Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61801) jim bcs válasza bluyoo (#61797) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Most is van kavarodás ki mit vegyen, ezzel meg hogy szinte egyszerre érkeznek végképp odavágják az ember elméjét, bár annyira nem vészes eligazodni mivel a Broadvell tökéletes komolyabb játékos gépek alá, a Skylake meg ugye a konzol integráció miatt jön és irodai/htpc netán általános felhasználásra lesz jó, viszont ezt eddig is megoldottuk egy szérián belül mert megvolt mindennek a helye. Ezzel a szép katyvasszal nálam kezd betelni a pohár mivel én elég sűrűn cserélem a fő elemeket. Mélyen elgondolkoztam és a következő váltásom meglehet hogy X99 lesz, nem mintha szükséges lenne de ott tovább bírja egy széria mint a mainstream vonalon.

(#61800) BomiBoogie
:DDD Neked a Broadwell fog kelleni de csak és kizárólag a DDR4-es slottal rendelkező, nehogy az eleinte érkező DDR/DDR4 kombót vedd mert az halott lesz már az elején.
Nekem is most lett tele a tököm az egésszel így nagyon elgondolkoztam az X99-en, amennyit én cserélgetek lehet hogy ez lesz a megoldásom.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#61802) MiklosSaS válasza fallenag87 (#61792) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az igen, nagyon arban van. Igaz a VRM-je nem a legcombosabb de ha nem kupakolod a processzort es nincs 4.3 GHz-nel nagyobb tuning akkor nincs szukseged ra.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61803) Peti78 válasza bluyoo (#61799) üzenetére


Peti78
őstag

A kérdésem arra irányult, hogy van-e a három lap között minőség/teljesítménybeli különbség, és érdemi válasz hiányában a kérdés még mindig nyitott. :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#61804) BomiBoogie válasza jim bcs (#61801) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi. :)
Én mondjuk annyit nem cserélgetek, szóval nem olyan nagy tragédia, ha várni kell.

Amúgy, gondolom, a Broadwell megjelenésével jönnek majd még új alaplapok, oké, hogy a mostaniak is kapnak BIOS-frissítést, de azért nem tudom elképzelni, hogy a gyártók minden puskaporukat ellövik erre.

(#61805) jim bcs válasza Peti78 (#61803) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Teljesítményt a proci/ram/ssd adja tehát ez más kérdés, minőségbeli szempontból pedig Asus vagy Giga között dönts.

(#61804) BomiBoogie
Igen akkorra tervezik tehát lesz egy halom új lapocska is mivel az egyik legnagyobb újítás ugye a DDR4 és erre tartogatják a lőporos hordókat, ha igazak a hírek a mainstream vonalon is kijönnek a DDR4-es lapok és nem kell várni 2015 Q1/2-ig és ha szerncsénk van 1-2 hétig a ddr3 árában lesz és akkor azonnal meg kell venni egy DDR4 KIT-et.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#61806) hardline válasza Peti78 (#61803) üzenetére


hardline
senior tag

Nincs. Tuning nem lehetséges, így nem lehet különbség.

(#61807) bluyoo válasza BomiBoogie (#61800) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ez csak rajtad múlik. :) Személy szerint megpróbálom kivárni a DDR4-es Kánaánt! :DDD

(#61801) jim bcs
Aki imád csereberélni annak nem mindegy? :DDD
De kár ennyire előre leírni akármelyik vonalat is. Könnyen meglehet hogy a Skylake nevetve hozza a mostani szorzózárasok szintjét, esetleg a szokásos +10-15% is meglesz. Akkor meg miért lenne csak irodai/htpc-be jó? :) Ok a tuning szerelmesei egyelőre meg vannak lőve, legalábbis a Skylake vonalon.
Ha meg szeretsz csereberélni mért akarsz olyan vasat amihez nem kell hozzányúlni? :)

