Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) sgergi válasza Lacafi (#4000) üzenetére


sgergi
veterán

Akkor neked szerintem teljesen megfelel a Gigabyte GA-P35-DS3 25.202 Ft. Szerintem nem kell rá ddr3, mert egyenlőre úgysem fogod használni, bőven elég a ddr2, mire meg váltanál ez a lap is elavul.

(#4002) barnam_ válasza ploteus (#3999) üzenetére


barnam_
nagyúr

Idézek innen:


Lapválasztásról:
1. Kinek nincs pénze, DS3/S3. A L verziók meglátásom szerint is elég rendesen butítva vannak. Nem is értem minek adták ki őket. Ezeket nem is nagyon ajánlom senkinek. Persze mindenki maga dönti el meddig ér a takarója és mire van szüksége.
2. Kinek nem kell a sok extra, DS3.
3. Kinek van pénze DS3P-re, annak legyen DS4-re, ha nem tervez vízet.
4. Kinek nem elég a fesz adagolás szempontjából a DS3, annak DS4 vagy DS3P.
5. Kinek van elfekvőbe egy-két csecsebecséje, mint pl nekem...szal tudja cserélni az NB és esetleg az SB bordát, DS3 vagy DS3P.
6. Kinek nincs akkora pénzmagja és picit hosszabb távon gondolkodik; max ram-ot (DDR3) esetleg cpu-t (Penryn) szeretne későbbiekben cserélni, annak ajánlott GA-P35C-DS3R combo lap. Ez fogadja a DDR3-as ram-okat is.
7. Kinek van pénze, DQ6 + Q proci.
Tuningba a fő lapok (S3/DS3/DS4/DQ6) között szinte alig van különbség...bámelyik jó választás még Quad proci alá is.

(#4003) ploteus válasza Lacafi (#4000) üzenetére


ploteus
aktív tag

Szerintem azért drágább mint a combo, ha logikusan belegondolsz, hogy csak két két darab fér bele mindkét típusból.

˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

(#4004) Lacafi válasza sgergi (#4001) üzenetére


Lacafi
tag

Kiindulás az, hogy a 4 hónapos ABIT AB9 pro visszakerült a boltba meghibásodás okán.

Még nem tudom megjavítják-é, vagy csere lesz. A bizalmam elment tőle ez biztos.
Most 28.000 közeli az ára, és le kell vásárolnom valószínű 2héten belül. Más nem kell, ezért azonos, vagy némileg magasabb ár a várható megoldás.

Itt amatőr, egyéb téren sokoldalú.

(#4005) Gyuri27 válasza Lacafi (#4000) üzenetére


Gyuri27
félisten

Benned nem veszett el egy marketinges. :D Figyu azért olcsóbb, hogy meg vedd. Aztán mikor otthon üldögélsz rájössz, hogy van neked ddr3-s slotod. Azután lassan hatalmába kerit a gondolat, hogy ki kellene próbálni. Akkor még ellen álsz mert drága a ddr3. Később észrevétlen elhatalmasodik rajtad az érzés ddr3. Mikor magadhoz térsz már eladtad a jó öreg dd2 és két uj ddr3 csücsül a gépben. Amit nem biztos, hogy megtettél mert akkor lapot is kellet volna cserélni.
Egyébként észrevetted, hogy a pcie-s vga kb annyival olcsóbb az agps-től mint egy fél alaplap ára?

ploteus: van olyan combó amiben 6 slot van.

Amd - Radeon - Ryzen

(#4006) Lacafi válasza Lacafi (#4004) üzenetére


Lacafi
tag

Hali.

Az alábbi olvasható, és ez nem 2-2! Szerintem elnézted.

DDR3: 2 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 4 GB of system memory, Dual channel memory architecture, Support for DDR3 1333/1066/800 MHz memory modules

DDR2: 4 x 1.8V DDR2 DIMM sockets supporting up to 8 GB of system memory(Note 1), Dual channel memory architecture, DDR2 1066*/800/667 MHz memory modules

EZT NEM MAGAMNAK AKARTAM KÜLDENI. :W :Y

Itt amatőr, egyéb téren sokoldalú.

