Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) Corsair90 válasza jim bcs (#58999) üzenetére


Corsair90
tag

478-ról váltanák 775-re, és szinte semmit nem kell ráfordítani anyagilag, mert már szinte minden adott, de sajnos a vinyó IDE-s, ehhez jó volna használtan egy olcsóbb lap. :)

(#59002) BomiBoogie válasza Corsair90 (#59001) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ha szerencséd van, kifogsz egy jó IDE-SATA átalakítót és el van vacsorázva. :K

(#59003) jim bcs válasza Corsair90 (#59001) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ne haragudj meg, de az nem sz@r csak k@k@, ezt hívják úgy hogy értelmetlen és felesleges pénzkidobás, mindkét chipset őskövület vagy ha jobban tetszik akkor múzeumi erekje

(#59002) BomiBoogie
inkább fogalmazzunk úgy, hogy szerencséje lesz ha hibamentes marad a kábel legalább 1 évig ;]

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59004) Livius válasza Corsair90 (#58998) üzenetére


Livius
őstag

GIGABYTE GA-G41M-Combo
Én ezt ajánlom (rev. 2.0), és még beszerezhető szerintem. A itthon elhalálozott egy 775-ös lap, és a nyáron egy ilyet vettem cserének. Az Intel G41 chipsetes lapok az utolsók a 775 sockethez. Az Asrock és az Asus-nál is vannak ilyen lapok még, és kaphatóknak kell lenni még itt ott.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#59005) jim bcs válasza Livius (#59004) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Meg vagy huzatva? :W

most komolyan te most tényleg egy halott platformot ajánlasz neki 20k-ért :O, ennyiért lga1150-es elég komoly felszereltségű lapok vannak, max. 8k amit ezek érnek jelen esetben és akkor még sokat mondtam

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59006) Livius válasza jim bcs (#59005) üzenetére


Livius
őstag

A 1150 is halott platform. Egyébként azt próbáld felfogni, hogy nem midenkinek van plusz 50-60k-ja full platform cserére (CPU, RAM, lap), vagy épp olyan használatra van az a PC, ami alapból nem érdemel nagyobb pénzráfordítást.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#59007) jim bcs válasza Livius (#59006) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Dehogy halott, majd jövőre lesz az mivel minden intel platform többnyire 2 éves ciklusokban váltja egymást, kivéve a prémium szegmens lásd X79. Viszont azt meg te próbáld meg felfogni, hogy múzeumi chipsetre 20k-t kiadni a világ legnagyobb hülyesége és ha annyira nincs keret akkor használtan vegye és ez is az ésszerű mivel használtan elég sok van a piacon 13-10k alatt.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59008) Corsair90 válasza jim bcs (#59003) üzenetére


Corsair90
tag

Múzeumi k@k@?
Nem haragszom meg, de internetezni ezzel is lehet. Minek adjak ki érte több 100 Ft-ot egy gépért, mikor minden adott, csak egy lap kell pár ezerért és minden happy? :)

(#59009) jim bcs válasza Corsair90 (#59008) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

persze hogy lehet, erre írtam azt ugyan nem neked de ha végigolvastad akkor tudod, hogy a legjobban akkor jársz ha használtan veszel egyet mivel 20k-t semmiképpen nem ér a régi chipset, használttal tömve van a piac elmész egy használt számtekes boltba ott kilószámra van de itt a PH aprón is akad szép számmal

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59010) Livius válasza jim bcs (#59009) üzenetére


Livius
őstag

És mitől érné meg a műzeiumos hulladékot megvenni használtan kilószámra Gari nélkül?? Én azt mondom, hogy ha a régi platform kell, és csak arra van keret, akkor midnenképp ha lehetséges újjonnan kell beszerezni, a 3 év garanciával. Egyékként alaplapokat gari nélkül használtan nagy merészség venni. Tök mindegy mennyire megbízható a tipus, senki se tudja milyen kókler használta elötte és hogy kínozta, tunningolgatta stb.. :Y

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#59011) Corsair90 válasza Livius (#59010) üzenetére


Corsair90
tag

Azért az árért amit te linkeltél be, veszek 4 db alaplapot is akár. Még ha kettő be is krepálna, amire igen pici az esély, még így is sokkal jobban járok, mint a te verzióddal. Sima netezős konfignak meg tökéletes ez is.

