Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) bluyoo válasza Csokiii (#39000) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Én a ASUS P8H77-V -t venném alájuk (már csak a garanciaidő miatt is). De ha ki akarod használni azt a minimális tuningot amit engednek (ha jól tudom +200-300Mhz) akkor az ASRock.
CPU terén a i5-3330 jobban megéri főleg hogy egy árban vannak.
(#38995) Skimaster
Szívesen!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#39002) Csokiii válasza bluyoo (#39001) üzenetére


Csokiii
aktív tag

köszönöm még annyi hogy mind két lapnál az 1866os ram oc-s attól függetlenül ugyan úgy belerakom és késsz meg nem?

(#39003) bluyoo válasza Csokiii (#39002) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Ha arra gondolsz hogy bele tudsz e rakni magasabb órajelű modulokat akkor igen.
Viszont koránt sem biztos hogy azon a frekvencián fognak működni.Sőt a i5-2310 -el szinte biztos nem mivel annak 1333Mhz-es memóriavezérlője van az i5-3330 -nak 1600Mhz-es a magasabb órajel ahogy írtad tuning vagyis nem garantált. De nem is hoznak akkora teljesítménynövekedést hogy érdemes lenne miatta könnyeket hullatni :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#39004) Geresics válasza Csokiii (#39000) üzenetére


Geresics
addikt

törölve, mert valami összekuszálódott az éterben, és a fejemben... :DDD

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#39005) bluyoo válasza Geresics (#39004) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Pedig már majdnem írtam a választ. :DDD

Bazinga!

(#39006) vtomi2


vtomi2
őstag

Sziasztok!
Kellene egy új alaplap Intel 1155 alá I5-3330-hoz. Tuningolni nem lesz, viszont lehet, hogy 2 grafkártya kerül bele. Továbbá még fontos lenne a külső, belső USB 3.0, a Sata III (min 2x), meg jó lenne, ha sötét lenne :DDD .
Mindezt szeretném kihozni olyan 30-35k-ból.
Segítséget előre is köszi!

(#39007) bluyoo válasza vtomi2 (#39006) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Többkártyás rendszerhez min Z77 ....
Asus P8Z77-V LK ennél sötétebb :) ASRock Z77 Extreme4 mindkét lap 30-35K körül CF/SLI 8X8X módban.

Bazinga!

(#39008) Geresics válasza vtomi2 (#39006) üzenetére


Geresics
addikt

ASRock Z77 Extreme4
+1 voks!

Szerk.: most, hogy egy hétig olvastam utána pont ennek a 30-35eFt-os kategóriának asszem elég sokszor fogom ezt javasolni! :D

Szerk2.: (#39009) vtomi2
Sötétebb, és vannak rajta aranyosabb japán kondik! :))

Szerk3.: (#39010) bluyoo
Végre én előztelek meg téged! :DDD

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#39009) vtomi2 válasza bluyoo (#39007) üzenetére


vtomi2
őstag

Na ez gyors volt, jóll néznek ki, de az Asrock sötétebb :DDD

(#39010) bluyoo válasza vtomi2 (#39009) üzenetére


bluyoo
nagyúr

És csillogó aranykondikat is kapott! :D
(#39008) geresics
"Sötétebb, és vannak rajta aranyosabb japán kondik! "
Nem csodálkoznék hogy eme 2 tulajdonsága miatt veszik az emberek. :))
(#39008) geresics
:C Pedig igyekeztem!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#39011) Csokiii válasza bluyoo (#39003) üzenetére


Csokiii
aktív tag

Akkor érdemes megvenni az 1866öst vagy inkább 1600ast ?

