Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) djg válasza jim bcs (#45988) üzenetére


djg
aktív tag

A táp az hibátlan, hidd el. :) Ez minőségi, nagyon ajánlott volt a megfelelő topicban és ahogy irtam az egyik legjobb belsős. És azt is irtam, hogy 80 plusz-os :)

(#46002) stefyY


stefyY
őstag

...no és ez: MSI FM2-A75MA-P33? :U

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#46003) Trebron09 válasza Mahrenburg (#45969) üzenetére


Trebron09
őstag

:C

Jöhetne összerakni is a cuccot: [link]

;] :P

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#46004) Kagemusha#9 válasza Kagemusha#9 (#45989) üzenetére


Kagemusha#9
csendes tag

Még egy kis változtatás:
1. Az alaplap+processzor kombóra kb. 35ezrem van (max. 40ezer, de az sajna a legvégső határ), az árakat nézegetve így a lapra marad 16ezer (max. 21ezer, mint legvégső határ... szegény az eklézsia, na!)
2. 4 GB DDR3 1066 MHz RAM lenne benne (több minek, az oprendszer úgysenem kezelné le...) és NVidia Quadro FX 1700-as VGA, a CPU egy AMD A6-3670 lenne.
3. Tuningolni nem akarok, egy stabil, viszonylag sokáig használható gép kellene.
4. Értelemszerűen SATA, USB kell legyen benne, mint minden mai gepezetben, esetleg egy PATA nem árt (DVD iro), de nem létszükséglet.
5. A monitor változatlan: DELL 2001FP, csatlakozók: DVI, VGA, S-VIDEO, Composite VIDEO, van benne USB HUB is, felbontás: 1600 x 1200.
+1: CF/SLI nem kell

Javaslatok? Előre is kösz, meglehetősen tájékozatlan vagyok a témában!
Asus vagy AsRock vagy MSI vagy Gigabyte? Vagy van még valaki a piacon? Belezavarodok a foglalatokba, meg az összes rövidítésbe...

(#46005) jim bcs válasza djg (#46001) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

hát te tudod én akkor se raknám a gépembe ha ingyen adnák, ha később lesz valami gond ne mondd hogy nem szóltam vagy szóltunk

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#46006) anytime válasza jim bcs (#46005) üzenetére


anytime
őstag

+1

(#46007) jim bcs válasza Kagemusha#9 (#46004) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

AMD A6-3670K Boxed---20k
AMD Athlon II X4 750K---20k

Asus F2A85-M LE---18k
Asus F2A55-M---19k
Asus F2A55-M LK---16k

1600-as memória kellene

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#46008) djg válasza jim bcs (#46005) üzenetére


djg
aktív tag

Ne viccelj már, inkább nézz utána! Mi a bajod vele? Írtam, hogy a legminőségibb belsős... A feltüntetett gyártó csak egy név az oldalán, FSP-től szállítja be a táp lényegi részét! Ha ez a név mond valamit, akkor elhiszed, hogy fizetnél is érte.... Amúgy elmondom, hogy a Corsair se gyárt tápokat, hanem különböző gyártók beleit építi be. Van közepes és csúcsminőségű is és ez az áraikon is látszik.

(#46009) funkygee


funkygee
aktív tag

Sziasztok,

Egy i5-ös gépet szeretnék összerakni, 16G rammal, SSD vel. Milyen alaplapot ajánlotok, nem feltétlen az olcsók közül, jó drivertámogatás fontos, túlhajtás nem fontos, stabil gépet szeretnék grafikai, mérnöki programokra. Lényeges még a minél több garancia is illetve a későbbi bővíthetőség (még több ram). SATA3,USB3,Firewire nem árt.

Köszi, Üdv.

(#46010) jim bcs válasza djg (#46008) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nekem nincs semmi bajom vele mivel nem én fogom használni, a legminőségibb belső az a Seasonic-nál és Enermax-nál kezdődik a többi mind ezek alatt van de ezen nem fogok vitázni, hidd el tudom ki mit matricáz ki kitől veszi a hozzávalót de még mindíg nem tenném a gépembe ez az én véleményem, az előbbi egy tanács és vélemény volt ezen felül hogy te mit raksz a gépedbe a te dolgod te fogsz mellette ülni nem én

a csúcsminőség mint írtam az Seasonic és Enermax ott is megnézheted az árakat ;)

