Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61151) BomiBoogie válasza Vajga (#61150) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Minden alkatrész választása nehéz ügy. ;]

(#61152) csucsbicep válasza Vajga (#61150) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Itt az a kerdes, hogy ezeket ki is hasznalnad-e. A draga lap nem hiaba dragabb jobb esetben, csak folos olyanert fizetni, amikhez hozza sem nyulsz.

(#61153) mobal válasza Vajga (#61150) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

A kérdés az, hogy szükséged lesz-e rá! Ha nem akkor felesleges megvásárolni! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#61154) rudii


rudii
tag

Sziasztok! :)
Új alaplapot szeretnék venni és ebben kérem a segítségeteket, ti milyeneket ajánlanátok nekem. A jelenlegi configom a következő:
ASROCK 980DE3/U3S3
500 W Cooler Master
2x KINGSTON 4GB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KHX1600C9D3B1/4G
GIGABYTE GV-R927XOC-4GD R9 270X 4GB GDDR5 PCIE
Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#61155) 3.Aragorn válasza BomiBoogie (#61151) üzenetére


3.Aragorn
addikt

De még mennyire. ;]

Vajga: Ahogy a kollégák is írják, azt kell megnézned, hogy a sok felsorolt feature-ből mire van szükséged. Ami ezen felül van és soha nem használod ki, azért fölöslegesen adsz ki pénzt.
Pl. nonK Cpu alá fölösleges megfizetni a Z-s lap felárát, hiszen nem fogod tuningolni benne. :DDD

rudii: Milyen processzor lesz benne?

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#61156) rudii válasza 3.Aragorn (#61155) üzenetére


rudii
tag

Bocsánat azt véletlen kihagytam. Jelenleg egy AMD FX-9370 4.40GHz AM3+ van benne.

(#61157) atila4


atila4
senior tag

Sziasztok! Érdemes erre az alaplapra építeni? Játék és 3DS Max lesz használva + sok videó konvertálás (de az majd a proci kiválasztásnál lesz jelentősége)

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#61158) BomiBoogie válasza atila4 (#61157) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Melyikre is pontosan?

(#61159) Mahrenburg válasza rudii (#61156) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

A 9370 már "nagyágyú", első nekifutásra ilyen lapokat társítanék hozzá:
Asus Sabertooth 990FX R2.0, Gigabyte GA-990FXA-UD5 (rev. 3.0), illetve Asus Crosshair V Formula-Z, de kérdezd meg az FX-topicban, ajánlható-e esetleg alacsonyabb árfekvésű alaplap is.

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#61160) MiklosSaS válasza rudii (#61154) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Te atya ur Isten ! :Y :Y :Y ...abban az alaplapban hasznalod azt az FX-et ? Hihetetlen.....

Gyorsan valasz egy alaplapot azok kozul amiket @mahrenburg kollega ajanlot !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61161) atila4 válasza BomiBoogie (#61158) üzenetére


atila4
senior tag

Hupsz :Y Elfelejtettem belinkelni :)

Erre: ASROCK Fatal1ty H87 Performance

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#61162) Gabor8634


Gabor8634
tag

Sziasztok !
Olyan 20-25 ezer között néznék egy alaplapot asus-t
A proci Intel Corei5-2500
A memória Kingston Hyper X black (2x4GB) CL9 1333MHz
Vidikari GIGABYTE HD7850 OC 2048MB
táp Cooler Master 600W Elite Power Black
merevlemez Samsung EVO Basic SSD 120GB SATA3 MZ-7TE120BW (840 Series, SATA 6Gb/s) Western Digital Caviar Blue 750GB

ezekhez a hadverekhez menne!
Normál méretű lapot szeretnék ATX
Ami kell rá USB 3 sata 6
A mmonitor csatija hdmi
Nem lesz tuningolva a gép!
MIlyen lapokat tudtok ajánlani ?
Illeteve én ezt néztem mik a véleményetek róla : ASUS P8Q77-M [link]

(#61163) mobal válasza Gabor8634 (#61162) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Csak Asus jó? Pl.: ASROCK Z77 Extreme4, használtan garanciával kapsz 20k körül, ami egy nagyon jó lap! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#61164) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

Ez ide nagyon OFF, de nézzétek el nekem Csigu, nem szoktam sűrűn ilyet tenni, de itt, az Atyai topic-ban, pörög az élet.

