Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60251) 3.Aragorn válasza bluyoo (#60196) üzenetére


3.Aragorn
addikt

"Ha már "K"-s CPU-t szeretnél akkor már Devil's Canyon!!"

Igen, jó lenne a Devil's Canyon, de nem tudok szeptemberig várni, hogy kijöjjenek a K-s verziók. Pedig jó lenne, mert akkor mozdul meg a piac - az emberek elkezdik eladogatni a sima és a K-s Haswelleket - könnyebb lenne hozzájutni "jóárasított" használt példányhoz. Sajnos 1-2 héten belül össze szeretném rakni a gépet.
Jelen pillanatban nincs szükségem egy haswell i5-nél erősebb cpu-ra, sem tuningra. Ennek ellenére nem szeretnék elzárkózni a tuning lehetőségéről, főleg ha kijönnek a K-s Devil's Canyon-ok.
Úgy néz ki, azért csúszok le a 4770k-ról, mert nincs mibe beletennem, így nem tudom letesztelni, lejárna a próbagari mire le tudnám, tehát amíg nem tudom tesztelni, nem veszem meg. Eközben nyilván megveszi más. Ramot és vga-t sem igazán tudok választani, amíg az alaplap meg nincs, szóval most már sürgősen kellene a lap.
A fenti kifacsart gondolatmenet és az univerzális volta miatt Z97-es lapot szeretnék. Kerül amibe kerül. :(((

Jelen állás szerint egy szorzózáras haswell, vagy D'sC i5 menne bele. Később akármi. Nem csak az Asus érdekel, ha másik gyártónál tudtok tartós, megbízható ATX-es példányt sok garival, az is jó lehet!

A kérdés, hogy meddig érdemes árban elmenni? Ha K-s procim lesz, akkor sem valószínű, hogy szénné húznám, legfeljebb egy közepes tuning játszana. Feljebb lépkedve az árak pedig nagyon hamar elkezdenek horrorisztikus formát ölteni... :(

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60252) bluyoo válasza 3.Aragorn (#60251) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az az igazság nem néztem pontosan mikor jelenik meg. Így a Broadwell előtt pár hónappal nem lesz nagy durranás ...
Ezért is a legfontosabb kérdés hogy "1. Mennyit szánsz az alaplapra?"
Utána lehet alkudozni, győzködni. :) Szokás szerint 35-40K környékén már olyan lapokat találsz amik erős tápkörrel, és jó felszereltséggel rendelkeznek.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60253) 3.Aragorn válasza bluyoo (#60252) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ha valahol meg kell húzni a határt, az 40-45k

Bár a dilemma a szokásos. Mindig van egy kicsit drágábban egy kicsit jobb...

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60254) mmm007 válasza bluyoo (#60250) üzenetére


mmm007
csendes tag

Elolvastam, de:
Én nem ezt a kettőt írtam, nagyon kicsi a kettő között az árbeli különbség, ezért nem tudom eldönteni melyik a jobb...
Még egyszer:
Asus A55BM-PLUS vagy Asus A55BM-A/USB3 melyik a jobb a kettő közül?

(#60255) PAtr0n válasza 3.Aragorn (#60251) üzenetére


PAtr0n
addikt

Ha nagyon Z97-es lapot szeretnél, miért nem ruházol be egy Asrock Z97 Extreme 4-re? Úgy néz ki az is "smart choice" lesz idővel mint Z87-es társa, 1 kalap alatt kapsz magas tuningpotenciált, jó felszereltséget, és minőségi hangzást. Jelenleg 2 itthoni forgalmazónál látok 42k-s áron. Pár hetet kéne várnod, beszállingózik minden gyártó Z97-ese szépen lassan, ami lenyomja mindegyik árát. Már most 3 díjat vitt el, pedig jobbára még ki sem jött.
Én is készülök venni, eddig a Z87 Ext. 4-et akartam, de nem sietem el, megvárom, hogy többen teszteljék a Z97-est, és kicsit zuhanjon az ára.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#60256) 3.Aragorn válasza PAtr0n (#60255) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Talán igazad van. Érdemes lenne még várni. A Z97 Extreme4 pedig valóban jónak tűnik így első blikkre. Az M2 socket-et mire érdemes használni? Van reális, észlelhető haszna?