ezen 2 gyártó alatt hogy ki mekkora marketinggel dolgozik az nem ide tartozik, ezeken kívül ha ajánlani kell akkor ok hogy fsp mert azt de ne fsp belest az már régen nem az a minőség mint a gyári fsp, azt meg megint nem kezdem el ecsetelni hogy mi történik azokkal az alkatrészekkel amelyek egy adott gyártó gyártásbeni tűréshatárába nem férnek bele, azok ugyan működnek de nem olyan feltételekkel amilyet a gyártó meghatározott és mi történik? eladják ezzel is kisajtolva az összes profitot, gondolom már kezded összerakni a kirakóst

off vége ez nem a tápos topik

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#46011) jim bcs válasza funkygee (#46009) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Szia!
ha mérnöki és grafikai programokhoz használnád akkor i7,

mennyi a keret a lapra?

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#46012) djg válasza jim bcs (#46010) üzenetére


djg
aktív tag

Oks, off vége. De hidd el, ide jöttem alaplap tanácsért, a megfelelő helyre mentem tápos tanácsért. Ha elfogadom a Ti tanácsotokat, akkor a tápos topicban lévő szakik szavét miért vonnám kétségbe. Te se vennéd jó néven :) Kollégák: vzsryl és Dyno szakértelmére bíztam magam.

Na de off vége, bocsi! :)

(#46013) funkygee válasza jim bcs (#46011) üzenetére


funkygee
aktív tag

Nincs konkrét keret, jó legyen, stabil, jó támogatással, akkor az i5 és i7 is menjen benne jól. Mondjuk 30K.

(#46014) jim bcs válasza djg (#46012) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ha kétségbe is vonnád nem sértődnék meg, ez egy ilyen szakma :) van pro van kontra mikor meik az erősebb, ha akkor ott vagyok akkor is azt mondtam volna mint az előbb, nem fogok se veled se velük vitatkozni :)

bár ha megemlíted nekik hogy mi lenne ha lecserélnéd egy 25-30k-s Seasonic-ra lehet nem mondják azt hogy ne tedd

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#46015) jim bcs válasza funkygee (#46013) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Asus P8H77-V---28k

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#46016) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Üdv!

Kezd körvonalazódni a gép. VGA később kerül bele, addig az IGP dolgozik egyedül. Később mehet duálban egy Radeonnal. mikroATX a cél. Sata3 és USB3 kell. Jöhet a kritika. :)

Alaplap: Asus F2A85-M LE

Ram: 2x2GB, később még kaphat: Kingston HyperX 2x2GB DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu Edition

Processzor: AMD A6 5400K

Táp Chieftec: [link]

Pixel 8 Hazel

(#46017) BomiBoogie válasza TaylorPro (#46016) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tápból inkább Chieftec-CTG-500.

(#46018) TaylorPro
De. Ha viszont már megvan a gép, akkor mit szeretnél? Ez nem a kritizálós topik, hanem a milyen alaplapot vegyek. :U

[ Szerkesztve ]

(#46018) TaylorPro válasza BomiBoogie (#46017) üzenetére


TaylorPro
addikt

Oké, de most ez van. Egyelőre jó nem?

Pixel 8 Hazel

(#46019) Pocok256


Pocok256
veterán

Sziasztok következő kérdésem lenne.
Ehhez a procihoz AMD Athlon II X4 750K, kellene egy olyan alaplap ami a fractal Design Core 1000 -res házba belemegy. Kritérium még, hogy az alaplapnak tartalmaznia kéne még WLAN modult. (a gépbe még egy 7950 -es VGA is menne szóval jó lenne ha nem csuklana össze egy nagyobb kártyától.)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#46020) TaylorPro válasza BomiBoogie (#46017) üzenetére


TaylorPro
addikt

Még nincs meg a gép, csak a táp van meg, mert ezt hagyom meg a régiből. Többi mind kuka. Azért írtam ide hogy az alaplaphoz mit szóltok elsősorban. Lehet hogy A10 megy bele.

Pixel 8 Hazel

(#46021) BomiBoogie válasza TaylorPro (#46020) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Jó lap lesz, de az A10-es procit érdemes választanod. Nézd meg a téma összefoglalót a lap tetején, ott megvan, milyen felhasználásra melyik lapok ajánlottak.

(#46022) Rypejakten válasza Pocok256 (#46019) üzenetére


Rypejakten
addikt

Az Athlon helyenként visszafogná a 7950-et.

(#46023) TaylorPro válasza BomiBoogie (#46021) üzenetére


TaylorPro
addikt

Köszi!

Ha jól látom az Asus F2A85-M és F2A85-M LE közt csak a ram foglalatok száma a különbség. Azért nem árt a négy slot szerintem.