(#4007) Lacafi válasza ploteus (#4003) üzenetére


Lacafi
tag

Hali.

Az alábbi olvasható, és ez nem 2-2! Szerintem elnézted.

DDR3: 2 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 4 GB of system memory, Dual channel memory architecture, Support for DDR3 1333/1066/800 MHz memory modules

DDR2: 4 x 1.8V DDR2 DIMM sockets supporting up to 8 GB of system memory(Note 1), Dual channel memory architecture, DDR2 1066*/800/667 MHz memory modules

Itt amatőr, egyéb téren sokoldalú.

(#4008) ploteus válasza Lacafi (#4007) üzenetére


ploteus
aktív tag

Igen, ezt benéztem, mert láttam olyan változatot, amin csak 2-2 van. :DDD
Sorry, akkor meg azért mert sok van rajta :C

˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

(#4009) Lacafi válasza Gyuri27 (#4005) üzenetére


Lacafi
tag

Oké.

Marketiges meglátásod helyes! De 4db DDR2 megy bele amiből már van 2db. A DDR3 hely, meg eseti lehetőség, a későbbiekre.

Csak a plusz távlati lehetőség, meg az ár ami üti szerintem egymást.

Itt amatőr, egyéb téren sokoldalú.

(#4010) Gyuri27 válasza Lacafi (#4009) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ezt mondtam én is. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#4011) Lacafi


Lacafi
tag

rev1 és rev2-re válasz elmaradt. :Y

Itt amatőr, egyéb téren sokoldalú.

(#4012) Lacafi válasza Gyuri27 (#4010) üzenetére


Lacafi
tag

Bocsi. Nem írtam a saját DDR2.es új 2x1GB 800Mhz-es Corsair mamómról. Így csak gondolhattad, hogy öreg van.

Itt amatőr, egyéb téren sokoldalú.

(#4013) kariad


kariad
senior tag

Hy!

Keresek olyan lapot ami:
*1333FSB kezeli
*2PCIExpress(x16)
*Alaplapi Vga-s
*30E nél ne drágább!

Használható linkeket ötleteket várok!

(#4014) Davidus


Davidus
csendes tag

Kérdésem az lenne hogy p35-s vagy asus p5b premium lapot éri meg jobban venni? Egy e4400-s procit szeretnék hajtani benne 8x400-n

(#4015) CséZé válasza Davidus (#4014) üzenetére


CséZé
őstag

Ha nem akarsz mostanába lapot cserélni akkor p35. Meg jobb a tuningba is.

(#4016) Davidus válasza CséZé (#4015) üzenetére


Davidus
csendes tag

Miért kéne lapot cserélni, ha p5b premiumot veszek? Pontosan egy gigabyte p35-ds3p és e között vacilálok.

(#4017) Gyuri27 válasza kariad (#4013) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ami int vga-s abban nem találsz sli-cf megoldást. Vagy egyik vagy másik. Az intel + cf amúgy is drága. Talán egy nv sli olcsóbb.

Amd - Radeon - Ryzen

(#4018) CséZé válasza Davidus (#4016) üzenetére


CséZé
őstag

Azért mert a p35 támogatja az 1333-as fsb-t és a 45nm-es provikat, sőt az 1066 Mhz-es ram-ok is belemennek. Mindezt a p5b nem tudja

(#4019) kariad válasza Gyuri27 (#4017) üzenetére


kariad
senior tag

Értem! Akkor maradjuk az integrált vga-nal most az a legfontosabb és az 1333Fsb!
Így mit tudsz ajánlani?

(#4020) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!

