Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60051) anytime válasza mobal (#60050) üzenetére


anytime
őstag

:DDD ;]

(#60052) BomiBoogie válasza mobal (#60050) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ezt a szőröst meg ki hívta ide?
Semmi szükség moderátori figyelemre a topikban. ;]

(#60053) balioking válasza Cthulhu Dawn (#60021) üzenetére


balioking
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kéne alaplap ügyben. Jól bevált amd-s rendszerem megérett a cserére, és úgy döntöttem intelre váltok. A proci egy i5 4670 lenne' videókártya egy r270x. Milyen alaplap lenne ehhez jó 30 k huf környékén? Egyáltalán intelnél mi a különbség a b,h,z sorozatok között? Eddig asrock lapom volt fx 970_es, meg voltam vele elégedve, az intelt viszont egyáltalán nem ismerem. Különleges igènyeim nincsenek, usb3 port kell Min. 2, de ez ma màr természetes, kell ie1394 port, ha lehet de ez nem perdöntő, a többi meg adott gigabites lan, pcie csatoló stb. Melyik lapot ajánlanàtok?
Cf nem játszik nálam, később sem tervezem.

A Probook jó választás!

(#60054) BomiBoogie válasza balioking (#60053) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Egy B85 Vanguard esetleg?

Ajjaj, az már nem 9-es lap, én még le vagyok maradva. :D

(#60055) papacsaba


papacsaba
csendes tag

Üdv!
Szakértöket kérdezném,hogy ehhez a konfighoz melyik alaplapot kéne megveni,keret 20-30ft.
Intel Core i5-4570 3.2GHz BOX (s1150)
Kingston DDR-3 8GB /1600 HyperX Blu KIT
Samsung 120GB SSD 840 EVO Series
FRACTAL DESING CORE 3000
SAPPHIRE R9 270X 2GB DDR5 OC VaporX
FSP RAIDER 550
Elöre is köszönöm!

(#60056) bluyoo válasza balioking (#60053) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Hát a IEEE 1394 -es port az már esélytelen, ha találsz is csak a drágább lapokon, azt sem a hátlapon.
"Egyáltalán intelnél mi a különbség a b,h,z sorozatok között?" LGA1150 Original Haswell chipsets és ehhez jön a két új chipset a Z97 és a H97. Számodra talán az utóbbi lehet érdekes. A keretedben a legjobban felszerelt, nem tuningchipset-el szerelt lap is belefér, szóval van miből válogatnod. :)
Pl. az ASRock Fatal1ty H97 Performance ami egy játékosoknak szánt lap, vagy az Asus H97-PRO ami felvonultatja a H97-es chipset-el együtt érkező újításokat mint az M.2 foglalat és a SATA Express port. Viszont ezek a lapok most jelennek/jelentek meg, szóval sok tapasztalat nincs velük.
Ha nem tervezed később a Broadwell CPU-ra való cserét, vagy feleslegesnek érzed a fenti újításokat, egy B85 vagy H87-es lap is megfelel. Pl. a lent említett Vanguard 5év gyártói garival.
A téma összefoglalóban találhatsz még ergy két tippet.

(#60055) papacsaba
Hi!
A fentiek rád is igazak. Ha a legújabb fejlesztést szeretnéd, akkor H97-es chipset-el szerelt lapot nézzél (jó részük még nem jelent meg).
Ha nem tervezed később a Broadwell CPU-t, vagy nincs szükséged az M.2 foglalatra és a SATA Express portra akkor B85 vagy H87-es lapot is nyugodtan vásárolhatsz.
A téma összefoglalóban találhatsz még egy két tippet.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60057) baloghbalint


baloghbalint
tag

sziasztok platform váltás előtt állok azt szeretném kérdezni hogy Asus Maximus vi impact vagy Asus z97i-plus a jobb ?
i5-4670k lesz benne egy kis tuning majd később

Köszi :D

[ Szerkesztve ]

Balogh Bálint

(#60058) bluyoo válasza baloghbalint (#60057) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Természetesen a Maximus komolyabb lap. Bár a Z97I-PLUS még éppen megjelent, és ugye előreláthatóan támogatni fogja a Broadwell CPU-kat.

