Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60401) watador600


watador600
senior tag

Sziasztok! A napokban szeretnék alaplapot vásárolni egy AMD FX-8350-eshez. Jelenleg egy ASUS M5A99 EVO R2.0 van, de rengeteg probléma van vele. A lényeg, hogy nálla jobb lapot szeretnék és nagyon tanácstalan vagyok..
Tuningtol nem zárkózok el.
Asrock Fatal1ty 990FX Killer, ezt a lapot nézegettem és még talán az ASUS SABERTOOTH 990FX. Melyik lenne a megfelelő? Vagy ha ajánlotok másikat az se baj. Segitségeteket köszönöm!

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#60402) EXA válasza csucsbicep (#60396) üzenetére


EXA
aktív tag

Köszönöm válaszod.Szerintem a Maximust fogom megvenni.Az lenne még a kérdésem,hogy rátudom-e rendesen szerelni majd a CPU hűtőm(Be Quiet Dark Rock Pro 3),mert a mostani lapomnál a CPU hűtő és az alaplapi hűtő borda között csak pár centi van és szerintem ennél az Asus lapnál a hűtőbordák magasabbak.

(#60403) antikomcsi válasza watador600 (#60401) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!

Én a procidhoz ezeket mondanám, M5A99FX PRO R2.0, vagy SABERTOOTH 990FX R2.0.

(#60404) xtevo válasza bluyoo (#60393) üzenetére


xtevo
őstag

Valóban az lenne az aranyközépút... Majd figyelem az aprót, mást nem tudok csinálni...
Mindenesetre köszönöm a segítséged. :R Illetve megtámadom a linkelt topic-ot. :D

(#60405) watador600 válasza antikomcsi (#60403) üzenetére


watador600
senior tag

Akkor az Asrock teljesen kilőve?
Megmondom őszintén kicsit megingott a bizalmam az ASUS-éknál... nem ez az első proci ami rossz.
Köszönöm válaszod!

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#60406) isx1 válasza bluyoo (#60335) üzenetére


isx1
csendes tag

Hi!
Lényeg? Az összefoglalóban ott van egy üres rész, valamint, hogy heteken belül bővül és már hetek óta nem bővült. :) Pedig már láthatóan voltak javaslatok.
Most össze is szedtél egy párat.
Köszi

(#60407) nimfas válasza bluyoo (#60389) üzenetére


nimfas
addikt

Hali!

Keret... hát olyan 80-90 cuzz-ámen :)

Én zárasból 4670-et néztem ki.... zár nélküliből 4670K (57.300 HUF), alaplap ehhez Asrock Z87 Extreme4 (33.800 HUF) vagy Z97 Extreme4 (40.400 HUF).

Kérdés az, hogy megéri-e pl a 87-97 közti 6.600 difi... illetve ha nem K-s proci akkor milyen lapot ajánlanál, úgy látom a H-s lapokat preferálod ebben a szegmensben. (K-s proci z97-el már inkább a 100-at veri....)

Illetve, hogy mennyi tuning potenciál van a K-s prociban %-ban? ár/érték-re gondolok, hogy hány %-al drágább a tuning-os combó és vajon ér-e annyival többet ;-)

Tudom nem vagy jós.....

(#60408) antikomcsi válasza watador600 (#60405) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem asrock kilőve.

Az asusnál a pro 2.0-nak elég erős a táp része a 8350 húzásához, a "nagy testvérnek" pedig még jobb, ha esetleg 9590-re váltanál.

Bár a 99x evo 2.0-is elég 4.6GHz fix beállításhoz, ha mégsem tudja, vagy más baja van, akkor lehet, hogy tényleg hibás a lap.

(#60409) 3.Aragorn válasza bluyoo (#60382) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Köszi!
uefi: Ez is úgy működik, mint a bios, vagy kell hozzá telepítenem valamit, esetleg van-e befolyással a használt oprendszerre és viszont?
"a kinézett laphoz nézzél átfogó teszteket."
Ez a terv, de egyelőre nem hemzsegnek a z97-es tesztek a neten...
jános, köszi neked is!

