Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) tranceplanet válasza miresz (#30000) üzenetére


tranceplanet
addikt

Nem tudom kinek van itt.

Kérdezd meg Turai nevű felhasználót, neki van, iponos felhasználó:
ASUS SABERTOOTH 990FX

Nem oldódott meg a problémád a lappal?
Azt próbáltad, amit írtak, hogy kapcsold ki a Cool'n'Quiet funkciót a biosban.
Vagy az integrált hang rossz továbbra is?

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#30002) miresz válasza tranceplanet (#30001) üzenetére


miresz
veterán

Köszi.Az integrált hang továbbra is hibás sajnos. És most jár az agyam,hogy mi legyen Fatal1ty-ra cseréltessem,vagy esetleg másra.

(#30003) WiZARD


WiZARD
addikt

kéne kis upgrade, 2500k lesz a proci, alaplap a kérdés.
Gigabyte párti vagyok, bár ahogy látom itt nem nagyon vagytok oda érte. Asussal régebben volt bajom...

amiket néztem:
Asus Maximus IV Gene-Z/GEN3 (nem tudom hiányozna-e a PCI slot...)
Asus P8Z68-V pro
MSI Z68A-GD65 (G3)
ASUS P8Z68-V/GEN3
GIGABYTE GA-Z68XP-UD4
GIGABYTE GA-Z68X-UD4-B3
GIGABYTE GA-Z68X-UD3H-B3
MSI Z68A-G45 (G3)
GIGABYTE GA-Z68XP-UD3P

kb ár szerint jönnek sorba, nem szeretném mindenáron a legdrágábbat, de ha érdemes...
tuning is fontos természetesen :)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#30004) tranceplanet válasza miresz (#30002) üzenetére


tranceplanet
addikt

A Sabertooth lapok azért eléggé ott vannak a szeren, nem véletlen az 5 év garancia!

Itt van egy velős kis elemzés, igaz angolul:
ASUS Sabertooth 990FX AM3+ Motherboard Review HardwareCanucks

---------------------------------------------------------------
WIZARD

Első négy közül választanék. Szerintem - ASUS P8Z68-V/GEN3

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#30005) Jam.


Jam.
aktív tag

Gondoltam ide is leírom, hátha itt több választ kapok mint a processzoros topicban:

Rengeteget olvasgattam, de nem tudtam dűlőre jutni, hogy milyen platformot lenne érdemes választanom, eredetileg az AM3+ vonalban gondolkodtam, de aztán elbizonytalanodtam.

A lényeg:
Játékra kell, 1680x1050-es felbontáshoz,
Gigabyte GTX460 SE OC 1GB VGA és 8GB 1600 Corsair XMS3 mellé,
szeretek, illetve értek is a tuninghoz (tehát nem ártana ha lehetne is),
a maximum amit rászánnék a procira + lapra az eredetileg 50k lett volna, de ha muszáj mehetünk 60-ig.

A saját megoldásom ez lett volna:
"pretested" Athlon/Phenom x2 v. x3, vagy esetleg egy x4 960t, amelyeken megy a 4 (6) mag tökéletesen és a tuningot is szeretik. - 20k (960t 30-35k)
Asrock 970 Extreme3 v. Extreme4 lap - 25k

Előre is köszönöm válaszaitokat!

(#30006) KayDash válasza tranceplanet (#29994) üzenetére


KayDash
csendes tag

tranceplanet:Bulldozert tervezek venni, de kb csak a processzorból van szükségem erősre, 4db ddr3 slot, meg 2db PCIe slot pl. szükségtelen ahhoz, amire használni szeretném.

A két lap amit linkeltem, 11-12 körül vannak, a valamivel jobb kategória amit ajánlottál, majdnem a duplája. Ha mondjuk két év múlva veszek jobb procit, és ahoz már egy jobb lap kell, nem érdemes inkább akkor kiadni ismét 11-15 ropit, és akkor így megint lenne egy zsír új lapom?

