Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61251) bluyoo válasza BomiBoogie (#61248) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:K Bár nálam a monitor fejlesztése lett időszerű! :)

(#61249) miklosss2012
;]

(#61250) csucsbicep
:DDD Annál magasabb hatalom ....! Már nem férne bele az éves kütyüköltségverésbe! :)

(#61252) BomiBoogie
Halasztottam a dolgot pár hétre .... meg amúgy sem döntöttem el melyik legyen (ugye a kinézett DELL +20K lenne). Bízok benne hogy többet is rá tudok szánni az eredeti elképzelésnél ...

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#61252) BomiBoogie válasza bluyoo (#61251) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Jaa, azt hittem, megvetted a múltkor azt az ASUS-t.

(#61253) MiklosSaS válasza bluyoo (#61251) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jo, jo...de akkor milyen alaplapot vegyek ? :F De most komolyan...jovo heten rendelnem kellene.... a Formula sehol, Ranger&co nem kell, a MSI az nem minosegi.... :O

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61254) csucsbicep válasza MiklosSaS (#61253) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Mennyi a kereted?(lehet, hogy már leírtad)

(#61255) MiklosSaS válasza csucsbicep (#61254) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

80K korul a maximum.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61256) bluyoo válasza MiklosSaS (#61253) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"a MSI az nem minosegi.... " De hát ezt senki nem írta! :)
A Z97 Gaming 9 AC -vel mi van? Már nem játszik?

Bazinga!

(#61257) MiklosSaS válasza bluyoo (#61256) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Zavar ez a hibrid dolog...annyi penzert amennyibe kerul elvarok hogy modern lap legyen, nem valami "sporolt" .

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61258) bluyoo válasza MiklosSaS (#61257) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Modern lap az így is, ettől ne félj. Az MSI nemrég még csak Analóg lapokkal dolgozott.

Bazinga!

(#61259) 3.Aragorn válasza bluyoo (#61233) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Köszi, megnézem.

Nem minden vándorút céltalan...

(#61260) Maotun válasza MiklosSaS (#61242) üzenetére


Maotun
őstag

[ez a msi z 87??? 20 fázis digit]
a 4790K alá jó lenne?

(#61261) csucsbicep válasza MiklosSaS (#61255) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Gigák? SOC Force, Gaming GT, UD7 TH? A tuning nyalánkságok vagy a játékos vonal(jobb hang, hálózati vezérlő stb.) érdekel jobban?

(#61262) MiklosSaS válasza csucsbicep (#61261) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mindketto jo volna, de inkabb a tuning ami jobban erdekelne...de kell a jo hang is.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61263) Maotun válasza MiklosSaS (#61262) üzenetére


Maotun
őstag

Tuning , gamer, jó hang ez a megoldás :
[giga lapom se volt még :C ]

(#61264) csucsbicep válasza MiklosSaS (#61262) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Szerintem is érdekes alternatíva lehet számodra a SOC Force.

(#61265) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

(#61263) Maotun,(#61264) csucsbicep : igen jo alternativa lehet....csak szerettem volna kiprobalni mast mint giga es asus...de majd eldontom a hetvegen mi legyen.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61266) 3.Aragorn válasza MiklosSaS (#61265) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Végül te is megmaradsz a jó öreg kockadobásos módszernél, én már látom. ;]

Nem minden vándorút céltalan...

(#61267) MiklosSaS válasza 3.Aragorn (#61266) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem tudom....de jol johet neha ;]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61268) Lidl válasza bluyoo (#61239) üzenetére


Lidl
senior tag

Újfent köszi a megvilágosítást :R
Gyorsan rákerestem ezekre a VRM adatokra, hogy részleteiben is össze tudjam hasonlítani a lapokat. Ha csak ezt nézem, akkor nekem a Giga Gaming 5 jön le a legjobbnak. Digi, 8/8 és jóminőségű kondikat, tekercseket használtak.
Egyéb körítést most nem nézem, mert kb. ugyanaz ezeknél a lapoknál. Árban is kb. ugyanott vannak (40 körül)
Esetleg dióhéjban el tudnád mondani, hogy mit jelent pontosan a 8/8 (12/6, 8/4 stb) a VRM-nél?