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60257) Abrion válasza regener (#60238) üzenetére


Abrion
senior tag

kösz a segítséget :)

(#60258) Soos95


Soos95
tag

Sziasztok!

Az alábbi konfigba szeretnék alaplapot max 20 ezerig. Egy kártyás rendszerben gondolkozom, nem szeretnék tuningolni, de fontos lenne az optikai hang kimenet.

Intel Core i5-4570
Corsair 8GB Vengeance LP DDR3 1600Mhz
WD Caviar Blue 1TB 7200RPM 64MB
Asus R9 270X 2GB
Zalman Z9
FSP 550W Raider S 550 80+

Eddig az MSI B85M-G43 lapot néztem.
Előre is köszönöm! :R

(#60259) #76083488


#76083488
törölt tag

Sziasztok!

Érdekelne, Ti milyen konfigot, illetve alaplapot javasolnátok.

Az asztali gépre max 160-at szánok. A monitor már megvan egy LG LED Monitor TV (60 cm) személyében, melyhez HDMI-vel lehet csatlakozni. (DVI-D-vel is, de ahhoz átalakító kell, így hanyagolnám)

Az alaplapnál fontos kritérium, hogy legyen benne wifi és BT (igaz a kis usb wifi-k olcsóbbak, de valahogy mégse tetszenek) illetve HDMI. Külön VGA-t nem szeretnék bele, mert bőven túllépné a keretet egy normális VGA.

Gigabyte/Asus/Msi lapokat nézegettem, de ezidáig egyik sem tudott meggyőzni igazán.

Prociból egy i5-öst gondoltam, és elég lenne a legalsó is a listából.

Tápegység valami normális, 10-15 között.

A gépbe SSD kerülne csak, külső 2 TB-os winyóm van USB 3.0-val.

Memória max 8 GB, de beérem 4 GB-tal is. A laptopomban 8 GB van és normál használat mellett 3-3,5 GB-ot eszik meg a rendszer.

Az energiagazdálkodás kiemelt szempont, illetve a hűtés se legyen zajos.

Amire használnám:

Nyers (RAW) fotók feldolgozása
Filmnézés
Általános napi szintű használat (internet, szövegszerkesztés stb...)

Továbbá a jövőben egy komolyabb hangrendszer is társulhat hozzá.

(#60260) lorcsi


lorcsi
veterán

a Gigabyte B85-HD3 és a B85M-D3H lapok között van érdemi különbség?
vagy csak annyi hogy az egyik matx a másik pedig atx ?

(#60261) jim bcs válasza Soos95 (#60258) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Soos95
-Én azt mondom toldd meg az összeget egy kicsit és 24k-ért legyen Asus VANGUARD B85.
-Táp, fsp helyett XFX Pro 450 vagy 550W, az R9-270X-hez elég a 450W.
-Háznak mehet egy matx kuckó amiből 11-14k körül kapsz normálisat.

(#60260) lorcsi
1 vga alá az Asus VANGUARD B85 és a Gigabyte B85M-D3H az ajánlott

(#60259) diak60
írj rám egy privát üzenetet mert ez összetett és nem ebbe a topikba való, segítek összeállítani

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#60262) lorcsi válasza jim bcs (#60261) üzenetére


lorcsi
veterán

nem tervezek több vga-t, de attól tartok kicsit, hogy ha egy hangkártyát már nehezen tudok egy nagyobb hűtésű vga mellé betenni
a vangardot eléggé drágállom (16k és 23k nagy a különbség)

(#60263) jim bcs válasza lorcsi (#60262) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Igen van egy kis különbség de az 5év garancia és a TUF minőség kárpótolna nem kicsit, viszont akkor én megközölném a 2 árat és 18k-ért a GIGABYTE GA-B85M-D3H-t venném, az még neked beleférne szerintem és akkor van egy jó lapod. A mai vga-k 95%-a 2 slotos így simán tehetsz egy pci-e hangkártyát az alsó slotba.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#60264) bluyoo válasza 3.Aragorn (#60253) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Asus Sabertooth Z97 Mark2. Az 5év garanciát még mindig nem másolja senki ... :DDD
Kivéve ha igényt tartasz az M.2 és SATA Express csatlakozóra.
"Az M2 socket-et mire érdemes használni? Természetesen SSD-hez.
Van reális, észlelhető haszna?" Természetesen gyorsabb mindkét megoldás (M.2, SATA Express) mint a "sima" SATA3 -as SSD-k. Mondjuk kérdés hogy ebből felfogsz-e valamit. :DDD Egy SATA3-as, SSD-s rendszer is ....gyors.
Ha gondolod érdeklődj a Milyen SSD-t vegyek? topic-ban.

