Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) anytime válasza xtevo (#49000) üzenetére


anytime
őstag

400k-ból :Y már lehet garázdálkodni ... :K :C

(#49002) Predash válasza TomiLi (#48986) üzenetére


Predash
csendes tag

Igen, és nagyon szépen köszönöm a választ. Utánaolvastam, tökéletes lesz nekem. :)

(#49003) Vladi


Vladi
nagyúr

Olcsó, alap netezős/irodai gép készül. Szerintem AMD A4-3400 proc lesz, az olcsó ár miatt.

ilyen lapot néztem ki. Jó választás? Az árszint így már adott. Sok elvárás ugye nincs.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#49004) kisferi


kisferi
tag

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni. Ezek közül melyik alaplapot ajánlanátok? Esetleg van valakin- ek ezek közül?) Melyik gyártó alaplapjai manapság a megbízhatóak? MSI Z87 MPower,
MSI Z87-GD65 GAMING , ASUS MAXIMUS VI HERO, GIGABYTE GA-Z87X-UD5H . Az MSI-nél látom, hogy nagyon gyakran frissítik a BIOS-t. (Nem tudom, hogy ennyire gyengék vagy tényleg foglalkoznak vele. Az MSI-től így egy kicsit elment a bizalmam ). Sima 4770-es procihoz is tudnátok ajánlani alaplapot a felső kategóriából? Köszönöm szépen előre is a segítséget.

(#49005) xtevo válasza anytime (#49001) üzenetére


xtevo
őstag

Eddig is egy brutál 1156-os konfigja volt, de összegyűlt a pénz egy újabbra... :DDD

(#49006) anytime válasza xtevo (#49005) üzenetére


anytime
őstag

Helyes, csak epitse :C

(#49007) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Sziasztok!

Ez jó alaplap? [link]

Ezekhez kell:

Intel pentium d 945 3.4ghz (lesz core 2 quad is...)
2Gb DDR 2 ram
Ati radeon hd 4650
Plextor PX-755SA dvd író
IDE-s Maxtor merevlemez
Aerocool s9 pro ház

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#49008) robika86


robika86
csendes tag

hello! kb nagyon maximum 60k-ból szeretnék megúszni egy alaplap+proci+memória cserét! tápom 430 hipro, és egy 5850 extrem lenne még benne? milyet ajánlotok? jó helyre írtam egyáltalán? üdv Robi

(#49009) kisferi


kisferi
tag

Sziasztok. Valaki tudna segíteni a (#49004) kérdésemre?

(#49010) xxmen válasza xxmen (#48953) üzenetére


xxmen
tag

Esetleg valaki, akinek van problémája Debiannal? (#48953)

[ Szerkesztve ]

(#49011) fortune


fortune
tag

Sziasztok. A következő két alaplapon gondolkozok: Asrock extrem 3 valamint 4 a 3-ast venném meg öszintén szólva anyagiak miatt, de ha az extreme 4 van olyan jó hogy megérjen +10eft akkor még gondolkozok rajta. 7 winchesterem van és egy pci bővitő kártyám stat3-as későbbiek folyamán fog menni bele egy hangkártya is. Processzorhűtőből pedig NOCTUA NH-D14 vagy Bequit dark rock 2 vagy dark rock pro 2 fog bele menni. Esetleg vmi más gyrátótól mit ajánlottok valamit.
Előre is köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#49012) BPY-167


BPY-167
tag

Sziasztok!
Végre eljött a nap hogy új alaplapot kell vennem és 3 lap között gondolkozok.Mindegyik mellet szól valami érv.
ASROCK 890FX Deluxe5 Nagyon drága de mindent tud ami nekem kell. És 8+2-es.
ASROCK 970 Extreme4 Ára megfelelő de 4+1-es
ASUS M5A97 EVO R2.0 Ára megfelelő és még 6+2 is de ASrock párti vagyok mindig is Asrock lapom volt.És egy kicsit félek is az ASUS-tól. Meg már kezeltem olyan sokszor és nem olyan letisztult egyszerű a bios-a hanem bonyolultabb kicsit.

