Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60351) jim bcs válasza #63761920 (#60338) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nincs mit, gtx780-ig bezárólag az i5-4570 vagy i5-4590 doszt elég, nincs értelme nagyobbat venni mert azt a pár mhz-et szemre úgyse veszed észre viszont a felesleges pénkidobást annál inkább.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#60352) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv,ha jól láttam ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 1 -be nincs M.2 csati,az mennyire előny / hátrány a jövőre nézve? ASUS Z97-PRO(Wi-Fi ac) ba mind kettő csati van.

Zero Defect.No Compromise !

(#60353) jim bcs válasza Giovanny (#60352) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Egyenlőre az elkövetkezendő 2-3 évben semmilyen hátrányod nem származik belőle mivel alapból is egy Samu 840-ed van, valamint ha nincs vagy nem akarsz M.2-es ssd-t venni akkor nyílván szintén nem hátrány. Ha a samu-t lecseréled vagy esetleg másodlagos tárnak kellene akkor érdemes olyan lapot venni amin van M.2-es csati. Ha az M.2-es gyorsaságát nézzük akkor megéri mert jóval gyorsabb mint a sima ssd, ha az árakat nézzük akkor nem feltétlen éri meg egyenlőre otthoni használatra.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#60354) he7edik.


he7edik.
addikt

Gondba vagyok. Eddig miniITX rendszert terveztem egy MSI B85I Gaming AC lappal. De közben átgondoltam a dolgot és inkább microATX rendszert építek amivel kevesebb kompromisszumot kell majd kötnöm az alaplap terén. Gondoltam eddig én...
De sajnos szembesülnöm kellett vele hogy microATX méretben nincs itthon se H97-es se B85-ös se H87-es gaming fajtájú lap csak a drága Z87/97-ek.
Egy olyan lapot találtam ami nekem tetszene a Gigabyte H97M Gaming 3 azt viszont itthon nem lehet (még) kapni?
Szerintetek érdemes rá még várni 1-2 hetet vagy vegyem az ASUS H97M-PLUS-t amiben legalább a hálókártya Intel nem Realtek?

Égő szöveg a flém vázon

(#60355) Giovanny válasza jim bcs (#60353) üzenetére


Giovanny
őstag

Értem,akkor most leszűkült a kőr Mark 1 és Pro -ra :F

Zero Defect.No Compromise !

(#60356) bluyoo válasza he7edik. (#60354) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Muszáj "gaming fajtájú lap"? :)
30k Alatt már kapsz Z87-es deszkát is pl. az ASRock Z87M Extreme4.
Vagy 25K alatt B85-ös lapot, pl. az Asus Vanguard B85. De a H97M-PLUS sem rossz választás ugye az újabb chipset, M.2 foglalat .... Mindhárom Intel LAN.
Ha nagyon tetszik várhatsz a Giga lapjára, de kérdés itthon mikorra lesz kapható na meg hogy mennyiért.

Bazinga!

(#60357) Soos95


Soos95
tag

Sziasztok!

Ehhez a konfighoz keresek alaplapot maximum 20 ezerig (sajnos nem tudok feljebb menni, vanguard így kiesik)

Intel Core i5-4570
Kingston 8GB HyperX Fury DDR3 1600Mhz
WD Caviar Blue 1TB 7200RPM 64MB
Asus R9 270X 2GB GDDR5 256bit
Zalman Z9
FSP 550W Raider S 550 80+

Eddig ezt a 2 lapot néztem, melyik a jobb? Gigabyte B85M-D3H vagy Asrock B85M PRO4

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#60358) jim bcs válasza Soos95 (#60357) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Gigabyte B85M-D3H :K

---------------> FSP helyett XFX Pro 450w vagy 660w

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#60359) Giovanny válasza Soos95 (#60357) üzenetére


Giovanny
őstag

Ha a kettő között kell választanom,akkor Gigabyte :)

Zero Defect.No Compromise !

(#60360) Romvr


Romvr
őstag

Sziasztok,

Olyan kérdésem van hogy szerintetek egy FX-6300-at mennyire enne meg egy ilyen alaplap?