Egy ismerősöm gépén Win8 van és a kedves mama nem boldogul vele. Ha jól tudom, van olyan segédprogram, amivel a win7-es skin-t lehet kreálni neki?

Az OFF-ért :R :R :R

Köszönöm!
A

(#61165) Rawulf


Rawulf
őstag

Egy ismerősöm ragaszkodik az AMD-hez. AM3+ proci a legerősebb még mindig? Várható a 990FX-nél újabb chipset vagy AM3+ foglalatnál újabb megoldás az AMD-től?

"Please state the nature of the medical emergency."

(#61166) MiklosSaS válasza Rawulf (#61165) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

AM3+ platformon nem fog erosebb jonni....sajnos :(

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61167) Popes válasza anytime (#61164) üzenetére


Popes
őstag

Esetleg jobb klikk a tálcán-tulajdonságok-navigáció-képernyő és ott kipipálod hogy asztal megjelenítése a kezdőképernyő helyet hogy az asztalra bootoljon+fel lehet tenni valami startmenüt(ha azt hiányolja) pl ezt Link

Deus ex machina

(#61168) Gabor8634 válasza mobal (#61163) üzenetére


Gabor8634
tag

Aha csak asus és csak új használt nem érdekel ! :)

(#61169) mobal válasza Gabor8634 (#61168) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

1155 ös lapot nem igen fogsz kapni már újat...

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#61170) 3.Aragorn válasza mobal (#61169) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Viccelsz? Van azért még...

Nem minden vándorút céltalan...

(#61171) BomiBoogie válasza mobal (#61169) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Miért, felvásároltad a készleteket? :D

(#61172) mobal válasza 3.Aragorn (#61170) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Asus-ból ahogy a kolléga írta? Ha emlékeim nem csalnak abban az árkategóriában új van 1, max. 2 db és lehet a specifikációs küszöböt nem ütik meg!

De ha van még akkor jó! :)

BoomiBoogie: Igen, az összes Z97PRO Wifi ac-t!

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#61173) BomiBoogie válasza mobal (#61172) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Persze, valakinek tesztelni kell a hibás darabokat. ;]

(#61174) Rawulf válasza MiklosSaS (#61166) üzenetére


Rawulf
őstag

AM4 vagy valami más, újabb performansz tokozás várható még AMD-től év végéig?

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#61175) Kristof9094 válasza Rawulf (#61174) üzenetére


Kristof9094
senior tag

Én úgy tudom semmi. Jelenlegi állás szerint csak az FM2 lesz.

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#61176) MiklosSaS válasza Rawulf (#61174) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Lesz valami csak nem lehet tudni mikor....olvastam valahol hogy AM4 lesz...aztan egy masik oldal azt irta hogy FM3....szoval semmi sem biztos csak pletyka....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61177) Vajga


Vajga
tag

Sziasztok!

Néhány alaplapra szűkítettem a kört:
-Asus Z97-PRO(Wi-Fi ac)
-Asrock Z97 Extreme4
-Asrock Z97 OC Formula
-Gigabyte GA-Z97X-UD5H (rev. 1.0)

Ezek eléghasonlóak sztem, ti melyiket vennétek és miért? Van amin Killer LAN van, van amin wifi... Annyira jó cucc ez a Killer Lan, vagy ez ne legyen szempont (szoktam néha online játszani)? Esetleg van olyan deszka ami nincs itt, esetleg picivel többe kerül ezeknél, de sokkal jobban mégéri azt megvenni?

