Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60851) szacsee válasza MonkeyMoon (#60850) üzenetére


szacsee
nagyúr

Na akkor beszállok én is a sorba, de hogy könnyebb legyen a döntés:

Pro:
- 12 fázisú tápellátás, bár a Hero sem szégyenkezhet, mert ezen nem fog múlni a proci tuning ( 8 vs 12)
- Sata Express
- M.2. foglalat nincs a VGA közelében, így az SSD hűvösebb maradhat akár
- Biosban hw monitornál elég sok mindenről ad visszajelzést (VRM, PCH, stb..., míg a hero-nál van egy CPU, mobo és egy sense1 azt jónapot)
- ALC 1500
- Display port

Hero:
-ROG :DDD
-Fejlesztett Lan csati és rövidzár védelem a deszkán
-Supreme FX 2014 (ami alc1500 felturbózva és némi sw körítés)
-USB tápellátás elkülönítve
- pár extra progi és fícsör
- elvileg hatékonyabb VRM hűtés

contra:- nincs Sata express, illetve "ROG" deszkaként kijárt volna egy mérőpont is a debug led mellé na. :(((
-M.2. port elhelyezkedése igazából engem nem zavar, mert fordított házam van, de a VGA közelében lehet melege lesz, ha majd valaki ezt használja.

(#60852) 3.Aragorn válasza Pete55555 (#60849) üzenetére


3.Aragorn
addikt

"Azóta viszont belekerültem a sok helyen csak "BomiBoogie csapdának" nevezett jelenségbe"
;] :DDD

(#60851) szacsee:
ALC1150-et akartál írni. Rövidzár elleni védelmet elvileg a pro is tudja.

pro-hero-contra felsoroláshoz:
1. Addig értem, hogy vannak prok és kontrák a kérdésben, de mi a hero? Az arany középút?
2. Világos, van a pro meg a hero, de mi az az Asus Contra? A nagy sikerű videójáték 27. évfordulójára kiadott Rog szériás lap?

;]

(Mielőtt valaki belekötne a dátumba, az első Contra játék '87-es)

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60853) csucsbicep válasza MonkeyMoon (#60850) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

szacsee jól összefoglalta a dolgokat.
Tápellátást már párszor kiveséztük. Igaz 8 fázisos a Hero(ránézésre 6-os Extreme-nak is hasonló, ha nem ugyanez, ami már elmond vmit.), de jobb komponensekből épül fel, mint a 12 fázisos Pro(ami szintén minőségi). Mindkettő elég komolyabb tuningra is. Előbb fog elfogyni a hűtés vagy lesz wallos a cpu.

Hangban a Hero valamivel jobb viszont nincs, Sata Express és az M.2 sincs valóban "szerencsés helyen" a nagy PCH borda miatt(az izmosabb vga kártyák nyákja pár ponton veri a 100+ fokot is).

Az említett ROG lap olyan plusz fícsöröket tud, amiket nem tudom, hogy kihasználnál-e(Keybot,start,reset gomb, cmos clear gomb a hátlapon stb.). Lehet nélkülük is élni.

Mindkettő nagyon jó lap. Bármelyiket veszed, elégedett leszel.

3.Aragorn: Mikor veszel már lapot? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60854) 3.Aragorn válasza csucsbicep (#60853) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Egy, másfél hét múlva. :D Ha belefér az időmbe, még jövő hét végén szeretném rendezni.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#60855) amol válasza membrandj (#60811) üzenetére


amol
addikt

Köszönöm.
(Mi kezel gyorsabbat? Haverom i7 3820-asa mellett 2133-on futnak és specifikáció szerint az sem tud 1600 felett)

(#60856) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Ezekről mi a véleményetek? Az összefoglalóban "találtam" őket, de szeretném kikérni a véleményetek! Max 30k lenne rá a keret! Végre sikerült dönteni, hogy intel lesz :) 4570-et terveztem korábban, de az aprón találni garival hasonló árban 4670K-t, így inkább azt vennék, ezért kérném a segítségetek! :R

ASRock Z97 Pro3
ASRock Z97 Pro4
Gigabyte GA-Z97P-D3 (rev. 1.0)
Gigabyte GA-Z97M-D3H (rev. 1.0)

Szeretném tudni, hogy mi a különbség az egyes lapok között?! Várom válaszaitokat, amiket előre is köszönök!!!

(#60857) tasakos válasza bluyoo (#60841) üzenetére


tasakos
tag

Szia!