Bazinga!

(#60265) afrojack1


afrojack1
senior tag

Hali

Az asus z97-es zászlóshajója a z97 deluxe? Jobb cuccok vannak benne a sabertooth mark 1-nél. Ha jól tudom? csinálhatnának hozza egy armort, mint a gryphonél :K :U
Meg ez a gyors net,ssd, adatátvitel megfogott de lehet hogy csak parasztvakitás :U

[ Szerkesztve ]

SC: Herczku_Death

(#60266) bluyoo válasza afrojack1 (#60265) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Igen a Z97-DELUXE(NFC & WLC) Nincs hozzá "armor" és nem is lesz.
A MARK 1 egy jól felszerelt TUF szériás strapalap, extra garival. A DELUXE(NFC & WLC) meg (egyelőre) az Asus Z97-es csúcslapja amire mindent rápakolt, plusz extra kiegészítők.
"Meg ez a gyors net,ssd, adatátvitel megfogott de lehet hogy csak parasztvakitás" Már miért lenne "parasztvakítás"? Az Intel idáig is gyors volt ez ügyben. De ugye a dupla netkapcsolat, Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth V4.0, M.2 Socket, SATA Express, Thunderbolt, SATA 6Gb/s, USB 3.0, ... Ezekben semmi átverés nincs. Megfelelő hardverrel persze .....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60267) afrojack1 válasza bluyoo (#60266) üzenetére


afrojack1
senior tag

.dupla netkapcsolat, Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth V4.0, M.2 Socket, SATA Express, Thunderbolt, SATA 6Gb/s, USB 3.0, .. ezek a mark1 -ben is benne vannak? A wifi és bluetooth kivételével? :)
Sima Deluxe lesz !! :R aztán majd ki tudja? :D
Köszönöm!! :R

[ Szerkesztve ]

SC: Herczku_Death

(#60268) bluyoo válasza afrojack1 (#60267) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nagyjából.
M.2 foglalat sincs rajta. Az Asus honlapján össze tudod őket nézni hogy pontosan milyen eltérések vannak köztük. Z97-DELUXE(NFC & WLC), SABERTOOTH Z97 MARK 1. Szerk.:Z97-DELUXE. :)
Megnyomod a "Hozzáadás összehasonlító listához" gombot mindkét link esetében, majd jobb fent a csíkok, majd "Összehasonlító lista" gomb, "Összehasonlítás most" gombot.
"Köszönöm!! " Szívesen! :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60269) lorcsi válasza jim bcs (#60263) üzenetére


lorcsi
veterán

köszi..akkor csak nem variálok és ez lesz :)

(#60270) #76083488 válasza jim bcs (#60261) üzenetére


#76083488
törölt tag

Azért részben ide tartozik. :)

Nem tudom eldönteni melyik alaplapgyártót válasszam. Jelen pillanatban inkább ASUS, régen volt Gigabyte, de azt olvastam a BIOS terén mostanság nem állnak valami fényesen és nem jön össze az UEFI, itt ott bugos a lapoknál. MSI sose volt, de felkeltette az érdeklődésemet.

A többit azért írtam, mert a felső sorban lévő kérdésekre a válasz.

Tehát az alaplap a kérdés.

(#60271) he7edik.


he7edik.
addikt

Találkzott már valaki itthon H97-es miniITX lappal?

Égő szöveg a flém vázon

(#60272) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok.

A közeljövőben gondolkodok egy új alaplap és processzor vásárlásán. Sokat szoktam konvertálni, kódolni, tömöríteni, de szoktam játszani is. A cél az lenne, hogy a videóval való műveleteket minél hamarabb el tudjam végezni. Olyan alaplap kellene ami tud SATA3-at USB3-at és Raid-et.

