Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60801) Mahrenburg válasza Ðávid (#60785) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

S10 - Hello!

Az Intel jelenlegi "mainstream" CPU-inak 1mag/1szálon kis fogyasztás mellett leadott nagy számítási teljesítménye miatt vélhetően nem jelentkezne semmi hátrány. A CPU-ra jutó 2 tápfázis csak akkor lenne szűk keresztmetszet, ha mind a 4 mag teljesen ki lenne hajtva , de erre az esetek döntő többségében nem kerül sor. A 4 magos i5 CPU-k teljesítménye általában jócskán felülmúlja a felhasználók valós teljesítményigényét, és/vagy javarészt 1 max 2 szálat kihasználó alkalmazást futtatnak, ezért nem is jelentkezik ilyen probléma. A 4 magot teljesen leterhelő használat esetén mind a négy fent említett lapnál azért komolyabb lap lenne ajánlott, de ha jól sejtem esetedben erről nincs szó. A H97M-G43 olyan benyomást kelt, mintha egy 2 magos CPU-hoz tervezett H81-es lapnak tervezték volna, s utólag "felspécizték" volna, ezért idegenkedtem tőle, az eredeti felvetésben szereplő többi lap, ha nem is nagyságrendekkel, de némileg bizalomkeltőbb (legalább már 3 fázis jut a CPU-ra... :U ) Mivel az eredeti kérdés összevetésként merült fel, ezért végzett az MSI ebből a szempontból az utolsó helyen, de igazából egyik lap sem keltett bennem heves birtoklási vágyat, egyik sem mondható túlzottan jó ár-érték arányúnak... A 6-os/7-es sorozatnál általában még a legegyszerűbb lapnál is azért a CPU-ra "áldoztak" legalább 4 fázist, de a Haswell-CPU-k integrált feszültségszabályzója okán az alaplapgyártók a belépőszintet "levitték" 3, sőt 2 fázisra...( :O ) Az érem másik oldala, hogy általánosan elterjedt, hogy 4 magos i5/i7 CPU-kat "lepusztult" alaplapokkal társítanak, s sokaknál "ketyeg" hibátlanul...

Amol - A "belépő szint"-kifejezést a CPU-ra jutó tápfázisok számára értettem, de a "számmisztikán túl" mindegyik javára írandó, hogy ellátták hűtőbordával. Bőven elég az 1600 MHz-es RAM.

Csucsbicep - Hogy... hogyhogy kicsoda? A PH!-t csak azért működtetik, hogy végre megtalálják azt az alaplapot, amellyel DonSasss maradéktalanul elégedett, ez az Alapszabályban is benne van... (Egyes összeesküvés-elméletek szerint már megtalálták, csak nem árulják el, mert akkor be lehetne zárni a Fórumot... ) Na jó (sóhaj),most az egyszer még segítek... :))

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#60802) amol válasza Mahrenburg (#60801) üzenetére


amol
addikt

Értem én hogy elég, de menne az 1866-os 1866-on?

(#60803) Ðávid válasza Mahrenburg (#60801) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Köszi szépen a választ! Így már kicsit tisztább a kép. Sokszor valóban csak alapvető dolgokat csinálok a gépen (netezés, filmnézés, Office, stb.), de szoktam virtuális gépeket is futtatni, illetve néha még egy kis játékra is sor kerül, de többnyire nem a legújabbakkal. A most tervben levő alapot a kezdésként belekerülő Celeronnal vagy Pentiummal természetesen nem fognám be virtulizálásra, azt egyelőre a másik gépem végzi, ez meg egyelőre inkább csak akkor üzemelne amikor a fentebb említett hétköznapi használatra kerülne sor. Viszont a későbbiekre nézve szeretnék egy nagyobb terhelést is kibíró alaplapot.
Mit tudsz ajánlani akkor a jelenlegi H97-es alaplap felhozatalból? Ezek lennének az elképzeléseim:
- mATX vagy ATX méret
- egy PCI foglalat jó lenne, de ha nincs azt is elviselem (Mondjuk amennyire én láttam az ATX méretű alaplapoknál PCI vagy egyáltalán nincs vagy 2-3 db is található belőle.)
- a videókártya PCI-E sínjén felül még mindenképp 2 db további (RAID vezérlő és talán egy hangkártya)
- M.2 foglalat legyen
- SATA Express nem baj ha nincs
- DisplayPort legyen, de talán ennek is el tudom viselni a hiányát, ha amúgy minden másban jó az adott alaplap
- viszont egy 4K képes HDMI csatlakozó mindenképp kellene
- olyan tápellátás, ami a későbbiekben egy komolyabb processzorral is megbirkózik
- legyen olcsó, már amennyire ez lehetséges

[ Szerkesztve ]

(#60804) 3.Aragorn válasza Ðávid (#60803) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Asus H97-PRO

(#60781) bluyoo: "Nem mindegy melyikbe helyezed a VGA-t. Alapból pl. a B85-ös lapokon csak az egyik slot PCI-E 3.0-ás."

