Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61301) Pete55555 válasza bluyoo (#61293) üzenetére


Pete55555
addikt

megérheti egy Z77-es (már vannak olyan olcsók).
Ez mondjuk igaz, haveromnak is nézegetek most alaplapokat, Z77-es lap már van 15 ezertől aprón.

(Én meg egy Zotac Z67-es mITX-et néztem ki magamnak. Ha nem viszik el jövő hónapig, lehet meg is veszem ;] )

(#61297) atilla100 Ha rám hallgatsz, akkor a tuningot hagyod. Vegyél egy B85-ös lapot, egy haswell i3-al, az egyelőre jó lesz neked. Ha gyengének érzed (majd 1 év mulva) akkor veszel bele használtan egy i5-öt, és húzod még vele 2-3 évig simán.
Így meg Gigabyte B85M-D3H, ASRock B85M Pro4, esetleg kicsit drágábban: ASRock B85 Fatal1ty, vagy ASUS Vanguard B85 (ez utóbbi 5 év garis, csak figyelj, a bolt megadja-e általában nem szokták...)

VANGUOAAAAAAARD ;]

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#61302) rudii válasza csucsbicep (#61300) üzenetére


rudii
tag

Nem tudom. Érdemes? Sose tuningoltam még egyik processzoromat se. Most váltok amd-ről, intelre.

(#61303) Pete55555


Pete55555
addikt

Na megtaláltam a választ. Akit érdekel : ASRrock B85M-ITX lap képes a chasiss fan-t feszültség alapján szabályozni :)

...Szeretem leracsniztatni...

(#61304) BomiBoogie válasza nimfas (#61280) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én is sokáig "deviszont" ellenes szószóló voltam, de látod, hogy változnak az idők. :)

(#61305) 3.Aragorn válasza Ottó58 (#61284) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Szívesen meghallgatnám azt a bizonyos hangfelvételt! :K

Nem minden vándorút céltalan...

(#61306) csucsbicep válasza rudii (#61302) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Attól függ mire fogod használni a procit, illetve kell-e neked a plusz teljesítmény. Egy i5 alapból is elég erős nagyon erős vga-khoz is és pénzen is spórolsz, ha hagyod az OC-t, mert elég lesz H97 lap és gyári vagy olcsóbb hűtő.

(#61307) rudii válasza csucsbicep (#61306) üzenetére


rudii
tag

Most egy ASROCK 980DE3/U3S3, AMD FX-9370 4.40GHz AM3+, 2x 4GB ddr3 16MHz van. Az alaplapom tescos ehhez a procihoz képest, kéne vegyek hozzá egy rendeset. De itt olyan 42k körül mondták. És ha elavult lesz am3 procim, nem csak procit hanem vehetek új alaplap is.

Ezért gondolkodom akkor már, ha mindenkép kell új alaplap, hogy veszek egy LGA-1150 foglalatú alaplat, melléje egy i5-4670K amit javasoltatok és a mostani FX-9370-et meg eladom. A hűtővel nem lesz gond egy Phanteks PH-TC14PE.

Meg vga most egy amd r9 270x van benne.

Szerintetek? Melyik variáció? Simán új AM3+ alaplap procihoz, vagy komplett váltás INTEL-re? i5-4670K tud annyit mint FX-9370? Válaszok előre köszönöm! :R

5 percen belül tudod szerkeszteni a hozzászólásod, kérlek, tedd meg legközelebb!

[ Módosította: BomiBoogie ]

(#61309) csucsbicep válasza rudii (#61307) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Abban a lapban az a proci elég bátor.

4670K játékokban erősebb, mint a 9370, de a 270X mellé elég mindkettő. Ha esetleg később váltasz erősebb vga-ra, akkor még jól jöhet az i5.
4670K mellé Z97 kell, mivel csak ezzel lehet tuningolni. 40K-ig Asus Z97-A, Gigabyte Z97X Gaming 5 vagy Asrock Z97 Extreme 4.

(#61310) rudii válasza csucsbicep (#61309) üzenetére


rudii
tag

Köszönöm a segítséged csucsbicep! :R Egy utolsó kérdésem lenne már csak tőletek. Ha én nekem lesz egy i5-4670. Nem para, hogy intel mellett egy amd r9 270x-em van és nem nvidia vga? Nincs jelentősége, nem vesztek teljesítményt?