Köszi, megnéztem ez jó lapnak tűnik , bár nem vagyok annyira otthon intel háza táján mostanában. Asus Z97-A mennyire jó? Lehet benne tuningolni rendesen, illetve a jövőt tekintve is megállja a helyét?

Köszi,
Tasi

BFBC2 nick: Tasi Hun

(#60858) szacsee válasza amol (#60855) üzenetére


szacsee
nagyúr

Igen OC alatt tudja, de az IMC-n múlik. A Haswell is tud 2133-as ramot simán, de gyakorlati haszna trémárkon kívül kb: 0!
Valós alkalmazásban az, hogy 1600Mhz vagy 1866Mhz-en járatott ramot használsz, esetleg 2133-ast nem fogod észrevenni. Tömörítésnél, számításigényes alkalmazásoknál ahol igénybe van véve a ram ott talán max 1-2%-ot hozna, de játékok alatt semmi jelentősége.
Most pl 1db 2 és 1db 4gb-os 1600-as modul van a gépemben és nem veszem észre a DC hiányát játékok alatt, pedig ott nem pár % benchmarkokban a különbség.

(#60859) bluyoo válasza Dexter-2000 (#60848) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nekem is csak a füles van hajtva egy olcsóbb példánnyal. :)

(#60849) Pete55555
Hi!
"BomiBoogie csapdának" :C Ez ott volt! :DDD
Az Asus H81-es mITX-es lapja különlegesebb kialakítású (Asus H81T). Úgymond extra alacsony profilú, szóval ebből tényleg lehet igazi mITX-es vasat építeni, VGA nélkül persze. A másik (Asus H81I-PLUS) meg 4db SATA porttal rendelkezik és van előlapi USM3 pot is, ellentétben a H81M-ITX csak kettővel és nincs előlapi USB3 kivezetés sem. Ha a fentiek nem kellenek akkor jó választás lehet. Viszont ha már ASRock akkor ott van a B85-ös változata a B85M-ITX amire a H81-es változatáról lehagyott portokat már felforrasztották.
Amúgy a B85M-ITX és a H81M-ITX ugyan az csak ahogy írtam a H81-es chipesttel ellátottról lehagytak pár portot. A helyük szépen látszik is. :DDD
De már van "gamer" mITX-es deszkánk is B85-ös chipset-el .... MSI B85I GAMING.

(#60854) 3.Aragorn
Jobban elhúzod mint én a monitorvásárlást! :DDD

(#60856) babu87
+1 a ASRock Z97 Pro4 -nek.

(#60857) tasakos
Amennyire egy 40K-s lap jó lehet. :) Z97-es chipset, 8 fázisú digitális tápellátás, Intel LAN, CF / SLI támogatás 8X8X modban, Crystal Sound 2, Fan Xpert 3, .... M.2 -es foglalat, és a SATA Express port-tal, előreláthatólag Broadwell támogatással, szóval a "jövőt tekintve is megállja a helyét". :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60860) Pete55555 válasza bluyoo (#60859) üzenetére


Pete55555
addikt

Köszi :DDD
Alapból a z ASUS H81I-Plust, és az ASRock B85M-ITX-et hasonlítottam össze (bár az asusnál pontos típust nem írtam, jogos) mert azok vannak kb egy árban. ASRock H81-ese alapból kiesett a kevés SATA miatt (2 HDD-m van, és lesz még egy SSD), az ASUS H81T szintén ránézésből elvérzett.
Szóval ASRock B85M-ITX lesz valószínűleg, nem rossz ez az MSI sem, de 19k vs 30k azért nem mindegy :D
Egy i5-öt gondolom elbír az ASRock is a 4 fázisával, ha később esetleg fejlesztenék.

...Szeretem leracsniztatni...

(#60861) bluyoo válasza Pete55555 (#60860) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ne kérdezd miért kezdtem monológot a H81M-ITX -ről ... benéztem. :B Így kell válaszolni a fel nem tett kérdésekre! :DDD
"nem rossz ez az MSI sem, de 19k vs 30k azért nem mindegy" Való igaz, de azért az MSI mérnökei kitettek magukért. Hőcsöves VRM és chipset hűtés, 6fázisú tápkör, Realtek ALC1150 Codec, Killer E2205 LAN, ... Mondjuk nem sokkal többért már a MSI Z87I -t is megkapnád.

Bazinga!

(#60862) Pete55555 válasza bluyoo (#60861) üzenetére


Pete55555
addikt

Mindenki téved néha :)
Tényleg jó lap, nézegettem, de sajnos 30km nincs rá, és ahogy mondod is, még egy kicsit ráteszek, és Z-s lap is van.
:R

...Szeretem leracsniztatni...