Pixel 8 Hazel

(#46024) BomiBoogie válasza TaylorPro (#46023) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ezt neked kell eldöntened. A 2 is bőven elég mindennapi felhasználásra, már 2x8 GB is felesleges.

(#46025) Pocok256 válasza Rypejakten (#46022) üzenetére


Pocok256
veterán

Igen erre én is gondoltam, de lehet csak 7870 lesz és azt kicsit megrángatva a CPU -t el kéne bírnia.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#46026) Rypejakten válasza Pocok256 (#46025) üzenetére


Rypejakten
addikt

Jobban hangzik. :)
Mennyit költenél lapra?

(#46027) Pocok256 válasza Rypejakten (#46026) üzenetére


Pocok256
veterán

40k nál nem akarnék többet.

Most látom milyen idiótán fogalmaztam az előző kommentbe :D
Szóval 7870 lesz a CPU mellett, és úgy gondoltam hogyha megrángatom kicsit a AMD Athlon II X4 750K -t akkor simán el kéne vinnie a VGA -t.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#46028) jim bcs válasza Pocok256 (#46027) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

olcsóbban kapsz egy csodás FM2-es lapot, bár 38k közelében igazi kincs van Asus F2A85-V Pro

vagy matx Asus F2A85-M Pro

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#46029) Rypejakten válasza Pocok256 (#46027) üzenetére


Rypejakten
addikt

Akkor FM2 fronton két lap jöhet szóba, ami mATX, tuningra is jó, de WLAN egyiken sincs.

ASRock FM2A85X Extreme4-M
Asus F2A85-M PRO

jim bcs: A V-Pro nem férne bele a házába.

[ Szerkesztve ]

(#46030) jim bcs válasza Rypejakten (#46029) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

matx a történet? akkor az általad és általam ajánlott Asus F2A85-M PRO lesz a tökéletes választás és doszt elég, én amúgy is matx és itx párti vagyok

ok látom már, az 1000-sen áthaladt a szemem ;)

50k alatt én nem tudok olyan lapról amin lenne wlan :F, ha annyira kell neki akkor megoldja pci foglalatossal vagy usb-el nem egy ökör ár

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#46031) Pocok256 válasza jim bcs (#46030) üzenetére


Pocok256
veterán

Hát akkor megteszi egy wlan stick 2k ért ezen akkor ne múljon :)
Az ASRock FM2A85X Extreme4-M az ára miatt sokkal szimpatikusabb :D

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#46032) jim bcs válasza Pocok256 (#46031) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

úgya de jól látod :K

megveheted, de az Asus egy picit jobb azért is drágább és ha belefér a keretbe akkor szerintem a jobbat vedd, egyébként ellennél az ASRock-al is

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#46033) funkygee válasza jim bcs (#46015) üzenetére


funkygee
aktív tag

Még egy kérdés, egy ilyen gépet mATX méretben összerakni érdemes? Nem lesz túl kicsi hűtés meg ilyesmik miatt?

(#46034) jim bcs válasza funkygee (#46033) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

igen érdemes egy vga alá még célszerűbb is,

dehogy lesz

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#46035) RedCat


RedCat
senior tag

Sziasztok!

Adott egy HTPC konfig: Gigabyte h67n lap, i3-3220, 2 gb ram, ati6450 vga. Igazából csak linuxos xbmc fut rajta. Lap cserén gondolkozom (főleg a natív usb3 támogatás miatt), kettőt néztem ki:

Asus P8H77-I
ASRock H77M-ITX

Sata csatlakozók, usb-k száma, tuning nem számít, legfontosabb a fogyasztás, megbízhatóság, stabilitás.

Menyiket javasoljátok a kettő közül linux alapú HTPC-hez? Vagy esetleg egy egy 3. típus? Kinek milyen van személyes tapasztalata van?

(#46036) jim bcs válasza RedCat (#46035) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Asus P8H77-I

és 3.-nak egy Intel DH77DF [link]

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#46037) jim bcs válasza jim bcs (#46036) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ez meg lemaradt a csatlakozók miatt

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#46038) bluyoo válasza stefyY (#45993) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Bár az első config esetében azt a tuning CPU-t nem raknám a FM2A75M-DGS -be. Egyszerűen nem tuningra való.
Az "ehelyett:" config is sántít Ivy Bridge CPU Sandy Bridge lap .... még ha működik is.