Alapvetően én is azt tervezem majd, hogy a vga-t egy slottal lejjebb teszem. Így az elülső házventik jobban átszellőztetik a környékét és a vga hője sem közvetlenül a proci részlegre száll.
Lényegében ehhez ezt kell néznem, hogy 2x pci-e 3.0-ás foglalat legyen benne?

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60805) 3.Aragorn válasza 3.Aragorn (#60804) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Illetve mit jelent a sok zárójelben feltüntetett érték? Pl.:
3 x PCIe 3.0 x16 slots, (support x16, x8/x8, x8/x4/x4 modes) vagy
2 x PCIe 3.0/2.0 x16 (Single at x16, dual at x8/x8) ?

Nem minden vándorút céltalan...

(#60806) szacsee válasza 3.Aragorn (#60805) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ez melyik lapnál van (H97 Pro-nál biztos nem)....
Annyit jelent, hogy 1 VGA-val 16 PCI-E line aktív a felső slotban (általában)
2 VGA esetén 8-8 PCI-E line aktív.
3 VGA esetén 8-4-4 PCI-E line aktív.
PCI-E 3.0-s csatinál nem gáz ha 8-8-ban megy a kártya, mert kb -1% a difi a 8 és 16 sáv között.

2 x PCIe 3.0/2.0 x16 (Single at x16, dual at x8/x8) - itt pedig azt írják, mint fent, de valamiért emlegetik ugyanazon csatinál a 3.0 és 2.0-t ami Z68 gen3/ H6x és H7x, Z7x chipsetnél volt, hogy SB esetén 2.0-s csatinak minősült, Ivy esetén 3.0-s sávszélt kapott, mert a prociba költözött a PCI-E vezérlő.
H97-nél viszont nem tudom miért írják a PCI-E X16-os csatinál a 2.0-s verziót, bár H81 is "csak" 2.0-s csatikat kezelt, de itt szerintem a VGA kompatibilitásra gondolnak... lehet 1.1-es PCI-E csatival rendelkező VGA-t nem támogatják.

Pl. H97 Pro esetében ahol van 2db x16-os PCI-E csati, 2db x1 PCI-E és 3db PCI csatlakozó így néz ki:
Felső PCI-E x16-os szürke csati x16-os módban megy: "1 x PCIe 3.0/2.0 x16 (x16 mode, gray) " - procira drótozott x16-os PCI-E 3.0-s csati
Alsó x16-os fekete csati közösködik a 2db PCI-E x1-es csatikkal és max x4 módban tud menni:
"1 x PCIe 2.0 x16 (max at x4 mode, black) *1"
Itt írják is: "*1: The PCIe x1_1, PCIe x1_2 slots share bandwidth with PCIe x16_2. The PCIe x16_2 slot runs at x2 mode as default. Please check BIOS for more configuration." - alapon x2 módban fut, és közösködik a 2db PCI-E x1-es csatival. Manual 1-10. fejezetében írják is.
M.2. csati kap még PCI-E sávot így gondolom a maradék hiányzó PCH-ból kiosztható x8 sáv amiből 4 az alsó PCI-E x16 csatira van kötve, a maradék négyből 2 gondolom az M.2-re és közösködik a Sata Express csatival (manualban szintén írják). A maradék két sávot meg a fene tudja mire drótozták... talán valamelyik PCI vezérlőre, vagy hasonlók...
A lényeg H97 Pro-nál 2 kártyával felsőben x16-os módban fog futni, mert közvetlen a procira van drótozva, az alsó slotban levő kártya pedig x4-es sebességgel fog futni, ráadásul a PCH-ra van drótozva.
Itt a különbség a két chipset közt.
Ha nem akarsz tuningolni és nem tervezel SLI/CF-et, akkor H97 a nyerő, ha tuningolnál, vagy 2 kártyás rendszert tervezel, vagy az alsó PCI-E x16csatiba tennéd a VGA-t, még akkor is ha 8 sávot oszt oda a proci (difi -1% x16-hoz képest elvileg), akkor Z97 a nyerő.

