Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60451) 3.Aragorn válasza csucsbicep (#60450) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Köszi a választ! Az Msi-vel mi a gond?
Az AsRock nem rúg labdába a Ranger és a Z97 Pro mellett?

Nem minden vándorút céltalan...

(#60452) Werkly


Werkly
őstag

Z97 alaplapból Asust érdemes vásárolni? Várnám a hozzászólásokat!

Kösz!

(#60453) 3.Aragorn válasza Werkly (#60452) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Olvass vissza, éppen ezeket tárgyaljuk! ;)

Nem minden vándorút céltalan...

(#60454) BomiBoogie válasza Werkly (#60452) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Kettővel előtted. :K

(#60455) 3.Aragorn válasza BomiBoogie (#60454) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ha már itt vagy, mi a véleményed a fentiekkel kapcsolatban? :))

csucsbicep: Értem.
"én az Msi-t nem fogom neked ajánlani"
Rossz tapasztalatok? Vagy meg tudod indokolni hogy miért?

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60456) csucsbicep válasza 3.Aragorn (#60451) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Az Extreme 4-nél jobb lap a Ranger és a Pro is. Jobb lapnak tartom ezeket az Asusokat, én az Msi-t nem fogom neked ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#60457) szacsee válasza 3.Aragorn (#60449) üzenetére


szacsee
nagyúr

csucsbicep leírta a lényeget, annyival egészíteném ki, hogy eszerint a TUF lapokon nincs M.2 foglalat, Sata Express is csak a Mark1-en.
A Maximus sorozat eddig megjelent lapjai közül egyik sem tartalmaz Sata Express csatolót, viszont van jópár kényelmi szolgáltatás ami jól jön.
Pár deszkán PCIE módban kommunikál az M.2 csatival a deszka, ilyen a Hero, Gene (gondolom a Ranger is), a Z97-A(R). PCIE/Sata módban pedig az összes többi, bár nem tudom melyiknek van előnye, hátránya.
TUF lapokat szerintem kicsit túlspirázod, oké hogy van egy marketing rizsa, aminek van valóság alapja, de gondolom nem minden egyes deszkát nyúznak Asusnál a TUF sorozatból. Simán annyi állhat mögötte, hogy a fogyasztói társadalom mozgatórugóját az amortizációt és a meghibásodást a gyengébb komponensekkel az olcsóbb lapokon hagyják érvényesülni (szarabb nyák, forrasz anyag, kondi stb.) a prémium kategóriában pedig pár trükkel normális anyagból csináltak egy TUF sorozatot... gondolom ezzel nem csak Téged haragítottalak magamra. ;]
Anno P5K-Deluxe deszka tulajdonosa voltam, aminek a proci fesz ellátó áramköre tudott melegedni Q6600 tuningja alatt (P5K-Premium hűvösebb volt, de akkor még nem jött ki). A deszkát idővel lecseréltem és a mai napig megy ugyanazzal a Q6600-al, csak a kisebb processzor hűtés miatt kis tuninggal megy... és ez nem 5 éve volt. :N
A környezetemben számos esetnél általában a rosszul szellőző gépház, vagy gagyi tápegység okozza az alaplapok halálának zömét. Déli és északi híd is volt okozója egy-két deszka halálának ami általában a rossz ház szellőzés következtében történt meg, vagy a 8 éves paszta már kb semmit sem ért a borda alatt.
Emiatt a Pro-t nem írnám le, mivel pl feszültség ellátó áramköre nem lehet gagyi, M.2 és Sata Express is van rajta, ráadásul az M.2 csati nem a VGA felett van, így nem fűti fel az SSD-t a VGA, ha majd használni fogod.
Debug led szintén van, sőt a Maximus sorozat lapjaival ellentétben sokkal több szenzort helyeztek el rajta, attól hogy nem sorolták sem a TUF, sem a Maximus sorozatba attól még adnék neki egy esélyt.
Szigorúan szakmai szemmel pedig egy vicc, hogy a Nuvotron I/O chipet a PCH borda takarásába tette az asus a Maximus Ranger és Hero deszkákon, hacsak nincs rajta gap-pad, de ezt kétlem, így gondolom a Maximus sorozat Sensor1-es érzékelője ő lehet, vagy a PCH.. mindenesetre tudták volna máshova is tenni.
Minden lapon lehet fogást találni, mindenkinek más szempont a fontosabb, ezért Neked kell dönteni, hogy mi alapján döntesz. :R
Asrock nem rossz deszkákat gyárt, viszont akadt néhány bakija, mint minden más gyártónak az utóbbi időben. Z87-es deszkáknál ha jól emlékszem USB-s probléma van néhány Usernél, P68-nál fos USB vezérlőt használtak (USB3.0), akkor csak a minőségi deszkákra pakoltak NEC chipet...... várni kellene pár felhasználói tapasztalatra, hogy a mostani széria milyenre sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#60458) Werkly


Werkly
őstag

Z97 PRO, Deluxe vagy Ranger/Hero közül akkor melyik a legtutibb? Nem csak állandó játékra! Kösz!