(#59012) Anubris válasza Livius (#59010) üzenetére


Anubris
őstag

Sziasztok,

milyen alaplapot ajánlanátok a következő konfigra?

I7 4770K
Corsair Vengeance 8 Gb 1600 Mhz
EVGA GTX 780 Ti Superclocked ACX PCIE
WD 2 Tb AV-GP 7200 64 mb Sata 3
Samsung 120 Gb SSD sata 2.5 840 EVO
Zalman ZM-Z11 plus
Corsair CX 750M

20-25000-t szánnék rá.

Asrock B85 pro, GIGABYTE GA-B85M-D3H néztem eddig hozzá, de abszolút nem értek hozzájuk, mindegy a márka számomra.

Előre is köszi!

(#59013) MZsoltee válasza Anubris (#59012) üzenetére


MZsoltee
veterán

Akkor fölös K-s procit venni, csak Z-s lapban lehet szorzót emelni tuningolni a K-s procit...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#59014) Rendo84 válasza Anubris (#59012) üzenetére


Rendo84
senior tag

Tökéletesen elég lenne egy i5 4670K-is hozzá egyébként. Sokkal drágább ami te néztél ki, annyival nem tud többet közel sem, mint amennyivel drágább!
K-s cpu-hoz mindenképp ezt ajánlom ezért az árért: ASRock Z87 EXTREME3- 26.500 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#59015) jim bcs válasza Anubris (#59012) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

i7 + gtx780ti akkor erre se sajnáld a lóvét, 1 vga alá az matx lap doszt elég meg nézz egy normális tápegységet is bőven elég az 550w ne bohóckodj már 750w-al meg a CX szériával, vagy vegyél egy i5-4670k-t és egy normális minőségi tápot, vagy méginkább egy sima i5/i7+sima lap így sokkal olcsóbb és egy normális táp

GIGABYTE GA-Z87MX-D3H
ASUS Z87M-PLUS
ASUS GRYPHON Z87
GIGABYTE G1.Sniper M5
ASUS MAXIMUS VI GENE

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59016) Anubris válasza Rendo84 (#59014) üzenetére


Anubris
őstag

Szia,

köszi a választ, mindenképpen i7-kell nekem, mert az egyik játék amivel rendszeresen játszom főként proci igényes.

(#59017) jim bcs válasza Anubris (#59016) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

oda nem kell K-s proci valamint az i7-et munkára tervezték nem játékra ez itt a gond hogy azzal sem vagy tisztában melyik processzor melyik szegmenset fedi le és azzal sem vagy igazán tisztában hogy egy i5-4570/4670 mennyire rős és mire képes, elég az i7-4770 is lásd előnyök mint a HT amit a Watch Dogs is ki fog használni elvileg, pl.: az Asus Vanguard B85-ben ami TUF széria és 5év gari

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59018) MZsoltee válasza Anubris (#59016) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nincs olyan játék amire nem lenne elég egy i5..

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#59019) Anubris válasza jim bcs (#59015) üzenetére


Anubris
őstag

Szia,

mint írtam nem értek a lapokhoz, ha azt mondjátok komolyabb kell hozzá akkor rendben van. Mind a videókártya mind a tápegységet itt szokták ajánlgatni a PC összerakós topicban.