(#60863) 3.Aragorn válasza bluyoo (#60859) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ház már megvan, már megrendeltem, a procihűtőt, illetve aprón folyik a biznisz a ram és a vga ügyében, hétvége felé megveszem a lapot, aztán már csak proci kell ;] Ja, meg egy ssd...

Nem minden vándorút céltalan...

(#60864) bluyoo válasza 3.Aragorn (#60863) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát tényleg kíváncsi vagyok mit hozol ki ebből az ámokfutásból! :DDD :R

(#60862) Pete55555
Köszi a megértést! :D

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60865) 3.Aragorn válasza bluyoo (#60864) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Készül a teszt a Nanoxia DS 5-ös házamról, abban az új vas lesz az egyik tesztkonfig. :K

Nem minden vándorút céltalan...

(#60866) bluyoo válasza 3.Aragorn (#60865) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Várjuk! :) Én mindig is lusta voltam a tesztelgetésre, és annak a publikálására. :B Na meg szerintem nem tudnék egy épkézláb cikket összehozni, így nem is erőltetem a dolgot. :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60867) 3.Aragorn válasza bluyoo (#60866) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Hát, én is csak közben jöttem rá, hogy ez mekkora munka. Főleg, hogy közben használom is a gépet, így már a fotózáshoz is szét kellett szedjem, ill. még csak a bemutató rész van meg hellyel közzel, a teszt részébe bele se fogtam, hangnyomásmérőt még nem sikerült kölcsönöznöm stb...

Nem minden vándorút céltalan...

(#60868) MonkeyMoon


MonkeyMoon
csendes tag

köszönöm a segítségeteket :R

(#60869) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok ismét!

Olvasgattam még a Z97 kapcsán pár összehasonlító tesztet és találtam még másik 2 versenyzőt az ASRock mellé :) Egy 4670K-t szeretnék beletenni! Minden bizonnyal húzni is szeretném majd! Erről a 3-ról lenne szó, de szívesen fogadom azokat is, amik jobbak ennél!

ASRock Z97 Pro4
ASUS Z97-K
Gigabyte GA-Z97X-SLI (rev. 1.0)

Bár tudom, hogy közel 40k-hez találni komolyabb tuning lapokat is...

ASRock Z97 Extreme4
ASUS Z97-A
Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5 (rev. 1.0)

Segítsetek nekem választani kérlek benneteket... melyik jobb és mivel,stb! Előre is nagyon köszönöm!!!

[ Szerkesztve ]

(#60870) Kaci84


Kaci84
őstag

Sziasztok!

Egy i5 (1150) vásárláshoz keresek alaplapot. Tuningolni nem tervezek, de ha becsúszik egy K-s proci előfordulhat.
Elsősorban ATX lapot szeretnék digitális hangkimenettel. Ha egy nagyon pici felárért vagy nagyon jó vételnek számító Z-s lap akad, akkor jöhet függetlenül attól, hogy nem elsődleges a tuning.
Olyan 20-ért szeretnék válogatni. AsRock, Giga, Asus
Üdv:
Kaci84

(#60871) anytime válasza bluyoo (#60866) üzenetére


anytime
őstag

Persze, hogy nem, hisz koozben csak azt tudnad szajkozni, hogy Intel, Intel, Intel ... :)
Bocsanat, ezt ki kellett hasznalnom :) :R

(#60872) MiklosSaS válasza b1sti (#60869) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

ASUS Z97-A, stabilabb es jobb a BIOS

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#60873) xpeke


xpeke
csendes tag

Hello,

atx lapot szeretnék 20-30 000 ért. (minnél oclsóbban mert szűkös a keretem hogy beleférjen a gtx780)
I5-4670k, gtx 780 menne bele.
Megoldható ennyi pénzből?
Személy szerint az oclsó 27-31000 forintos z97 eseket néztem de nem tudom hogy azokat megéri -e megvenni?
http://www.ipon.hu/webshop/product/asrock_z97_pro3/662865
http://www.ipon.hu/webshop/product/asus_z97_c/665833

(#60874) nimfas válasza Kaci84 (#60870) üzenetére


nimfas
addikt

Szia!

Majd kijavítanak, de szerintem 30 alatt nem igen kapsz Z-s lapot... a Z87-es Asrock Extreme4 kerül 30-ba, a Z97-es változat 40 körül. Szerintem vagy gyűjtsd még hozzá, vagy lődd ki a K-s proci lehetőségét....