(#60459) 3.Aragorn válasza szacsee (#60457) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Köszönöm válaszod!
A Tuf témához: Alapvetően elég nagy a hype körülötte, már csak ezen a fórumon is. Én sem tudom mennyi a valóság alapja. :D Alapvetően minden gyártó minden lapját azzal hirdeti, hogy mennyire kivételes minőségű heavy ultimate alkatrészeket használtak és hogy neked ez mennyire jó lesz... Idő után már nevetséges ez a sok marketing bullshit. :U
A "pro" nekem is jónak tűnik. Tesztet láttatok már róla?
"Neked kell dönteni, hogy mi alapján döntesz."
Igen. Úgy gondolom, hogy a fent említett gyártók (illetve ami kimaradt: Gigabyte GA-Z97X-UD3H) azért többségében minőségi alkatrészeket használnak, szerintem nem lesz ezzel a résszel gond, bármelyiket is választom. További szempontok: alaplapi hang minősége, normális hűtés, illetve az esztétikai rész is beleszól valamelyest a döntésbe, hiszen ablakos házban lesz.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60460) nimfas válasza bluyoo (#60413) üzenetére


nimfas
addikt

(#60407) nimfas
"Hát ha tuningmentes vas akkor már Haswell Refresh CPU pl. az I5-4590."
"Kérdés az, hogy megéri-e pl a 87-97 közti 6.600 difi... " Szerintem igen!
"úgy látom a H-s lapokat preferálod ebben a szegmensben." Igen mivel a 9-es sorozatban egyelőre csaj a H97 és a Z97 van. :) De ha megfelel a 8-as sorozat akkor pl. a B85-ös chipset is megfelelne ...
"Illetve, hogy mennyi tuning potenciál van a K-s prociban %-ban?" Ezügyben érdeklődj a Intel Core i3 / i5 / i7 4xxx "Haswell" (LGA1150) topic-ban. Szerintem mára szinte csak hobbi ;] a legtöbb VGA-hoz egy szorzózáras I5 is bőven elég. A mostani CPU-d egy Pentum is hozza (néhol talán még egy Cerka is).

Nyilván felfelé szeretnék lépni, ezért nem egy Pentiumot vagy egy Celeront néznék az új lapba sem :D
Ahogy a későbbi hsz.-eket olvastam a Z97-es lapot javasolják, mert az a Brodwell (ha jól írtam...) procit is támogatni fogja, ugye? Tehát nagyon nem fogom megúszni 90 alatt... akkor marad a K-s proci. A kérdés az hogy melyik? Ebben tudsz még tanácsot adni esetleg? Mindenképp a ráncfelvarott Haswell felé kacsintgatok....

Üdv.

(#60461) 3.Aragorn válasza nimfas (#60460) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Broadwell. ;)
A Ránc-felvarrott Devil's Canyon cpu-k közül még csak a NonK példányokat dobták piacra. A tuningos procikra még várni kell.

Nem minden vándorút céltalan...

(#60462) nimfas válasza 3.Aragorn (#60461) üzenetére


nimfas
addikt

Akkor majdnem eltaláltam.... ;-)

i5-4690K ő lenne az akire még várni kell egy picit? Mert akkor inkább várok még 2 hetet, annyire nem egetrengetően sürgős a csere.... :D

[ Szerkesztve ]

(#60463) 3.Aragorn válasza nimfas (#60462) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Több lesz az picit mire a boltokba kerül. Hallottam már pletykákat, hogy csak szeptemberben lesznek kaphatóak, mindenesetre biztos csak az lesz, ha valóban kijön. Ígérgetni lehet akármit... :U

Nem minden vándorút céltalan...