(#39012) bluyoo válasza Csokiii (#39011) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Bőven elég az 1600-as kit.
Itt egy teszt (mondjuk Sandy bridge alá) Sandy Bridge Memory Scaling: Choosing the Best DDR3

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#39013) Geresics válasza bluyoo (#39010) üzenetére


Geresics
addikt

A színezések engem nem nagyon érdekeltek, úgy is egy zárt házban lesz...
Viszont a 8+4-es tápellátás annál inkább, ill. a japán kondi is jobban hangzik, mint a kínai! :DD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#39014) vtomi2 válasza bluyoo (#39010) üzenetére


vtomi2
őstag

Akkor azt hiszem, hogy megvan a nyertes, köszi :R :C

(#39015) bluyoo válasza Geresics (#39013) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mindegyikben Japán kondik vannak ez az ASRock egyik csicsája , így rá tudja írni a dobozra hogy "Premium Gold Caps" semmivel nem jobb csak sokaknak szebb :)
(#39014) vtomi2
Szívesen!

Bazinga!

(#39016) Skimaster válasza bluyoo (#38997) üzenetére


Skimaster
senior tag

Végignéztem ma mindent,akkor váltanék,ha lenne a Maximus V Gene jellegű AMD verzióban....így marad ez,ami persze egy nagyon jó lap,csak kisebb lehetne.Majd levágom flexel...... :C

(#39017) bluyoo válasza Skimaster (#39016) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Majd levágom flexel...... " Ez is egy megoldás. :DDD

Bazinga!

(#39018) Csokiii


Csokiii
aktív tag

A alapok hogy szeretik jobban 2x4 gb vagy 1x 8g. 8gb ramot szertnék csak nem tudom hány modulosat.

[ Szerkesztve ]

(#39019) Geresics válasza Csokiii (#39018) üzenetére


Geresics
addikt

A 2x4GB-ot tudod Dual Channel-be rakni, az 1x8-at értelem szerűen nem.
Viszont, ha fejleszteni szeretnél, akkor az 1x8 mellé könnyebb berakni még 8-at.
Viszont 8GB RAM még jó darabig elég kell legyen mindenre!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#39020) x64


x64
aktív tag

Sziasztok!

10-15k környékén kapok vállalható AM3 foglalatú alaplapot? (tuning, feszültségekkel-órajelekkel-időzítésekkel való babrálgatások nem hoznak lázba)
Egy Athlon II X2 250-es proci menne bele (régi konfigból), meg 8Gb memóriára gondoltam. VGA-m jelenleg egy HD3850.
Később szeretnék majd esetleg fejlesztgetni proci és VGA terén.

Köszi! :R

Szerk: esetleg használt is szóbajöhet

[ Szerkesztve ]

(#39021) Jester01 válasza bluyoo (#38982) üzenetére


Jester01
veterán

Igen a net tele van panaszkodókkal, hogy a giga lapokon forró a north bridge. Más kérdés, hogy konkrétan meg nem halt senkinek se (legalábbis azok közül akiket én olvastam).

Nem két kártyás, de ha a mostani pci műholdvevő kártyát lecserélném pci expressre, meg még betennék egy dvb-t kártyát is akkor már lassan gondban lennék. Mondjuk ha a másik hosszú slot nem x4 hanem x8 lenne, akkor oda is mehetne a videókártya ha már nem kell a 2 pci slot és mindjárt lenne 3 pci express üresen. Persze 970-es chippel ilyet nem lehet ... a 990-es lapokon meg már csak 1 pci slot van pedig egyelőre kell a kettő :( Tudom, telhetetlen vagyok :B

Jester

(#39022) bluyoo válasza Jester01 (#39021) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ritka felhasználók egyike vagy :) (mármint aki kihasználja az összes bővítőhelyet :) ).
"Tudom, telhetetlen vagyok" Egyáltalán nem ... olyan lapot kell venni ami kielégíti a vele szemben támasztott követelményeket (már ha létezik).
Talán az ASRock 970 Extreme3 vagy az ASRock 990FX Extreme3 25K körül? 2db PCI , 2X PCI-R 16X , 1X PCI-E 4X .1X PCI-E 1X.
(#39020) x64
Szia!
Asus M5A78L-M/USB3 csak SATA2 port van rajta de már USB3-as lap.
Esetleg 2-3K-val drágábban ASROCK 970 Pro3.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#39023) Geresics válasza Jester01 (#39021) üzenetére