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60410) nimfas válasza nimfas (#60407) üzenetére


nimfas
addikt

CPU hűtő a jelenlegi C2D-n.. Cooler Master Hyper TX3 EVO, ez remélem maradhat :D

(#60411) csucsbicep válasza szacsee (#60400) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nem. A Ranger igazából csak 4 fázisos cpu tápellátás terén(ugyanez a Z97-A is). Itt jól látszik a 4 szabályzó: [link]. Csak fázisonként 2 hasonló tekerecs van, mint a saber lapokon. A Hero és a Gene, illetve a Mark 1, ami valójában 8 fázisos, ezeken más fesszabályzó is van, mint a Rangeren.

EXA: Szerintem jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#60412) EXA válasza csucsbicep (#60411) üzenetére


EXA
aktív tag

Ismét köszi a segítséget! :R

(#60413) bluyoo válasza xtevo (#60404) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen! Jó vadászatot! :)

(#60406) isx1
Hát valóban eltelt két hét azóta. De hát nekem is van munkahelyem ..... (most is lopva írok). :)
Amit beszúrtam lapokat azok ~10 napja lettek összeszedve de akkor még koránt sem volt kint az összes új lap (még most is szállingóznak). De hétvégén nekiugrok

(#60407) nimfas
"Hát ha tuningmentes vas akkor már Haswell Refresh CPU pl. az I5-4590."
"Kérdés az, hogy megéri-e pl a 87-97 közti 6.600 difi... " Szerintem igen!
"úgy látom a H-s lapokat preferálod ebben a szegmensben." Igen mivel a 9-es sorozatban egyelőre csaj a H97 és a Z97 van. :) De ha megfelel a 8-as sorozat akkor pl. a B85-ös chipset is megfelelne ...
"Illetve, hogy mennyi tuning potenciál van a K-s prociban %-ban?" Ezügyben érdeklődj a Intel Core i3 / i5 / i7 4xxx "Haswell" (LGA1150) topic-ban. Szerintem mára szinte csak hobbi ;] a legtöbb VGA-hoz egy szorzózáras I5 is bőven elég. A mostani CPU-d egy Pentum is hozza (néhol talán még egy Cerka is).

(#60409) 3.Aragorn
Az UEFI van a régi BIOS helyett ..... Hát igen az elején a felső kategóriát boncolgatják. Melyik lapot nézegeted komolyabban?

(#60401) watador600
Milyen gondok vannak az M5A99 EVO R2.0-val?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60414) watador600 válasza antikomcsi (#60408) üzenetére


watador600
senior tag

Félre értessz. Nem akarom feltétlen húzni. Elsődleges cél az, hogy normálisan működjön, a tuning az másodlagos.

(#60413) bluyoo

Hát kezdődött a hangkártyával a mikrofon része nem megy mindig kékhalál volt, ha a miki részét használtam (win xp-n, win7-en, win8-on, win8.1-en is.) Aztán hálókártya dobálta a hálózatot. Rendszer egyfolytába instabil. Vrm-ek melegednek (ezt abbol merem következtetni, hogy amikor játszok egy ideig lagg mentes, aztán mikrolaggokkal bezavar, elvileg ilyenkor lekorlátoz vagy valami ilyesmi.. hogy ne melegedjen túl. Jól szellőző házam van.)
A mai napokban megmár rendszeresen megáll, kékhalál, akármit csinálok vele. Szűz rendszerrel is ugyan ezt csinálja.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#60415) watador600 válasza watador600 (#60414) üzenetére


watador600
senior tag

Még annyit tennék hozzá (csak közben lejárt a szerkesztési idő, elnézést) hogy mikor megvettem, rendszeresen vittem garanciáztatni, de mindig elzavartak azzal, hogy vírusos. Közbe meg előtte raktam újra.. és rendszeres vírus ellenörzések voltak. (Avast és Malwarebyte progival)
Memóriák tesztelve több órán át a memtestel rendszer boot előtt.
Tápegységet is kicseréltem és egy új vinyót is kapott, pont ezek a tünetek miatt (ezek nem voltak cserélve, gép újításnál)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#60416) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

i5-4460 -hoz keresnék alaplapot. Ha nem lesz tuning, későbbi Broadwell kompatibilitás nem érdekel és szolgáltatásokat tekintve elég egy B85, akkor lenne még bármilyen más indok, hogy kiadjak többet egy Z97-re?