(#60464) BomiBoogie válasza 3.Aragorn (#60459) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nekem pl. azért volt szimpatikus a TUF lap, mert 5 év garancia van rá.
Ez azért nem átlagos, és pl. az értéktartásában is szerepet játszik. :K

(#60465) csucsbicep válasza 3.Aragorn (#60459) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Te ebbol a TUF extra strapabirosagbol nem sokat fogsz kamatoztatni elhiheted. A Pron es a Rangeren is jo hangcucc van, tuningban jo mindketto, ezeknel amugy is a procin mulik, mivel mar minden abban van, nem ugy mint 775nel, hogy oc teren kulonbseg legyen a deszkak kozt. Azt vedd, amelyik jobban tetszik.

(#60466) nrb263


nrb263
tag

Sziasztok! 1 kérdésem lenne, adott a jelenlegi konfigom:

-Gigabyte 970A-D3 rev.3
-AMD FX8320 + Scythe Ninja 3
-MSI GTX760 2GB Twin Frozr Gaming
-2x4GB Corsair XMS3 1600Mhz
-Samsung SSD 840 120GB
-Gigabyte Superb e570W táp

Volna értelme alaplapot cserélnem erre?
Asus M5A99X EVO R2.0

Olvasgattam AMD topikokat, azt irták 970es chipset nem valami jó az FX prociknak, főleg tuninghoz.
Lenne valami teljesítménybeli különbség?

Help plz :)

[ Szerkesztve ]

(#60467) MiklosSaS válasza nrb263 (#60466) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha nem kerul egy vagyonba akkor igen. Nem is inkabb a chipset miatt hanem a VRM es annak a hutese miatt..

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#60468) nrb263 válasza MiklosSaS (#60467) üzenetére


nrb263
tag

30k.. :/

(#60469) BomiBoogie válasza nrb263 (#60466) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A chipset jó, itt a tápellátás és a hűtés a lényeg.

(#60470) nrb263 válasza BomiBoogie (#60469) üzenetére


nrb263
tag

Tehát nem sok értelme lenne, inkabb pénzkidobás.

(#60471) kisselandras


kisselandras
senior tag

Sziasztok!
lenne egy kérdésem .leszeretném cserélni az alapapom .csak fekvő házas pontos tipus a gépháznak az Hp compaq dc5750 ebbe keresnék valami dual core most 3500 + van benne ! azért kérdem tőlettek mert nem vagyok hardver guru :S válaszokat előre is köszönöm :R

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#60472) MiklosSaS válasza nrb263 (#60470) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha tuningolsz akkor volna ertelme.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#60473) bluyoo válasza csucsbicep (#60450) üzenetére


bluyoo
nagyúr

+1 :)

(#60457) szacsee
A TUF lapok ténylegesen komolyabb tesztelésen esnek át, ez szerintem nem "marketing rizsa", többek között ezért is akaszt le a vásárlótól több pénzt a gyártó, és ezért is vállal +2év garanciaidőt.
Az összes többi lapnál lehet marketing rizsára hivatkozni, de amikor egy termék majdcsak dupla annyi garanciával kerül piacra, akkor azt hiszem ezt mellőzhetjük.
"prémium kategóriában pedig pár trükkel normális anyagból csináltak egy TUF sorozatot" Persze ami többe kerül általában jobb is ahogy írtad a minőségi alkatrészek pénzbe kerülnek. Viszont pont a TUF lapok esetében ez nem csak a csúcskategóriában van így lásd a VANGUARD B85-öt ~24K-ért.
"Minden lapon lehet fogást találni, mindenkinek más szempont a fontosabb, ezért Neked kell dönteni, hogy mi alapján döntesz." Mennyire igazad van! :K

(#60449) 3.Aragorn
Csucsbicep mindent leírt.
" viszont egyszerűen nem tudok túllépni a tényen, hogy a nagy testvér árnyékában lépked" De akkor is Klicskó! :DDD

(#60459) 3.Aragorn
Linkelj egyetlen egy, nem TUF lapot amire 5év garanciát vállal a gyártója. Ennyit a marketing bullshit-ről.

(#60460) nimfas
A Pentium-ot csak a miheztartás végett írtam (ugye még a tuningot sem döntötted el).
Tévedés ne essék a 9-es sorozat nem csak a Z97-es lapból áll. Ott a H97 is ami ugyancsak támogatni fogja a Broadwell-t (már írtam példát). Szóval megint ott tartunk hogy nem létszükség a tuning (két éve sem volt az). Persze ha van rá pénzed miért ne ....
Akkor most tuningolni szeretnél, és egy "régi" K-s Haswell-t vásárolsz?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60474) bluyoo válasza nrb263 (#60470) üzenetére


bluyoo
nagyúr

De ahogy Miklosss2012 és BomiBoogie írta a lényeg a lap felépítésén van.
Pl. az Asus M5A97 EVO R2.0 már megfelelőbb lehet az FX-ed alá.
Mondjuk a csúcskategóriában meg már nem 970-es chippel szerelik a lapokat.
Pl. a M5A99FX PRO R2.0 már támogatja a legújabb, elég nagy létvágyú FX-9000-es CPU-kat is. Kb. 30Kért meg is kaphatod.