GIGABYTE GA-78LMT-USB3 (rev. 5.0)

Leírás szerint támogatja, van rajta hűtőbordából is egy rakás és az ára is meglepően kedvező. Húzni nem akarok procit, max később egy FX-8xxx -re bővíteni.

Szerintetek?

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#60361) Vekko válasza jim bcs (#60358) üzenetére


Vekko
aktív tag

Az FSP Raider-el mi a baj? Én is hamarosan vásárlok konfigot és nagyon sokan ajánlják ezt a típust.

(#60362) nimfas


nimfas
addikt

Kipróbáltam a Watch Dogs-ot... hát kiábrándító volt... C2D 2,6 (3,6) 8 Giga Ram... SSD-re telepítve... még az átvezető videó is akadt... a játék meg olyan 30 mp-enként megáll... 2 mp múlva megy tovább...

Ezért és egyéb másért is szeretnék gépet fejleszteni.

Elképzelésem:

Haswell 2. gen.

4670K a "Legjobb" i5-ös proci? Hozzá néztem egy Z97 Extreme4-es Asrock lapot.... ezzel csak eldöcög egy darabig a gép, nem? :D

Vélemények, ötletek, javaslatok?

Előre is köszönöm!

(#60363) L4mie válasza nimfas (#60362) üzenetére


L4mie
veterán

4690k pár hét múlva a piacon :K

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#60364) mobal válasza L4mie (#60363) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szeptember, októberre lehet kapni úgy tudom, az azért olyan közel nincsen.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#60365) L4mie válasza mobal (#60364) üzenetére


L4mie
veterán

ohh akkor picit félretájékozódtam :B

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#60366) senzaj válasza L4mie (#60363) üzenetére


senzaj
senior tag

4690 lesz és nem lesz K-s :(

(#60367) nimfas válasza nimfas (#60362) üzenetére


nimfas
addikt

Esetleg egy jó 4670 (nem K) és egy jó B-s, esetleg H-s alaplap?

Ajánlatok?

Mi az alapvető digi a B és H közt... játék és net, semmi videóvágás....

Ha elég nagy a difi árban a 2-3 varia közt akkor meggondolom az olcsóbbat :) (15-20eFt felett....)

[ Szerkesztve ]

(#60368) 3.Aragorn válasza Vekko (#60361) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nincs vele baj, az 550-es és a 450-es verziója is különösen ajánlott!

Nem minden vándorút céltalan...

(#60369) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Köszönöm mindenkinek, aki foglalkozott az ügyemmel!

(#60370) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Hmm GRYPHON Z97 ARMOR EDITION :)

(#60369) antikomcsi
Szívesen! Sikerült dönteni? Mi lett a vén?

(#60368) 3.Aragorn
+1 :K

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60371) BomiBoogie válasza bluyoo (#60370) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A kérdés, vajon adják-e hozzá?

(#60372) bluyoo válasza BomiBoogie (#60371) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Benne van a nevében. :DDD

Bazinga!

(#60373) BomiBoogie válasza bluyoo (#60372) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mondasz valamit. :DDD

(#60374) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Szoftverek terén egyébként mik a tapasztalatok a z87-es lapokkal (gondolom a z97-esekkel még nincsenek, de feltevésem szerint a progik valószínűleg nem sokban változnak)?
Bios, UEFI,
ASUS FanXpert, Thermal Radar, MSI Command Center, GIGABYTE App Center, ASRock Cloud és társai...

Nem minden vándorút céltalan...

(#60375) Giovanny válasza 3.Aragorn (#60374) üzenetére


Giovanny
őstag

Nekem volt Z87 Gryphon,egész korrekt lapocska volt,semmi problémám nem volt vele (kivéve a venti vezérlés biosból)

Zero Defect.No Compromise !

(#60376) BomiBoogie válasza Giovanny (#60375) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A ventivezérlésre ott a Fan XPert. :K

(#60377) 3.Aragorn válasza Giovanny (#60375) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Minden info érdekel, hiszen még uefi-t sem láttam közelről... :B

Nem minden vándorút céltalan...