Geresics
addikt

"a net tele van panaszkodókkal, hogy a giga lapokon forró a north bridge"
Hát, nem tudom, hogy ki hogy van vele, de eddig rengeteg Gigabyte alaplap ment át a kezemen (van egy számtech boltom Pécsett), és egyetlen Giga alaplapnál volt melegedési gond az északi hídon, ott is azért, mert a kedves vevő annak a hűtőjét fogva rakta be-vette ki az alaplapot, és egyszerűen levált a hűtő. (Mivel 2 rugós csavar odatartotta, ezért csak billegett rajta.)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#39024) wiggen123


wiggen123
aktív tag

AM3+ -os integrált vga-s alaplapot keresek, olyat, aminek az integrált vga-jahoz már van Win 8 driver és tisztességesen futtatja a Win 8 -at.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#39025) tranceplanet válasza x64 (#39020) üzenetére


tranceplanet
addikt

ASUS M5A78L-M LX V2 ~12eFt
ASUS M5A78L-M/USB3 ~15eFt
ASROCK 970DE3/U3S3 ~17eFt - ezen SATA3 is van

-----------------------------------------------
( #39024 ) wiggen123

Nincs ilyen, 9-es csipszetes lapokon nincs VGA, régi lapokkal pedig nem foglalkozik a gyártó, hogy win8 kompatibilis legyen.

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#39026) Kernel válasza zsolthee (#38954) üzenetére


Kernel
nagyúr

Úgy néz ki, már egy G550 Celeron is könnyen elboldogul a full-HD videókkal, 50 %-nál jobban nem nagyon akad ki. 20-30 % a jellemző, az anyagok többségénél. (Alaplapi kimeneten.)

Youtube 1080p, két video egyszerre, két Firefox ablakban 60-80% között ugrál összesen. PH tesztvideók is pöccre szalad rajta, a Killa sample-től eltekintve, amit állítólag sokaknak gondot okoz.

Így szerintem mozis géphez a 24p akadásmentes lejátszása miatt érdemes Ivy processzort venni, de én azt inkább megvárom, míg olcsóbb lesz.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#39027) Kernel válasza Kernel (#39026) üzenetére


Kernel
nagyúr

Illetve ezt benéztem, nincs gond a Killa sample videóval, VLC 75 %-on lenyomja azt is. Csak az először az MPlayerrel néztem, ami pont 50 %-on megakadt, vagyis nem használta rendesen a processzort.

Később láttam a parancssori ablakában, hogy "SSE2 supported, but disabled", végére meg odaírta, hogy "Your system is too slow to play this".

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#39028) zsolthee válasza Kernel (#39026) üzenetére


zsolthee
senior tag

Nem akarom az alsó határt feszegetni. Most egy E8400 van a mozis gépben de úgy tűnik, hogy az alaplapom bizonytalan.
Nyilván olcsóbb lenne csak azt cserélni, de szerettem volna teljesen áttervezni az egészet, 775-öt nyugdíjazni. (Kisebb házba rakni az alkatrészeket - dedikált VGA mellőzése). Ezért gondoltam, hogy akkor már egy jó kis i3. Jó, ha van benne tartalék.
Egyébként van különbség aközött, ha egy 1080p-s youtube videóval tesztelem vagy ha egy 25GB-os mkv-t tolok alá? Valamelyik jobban terheli a CPU-t? Mert nálam inkább az utóbbi lenne jellemző.

(#39029) Geresics válasza zsolthee (#39028) üzenetére


Geresics
addikt

Ha csak mozis gép kell, akkor a Brazos a javasolt.
Pl.: E350

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#39030) Kernel válasza zsolthee (#39028) üzenetére


Kernel
nagyúr

Azért is írtam, hogy lehessen látni a viszonyokat, határokat. Nincs akkora videóm, eddig le sem tudtam volna játszani, de amúgy a bitrátát kell nézni, ami a linkelt oldalon is látható. KMPlayer-nél például jobbklikk, MediaInfo.