Bazinga!

(#60059) Redpuritan


Redpuritan
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni,h ha veszek egy ASUS M5A78L-M/USB3 alaplapot,és kezdésre Bios-t kell frissíteni az FX 6300-as processzorhoz,akkor azt simán megtehetem,vagy valami régebbi processzort kell hozzá kerítenem???
Előre is köszönöm a segítséget!

(#60060) bluyoo válasza Redpuritan (#60059) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Az attól függ melyik BIOS van a lapon. De jó eséllyel egy régebbi CPU-ra is szükséged lesz.
Viszont azt a csupasz lapot én nem tenném az FX alá. Alapból a 900-as sorozatból választanék min. az Asus M5A97 R2.0 -át (de még inkább az EVO R2.0-t).
AMD FX topic.

Bazinga!

(#60061) balioking válasza bluyoo (#60056) üzenetére


balioking
csendes tag

ASRock Fatal1ty H97 Performance ez a lap sokkal jobban tetszik, mint az a Vanguard. Később is használható esetleges prociváltásnál. Illetve 8 fázis 4 helyett, sokkal jobb minőségűnek néz ki, 1600 Mhz hivatalos memóriafrekvencia támogatás stb. Köszönöm a választ, azt hiszem ez lesz a lapom. Már csak egy árat kéne lőni hozzá, de itthon még nem nagyon találtam. Midegy is, úgyis két hónapos lesz a projekt, amíg összerakom a gépsárkányt. :)

A Probook jó választás!

(#60062) bluyoo válasza balioking (#60061) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát pont a minőségi alkatrészek jellemzőek a Vanguard-ra. Lévén TUF szériás lap. ;) Ellenben az ASRock egy divatlap ami a "gamer" nemzedéket lovagolja meg. Természetesen ezzel együtt az előnyei is nyilvánvalóak. Jól néz ki, ATX méret, Realtek ALC1150 Audio Codec, ugyancsak Intel I218V LAN, a legújabb chipset, .... Mindezt 6-7K felárért (pl. az iPon, bluechip ,... -ben előrendelésre). Sajnos ahogy elnézem visszatérünk itthon az ASRock lapok 2éves garanciavállalására. :(( Ugye a Vanguard 5évéből is 3-at a kisker és +2-őt regisztrálás után a gyártó vállal.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60063) balioking válasza bluyoo (#60062) üzenetére


balioking
csendes tag

Akkor te a Vanguardot ajánlanád inkább? És egy hasonlóan minőségi megoldás h97 chipsettel? Ha már lehet akkor a későbbiekre is gondolva ilyenbe ruháznék be, bár előreláthatólag még 2-3 évig elegendő lesz egy i5-ös Haswell. Lehet az árat még 10k-val is belőni 30 fölé ha kell. Bocs a sok értetlenkedésért, de nem igazán vagyok képben Intel vonalon és most nem szeretném magam nagyon beleásni a témába, mert kevés időm van erre.

A Probook jó választás!

(#60064) bluyoo válasza balioking (#60063) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Félreértettél. :) Csak azt mondom hogy a Vanguard ugyancsak minőségi lap, és korántsem rossz választás abban az árkategóriában.
Viszont az ASRock deszkája ugye az új generáció (bár az újításokból nem sokat villant azt inkább a lent említett H97-PRO), és azért a nem tuningképes chipset-el szerelt lapok között a felső kategóriában helyezkedik el. A +10K teljesen felesleges egy szorzózáras CPU alá. Szerintem a most nézett lapok a max. amit érdemes alátenni.
A napokban jó pár új lap fog még megjelenni, ha úgy is két hónap múlva vásárolod a géped megérné később, vásárlás előtt visszanézni. Alkatrészenként úgy sem érdemes vásárolni. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60065) balioking válasza bluyoo (#60064) üzenetére


balioking
csendes tag

Lényegében minden marad. 8 Gb memória, két SSD, két HDD, ODD, Táp, Ház, videókártya hétfőn érkezik r270x,csak az alaplap és a proci lesz upgradelve.Erre a kettőre van most 70k huf, júniusban még hozzá tudok csapni pár tízest, ha kell. De ha lehet tartós megoldásra utazom.