Köszi
Lidl

(#61269) bluyoo válasza Lidl (#61268) üzenetére


bluyoo
nagyúr

8/4 Annyi az egész hogy a gyártó közli veled hogy pl. 8fázisú tápkört kapott a lapja, de viszont "elektromosan" csak 4, és csak bizonyos áramköri elemeket duplázott a gyártó így számít 8fázisnak. VRM List
Végül is ha úgy vesszük a lényeg, a tehermentesítés így is megvan. De esetedben egyértelmű hogy a Gaming5 tápköre jobb mint a Gaming3 tápköre.

(#61259) 3.Aragorn
Szívesen!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#61270) nimfas válasza bluyoo (#61269) üzenetére


nimfas
addikt

Olyan nincs hogy "de viszont"... Vagy de vagy viszont :-D

Miklosss2012 kolléga miért parázik az Asrock lapoktól? Mi ez a fóbia nála?
Z97 extreme 4 - et néztem ki, mitől kevesebb egy Asus 97-A-tól?

(#61271) bluyoo válasza nimfas (#61270) üzenetére


bluyoo
nagyúr

De olvashatod hogy mégis van! :P
Az első két kérdésedre én honnan tudjam a választ? De gondolom rossz tapasztalata volt a márkával, vagy szimplán nem szimpatikus neki. Van elég gyártó és lap, hogy válogatni lehessen.
"Z97 extreme 4 - et néztem ki, mitől kevesebb egy Asus 97-A-tól?" Nincs PCI slot. :DDD Ahol hirtelen megnéztem 2év kiskergari. Mondjuk szerintem a segédprogramok terén is jobb a Z97-A, és nekem az UEFI-je is jobban tetszik.
Mindkettő elég jó vételnek számító, középkategóriás tuninglap.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#61272) BomiBoogie válasza nimfas (#61270) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Javaslom nyelvtannáci éned fejlesztését. :K ;]

A "deviszont" most már elfogadott.

(#61273) MiklosSaS válasza nimfas (#61270) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Azert van egy a "para" meg "fobia" mivel annak idejen volt egy Z77-es Extreme6-os alaplapom amivel sokat szivtam. Maga a lap felepitesevel nem is volt gond, de a BIOS az valami extrem negativ volt. Rengeteget tudnek meselni, de inkabb nem teszem...mert ez az en velemenyem.

Akkor megfogadtam hogy minimum 4 evig nem nyulok Asrock lapokhoz. Ebbol mar mindjart letelt 2. :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61274) bluyoo válasza BomiBoogie (#61272) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"nyelvtannáci" :C De "deviszont" vagy "de viszont"? Szerintem az utóbbi! :D

(#61273) miklosss2012
Ha tovább fogadkozol a végén kifogysz a márkákból! :DDD

Bazinga!

(#61275) BomiBoogie válasza MiklosSaS (#61273) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Rengeteget tudnek meselni, de inkabb nem teszem...mert ez az en velemenyem.

Pedig a te szavadra hallgatunk, nagy Sas! :D

Amúgy lehet, hogy azóta az ASRock BIOS-ok is fejlődtek, elvégre most már két generációval arrébb tartunk.

(#61274) bluyoo
Most "deviszont" a helyes. :K

[ Szerkesztve ]

(#61276) csucsbicep válasza BomiBoogie (#61275) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Tény, hogy fejlődtek és egyre jobbak is, de összességében szerintem még mindig szeszélyesebbek összességében, mint mondjuk az Asus lapok. Nálam biztosan.
A Z87 Extreme4-et, amikor betettem a házba nem indult el, mert valamelyik távtartó nem tetszett neki, amivel a korábbi Asus simán ment.
Amikor meg először beléptem a Biosba: ez meg mi? Szóval, a Gryphon után neked is fapadosnak tűnne, bár ettől eltekintve használható.