(#59020) Rendo84 válasza Anubris (#59019) üzenetére


Rendo84
senior tag

Ha az ár nem szab gátat neked, akkor nyugodtan veheted mindenből a legjobbat és nincs több kérdés. :K :)

(#59021) jim bcs válasza Anubris (#59019) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

én értelek semmi gond ezért vagyunk, a K-s procinak hidd el nem sok jelentősége van mostanában, sli/cf rendszerekhez ajánlott de 1 vga-hoz felesleges, legyen i7 ha az kell de elég a sima és ezen már spórolsz, a sima proci mellé meg ott az Asus Vanguard B85 amivel nem keveset spórolsz

ram,táp és egyéb kérdéshez nyugodtan írj pv-ot ott megoldjuk

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59022) Anubris válasza jim bcs (#59021) üzenetére


Anubris
őstag

Szia,

nekem mivel a PC-m már régi jelenleg egy Y510P laptopom van, és ott a teszteken I5-I7 közötti különbségek 1080P ultra-n már előjöttek, illetve pl a Gridnél már alacsonyabb beállításokon is, mivel az azstali monitorom 1440p-lesz ezért én úgy gondolnám, hogy az I7 elkél. (Persze tudom a laptopban lévő proci messze elmarad mindkét asztali proci teljesítményétől)

http://techkalauz.hu/laptop/tesztek/jatek-notebookon-erosebb-videokartyat-vagy-jobb-processzort-valasszunk-167

(#59023) jim bcs válasza Anubris (#59022) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

az 1440p és akármilyen felbontás 99%-ban vga és monitor függő tehát...., az előbb írtam ha ragaszkodsz az i7-hez hát legyen, i7-4770 + Asus Vanguard B85

a tények fontosabbak mint a tesztek

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59024) MZsoltee válasza Anubris (#59022) üzenetére


MZsoltee
veterán

Játékokban kb 10% különbség van és 1440p-re teljesen fölösleges ilyen konfigot építeni.
GRID 2

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#59025) Anubris válasza jim bcs (#59023) üzenetére


Anubris
őstag

Köszönöm utána olvasgatok az általatok ajánlott alaplapoknak.

(#59026) Anubris válasza Anubris (#59025) üzenetére


Anubris
őstag

Elnézést szeretnék kérni a "Milyen asztali gépet vegyek" részlegen is vanguard B85-öt ajánlottak és a táp is más XFX Pro 650W Modular Edition volt. Most vettem észre hogy összekevertem a barátnőm konfigjával.
:W :W :W

(#59027) BomiBoogie válasza Anubris (#59026) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Miért, ő még durvább HC géjmer? :D

(#59028) Anubris válasza BomiBoogie (#59027) üzenetére


Anubris
őstag

COH 2, photoshop cs6 meg egyéb más fotós progik amiknek a nevét sem tudom. :F

(#59029) EnterR


EnterR
veterán

Üdv. ASRock H87 Fatal1ty Performance mennyire alkalmas i5 tuningolására?

PSN ID: marquuard

(#59030) BomiBoogie válasza EnterR (#59029) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Semennyire, mert nem Z csipszetes.

(#59031) EnterR válasza BomiBoogie (#59030) üzenetére


EnterR
veterán

30ezer Ft körül melyik alaplap ajánlott i5 tuningolására? Megéri a felárat az i5-4670K egy i5-3570K helyett?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#59032) BomiBoogie válasza EnterR (#59031) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Újonnan már csak 4670K-t érdemes venni, 3570K-t max. használtan.

Lapokra nézd meg kicsit az összefoglalót. :K :)

(#59033) EnterR válasza BomiBoogie (#59032) üzenetére


EnterR
veterán

Ivy Bridge-nél maradnék. Ezt a lapot néztem. Elég szimpatikus. Ez elég lesz egy i5-3570K tuningolására? Később szóba jöhet i7-3770K.

PSN ID: marquuard

(#59034) BomiBoogie válasza EnterR (#59033) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Elég lesz, ár-érték arányban igen jó lap volt anno újkorában.

(#59035) EnterR válasza BomiBoogie (#59034) üzenetére


EnterR
veterán

Rendben, köszönöm a segítséget.

PSN ID: marquuard

(#59036) BomiBoogie válasza Anubris (#59022) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

mivel az azstali monitorom 1440p-lesz ezért én úgy gondolnám, hogy az I7 elkél.

Minél nagyobb a felbontás, annál kevésbé számít a procierő, és annál inkább a VGA.

