Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60601) 3.Aragorn válasza bluyoo (#60599) üzenetére


3.Aragorn
addikt

A kockadobások eredménye Sabertooth Mark 2 ;] :C

Nem minden vándorút céltalan...

(#60602) nimfas válasza nimfas (#60600) üzenetére


nimfas
addikt

Egy bajom van... amit vennék bele proci az még nincs... I5-4690K most vagy június vagy szeptember.... addig nem szerettem volna várni.... a nonK-s változat 52-54eFt ha a szokásos 5eFt a difi köztük akkor max 60ezer lenne a K-s. Ha megveszem a simát és szeptemberben eladnám legalább egy 10-est buknék rajta... nem???

[ Szerkesztve ]

(#60603) 3.Aragorn válasza nimfas (#60602) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Az elég valószínű. Nálam is ez az egyik visszatartó erő a k-s prociktól, hogy 4670k-t már nem szeretnék venni, 4690k meg ki tudja mikor lesz, munkám jellegéből adódóan nyáron lenne időm használni a gépet játékra, szóval nem tudom kivárni...

bluyoo: Az árrés meg abból (is) adódott, hogy úgy gondoltam, a két pro alaplap van partiban egymással. De jobban megnézve a specifikációkat az Asus összehasonlító oldalán, a H97 pro inkább a Z97A-val egy szinten tudásban. Jól gondolom?
Ezt sajnálom is, mert csak ALC892 audió van a mindkettőn, szemben a Z97 pro ALC1150 audiójával szemben.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60604) bluyoo válasza nimfas (#60600) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Épp ezért írtam. Nem tudom mióta húztad a CPU-t, de már három éve gyenge volt, még tuningolva is verte egy G620 (a legtöbb esetben).
Szóval csak azt akarom írni hogy mire a legújabb I5-4590 vagy 4690 kevés lesz, addigra előreláthatólag már itt lesz a DDR4 is ... :) De persze ahogy már sokszor írtam, akinek van rá kerete és nem sajnálja a tuning lehetőségére az miért ne választaná.
Bár ha kint lenne a Devil's Canyon, és nem a mostani "K"-s Haswell, vagy nem egy Haswell Refresh kerülne a Z97-es lapba, úgy azért kerekebb lenne a történet. :)
De ki hogy lát a jövőbe, és mik az igényei. Részemről hagyom is, egyértelműen a tuningképtelen vas az gyengébb! :R

(#60601) 3.Aragorn
Bírom a TUF lapokat! ;]

(#60603) 3.Aragorn
(#60602) nimfas

Majd olcsón megveszem tőletek az I5-4590-et. ;]

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60605) nimfas válasza bluyoo (#60604) üzenetére


nimfas
addikt

Ennyi erővel akinek van rá kerete az vegyen 100ezres lapot a legújabb I7-el "Oszt jónapot" ;]

Vagy vegyen egy PS-t és nem kell gépet fejleszteni.

Nekem nem tűnt gyengének a gép, játékok elfutottak rajta, excel-word is... prohardver is bejön rajta, Videót nem vágok, 3d studiót nem használok... nem számolok ray-tracking-et... :DD
Ettől függetlenül tuti igazad van, biztos 3 éve is volt jobb gép... de ez hála Istennek mindig így van a tied is elavult lesz 1 év múlva... ha még nem az ... (nézd az autóipart... 50 év alatt mennyit fejlődött...) Számítástechnikára ez hatványozottan igaz!

Szerk:

(#60603) 3.Aragorn
(#60602) nimfas
Majd olcsón megveszem tőletek az I5-4590-et. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60606) theczar


theczar
csendes tag

Sziasztok!
Intel G3420-hoz milyen lapot javasolnátok? 15 ezer körül találhatok amibe később egy i5 belemehet nyugodt szívvel? Nem szeretném húzni egyiket sem majd :) Alap felhasználás,minimális játékkal. 4GB 1600MHZ HyperX RAM és GTX 650 társulna majd hozzá. Zalman Z3 Plus házikóban fog lakni. Köszi a válaszokat!