A Probook jó választás!

(#60066) BackStaBbR


BackStaBbR
csendes tag

Sziasztok!

Gépvásárlás előtt állok. Általában 6-8 évente cserélem a gépem. Van konkrét elképzelésem a további tartalmat illetően:

Intel Core i5-4670K processzor
Thermalright True Spirit 120 THE-TS120 processzor hűtő
Corsair 2x4GB DDR3 1600MHz Vengeance LP CML8GX3M2A1600C9W memória
Kingston 120GB SV300S37A/120G SSD meghajtó
Gigabyte GTX660 2GB GV-N660OC-2GD videokártya 36 hó gar
Corsair Carbide 200R CC-9011023-WW számítógép ház
Chieftec CTG-500-80PB OEM táp

Pár év múlva jó lenne, ha tudnék rajta húzni. A lapra 25 ezret szánnék. Felhasználás módja átlagos + játékok. Méret mindegy. Azt szeretném elkerülni, hogy arányait tekintve túlságosan sokat költsek alaplapra, de gyengét sem szeretnék venni alá. Mivel a hardverekhez nem sokat értek, ezért szeretném ezt megkérdezni. Valamint a tápegység elég lesz hozzá? Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#60067) BomiBoogie válasza BackStaBbR (#60066) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Esetleg lehetne egy egyágas tápegység, hogy később tudj egy erősebb VGA-t beletenni.
Pl. egy XFX Pro 550.

Illetve egy Z-s lap kell, 25-ből újonnan szerintem minőségi, tartósabb lap nem jön ki.

Illetve van az ASUS B85 VANGUARD, ami ennyibe kerül, az viszont nem tuningos, így felesleges a Z-s proci.

(#60068) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv,egy kis segítséget szeretnék kérni , Gigabyte ga-z97x-ud5h. vagy Asus z97-pro nem az ár alapján kell döntést hoznom.

Zero Defect.No Compromise !

(#60069) mobal válasza Giovanny (#60068) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szerintem az Asus Z97-PRO felszereltségben és szoftveresen több (gondolok itt a kiváló ventilátor vezérlésre stb.).

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60070) BomiBoogie válasza Giovanny (#60068) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én is a ventivezérlés miatt szavaznék az ASUS-ra. :K

(#60071) bluyoo válasza balioking (#60065) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát a 70K-s keretből még a Vanguard sem jön ki a i5 4670 mellett. Szóval ha komolyabb lapot szeretnél akkor mindenképp kell egy kis +tőke, vagy lejjebb adod az igényeket.

(#60066) BackStaBbR
Ha úgy is csak később szeretnél tuningolni a +CPU hűtő későbbre halasztható (alap órajelen viszonylag jó a gyári is), máris megvan egy "K"-s CPU alá való lap. Pl. az ASRock Z87 Extreme4, .. vagy akár Z97-es chipset-el (bár még most jelennek meg) pl. az Asus Z97-C, ....
Tápegység terén én is másikat választanék (mondjuk Gigabyte VGA-t sem vennék, és RAM terén is inkább egy Kingston LoVo kit-et, SSD-nek meg egy Samsung-ot :DDD ). Nekem jó szolgálatot tesz az FSP Raider 550 alig drágább a kinézettnél. Egyágas és sokkal jobb hatásfokkal rendelkezik, ami ráadásul nem OEM kiadás.