(#60417) csucsbicep válasza Tamoo (#60416) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Semmi ertelme a Z97-nek ebben az esetben. Viszont egy arkeretet irhatnal, hogy mennyit szansz ra.

(#60418) Tamoo válasza csucsbicep (#60417) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

pl. 20 alatt ASROCK B85 Pro4 -et néztem. Nem tudom ez mennyire megbízható, hosszabb távra terveznék.
30 alatt/körül már lehet venni Z97-et is, szóval B85-ért már nem adnék ki ennyit.
De még filózom, lehet hajlandó leszek többet is rászánni...

[ Szerkesztve ]

(#60419) mobal válasza Tamoo (#60418) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szerintem neked H87 / H97 lapot kéne keresni. Elméletileg az a "mainstream" és az árba is bele kell férnie.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60420) bluyoo válasza watador600 (#60414) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát ha a M5A99 EVO R2.0 tápköre túlmelegszik akkor tényleg nem sok választásod van lap terén.Szerintem nem a lap lesz a ludas, inkább a CPU. Esetleg az AMD FX topic-ban kérj segítséget a helyes beállításhoz ....
Mindenesetre a SABERTOOTH 990FX R2.0 -nek még komolyabb tápköre. A CROSSHAIR V FORMULA-Z meg már Intel LAN-t is kapott és ugye SupremeFX III audio codec, viszont megkérik az árát. Ennyi pénzel már Inkább Intel vonalon indulnék el.
Más mikrofonnal, kimeneten is próbáltad? Mikor dobta el a hálózatot? Biztos nem a játékod vagy a szolgáltató a ludas? Mindenesetre ha nem akkor gari .....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60421) watador600 válasza bluyoo (#60420) üzenetére


watador600
senior tag

Hát procit nem tudom.. rá nem gondoltam még :/
Másik mikrofonnal is próbáltam. Ezt a mikrofont használtam másik géppel is, előző géppel is ott nem volt baj. Webkamera mikijét használom (usb) azota semmi ilyen nincs. Csak a minősége eléggé gagyi..
A hálózat meg tök random volt. Volt, hogy egy átlagos letöltésnél dobta el vagy játék közbe. Egyéb okok miatt multhónapba venni kellett a gépbe egy wifi-t azóta tökéletes.
A fagyások meg a kékhalálok az állandóak és ezért szeretnék váltani..
Garinak már annyi, mint ahogy írtam kicsit feljebb.
A Formulás lap nagyon tetszik.. csak hát az kicsit túl megy a kereten :S

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#60422) mobal válasza watador600 (#60421) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Én nem várnék vele. Esetleg egy másik táppal nézd meg, de ha akkor sem lesz jó garancia.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60423) watador600 válasza mobal (#60422) üzenetére


watador600
senior tag

Már írtam, hogy pont ezek a tünetek miatt vásároltam egy komolyabb tápot hozzá.
Garancia továbbra sincs.

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#60424) Tamoo válasza mobal (#60419) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Igazad van ... nem is tudom ezeket mért nem néztem. :W

(#60425) mobal válasza watador600 (#60423) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Bocs, akkor átsiklottam felette. Ebben az esetben viszont én lapra gyanakodnék valóban :(((

Tamoo: nézz körül a Z97 lapok terén, még ha nem is szempont a Broadwell, nem járnál vele rosszul. Frissebb, tovább lesz support stb...

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60426) Vekko


Vekko
aktív tag

Fatal1ty B85 Killer (23,708 Ft) és Fatal1ty H97 Performance (28,367 Ft) között vacillálok.