(#61178) MiklosSaS válasza Vajga (#61177) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Giga vagy Asus !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61179) mobal válasza Vajga (#61177) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

ASROCK Z97 Extreme4, egy elég jó lap, ha kell a Wifi akkor viszont az ASUS. Az ASUS mellet szól továbbá, hogy a VRM táp jó. Az OC Formulát akkor tartom jó választásnak, ha tényleg komoly tuningot akarsz.

ASUS-t venném, és nem azért mert nekem is ilyen van ( :DDD ) hanem a körítés, EPU, TPU, FAN XPERT3 és társai továbbá a Wifi.

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#61180) Gabor8634 válasza mobal (#61169) üzenetére


Gabor8634
tag

És mi a véleményetek az asus p8h77 es alaolapokrol?

[ Szerkesztve ]

(#61181) Mahrenburg válasza atila4 (#61161) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Atila4 - A H87 Performance jó választás, így hirtelen: Redingitell leírása, de ha gondolod, kérdezd meg az ASRock 1150-topicban a tulajdonosok véleményét.

Gabor8634 - Ebben az ársávban az Asus Z77-A-t ajánlanám Neked.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#61182) Gabor8634 válasza Mahrenburg (#61181) üzenetére


Gabor8634
tag

Helló. Asus p8h77 v -LE [20http://www.asus.com/hu/Motherboards/P8Z77V_LE/][link] ezt néztem ki van is boltban ez jó szetintetek?

[ Szerkesztve ]

(#61183) Vajga válasza mobal (#61179) üzenetére


Vajga
tag

Pont a giga felé húzok amit nem említettél. :DDD
Az az igazság, hogy leírások alapján Az asrock OC Formula tűnik a legjobb felszereltségűnek, legjobb anyagminőségűnek, és a legolcsóbbnak is az említettek közül. Viszont picit félek az Asrocktól.
Asustól picit undorom lett, holott az volta kedvenc márkám anno. De most elkezdtem keresgélni közte, és mindenféle bóvli rossz felszereltségű dolog van illetve Gamer stb jelzőkkel, horror áron, ha pedig azt szeretnéd hogy nyújtson is annyit mint a többi, akkor egyből 100k...

Gigával pedig elégedett voltam eddig, és elég a 3 deszka közül ezt mondanám közepes felszereltségűnek/minőségűnek ebben a sorrendben: 1 Asrock, 2 Giga, 3 Asus. És TPU stb nélkül is meg vagyok. Még a Wifi sem kell, max jó lett volna ha van ez is. Jahjjj nem tudok dönteni...

(#61184) Mahrenburg válasza Gabor8634 (#61182) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

A Z77-A újabb kiadású azért ajánlottam (meg kisebb tuning is lehetséges, ha később igény lenne rá), de ha ahol vásárolsz, ott nincs, akkor a P8H77-V LE is jó.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#61185) bluyoo válasza MiklosSaS (#61120) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Majd Jul. végén megyek .... akkor egy hét kánikula garantált. :)
Legutóbb amikor meglátogattam tesómékat egy hét alatt két órát esett akkor is a kocsiba voltunk! Ja és leégtem mint a fene! :DDD

(#61121) 3.Aragorn
Skalpolt CPU nélkül be sem merem tenni a lábam! :DDD

(#61123) anytime
Még a végén tényleg megválasztanak! :))

(#61124) Mahrenburg
Aliud enim est, bonum non est, id multo magis aequos?
Sed si vis potes Latinis quoque!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#61186) Gabor8634 válasza Mahrenburg (#61184) üzenetére


Gabor8634
tag

Mármint mit lehet tuningolni? Mert a proci az nem "k"-s hanem sima ! Ezért írtam ,hogy tuning nem fontos!:-)

(#61187) csucsbicep válasza Vajga (#61183) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Pedig ezek kozul pont az Asus a legjobb szerintem. Egyikkel sem jarsz rosszul azt leszogezhetjuk.