(#61277) MiklosSaS válasza bluyoo (#61274) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Megvan ennek is a veszelye...azert kell osszeszedni magunkat es hamar legyartani az alaplapokat....

(#61275) BomiBoogie: :D

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61278) PAtr0n válasza csucsbicep (#61276) üzenetére


PAtr0n
addikt

Nem indult el egy távtartó miatt? Akkor ezek szerint valamelyik testpont nem okés neki. Erre a megoldás, hogy szépen szigetelős alátéttel kell lecsavarozni. Amúgy szeszélyes egy lap, de az érdekes, hogy full load alatt semmi gyíkja. Indulásnál problémázik általában, sőt, nekem a Xonar DX hangkarira néha kitol akkora rózsaszín zajt Win7 indító hang helyett, hogy csak lesek. De már rég csinálta. Szóval hisztis a drága, ettől függetlenül árában nagyon jó választás.

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#61279) csucsbicep válasza PAtr0n (#61278) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ez már régen volt, megoldottam, azóta más lapom van.

(#61280) nimfas válasza BomiBoogie (#61272) üzenetére


nimfas
addikt

Akkor elég fura olvasni látni.... Deviszont.... brrrrr....

Ettől csak a tv-ben rádióban hallható BA-BE, BAN-BEN helytelen használata borít ki jobban.... Legszívesebben péklapáttal basznám tarkón őket ;] Így 37 után nem akaródzik új nyelvtani szóhasználatot felvenni... :D

Akkor barátkozzak az ASUS alternatívával inkább, jelenleg egy kb 6 éves Giga P35CDS3R lapot gyűrök, semmi bajom a GIGA-ASUS lapokkal, csak a Z77 Extreme 4-es Asrock-ról sok jót olvastam itt, sőt az ajánlott lapok közt is szerepelt, csak ezért kérdeztem, hogy mi a szitu az új deszkákkal.

(#61281) nimfas válasza nimfas (#61280) üzenetére


nimfas
addikt

Asus Z97-A
Hang: Realtek® ALC892 8 csatornás nagyfelbontású hangkodek

Asrock Z97 Ext. 4 (azért van ahol 3 év garival adják, nem? ;-))
Hang: 7.1 CH HD Audio with Content Protection (Realtek ALC1150 Audio Codec)

PCI.... hát igen, ezt pl. nem vettem észre :D
Van ugyan egy hangkártyám, de most sincs a gépben... és csak a rajta lévő firewire 400-as csatlakozó miatt volt benne, digi kamera videó átvétel miatt.... szóval igazán nem létkérdés...

Mi a helyzet a hangchip-el? Mindig az újabb 1150-et ajnároztátok. Erősítőre van kikötve a hang, digitális jellel, jelenleg RCA, de ahogy nézem az kikopott az alaplapokról, de sebaj, van az erősítőn optikai bemenet is.

Ilyen esetben számít egyáltalán hogy 892 vagy 1150-es a chip? Vagy az csak az analóg jel miatt nem mind1... úgy értem zaj miatt... (Néha füles is van bedugva a gépbe....)

Előre is köszönöm!

(#61282) PAtr0n válasza nimfas (#61281) üzenetére


PAtr0n
addikt

Természetesen előrelépés a 1150-es hangkeltő a 892 után, fejhallgató erősítő is van a lapra téve ezt az előlapi kábel bedugásával tudod kihasználni. Elég meggyőző a teljesítménye amúgy, én mondjuk nem voltam elájulva tőle egy Xonar DX után, de aki valami fos hangkariról vált, annak ez a chip megváltás.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#61283) nimfas válasza PAtr0n (#61282) üzenetére


nimfas
addikt

Bassz... letelt az idő... :D

Asus:
Merevlemez csatlakozó: 4 db SATA3 (6 Gbit/s)
1 x SATA Express port

Hátsó panel csatlakozó:
4 db USB 3.0, 2 db USB 2.0,

Asrock:
Merevlemez csatlakozó: 6 db SATA III (6Gbit/s)
1 x SATA Express port

Hátsó panel csatlakozó:
6 db USB 3.0, 2 db USB 2.0

Tehát a mérleg:
Asus +2 db PCI
-2 USB 3.0
-2 SATA3
+ 2800 Ft ;-)