[ Szerkesztve ]

(#60807) mikk2000 válasza bluyoo (#60783) üzenetére


mikk2000
őstag

Kösz az infót!

(#60808) bluyoo válasza 3.Aragorn (#60804) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát ennek az átszellőztetésnek szerintem nem sok értelme van (kár vele szenvedned)! :R
De ha mégis unatkozol és ezt is akarod :DDD akkor Z97-es lap, és egy olyan példány aminek a második PCI Express 3.0 x16 Slot-ja képes a x8 mode-ra. De Szacsee szépen levezette a dolgot neked. :)
Mondjuk a lapok felhasználói kézikönyvében a sokatmondó "N/A" -t olvashatjuk (már ahol kitérnek rá) arról hogy miként működik a VGA akkor ha csak egy darabot és nem az elsődleges slot-ba helyezzük.

(#60806) szacsee
Szerintem annyiról van szó hogy ha PCI-E 2.0-ás VGA van benne akkor értelemszerűen PCI-E 2.0-ként fog dolgozni. :)

(#60807) mikk2000
Szívesen!

Bazinga!

(#60809) Ðávid válasza 3.Aragorn (#60804) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Köszi a tippet, már én is nézegettem ezt az alaplapot, csak gondoltam kicsit olcsóbban is meg tudom úszni. :(((

Ahogy szacsee is írta, a zárójeles számok azt adják meg, hogy több, mint egy PCI-E kártya esetén hogyan oszlik meg a sávok (lane és nem line) kiosztása a kártyák között. Dióhéjban az a lényeg, hogy a processzor 16 db PCI-E 3.0 sávval rendelkezik, azt egy az egyben a videokártyának szánt x16 sín kapja meg, míg a Z-s alaplapokban van olyan, hogy kettő vagy több x16-os foglalat között oszlik meg (CrossFire és SLI rendszer építéséhez).
A PCH (egykori déli híd) szintén rendelkezik 8 db PCI-E 2.0 sávval, ami a többi PCI-E foglalat között oszlik meg. Jellemzően ezek x1-sek (fizikailag is), illetve x4-sek (fizikailag pedig x16-os méretűek).

#60806
szacsee
"A maradék két sávot meg a fene tudja mire drótozták... talán valamelyik PCI vezérlőre, vagy hasonlók..."
Ha jól sejtem az integrált LAN vezérlő is a PCH sávjaiból kap egyet.

(#60810) bluyoo válasza Ðávid (#60809) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Ha jól sejtem az integrált LAN vezérlő is a PCH sávjaiból kap egyet." Jól sejted! :K
Itt egy Gigabyte felhasználói kézikönyvben jól vázolják a kiosztásokat: 8. oldal:

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60811) membrandj válasza amol (#60802) üzenetére


membrandj
nagyúr

[link]

Nem menne. 1600 mhz-ig kezeli az intel.
Arra viszont figyelj,hogy 1.5V-on tudja az órajelet, mert ha 1.65-ön tudja csak, akkor 1.5, 1333 mhz-en fog menni.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#60812) bluyoo válasza membrandj (#60811) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az koránt sem biztos hogy csak 1333 fog menni 1,5V mellett .... Inkább úgy írnám hogy nem garantált hogy fog menni 1600-on 1,5V mellett. :)
Nekem pl. az CL9/1600MHz/1,65V-os kit-jeim vígan mennek 1600MHz-et 1,4V mellett CL9-ben.
Ennek ellenére valóan ésszerű ha egy 1,5V-os vagy 1,35V-os 1600MHz-es kit-et vásárol. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60813) membrandj válasza bluyoo (#60812) üzenetére


membrandj
nagyúr

Te ezt gondolom manuálisan állítottad be, ha jól sejtem. Egy átlag user be se lép a biosba. :D

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#60814) Ðávid válasza bluyoo (#60810) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Akkor jól emlékeztem! :)
Elég sokat nézegettem már alaplapi kézikönyveket, meg az Aida64-ben is a déli hídnál írt ilyet:

[ Szerkesztve ]

(#60815) bluyoo válasza membrandj (#60813) üzenetére


bluyoo
nagyúr

X.M.P. profil majd a feszültséget beállítottam. Nem volt nagy feladat. :)

(#60814) s10
+1 a mindentudó Auda64-re nem is gondoltam. :DDD Nálam sem hiányozhat a gépről! :)

Bazinga!