(#61311) csucsbicep válasza rudii (#61310) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Semmi hátrányod sem lesz belőle.

(#61312) bluyoo válasza Pete55555 (#61301) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Még újonnan is 20K, pl. a linkelt Asus lap.
"Én meg egy Zotac Z67-es mITX-et néztem ki magamnak" Kicsi a bors, de kicsi! :DDD
"VANGUOAAAAAAARD" +1 ;]

Bazinga!

(#61313) birozoli7800


birozoli7800
senior tag

Üdv!

Jó öreg Athlon II. 650 X4-esemet le szeretném cserélni a jövőben. Egy FX 8320-ra gondoltam. A kérdésem az lenne, melyik az az alaplap ami "alá" nem érdemes adni ennél a processzornál.

(#61314) Pete55555 válasza bluyoo (#61312) üzenetére


Pete55555
addikt

Ha már itt tartunk: Megér ez a Zotac Z68 Wifi 21k-t ? Lenne hozzá egy G2130 is, +12-ért, azt is hozzácsapatnám akkor. Csak jövő hónapba lesz rá meg a pénz, remélem addig nem viszik el :(

Szerk. Támogatja ez a lap bios firssítés után az ivy procikat? Mondjuk ha később egy 3470 (K)-t raknék bele ?

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#61315) bluyoo válasza Pete55555 (#61314) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát egy Pentium egy tuninglapba ....
Mindenesetre a lap aktuális piaci árát az ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás topic-ban belövik.
Nekem a mITX túlárazása soha nem volt szimpatikus. Azon az áron majdnem megkapod pl. az én lapomat, a Asus P8Z77-V-t is .....
Elvileg támogatja, és a BIOS frissítésnél is utal rá [link]. De hogy problémamentes lesz-e azt nem tudom. Ugye pont a napokban volt hasonló gond a Giga Z68-as deszkával, hogy csak a szorzózáras CPU max. órajelét engedte beállítani, hiába volt "K"-s CPU.

(#61313) birozoli7800
Az Asus M5A97 EVO R2.0 passzolna alá.

Bazinga!

(#61316) KAMELOT válasza Pete55555 (#61314) üzenetére


KAMELOT
titán

Vegyél egy Z97, H97, B85 lapok közül egy olcsóbbik fajtát. Abba későbbet belé tudsz tenni 4770K-ig bármit.
mITX lapok semmit sem érnek. Marketing az egész.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#61317) Pete55555 válasza KAMELOT (#61316) üzenetére


Pete55555
addikt

Ez oké, de mITX házat vennék (illetve csinálok, de ez részletkérdés)
Asrock B85M-ITX - et néztem, lehet az lesz, vagy esetleg ez a zotac. Csak félek kicsit a régi chopsettől. Az aarock-ot ráadásul 19-ért megkapom újonnan.

...Szeretem leracsniztatni...

(#61318) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

I7-3770K -hoz milyen alaplapot ajánlotok ? (Asus jöhet csak szóba)
GTX770-OC a VGA és Phanteks PH-TC14PE teljesítene a procin szolgálatot.
További hardver adatok a signatureba megtalálhatók :R
/max. OC (3770K) kihozása előnyt jelent , de ROG lap az már drága/

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#61319) mobal válasza MaxxDamage (#61318) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

P8Z77-V, SABERTOOTH Z77

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#61320) MaxxDamage válasza mobal (#61319) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Esetleg van olyan is ami boltba "még" kapható ? (forgalmazás alatt van)
/40k környéki árba/ :B

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#61321) BomiBoogie válasza bluyoo (#61312) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Miről van szó?

Jaa... VANGUŐŐŐÁÁÁRDDDD. :DDD

(#61322) mobal válasza MaxxDamage (#61320) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Az a baj, hogy már kifutott... :(

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#61323) Nwis86


Nwis86
aktív tag

Sziasztok!

1 csaj ismerősnek állítok össze gépet, sok komoly gépet raktam már össze. Most viszont hogy 1 lánynak kell elégé mások az igények, a lényeg hogy minél olcsóbb legyen, tuningolni soha nem fogja, így akármilyen alaplap jó lenne, viszont eddig soha nem foglalkoztam olcsó kategóriás lapokkal, A tuning mindig szempont volt, így most nem tudom mi lenne a jó választás. Én ezt néztem ( Asrock B85M PRO4 ) Kérdés hogy ez jó választás-e, vagy esetleg van ennél jobb is, vagy olcsóbb?