Melyik platformot ajánlanátok nekem? 1150-be lehet tuningolni?
Mivel járnék a legjobban nem akarok túl sokat ráfordítani. Megérné platformot váltani, vagy már egy másik proci is sokat jelentene? Mondjuk egy FX8XXX-es? FX6100-am van most 4,3 Ghz-en járatva.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#60273) 3.Aragorn válasza bluyoo (#60264) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Bizony, osztós kemény ez a lap. De ha ilyet vennék, akkor biztos fájna a szívem, hogy mért nem mark 1-et veszek, amihez armor kit is jár... ;]
Köszi, erre az M.2 témára rákérdezek akkor. De amint látom a saber 1-esen sincs.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60274) jim bcs válasza #76083488 (#60270) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#60270) diak60
akkor segítek, Asus-t vegyél

(#60271) he7edik.
még nemigazán, egyenlőre matx és atx van jelen de hamarosan érkeznek az itx-ek is a Z/H frontra

(#60272) Sanyi19
1150-be lehet amihez Z-s lap és K-s proci kell de nemigazán éri meg a felárat, amire neked kell ahoz elég egy jó H/B-s lap, neked inkább ram lenne fontos abból is minimum 16GB, proci i7 lenne az ideális de ha nincs keret akkor az i5 is elég ám ne menjen a kevés memória rovására, 1 vga esetén doszt elég egy matx lap, egy 256GB-os ssd elkelne de meteszi egy 120-as is

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#60275) bluyoo válasza 3.Aragorn (#60273) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát akkor vegyél azt! ;]

Bazinga!

(#60276) 3.Aragorn válasza bluyoo (#60275) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ja persze, csak annyiba kerül, mint másnak a fél konfig ára... :DDD

Nem minden vándorút céltalan...

(#60277) bluyoo válasza 3.Aragorn (#60276) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát akinek minden kell a lapjára, biztos ami biztos ..... Annak ára van. ;]

Bazinga!

(#60278) PAtr0n válasza bluyoo (#60277) üzenetére


PAtr0n
addikt

Többszörösen bizonyított tény, hogy a felső kategóriás lapok rohadtul nem érik meg az árukat. Persze vannak olyan dolgok amiket csak ezekre a lapokra tesznek, de azok meg az esetek döntő részében nem kellenek az átlag tuningoló usernek. Na meg aki maximalista, annak pofázhat az emberfia hogy elég neki egy 35-40k-s lap is arra amit valójában szeretne :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#60279) bluyoo válasza PAtr0n (#60278) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:DDD
Mondjuk aki nem egy generációra tervezi a gépét, hanem akár 2-3 generációt is a s...én tud ülni fejlesztés nélkül úgy már megérheti. Főleg hogy később pl. a szóban forgó Sabert könnyebb lesz eladni (garancia). Pl. a mai napig keresik a 775-ös lapokat. Ha lenne kiskergaris tuninglap belőle biztos hamar gazdára találna.
Viszont igaz hogy egy 35-40K-s tuninglap szinte minden igényt kielégít.

Bazinga!

(#60280) Sanyi19 válasza jim bcs (#60274) üzenetére


Sanyi19
őstag

SSD az két db 120-as van raid-be, ramot most veszek + 8 gb-ot épp. Akkor 1150-es platformot ajánlod már inkább mint az 1155-öst?

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#60281) 3.Aragorn válasza bluyoo (#60279) üzenetére


3.Aragorn
addikt

A későbbi jobb eladhatóság szerintem nem szabad, hogy szempont legyen hardver vásárlásnál, ugyanis az az összeg, amennyivel többért el tudod majd adni, töredéke annak, amennyivel most többet kell fizetned egy ilyen példányért.
Nem vagyok maximalista. Szép dolog az armor kit, de nem sok gyakorlati hasznát venném, leginkább csak jól néz ki, meg jöhetnék ide a topicba arcoskodni vele. ;]

"Viszont igaz hogy egy 35-40K-s tuninglap szinte minden igényt kielégít."
Tudsz mondani gyakorlati példákat, nem csak asus fronton? Van-e olyan gyártó, kinek Z97-es lapjait szted érdemes lehet még megvárni?

Nem minden vándorút céltalan...