(#60816) Ðávid válasza bluyoo (#60815) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Így van! :K Nagyon hasznos kis program. :)

(#60817) 3.Aragorn válasza szacsee (#60806) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Köszönöm ezt a részletes leírást! Még a manualt is áttanulmányoztad. :R
Azért nem a H97 pro-t hoztam föl példának, mert ott
1 x PCIe 3.0/2.0 x16 (x16 mode, gray) van így egyértelműnek gondoltam, hogy ott a felsőt kell használni és kész.
Sejtettem, hogy az efféle mókához Z97-es chipsetre lenne szükségem.
Ha jól értelmezem, akkor pl. az Asus z97 pro -nál mindegy melyik slotot használom, mindkettőre képes a 16 sávot kiosztani, ami csak akkor feleződik, ha mindkettőt használom.
2 x PCIe 3.0/2.0 x16 (Single at x16, dual at x8/x8)

(#60808) bluyoo: Nem tudom, hogy mennyit nyernék ezzel az unortodox elhelyezéssel, de szívesen letesztelném.
"Mondjuk a lapok felhasználói kézikönyvében a sokatmondó "N/A" -t olvashatjuk [...]"
Az köszi. Még jó, hogy ismerik a saját portékájukat... :DDD

(#60809) s10: "lane és nem line"
Miért, mi a különbség? :B

(#60809) s10: Ott van még az Asus H97 plus is, ha elegendő a funkcionalitása, spórolhatsz rajta valamennyit.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60818) szacsee válasza 3.Aragorn (#60817) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nagyjából fejben van, illetve a gépen az összes Z97-es deszka manualja, miután linkelted a H97 Pro-t onnan 2 kattintás és kb 10 oldal lefelé, mint az összes Asus deszkánál. :D
Tévedsz, még talán a Deluxe is X8-at használ az alsóban, de a Pro biztosan, sőt a Gene VII is, itt egy pikcsör pl. Pro-ról nem találtam ilyet:

Ha megnézed a második PCI-E fizikálisan is csak x8-ra van drótozva illetve mindegyik manualban csak azt írják, hogy mi van ha felsőben és mindkettőben használsz VGA-t, az alsót nem említik, de az ha nincs a deszkán PLX chip, akkor valszeg x8-on kommunikál. WS tudja ránézésre, de pcb-ről nem láttam hátoldali képet.
Igazából ha a PCI-E csatira ránézel egy jobb minőségű képen látni, hogy be van-e drótozva végig vagy sem.
A pro-n is jól látni ezt:

Deluxe hátulja..

WS 2 szürke PCI-E csatija innen virít, hogy x16-os mindegyik.

[ Szerkesztve ]

(#60819) 3.Aragorn válasza szacsee (#60818) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Értem, akkor nagyjából felejtős ez a történet. :(

Nem minden vándorút céltalan...

(#60820) Ðávid válasza 3.Aragorn (#60817) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Szerintem a Z97-Pro-nál sem egészen így van a dolog. Most néztem meg a felhasználói kézikönyvet. Alapesetben ott is az első PCI-E 3.0-ás x16-os foglalatba kell tenni a videokártyát. Egy kártya esetére a táblázat N/A-t ír, tehát nem lehetséges az elképzelésed eszerint. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy a második PCI-E 3.0 sín csak kialakításában x16-os és valójában csak x8-nak van bekötve.

lane: sáv
line: sor
A PCI Express esetében a kapcsolatot lane-nek hívják angolul. Ennek tükörfordítása a sáv.

Igen, a H97-Plus is elgondolkodtató, de nyitott vagyok más márkák felé is. :)

Lassú voltam, szacsee megelőzött. :O

[ Szerkesztve ]

(#60821) szacsee válasza 3.Aragorn (#60819) üzenetére


szacsee
nagyúr

WS-nél nem de gondolom nem 80-100K-s deszkában gondolkodsz. Impactnál viszont hírek szerint csak x8-as sávszéllel fog menni a PCI-E csati, mITX topikban mintha ezt olvastam volna és Asus állítása szerint -1% a különbség az X16-hoz képest. Igaz PCI-E 3.0-nál a 8 sáv kb megfelel a PCI-E 2.0 x16-nak ami azért még mindig elég kell legyen egy GPU-s kártyákhoz szvsz.
WS képet kipingáltam, hogy miből lehet látni a csatin, hogy mennyire dótozták be.
Csati felett forrasztásból lehet következtetni a lábak számára, ill a csatlakozóba benézve is látni a különbséget.