Egy E2160 procihoz milyen lapot javasoltok úgy 15-16k körül?
Ne menjen fölé max. 1-2k-val!
Köszi
Esetleg: ASUS - P5L-1394

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4021) MZsoltee válasza kano (#4020) üzenetére


MZsoltee
veterán

[link]
Támogatja a 45nmes procikat is, újabb chipset jobb tuning

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#4022) Gyuri27 válasza kariad (#4019) üzenetére


Gyuri27
félisten

Így? Nos ha a 30k-ból indulok ki akkor GIGABYTE - GA-G33M-S2, MSI - G33M-FI, és innen a g33-q35-s megoldások link hirtelen.

Amd - Radeon - Ryzen

(#4023) sgergi válasza Davidus (#4016) üzenetére


sgergi
veterán

Szerintem mindenképpen jobban járnál a Gigabyte-tal.

(#4024) kariad


kariad
senior tag

No én az Asus P5K-V néztem ki! Ráfér egy Zalman 9700 led?

(#4025) Steel_Hammer


Steel_Hammer
tag

Üdv.
Engem az érdekelne, hogy AMD--s alaplapot melyik foglalattal érdemes venni, AM vagy 939-es?
És hogy olyan 25-30 K forunt környékén melyik alapot érdemes az adott foglalatból?

"You woke up in the morning, get yourself a gun"

(#4026) Gyuri27 válasza Steel_Hammer (#4025) üzenetére


Gyuri27
félisten

link ezzel mindent elmondtam. További érdeklődés céljából keresd a totyikját. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#4027) kano válasza MZsoltee (#4021) üzenetére


kano
nagyúr

Nagyon köszönöm! :R

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4028) kariad válasza kariad (#4024) üzenetére


kariad
senior tag

Asus P5K-V
Asus P5K-VM

Melyiket inkább?

(#4029) CséZé válasza kariad (#4028) üzenetére


CséZé
őstag

Kb annyi a különbség köztük h a V típus rendelkezik CF-fel, amit én teljesen feleslegesnek tartok. Te tod h kell-e, vagy sem. Én nem erőltetném a két videokártyás rendszereket.

(#4030) kariad válasza CséZé (#4029) üzenetére


kariad
senior tag

Mindenképp CF kell! :K De a kettő közül szerinted melyik a jobb választás!
Azért arra is kiváncsi vagyok Miért nem Tartod jónak ezeket a típusokat?

(#4031) CséZé válasza kariad (#4030) üzenetére


CséZé
őstag

Ha CF kell akkor minek beépített VGA? :F Ha meg kell akkor nincs jobb választás mert a 2 közül csak a V típus támogatja. Nem montam h ezeket a típusokat nem tartom jónak, hanem h én nem hiszek a CF (két videokártyás) rendszerekbe. Inkább veszek egy jobb VGA-t mint 2 rosszabbat,

(#4032) MZsoltee válasza kariad (#4030) üzenetére


MZsoltee
veterán

A CF/SLi értelmetlen, mert ha veszel 2 karit akkor annak az árából már vehetnél egy erősebbbet szóval, csak a legerősebb csúcskarikból 8800GTX vagy 2900XT érdemes " karis rendszert csinálni. De abból meg minek mivel 1 is bőven elég mindenhez!
Vegyünk 1 pédát veszel 2db 2600XT, de minek ha már ennyiért kapsz 8800GTS/2900Pro, ami gyorsabb jobb és kevesebbet fogyaszt esetleg... vagy kicst drágábban 2 x1950pro vagy 2 8600GTS helyette 2900XT/ 8800GTX szóval nincs értelme.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#4033) kariad válasza MZsoltee (#4032) üzenetére


kariad
senior tag

Oks!Ez így világos!
De részemről mivel most nem igen játszok ezért gondoltam elég egy alaplapi VGA is!
Aztán majd ha rámjön veszek egyet! :)) Vagy ha Pl: van karid és eladod cserebeléled nem kell izgulni talász e helyette gyorsan másikat! Ez mindig kéznél van! :)

De még mindig nemtudom melyike ruházzak be inkább P5K-Vm,P5K-V :F

(#4034) sgergi válasza kariad (#4033) üzenetére


sgergi
veterán

A kettő között van valami más különbség is a hűtésén kívül?