(#60068) jános
Egyelőre szinte szimpátiaszavazás, de én is az Asus lapját választanám. Nem mintha a Goiga deszkája kerülendő lenne. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60072) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok. Minap rendeltem egy maximus vii ranger lapot. Játékra, kis tuningra, netre fogom használni. M.2 és sata express nem érint. Majd csak a broadwell procik. Egyenlőre i5 4690 lesz benne 2x8gb 1866 geil evo veloce és egy gtx 770 poseidon kártya társaságában. A fent említett felhasználási területeken gondolom helyt fog állni. Vagy ?

(#60073) BomiBoogie válasza XuChi (#60072) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igazából mi a kérdésed? :D
Egy jó lap, igen. :K

(#60074) XuChi válasza BomiBoogie (#60073) üzenetére


XuChi
addikt

Tulképp ez volt igen. Hogy jó lap e. Amúgy ez a suprem fx valójában realtek 1150 ugye ? Alap felhasználáshoz jó nem ? Nem szeretem az integrált hangkártyákat de 30k-t meg nem adnék külön hangkelőért. Jók ezek a hangkártyák ? Vagy csak a marketing maszlag magasztalja ezeket ?

(#60075) BomiBoogie válasza XuChi (#60074) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Attól is függ, mi van a másik végén, hangfal, fejes stb.

Átlagfelhasználásra jók, sokat fejlődtek már.

Ugyanakkor egy alap hangkártya (ASUS DGX) már 10 körül kapható. :K

(#60076) bluyoo válasza XuChi (#60072) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az i5-4690 az szorzózáras. Az alá szerintem felesleges egy Ranger kaliberű lap, tuning úgy sem lesz vele (legalábbis számottevő).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60077) Giovanny


Giovanny
őstag

Köszönöm mindenkinek a válaszát,nem tudom hogy milyen lehet a z97 a ventivezérlése,de a jelenlegi gryphon mellé muszáj volt vennem egy ventiszabályzot....

Zero Defect.No Compromise !

(#60078) bluyoo válasza Giovanny (#60077) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Miért? Idáig szó szerint senkinek nem volt vele gondja, legyen az 3-4 pin-es .... :)

(#60079) he7edik.
Azért van előnye is az erősebb CPU-nak. Legközelebb csak egy dVGA kell és máris komolyan nő a vas teljesítménye. Nekem is a 2. VGA van a gépben. Bár az is igaz hogy egy szorzózáras I5 is elboldogul a legtöbb VGA-val.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60079) he7edik. válasza BackStaBbR (#60066) üzenetére


he7edik.
addikt

Egy ilyen erős proci mellé miért veszel egy alsó-közép kategóriás kártyát? Én tuti gyengébb procit és erősebb VGA-t raknék össze játékra ugyan annyi pénzből.

Égő szöveg a flém vázon

(#60080) XuChi válasza bluyoo (#60076) üzenetére


XuChi
addikt

Majd későbbiekben brodwell procit szeretnék + azzal majd tuning is lesz ;) Ez az i5 csak áthidaló megoldás addig :))

(#60081) bluyoo válasza XuChi (#60080) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Majd egy éves áthidaló megoldás .... :))
De legalább megtudjuk a i5-4690-ből mennyit lehet kicsikarni (már ha megírod majd)! :DDD

Bazinga!

(#60082) papacsaba


papacsaba
csendes tag

Üdv!
Szerintetek melyik alaplap lenne a legjobb választás játékok esetére,
ASRock Z87 Extreme4
ASRock Z87 Fatal1ty Killer
MSI Z87-G43 Gaming
Elöre is köszi!

(#60083) bluyoo válasza papacsaba (#60082) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az I5-4570 mellé egyik sem! ;)

szerk.:Mellesleg néha reagálhatnál a válaszokra! :U

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60084) Giovanny válasza bluyoo (#60078) üzenetére


Giovanny
őstag

H105 hűtőm van,és terheléjsnél impulzusszerüen ment a forgulatszàm,3 és 4 pines megoldásokkal is próbálkoztam,meg nagyon idegesítő is volt az a fel/le ugráló sebességnek a hangja.Tehát nem volt képes a lap fix sebességen vezérelni a vetniket,legfrissebb bios-t is feltettem,de semmi...