[ Szerkesztve ]

(#60822) 3.Aragorn válasza Ðávid (#60820) üzenetére


3.Aragorn
addikt

"Lassú voltam, szacsee megelőzött."
Nem baj, azért köszi.
Korábban ezt is ajánlotta valaki: MSI H97 GAMING 3

(#60821) szacsee: Természetesen nem. 40k a fájdalomküszöb.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60823) Ðávid válasza 3.Aragorn (#60822) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Szívesen. ;)

Ez az MSI is jónak tűnik.

(#60824) krbC


krbC
tag

h97-es lapok csak 1600Mhz ig támogatják a memoriát?
Köszi

-gl hf-

(#60825) 3.Aragorn válasza krbC (#60824) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Igen.

Nem minden vándorút céltalan...

(#60826) Ðávid válasza krbC (#60824) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Nem az alaplapon múlik, hanem a processzoron, mivel abban van a memóriavezérlő. Az Intel CPU-k többsége 1600 MHz-ig támogatja a memóriamodulokat, az olcsó Celeronok és Pentiumok csak 1333 MHz-ig. Ha tuningos alaplapról van szó, akkor ott lehetséges magasabb érték is, de az már tuningnak minősül.

(#60827) BomiBoogie válasza Mahrenburg (#60801) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A PH!-t csak azért működtetik, hogy végre megtalálják azt az alaplapot, amellyel DonSasss maradéktalanul elégedett, ez az Alapszabályban is benne van... (Egyes összeesküvés-elméletek szerint már megtalálták, csak nem árulják el, mert akkor be lehetne zárni a Fórumot... )

:C

(#60828) b1sti válasza BomiBoogie (#60827) üzenetére


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Egy i5-4570 + CM Hyper 212 EVO, R9-270X-hez (ha érdemes húzni) akkor milyen lapot ajánlanátok?
Ezeket néztem:
Gigabyte Z87-HD3
Asrock Z87 PRO4
Asus Z87-K

25k körül lenne rá a keret! Mivel nem K-s a proci, így agyig nem tudom húzni és őszintén szólva nem tudom megéri-e.... Mindenféle húzás nélkül ebbe tenném bele: Gigabyte GA-B85M-D3H.

Válaszotokat előre is köszönöm!

szerk.: Nem figyeltem és válaszként írtam! Elnézést!

[ Szerkesztve ]

(#60829) bluyoo válasza b1sti (#60828) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Egyáltalán nem tudod húzni. Az a 2. és 3. generációs I5 és I7-es CPU-k esetében volt.

Bazinga!

(#60830) b1sti válasza bluyoo (#60829) üzenetére


b1sti
senior tag

Akkor már tárgytalan is a kérdésem :) Köszönöm! Akkor viszont azt had kérdezzem meg, hogy az eredeti lap, amit néztem az jó vagy érdemesebb mást néznem?

(#60831) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

szeretnék alaplapot venni
eddig ezeket nézegettem de aki jobban ért hozzá az mondhat másik opciót vagy, hogy mit ajánlana.

[link]
[link]

i7 4770K procihoz,
gtx 770 kártyához lenne nagy vonalakba

+ egy olyan kérdésem lenne, hogy az ilyen kondis alaplapok egy idő után púposodnak/kifolynak.
Viszont vannak ezek a fajták ami jóval tartósabbak.

az eddigi tapasztalataim ezt igazolták de azért ezt is jó lenne lefixálni.

Szépnapot!

(#60832) tasakos


tasakos
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni egy új rendszer kiépítésében. Eddig AMD-t használtam de ma már a munkámhoz kevésnek bizonyult a phenom 2 965. Egy I5 4670-k-t néztem ki, legszívesebben a 4690-k venném, de az ki tudja mikor jelenik meg. Tehát, ehhez a procihoz milyen lapot ajánlatok? Z 87 elég hozzá, vagy ma már érdemesebb a jövőt nézve Z97-et venni? Tudnátok adni ajánlatot, lehetőleg egy megbízható stabil tápellátású lap(ok) érdekelnének, amiben azért nyugodtan lehet tuningolni! Persze nem a legdrágábbak, ha megoldható.:)

Köszönöm a segítséget előre is.

