a valóságban nem így van, csak a felső vége nyitható. Vki-nek van hasonló lapja, gondja???

Oh long Johnson...

(#76039) sas55 válasza kpykpy (#76038) üzenetére


sas55
aktív tag

talán segít.

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#76040) Milka 78 válasza kpykpy (#76038) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Próbálkozz csak, mert belemegy, nekem is olyan lapom van. A fix fül alá betolod és utána nyomod be a helyére.

(#76041) varadigabor


varadigabor
senior tag

Sziasztok

INTEL Core i5-6400 milyen alaplapot érdemes venni? ár fontos lenne, Elég noob vagyok ezekhez.
ddr4 2400mhz ram menne bele szerintem.

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#76042) #29810176


#29810176
törölt tag

Sziasztok!
Melyiket a jobb választás? ASUS Maximus VIII Hero vagy ASUS Sabertooth Z170 Mark 1? Vagy mi mást tudtok ajánlani? Fontos, hogy 5-6 évet kibírjon és komoly tuningot is szeresse (hátha szerencsés leszek és kifogok egy "tuningosabb" i7-et).
Esetleg mit ajánlatok max 80000Ft-ért? Megérné elmenni 90-ig egy Deluxért? A WIFI előny. Talán egy ASUS aximus VIII Hero Alpha? Ram 2400MHz-s Cl12-es Kingston Savage lesz (néhány helyen már 26ezerért is lehet kapni a 2x8GB-s kitet). A számítógép mindenféle renderelésre, esetleg "némi" játékra lenne használva.

(#76043) bluyoo válasza Wiz Khalifa (#76037) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Igen megfelel. Mint ahogy a GA-B85M-D3H-A is ami a legtöbb helyen olcsóbb és szinte teljesen megegyezik a rev.2.1 -el.

(#76035) Chereiose
Tuninglapot már csak használtan találsz. Pl. Asus Maximus V Gene, .... mindig változó a felhozatal.
Nekem FSP Raider -em van évek óta +1 neki. De van tápos topic ... :)

Bazinga!

(#76044) Wiz Khalifa válasza bluyoo (#76043) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

A sima D3H jobban megfelel nekem mivel több rajta a Fan csati.

Amúgy van valami számottevő különbség közöttük?

Smoke some weed nigga!

(#76045) Chereiose válasza bluyoo (#76043) üzenetére


Chereiose
addikt

FSL hyper 500-zas tápot berendeltem.Mellé kéne alaplap :D Az a baj, hogy a procim miatt csak régi foglalatú jöhet szóba.

(#76046) #29810176 válasza #29810176 (#76042) üzenetére


#29810176
törölt tag

Esetleg ASRock Fatal1ty Z170 Gaming K6 + hangkártya+wifi kártya? Így kijön 80000Ft-ból. Ez a lap még szimpatikusabb is, mint a többi (ebben mindegyik usb3.1 gen1/usb3.0)

[ Szerkesztve ]

(#76047) TechN7ne válasza Wiz Khalifa (#76044) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Van ,kevesebb rajta a vram és lesporóltabb felszereltség.

(#76048) bluyoo válasza Wiz Khalifa (#76044) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ugyan annyi csatlakozó van rajtuk.
Nincs köztük számottevő különbség. Sőt talán nincs is köztük igazán különbség. :DDD
GA-B85M-D3H (rev. 2.1) vs. GA-B85M-D3H-A (rev. 1.0).

(#76042) zombinorbi
Hi!
Hát némi játék mellett talán nem vennék "gamer" lapot.
+1 a TUF deszkának, már csak az 5év garancia miatt is.

(#76045) Chereiose
Ezért is írtam .... :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#76049) #29810176 válasza bluyoo (#76048) üzenetére


#29810176
törölt tag

Akkor nem éri jobban meg az Asrock Fatal1ty Z170 Gaming K6+20000Ft-s hangkártya+10000Ft-s WIFI?
Nekem nem a "gamer" felirat a lényeg, az összesen ugyanolyan játszani :) , hanem a tuningpotenciál és a tartósság.
Szerinted ez vagy akkor tényleg a Sabertooth inkább. Esetleg Deluxe :F
A Sabertooth a valóságban, tényleg korom fekete + barna? vagy szürkés?

[ Szerkesztve ]

(#76050) kpykpy válasza Milka 78 (#76040) üzenetére


kpykpy
tag

köszi, beleerőszakoltam, most úgyfest jó..

egy másik, rem. utolsó kérdés. Mit csinálhattam rosszul, ha bekapcsolás után 2-3mp-el újraindul a gép magától? utána bootol, bios bejön stb...

530as táp, semmi sincs még tuningolva ugyh nem hinném h kevés lenne...

3 hete raktam össze egy másik gépet (4770k, z97 fatal1ty stb..) és a jelenség ott is ez volt..

tudom h nem teljesen topic téma, de lehetséges h új alaplapnál kell neki egy cmos reset v ilyesmi? régebbi v használt configonál sosem fordult elő ilyen...

Oh long Johnson...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.