Na de mi a ti véleményetek?

(#49013) zibo73 válasza BPY-167 (#49012) üzenetére


zibo73
aktív tag

Szia!
Az lenne a kérdésem,hogy a mostani lappal mi lesz?
Köszi előre is!

(#49014) BPY-167 válasza zibo73 (#49013) üzenetére


BPY-167
tag

Egyszerűen bevágom a szekrénybe.Bár gondolkoztam rajta hogy semmi baja nincs mindene megvan és lehet inkább eladom. De majd meglátom. (De ahogy látom neked is ilyen lapodvan.)

(#49015) Dinter válasza BPY-167 (#49012) üzenetére


Dinter
addikt

Üdv!

Az fx topikban mindenki az asust ajánlotta, ezért én is azt rendeltem. Minőségével biztos nem lesz bajod. Nézz fel a lap weboldalára, engem az ott leírt plusz funkciók győztek meg :)

(#49016) BPY-167 válasza Dinter (#49015) üzenetére


BPY-167
tag

Köszönöm!
Itt is és egy szomszédos fórumon is az ASUS ajánlották.
Így az előbb megrendeltem egy ASUS M5A97 EVO R2.0-ot :DD

(#49017) pepejoe


pepejoe
tag

Sziasztok!

Végül is meggyőztem magam egy jobb fajta lap mellett és a következő két lapot tudnám megvenni ugyan azon árban:
Asus P8Z77-M vagy Asus P8H77-M PRO.

Mivel nekem kb annyi jön le hogy a prohoz több kábelt adnak ezért kellene nálam szakavatottabb ember tanácsa. Konfig: i3 2100 Cpu, Gtx 560 ti, 2x4GB@1600MHz.

(#49018) aAron_ válasza Dinter (#49015) üzenetére


aAron_
őstag

engem is lenyűgöztek, aztán töredékét sem használom :DDD ettől függetlenül persze bármikor lehetnek hasznosak

(#49017) pepejoe: Szia!

Asus P8Z77-M egy tuningos lap Z77-es chipsettel, arra i3 mellett biztosan nem lesz szükséged. egyébként szerintem egy olcsóbb lap is megtenné, de nem tudom milyen személyes igényeid vannak.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#49019) Mahrenburg válasza TomiLi (#48986) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Ceaser - Szívesen!

Predash - Ha jól sejtem nekem írtad a választ, nagyon szívesen, s még egyszer bocsánat a kavarodásért! (Remélem nekem írtad, ha nem akkor megint bocsánat! :B )
(Néha tiszta hüének érzem magam :DD )

Vladi - Az lap sugallta elvárásnak megfelel :) , komolyabb típushibáról nem hallani, esetleg kérdezz rá az FM2-topicban, van-e a lappal kapcsolatban negatív tapasztalat.

Kisferi - Túl sok (és főleg hosszútávú) tapasztalat még nincs a 8-as sorozatú lapokkal, de ebben a kategóriában azért minden gyártó jobban odafigyel a minőségre, ebben a kategóriában az MSI lapokkal sem szokott gond lenni. Szerintem nem nyúlnál mellé egyikkel sem.
4770-hez milyen kerettel szeretnél lapot?

Robika86 - Milyen asztali gépet?-topic

800.henrik - A "kötelezőt" tudja, de nem egy csúcslap, én 4 magos 775-ös "alá" nem tenném...

Pepejoe - A két lap tápellátása, s a CPU körüli kialakítása megegyezik, a főbb különbség a PCH, a Z77-es lapka engedi a tuningot, a H77-es nem, de ennek a 2100 esetében nincs jelentősége, csak akkor, ha később esetleg 4 magos CPU-ra váltanál.
__

(Kérlek, olvassátok át, nem írtam-e el valamit (Kicsit tompa az agyam mostanában, qrva hőség :((( ) Hol van ilyenkor a Vezér? :O Mindent nekem kell csinálnom? :DD )

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#49020) 800.henrik válasza Mahrenburg (#49019) üzenetére


800.henrik
senior tag

Ez jobb? [link] Ha nem, akkor milyen lapot vegyek 14000Ft-ig?