[ Szerkesztve ]

BFBC2 nick: Tasi Hun

(#60833) bluyoo válasza b1sti (#60830) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát 25K-ért lenne jobb, újabb is. Kérdés hajlandó vagy-e egy tuningmentes lepra ennyit áldozni.? :)
De a kinézett lap nem rossz választás. Olcsó lap, bordázott VRM és összességében jól felszerelt lap.

(#60831) Dexter-2000
Igen egyértelműen, bizonyítottan hosszabb élettartammal rendelkeznek a szilárdtestkondenzátorok.
A lapok közül abban az ársávban nem egy kitűnő lap van. Kérdés neked milyen szempontok a fontosak, és mi az a keret amit még hajlandó vagy kiadni egy lapért.
A két lap közül én a Z97 Extreme6 -ot választanám. Persze nem 2 év gyári garanciával ....

Bazinga!

(#60834) bluyoo válasza tasakos (#60832) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Igen elég egy Z87-es deszka. Hiszen van 100K feletti is miért ne lenne elég. :)
Ha előreláthatólag CPU-t fogsz cserélni, vagy értelmét látod / használnád az M.2 -es foglalatot, és a SATA Express port-ot, akkor már érdemesebb a Z97-es chipset.
A legfontosabb kérdés a "1. Mennyit szánsz az alaplapra?". :)

Bazinga!

(#60835) tasakos válasza bluyoo (#60834) üzenetére


tasakos
tag

Szia!

Értem. Jövőre is szeretnék gondolni, és a stabil tuning is fontos, ebben gondolom mind1 hogy 87vagy 97 Z-s legyen az a lényeg. Alaplapra maximum egy 30-35e szánnék. :) Mert mint kiderült hűtőt is kell vennem újjat, a mostani xigmatek scorpion nem menne rá elvileg egy 1150-es lapra.

BFBC2 nick: Tasi Hun

(#60836) Dexter-2000 válasza bluyoo (#60833) üzenetére


Dexter-2000
őstag

játékra lenne elsősorban, max olyan 50K körül max kicsit tovább
akkor rábíznék egy klassz választást :)

Szépnapot!

(#60837) b1sti válasza bluyoo (#60833) üzenetére


b1sti
senior tag

Nem igazán szeretnék pluszt kiadni a lényegében semmiért :)

(#60838) bluyoo válasza tasakos (#60835) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Fejleszthetőség szempontjából egyértelmű a Z97-es deszka.
30-35K-s kerettel talán az ASRock Z97 Extreme3 de az M.2 -es foglalat, és a SATA Express port nélkül. De 40K alatt már vannak lapok amin mindkettő megtalálható.
Ha a Z87-es chipsetet is megfelelőnek találod ott az ASRock Z87 Extreme4.

(#60836) Dexter-2000
50K-ért én az Asus Z97-PRO -t választanám.
De ott van még a Gigabyte GA-Z97X-Gaming 7 és az MSI Z97 GAMING 7 amik ugyancsak jó lapok.

(#60837) babu87
Akkor ez túl van tárgyalva! Problémamentes beüzemelést! :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60839) Dexter-2000 válasza bluyoo (#60838) üzenetére


Dexter-2000
őstag

köszönöm. azok a kondik az msi-n nem parások?

Szépnapot!

(#60840) tasakos válasza bluyoo (#60838) üzenetére


tasakos
tag

Köszönöm!

Egy kérdés: Ezek a mai Asrockok mennyire megbízhatóak és jók? ha felmennék 38-40 ig tudnál mást is ajánlani, vagy nyugodt szívvel vegyem az Asrockot? Tuning is fontos!

Köszönöm!