Mindkettő 3 év garis a "víz" boltban :)
Hát nem tudom.... fel vagyon adva a lecke.... :W

(#61284) Ottó58 válasza nimfas (#61281) üzenetére


Ottó58
senior tag

"Mi a helyzet a hangchip-el? Mindig az újabb 1150-et ajnároztátok." legtöbbször azért, mert ASRock lapon van, ha más lap hangkeltője, akkor simán elfogadottnak tekintik néhányan, paramétereiben megegyezik a DX-el
Nekem is ez van, én már írtam, mindenképp előrelépés.
(662-es óta minden lap hangkeltőjével rögzítek egy bizonyos zenerészletet, ugyanarra a kazettára és ugyanazzal a magnóval (Pio CT-737markII).

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#61285) PAtr0n válasza nimfas (#61283) üzenetére


PAtr0n
addikt

Igazából szerintem itt már csak tényleg az a kérdés, hogy kell e a jobb hangkeltő. A többi paraméter egy átlag usernek elhanyagolható. A több PCI ma már nem létkérdés, én pl. egyet se használok, csak a Xonar DX-nek egy Pcie x1-t. Sata portból szerintem bőven sok még 4 is, szóval ez se lényeges.
Asus-t jobban szeretik tuning berkekben, de az Asrock se szégyenkezhet, egyedül a kicsit bugos BIOS-a az ami visszatarthatja a vásárlót, de az is túl van kicsit lihegve Asrock hater-ek által.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#61286) nimfas válasza PAtr0n (#61285) üzenetére


nimfas
addikt

Jelenleg 3 winyó van a gépemben, 1 DVD író... és egy SSD... ez 5 eszköz :) Tehát a 4 nem sok :)

Jó... ha új gépet veszek előbb-utóbb normalizálom a winyók számát max. 2-re... a többi megmarad archiválásra.

Én sem használok semmi bővítőkártyát, de ha mégis kéne akkor az Asrock-al meg lennék lőve...

Mindkettőben ua. az Intel LAN van... tehát igazán tényleg a hang és a pci igény dönt. Nem vagyok egyik márka rajongója sem, volt több Giga, Asus lapom is. (Biostar azért nem :-)))) De nem zárkózom el az Asrock-tól mint márkától.

(#61287) atilla100


atilla100
tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni? Itt vannak a kérdésekre a válaszok. Sok lapot megnéztem de nem tudok dönteni. Köszönöm előre is.

1. Mennyit szánsz az alaplapra?
15-20e Ft között /akár többet is ha megéri/
2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
Intel G840 (LGA1155), WD320Gb Sata 2 winchester, 4GB DDR3 1333Mhz RAM,
3. Milyen méretű lapot szeretnél?
Nagy álló házam van, tehát akármelyik szóba jöhet, habár én inkább ATX-et választanék a sok bővíthetőség miatt.
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
USB3, Sata 3, integrált videókártya,
5. Milyen a monitorod csatlakozása?
RGB, de fogadja a HDMI-t is.
6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
Igen, később mindenképp egyenlőre egy lapot vennék egy normális halk táppal. Nagy tuningot nem szeretnék, csak egy ssd-t később és egy Sata3-as HDD-t. Majd idővel egy I3-as processzort....

Üdv.:Attila

(#61288) bluyoo válasza atilla100 (#61287) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Miért a régebbi LGA1155? A G840-et és az I3-akat sem lehet tuningolni.
Az iGPU már a CPU-ban van szóval attól függ mit kapsz, a lap a kimenetet szolgáltatja.