(#60607) 3.Aragorn válasza bluyoo (#60604) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy mi a különbség a Realtek® ALC892 és a ALC1150 között?

Nem minden vándorút céltalan...

(#60608) csucsbicep válasza 3.Aragorn (#60607) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

ALC1150 jobb, mint a 892.

(#60609) 3.Aragorn válasza csucsbicep (#60608) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Eddig világos, de miben/mennyiben?

Nem minden vándorút céltalan...

(#60610) 3.Aragorn válasza 3.Aragorn (#60609) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Továbbá itt van a ROG SupremeFX is... :U

Csupán azért foglalkoztat ennyire ez az alaplapi audio dolog, mert sok időt töltök zenehallgatással (lényegesen többet, mint játékkal). Ha tehetem, veszteségmentesen tömörített anyagokat hallgatok.
Egy Orion SE1025B típusú erősítőm van, két db kétcsatornás hangfallal használom. Időnként pedig képbe kerül egy AKG K512-es fejes.
A jelenlegi lapom - egy asus p5q - Realtek ALC1200-as hangkodekkel rendelkezik. Tűrhető hangja van, lényegesen jobb, mint az előző lapomé. Mindenesetre előrelépést szeretnék ezen a téren, akár egy jobb alaplapi hang, akár egy diszkrét hangkártya formájában. Ugyanakkor nem tudom, hogy egy ilyen kis erősítő mellett érdemes-e egyáltalán a bemeneti hang minőségén rágódni. Lenne-e érezhető hangminőségbeli különbség a jelenlegihez képest bármelyik fenti hangkodekkel, esetleg egy diszkrét hangkártyával?

Nem minden vándorút céltalan...

(#60611) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Úgy is megfogalmazhatnám a kérdést, hogy tudtok-e H97-ben az Asus H97pro-énál komolyabb hanggal fölszerelt kártyát, ami ajánlott?

Nem minden vándorút céltalan...

(#60612) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Nos, találtam egy részletes összehasonlító tesztet, ami talán másoknak is hasznos lehet: 19 Intel Z97 chipset motherboards review.
Az alaplapi hang részt is boncolgatják benne, ami részben meg is válaszolja a kérdéseim. Az 1150-es codec sztereó áthallásban és jelszintben jobban teljesít mint a 892-es, de eget rengető különbségek azért nincsenek. THD-ban pedig az Asus lapok elég jól szerepelnek.

Nem minden vándorút céltalan...

(#60613) MiklosSaS válasza 3.Aragorn (#60612) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tudsz valami velemenyt mondani a MSI Z97 Gaming 7 laprol ? Nagyon tetszik ahogyan fel van szerelve meg minden.......

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#60614) 3.Aragorn válasza MiklosSaS (#60613) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Hát, én még nagyon kevés vagyok ehhez az alaplap témához. :B A saját lapomat sem sikerült még kiválasztanom. De olvasok sokat... :) Az 5-ös verzióját nézegetem én is, pontosan azért, mert elég szép feature set-tel bír és ehhez képest agresszívan árazták. Mindenesetre van aki szerint nem ez a legjobb választás. Várd meg, mit mondanak erre a "nagyok".
Addig is itt van néhány teszt róla: [link], [link], de a fenti tesztben is szerepel.

(#60611) 3.Aragorn: természetesen lapot akartam írni, nem kártyát...

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60615) MiklosSaS válasza 3.Aragorn (#60614) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:R :R , en most pont 3 lapbol szeretnek valasztani...

1- MSI Z97 Gaming 7 - jol nez ki, koltseghatekony, jo a hang rajta
2- MSI Xpower Z97 AC - brutal jol fel van szerelve
3- Asus Maximus VII Formula - igaz meg meg sem jelent, de mar csak napok kerdese. Ismerem az Asus-t, evek ota ROG lapjaim vannak, de mar kezd kicsit unalmas lenni....