(#60378) Giovanny válasza 3.Aragorn (#60377) üzenetére


Giovanny
őstag

Értem,UEFI szép felület :) Számomra logikus és praktikus volt a használata,rengeteg beállítási lehetőségekkel,stabil lap,tuningba sem az utolsó.Szóval részemről csak pozitív tapasztalataim voltak.Időközben (az eladás oka is) szerettem volna kipróbálni OS X-et,és Gigabyte-ra váltottam,de számomra sok kompromisszummal járt az OS X használata.

(#60376) BomiBoogie Erre csak akkor jöttem rá,mikor már Bitfenix Recon már úton volt.

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#60379) 3.Aragorn válasza Giovanny (#60378) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Kompromisszumokkal?

Nem minden vándorút céltalan...

(#60380) xtevo


xtevo
őstag

Sziasztok!

A téma összefoglalóban lévő S1155 Z77 lapok között a kisebb-nagyobb tuning mennyit jelent a gyakorlatban? Nevesítve a dolgot, ha nekem most egy i7-3770 procim van és én kb. 4,0 GHz környékén szeretném járatni, akkor a kisebb vagy nagyobb tuningképes lapok között kell keresgélnem? ;)

(#60381) BomiBoogie válasza Giovanny (#60378) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ne bánd, nekem is volt ventivezérlőm, Sythe Kaze, aztán rájöttem, elég egy alaplap. :D

(#60380) xtevo
A tuning elsősorban a proci függvénye. :)
Ugyanakkor i7 alá nem "illik" olcsó lapot tenni.

[ Szerkesztve ]

(#60382) bluyoo válasza 3.Aragorn (#60374) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mint mindig. Kicsit szebb, kicsit talán jobb .... :)
De az UEFI-k is fejlődnek.
Pl. az Asus estében az EZ Tuning Wizard-nál már a CPU hűtő típusát is me4gadhatod [link].
Vagy éppen UEFI-ből állítani as ventilátorokat mint a Fan Xpert-el és már manuálisan megadható hogy 3 vagy 4 pin-es szélkavaród van [link].
De sorolhatnám .... Csak annyit tudok ajánlani hogy a kinézett laphoz nézzél átfogó teszteket.
Pl.: Unboxing & Review - ASUS Z97-Deluxe ....

(#60380) xtevo
Egy szorzózárashoz elég egy gyengébb képességű lap is. De mára a jobb lapok is megfizethető árban vannak (már amelyik kapható még újonnan) szóval érdemes kicsivel magasabbra tenned a mércét.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60383) xtevo válasza BomiBoogie (#60381) üzenetére


xtevo
őstag

Ezért is írtam, hogy i7-3770-hez kéne, szóval szorzózáras. Nem akarom nagyon kinyomni a szemét, de nem is tudom. Most egy ASRock H77 PRO4-M lapot "nyúzok". Ennél azért jobbat szeretnék. :U

upd.

@bluyoo
Akár 30-35k is belefér, hosszútávra tervezek, és használt cumóktól se riadok el, ha van még rá gari.

[ Szerkesztve ]

(#60384) bluyoo válasza xtevo (#60383) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mennyit szánnál rá?

Bazinga!

(#60385) Giovanny válasza 3.Aragorn (#60379) üzenetére


Giovanny
őstag

Igen,a kezdetektől windows-t használok,tehát nehéz átállni,volt olyan is hogy resetelt magától a bios,a hang sem volt tökéletes mindig,filerendszer kompatibilitási problémák,próbáltam csinálni Cloveres telepítőt( UEFI miatt) ,de nem jött össze,szóval ez egy külön világ számomra,állandó bütykölés a helyes működés érdekében.Maga a rendszer nagyon tetszik,szerintem sokkal jobb mint win,de a fent említett dolgok miatt feladtam,most is alaplapot akarok venni,és ezen gondolkozok hogy ha megint Gigát veszek,akkor lehetőségem lenne kipróbálni a Z97 -el is,hátha összejön,de az Asus jobban bejön mint márka,sokat variáltam Mark1 és Pro között,de leegyszerűsítettem a dolgot és Deluxe lesz,de még olvasok a hackintosh témát a végleges döntésik.

Zero Defect.No Compromise !

(#60386) nimfas


nimfas
addikt

bluyoo, az én esetemet is szemügyre veszed?

[link]
és
[link]

Üdv.

