Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88001) Sev!er válasza palfitom (#87997) üzenetére


Sev!er
aktív tag

Köszönöm a választ! Néztem még egyébként az Asus rog X470-f lapot is. Ez már egy kicsit drágább mint a prime. Megérné a felárat? Mindenképp Asus lapban gondolkozok, tehát vagy a prime vagy ez.

Ja és az általad említett memóriákat egyik lap listájában sem találom. Vagy valamit nagyon félrenéztem.

Köszönöm!

(#88002) palfitom


palfitom
félisten

(#87999) Alcsi69
Ahogy írtam már: "értelmes fesszel be lehet vállalni akár a Mortarral is" - Tehát ha nem akarod az utolsó MHz-et is kifacsarni a 2700-ból, akkor mehet a Mortar. Az X470 Gaming Plus VRM-je erősebb (4 vs. 4x2), ezért ha belefér a keretedbe, akkor hajrá!

(#88000) Nyakk
Igen, mehet a 8400 alá a B360 Pro4

(#88001) Sev!er
Az X-es procikat nem igazán éri meg piszkálni, tuningolni, hisz az XFR2 és a PBO elintézi az optimális (magas) órajeleket, ezért szinte mindegy melyik X470-est teszed alá.
(Egyébként az X470-F is 6 fázissal operál.)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#88003) Sev!er válasza palfitom (#88002) üzenetére


Sev!er
aktív tag

Köszönöm! És az általad említett ramok akkor belemennek a prime-ba és a 470f-be is?

(#88004) palfitom válasza Sev!er (#88003) üzenetére


palfitom
félisten

Tuti-biztos csak a QVL!
Ugyanakkor a Zen+ már nem annyira válogatós, így nagyon nagy eséllyel az ajánlott ramok minimum 2933 MHz-en fognak futni. (ha gond van, akkor még mindig ott van a 14 napos elállási jog...)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#88005) Alcsi69 válasza palfitom (#88002) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Végül is maradok inkább a 2600 és Mortar kombóval, és marad még pénzem egy jó hűtésre is. :K

(#88006) Nyakk válasza palfitom (#88002) üzenetére


Nyakk
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget!
Van még egy utolsó kérdésem. Közben kiderült, hogy az i5-8500 (3GHz-es) csak 700Ft-tal drágább, így az jobban tetszene neki. Az is mehet az Asrock B360 Pro4-be? :B

Éjszakás vagyok, ezért nappal nem tidok fórumozni, csak éjjel.

(#88007) palfitom válasza Nyakk (#88006) üzenetére


palfitom
félisten

Persze, mehet. :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#88008) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok, asztali konfiggal, Ryzen-el szemezgetek, ár/értékben nagyon jónak tűnik. Érdemes most egy ASROCK Fatal1ty X470 Gaming K4-be beleugrani, vagy várható a közeljövőben újabb AMD chipset ?

Ráérős a vétel, lehet most is, lehet karácsony is, esetleg január első heteiben a beragadt karácsonyi készlet még akciósabban megcsípve.. ?

Szóval, kinél van kristálygömb, mit láttok ? :) Tudom örök időtállót úgysem kap az ember ebben a műfajban, de azért jó lenne jól dönteni chipset téren.

Köszi :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#88009) Milka 78 válasza Dißnäëß (#88008) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Karácsonyig semmi újdonság nem fog jönni. A K4-egy nen nincs manuális llc ami macerás oc alatt. Ha nem akarsz űber tuningot akkor okés, máskülönben Asus PRIME X470 Pro vagy MSI X470 Gaming Pro esetleg ha van rá manióka akkor Gaming Pro Carbon.

(#88010) Lesliegold


Lesliegold
tag

Sziasztok,

Elnézést az offért, kérem irányítsatok útba, ha nagyon rossz helyen vagyok. Van egy MSI 785GM-E65 lapom és egy phenom II X840 procim. Egy jó fél éve az alábbi jelenséget vettem észre:
Ha elmegyünk otthonról és áramtalanítom az elosztót és így a gépet, akkor miután hazajövök, és újra feszültség alá helyezem az elosztót és így a gépet is, kb 20 perc kell, mire a monitoron kép lesz. Ha nem történik teljes fesz.mentesítés, mindíg azonnal kép van a monitoron és látom a bebootolást. Ezt produkálja dedikált VGA mellett is, és a lapba integrált VGA mellett is. Ez a lap elöregedését, alaplapi kondik kiszáradását jelenti? Thx!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3