Zero Defect.No Compromise !

(#60085) papacsaba válasza bluyoo (#60083) üzenetére


papacsaba
csendes tag

Azt jól tudom hogy K mén bele,de szerinted a lapok közül melyik lenne a legjobb vétel játékokhoz.

(#60086) XuChi válasza bluyoo (#60081) üzenetére


XuChi
addikt

Természetesen megosztom a tapasztalataimat vele kapcsolatban. Tervezek egy teljes gép epítős bemutatót írni a logout-ra. Az egész gép most lesz megépítve a 0-ról. :))

(#60087) bluyoo válasza Giovanny (#60084) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát ez szerintem beállítás kérdése ...
A Thermal Radar 2 -vel akár hogy be tudod állítani, többek között a megadott fordulat fel és lefutás időtartamát, + az RPM fix móddal a fix fordulatot is. Ezt már az én első generációs FAN Xpert 2-m is tudja.
Szóval ezért szerintem kár volt vezérlőt venni. Általában fordítva szokott lenni a lap után adják el a tekergetős díszt. :)

(#60085) papacsaba
Akkor miért tervezel nem "K"-s CPU-t? :DDD
Amúgy mindegyikkel lehet játszani. Én a felsoroltak közül az Extreme4-et venném (annak ellenére hogy nincs "gamer" lapnak bélyegezve).

(#60086) XuChi
Előre is kösz! :)

Bazinga!

(#60088) BomiBoogie válasza XuChi (#60086) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Várjuk a cikket. :K :)

(#60089) 3.Aragorn válasza bluyoo (#60071) üzenetére


3.Aragorn
addikt

bluyoo: Goiga deszka? BomiBoogie #60067: Z-s proci? Srácok, lemaradtam valamiről? :DDD

Nem minden vándorút céltalan...

(#60090) papacsaba válasza bluyoo (#60087) üzenetére


papacsaba
csendes tag

Köszi!

(#60091) bluyoo válasza 3.Aragorn (#60089) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:DDD Van aki megteheti ...!

(#60090) papacsaba
Szívesen!

Bazinga!

(#60092) Szesz1984


Szesz1984
csendes tag

Sziasztok!

Az előbbiekben írtam,hogy platform váltásra készülök amd->intel.Na most az eddigi végleges konfigról szeretném kikérni a véleményeteket,hogy mennyire lesz stabil,vagy ésszerű.A 30k-s alapalap limitemet kicsit megborítottam de ez van :)
Na az eddig végleges konfig:

Proci: i5-4570
Alaplap: Asus Sabertooth Z97 Mark 2 *
VgaAsus r9 270X dc2t 2gb v. ugyan ez csak Sapphire Toxic **
Ram: Egyenlőre maradnak Kingmaxx 1333Mhz 2*4Gb
Táp: Sharkoon WPM600
Ház: Enermax Ostrog
Rendszer: Kingstone V300 120Gb
Háttér: Seageta Barracuda 2TB

Akkor a csillagok:

* Az alaplap a későbbiekre nézve lett Z97,tudom a mostani proci nem "K"-s,de egyenlőre asszem kiszolgálja a rendszert.Javítsatok ki ha tévedek.Később pedig mehet majd bele egy új "K"-s i7 :)

** Az Asus 270x-et most küldtem vissza gariba,mert bármit csináltam vele,megfőttek a memóriák rajta,szal még nemtom meik lessz a kari.