(#60387) bluyoo válasza xtevo (#60383) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát használtan annyiért már a Sabertooth Z77-et is megkapod. De az én lapomat is láttam Asus P8Z77-V ~25K-ért (K-s CPU alá is nyugodtan mehetne, Wi-Fi, stb.).
Újonnan pl. az ASRock Z77 Extreme4 még szinte mindenhol kapható ~30K-ért (használtan ~20K), de a 35K-s árba az Extreme6 is beleférne.

Bazinga!

(#60388) xtevo válasza bluyoo (#60387) üzenetére


xtevo
őstag

Áhh... elfelejtettem, elnézést...mATX méret a nagy kritérium... :(((

(#60389) bluyoo válasza nimfas (#60386) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát ha tuningmentes vas akkor már Haswell Refresh CPU pl. az I5-4590. Ami alá a legdrágább lap is 30-30K környékén van.
Pl. az új 9-es sorozatból ATX-es lapok: ASRock Fatal1ty H97 Performance vagy az Asus H97-PLUS, ...
Ha tuningrendszert szeretnél akkor alap egy jó CPU hűtő ~10-20K és egy jobb Z87-97-es lap ami kb. 35-40K és erre jön a CPU pluszköltsége.
Ha nem sajnálod a pluszkiadást természetesen a tuningkonfig erősebb. Bár szerintem egy szorzózáras I5 is elég erős, főleg hogy a legújabb kiadás.
Mennyi lenne a kereted a CPU-ra (hűtőre), és a LAP-ra?

(#60388) xtevo
:DDD
Hát akkor így hirtelen 25K alatt az Asus H97M-PLUS.
Aminek a tuning változata a Z97M-PLUS ~33K Mondjuk 4 fázisú digitális tápellátást kapott a nagyokhoz képest szolid.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60390) xtevo válasza bluyoo (#60389) üzenetére


xtevo
őstag

Ez mind szép és jó, csak S1155-ben gondolkozunk. :DDD

(#60391) bluyoo válasza xtevo (#60390) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Basszus a összekevertelek Nimfas-al! :DDD :R
Hát újonnan szinte csak ASRock lapokat láttam pl. az ASRock Z77 Extreme4-M-et. Nincs olyan jó tápköre mint a nagy tesónak de egy szorzózárast biztos kiszolgál.
Használtan meg nem is nagyon van abban az árban. Így hirtelen egy Asus P8Z77-M -et láttam de azt is CPU- és hűtővel ...

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#60392) xtevo válasza bluyoo (#60391) üzenetére


xtevo
őstag

Semmi gond. :D Nagyjából értek a témához, csak tuning terén nem vagyok akkora (egyáltalán) spíler. Nem lenne gond az ASRock Z77 Extreme4-M csak, nem szeretném szétvágni... Nyakamba kell venni a netet valszeg, hogy hátha vki használja ezt a kombót.
Láttam, hogy volt 40k-ért Maximus V Gene, az gondolom már kiszolgálna... :DDD Csak az már a kereten kívül van, sajna.

(#60393) bluyoo válasza xtevo (#60392) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát nem egy kategória a két lap az már biztos! :)
ASRock (H61/P67/Z68/B75/Q77/H77/Z75/Z77) LGA1155 alaplapok
A kettő között az Asus P8Z77-M PRO tökéletes lenne neked de sehol nem láttam sem újonnan sem használtan.

Bazinga!

(#60394) EXA


EXA
aktív tag

Sziasztok!

Gépfelújítást tervezek a nyár végére vagyis inkább szeptemberben,mert az általam kiszemelt processzor elméletileg akkor fog forgalomba kerülni.Ez az I5 4690K.Ehhez kéne nekem egy Z97-es alaplap.
Tuning valószínűleg lesz a későbbiekben.A lap mérete ATX legyen.A kerethatárt 50k-nál húztam meg.Persze ha 1-2 ezer Ft-al drágább az még nem probléma! :D

(#60395) vitya81


vitya81
tag

Hi!

INTEL Core i5-4670K procihoz kellene valami z-s alaplap, amivel majd tuningolni is lehet. Mindenképp ASUS-t szeretnék:

erre a kettőre gondoltam, de bármi más Z-s szóba jöhet az ASUS műhelyéből:
Asus Z87-K: 27.000 HUF
Asus Z97-K: 31.000 HUF

Tapasztalat, javaslat, ajánlás, vélemény bármi ezekkel kapcsolatban.... Én nem tudok dönteni.