(#60471) kisselandras
Szia!
Őő lehet én vagyok értetlen de mi a kérdés? :DDD Olyan mintha valami fordítórobot fordította volna a hozzászólásod. :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60475) kisselandras válasza bluyoo (#60474) üzenetére


kisselandras
senior tag

Szia !
Leszeretném cserélni az alaplapom ! valami jobbra és erősebre ! amin legalább elmenne pár játék !csak az a baj fekvő házas a házam és nem tudom milyen lapot vegyek bele

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#60476) bluyoo válasza kisselandras (#60475) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát őszintén megalva azt sem tudom biztosan hogy abba a gépházba szabvány lapokat bele lehet -e egyáltalán rakni. Esélyes hogy nem.
Utána jön a CPU hűtő, VGA (ha lenne) és a TÁP kérdése. Ugye egyedi kialakítású a Pc-d [link].
Szerintem esélyesebb/egyszerűbb ha egy új házzal kezdet a dolgot. Vagy még inkább itt aprón vannak komplett gépek is [link]. A mostanit pedig próbáld elpasszolni ugyancsak egyben.
Mennyi lenne a kereted a dologra?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60477) kisselandras válasza bluyoo (#60476) üzenetére


kisselandras
senior tag

30 - 40 ezer ft ig mennék el plusz a gépem bele számolásával !

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#60478) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

ASRock Z97 Extreme4 ellen van bármi érv azonkívül, hogy ASRock?

(#60479) bluyoo válasza kisselandras (#60477) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Áraztasd be a géped a ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás topic-ban. Majd irány a Milyen asztali gépet vegyek? topic. :)
Bár azzal a kerettel sajnos szinte biztos hogy csak használt vas fog szóba jönni.
Egy új garanciás géphez min. ~70K -kellene. Személy szerint azt ajánlanám hogy még gyűjts egy kicsit hozzá, és egy új garanciás gépbe fektess be.

Bazinga!

(#60480) bluyoo válasza Tamoo (#60478) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem igazán. Az Extreme4 -es lapjaik elég jó ár/érték aránnyal rendelkeznek.
Bár árban nem egy jó lap van. :)

Bazinga!

(#60481) Tamoo válasza bluyoo (#60480) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Igen, csak árában nem sok más 8 Sata portos van, ez pedig számolgatva némileg szempont lenne nekem.
Most van 1ssd, 3hdd, 1fiók, 1odd és könnyen lehet, hogy vennék még hdd-t.

[ Szerkesztve ]

(#60482) bluyoo válasza Tamoo (#60481) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Na igen, ha ezt írod, máris nem írom le a második mondatot. :DDD

Bazinga!

(#60483) nimfas válasza bluyoo (#60473) üzenetére


nimfas
addikt

Hali!

...nem létszükség a tuning (két éve sem volt az). Persze ha van rá pénzed miért ne ....
Akkor most tuningolni szeretnél, és egy "régi" K-s Haswell-t vásárolsz?....

Nálam már egy ideje tuningon fut ... 2,6---3,6... gyanítom előbb-utóbb az új vas is hajtva lenne.
Ha nem kell az új K-s Haswell-re várni még 5 hónapot akkor várok egy kicsit... én június elejét olvastam, itt többen szeptembert emlegettek :-S

Mit ajánlanál, K-s esetén az új i5 és a Z97 Extreme4 mint páros... ha nem várnék annyit akkor non-K proci és alaplap páros? Vagy mindenképp Z97 lap és később max. a procit "kell" cserélni? :-D

Üdv.