(#61803) Peti78
Mint ahogy az enyém is: "Milyen teljesítménykülönbséget szettnél egy szorzózáras CPU-val és lappal?"
Főleg felszereltségbeli különbségek vannak (több port, jobb LAN, Audio, ...), sorrendben ahogy írtam őket (szokásos módon egyúttal az ársorrend is). Minőségbeli eltérések nem igazán vannak, hacsak a jobb szolgáltatásokat, chip-eket is ide számoljuk.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#61808) MiklosSaS válasza bluyoo (#61807) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ez csak rajtad múlik. :) Személy szerint megpróbálom kivárni a DDR4-es Kánaánt! :DDD - azt en is szeretnem kivarni de szerintem addig meg le fogok cserelni par platformot :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61809) jim bcs válasza bluyoo (#61807) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Annyira nem imádok :DDD , hanem muszájból megy a dolog mivel garancián belül többért és biztosan el tudom adni, így minimális ráfordítással ugrottam egy új szériába mert nem mindegy hogy pár ezressel kell megpótolni vagy egyből 80k-t kiadni, ha tudnám előre hogy lesz annyi kavicsom nem cserélnék csak évek múltán. Nyílván H/B-s lap mellé mindkét procicsaládot fogjuk ajánlani attól függően mire fogja használni, bár elvileg a Skylake drágább lesz így ez a probléma is meg van oldva.

(#61808) miklosss2012
Nem kell sokat cserélgetned, ha igazak a híresztelések akkor a mainstream vonalon is jönnek a Broadwell-el a DDR4-es lapok. Ha belegondolunk ez lenne az ésszerű mert nem csak a felsőház létezik és nem áll meg a világ az X99-nél.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#61810) bluyoo válasza MiklosSaS (#61808) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ez a minimum amit elvárunk tőled! :DDD

(#61809) jim bcs
Ok, ezt a vonalat követem én is. Mondjuk ebbe a lap és a CPU is beletartozik (előbbi garancia nélküli, szóval most nem sürgős elpasszolni :DDD ).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#61811) 3.Aragorn válasza bluyoo (#61793) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Msi Gaming 5 (legfrissebb uefi-vel), CPUID HWMonitor 1.25

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#61812) bluyoo válasza 3.Aragorn (#61811) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Tedd fel az Aida64 -et akkor nem kell a programot is megfejteni. :D

Bazinga!

(#61813) MiklosSaS válasza jim bcs (#61809) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En ugy tudom hogy a skylake lesz ddr4-el es a broadwell az marad ddr3.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61814) Peti78


Peti78
őstag

Köszönöm a segítséget. :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#61815) bluyoo válasza MiklosSaS (#61813) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Én is így tudom, sőt a linkelt cikk szerint Skylake esetében lesz DDR4-es, és DDR3-as deszkák is.

(#61814) Peti78
Sikerült döntened? Melyik lesz a választott?

Bazinga!

(#61816) MiklosSaS válasza bluyoo (#61815) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen. Meg amig kiforr rendesen es normalis arkategoriaban lesznek az szerinten min. 2 ev.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61817) bluyoo válasza MiklosSaS (#61816) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Sajnos van benne valami ... :( Bár bízom benne hogy két évnél kevesebb időre lesz szükség.

Bazinga!

(#61818) mobal válasza BomiBoogie (#61804) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

"Én mondjuk annyit nem cserélgetek"

Haha :DDD

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#61819) fallenag87 válasza MiklosSaS (#61802) üzenetére


fallenag87
csendes tag

Kupakolva biztos nem lesz, és 4,3 Ghz fölé se fogok menni vele, még az is lehet hogy egyenlőre alapon fogom használni.
Kíváncsian várom milyen változásokat fog hozni egy 4 magos AMD után.
Az ára a többi üzlethez képest eléggé lent van, gyorsan megrendeltem nehogy rájöjjenek hogy elírták :K

(#61820) BomiBoogie válasza mobal (#61818) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mostantól nem, úgy értem. :DDD

(#61821) mobal válasza BomiBoogie (#61820) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ja, persze :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#61822) Peti78 válasza bluyoo (#61815) üzenetére


Peti78
őstag

Igen. Asrock b85 M

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#61823) MiklosSaS válasza bluyoo (#61817) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Kivancsi leszek mennyivel lesznek gyorsabbak.

Valaki tudja mikor lesznek a boltokban a Formula lapok?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61824) bluyoo válasza Peti78 (#61822) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem a B85M Pro4 az Intel LAN, a 90°-ban elforgatott SATA portok, és a 4RAM slot miatt megérné azt a nem egészen 1K-t. A garanciára figyelj mert sok üzletben csak két évet vállnak az ASRock lapokra.