(#60875) Kaci84 válasza nimfas (#60874) üzenetére


Kaci84
őstag

Rosszul fogalmaztam olyan 20-30 között gondoltam. Làttam z87et 22kör7l, de irtam hogy nem szeretnék tuningolni csak ha ugy alakul. Pénzem van rà csak nem szeretnék a megfelelötöl többet kiadni.
i5höz 280x hez keresem még mindig a digitàkis hangkimenetes lapot.
Akinek van tanàcsa szivesen fogadom.
Üdv

(#60876) 3.Aragorn válasza bluyoo (#60864) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nos, sikerült közben egy ilyen Vga-t beszereznem: MSI R9 270 TwinFrozr Gaming OC, azt hiszem, ez el is döntötte a kérdést, hogy melyik lapot vegyem... :))

Nem minden vándorút céltalan...

(#60877) Vekko


Vekko
aktív tag

Üdv!

ASRock H97M Pro4 és Fatal1ty H97 Performance között vacillálok. Igazából csak a 4 vs. 8 fázisú tápellátás a különbség (a gyengébb hanggal és gaming portok nélkül megvagyok), ez mennyire fontos egy 4590 esetén (játszanék, néha renderelnék)? Számít valamit egyáltalán tuning nélkül?

(#60878) MiklosSaS válasza Vekko (#60877) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mehet siman az elso, ha nem kell a tuning akkor meg egy fapados lap is elviszi azt a processzort.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#60879) bluyoo válasza anytime (#60871) üzenetére


bluyoo
nagyúr

De genyó vagy, most lebuktattál hogy fizetett Intel fan vagyok. :DDD
Majd három éves hardverek lennének jobbak az egy heteseknél? Nem hiszem.

(#60876) 3.Aragorn
Most eljátszom hogy meglepődtem! :DDD Hajrá sárkány! ;]

(#60875) Kaci84
"nem szeretnék tuningolni csak ha ugy alakul" Ezzel az összes nem tuninglapot kilőtted. :DDD
30K-ból a legjobb nem tuninglapot (B85,H87,H97) megkapnád, míg ugyan ennyiből inkább a tuninglapok (Z87, Z97) alját, főleg ATX méretben.
Ha a tuningot hagynád akkor pl.:
Asus B85-PRO GAMER
Gigabyte G1.Sniper B5
Asrock Fatal1ty H87 Performance
Vagy az újabb chipset-el ellátott
ASRock Fatal1ty H97 Performance.
Míg a tuninglapok közül talán a legjobb amit annyiért kapsz az ASRock Z87 Extreme3 esetleg az Z87 Extreme4, vagy az újabb chipset-el ellátott ASRock Z97 Pro4.

(#60873) xpeke
Hi!
Megéri-e megvenni? Hát ha nincs rá több pénzed akkor nem sok választásod van. :)
Mondjuk egy 140K-s VGA alá én biztos nem egy olcsósított tuning deszkát tennék.
Az Asus Z97-A -nál lejjebb nem adnám.
Remélem a táppal nem hasonló szisztémát követsz. Az azon való spórolás drága tud lenni. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60880) anytime válasza bluyoo (#60879) üzenetére


anytime
őstag

Bocs teso :B :)

(#60881) MiklosSaS válasza bluyoo (#60879) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En is tudom hogy neked fizet az intel. De szerintem neked inkabb az Asus fizet tobbet a TUF marketing miatt :DD

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#60882) bluyoo válasza anytime (#60880) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mély sebeket téptél fel! :DDD

(#60881) miklosss2012
Írok is az Asus-nak hogy hol a beígért (TUF) lapom! :DDD
Észrevetted hogy majdnem olyan a jele mint egy sas! :D
Nem hogy kinőnél te is ebből a "gamer" őrületből és vennél egy normális lapot! :P

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60883) MiklosSaS válasza bluyoo (#60882) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ja, ja...meg csak 35 vagyok..tudod forever young, de megigerem itt neked most hogy ha elerek a 45-ig es meg lesznek Saber lapok akkor elgondolkodom rajtuk !

Na de OFF vege, nem zavarom a topicodat :D

UI: @mahrenburg-rol tudsz valami hogy hol tekereg ? Reg nem jott be az OFF-olos FX-be ...

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#60884) bluyoo válasza MiklosSaS (#60883) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Addig még mindkettőnknek van 10éve! Meglehet addigra mondjuk az MSI is kihoz egy sárkányos TUF lapot. :DDD
Pár napja benézett ide, szóval biztos él! :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60885) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok!
Elérkezettnek érzem az idejét annak, hogy megváljak az AMD procimtól(FX8350), illetve lapomtól, így 2 év után..
A Gépben van egy R9 290-es VGA, és hát nem nem éppen ehez a Procihoz való.. és i7 felé húz a szívem :)
Az uj i7-es procik (amiknek a hőátadása is megfelelő) mellé kellene egy alaplap, az alábbiakat néztem.