(#4035) Gyuri27 válasza kariad (#4033) üzenetére


Gyuri27
félisten

Egy alternatíva link. Majd később raksz bele egy ilyet link ez sokáig elég, a tuningról már nem beszélve. Ha dual kártyát akarsz lesznek majd x2-s atik is.

Amd - Radeon - Ryzen

(#4036) MZsoltee válasza kariad (#4033) üzenetére


MZsoltee
veterán

Vegyél ilyent:[L:http://ipon.hu/?product_id=17388][/L]
Azu asus lapokat nem ismerem de ez jó lesz ;)

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#4037) kariad válasza sgergi (#4034) üzenetére


kariad
senior tag

No én se találtam más különbséget

(#4038) kariad válasza Gyuri27 (#4035) üzenetére


kariad
senior tag

Ezzel csak annyi a baj, hogy 1333Fsb lap kell :R

(#4039) kariad válasza MZsoltee (#4036) üzenetére


kariad
senior tag

Én meg a GIGABYTE lapokat nem ismerem! Az Asusokkal idáig nem volt bajom.
Mivel jobb?Mennyire megbízható?

(#4040) Devastator


Devastator
tag

Hy.

Egy AMD X2 (4000+ és 5000+ közé esik a proci) alá akarnék egy megbízható rendes alaplapot. Olyan 25.000 körül költenék rá. Valaki segítsen eldönteni.

(#4041) Gyuri27 válasza Devastator (#4040) üzenetére


Gyuri27
félisten

GIGABYTE - GA-MA69G-S3H az int vga ne zavarjon. :K

kariad: lassan fölösleges. Jönnek nem soká a x48-s lapok 1600-s fsb-vel. Az intel bohócot csinál mindenkiből szerintem.

Amd - Radeon - Ryzen

(#4042) kariad válasza Gyuri27 (#4041) üzenetére


kariad
senior tag

Az mit jelent, hogy nem sokára? :))
Addig is kell lap a processzornak!!! :K
Pedig már próbáltam, de hiába raktam be a házba nem indul el :DD

No már csak az a kérdés maradt, hogy Asus vagy Gigabyte!

(#4043) Gyuri27 válasza kariad (#4042) üzenetére


Gyuri27
félisten

Miért a proci már meg van?
Ezzel csak arra céloztam, hogy az intel lapka készleteit nem tudod követni. Mire megveszed már el is avult. Lásd 1066-fsb-1333-fsb, kettő között jó ha volt három hónap. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#4044) sgergi válasza kariad (#4042) üzenetére


sgergi
veterán

Inkább Giga felé hajolnék, de jó választás lehet az Asus is. Igazából nincs számottevő különbség közöttük.

(#4045) AMD Power válasza sgergi (#4044) üzenetére


AMD Power
titán

Jó az a lap. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4046) kariad válasza Gyuri27 (#4043) üzenetére


kariad
senior tag

Igen a proci már van hozzá! Amit most kiválasztok lapot 1 évig nem igen fogom csereberélni

(#4047) kariad válasza sgergi (#4044) üzenetére


kariad
senior tag

Áraban szerintem számottevő azért!
Ára miatt a Gigát választanám csak kicsit tartok tőle!

(#4048) MZsoltee válasza kariad (#4047) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nincs mitől tartanod olvasgasd a topicját!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#4049) MZsoltee válasza kariad (#4047) üzenetére


MZsoltee
veterán

2x küldte el... de akkor egy kis +. Én is majdnem ilyen lapot vettem, de a végén inkább átálltam a sötét oldalra :D Mondjuk ott is gigát választottam, de nem csalódtam benne! :DD

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#4050) kariad


kariad
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, de döntöttöm!
Hát kicsit több időm volt és részletesen ősszehasonlítottam az Asus jobban felszerelt.
Maradok nála ha valaki tudd jó árba üzenjen! Asus P5K-V kell akarom most. :))
Jó azért most nem de holnapra vagy keddre már szükségem lenne rá!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.