A gép többi része ezek lennének

i5-4440
Sapphire R9 270X
2x4GB DDR3 1600MHz
1TB HDD
DVD RW

A tápon is szeretnék spórolni, én általában mindig nagyobb tápot rakok 1 géphez, bővíthetőség miatt, de ez a gép tuti hogy soha nem lesz bővítve. Így az lenne még a kérdésem hogy mi az a minimum ami még elvinné a rendszert? 500W-os chieftec elég lenne, vagy inkább 600as?

(#61324) MiklosSaS válasza MaxxDamage (#61318) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ennyi volt az FX ? :O

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61325) KAMELOT válasza BomiBoogie (#61321) üzenetére


KAMELOT
titán

Megjött Papa is! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#61326) mobal válasza Nwis86 (#61323) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szia!

Táp szinten egy jó minőségű 400-as is elég lenne. Szerintem egy 500-as tápnak bőven bírnia kell.

Esetleg egy kisebb táp és egy kicsit drágább lap? ASROCK H87-PRO4 vagy ASROCK H87 Fatal1ty Performance?

mobal,

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#61327) bluyoo válasza BomiBoogie (#61321) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Teljes melaszélességgel a kis kedvenc mellett! :DDD

(#61320) luimapeiz
Hát Z77-es deszkát újonnan, legnagyobb eséllyel az ASRock kínálatából találsz.
Asus lapot már nem nagyon. Max. használtan kiskergarival.

Bazinga!

(#61328) LonGleY


LonGleY
veterán

Mi lehet a különbség a két deszka között? Csak a hátlapi csatlakozókban látok némi eltérést. Egyszerűen a 2.0 az újabb variáns és ennyi?

ASROCK H81M-DGS
ASROCK H81M-DGS R2.0

Amúgy nem PS2-es perifériákat fogunk csatlakoztatni, ezért nem baj azok kombinálása a 2.0-nál. Tnx!

[ Szerkesztve ]

(#61329) bluyoo válasza LonGleY (#61328) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A tápkörét dolgozták át, egy fázissal kevesebbet kapott, de más alkotóelemekből.
Esetleg a H81M-HDS ugyan úgy a legolcsóbb lapok között van, de már rendelkezik előlapi USB3 porttal, és HDMI csatlakozóval is. Felépítésre teljesen egyforma a H81M-DGS-el.
H81M-HDS - H81M-DGS - R2.0 H81M-DGS.
Mondjuk mindhárom lap esetében Realtek ALC662 Audio Codec van ami mára nem éppen a legjobb választás (szerintem max. irodába).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#61330) LonGleY válasza bluyoo (#61329) üzenetére


LonGleY
veterán

Az előlapi USB 3-at jó, hogy mondod! Az lényeges. Köszönöm!
Az audio része mindegy, a tartósság fontos még.

[ Szerkesztve ]

(#61331) bluyoo válasza LonGleY (#61330) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát ezek a 11-12K-s lapok biztos nem a megbízhatóságról híresek. Ugye azért ezek erősen költséghatékony deszkák. Bár a garancia ugyan annyi rájuk, mint a drága társaikra. Viszont a linkelt üzletben 2 év garancia van rájuk, ha ez nem zavar ...
Mennyi lenne a max. amit kiadnál a lapra, és milyen CPU alá?

Bazinga!

(#61332) LonGleY válasza bluyoo (#61331) üzenetére


LonGleY
veterán

Itt most a minimalizmus a lényeg, Pentium G3220 megy beléjük (2 gép készül). 1-2 ezren persze nem múlik, ha van jó alternatíva. Próbálom jó winyóval (WD Black) és táppal (Hexa+) ellensúlyozni a dolgot.

Már csak a RAM (márka, sebesség) lesz kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#61333) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Lehet megis kiprobalom a MSI-t, mivel megtudom vasarolni AFA nelkul az MPower MAX AC-et. Vagyis most kb az volna hogy :

MSI MPower MAX AC = 53.000 huf

Asus Z97-Deluxe = 74.000 huf

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61334) KAMELOT válasza MiklosSaS (#61333) üzenetére


KAMELOT
titán

Miért váltasz te X79-ről Z97-re???