De amúgy nem kötekedésből kérdezem, vagy valami, jó az a megoldás is, hogy várok amíg tudok rá többet költeni, és veszek egy normálisabb alaplapot, csak értsem, hogy miért éri így meg nekem jobban.:)

(#30007) tranceplanet válasza Jam. (#30005) üzenetére


tranceplanet
addikt

ASROCK 970 Extreme3
AMD Phenom II X4 955 3.20GHz AM3 BOX Black Edition
XIGMATEK Gaia SD1283
vagy
ARCTIC COOLING Freezer 13

Ö: 66.270Ft
AMD négymagosból nem kell jobb ennél, úgyis fel tudod húzni a többi szintjére!
A hűtőt nem úszod meg, esetleg, ha van kompatibilis hűtőd, akkor nem kell venned.

Intelt nem tudok írni, mert az i5-2500K ára magában ~53.000Ft.
i3 pedig nem tuningolható. Amúgy játékokra jó nagyon ez a bestbuy phenom, sokáig elég lesz, egyedül a crossfire VGA-kkal gyűlhet meg a baja.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#30008) Jam. válasza tranceplanet (#30007) üzenetére


Jam.
aktív tag

Van egy Zalman CNPS9000-em, szerintem ezzel még elketyegnek a Phenomok.
Azonban te vagy a második ember aki a 955BE-t ajánlja, akkor már nem éri meg jobban a magfeloldós megoldás? Hiszen a jobb darabok simán mennek a feszültség emelése nélkül 3,8-4,0 Ghz-t. Nem zárkózom el a használt megoldásoktól sem. Crossfire, SLi nálam nem játszik, szóval nem is befolyásoló tényező a választásomban.
Egyébként i5 2400 még beleférne, de amennyire én tudom ezt sem lehet tuningolni, ugye?

(#30009) Jim-Y válasza Jam. (#30008) üzenetére


Jim-Y
veterán

Nem lehet, csak a K végű szorzózár mentes procikat. Vannak akik szerint a sima, nem K-s procikat is lehet, de csak 1-200 mhz-et.

(#30010) tranceplanet válasza KayDash (#30006) üzenetére


tranceplanet
addikt

Nem akarlak megbántani, de az a két lap hulladék, azért ilyen olcsó.
Hiába a két erős név, a fapad az enyhe kifejezés. azért adta ki a két gyártó, hogy olcsó AM3+ lapja is legyen, de inkább nem kellett volna. Nagyon gyenge procikhoz megfelelhet, de szerintem csak bajod lesz velük. Milka 78 is leírta a véleményét az egyik lapról, szerintem ez mindent elmond. Azért éri meg jobban a kicsit drágább lap, hogy megkíméljen a fejfájástól, amit a lap okoz. Amúgy te döntesz, de nem tudom őket nyugodt szívvel ajánlani.
FX-4100 bullt akarsz bele rakni?

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#30011) tranceplanet válasza Jam. (#30008) üzenetére


tranceplanet
addikt

Azért írtam ezt a phenomot, mert van benne tartalék rendesen és írtad, hogy tuning fontos.
Persze használt tesztelt példányok is jók, lehet trükközgetni velük. Viszont figyelj, hogy tényleg jó példányt vegyél a tuning miatt. A szorzózáras i5 is elég drága szerintem.
Amúgy X4 955 BE-ből is lehet kifogni olcsót használtan, bár ritka, mert jó proci (bullokhoz képest).

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#30012) Jam. válasza tranceplanet (#30011) üzenetére


Jam.
aktív tag

Persze, ha egy ilyen magfeloldósat választanék csak is olyat, ahol garantált a 4 mag és legalább 3,8-at megy a feszültség emelése nélkül. Mindenesetre elég jól sikerült most leszűkítenem veletek a kört. Az intel gyakorlatilag kiesett, hiszen a tuning mániások számára 2500k-tól kezdődik az élet, a lapot AMD alá eddig is tudtam, hogy egy Asrock 970 Extreme3/4 lesz (ha nincs szükségem a diagnosztikai kijelzőre és CF-et sem akarok, akkor megfelel nekem a 3, igaz?), tehát már csak a megfelelő processzort kell megtalálnom bele.