(#88011) Darkviper


Darkviper
csendes tag

Sziasztok alaplap vásárlást tervezek és sokat nézelődtem de végűl 2 lap ár/érték aránya fogott meg leginkább
melyik lenne előnyösebb a számomra ha nem tervezek különösebb oc t de ugyanakkor a kinézet számít (az MSI jelenlegi ára miatt felé húzok de nem tudom rossz döntés lenne azt választani vagy sem).
ASUS ROG STRIX X370-F GAMING
MSI X370 GAMING PRO CARBON

a proceszorom ez lesz AMD Ryzen 5 2600X (de tervezek majd később 1 ryzen 7 esre váltást)
ram:G.SKILL TridentZ 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz F4-3200C16D-16GTZR
VGA:gtx 1080 msi vagy geforce még nem döntöttem el
Táp: Rampage 850W RGB-850 RGB 24503
m.2 es SSD lesz még ehez és 1 3TB os HDD

[ Szerkesztve ]

(#88012) Darkviper válasza Darkviper (#88011) üzenetére


Darkviper
csendes tag

Ami még szintén jó választásnak tűnik a GIGABYTE GA-X470 AORUS ULTRA GAMING .

(#88013) Mercutio_ válasza Dißnäëß (#88008) üzenetére


Mercutio_
félisten

Karácsony után leltároznak, aztán januárban áremelkedés szokott jönni...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#88014) nubreed


nubreed
veterán

Sziasztok!

AMD Ryzen 2700X -hez keresek alaplapot. Utána néztem, hogy mi a különbség az X470 és B450 chipset között, és szerintem nekem nincs szükségem az X470 -re, nem tervezek SLI/CF-t de tuningolni szeretném, amennyire lehet a cpu-t, egyelőre léghűtésen. Maximum 50.000 -et költenék az alaplapra, wifi nem kell!
Nekem az ASUS eddig is bevált de nem vagyok márkabuzi, de azért megnézném, hogy ennél a gyártónál is mi jöhet szóba, meg a többinél, a lényeg, hogy hosszútávra tervezek, megbízható alaplap kéne, amivel kényelmesen lehet tuningolni és stabil.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#88015) Milka 78 válasza Darkviper (#88011) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Miért akarsz X370-et amikor nem lesz oc?
Inkább vegyél MSI X470 Gaming Plust a hosszabb terméktámogatás miatt és a XFR2&Precision Voost Overdrive is jobban kezeli/többet hoz ki a prociból.
X370-et akkor vennék ha manuálisan koppra húzom a procit,mert úgy a termék támogatáson kívül semmi előnye sem lesz az X470-nek.
Az X370-hez meg kell kérni bios frissítést,mert el sem indul a 2xxx-es Ryzenel a lap.

[ Szerkesztve ]

(#88016) Dißnäëß válasza Milka 78 (#88009) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Értem. Ez az ASUS nagyon jó tipp, köszi. :R Húzva lesz a CPU. :R

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#88017) Dißnäëß válasza Mercutio_ (#88013) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Köszi Merci :)
EK ;)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#88018) Milka 78 válasza nubreed (#88014) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha az OC előkelő helyen áll akkor az Asus,Asrock,Giga ki is esett, mert butított a biosuk.
Asrock nincs manuális LLC, Asrock nincs fix fesz csak offset cpu vcore (esetleg Ryzen Master/szoftveres OC), Giga sem fix fesz se manuális LLC...tehát így nem lehet kimaxoni a procit/korlátozott oc képességeik vannak.
Az MSI az egyetlen amiben minden megvan. Ebben az árkategóriában az MSI X470 GAMING PRO-t ajánlom vagy rádobsz egy kicsit és MSI X470 GAMING PRO CARBON.
Alternatívaként még az Asus X470 Prime Pro ami említhető, jó kis deszka viszont meg kell szellőztetni rajta a vrm részt, mert kicsit melegedős fajta.
Ha nagyon low costban gondolkozol akkor akkor mehet az MSI MSI B450 TOMAHAWK, de az most hiánycikk és az egyszerűbb vrm kialakítása miatt az jobban is melegszik, de perpill ez a legjobb B450-es deszka.