(#59035) EnterR
Szívesen. :)

[ Szerkesztve ]

(#59037) CsigaGyilkos


CsigaGyilkos
aktív tag

Sziasztok, Kedves fórumtársak!

Új gépvásárlás előtt állok és egy 4670K proci alá szeretnék egy jobb fajta - premium kategóriás - alaplapot venni. Mivel az alaplap felel minden alkatrészemért és ez köti össze az egész masinát, ezért nem szeretnék spórolni rajta. Viszont értelmetlenül sem akarok +felárat fizetni egy alkatrészért sem. Ezért is fordulok hozzátok, mondom és mutatom, hogy mik a kiszemelt alaplapok. Ami még fontos: játék, zene és filmezésre lesz használva a gép.
Alaplapok: Fatal1ty Z87 Professional 50K, Fatal1ty Z87 Killer 30-33K
Milyen eltérés van a két lap között minőségben és support-ban?
Ami számomra fontos:
A Professional -ban: más hangkártya van (Creative SoundCore 3D) és más internet, illetve jobb tuning lehetőség (ami mondjuk engem nem izgat).
A Killer változatban megint más a hangkártya és az internet stabilitását jobban kihangsúlyozták a honlapon (E2200 game network)
A kérdésem az, hogy melyik lapot ajánlanátok? Lehetnek észrevehető eltérések a Killer és a professional alaplap között? Nekem fontos a hangzás, mert tervezek egy Logitech z906 hangredszer beruházását és egy Gamer fülest is szeretnék venni. Azon a szinten gondolom nem mindegy, hogy mire csatlakoztatom a hangeszközöket. Gondolkodtam egy jobb hangkártyán is, de egy ilyen alaplap birtokában gondolom már felesleges a hangkártya. Azt tudni kell, hogy elég jó a hallásom és észre tudom venni az aprónak tűnő különbségeket is. Az internet kapcsolat stabilitása sem éppen utolsó szempont, mert online játékokkal játszom főként és ezért ez sem utolsó szempont. Számítanak az alaplap oldalán feltüntetett leírások, vagy az csak inkább marketing?

[ Szerkesztve ]

Visca el Barcelona!

(#59038) jim bcs válasza CsigaGyilkos (#59037) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Na azt szögezzük le hogy ha jó hangot akarsz akkor kötelező egy hangkártya vétele mert egyik alaplapitól se kell hasra esni, tehát teljesen mindegy minek hívják plussz hangkártyával számolj. Lap terén a kiszemelt procihoz 1 vga alá a következők: Asus Gryphon Z87, Gigabyte G1.Sniper M5, Asus Maximus VI GENE

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59039) CsigaGyilkos válasza jim bcs (#59038) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Akkor amiket én kinéztem Asrock alaplapok felejtősek? :(
Nézegettem az Asus lapját is... Az Asus laphoz csak Asus vgat érdemes beletenni, vagy nincs ilyen megkötés?
Asus lapban nekem olyan érzésem volt, hogy más kártyák pl.: Gigabyte, nem tudott olyan sebességgel üzemelni. Vagy ez csak az én vízióm? :B Asus Maximus VI GENE lapot miért mATX -ben gyártották? Jobb szeretem az ATX lapokat :B

Visca el Barcelona!

(#59040) salieven válasza CsigaGyilkos (#59039) üzenetére


salieven
aktív tag

Végre még 1 ember aki jobban szereti az ATX lapokat mint az mATX-t :D Nem vetem meg az mATX-t de amíg van olyan mi kielégítse az igényeimet addig az ATX-re szavazok :D

"OFF:" Holnap jön végre az i5 4670k és az ASUS Z87-A :D

PSN: salieven

(#59041) CsigaGyilkos válasza salieven (#59040) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

+1 Ne viccelj! Tudod milyen megnyugtató, hogy akkor még se fog már mindenki hülyének nézni a rigolyáim miatt :DDD. Egyébként van bármilyen hátránya az mATX-nek az ATX-es lapokkal szemben?