A harombol a Gaming 7 hangzik jol, mivel olcsobb es volna egy kis valtozatossag is a gepemben....:D

Visszont a ROG az ROG...tudom hogy a Formulaban nem csalodnek. (vagyis olyan alaplapot meg nem gyartottak hogy amire en azt mondjam hogy 99.9 %-ban tetszik)

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#60616) 3.Aragorn válasza MiklosSaS (#60615) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Hát igen, az Asus még tartogatja a nagyágyút. Csodálom, hogy a Sabertooth 1-es ilyen hamar kijött...

Ahogy elnézem, mindhárom brutál lap, bár az Msi sárga szériájáról (x-power, m-power) nem sokat tudok.

Nem minden vándorút céltalan...

(#60617) bluyoo válasza nimfas (#60605) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Ennyi erővel akinek van rá kerete az vegyen 100ezres lapot a legújabb I7-el "Oszt jónapot"" Ez így van! ;]
"Vagy vegyen egy PS-t és nem kell gépet fejleszteni." Ez meg vicc! :P
Arra akartam kilyukadni hogy tuningolhattad az adott kinfigod, de egy 15K-s CPU tuning nélkül, fele akkora fogyasztással, egy 12K-s lapban, hozta a teljesítményét! ;) Így lett hirtelen az E8400-as CPU-val szerelt, tuning, gamer, brutál gépemből egy netezős vas. :DDD De ezt már írtam. :)
Az enyém már most "elavult"! Hiszen 3éves és egy 2. generációs I5 van benne, de még mindig elég mindenre a CPU-m ereje. Meg merem kockáztatni hogy egy újabb dVGA cserét is megbírna. Ezért írtam hogy azért egy szorzózáras I5 biztos nem lesz 1-2 év múlva kevés!
Szóval mire ténylegesen tuningra lenne szükség, addigra meg kijöttek a DDR4-es platformok, és lehet megint mérlegelni ...
Aki meg tuninghuszár, és a benchmarkon nőtt fel, azt úgy sem érdekli az érvelés mert 100MHz-ért képes súlyos ezreseket leperkálni. Persze ezzel semmi gond, ez így is van rendjén, kinek mire van szüksége. :)
Szóval ha van egy magas keret, és mindent max.-ra akar húzni minden játékban, még a hangerőt is, akkor természetesen egy 150K-s dVGA-val indít az ember "K"-s CPU és egy jó tuningdeszka társaságában ...

(#60606) theczar
Hi!
Hát a Pentium alá még ajánl az ember H81-es lapot, de egy I5 alá már szerintem érdemes legalább egy B85-ös deszkát tenni.
Nem tudom a keretedbe beleférne a Gigabyte GA-B85M-D3H a maga 17-18K-s árával?

(#60607) 3.Aragorn
Jobb, fejlettebb. Hogy mennyivel? Hát erre hogy válaszoljak? ALC268-al! :D
Viszont azért hozzáteszem hogy nem csak az számít hogy milyen codec található a lapon hanem hogy az adott lapgyártó mit épít köré ... lásd pl. a Gigabyte AMP-UP Audio-t vagy az Asus SupremeFX-et .....

(#60610) 3.Aragorn
Vegyél egy külön hangkártyát ha ennyire a hangminőség aggaszt! ;) Nálam még a "filléres" Xonar DG is jól jött. A füleshez azt használom jelenleg is.
Hogy mire képes a hangrendszered, és hogy te vélnél e felfedezni különbséget, azt nem tudom. :)
Alapból aki nem ért hozzá általában be sem állítja a hangeszközeit, hanem csak rádugja és kijelenti hogy sz.r, vagy éppen nagyon jó! :DDD
Mindenesetre ha nem érzed elégnek az ALC892-őt, akkor nézzük a "gamer" deszkákat. Mert ugye általában ott próbálnak többet adni ez ügyben. Pl. az ASRock Fatal1ty H97 Performance és a Fatal1ty H97 Killer, a Purity Sound 2-vel (ALC1150). Vagy a már általad feszegetett MSI H97 GAMING 3 az Audio Boost 2-vel (ugyancsak ALC1150).
De látogass el a Milyen hangkártyát vegyek? topic-ba ott biztos akad egy audiofil szaki aki minden kérdésedre kielégítően tud válaszolni.