BFBC2 nick: Tasi Hun

(#60841) bluyoo válasza Dexter-2000 (#60839) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az audio részen a gyártók sok esetben visszatértek a "hagyományos" kondenzátorokhoz (amúgy sincs akkora terhelés). Nem vagyok nagy audió guru, de több mint valószínű hogy jobbak erre a felhasználási területre. Egy biztos egy 50K-s lapnál nem spórolásról van szó. :)

(#60840) tasakos
Hát én leginkább az Asus lapokat kedvelem szóval az Asus Z97-A -t venném. De ott az ASRock Z97 Extreme4 is még a kereteden belül. Nincs különösebb gond az ASRock-al, főleg nem az alsó kategóriába tartozó lapjaikkal. Bár jelenleg nem árt figyelni a garanciás időkre mert egy két üzlet 2évvel árulja.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60842) Dexter-2000 válasza bluyoo (#60841) üzenetére


Dexter-2000
őstag

rendben van, köszönöm szépen
chipset-ek után hol tudnék jobban utánaolvasni?
pl. az újabbak után?

Szépnapot!

(#60843) bluyoo válasza Dexter-2000 (#60842) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Nagyon nem kell utánaolvasni. Egy tuningképes van a Z97-es és egy nem zuningképes a H97-es de mint mindig az adott laptól is sok minden függ .....
The Intel 9-Series Chipsets Examined

Bazinga!

(#60844) Dexter-2000 válasza bluyoo (#60843) üzenetére


Dexter-2000
őstag

:R

Szépnapot!

(#60845) bluyoo válasza Dexter-2000 (#60842) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az audio kondikhoz visszatérve. A gyári oldalakról google ford.:
MSI:
"High Quality Audio Capacitors
Használatával a szakmai Nichicon japán kondenzátorok, kifejezetten audio célokra, MSI Gaming alaplapok lehető legmagasabb audio jel szűrés. Megvalósítása hifi kristálytiszta hangzást kivételes akusztika és a realizmus."

Gigabyte:
"High End audió kondenzátorok
GIGABYTE G1 ™ Gaming alaplapok használata high-end, japán márkás Nichicon audio kondenzátorok. Ezek a professzionális audió kondenzátorok a legmagasabb minőségű hang felbontású és a hang bővítése, hogy megteremtse a leginkább valósághű hanghatások profi játékosok"

Asus:
"Premium japán készítésű audio kondenzátorok (ELNA kondenzátorok) biztosít meleg, természetes és magával ragadó hangzás kivételes tisztaság és hűség"
ASRock:
"Ahogy Nichicon audio kondenzátorok"

Bazinga!

(#60846) Dexter-2000 válasza bluyoo (#60845) üzenetére


Dexter-2000
őstag

ezt leszűrve akkor mind a 3 ugyan az? :)

Szépnapot!

(#60847) bluyoo válasza Dexter-2000 (#60846) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A lényeg igen. :) Próbálják a külön hangkártyák minőségét hozni. Legalábbis az olcsóbb darabokét. :)
Természetesen van ebben is marketing, de szerencsére a valóságban sem hátrafelé fejlődnek. :DDD
Mondjuk szerintem aki audiofil, annak még mindig csak a külön hangkártya a járható út.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60848) Dexter-2000 válasza bluyoo (#60847) üzenetére


Dexter-2000
őstag

ez így van ahogy mondod(marketingre gondoltam :)) )

hangkártyára meg még nem volt szűkségem mert ami van integrálva az bőven kiszolgál, vagy telórol hallgatok zenét :)

[ Szerkesztve ]

Szépnapot!

(#60849) Pete55555


Pete55555
addikt

Na, sziasztok, újra itt.
Év eleji kiszemeltem volt a Giga B85M-D3H lapja, de költözés, stb miatt nem volt keret rá.
Azóta viszont belekerültem a sok helyen csak "BomiBoogie csapdának" nevezett jelenségbe ;]
Nevezetesen mITX kuckót tervezgetek, így rá is térnék a lényegre: ASRock B85M-ITX lap-ról mi a véleményetek?
Ahogy nézegettem, többet kínál, mint a kb azonos árú, h81-es ASUS, pl: 3 helyett 4 fázis, több SATA 3, PCI-e 3.0, integrált hang is jobb, Qualcomm LAN is jónak tűnik szerintem.
Kezdetben G3420-al menne, a többi az adatlapomon látható cucc maradna.
:R

...Szeretem leracsniztatni...

(#60850) MonkeyMoon


MonkeyMoon
csendes tag

jó estét!
két alaplap közül vacillálok de nem tudom eldönteni melyik legyen ezért hozzátok fordulnék
ASUS MAXIMUS VII HERO vagy z97 PRO
előre köszönöm a válaszokat :R

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.