[ Szerkesztve ]

(#88019) Dißnäëß válasza Darkviper (#88012) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Igen, ez is jó. Főleg olyat keresek, amin minél kevesebb USB2 port van. (Mert minek).
Egyébként nubreed-hez hasonlóan kutatok én is, szóval ha CPU tuning a célom levegőn, de semmi Crossfire, lehet nekem is elég a szolídabb B-s chipset ? :F *fejvakar* Megoldódott egy friss hsz-el, maradok X vonalon. Köszi mindenkinek !! :R

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#88020) Milka 78 válasza Dißnäëß (#88019) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Azért még leírom...
Nem, csak ha helyén kezeled a dolgokat. Ha a tuning a célod akkor ne a lapon spórolj. Okés ha jó fajta procit fogsz ki akkor simán lehet egy Tomahawk-ban tuningolni és van hogy 4.2- is összejön bennük, de azért azt ne felejtsük el, hogy a B450-en sokkal egyszerűbb vrm rész van amiknek szerényebb képességeik vannak és sokszor 4-4.1 ghz-n vége a mókának, mert a proci túl sok feszt kér és a vrm már nem bírja a tempót.
Tehát a B450-ben lehet tuningolni ha helyén kezeled a dolgokat, de ne egy 20-30 ropis lapba akarjunk már kimaxolni egy procit :N .

(#88021) Dißnäëß válasza Milka 78 (#88020) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Igazából nem tuningrekordra vágyom, csak szeretnék úgy elég combosan meghúzni egy 200GE-t vagy Ryzen3-ast és utána kiagyalni, jó-e úgy nekem, vagy menjek fentebb CPU-ban. Később viszont mennék fentebb ígyis-úgyis, jan-feb körül, fene se tudja. Meglátjuk. Szóval az erős lap nekem ok indulni.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#88022) Milka 78 válasza Dißnäëß (#88021) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mondjuk egy 200ge-t rommá tudsz húzni egy B450-be is, itt inkább a 2600 és főként a 2700-ről van szó.
Ha nincs ilyen tervben akkor a fent említett Tomahawk vagy akár egy MSI B450 GAMING PLUS is megfelel.
Hozzáteszem egy jó minőségű, erős lap sosem kidobott pénz :)
Na látod ezért kéne a téma-összefoglaló/jobb felső sarokba megjelölt módon feltenni a kérdést, mert így csak tippelgetünk, márpedig a procihoz és annak felhasználáshoz ajánlunk lapot és ehhez választunk memóriát ;)

[ Szerkesztve ]

(#88023) Dißnäëß válasza Milka 78 (#88022) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Értelek, de nálam akkor kapásból 2 proci jön szóba :D Hát egyébként jogos, igen, de ha így is válaszoltok.. :U
(Amit nagyon értékelek és köszi a tanácsokat) :K :R Ez eldőlt.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#88024) nubreed válasza Milka 78 (#88018) üzenetére


nubreed
veterán

Köszönöm!

Tehát akkor az MSI X470 Gaming Pro -n rendesen meg van oldva a vrm -ek hűtése, nem kell attól tartani, hogy megfőlnek?

Mit jelent az, hogy a B450-es alaplapokon butított a BIOS? Nagyon rég nem követem figyelemmel az AMD vonalt, ezért kérdezem (viszont nekem most az Intel túl drága és nem éri meg a felárat). Miben szenved hátrányt egy B450-es alaplap egy X470 -hez képet mondjuk tuning szempontból?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#88025) Milka 78 válasza nubreed (#88024) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Jobban megoldott mint egy B450-nél, de persze egy Gaming Pro Carbonon mégjobban.

Őőő...szerintem gyártónként felsoroltam a butításokat az előző h.sz-be amit neked írtam igaz kis hibával (Asus nincs fix fesz csak offset oc) ;)

[ Szerkesztve ]

(#88026) ashamp


ashamp
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, az alábbi témában. Zeneíráshoz / zeneszerkesztéshez vásárolok PC-t, esetleg némi játék is szóba jöhet. A fő program amit használok az Ableton Live, ami a HT-et nem kedveli, ehhez jönnek hozzá a különféle pluginek. Fontos, hogy a CPU szorzózármentes, viszont tuningolni nem szeretném, kizárólag a nagyobb alap órajel miatt választottam a "K"-s verziót. Ergo nem ragaszkodok a Z chipsethez. (Nem a legmegfelelőbb topic, de megkérdezném a tapasztaltabbakat, erre a célra milyen processzor jöhet még szóba, mi javasolt, esetleg lehet-e gyengébb / olcsóbb CPU erre a célra, illetve az AMD szóba jöhet-e?)

1. Mennyit szánsz az alaplapra?

45e Ft, erősen indokolt esetben akár több is.