MSI Z97 GAMING 7
ASROCK Z97 OC Formula
ASUS MAXIMUS VII GENE / ASUS MAXIMUS VII RANGER
ASUS Z97-PRO

Tuning is lenne.
Memóriám: KINGSTON 16GB HyperX Black DDR3 1600MHz CL10 KIT KHX16C10B1BK2/16X

Köszönöm.

(#60886) bluyoo válasza Walter_White (#60885) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Mi a kérdés? :DDD

Bazinga!

(#60887) mobal válasza bluyoo (#60886) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Valószínűleg, hogy melyik lap kéne... :DDD (vagy ez nem az a téma?)

ASUS MAXIMUS VII GENE; ASUS MAXIMUS VII RANGER; ASUS Z97-PRO ezekkel mind jól járnál.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60888) #93295616


#93295616
törölt tag

Sziasztok!
Szeretnék egy új számítógépet összerakni, és a kérdésem az lenne, hogy egy Intel Core i5--4460, és egy Gigabyte Nvidia 660 gtx mellé elég lenne-e egy Gigabyte GA-B85M-D3H, vagy inkább vegyek egy olcsóbb 87-és chipsettel ellátott alaplapot, mint pl a GA-H87M-D3H?
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#60889) Walter_White válasza mobal (#60887) üzenetére


Walter_White
senior tag

A Gene illetve a Ranger között mi a különbség?
azon kívül, hogy az egyik mATX, a másik sima ATX?
akár Tuning szempontjából

(#60890) mobal válasza Walter_White (#60889) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nem vagyok benne biztos, de a Ranger egy olcsó Maximus deszka. Ha az emlékeim nem csalnak akkor a GENE az = mATX Hero.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60891) Walter_White válasza mobal (#60890) üzenetére


Walter_White
senior tag

Lehet hülyeséget kérdezek, de ugye a sima ATX, és a mATX között csak méretbeli, és portbeli különbség van? teljesítményileg semmi?
Eddig csak ATX-es lapjaim voltak.

(#60892) MiklosSaS válasza Walter_White (#60891) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nekem volt Gene-m is és Formulám is. Teljesitménybeli különbséget nem tapasztaltam

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#60893) mobal válasza Walter_White (#60891) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Igen. Talán még annyi, hogy a GENE-n csak 2 db PCIE16 sín található.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60894) bluyoo válasza mobal (#60887) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Lehet! :D Azért egy kérdő mondat nem árt a kérdésbe. :))
De mint látod a végén nem csak az volt a kérdés. :DDD

(#60888) Novoszaki
Abban az árban jó választás a GA-B85M-D3H. Nyugodtan megveheted.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60895) papacsaba


papacsaba
csendes tag

Üdv!
Mi a különbség H97ésZ97 típusú alaplapok között,melyiket lenne érdemesebb választani.
Válaszokat elöre is köszönöm!

(#60896) bluyoo válasza papacsaba (#60895) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
A Z97-es tuningképes chipset, a H97 meg nem.
The Intel 9-Series Chipsets Examined
Szóval ha "K"-s CPU és tuning, akkor egy jobb Z97-es, ha meg nem "K"-s CPU akkor egy H97-es deszka kell neked. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60897) papacsaba válasza bluyoo (#60896) üzenetére


papacsaba
csendes tag

Nem akkarok tuningolni,akkor H97 nél maradok,melyik márkáju alaplapot ajánlanál!

(#60898) patronn


patronn
csendes tag

Ranger és Hero között sok különbség van?Megéri ráfizetni azt a ~8000 FT-ot?

(#60899) bluyoo válasza papacsaba (#60897) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Pl. ott az Asus H97-PRO. De a téma összefoglalóban találsz még tippeket.

(#60898) patronn
Az Asus honlapján össze tudod a lapokat nézni hogy pontosan miben térnek el egymástól. De nincsenek óriási eltérések a két deszka között.
Mondjuk annyiért már mérlegelném a Z97-PRO(Wi-Fi ac) -t is.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60900) MiklosSaS válasza patronn (#60898) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A Hero az egy herelt ROG. A ranger az herelve is van, es le vannnak vagva a tokei is :D

Viccet felreteve van egy-mas kulonbseg. Azert a par ezer forintert inkabb a beleposzintu Hero mint a Ranger.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.