(#60612) 3.Aragorn
Erre írtam hogy nem minden a chip.

(#60615) miklosss2012
Vegyél TUF lapot, fő a változatosság! ;]

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60618) kerxy


kerxy
senior tag

Sziasztok!

Milyen alaplapot ajánlotok? A konfig egyelőre így néz ki:
intel i5 3470
2x4 giga dd3 ram
120 gb ssd
1 tb hdd

Előre is köszi.

(#60619) MiklosSaS válasza bluyoo (#60617) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem kell TUF ! ;]

(#60616) 3.Aragorn: ja, jol nez ki a sarga is. De valahogy jobban tetszik a piros :)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#60620) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Na itt az uj Formula ! Mondtam en hogy eleg unalmas lesz.....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#60621) bombibmw válasza MiklosSaS (#60620) üzenetére


bombibmw
veterán

Azért ezt semmiképpen sem nevezném unalmasnak. :D

(#60622) MiklosSaS válasza bombibmw (#60621) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Na jo, lehet en vagyok kicsit fura ficko...de jo par ROG utan en ugy erzem hogy unalmas. :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#60623) bluyoo válasza MiklosSaS (#60622) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Nem kell TUF !" Ezek után tuti! :DDD

(#60618) kerxy
Újonnan vennéd a CPU-t? Keret?

Bazinga!

(#60624) kerxy válasza bluyoo (#60623) üzenetére


kerxy
senior tag

A procit inkább használtan venném, az alaplapnál mindegy hogy új/használt, valami jó ár-érték arányút keresek, maximum 20 ezer forint környékében gondoltam.

(#60625) MiklosSaS válasza bluyoo (#60623) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Na de most komolyan, te vagy a szakerto...mondj egy velemenyt az MSI -rol, pls. :O

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#60626) bluyoo válasza kerxy (#60624) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát ha tuningolni is szeretnéd az Asus Z77-A-t megkapod 20K-ért.
Ha nem szeretnéd az a minimális tuningot kihasználni amit a szorzózáras I5 enged, akkor akár a mATX méretű ASRock B75 Pro3-M is megfelelhet.
Sajnos sok jó lapot már nem lehet kapni újonnan.
Hát használtan meg az aktuális kínálattól függ. Pl. az ASRock Z77 Extreme4, ......

Bazinga!

(#60627) BomiBoogie válasza MiklosSaS (#60615) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

(vagyis olyan alaplapot meg nem gyartottak hogy amire en azt mondjam hogy 99.9 %-ban tetszik)

Akkor tehát gyakorlatilag mindegy, milyet veszel, jól értem? ;]

Szerintem próbáld ki a Gaminget, az MSI komoly dolgokat gyárt.
Ugyanakkor nem tudom, ventivezérléssel hogy állnak, ott azért az ASUS eléggé az élen jár.

(#60628) bluyoo válasza MiklosSaS (#60625) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem a kedvenc márkám, és a sárga színt sem szeretem igazán. :DDD Bár a Z97 GAMING 7 tényleg pofás darab. De hát igaz az is hogy nem nézegetni kell. :DDD
Abban az árban inkább vennék egy Z97-PRO (Wi-Fi ac) -t.

Bazinga!

(#60629) MiklosSaS válasza BomiBoogie (#60627) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Na ez is egy gondom, nem szeretnek kulon ventivezerlot...es volna osszesen 6 darab venti amit vezerelnie kellene...
Jo volna ha volna valaki aki mar megvette es van tapasztalatja....