(#61823) miklosss2012
Hát remélem lesz értelme várnunk rá. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#61825) Peti78 válasza bluyoo (#61824) üzenetére


Peti78
őstag

miért jó az intel lan?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#61826) bluyoo válasza Peti78 (#61825) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem jobbak az Intel megoldásai, nem potyára kerül a legtöbb komoly lapra is Intel vezérlő.
Az Z97 Extreme3, 4, 6, 9-en is Intel® I218V -található.
Pl. elvileg kevésbé terheli a CPU-t működés közben. Sajnos elég kevés teszt van ebben a témában.
De biztos nincsenek olyan különbségek hogy 2X olyan gyors lesz a hálózatod. :)
Mindkét laphoz jár a ASRock XFast LAN Utility is.

Bazinga!

(#61827) MiklosSaS válasza bluyoo (#61826) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Pl. elvileg kevésbé terheli a CPU-t működés közben : +999. Igy van

Most en ertek veled egyet.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61828) pappesz


pappesz
tag

Helló
alaplapom: P8B75-V
procim i5 3470!
vettem 2X4 giga 1866 MHz Corsair Vengeance ramot! De nem akar menni 1866 Mhz-n. 1600-n elindul és gyorsabb mint az előző Kingston igaz az 2X2 GB volt de 1600 MHz-n ment az is. Hiába állítom át a biosban 1866Mhz-re a memória sebességét, vagy az időzítését... újraindul fekete kép. kikapcsolom és azzal köszönt, hogy sikertelen húzás... Hogy tudnám 1866 MHz-n működésre bírni a ramokat?
előre is köszönöm a válaszokat! :R

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#61829) MiklosSaS válasza pappesz (#61828) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

XMP profilt nem tamogat az alaplap ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61830) pappesz válasza MiklosSaS (#61829) üzenetére


pappesz
tag

azt hol tudom megnézni? Tudom mit jelent, de hol tudom megnézni?

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#61831) pappesz válasza MiklosSaS (#61829) üzenetére


pappesz
tag

Gyártó honlapján megnéztem!

Támogatja az Intel® Extreme Memory Profile-t (XMP) :) ezt írja!

első indításra 1333 MHz-n indultak a ramok...

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#61832) bluyoo válasza MiklosSaS (#61827) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Igen a te Z97 MPOWER MAX AC -den is Intel I218-V van. Kösz a megerősítést :)

Bazinga!

(#61833) MiklosSaS válasza pappesz (#61830) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Keress ra a bios-ban a ramok folott kell legyen. Meloban vagyok, ha nem sikerul estig megtalalnos akkor raguglizok neked.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61834) pappesz válasza MiklosSaS (#61833) üzenetére


pappesz
tag

köszönöm szépen!

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#61835) pappesz válasza MiklosSaS (#61833) üzenetére


pappesz
tag

Ezt írja az asus honlapja:

4 x DIMM, Max. 32 GB , DDR3 2200(O.C.)/2133(O.C.)/2000(O.C.)/1866(O.C.)/1600/1333/1066 MHz Nem ECC, nem pufferelt memória
kétcsatornás memória architektúra
Támogatja az Intel® Extreme Memory Profile-t (XMP)

* Az 1600 MHz és magasabb frekvenciákat az Intel® 3. generációs processzorai képesek kiszolgálni.

a Proci honlapja pedig ezt:

Memory Types DDR3-1333/1600

tehát akkor ezért nem akar menni 1866 MHz-n a ramom? A proci miatt? ilyen létezik??

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#61836) bluyoo válasza pappesz (#61834) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Itt láthatod hol keresd: [link].
Miután kiválasztottad az X.M.P.-t alatta választhatsz az előre beállított profilok között. Kis szerencsével gond nélkül működni fog. Érdemes ellenőrízni hogy a RAM feszültség lehetőleg 1,5V vagy kevesebb legyen.