Esetleg még egy variáció (ha mégis intel):
Core i3 2100, ár-érték aránya jó, jelenleg megállja a helyét, de no tuning és ehhez egy P67 / Z68 lap, majd később, ha "normalizálódnak" az árak akkor egy "k"-s proci bele?
Arra akarok ezzel kilyukadni, hogy vajon melyik vonalon érdemesebb elindulnom, AM3+, vagy 1155, melyik lesz a későbbiekben életképesebb?

[ Szerkesztve ]

(#30013) Jim-Y válasza Jam. (#30012) üzenetére


Jim-Y
veterán

Később, sőt már most is a SB az életképesebb, erősebb, jobb vétel. Az i3 olyan erős mint egy 955BE, de ahogy írtad is, no tuning. Ha arról most le tudsz mondani, akkor mindenképp egy i3 mert kevesebbet eszik, fejleszthetőbb, elég rá a gyári hűtő, és van benne IGP. üdv

(#30014) KayDash válasza tranceplanet (#30010) üzenetére


KayDash
csendes tag

FX-4100-ra gondoltam jaja. Vagy lehet jobban járnék egy jobb AM3as lap + Phenom II x4 comboval?
Az az igazság AM2+os lapom van, és eredetileg Phenom II-t akartam venni bele, hogy így jó lesz, ennyiből megúszom, de a lap csak 95w-ig bírja, szóval kell az új lap, ahhoz meg kell a ddr3as memória, akkor meg már FXre gondoltam inkább, mint Phenom IIre.

(#30015) tranceplanet válasza Jam. (#30012) üzenetére


tranceplanet
addikt

Az a véleményem, hogy mindkettő életképes.
A Sandy család olyan jó lett, hogy letarolta a piacot, viszont drága a proci(kivéve i3) és
drága a lap is(mármint a tuningosok). Ivy is jó lesz valószínűleg.

AM3+ lapok viszont olcsók mind a 870 R2.0 és 970 is. Extreme3 bőven elég neked.
Most olcsó magfeloldóssal jól jársz, olcsón kijössz. Azért nem temetném az AMD-t, mert új steppinges bullok is jöhetnek jól beárazva ebbe a foglalatba(legalábbis ez az AMD érdeke)
és ne felejtsük el, hogy a Vishera is ebbe a foglalatba jön még, bár kérdéses a sikere.
AM3+ és 1155 is életképes és jó, szimpátia és pénz alapján dönts.
Vannak tűrhető árú P67/Z68 lapok is tuningra, de elenyésző a számuk AM3+-hoz képest.

----------------------------------------------------------
KayDash
Az nem baj, ha FX-ben gondolkodsz, de könyörgöm 20e alá ne menj lapban.
Az első steppinges(jelenlegi) bullokról viszont lebeszélnélek!
FX4100 - kb. 20alatt kellene lennie az árának annyira gyenge
FX6100 -kb. X4 955 BE szintjén van, de az ára nem!
FX8150 -kb. a 2500K-t tudja megverni pár helyen, de az ára iszonyat magas!
És cserébe még sokat is fogyasztanak ezek a procik. Az win sincs optimalizálva még erre a procikra. Ez az FX sorozat új steppingért kiált!

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#30016) miresz válasza KayDash (#30014) üzenetére


miresz
veterán

AM3+ megy egy PhenomII és majd később FX szerintem.

(#30017) Jim-Y válasza tranceplanet (#30015) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ezzel egyetértek egyébként, másfél évig AM3-as voltam 955BE-vel, felkészületm mindennel a bullra, am3+ -os alaplap, 1600-as ramok, pénz, lélekben is :DDD , majd amikor bejött, akkor annyira nagy csalódás volt Nekem, nem is a teljesítménye miatt, mert arra számítottam, hogy nem Intel verő lesz, de egy jó ár/érték arányra azért számítottam. Úgy alakult, hogy tökre nem érte volna meg lecserélni a 955BE-t egy FX-4100-ra. Ezért nagy bánatomban cseréltem H61M/U3S3 + i3-2100 -ra és azóta nagy az öröm. Plusz teljesítményt nem nyertem,de olcsóbban jöttem ki, a stock cooler szabályozva hangtalan, a vga-m is tönkrement közben, így a HD2000 is nagyon jól jött. Azóta jobban szimpatizálok a SB-el :U

(#30018) KayDash válasza tranceplanet (#30015) üzenetére


KayDash
csendes tag

Ez most lehet hülye kérdés, de a Phenom II X4 955 BEnél nagyobb a teljesítménye a FX4100nek, és árban egy kicsivel alacsonyabb, hogyhogy mégis jobb vételnek számít az előbbi?