(#60628) bluyoo: aha, tehat inkabb akkor Asus. Nalam meg pont ez van hogy jo volna valami anti-Asus alternativa.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#60630) bluyoo válasza MiklosSaS (#60629) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Inkább antigamer alternatíva kellene. :DDD Minden második (sőt még több) lap "gamer" ...
Esetleg a Gigabyte GA-Z97X-Gaming 7 vagy a GA-Z97X-UD5H is megérne egy utánajárást.

Bazinga!

(#60631) MiklosSaS válasza bluyoo (#60630) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Gigabyte Z87X-UD4H lapom mar volt, meg voltam vele elegedve.....kellene valami mas...EVGA, Biostar, MSI.....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#60632) bluyoo válasza MiklosSaS (#60631) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Így viszont nem kérdés a kérdésed. :DDD
EVGA-t, Biostar-t én még nem láttam itthon. Amúgy ugyancsak brutális lapjaik pl az EVGA-nak. EVGA Z97.
Mondjuk ez szerintem annyira nem igaz a Biostar-ra Hi-Fi Z97WE Ver. 5.x.
ASRock?
MSI-ből meg csak a Z97-GD65 GAMING -et hagytad ki. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60633) MiklosSaS válasza bluyoo (#60632) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Meglatom, adok magamnak par hetet es eldontom...nem szeretem ha nincs rendes es kezenfekvo alternativa.....vagyis mar csak 4 gyarto van jelen mindig....

Kosz a tanacsokat, majd jovok meg be kerdezni :DD

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#60634) bluyoo válasza MiklosSaS (#60633) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nincs alternatíva? Még túlzásba is estek a gyártók! :DDD
"vagyis mar csak 4 gyarto van jelen mindig" Annyi lapot dobnak piacra hogy ez nem is igazán hátrány. Még ha csak a színét nézed úgy is van alternatíva ... :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60635) MiklosSaS válasza bluyoo (#60634) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Még ha csak a színét nézed úgy is van alternatíva

:DD :C ez jo volt !

Apropo mig el nem felejtem.....mi a kulonbseg a Z97 Gaming 7 es a Z97 GD65-Gaming kozott ? Es akkor lesz majd sima GD65 is ?

Ahogy mondtad, itt mar minden gaming :(

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#60636) bluyoo válasza MiklosSaS (#60635) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Azt nem láttam MSI Z97-es lapok.
A két deszka között én nem látok eget verő különbséget GAMING 7 vs. GD65 GAMING.
Talán a GAMING 3-5-7-9 az MSI játékos lapjainak újragondolása.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60637) MiklosSaS válasza bluyoo (#60636) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Majdnem semmi kulonbseg a ket lap kozott.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#60638) bluyoo válasza MiklosSaS (#60637) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Talán az mSATA és mSATA így első ránézésre. Találni kellene egy tesztoldalt ahol össze lehetne nézni őket.
Az előbb már megörültem e Vortez tesztjeinek, de benéztem a chipset-et (a Z87-GD65 GAMING volt náluk). :DDD
Mindenesetre nekem a GAMING 7 tűnik modernebbnek/újabbnak.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60639) regener


regener
veterán

Valami szép.
(Márcsak a mindenféle kondikat, chipeket és áramköröket kéne lefedni.)

(#60640) bluyoo válasza regener (#60639) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem így tök jól néz ki! :DDD
Az MSI-nek ez az ECO szériája nekem igazán tetszik. Már mint az energiatakarékosság újra elővétele.
Érdekes hogy ere egy új lapcsaládot csináltak. A konkurencia ad egy programot .... (ugye elsőnek az ASUS EPU).
De mondjuk az a AM3+-os MSI Gaming lap is jónak ígérkezik! :)

Bazinga!