Köszi!
Viktor

(#60396) csucsbicep válasza Giovanny (#60352) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

De legalább Sata Express van rajta, Mark 2-n még az sincs. Egy M.2 legalább lehetne rajta, látszik is, hogy olcsósított verzió, ahol a Mark 1-en kis venti van a hátlapnál, ott ezen 0 venti, de legalább a helye megvan. :D Tehettek volna oda egy DVI/D-Sub párost.

bluyoo: Az említett Mark 2-ről láttál már vmi tesztet? Kíváncsi lennék, hogy ennek is olyan a cpu tápellátása, mint a nagyobb testvéré vagy ezen is spóroltak, mint a Rangeren.

Más: Az Asus Z97-A 38K az i betűs boltban.

EXA: Asus Z97-Pro 49-50K, Maximus VII Hero - 53K

[ Szerkesztve ]

(#60397) troll81


troll81
addikt

sziasztok Intel® Core™ i7-3770K ehhez keresek lapot én asrock Z77 Extreme 6 ra gondoltam de ha ennyit kiadok akkor Intel® Core™ i7-4770K ASRock Z87 FATALITY KiLLER melyik pár lenne a nyerö?csak játék ra lenne használva 780 al :R köszönöm

(#60398) bluyoo válasza csucsbicep (#60396) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem igazán! :( Mindenhol a Mark1-et ....
De tápellátás ügyileg szerintem ugyan az a két lap.

(#60395) vitya81
Hát egyik sem igazán .... Asus Z97-A valamivel drágábban. :)

(#60397) troll81
Én a Haswell-t választanám. De talán már a Z97-es lapok között nézelődnék.

Bazinga!

(#60399) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Egy barátom keres Asus lapot 25-30k környékén.
Tuning nem lesz.
Vanguard-ból van/lesz 97-es chipset-es(az 5 év gari miatt gondoltam rá)?
97-PLUS-t nézett ki egyébként.
Köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#60400) szacsee válasza csucsbicep (#60396) üzenetére


szacsee
nagyúr

Tápellátás ugyanaz Mark1 és Mark2-n, képeket elnézve és valószínű egy az egyben Ranger tápellátása is ez, ami nem biztos, hogy negatívum, de szerintem nem Hasival fog kiderülni, hanem Broadwellel, de ne legyen igazam.
Ami az Asus Z97-A alaplapot illeti az M.2 csati a sata csatira van rádrótozva és nem PCI-E szálat használ, így lehet kompatibilis viszont lassab lehet... spec oldalán írják (a Z97-pro pl: PCI-E/sata)
Eddig nálam ha a tuning és az M.2. a fontos akkor Ranger/Pro/Hero illetve mATX-nél Gene a befutó.
Azt sajnálom, hogy a Maximus lapoknál lehagyták a Sata Express csatit, viszont elvileg az M.2. gyorsabb lehet, de legalább több PCI-E line van bedrótozva.

Topik ON:
Egy gépet raknék össze ismerősnek, viszont dilemmában vagyok, mivel relatív olcsón is meg kellene úszni.
LGA1150-es deszka HDMI-vel G-s Pentiummal lenne összerakva és 8Gb ram (későbbi esetleges kisebb játékok miatt a gyerkőc ragaszkodott hozzá), ahogy a HDMI csatihoz és az 5.1-es hang kivezetéshez.
Elvileg egy B75M-Pro4 is szóba jöhet, de eljátszottam a gondolattal, hogy ha javarészt office, net és néha lenne játékra használva, akkor mi lenne, ha valami olcsóbb deszkát választanék 2 DIMM-el, és 1db 8Gb-os modult tennék bele...? Előfordult már, hogy 2 DIMM foglalatos deszkába 2 ramos kitet rendeltem és a proci IMC-je KO volt, így csak egy modult tudtam benne hajtani, viszont egy modulnál nincs gáz ezzel és olcsóbb is mint ha kit-ben venném...
Véleményetek, javaslatotok? .... vagy maradjak az eredeti tervnél?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.