Amúgy AM3+ lapba nem problémás AM3as procit tenni? Csakmert anno ment a találgatás a tüskék méretéről, hogy hogyan illeszkedik bele, stb.

(#30019) Jim-Y válasza KayDash (#30018) üzenetére


Jim-Y
veterán

AM3+ viszafelé kompatibilis, tehát AM3-as procik belemennek AM3+ -ba, de visszafelé nem mindig igaz. Te hol látod azt, hogy az FX4100 erősebb mint a 955BE?

(#30020) miresz válasza KayDash (#30018) üzenetére


miresz
veterán

Nem problémás simán mennek az AM3+ -ban az AM3-as procik. Az FX 4100 gyengébb a 955-nél mivel csak 2 modulos(magos).Bulldózer: Modulonként 2 végrehajtó egység Pl. az FX4100 esetében 2 modul és modulonként 2 végrehajtó egység. (2x2=4szál)

Megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#30021) KayDash válasza Jim-Y (#30019) üzenetére


KayDash
csendes tag

tranceplanet postjában:
"FX4100 - kb. 20alatt kellene lennie az árának annyira gyenge
FX6100 -kb. X4 955 BE szintjén van, de az ára nem!"

(#30022) miresz válasza KayDash (#30021) üzenetére


miresz
veterán

Ez azért nem igaz,hogy a 6100 a 955 szintjén van,de nem igazán lehet összehasonlítani a két architectúrát. Ár teljesítmény arányban viszont a 955 a best buy az tuti.

(#30023) medek3 válasza tranceplanet (#30011) üzenetére


medek3
aktív tag

Szia!
Még is csak egy AMD konfig mellett döntöttem.
Gembird 400W-t.
Az új konfig :AMD A6-3650 2.6GHz FM1 BOX
ASROCK A75 Pro4-M
KINGSTON 8192MB HyperX DDR3 1600MHz CL9 KIT
SEAGATE 320GB 7200rpm 16MB SATA3 ST320DM000

Elég a régi táp Gembird 400W ehhez az összeállításhoz?
Tudom azt mondtátok, hogy a nem ajánlott kategóriába tartozik és később ha lesz rá zsé cseréljem le.
Ehhez az új alaplaphoz gond nélkül tudom csatlakoztatni?

(#30024) v2


v2
senior tag

sziasztok. melyiket vegyem q9550 alá gigabyte ep45-ud3r vagy dfi lanparty utp45 t2rs a ram 2x2gb 1066ddr2 geil ultra ha számit valamit seeegitség :F

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#30025) Jam. válasza tranceplanet (#30015) üzenetére


Jam.
aktív tag

Puszta szimpátia alapján nagyon nehéz lenne a döntés, ugyanis eddigi processzoraim listája így alakul:
i386, i486, Pentium 1, Pentium 2 MMX, AMD Duron, AMD Athlon XP, AMD Barton, Intel Pentium 4 HT, Intel Core2Duo, ?
A processzoraim a Durontól kezdve nem nagyon jártak az alap órajel közelében, ezért is olyan nehéz lemondanom most erről.

Tehát a két lehetséges variációm:
Asrock P67 Pro3 (B3) - 20k
Intel Core i3 2100 v. 2120 - 28,5 v. 30k

Asrock 970 Extreme3 - 25k
Amd Phenom II x4 955BE v. Athlon/Phenom magfeloldós - 26-30k v. 20k

(#30026) Jim-Y válasza Jam. (#30025) üzenetére


Jim-Y
veterán

Sajnos a P67 Pro3-on nem működő Etron chipes usb3 van, tehát ha szükséged lenne az usb3-ra akkor inkább másfajta lapot vegyél..