(#60484) kisselandras válasza bluyoo (#60479) üzenetére


kisselandras
senior tag

Köszönöm a válaszokat :R ! úgy döntöttem új gépet veszek ! :R

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#60485) bluyoo válasza nimfas (#60483) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Kérdés hogy megéri-e a tuning pluszköltséget. Szerintem nem (szóval magamnak nem vennék Z97-es lapot és "K"-s CPU-t)! Legalábbis egy megfizethető VGA mellé, általános felhasználásra.
Mindenesetre +1 a H97+I5-4590 -nek. CPU-t ebbe is tudsz majd újítani. Akár Broadwell-t akár I7-et.
Mire kevés lesz a szorzózáras I5, bőven megérik a cserére. A mostani rendszered sem két hónapja elavult.
Majdcsak három éve váltottam I5-re. Mivel leesett hogy a tuningolt E8400-asom elpi..ázza egy 15K-s G620-as CPU. :DDD
Nem tudom pontosan mikor jelenik meg a tuningképes Devil's Canyon. Ha érdekel érdeklődj a Intel Core i3 / i5 / i7 4xxx "Haswell" (LGA1150) topic-ban.

(#60484) kisselandras
Szívesen! Remélem sikerül megfelelő vasat találnod. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60486) Teko001


Teko001
őstag

Sziasztok! Alaplapot keresek a következő konfigurációhoz:
Videókártya: ASUS R9280X-DC2T-3GD5 R9 280X 3GB GDDR5 PCIE
Processzor: INTEL Core i5-4670 3.40GHz 1150 BOX
RAM: KINGSTON 16GB HyperX FURY DDR3 1600MHz CL10 KIT HX316C10FK2/16

Lesz még benne legalább 2db SATA3 (HDD+SSD), és egy sima SATA (DVD) eszköz is. Nem szeretném húzni a dolgokat benne, elsősorban játékra lesz, ATX-ben gondolkodtam a dolgok miatt, de lehet más méret is, USB3 jó lenne ha lenne. HDMI/VGA a monitor csatlakozása, de az van a videókártyán. Összegben olyan 25-30ezret szánnék rá, de valamilyen szinten rugalmas.

(#60487) nimfas válasza bluyoo (#60485) üzenetére


nimfas
addikt

Köszi a tanácsot, alapos megfontolás alá veszem :D

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy milyen H97-es deszkát ajánlanál ATX méretben, Intel Lan-nal, 1150-es hanggal (gigabyte ragaszkodik ahogy néztem a régebbi hangchiphez...), 4 memória foglalattal.... úgy hirtelen ezek a kritériumok... ja és normális tápellátás :D Nagyon gáz az Asrock lap... mert ahogy nézem jobban felszereltek ugyanannyiért mint a márkás (Giga, Asus... ) társai. ÉS ahogy a mondás tartja: "pénz beszél, kutyaszar táncol" ;-)

(#60488) nimfas válasza nimfas (#60487) üzenetére


nimfas
addikt

Még egy hülye kérdés... mi a difi a sima és az Express lap közt??
H-s és Z-s lapnál is láttam sima és Express lapot....
Nagyon nem vagyok képben ezekkel :-(

(#60489) BomiBoogie válasza nimfas (#60488) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nincs különbség.

(#60490) zibo73 válasza Teko001 (#60486) üzenetére


zibo73
aktív tag

Szia!
Nekem ez van teljesen meg vagyok elégedve vele.
Szerintem ilyet vegyél.

(#60491) BomiBoogie válasza zibo73 (#60490) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én is támogatom a VANGUARD-ot, nem is tehetnék mást. :D

(#60492) crysis88


crysis88
tag

Üdv.

Létezik hogy az Asus B85-PRO GAMER [link]nem támogatja az új Haswell Refresh processzorokat :F

Szeretnek venni egy i5 4590 procit de a CPU Support részben nincs benne [link] :(

Na most légy okos :W

Asus Z97-A , i5-4690k @4.2 Ghz , Scythe Ninja 3 , Corsair 16 GB DDR3 1333MHz , Gainward Phoenix GTX 1070 , Seasonic S12II-520W , Kingston HyperX FURY 120GB SSD , Samsung 500GB HDD , Seagate 2 TB HDD , Cooler Master HAF 912 Plus

(#60493) zibo73 válasza crysis88 (#60492) üzenetére


zibo73
aktív tag

Szia!
Vegyél Asus Vanguardot! :D

(#60494) crysis88 válasza zibo73 (#60493) üzenetére


crysis88
tag

Köszönöm de ragaszkodom az ATX mérethez :DDD

Asus Z97-A , i5-4690k @4.2 Ghz , Scythe Ninja 3 , Corsair 16 GB DDR3 1333MHz , Gainward Phoenix GTX 1070 , Seasonic S12II-520W , Kingston HyperX FURY 120GB SSD , Samsung 500GB HDD , Seagate 2 TB HDD , Cooler Master HAF 912 Plus

(#60495) bluyoo válasza crysis88 (#60492) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Én is benéztem a dolgot ... de szerintem csak a titkárnő írta .... Én meg lusta voltam írni az Asus-nak. :DDD
Ha megnézed már támogatja pl. a Core i5-4690K, Core i7-4790K CPU-kat amik még meg sem jelentek. Szerintem simán elírás lesz a dolog. Viszont amíg nincs helyesen a listában addig semmi nem 100%. Szóval ha teheted írj az Asus-nak.