2. Milyen hardverek alá szeretnéd?

CPU: Intel i5-8600K (ha mást javasoltok, akkor nyilván az alá...)
RAM: HyperX Fury 2x8GB DDR4 2666MHz, CL16
Tárhely: SSD (nem tudom még milyen, valószínűleg m.2, de az sem baj, ha más) + HDD
VGA: 1050Ti vagy 1060 6gb. Később szeretném megvenni, ezért fontos, hogy az alaplapon legyen HDMI csatlakozó a monitor miatt.

3. Milyen méretű lapot szeretnél?

ATX a szellősebb elrendezés miatt szimpatikusabb, de szóba jöhet microATX is.

4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)

A fentebb leírt konfighoz szükséges bővítőhelyek, ezeken kívül sok USB a külső hangkártya és MIDI kontrollerekhez, esetleg USB-C.

5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?

HDMI a monitor miatt - bocs, ha nem ide kell írnom... :)

6. Szeretnél tuningolni vagy nem?

Nem szeretnék, a szorzózármentes procit csak a magasabb órajel miatt választottam.

7. Használt, vagy új alaplap?

Új

8. Fontos e a lap kinézete (színe,design,rgb,...)

Nem

+1: Esetleg szeretnél CF/SLI-t?

Nem

Érdekelne a CPU, RAM egyéb dolog is, ezért találkozhattok hasonló jellegű kérdéssel tőlem más topikban is... :)

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#88027) nubreed válasza Milka 78 (#88025) üzenetére


nubreed
veterán

Ja igazad van, fáradt vagyok, most elolvastam figyelmesebben a hsz-edet. :) Köszi mégegyszer, szimpatikus alaplap. Majd még RAM -ot kell találnom hozzá.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#88028) Milka 78 válasza nubreed (#88027) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha nem akarsz semmi extrát akkor most a GSkill Aegis 3000-et viszik nagyon,de a HyperX Predator 3200 is kedvelt.
A Ryzen 2-es topicban segítenek és vsn egy qvl az összefoglalójukban is :K

(#88029) Milka 78 válasza ashamp (#88026) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Asrock Z370 Killer SLI kijön ennyiből és egy oc-s 8700k-val is (viszont egy i9 alá sanszosan kevés lenne)tehát van benne még lehetőség.
Szerintem a memória is okés lesz bele,de az alaplap gyártó oldalán van egy memory qvl nevű dokumentum. Arra vetnék egy pillantást.
Szívem szerint még megemlíteném a Z390-ből az MSI MPG Z390 GAMING PLUS-t, de annyira friss termék és annyira nincs vele tapasztalat,hogy ki sit lutri.

(#88030) ashamp válasza Milka 78 (#88029) üzenetére


ashamp
csendes tag

Köszi a választ!
Tök jó, azt sasoltam én is. ASRock Z370 Extreme 4-et néztem még, 49 ezer. Ez még belefér... Sok helyen hasonlítják össze ezt két lapot több másikkal együtt, és az utóbbit hozzák ki győztesnek. Ennyivel jobb lenne? Vagy elenyésző a különbség? Esetleg valami személyes tapasztalat vele, megbízhatóság ilyesmi? :)

(#88031) nubreed válasza Milka 78 (#88028) üzenetére


nubreed
veterán

Megnéztem a QVL listet is, de az MSI X470 Gaming Pro honlapján sokkal nagyobb a kompatibilitási lista:
[link]
Remélem amit itt írnak, tényleg megfelel a valóságnak, és ezek a RAMOK 100%. hogy mennek ebben az alaplapban.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#88032) goboc78


goboc78
tag

Sziasztok!
Tervezek egy új asztali Pc -T
Intel-ben gondolkodom I5 8600K procival
Mindenképp Asus lappal .
Mi a véleményetek a processzorhoz Asus Prime Z370-P ,Asus Prime Z370-P 2 ,
Asus Z370-A Alaplapok valamelyike
Memória :16 GB Kingston Hyper X Predátor 2400Mhz CL12-s,vagy 16 GB Corsair Vergeance 2400 Mhz CL14.Mindkettő 2×8GB-os
Tápegység Chieftec ECO 600W GPE-600S ,vagy Chieftec Smart 600W GPS-600A8
Processzorhűtő Be quiet! Pure Rock Slim BK008
Videokártyát egyenlőre később
Sapphire RX580 4GB GDDR5 Nitro+ 11265-07-20G
Válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#88033) Nyakk válasza palfitom (#88007) üzenetére


Nyakk
csendes tag

Köszönöm szépen a türelmedet, és a sok segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

Éjszakás vagyok, ezért nappal nem tidok fórumozni, csak éjjel.