"USB 3.0 - 2 x USB 3.0 ports by Etron EJ168A, support USB 1.0/2.0/3.0 up to 5Gb/s"

Pl: Foxconn P67A-S

(#30027) Jam. válasza Jim-Y (#30026) üzenetére


Jam.
aktív tag

Hm, mit jelent az, hogy nem működő?
Egyébként (egyelőre) nincs rá szükségem, ha későbbiekben meg mégis lenne, akkor ezt egy pci-e usb3 kártyával könnyedén áttudnám hidalni.

(#30028) Jam.


Jam.
aktív tag

Már nem tudok szerkeszteni, de az etron chipre vonatkozó kérdésre a választ közben megtaláltam!

(#30029) i are robot


i are robot
senior tag

Üdv mindenkinek!

2600K alá keresek P67-es alaplapot, amiben stabilan tudnám tartósan 4,5 körül járatni, de max ennyin, nem csúcsokat akarok döntögetni. Eddig az MSI P67A-GD65-öt néztem ki mint ideális jelölt, mert 2 PCI kártya menne bele, és ennél az MSI lapnál lenne számomra a legideálisabb a foglalatok elhelyezése. Tudnátok ajánlani alternatívát ebben az árkategóriában (max 40-45e)? A Z68 többlet tudását nem használnám ki, az Ivy Bridge-et kihagyom, egyelőre a PCI-E Gen3 sem hoz lázba, szóval mindenképpen P67-ben gondolkodom. Előre is köszi!

(#30030) jeni válasza i are robot (#30029) üzenetére


jeni
félisten

Asrock P67 Extreme 4 esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#30031) i are robot válasza jeni (#30030) üzenetére


i are robot
senior tag

Azon nem az omniózus Etron vezérlős USB3 van? Vagy a Gen3-asokra már mást raktak?

(#30032) jeni válasza i are robot (#30031) üzenetére


jeni
félisten

A Gen3 lapon már Asmedia chip van de azért az adott lap gyártói oldalán érdemes rákeresni,mert az azért nem 100%,hogy minden Gen3 lap Asmedia chipes !

Sajni a Asrock p67 Extreme 4 lapon ETRON chip van,ezért inkább a Asrock Z68 Extreme3 Gen3 lapot javaslom nem sokkal drágább mint egy komolyabb P67 lap. Semmit nem veszítesz vele,inkább nyersz.

[ Szerkesztve ]

(#30033) jeni válasza i are robot (#30029) üzenetére


jeni
félisten

Az MSI lapok hiába stabilak állítólag a vcore Off nem tudják,ezért lehet,hogy tuningra nem ideális (állítólag ha nem használod a nagyobb frekit a netre akkor csak abból vesz vissza de a feszültségből nem vesz le akkor sem ha nincs igénye a procinak rá !)

ezért előnyösebb lenne ha csak P67-s lap érdekel téged akkor inkább egy Asus P8P67 Rev 3.1 lapot vegyed inkább

(#30034) i are robot válasza jeni (#30032) üzenetére


i are robot
senior tag

Köszi, megnézem. Ez is bírna egy 2600K-t meghajtva?

(#30035) i are robot válasza jeni (#30033) üzenetére


i are robot
senior tag

Jaja, most épp ott tartok, hogy egy sima mezei Asus P8P67 lesz belőle, egyes helyeken már 35e-ért hozzám vágják. :DDD

Ez e Rev 3.1 mennyiben jobb a 3.0-nál? Ahogy az Asus honlapján olvastam, csak az USB3 vezérlőt tüntetik fel mint változást, a 3.0-n NEC, a 3.1-en meg ASMedia. Ez jobb, vagy csak más?

(#30036) tranceplanet válasza i are robot (#30035) üzenetére


tranceplanet
addikt

Mindkettő vezérlő jó. Még a Reneseas is pl.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#30037) jeni válasza i are robot (#30035) üzenetére


jeni
félisten

igen csak ne ETRON legyen mint a Gigabyte és egyes Asrock lapokban
Az a Asus P8P67 Rev.3.1 azért jobb mert az jó a Ivy procikhoz és a Pci 3.0 vezérléshez ami eleve gyorsabb a 2.0 verziónál.

itt a táblázat az egyes Asus lapokról melyik LAPOKRA érvényes a kompatibilitás !