25 GB fájlméret esetén legyen például 2 órás a mozi, akkor az 204800 Mbit/120 perc, vagyis 28,5 Mbit/s. Az ominózus Killa sample 33,8 Mbps. Végeredményben azt is normálisan le tudtam játszani. (Miután frissítettem az MPlayert.)

De tényleg az van, hogy akit zavar a 24p jellegzetes "imbolygása" kameramozgás közben, annak inkább Ivy processzorban érdemes gondolkodni, ha igaz, hogy annál ez már ki van küszöbölve.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#39031) ZoleekaPC


ZoleekaPC
csendes tag

processzor Intel Core i5-3570K
memória Kingston HyperX 8GB 1600MHz DDR3 (KHX1600C10D3B1/8G) CL10
videokártya Gigabyte N670WF2 2GB OC (egy darab kartya eleg lesz bele (: )

Sziasztok!

Ezekhez jo lenne egy ASRock Z77 Extreme4 alaplap? Esetleg valami alternativa?
Fontos, hogy 4+4 Sata2/3 csatlakozoja legyen.

(#39032) zsolthee válasza Geresics (#39029) üzenetére


zsolthee
senior tag

2 problémám van vele:
1. Zaj? Ezek a kis ventik nem hangosak? Mert a halk működés fontos lenne.
2. miniITX méret. Házat nem akartam cserélni. :(

[ Szerkesztve ]

(#39033) Geresics válasza ZoleekaPC (#39031) üzenetére


Geresics
addikt

Tökéletes választás, alternatíva csak lényegesen (5eFt+) van.

(#39032) zsolthee
Élőben még nem láttam ezeket, de amennyire én tudom, elég halkak.
Felfogatási furatokat meg kellene nézni, hogy passzolnak-e az ATX házba, és rögtön kiderül, hogy jó bele, vagy sem. Én arra tippelek, hogy jó.

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#39034) ZoleekaPC válasza Geresics (#39033) üzenetére


ZoleekaPC
csendes tag

Az meg beleferne, talan...szoval kerlek mond el. Az arakat megnezem, legfeljebb, ha tul sok lemondok rola. :K

(#39035) Geresics válasza ZoleekaPC (#39034) üzenetére


Geresics
addikt

ASUS P8Z77-V LE vagy a Plus-os változata
Gigabyte GA-Z77X-D3H
És ezek felett szinte bármi. Kb. ilyenek vannak iponon

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#39036) ZoleekaPC válasza Geresics (#39035) üzenetére


ZoleekaPC
csendes tag

Koszonom. A Gigabyte-os szimpatikusnak tunik.

(#39037) Geresics válasza ZoleekaPC (#39036) üzenetére


Geresics
addikt

Én az között, és az ASRock között vacilláltam, de végül az Extreme4 (nem M!) mellett döntöttem, de igazából ha újra végig kellene gondolnom, és olvasnom mindent, akkor nem biztos, hogy nem a Gigabyte mellett döntenék. Ezért inkább bele sem gondolok, ha már egyszer végre sikerült döntenem... :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#39038) lipido


lipido
senior tag

Nem tudom már ki kérdezte, de már lehet kapni ASROCK FM2A75 PRO4-M alaplapot magyarországon is! :R

(#39039) x64 válasza tranceplanet (#39025) üzenetére


x64
aktív tag

Köszi! Az ASROCK lap lesz a nyerő... :C

(#39040) x64 válasza tranceplanet (#39025) üzenetére


x64
aktív tag

Szerk: dupla

[ Szerkesztve ]

(#39041) yoken562


yoken562
csendes tag

Sziasztok, lenne egy kérdésem, szomszéd emberke konfigot vásárol, de nem tudja végülis eldönteni hogy ASUS M5A99FX PRO R2.0
Asus M5A97 R2.0
vagy GigaByte GA-970A-DS3 lapot vegyen...
Egy AMD FX 6100as proci hajtására kellene ( talán tuningolja is , nemtudom) ,8GB dd3 1600MHz memória, és 7770es ati vga + 500w táp

Tanácsokat előre is köszönöm!(Köszönjük!)