A killer igazából teljesen jó lenne nekem, csak mivel kijöttek a haswell refreshes CPU-k és a régi lapokkal problémás, hogy BIOS frissítve érkeznek-e, így jutottam el H97-ig. Megéri a haswell refresh cpu? Valóban kevésbé melegedik?
Ami még talán mellette szól, hogy a boradwellt is támogatni fogja.

Olcsóbb H97-es lap meg azért nem jó nekem, mert 1150-es audio chipet szeretnék, intel lant, minőséget szeretnék.

A kérdés tehát, hogy megéri az új chipset a +5000 Ft-ot (és cpunál is +pár ezer)?
Hozzáteszem, hogy ezen a H97es lapon nincs m.2 meg sata express, de jelenleg úgy gondolom nem is annyira fontos számomra.

(#60427) mobal válasza Vekko (#60426) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Úgy néz ki, hogy megérik. Haswell témában van egy kép, hogy a 4.4 meg 1.1 v fesszel, viszont egyelőre úgy néz ki, hogy a "K" -s procik csak 97-es lappal fognak menni.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60428) patronn


patronn
csendes tag

Üdv!

Egy I7 4770K-hoz keresek egy z97-es deszkát.Tuning lehet,hogy lesz,a méretszabvány ATX legyen,maximális keret:40k.

(#60429) Tamoo válasza mobal (#60425) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Azokat néztem. Z97 Extreme4 ami szimpatikus (8 Sata port nem lenne ellenemre), csak ennek az árából két olcsóbb is kijön. :D

[ Szerkesztve ]

(#60430) mobal válasza Tamoo (#60429) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Z97-et csak akkor éri meg venni ha tuningolsz. Amúgy sok értelmét nem látom :(

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60431) Vekko válasza mobal (#60427) üzenetére


Vekko
aktív tag

Tuningolni nem fogok, de ezek szerint kevésbé melegedik.
Alaplappal gondolom annyira nem járhatok rosszul, még ha nincs is róla teszt? Mert sokat nem változott H87-hez képest, ahogy látom. (Fatal1ty H97 Performance)

(#60432) watador600 válasza mobal (#60425) üzenetére


watador600
senior tag

Köszönöm válaszod!

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#60433) Tamoo válasza mobal (#60430) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én annyiból látom értelmét, hogy 6 Sata portot alapból le tudnék foglalni, 8-at pedig legolcsóbban az előbb linkelt Asrock-on láttam.

(#60434) bluyoo válasza watador600 (#60421) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát ha a szervizben gond nélkül működött, akkor csak nem a lap a ludas. :)
Ha meg más hardverekkel is csinálta akkor verni kellett volna az asztalt, mert akkor biztos hibás a lap!
Egy friss oprendszer hogy lenne már vírusos ... Legalábbis elég kevés rá az esély. A régi HDD-t szedd le a lapról ha netán rajta van. Tud kék halált okozni ...
"Garancia továbbra sincs." Ha nem járt le a garanciaidő akkor morcos arccal menj az üzletbe ... Mert az a lap ha nem hibás, akkor tökéletesen elég lenne számodra. Sőt, hogy nem tuningolod, és egy VGA még sok is!
"A fagyások meg a kékhalálok az állandóak és ezért szeretnék váltani." Vásárolj Intelt konfigot ha már a tuning nem is nagyon érdekel. ;]

Bazinga!

(#60435) watador600 válasza bluyoo (#60434) üzenetére


watador600
senior tag

Hát lehet.. de szerintem csak ráküldtek egy vírus keresőt aztán annyi volt... :W
Vissza vittem nem egyszer. Minden ilyen vissza vitel után több ezret kellett fizetni és egy hetet várni a gépre.. ezt a 4. vissza vitel után meguntam...
Régi HDD-t persze vissza se raktam... :U
Igen Intelt mondta más is, hogy miért AMD hát azért, mert most ez van meg Intelre most nincsen pénzem.. nem gépet akarok újítani, mert ez is megfelel a számomra, csak azt akarom, hogy végre rendesen működjön.

Köszönöm válaszod! :R

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#60436) csucsbicep válasza watador600 (#60435) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Milyen bolt ez?