Bazinga!

(#61289) atilla100 válasza bluyoo (#61288) üzenetére


atilla100
tag

1150 jobb lenne? amúgy ennyire régi lenne az 1155? Te pl milyen lapot ajánlanál?

(#61290) bluyoo válasza atilla100 (#61289) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát ha még nincs meg a CPU (vagy nem olcsó használtat akarsz) akkor igen LGA1150-es deszkát vennék!

Bazinga!

(#61291) Pete55555 válasza atilla100 (#61289) üzenetére


Pete55555
addikt

Annyira nem régi, de azért mégis...
Ha jól sejtem úgy akarod, hogy a mostani procid belemenjen, akkor pedig egy 77-es deszka kéne neked.
Azt kell eldöndeni kell-e később tuning/mire használod a géped.
Ha elég az i3, akkor egy B75-ös deszka is jó lenne, mellé valamilyen ivy i3-as később.
Ha tuningolni akarsz, akkor Z77-es lap kell, és később i5-öt veszel, pl 2500k.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#61292) marco0007


marco0007
tag

Sziasztok! Valaki segítsen nekem kérem. Nem igazán látom át, hogy mi a különbség ezek között az alaplapok között!
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#61293) bluyoo válasza Pete55555 (#61291) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hirtelen ránéztem a B75, Z77-es lapokra egy üzletben és csak csodálkozok hogy mindkét esetben Asus a legolcsóbb! Ez nem jellemző a gyártóra! :DDD
Asus P8B75-V
Asus Z77-A
Viszont ha LGA1155 akkor egy szorzózáras I5 vagy I7 alá is megérheti egy Z77-es (már vannak olyan olcsók).

Bazinga!

(#61294) bluyoo válasza marco0007 (#61292) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Az R2.0 azt jelenti hogy egy felülvizsgált, újabb, általában jobb kiadás.
A három deszka közül egyértelműen a M5A97 EVO R2.0 -ő a legjobb, főleg annyiért. Itt már pl. jobb tápkört is kapsz.
Az Asus honlapján össze tudod őket nézni [link].

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#61295) marco0007 válasza bluyoo (#61294) üzenetére


marco0007
tag

ok ok köszi!:)

(#61296) rudii


rudii
tag

Sziasztok! :)
Egy INTEL Core i5-4670K 3.40GHz milyen alaplapokat ajánlanátok? : O
Válaszok előre is köszi. :R

(#61297) atilla100 válasza Pete55555 (#61291) üzenetére


atilla100
tag

Igen úgy szeretném de ha jobb választás lenne az 1150-es foglalat akkor akár váltanék is. Későbbi tuningot csak minimálisan hajtanék végre. Akár egy kis játékra majd (de ahhoz kell majd az alaplapi videón kívül egy rendes) de suli miatt CAD modellezésre (Catia V5) illetve filmezésre. Gyakran egész nappal megy a gép így olyan tuningot szeretnék elsősorban majd amellett a gép csendes, de mégis erős. (Vízhűtést nem szeretnék) Tudsz ajánlani lapokat nekem? Későbbi tuning annyi lenne hogy pl ha most 1150-est venék akkor a pénz miatt csak egy I3-ast tudnék bele venni ezt esetleg később cserélném I5-re, perpill HDD-t vennék bele de ősszel szeretném majd SSD-vel is bővíteni.

(#61298) csucsbicep válasza rudii (#61296) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Mennyi a keret?

(#61299) rudii válasza csucsbicep (#61298) üzenetére


rudii
tag

40 körül a plafon, de azért jöhet több lehetőség. Ha van olcsóbb is ami kihatja. :) De ha INTEL Core i5-4670K 3.40GHz 1150 (55k ft) árkategóriában más processzor ajánlanátok azt is szívesen veszem. ;)

(#61300) csucsbicep válasza rudii (#61299) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Tuningolni szeretnel?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.