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#61335) MiklosSaS válasza KAMELOT (#61334) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem hasznalom mar ki az X79 adta erejet...meg szeretnem kiprtobalni a 4790K-t meg majd a broadwell-t.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61336) Tomdriver válasza MiklosSaS (#61333) üzenetére


Tomdriver
őstag

Ilyen biznisz kéne nekem is, jöhet privibe akár! :))

Megvárom mi a vélrményed róla, én egy kicsit elbizonytalanodtam, már a Deluxe-al szemezgetek..

(#61337) bluyoo válasza LonGleY (#61332) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Értem!
"Próbálom jó winyóval (WD Black) és táppal (Hexa+) ellensúlyozni a dolgot." Egy SSD-vel tudnád igazán felpörgetni. Bár az igaz hogy adattárolásra kell mellé a HDD is, és nem is a minimalista gépekben van ...
A RAM sebesség nem kérdés, a kinézett CPU a DDR3-1333MHz-et támogatja. Szóval 1333MHz, ha alig drágább 1600MHz (általában megéri ezt választani). Lehetőleg 1,5V vagy az alatti RAM-ot válassz.
Kingston, Corsair, ... Milyen RAM-ot vegyek?

Bazinga!

(#61338) MiklosSaS válasza Tomdriver (#61336) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Miert bizonytalanodtal el ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61339) csucsbicep válasza MiklosSaS (#61333) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ennyiért nem kérdés, hogy MSi.

(#61340) MiklosSaS válasza csucsbicep (#61339) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Lehet hogy akkor megveszem a MSI-t, aztan ha nem leszek vele megelegedve akkor 50K-ert el fogom tudni adni es megrendelem majd a Formula-t.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61341) Tomdriver válasza MiklosSaS (#61338) üzenetére


Tomdriver
őstag

Tulajképp a már sokadszor belinkelt VRM lista miatt.
Az indicator cost ratingben, de főleg a capacitor type cost ratingben is alulmarad az ASUS lapjához képest, sőt ez utóbbiban a vetélytársaknál is szerényebben teljesít.
Persze ha van értelme ennek a "ratingelésnek."

Aztán van ez a rewiev amit még talán bluyoo linkelt, nekem ez is új volt akkor - nem fényezik túl benne a lapot, ez a hűtés kialakítás is fura kicsit.

Viszont itt meg egész jókat írnak róla - valószínűleg használat közben ezeket a különbségeket nem is vesszük észre.

Csak a tudat... Emlékszem, mikor még minden fórumon történő utánolvasás nélkül, néhány teszt eredményével beérve választottam alkatrészt, akkor se csalódtam. Lehet azért, mert nem tudtam h. van nála jobb, de nem is érdekelt! :)
Most meg, napi több órában olvasva benneteket kiokosodtam valamennyire és érdekel minden részlet, amatőr tuning sikereim után meg főleg mindenből a legjobbat akarom, persze a rá szánt pénzügyi kereten belül.

Szvsz. jelenleg van egy "nem rossz" kategóriájú konfigom, amiben néhány elem már "csúcsnak" minősül vagy arra lesz cserélve (Pl. 4790K), persze hogy ide hasonló minőségű alkatrészeket választanék, hogy aztán azt mondhassam: Na, pár évre le van a gond! :D

Mondjuk ez utóbbi tudjuk mindegyikünk esetében hülyeség, de visszatérve MSI vs. ASUS dilemmára: ha MSI az elég húzós ára miatt nem tudja azt a minőséget, amit tud az ASUS picivel drágábban, akkor utóbbit választanám.

De ez még nálam sincs eldőlve, azért várok kicsit...

[ Szerkesztve ]

(#61342) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretnem kerdezni,hogy egy gigabyte b85m-d3h-hoz hasonlo lapot vennek,amiben van alaplapi grafikus vezerlo! Kesobb erkezne majd a vga bele, de addig szeretnek netezere hasznalni a gepet! Tudnatok nekem ajanlani egy hasonlo lapot,mint amit emlitettem?
Elore is koszonom!!