(#60437) watador600 válasza csucsbicep (#60436) üzenetére


watador600
senior tag

Nem akarom leírni őket. Mert amúgy nagyon rendesek meg minden. Nem webshop, Debrecenben egy számtech bolt. Innen vásároltunk eddig mindig.

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#60438) bluyoo válasza csucsbicep (#60436) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Kerülendő az biztos .....

(#60435) watador600
Ez akkor sem korrekt az üzlet részéről .... főleg hogy pénzel is lehúztak! :((
Eladod a CPU-t máris megvan a keret az Intelre. ;]

(#60437) watador600
Hát tényleg tök rendesek hogy nem garanciáztatják a rossz lapot és még fizetned is kell érte! Biztos csinos lehet ...! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60439) watador600 válasza bluyoo (#60438) üzenetére


watador600
senior tag

43 ért már lehet venni 8350-et procit lehet megtudom venni.. de a lapot hozzá nem... :D
Jó.. most érsd jól. Korrekt akartam lenni.

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#60440) bluyoo válasza watador600 (#60439) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Most a Sabertooth ára + az FX-ed árán (kb. 80K), már a legújabb Intel Haswell Refresh CPU (pl. az I5-4590) és az ugyancsak most megjelent 9-es sorozatú deszka (ráadásul nem is egy alap alaplap :DDD ) is kijönne.
És nem egy több éves platformot építenél ....
"Jó.. most érsd jól. Korrekt akartam lenni." Ok hogy normális akarsz lenni (becsülendő mert ritka), de azért ha rossz az a lap, akkor rossz! Ne hagyd magad megkárosítani, ezért van a garancia! :R

Bazinga!

(#60441) patronn


patronn
csendes tag

Az ASUS Maximus VII Ranger mennyire jó lap?Megéri az árát,bírja a tuningot?

(#60442) watador600 válasza bluyoo (#60440) üzenetére


watador600
senior tag

De használtan nem fogok kijönni 80K-ra..:D
Azzal az i5-el énis szemezgettem. De majd nyár végén lesz alakítás. Megvárom az 5. generációt :DDD

A lényeg, hogy akkor most már döntöttem. A Sabortooth lap lesz amit venni fogok! Köszi a segítséget! :)

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#60443) bluyoo válasza patronn (#60441) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát nem egy alsó kategóriás lap. Ha "gamer" lapot szeretnél akkor nem rossz választás.
ASUS Maximus VII Ranger Review

Bazinga!

(#60444) bluyoo válasza watador600 (#60442) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem nagyon értem .... De hát legyen ahogy akarod! ;)

Bazinga!

(#60445) patronn válasza bluyoo (#60443) üzenetére


patronn
csendes tag

Megnéztem a teszteket és elég jó kis lapnak tűnik az árához képest.Mondjuk ezzel nem azt akarom mondani,hogy 46k olcsó lenne egy alaplapért,de 1-2 helyen a Gigabyte Z97X-Gaming G1-et is lehagyja,pedig az egy 90K-s lap.

De így tesztek után egész jó kis lapnak tűnik. :K

(#60446) csucsbicep válasza watador600 (#60437) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Kotelesek gariztatni, ha a te hibadon kivul rossz a lap. Tudtommal rendesen kifizetted a vetelarat, akkor elvarhato, hogy ok is igy jarjanak el.

(#60447) watador600 válasza csucsbicep (#60446) üzenetére


watador600
senior tag

Igen tisztában vagyok vele. De ez mégsem történt meg rendesen.. :/

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#60448) bluyoo válasza patronn (#60445) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mondjuk ez jellemző, hogy a felső és a csúcskategória közözz már nincs annyira nagy különbség.
Hát igen a 46K nem olcsó de még nem is a megfizethetetlen kategória. :)

Bazinga!

(#60449) 3.Aragorn válasza bluyoo (#60413) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ja, közben utánaolvastam ennek az uefi dolognak, már nem vagyok olyan sötét, mint néhány napja. :DDD

"Melyik lapot nézegeted komolyabban?"