(#30038) kmarcell


kmarcell
csendes tag

szeretnék egy 1100t x6 procit. melyik alaplapot vegyem hozzá crosshair iv extreme vagy crosshair v formula(és hd6xxx szériáju kártyát szeretnék vagy késöbb ha megjelenik a hd7xxx széria) segítségeteket előre is köszönöm

Becsületen nyugszik a pusztai békesség.

(#30039) jeni válasza kmarcell (#30038) üzenetére


jeni
félisten

Szerintem egy ilyen lap is megfelel az AMD-hez. Majdnem a fele.
Asus M5A99X EVO

(#30040) i are robot válasza jeni (#30037) üzenetére


i are robot
senior tag

Na ezt most nem értem, mert a táblázatban a Rev 3.0 és a 3.1 is szerepel, mint ami támogatja a PCI-E 3-at, és az Iv-t is.

(#30041) Kalos7


Kalos7
tag

Egy Intel Core i5 2400 procit belelehet rakni egy Asrock H61M-VS-ra kitudja ez a lap használni a proci tudását???
A válaszaitokat előre is köszönöm.

(#30042) tranceplanet válasza kmarcell (#30038) üzenetére


tranceplanet
addikt

Mindkettő 8+2 fázisos.
Az extreme szerintem nem ér meg 22 ropival többet és 890 csipszetes.
Én a 990 csipszetes formulára szavazok.

--------------------------------------------------------
Kalos7

Mivel szorzózáras a procid, ezért jó lesz a lap hozzá, kihasználja a képességeit.

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#30043) jeni válasza i are robot (#30040) üzenetére


jeni
félisten

ezek szerint mindkettőre jó de én azért a tuti 3.1 verziót venném meg.

(#30044) i are robot válasza jeni (#30043) üzenetére


i are robot
senior tag

A sajtóközleményben mindenesetre a 3.1 szerepel illusztrációként, szóval úgy tűnik az a biztosabb. :K Fura is lenne, hogy egy olyan lap tudja ezeket az újdonságokat, ami jóval előbb jelent meg.

Mindenesetre köszi, úgy tűnik ez lesz a befutó. :R

[ Szerkesztve ]

(#30045) potyi23


potyi23
senior tag

hi.Biztosan emlekeztek ram,kb 1 honapja vettem asus 1155 os lapot,usb 3 csatikkal.Namarmost,tudni szeretnem, h ezt a lapot bettettem egy 2 eves Thermaltake hazba,es lognak bent egynlore az usb kabelei.Betudom kotni oket az alaplapra USB3.0 as tukre,de 2.0 fog menni,vagy eppugy fogom tudni elol is usb 3 at hsaznalni ha bekotom oket.Jolenne ha nemkellene mindig hatra szurnom az uj USB 3 as kulso hdd -m :(((

(#30046) tranceplanet válasza potyi23 (#30045) üzenetére


tranceplanet
addikt

Úgy tudom, hogy csak akkor fog menni az előlapon 3.0, ha a házad 3.0 előlapi csatlakozót tartalmaz. A házad honlapján le tudod ellenőrizni, hogy milyen előkészítést kapott az előlapi usb csatlakozó. Ja 2 éves, akkor 2.0 lesz az.

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#30047) kmarcell válasza jeni (#30039) üzenetére


kmarcell
csendes tag

és ez jó lesz nekem játékra is?

Becsületen nyugszik a pusztai békesség.

(#30048) kmarcell válasza kmarcell (#30047) üzenetére


kmarcell
csendes tag

bocs a sok hülye kérdésért de ezzel tudom tuningolni a procit is ha esetleg kevés lesz valahova?

Becsületen nyugszik a pusztai békesség.

(#30049) tranceplanet válasza kmarcell (#30048) üzenetére


tranceplanet
addikt

Az EVO is jó tuningra. A procin fog múlni, hogy mekkora tuningpotenciál van benne.
Ezek a lapok nem szabnak gátat a tuningnak, minőségi mindegyik.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#30050) BioNiCMaN válasza kmarcell (#30047) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Használd a szerkesztést, ha 5 percen belül vagy. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.