(#61188) bluyoo válasza Vajga (#61183) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"legjobb felszereltségűnek, legjobb anyagminőségűnek, és a legolcsóbbnak" Mint a mesében! :DDD
+1 a Z97-PRO(Wi-Fi ac) -nak. :)
" és mindenféle bóvli rossz felszereltségű dolog van illetve Gamer stb jelzőkkel" Erre azért kíváncsi vagyok ... melyik lapra/lapokra gondoltál? :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#61189) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok!

1. Mennyit szánsz az alaplapra?
Minél olcsóbban jöjjön ki, ha lehet...12-15.000 Ft, persze, ha lenne értelmes alacsonyabb áron is azt sem zárnám ki.

2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
- Intel Core i5-4440
- Corsair 8GB 1333MHz CL9
- Gigabyte GTX 660
- Western Digital 1TB 64MB 7200 rpm EZEX
- Chieftec CTG-500P
- Zalman Z9 PLUS / FD Core 3000
- Acer AL1716

3. Milyen méretű lapot szeretnél?
mATX/ATX végülis mindegy, ami befér a házba.

4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
Minél több USB (2.0 is lehet), PCI-E, SATA, lehet később lesz SSD is, ha számít és a ramoknak elég kettő foglalat is

5. Milyen a monitorod csatlakozása?
A mostanié még ha jól tudom ilyen. Hogyha esetleg vennék újat, azoknak nem tudom milyen kell :(.

6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
Biztos, hogy nem.

Korábban ehhez a konfighoz az Asrock B85M PRO4-et ajánlották, kicsit szeretnék fogni azért a pénzen a minőség romlása nélkül, én ezt néztem ki, ezt láttam az összefoglalóban is...

Nem tudom jól írtam-e le, bocsánat, de az alaplapok közül nem olyan egyszerű választani, mint más komponensnél :)).
A válaszokat előre köszönöm! :)) :R :R

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#61190) bluyoo válasza SkiDev (#61189) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
"Korábban ehhez a konfighoz az Asrock B85M PRO4-et ajánlották, kicsit szeretnék fogni azért a pénzen a minőség romlása nélkül" Na ez nem fog sikerülni! :) Amit linkletél a legolcsóbb B85-ös deszka. Szóval a minősége/felszereltsége is csak ehhez igazított elvárásoknak megfelelő. :)
Alapból 15K-ig szinte csak H81-es deszkák vannak B85-ösök csak elvétve a gyártók butított lapjai.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#61191) Mahrenburg válasza Gabor8634 (#61186) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Gabor8634 - "Z" PCH-lapkával szerelt alaplapban lehetséges némi órajel-emelés szorzózáras CPU esetén is.

Bluyoo - Ez igen, le a kalappal! :C Most már Isten sem ment meg attól, hogy Te legyél a következő pápa! (Öööö... lefordítanád magyarra? A fordító nem volt valami hatékony... :B A'sszem kénytelen leszek én is megtanulni latinul... :)) )

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#61192) bluyoo válasza Mahrenburg (#61191) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"A'sszem kénytelen leszek én is megtanulni latinul.." Hát én nem érzek ekkora elhivatottságot! :DDD
Csak annyit írtam (persze nem saját kútfőből :DDD )hogy nem jó más nyelv, mert van szimpatikusabb is! De ha gondolod erőltethetem a Latint is.

(#61182) Gabor8634
Hát akkor már inkább a sima P8H77-V. Az egyik legjobb (ha nem a legjobb) H77-es deszka.
Viszont a Mahrenburg által írt lapot szinte mindenhol megkapod és ha I5 vagy I7-es CPU-t teszel bele pár száz MHz pluszt is kapsz.

Bazinga!

(#61193) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Sziasztok!