(#61835) pappesz
Az Intel CPU-k esetében szinte semmi haszna az általad kívánt RAM órajelnek.
De igen előfordulhat hiszen a CPU-dban lévő memóriavezérlő hivatalosan DDR3-1333/1600MHz-es RAM-okat kezel. Felette ugye tuningnak minősül, vagyis nem garantált. Azért is jelölik a lapod honlapján is "DDR3 2200(O.C.)/2133(O.C.)/2000(O.C.)/1866(O.C.)/1600/1333/1066 MHz"

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#61837) MiklosSaS válasza pappesz (#61835) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Annak mennie kell 1866-on, lesd meg a linket amit @bluyoo irt!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61838) pappesz válasza MiklosSaS (#61837) üzenetére


pappesz
tag

miklosss és bluyoo megtaláltam. profile 1. volt és 1800 MHz. rányomtam. mentés és újraindítás. megint sötét kép. vártam 1 percet.... semmi. kikapcsoltam. mikor újra elindítottam akkor kiírta, hogy faild overclock...

[ Szerkesztve ]

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#61839) MiklosSaS válasza pappesz (#61838) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

1866 kell legyen. Biztosan jok azok a ramok en nem hibasak ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61840) pappesz válasza MiklosSaS (#61839) üzenetére


pappesz
tag

vadi újak. memtest kiderítené ha gondok lennének vele? 1600 MHz-n remekül megy.

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#61841) MiklosSaS válasza pappesz (#61840) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Allitsd be manualisan. 9-10-9-27-re fesz 1.5 V. Ha fagy vagy nem indul akkor adjal neki meg egy kicsit. 1.52-1.53.

Ellenorizd a gyarto honlapjan hogy nem e 1.65 V-osak a ramok.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61842) pappesz válasza MiklosSaS (#61841) üzenetére


pappesz
tag

1,5 V ramok! :)

[ Szerkesztve ]

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#61843) pappesz válasza MiklosSaS (#61841) üzenetére


pappesz
tag

örülnék ha menne, de ha aláteszem 1,53 akkor is ugyanaz mint korábban. lehet a táp kicsi? bár korábban két kingstont szolgált ki amik 1,65V-n mentek...

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#61844) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok, meg kellene rendelnem az alaplapot, és akkor lassan minden meglesz a géphez.

Nanoxia Deep Silence 2-be megy, i5-4670k, 2 Corsair Vengeance Red 1866, GTX 770 mennek bele, SS G550 táp.

Igények: Normális hang (6 kimenetes lenne a legjobb), 3 év gar, normális venti vezérlés, nem túl drága ~20k körül, illetve egy kis tuning-ot is szeretnék (minimálist).

(#61845) bluyoo válasza pappesz (#61843) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Biztos nem, a RAM-ok alig fogyasztanak ... Nem megy ne erőltesd, vedd minél lejjebb a feszültségét és szűkíts az időzítésén. Hidd el szinte semmit nem vesztesz hogy 1600MHz-en járatod. Csak kíváncsiságból, pontosan milyen RAM-ok?

(#61844) PainKiller13
Szia!
20K-ból max. normális tuningmentes lap jön ki. Még a legolcsóbb Z87/97-es deszka is felette van.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#61846) BomiBoogie válasza PainKiller13 (#61844) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor meg inkább hagyd a K-s procit és ne sajnáld a pénzt a lapra.

A tuning drága mulatság, és leginkább tényleg csak mulatság.

(#61847) PainKiller13 válasza BomiBoogie (#61846) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ennek például mi a baja?
A 20k körül nem azt jelenti hogy max 20k, hanem hogy 40k-t nem akarok rá költeni, illetve használton is gondolkodom, persze sok garison.

(#61848) 3.Aragorn válasza bluyoo (#61812) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Köszönöm. Fölraktam. Már csak ezt a programot kell megfejteni és minden ok. :DDD
(#61824) bluyoo: Én a magam részéről nem várom meg, hogy kijöjjenek. Használom inkább a ddr3-at addig. ;]

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#61849) pappesz válasza bluyoo (#61845) üzenetére


pappesz
tag

Corsair Vengeance 2 X 4 GB DDR3 1866 MHz. Amik korábban voltak 2X2 Kingston blu 1600 MHz. mind a kettő ram CL9 időzítéses...

érdekesség képpen még annyit, hogy hiába mennek a mostani ramok is 1,6GHz-n több pontot értek el Aida64ben mind a Kingston ramok... és nem is kicsivel :)

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#61850) BomiBoogie válasza PainKiller13 (#61847) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Semmi baja, de itt a lapos topikban kicsit elfogultak vagyunk a minőségibb, jobb tápellátású, jobb hűtésű lapok iránt. :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.