(#60282) PAtr0n válasza bluyoo (#60279) üzenetére


PAtr0n
addikt

Persze nyilván a Sabert az 5 év gari miatt könnyebb lesz eladni... ha egyáltalán a szóban forgó user akar cserélni 5 éven belül :) És itt jön képbe az, hogy megéri e az árát. Szerintem nem.

775-öt nem kell bemutatni, most vettem EP45-UD3P-t jó áron, mert úgy gondolom nekem elég még valameddig amit a Xeon E5440 alá tesz. Aztán jöhet a Z97 Ext. 4 Asrock-éktól, az is ki fog szolgálni hosszú évekig. Ki tudja, addig kiábrándulok minden ilyesmi dologból :)

3.Aragorn:
Azt már tudjuk, hogy Asus és az Asus által dédelgetett Asrock froton mit érdemes venni. Azt is, hogy melyik éri meg jobban. :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#60283) jim bcs válasza Sanyi19 (#60280) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

igen :K 1150-et, nem muszáj az új 97-es széria, tökéletes a relative régebbi H87/B85 amiből az Asus Vanguard verhetetlen

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#60284) Maotun válasza jim bcs (#60283) üzenetére


Maotun
őstag

[link]
Azért ez időt àllóbb :C

(#60285) 3.Aragorn válasza Maotun (#60284) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Rossz a link.

Nem minden vándorút céltalan...

(#60286) jim bcs válasza Maotun (#60284) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

A link valóban rossz mint ahogy előttem írták de ettől függetlenül fent látszik hogy Msi Z97 MPOWER-t akartál linkelni.

Számomra van Asus vagy Gigabyte és több nincs, remélem érted, azt most nem indokolnám hogy miért mert hosszú lenne, viszont ettől függetlenül az msi lapcsaládból egyetlen sorozat van ami tényleg jó, ez az Mpower, Mpower Max, Xpower ami részemről is ajánlott, kézben tartva mindegyik tagja igényes masszív prémium lap, ám asus vagy giga oldalon találnék olyat ami felveszi vele a versenyt.

Attól nem lesz időtálóbb egyik se mert Z-s, mire a sima lap sima proci ténylegesen kevés lesz addigra a K-s is , tehát elavulás szempontjából édesmindegy melyiket veszed vagyis annyira nem mert egy sima pároson rengeteget spórolsz.

Ha ténylegesen időtállót akarsz akkor a hamarosan érkező X99-es platformot válaszd ami az X79-et váltja, na az időtálló lesz.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#60287) bluyoo válasza 3.Aragorn (#60281) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Azért a Sabertooth Z97 Mark2 nincs arany árban ... és ugyan úgy 5év gari és TUF alkatrészek.
De már írtuk pl. az Asus Z97-A, Sabertooth Z97 Mark2, ASRock Z97 Extreme4, MSI Z97 GAMING 5, Gigabyte GA-Z97X-UD3H, .... De ugye egyikkel sincs igazán felhasználói tapasztalat.

(#60282) PAtr0n
Ok mindenkinek más az "ingerküszöbe". :DDD Előnye hátránya megvan minkét szempontnak.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60288) Maotun válasza 3.Aragorn (#60285) üzenetére


Maotun
őstag

Bocs msi z97 mpower-re gondolta azaz a z97 chipsetre

[ Szerkesztve ]

(#60289) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

A következő probléma / hiba feltárásában szeretném a segítségeteket kérni. nem először, egészen pontosan 3x esik meg velem. A konfig az adatlapomon.

A gép előző este üzemben volt, majd kikapcsoltam. Indításkor, a főkapcsoló megnyomásakor, "pittyen" egyet az alaplap, a ventik egy pillanatra elindulnak, majd leállnak, a gép nem indul. Ezt számos alkalommal megcsinálja, majd gondolván egyet egy sokadik bekapcsolásra az összes venti full maxon elindul. Örülök, (gondolom én), indul a rendszer is, ám mégsem, sötétek a képernyők. Ekkor a gépet a főkapcsoló hosszas nyomva tartásával leállítom.

Számtalan indítási kísérlet után elindul, ekkor a BIOS hibaüzenete fogad és olybá tűnik, hogy a BIOS nullázódott. A win-t nem lehet elindítani.