(#39042) tranceplanet válasza yoken562 (#39041) üzenetére


tranceplanet
addikt

Amelyik ASUS-ra pénze van :K

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#39043) M3oH


M3oH
addikt

Udv!
i7-3770-hez milyen alaplap ajanlott olyan ~25ert? Ertelemszeruen huzas nem lesz. En ASROCK Z77 Pro4ra gondoltam. Jo valasztas vagy mas alternativa? Thx

(#39044) bluyoo válasza M3oH (#39043) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Ertelemszeruen huzas nem lesz. " A szorzózársas I7-eseket is lehet valamennyire tuningolni.Itt egy cikk haddent -től a témáról: Mire képes egy non-K i7-3770?
De ha nem áll szándékodban a tuning egy jobban felszerelt H77-es lap is megfelelhet.Erősebb tápellátással ,DisplayPort .... ASUS P8H77-V.
Nem tudom hol veszed de sajnos az ASRock lapokra hiába 3év a garancia a kiskerek rendre 2évvel árulják :((( Ettől eltekintve 25K-ért az egyik legértelmesebb tuninglap. Annak ellenére hogy szerintem 30K-tól kezdődnek a komolyabb lapok pl.: ASRock Z77 Extreme3 / Extreme4 , ASUS P8Z77-V LK , MSI Z77A-GD55 , .....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#39045) TiszaG


TiszaG
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Adott egy asus m5a87 am3+ lap, gigabyte 7770 1gb oc vga, kingston 8gb 1600mhz ddr3 ram valamint egy chieftech smart series 500w táp illetve egy amd fx6200 proci. Minden kb 2-3hetes cucc garival. A történet ott kezdődött, hogy először nekiállt kikapcsolgatni a gép ok nélkül. Naplóztam a hőmérsékleteket de nem volt kiugró egyik sem. Majd később ez abba maradt aztán jöttek a fagyások, megakadt a kép és úgy maradt, újraindítás után is egy-két kékhalál előfordult. Viszont tegnap óta ha bekapcsolom már nem is csippan a lap és a bios sem jön be, a monitornak jelet sem ad. Megy minden venti de semmi. Kipróbáltam egy másik táppal, másik vga-val, a ramokat ide oda pakolgattam de semmi. Tuti alaplap hiba nem? Köszi előre is.

(#39046) bluyoo válasza TiszaG (#39045) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Több mint valószínű ... "Vedd ki a VGA-t és a memóriát az alaplapból és indítsd így. Ha így se sípolja ki a hibát, akkor alaplap és/vagy CPU hiba van"
Esetleg kérdezz rá a Nem induló gépek topicja-ban.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#39047) old-dog


old-dog
aktív tag

Melyik lapot válasszam?
Asus M5A97 R2.0 vagy [Asus]
Asrock970 Extreme4 Asrock
Phenom II X6, HD6850, 4Gb RAM lenne benne.

(#39048) TiszaG válasza bluyoo (#39046) üzenetére


TiszaG
csendes tag

Szia

Kivettem és leáll a gép semmi sípolás nélkül

(#39049) bluyoo válasza old-dog (#39047) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mindkét lap jó választás.Ha többkártyás rendszert tervezel akkor az ASRock.
De abban az árban ott van az ASUS M5A97 EVO , ASUS M5A97 EVO R2.0 erősebb tápellátással , jobb felszereltséggel.
(#39048) TiszaG
Hát sajnos akkor igencsak garancia lesz belőle. De várd meg a válaszokat a másik topic-ban is hátha ....

Bazinga!

(#39050) Geresics válasza old-dog (#39047) üzenetére


Geresics
addikt

Ha az ár és a garancia is ugyan az, akkor kb. már csak ízlés kérdése, hogy melyik legyen...
Elsőre én nem is tudok dönteni közöttük, talán az ASRock egy fokkal szimpatikusabb nekem, de bluyoo elvtárs szerintem az ASUS-ra mondja majd ugyan ezt! :R

Szerk.: és még be is előzött! :DDD

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.