Esetleges észrevételeket és kritikákat bármikor szívesen fogadok,merthát csak így tanul az ember,a saját és mások hibájából. :U

[ Szerkesztve ]

(#60093) bluyoo válasza Szesz1984 (#60092) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Még ha nem is "K"-s CPU-t vásárolsz szerintem már a Devil's Canyon-t válaszd (i5-4590 / 4690).
VGA, hát vegyél VGA-t! :DDD ASUS GTX760-DC2-2GD5-SSU és gond megoldva. Éljen a sötét oldal ;]
HDD terén szerintem a WD Red 2TB. Több gari, csendes, hűvös, ...
HÁZ, hát a FRACTAL Design Core 3000 usb3 valamivel jobb választás lenne.
SSD, Samsung SSD 840 EVO 120GB
Persze ezt csak magamnak. :)

Bazinga!

(#60094) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szűkségem. Tervben van egy új gép megépítése mITX-ben gondolkodom. Kinéztem egy A88X chipset-tel rendelkező alaplapot. Az lenne a kérdésem, hogy ezeken a pici alaplapokon lévő chipset mennyiben tér el nagyobb társaitól? Vagy ugyanazt a teljesítményt tudja hozni, mintha rendes, asztali gépbe való lapot vennék? Olvasom a teszteket, jó meg minden, csak picit félek attól, hogy ha mITX-est veszek, nehogy butított legyen. :F Köszi előre is válaszotok! :R

Sic Parvis Magna

(#60095) bluyoo válasza 30z.Samu (#60094) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Semmiféle butítás nincs. Max. maga az alaplap nem használja ki a chipset adta előnyöket. AMD oldalon a mITX szerintem mindig is "bajos" volt, melegedés, ..... nem potyára van alig ilyen méretű lap. Pedig az APU-hoz testhezálló lenne. :)

Bazinga!

(#60096) Szesz1984 válasza bluyoo (#60093) üzenetére


Szesz1984
csendes tag

Hali.

A procin és a lapon kívül minden alkatrészem megvan/most használom.
A procit amit írtál megnézem,lehet találok mást.

(#60097) 30z.Samu válasza bluyoo (#60095) üzenetére


30z.Samu
félisten

Volt nekem korábban ilyen pici gépem, csak az integrált procis volt. Jó volt, hogy ilyen kis kompakt a gép, csak hiányoltam a proci bővíthetőségét. De ennél a lapnál ez is meg lenne oldva. Viszont, most hogy írod a melegedést, így elgondolkodtam, hogy az a pici ház tudna-e úgy szellőzni, ahogy kell.
Mondjuk egy ilyesmibe tenném, első ránézésre nem tűnik rossznak, bár nem tudom, hogy a 200W-os táp elég lenne-e.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#60098) bluyoo válasza Szesz1984 (#60096) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Két napja még nem volt meg .... Akkor marad kritika hogy lehetett volna jobb vasat is ...! ;]

(#60097) 30z.Samu
A melegedés az egyértelműen nagyobb mint egy olyan lap esetében ahol van elég hely a VRM-nek és a bordázatnak. Viszont azért a legtöbb gyártó legalább egy jelképes bordát dobott a lapjára ha már tuningképesek Gigabyte GA-F2A88XN-WIFI (rev. 3.0), MSI A88XI AC.
Mondjuk ahogy elnézem szükség is lesz rá abban a kuckóban. :DDD Viszont ha nem tuningolod, és netán alulfeszeled, szerintem nem lesz vele gond. A legtöbbet kérő APU-nak sem magasabb 100W-nál a TDP-je.
Esetleg "T" jelzésűt válassz a maga 45W-os TDP-jével. Mondjuk esélyes hogy a gyári hűtőt cserélned kell majd.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60099) 30z.Samu válasza bluyoo (#60098) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igen, át kell gondolni a dolgokat. :) Köszönöm szépen válaszod! :R

Sic Parvis Magna

(#60100) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#60099) üzenetére


30z.Samu
félisten

Még annyit szeretnék kérdezni (bocsi, csak kifutottam az időből), hogy a Chipset-be a gyártók nem tudnak belenyúlni, ugye? Tehát ugyanúgy Radeon HD7000/8000 az integrált VGA, ugye?

Sic Parvis Magna

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.