Visca el Barcelona!

(#59042) jim bcs válasza CsigaGyilkos (#59039) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

1 vga alá minek az atx? Semmivel nem kevesebb az matx csak kevesebb pci-e csati van rajta és nem tátong 60%-a üresen a lapnak feleslegesen. Matx-nél alulra mehet egy pci-e hangkari a vga alá oszt csókolom. Nincs ilyen megkötés vga-nál de tény hogy az asus vga-k a legjobbak tehát mehet ha az összhangot is nézzük akkor asus lap + asus vga. Vannak atx ROG lapok de 1 vga alá felesleges.

(#59041) CsigaGyilkos
nincs, sőt 1 vga alá még előnyösebb

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59043) BomiBoogie válasza CsigaGyilkos (#59041) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

CsigaGyilkos?
Neeeeeeeeeeee! :DDD

(#59044) jim bcs válasza BomiBoogie (#59043) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

hááááát én a helyedben csomagolnék meeeeee baj lesz :DDD

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59045) CsigaGyilkos válasza jim bcs (#59044) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

A fene vigye a csúzliját :DDD! Most a lap választáson gondolkodom még! Utána néztem, valóban sokan elégedettebbek egy hangkártyával, mint az alaplapival, de most meg elvesztem az analóg jel, digitális jel és optikai kábel rengeteg között. :F Úgyhogy olvasok tovább :)

[ Szerkesztve ]

Visca el Barcelona!

(#59046) jim bcs válasza CsigaGyilkos (#59045) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:DDD az jó buli de ne agyalj annyit vegyél egy jó hangkártyát és kalap, vagy legyen a giga lap mivel a Gigabyte G1.Sniper M5-nél cserélhető az OP Amp-Audio erősítő így tulajdonképpen akármekkora fülest vehetsz

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59047) jim bcs válasza jim bcs (#59046) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

erősítő lista:
OPA2134
OPA2111
OPA2107
OPA2604
OPA2227
LM4562
LM49720
NE5532
JRC4558
LT1358
AD827

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#59048) bldy


bldy
csendes tag

Látom, nagyon elszórakozik itt a fórumban mindenki, de az én kérdésemre 1 normális korrekt válasz és segítséget nem kaptam, és nem küldött senki... ezt köszönöm még 1x :R :R Szóval újra felteszem:

Üdv ! Lenne 1 kérdésem.
Nekem van 1 ilyen alaplapom, ami régebbi.. : Alaplapom
ugyebár ebbe 65nm-es procik mennek bele, pl: Core 2 Duo E6600 ami a maximum ennél a lapnál, viszont a kérdésem és a segítségeteket ezzel a kérdéssel kérném, hogy van 1 Pentium Dual Core E6600 CPU azaz processzor , amit szeretnék beletenni a gépbe, de az 45nm-es, most attól mert 65nm-es megy a lapba 45nm-es procit is tehetek bele , vagy sem?! Esetleg megoldás ??
Előre is köszi a helpet és a választ !

Ui.: baboss, jim bcs és társai kérem most mellőzzék a maguk nyugtatását, és tele írását a fórumnak, h ne látszódjon a kérdésem. Köszönöm !

(#59049) SRII válasza bldy (#59048) üzenetére


SRII
őstag

talán segít.bár nem hinném ,hogy akkora előrébb lenne és azt sem,hogy bele lehetne tenni!
[link]alaplap speci..

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#59050) jim bcs válasza bldy (#59048) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ez nem az a topik, a másik topik lesz a jó ahová szintén beírtad ugyanezt!

baboss, jim bcs és társai kérem most mellőzzék a maguk nyugtatását

ezzel mit szeretnél pontosan írni, a kérdésed akkor is látszik ha 1000 hsz van, az hogy nem kaptál választ annak az az oka hogy belinkeltél egy gépet amiből konkrétan nem derül ki milyen lapod van másrészt legyél szíves nem felháborodni mert b@szottul nincs igazad majd ha megadod a lapod pontos típusát akkor kapsz választ

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.