(#61343) mobal válasza b1sti (#61342) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Az alaplapban nincsen, de a processzorban már igen, van grafikus vezérlő! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#61344) bluyoo válasza b1sti (#61342) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Olcsóbbat vagy drágábbat szeretnél? :DDD

(#61341) Tomdriver
A két teszt nem ugyan arról a lapról készült! ;)
A Z97 XPower AC és a Z97 MPower MAX AC között kemény 40K a különbség, még szép hogy "egész jókat írnak róla"! :D

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#61345) mobal válasza bluyoo (#61344) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

És a további felkerülő kérdések: OC, játék, munka vagy csak általános felhasználás, márka? :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#61346) hardline


hardline
senior tag

Üdv!
Alaplap vásárlás előtt állok, volt is egy határozott elképzelésem a pontos típusról, de most picit elbizonytalanodtam. AM3+ lapokról van szó.
Eddig az asus m5a97 evo r2.0 mellett tettem le a voksom, de az msi a múlthéten bejelentett egy 970 gaming lapot. Nagyjából (nekem legalábbis úgy tűnik) azonos tulajdonságokkal bír a 2, de az MSI-n realtec alc1150, míg az asus-on alc892 hangkeltő van.
Érdemes lehet megvárni az MSI-t?
Mit lehet tudni erről az alc1150-ről? Jack csatlakoztatáskor kiválasztható a csatorna, vagy minden csak fix helyre dugható, mint az alc892 esetén? Olvastam néhány mikrofonnal kapcsolatos panaszról (rendívül halk beszédhang), ezek esetleg megoldódtak már?

(#61347) Tomdriver válasza bluyoo (#61344) üzenetére


Tomdriver
őstag

Ja, bocs, ezt jól benéztem... :B

De csakazértis kerestem és találtam egy 4,9-est! róla! :DD

[ Szerkesztve ]

(#61348) bluyoo válasza mobal (#61345) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem még ez is képlékeny Babu87-nál. Elsőnek nem volt tuning, majd lehet, vagy mégsem .... :D
Márkában nem volt kikötése, mindenesetre ha a Gigabyte GA-B85M-D3H -t nézi újra, akkor gondolom a tuning mégsem lesz szempont, de volt 30K -s max. kert is. Azért kérdeztem hogy olcsóbb vagy drágább lapot szeretne. :D

(#61346) hardline
Egy új fejlesztésű lap, minden divatos tulajdonsággal, színnel, névvel ellátva, szóval érdemes lehet megvárni.
Kérdés milyen árcédulát szánnak majd a lapnak. Ugye a sárkányos killer, gamer lapokat meg kell fizetni. :)
Bár mire annyi tapasztalat lesz a lapról mint az említett Asus deszkáról addigra meglehet az AM3+-nak is meglesz az utódja.
A többi kérdésedre meg nem tudok válaszolni lévén még nincs ez a lap piacon.
Bár az Audio Boost 2-ről az MSI Z97/H97 (LGA1150) alaplapok topic-ban érdeklődhetsz (bár nem pont ugyan az a két lapon).

(#61347) Tomdriver
:D

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#61349) hardline válasza bluyoo (#61348) üzenetére


hardline
senior tag

Az árát én is kíváncsian várom, de úgy gondolom, hogy a 990-es lapoktól olcsóbbnak illene lenni, értékelhető 970 lapjuk meg perpill nincs, így én 25-26k környékére várom, aztán majd lesz vagy 30k.
25k fölött nekem nem opció, mert akkor marad az ASUS (bár sokan írják, hogy nagyon melegszik). MSI lapokkal nincs tapasztalatom, ezért is írtam ide.
Általánosságban mi a vélemény az MSI vs ASUS jobb-e szolgáltatásokban és minőségben?
(BIOS frissítések, driverek meg a többi)

(#61350) bluyoo válasza hardline (#61349) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Most AMD AM3+ fronton mi nem melegszik? :DDD
Viszont nem hiába kedvelt, olcsó és jó lap, megfelelő tápellátással és hűtéssel.
Személy szerint az Asus-t preferálom. De mivel egy még nem megjelent laphoz kellene viszonyítani így ebből nem vonnék le következtetéseket. Na meg ugye az MSI a mostani (Intel oldalon már alkalmazott) megoldásait ülteti át az ősrégi AM3+ platformra, szóval első ránézésre ígéretes deszka.

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.