MSI Z97 GAMING 5
Tetszenek a specifikációi - 8 fázisú cpu power, M.2 port egy napon jól jöhet - elrendezése, nincs telepakolva legacy pci slotokkal - már az Asus P5Q esetében sem használtam őket - valamint külseje - bejönnek a sárkánykarmok által megmarkolt hűtőbordák ;] .
Továbbá elég jól átlátható az uefi. Azt írják, az msi féle uefit meg kell szokni, de nekem a többit is meg kéne, szóval nem lennék vele előrébb, ha más uefivel kezdenék...
Military Class 4 minőségű alkatrészek... ezek milyen viszonyban vannak a TUF szériás alkatrészekkel? Gondolom nem olyan tartósak azért. És valószínűleg nincsenek is annyira extrém körülmények között kitesztelve. :U
Külföldi oldalakon panaszkodnak a "killer lan" funkcionalitására, illetve eleve fölösleges voltára.

Asus Z97-A
Bennem eléggé butított hatást keltett. Mármint nem én éreztem magam tőle butábbnak ;] , hanem ránézve a nyákra, egyből szemet szúrt a kondik szerény mennyisége, főként a hangkeltő részlegen.
Fölösleges legacy pci portok, Viszont legalább van M.2 support, szép Asus uefi, 8 fázisú cpu részleg. Az összehasonlító tesztben elmarad a a többiektől.

ASUS Z97-AR: Keveset tudok róla. Ezüst színű bordák jellemzik. Milyen viszonyban állhat a sima "A"-val?
ASUS Z97-PRO: Szintúgy.

Sabertooth Z97 Mark 2: Tartós, funkcionálisan elegendő, az M2 portok hiánya annyira nem vészes, viszont egyszerűen nem tudok túllépni a tényen, hogy a nagy testvér árnyékában lépked. Ő viszont nagyon drága... :(

ASRock Z97 Extreme4: Jól felszerelt, olcsó, 12 fázisú tápkör, stb. Nem tudom, minőségben mennyire marad el mondjuk a fent említettektől?

És akkor itt vannak még az Asus ROG szériás lapjai. Sajnos a Ranger eléggé butítottnak tűnik, a Hero pedig drága. Ami megfogott bennük, az a Sonic Radar. Ez a "gamer" funkció tényleg hasznosnak tűnik. :)

Erős szempont lenne az alaplapi hang minősége, a cpu tápkör minimum 8 fázisú volta - jelenleg is ilyen van, nem szeretnék visszalépni -, a jó hűtés, valamint a minőségi alkatrészek használata. Az M.2 portot egyelőre nem használnám ki, de ha van, az csak előny. Ki tudja, 1-2 éven belül elterjednek az ezt használó ssd-k. A lapot 4-5 évig nem szeretném cserélni!

Ha tudsz egyéb alternatívákat, hallgatom!

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60450) csucsbicep válasza 3.Aragorn (#60449) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

MSi bár nem rossz lap, de én hanyagolnám.

Z97-A: Tud mindent, mint a nagyok. Árához mérten elég jó lap. ALC892-es hangkeltő van rajta, ami nem rossz, de van nála jobb is. M.2, Sata Express is van rajta a jövőre nézve. Igazából csak 4 fázisos a cpu tápellátása.
Az AR verzió ugyanez, csak black PCB és nincs rajta DVI/D-Sub kimenet.

Mark 2: Butított az 1-hez képest, de nem is kerül annyiba. Valós 8+2-es tápellátás, minőségi kondikkal, tekercsekkel, Mosfetekkel. Remek ALC1150 hangchippel, illetve a lehető legjobb ventilátorvezérléssel. Viszont se M.2, se Sata Express.

Z97-Pro: Z97-A-tól annyiban különbözik, hogy 12 fázisos, ALC1150 hangkeltő, több port, illetve fekete nyák.

Ranger: SupremeFX 2014 miatt ezek közül a legkomolyabb hanggal rendelkezik. Valójában 4 fázisos, de eléggé minőségi komponensekből és tesztek alapján elég komolyat megy tuningban. Fázisok száma közel sem minden, azt szegezzük le.

Szerintem Z97 Pro vagy Ranger.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.