(#60641) csucsbicep válasza bluyoo (#60640) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Dzsunka, fapad alaplap még jó, hogy keveset eszik. De ECO névvel máris eladható. :D

(#60642) 3.Aragorn válasza regener (#60639) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Éppen a minap gondoltam, hogy a sok fekete meg piros-fekete lap között mekkora feltűnést keltene egy fehér deszka. A népek biztos harapnának rá. Erre tessék. :D
Mellesleg az én színvilágom a fekete lenne, mind házban, mind lapban. Arról nem tehetek, hogy mára mindenhol ez lett a mainstream. Csak ezért nem fogok fehér lapot venni... :U

Nem minden vándorút céltalan...

(#60643) bluyoo válasza csucsbicep (#60641) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Persze egyértelmű hogy a kevesebb alkatrész kisebb fogyasztást eredményez, azért én bízom benne hogy nem ennyi az egész. :)
De majd meglátjuk mit is mutat. :)

Bazinga!

(#60644) 3.Aragorn válasza bluyoo (#60617) üzenetére


3.Aragorn
addikt

"Szóval ha van egy magas keret, és mindent max.-ra akar húzni minden játékban, még a hangerőt is"
Sok nekem ez így korán reggel... ;]

Hangkártya vétele: Hm... Ami már ér is valamit, az 10k fölött kezdődik, ha ezt a pénzt alaplapra költöm, már ott van pl. az MSI Gaming 5, ahol az alaplapi hang is viszonylag jó, tuning lehetősége is megvan.
A mainstream asusokban (Z97A, H97plus, H97pro) a hangkeltő rész már ránézésre is meglehetősen puritán, a Z97pro már egy fokkal jobb, de meg sem közelíti a Ranger Supreme FX-ét, vagy az MSI Audio Boost 2-jét.

Egy diszkrét hangkártya természetesen bármelyiknél jobb megoldás lenne. Csak hát ugye sem az erősítőm, sem a fejhallgatóm nem egy komoly Hi-Fi-re való darab. Emiatt nem biztos, hogy ez is nagy előrelépés lenne. De akkor már a komolyabb alaplapi hang még kisebb ugrás ugyebár. Utánanézek ennek a dolognak...

Mindenesetre lehet igazad van: Tényleg a gamer deszkákat kellene nézegetnem.

Nem minden vándorút céltalan...

(#60645) bluyoo válasza 3.Aragorn (#60644) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:DDD
Ez az audio rész mindig is nagy kérdőjel lesz. Ha azt vesszük hogy egy hangfal választásakor akár a zenei stílus is döntő lehet ....
Mindenesetre nem hinném hogy pl. a H97PRO esetében annyira rossz lenne az audio szolgáltatás, annak ellenére hogy nem látsz egy rakat kondenzátort azon a tájékon (nekem is Realtek ALC892 van a lapomon). Szóval nem egy ALC662. :)
Akkor is azt mondom hogy ha már audiofilt játszunk, akkor már a hangkártya a legjobb megoldás .... ;)
Én pl. csak a füleshez használom a hangkártyát, ami megy is majd tovább a következő konfigba is.
De meg mernék esküdni hogy ha pl. a fülest fejlesztenéd a "puritán" H97PRO mellett, több javulást hallanál mint a "gamer" lapok extráival. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60646) 3.Aragorn válasza bluyoo (#60645) üzenetére


3.Aragorn
addikt

köszi

Nem minden vándorút céltalan...

(#60647) Giovanny


Giovanny
őstag

Megjött a deszkám,megyek is érte :)

3.Aragorn Ha szeretnéd komoly hangminőséget,akkor komoly hangfal is kell hozzá.

Zero Defect.No Compromise !

(#60648) csucsbicep válasza Giovanny (#60647) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Mit vettél?

(#60649) regener válasza csucsbicep (#60648) üzenetére


regener
veterán

[link]

;]

Adatlapján Asus Z97 Deluxe van, valszeg azt.

[ Szerkesztve ]

(#60650) csucsbicep válasza regener (#60649) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Én is rendeltem :D

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.