(#46002) stefyY
ASRock FM2A75 Pro4-M

BomiBoogie
Nem szép tőled hogy magadnak akarod a lányokat! :N :DDD

(#45967) Mahrenburg
Így már nem az igazi a hozzászólásod! ;]

Bazinga!

(#46039) BomiBoogie válasza bluyoo (#46038) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Csak a ti érdeketekben. :D

(#46040) RedCat válasza jim bcs (#46036) üzenetére


RedCat
senior tag

Köszi a választ. Ez az Intel lap annyira jó, vagy miért ajánlod?

Asus-ról a neten azt olvastam, hogy sok a fogyasztása és hogy teljesen kikapcsolt állapotból nem lehet felébreszteni WOL-al. Erről esetleg valami infó, cáfolat?

(#46041) jim bcs válasza RedCat (#46040) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

van olyan jó mint az Asus és talán még strapabíróbb is, az Intel mindig is jó volt csak a többihez képest nagyon túl van árazva egy-egy szérián belül és kevesebb csatikat is tartalmazhat 1-1 intel lap mint egy Asus de ez szériafüggő olykor ugyanannyi csatit tartalmaz de jóval drágábban, ha nem késik annyit akkor mikor az én gépem készült akkor biztos hogy Intel lap kerül a procim alá,

az hogy sok a fogyasztása attól függ mihez képest, a kifagyásról én nem tudok de egy újabb biossal már biztos orvosolták ha az Asus lesz elsőnek tedd fel a legújabb biost ameik kell

Fix WINPE UEFI mode can't boot.
Improve system stability.---ezt mindenképpen

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#46042) bluyoo válasza RedCat (#46040) üzenetére


bluyoo
nagyúr

kisza25 írt egy cikket : Mini-ITX upgrade, avagy ASUS P8H77-I és i5-3450 egy Silverstone SG-05-ben hátha te is hasznosnak ítéled.

(#46039) BomiBoogie
Ok! Bár szerintem szép lap volt. :DDD

(#46023) TaylorPro
"Ha jól látom az Asus F2A85-M és F2A85-M LE közt csak a ram foglalatok száma a különbség" Nem igazán. Az LE egy olcsóbb kiadás nem csak a két RAM slot az eltérés. Többek között a tápellátásuk is más.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#46043) TaylorPro válasza bluyoo (#46042) üzenetére


TaylorPro
addikt

Köszi a kiigazítást! :)

Pixel 8 Hazel

(#46044) Mahrenburg válasza bluyoo (#46038) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

So ist das Leben... :)

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#46045) bluyoo válasza TaylorPro (#46043) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nincs mit! :)

(#46044) Mahrenburg
És még a Pilsner Urquell-em is elfogyott! :O Megyek is szunyálni! :o

Bazinga!

(#46046) Lipton válasza bluyoo (#45931) üzenetére


Lipton
őstag

Elvileg akkor a csoportokban a lapok egyenértékűek.
Nem nagyon foghatok mellé sem egy Asus P8Z77V LE Plus vagy egy Giga GA-Z77X-UD3H modellel?
Köszönöm a gyors válaszokat.

(#46047) Mahrenburg válasza bluyoo (#46045) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Álmodj szépeket! :D

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#46048) bluyoo válasza Lipton (#46046) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Elvileg akkor a csoportokban a lapok egyenértékűek." Nem igazán/teljesen.Bár próbáltunk törekedni rá.Egyszerűen lehetetlen olyan csoportokat összeállítani .... De nagyjából azért hasonló képességű lapok vannak abban a kb. 10K -s árrésben . Egyik ebben a másik abban jobb kicsit.
"Nem nagyon foghatok mellé " Nem igazán. Bár nem titkolom személy szerint jobbnak tartom az Asus "V" szériát.

(#46047) Mahrenburg
Király! :C Kár hogy csak reggel csekkoltam! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#46049) Mahrenburg válasza bluyoo (#46048) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Pedig reméltem, hogy a tudatalattid segítségével "átmegy" az üzenet, s szép hölgyekkel, és habzó sörökkel álmodsz, de sebaj, majd jól jön a következő álmodnál... (Volt egy másik kép is, amin a hölgy nem a száján keresztül fogyasztja a sört, de azt nem mertem belinkelni... :)) )

"Bár nem titkolom személy szerint jobbnak tartom az Asus "V" szériát." - Ez kissé meglepett, meg mertem volna esküdni, hogy Giga-fan vagy... :DD

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#46050) Lipton válasza bluyoo (#46048) üzenetére


Lipton
őstag

Az még egy kicsit drágább...
Pontosan miért legyen szerinted a "V"? :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.