(#88034) Milka 78 válasza ashamp (#88030) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az Extreme 4 best buy csak az ára miatt nem mondtam :K

(#88035) Milka 78 válasza goboc78 (#88032) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ezek közül a Z370-A bár ennyiért az Asrock Z370 Fatal1ty K6 jobb választás vagy olcsóbban az Extreme 4.
Memóriából 3000mhz-t válassz az a 2400-as hurka, hiába alacsony a cl és az alaplap gyártólyának a memory gvl--jéből válassz memóriát.

(#88036) Dißnäëß válasza Milka 78 (#88025) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Jó reggelt ! :)
Asus nincs fix fesz csak offset oc

Mivel szintén zenész volnék, jó még nekem ettől komolyabb OC-re az Asus ?

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#88037) Dißnäëß válasza Dißnäëß (#88036) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Második mondat dőlten, idézem. Reggel van, bocs.. :D :(((

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#88038) goboc78 válasza Milka 78 (#88034) üzenetére


goboc78
tag

Köszönöm a szakértő válaszod :R

(#88039) Milka 78 válasza Dißnäëß (#88036) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Offsettel szerintem nem lehet kimaxolni a procit, legalábbis sokkal macerásabb,de ez csak az X470 Prime Pro-tól lefelé van így.

(#88040) #59036672


#59036672
törölt tag

Jó lehet a Z390 ASUS ROG Maximus XI Hero?

(#88041) Dißnäëß válasza Milka 78 (#88039) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:R :R :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#88042) Milka 78 válasza #59036672 (#88040) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Fene sem tudja, de 4+2 valós fázisos deszka szerintem a régi Apex-ed tud annyit.

(#88043) wassabi11


wassabi11
aktív tag

Sziasztok.

Használtan lenne ez a 2 lap, melyik éri meg jobban 7 mátyás lenne az ár különbség az asus a drágább...

Asus Prime Z370-A
Asrock Z370 Extreme 4

(#88044) Milka 78 válasza wassabi11 (#88043) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Extreme 4 egyértelműen.

(#88045) palfitom


palfitom
félisten

Milka segíts légyszi!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#88046) Milka 78 válasza palfitom (#88045) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mi a kérdés? Minden 300 Asrock deszkánál annyit lehet lefoglalni az igp-nek, de kb olyan ez mintha a fingot reszelnénk/ zéró értelme van ennél többet adni neki. A HD 6450-em vígan elvolt 512mb-al is és multimédiás használatra makulátlan máig,márpedig az igp sem tud többet.

[ Szerkesztve ]

(#88047) palfitom válasza Milka 78 (#88046) üzenetére


palfitom
félisten

Köszönjük! :R

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#88048) nubreed válasza Milka 78 (#88028) üzenetére


nubreed
veterán

Ezen videó szerint nem igazán éri meg túlhajtani a Ryzen 2700X -et, lehet, hogy inkább leteszek erről, én most biztos nem fogok vízhűtésbe beruházni és szintén a videó szerint, többet profitál a gyorsabb memóriából a Ryzen 2700X. Ebből kiindulva, ha tehát már nem annyira szempont a CPU tuningolása, gondolom akkor már szóba jöhet egy B450 -es alaplap is, nem kell attól félni, hogy megfőlnek a vrm -ek. Akkor melyik B450 -es lenne ajánlott, az Asus vagy MSI műhelyéből? Inkább akkor keresek Samsung B-Die chipes ramot és arra költök, mint egy drágább alaplapra (tudom, hogy ez sem garancia, hiszen 3 Ghz felett minden tuningnak számít, de nagyobb az esélye).

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#88049) Lacc válasza Milka 78 (#88039) üzenetére


Lacc
aktív tag

Hali, az Asus X470 Prime Pro (javasoltad), nekem tetszik az alaplap :R , de a korites hozza eleg fapados, csak az alaplap, 1db shield, 1db sli, 2db sata kabel, es a manul/cd lemez kombo van hozza.
Anno 5 eve az Asus a kozepkategorias alaplaphoz tobb kiegeszitott adott.

(#88050) varmi2 válasza Lacc (#88049) üzenetére


varmi2
nagyúr

Milyen más kiegészítőre vágysz? a sli híd is felesleges.99% hogy sosem lesz kibontva.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.