(#60487) nimfas
Miért nem jó a már ajánlott ASRock Fatal1ty H97 Performance vagy az Asus H97-PLUS / PRO?
De ha ragaszkodsz hozzá ott az MSI H97 GAMING 3 is ....
"Nagyon gáz az Asrock lap... mert ahogy nézem jobban felszereltek ugyanannyiért mint a márkás (Giga, Asus... ) társai." Ezt a mondatodat meg kutya legek hogy ha értem! :DDD De amúgy az ASRock nem márkás vagy mi?

(#60488) nimfas
A választott üzlet hozzá nem értése ....

(#60486) Teko001
30K-ért már a legjobban felszerelt lapokat megkapod akár a 9-es sorozatból is.
Viszont én már az új I5-4690-et vásárolnám vagy az olcsóbb, de 200MHz-el alacsonyabb órajelű 4590-et.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60496) MiklosSaS válasza crysis88 (#60492) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem biztos hogy a Z87/B85 stb. alaplapok tamogatni fogjak a haswell refresh processzorokat. Talan lehet a Z87...vagyis nem lehet tudni.

Normal esetben csak egy BIOS frissites kellene es elindulna mivel a labkiosztasa ugyanaz, fizikai merete ugyanaz....a K-s CPU-nak lehet hogy volna nemi fizikai elteres az IHS miatt de a 4590 az 100 %-ben olyan mint a haswell.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#60497) crysis88 válasza bluyoo (#60495) üzenetére


crysis88
tag

Sajnos az Asusnak nem írhatok mert az angoltudásom szinte egyenlő a nullával :(
Pedig amikor megjelent ez a lap , akkor egyből beleszerettem :B

(#60496) miklosss2012

Mas gyártók mar adtak ki friss Biost a 8-as sorozatú lapokhoz amivel mar mennek a Haswell Refresh procik ( 4590 , 4460 , stb). A K-s procik engem hidegen hagynak , mar nem izgat a tuning.
Most akarok váltani a Phenom II X4 955-ről egy i5-re. Eddig a 4570 volt a befutó , de most hogy megjelentek a Refreshek gondoltam megjátszom a 4590-et.

Asus Z97-A , i5-4690k @4.2 Ghz , Scythe Ninja 3 , Corsair 16 GB DDR3 1333MHz , Gainward Phoenix GTX 1070 , Seasonic S12II-520W , Kingston HyperX FURY 120GB SSD , Samsung 500GB HDD , Seagate 2 TB HDD , Cooler Master HAF 912 Plus

(#60498) bluyoo válasza crysis88 (#60497) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Akkor nincs mese, Magyarul kell beszélned, szóval hívd fel a Magyarországi Asus képviseletet +36-1-505-4561 (Hétfőtől, Péntekig).
Esetleg a H97-PRO?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60499) Teko001 válasza crysis88 (#60497) üzenetére


Teko001
őstag

Van magyar supportjuk is, írásban is válaszolnak.

(#60495) bluyoo: Köszönöm a tippet. Ahhoz is jó gondolom az ASUS Vanguard B85, vagy van más ajánlatod?

(#60490) zibo73, (#60491) BomiBoogie Köszönöm az ajánlást :)

(#60500) bluyoo válasza Teko001 (#60499) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Van magyar supportjuk is, írásban is válaszolnak." Ez is igaz! :DDD
Igen jó a Vanguard, a legújabb UEFI-vel kezeli a Haswell Refresh CPU-kat!
Viszont te ATX méretet említettél. Bár a "a dolgok miatt" alatt nem tudom mit értettél. :)
Mindenesetre ha ATX méretet szeretnél ott a H97-PRO hogy márkán belül maradjak. Már a legújabb 9-es sorozatból M.2 és SATA Express -el, előreláthatólag később Broadwell támogatással.
De maradhatsz a B85 és H87-es lapoknál is ha nincs szükséged a fentiekre. Ott már elég nagy a kínálat a téma összefoglalóban találsz egy két tippet. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.