Ezután szétkapom a gépet, az alaplapi gomb elemét cserélem és első pöccentésre indul a gép. Persze, mint ahogy azt írtam ez sem volt végleges megoldás, mivel ezt a gombcserés trükköt már 3x játszom el, tehát valami más a gond.

Van valami ötletetek? Ez így nem pálya és nyilván az sem, hogy ez miatt a gépet sose kapcsoljam ki.

Az alaplap bőven garis (még 2 év), vigyem be? Persze a gond az, hogy nincs másik deszkám és a munka, azaz a gép egy munkanapot sem hiányozhat.

Megköszönöm az esetleges ötleteket, segítséget. :R

Üdv:
A

(#60290) mobal válasza anytime (#60289) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ilyen hasonló anomália nekem akkor volt amikor az elem lemerült. Mérj rá, egy próbát megér. Másik tipp az a táp lenne.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60291) anytime válasza mobal (#60290) üzenetére


anytime
őstag

Köszi a választ! :R
Ami az elemet illeti, szinte zsír új, mikor a probléma jelentkezik ..., az elmúlt 3 hónapban ez a 3. elem :Y

Kérdésem:

1. Mi a szerepe a gombelemnek?
2. Mitől merülhet le ilyen rövid idő alatt? Valami okozhat zárlatot? De akkor maga a deszka is elszállhatna?

Tehát lehet táp is, szuper, bővül a kör :)

A

(#60292) Ðávid válasza anytime (#60291) üzenetére


Ðávid
aktív tag

A gombelem adja az energiát a BIOS/UEFI beállítások megőrzéséhez a gép kikapcsolt állapotában.
Nekem is volt hasonló esetem amikor lemerülőben volt az elem, akkor az időbeállításokat nem őrizte meg és volt, hogy csak az újraindító gombbal lehetett dűlőre jutni vele.
Próbáld meg esetleg egy másik táppal elindítani a gépet. Ha azzal is azt csinálja, akkor az alaplappal lehet valami.

Itt kérdezd meg a szakikat: [link]

(#60293) L4mie


L4mie
veterán

Üdv: gyors kérdés mATX H97 es lapban gondolkozom, márkát még nem tudtam választani, a fontos a 4 memória foglalat, és hogy a ventilátort alacsony fordulatra lehessen szabályozni és ez az amit nem tudok adatlapból kihalászni, amúgy 3 típus közül valakinek van némi tapasztalata megosztanátok velem?

ASRock

ASUS

MSI

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#60294) mobal válasza L4mie (#60293) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ha ventilátor akkor csak az ASUS féle FanXpert megoldás lesz jó.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60295) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv urak,az Asus TUF alkatrészek (MARK 1 ) valóban előny,vagy csak marketing? Még mindig küzdök Asus vs Gigabyte..

3.Aragorn Gondolom az gyári gari lesz az 5 év,mert a boltokban csak 3 évet láttam.

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#60296) 3.Aragorn válasza bluyoo (#60287) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Köszi. Megnézem őket! Amúgy mire lesz velük elegendő tapasztalat, már kifutó szériások lesznek ezek is... :U
jános: Kell mögötte lenni valós minőségnek is, mert 5 év garit adnak ezekre...

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60297) bluyoo válasza 3.Aragorn (#60296) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Végül is igazad van! :DDD

(#60295) jános
Marketing ide vagy oda az alaplapok közül egyedül a TUF szériás lapokat van 5év, vagyis majdcsak 2X annyi garancia mint a többi lapra.

Bazinga!

(#60298) afrojack1 válasza Giovanny (#60295) üzenetére


afrojack1
senior tag

Előny! Jó hűtés, erős vrmek! És pl. A hátlapi backplate a hűtésbe is van része, szerelésnél is előny pl. Cpu hűtö szerelésnél nem roppan meg a lap ha erősen húzod a csavarokat! Asus jobb! [link] 2:40-től izgalmas de cégig is nézheted látszik hogy tesztelik!! :K

SC: Herczku_Death

(#60299) Giovanny válasza afrojack1 (#60298) üzenetére


Giovanny
őstag

És 5 év garit még nem láttam az itthoni boltokban.

Zero Defect.No Compromise !

(#60300) afrojack1 válasza Giovanny (#60299) üzenetére


afrojack1
senior tag

Most hogy mondod tényleg!! :F

SC: Herczku_Death

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.