Intel i5 4460 alá keresnék olcsó, megbízható alaplapot, ha létezik ilyen. Casual játékosnak kéne. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#61194) bluyoo válasza Bad Pritt (#61193) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Pl. Gigabyte GA-B85M-D3H.
Kb. 17K-ért.

Bazinga!

(#61195) Vajga


Vajga
tag

Köszönöm mindenkinek, akkor Asus lesz :R Bár még mindig durca vagyok Asusra, mert nem létezik hogy 25k-val többet érjen az Asrock OC Formulánál (vagy 15k? lényegtelen)...

bluyoo-A Hero, Ranger, stb gamer deszkák, amiről hiányzik a cucc fele. Parasztvakítás.

(#61196) SkiDev válasza bluyoo (#61190) üzenetére


SkiDev
senior tag

Tehát akkor ahhoz a konfighoz nem jó, amit írtam? Bocsánat a tudatlanságért, de milyen különbség van az MSI 85-ös lapja és az Asrock B85M PRO4-es "deszkája" között? :DDD
Illetve a Gigabyte B85M HD3 és D3V lapokkal mi a helyzet? :))
Főleg játékra lesz egy évig, utána már csak mutatóban :DD

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#61197) Bad Pritt válasza bluyoo (#61194) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Köszöntem a gyors választ. :R

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#61198) bluyoo válasza Vajga (#61195) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ne haragudj de ez egy akkora ... Ha nincs telepakolva kiálló alkatrészekkel akkor az rossz? :DDD
Parasztvakításnak meg végképp nem mondanám, ilyet max. egy H81-es laptulaj mond! ;]
Főleg hogy jó lapokról van szó! Pl. Csucsbicep nemrég vásárolt Hero-t, és a véleménye.
Ok a játékosoknak szánt lapokkal már Dunát lehet rekeszteni, ugye az Asus ROG lapok sikeréből mára már minden gyártó szeretne ....
"Asusra, mert nem létezik hogy 25k-val többet érjen az Asrock OC Formulánál (vagy 15k? lényegtelen)..." Inkább 10K az a különbség! :)

Bazinga!

(#61199) bluyoo válasza SkiDev (#61196) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Félreértettél, működne vele. Csak én nem tenném egy viszonylag erős konfigba. :)
A felsorolt két Giga lap ugyancsak ....
"de milyen különbség van az MSI 85-ös lapja és az Asrock B85M PRO4-es "deszkája" között?" A chipset-en kívül minden (és nem az MSI javára)! :DDD

(#61197) HáGé
Szívesen! :)

Bazinga!

(#61200) Vajga válasza bluyoo (#61198) üzenetére


Vajga
tag

Félreértettél, specifikációt, tápellátást ilyesmit mondok. Igaz én csak a gyártók honlapján nézelődtem, és azt tudom csak amit ott olvastam, nem értek hozzá. De azt látom hogy pl az említett Asrock minden csatija aranyozott, jobb a deszka, jobbak rajta az alkatrészek, többet tud, a heron meg ez sincs az sincs, gyengébb minőségű cuccok, kevesebbet tud... Tök laikusként ennyit lát az ember, aztán valahogy fogadjuk el, hogy figyelj,igaz hogy ezt sem tudja meg azt sem, meg szarabb cuccokból van, de hidd el az a jobb! Különben is van hozzá 8 csillió haszontalan szoftver (biztos van hasznos is, csak érted, szemléltetem egy naív ember döntési alapját).

De mondom, nem vitatkozom, már meg is rendeltem az Asust. Csak látom rajta, hogy ebben is szarabb, abban is, vagy valami hiányzik róla, és majd ha kijön a Formula VII akkor nyúlj a zsebedbe és pengess 100k-t, hogy a tech spec végre megegyezzen egy 50k-s Asrockéval...

És köszi a segítséget mégegyszer. Mindenkinek. :R

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.