Ez legyen benne:

min. 2db SATA
1db IDE
min. 4db usb
Pentium D, és Core 2 extreme processzor támogatás
min 2db DDR2 RAM hely

[ Szerkesztve ]

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#49021) Mahrenburg válasza 800.henrik (#49020) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Mindkét lapnak minimális a tápellátása, ezért írtam, hogy nem tenném 4 magos CPU alá, mert bár alapon elketyeg vele, de a tuningot például már nem forszíroznám benne... A 775-ös már kifutott foglalat, de mivel még mindig rengeteg 775-ös CPU van használatban, ezért tartanak a gyártók a kínálatukban ilyen "minimal"-lapokat, amelyek DDR2- és DDR3-RAM-okat is támogatnak, de ennél jobb lapokat újonnan már nem lehet kapni. Kérdésed alapján azt feltételezem, hogy fokozatosan szeretnéd fejleszteni a gépedet. Két variációt feltételezek, az első, hogy jelenleg nincs lapod, s ezért vennél,de később fejlesztenél, illetve, hogy van most lapod, de később jobb CPU-t szeretnél, Sata-s HDD-t és DDR3-as memóriát, ezért szeretnél első lépésben lapot váltani, hogy később ezeket a fejlesztéseket megléphesd. Szerintem mindkét esetben jobban járnál egy platformváltással. Szerintem, ha jelenleg nincs lapod, átmeneti megoldásként szerezz Apróról egy minimal 775-ös lapot minél olcsóbban, s később egy új platformra alapozz.
Mi a végcél, a konfig mely elemeit szeretnéd hosszabb távon lecserélni, s összesen mennyit szánnál rá?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#49022) aAron_ válasza Mahrenburg (#49019) üzenetére


aAron_
őstag

ezzel a hajnali fél 4-es kommentel még rajtam is túltettél :DDD

What is your ikigai?

(#49023) bluyoo válasza Mahrenburg (#49019) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Mindent nekem kell csinálnom?" Miért ne? Jól csinálod! :DDD

Bazinga!

(#49024) Mahrenburg válasza aAron_ (#49022) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

AAron - Rendezünk egy "Ki szól hozzá későbben" vetélkedőt... Hajnali 5 után meg "Kiszól hozzá korábban"-t... :))

Bluyoo - Isten hozott, Vezérigazgató Úr! Csak nem megint titkárnő-castingon voltál? :U

Köszönöm az elismerést, azt hiszen, itt a remek alkalom, hogy ezen felbátorodva végre elküldjem a hetek óta a fiókban porosodó fizetésemelési kérelmemet... :DD

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#49025) bluyoo válasza Mahrenburg (#49024) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Csak nem megint titkárnő-castingon voltál? Semmi ilyesmi! Szabin vagyok semmi munka! :DD
A fizetésemeléssel kapcsolatban sajna kedden megyek nyaralni szóval az emelésedre szánt összeget több mint valószínű el fogom verni! :B Bocsi talán jövőre! :DDD

Bazinga!

(#49026) Mahrenburg válasza bluyoo (#49025) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Kellemes pihenést és nyaralást!

OK, hagyjuk a fizetésemelést, akkor legalább kölcsönadhatnál néhány csinos titkárnőt amíg nyaralsz, vagy Őket is viszed Magaddal? (Mind a kétszázat? :Y )

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#49027) Busceni


Busceni
csendes tag

Hali!
Az Asus Z87-PRO és Asus Z87-DELUXE alaplapokon működik az Asus GTX 770 2 GB DDR5 videokártya?
Ehhez a videokártyához keresek alaplapot és eddig ezeket találtam. Segítenétek?

(#49028) aAron_ válasza Busceni (#49027) üzenetére


aAron_
őstag

Szia!

hát persze, hogy jó bele. a kérdés inkább szerintem az, hogy mire van szükséged? ezek a lapok elég drágák, és mivel haswell úgyis antituningos szvsz csak akkor vegyél ilyet ha tényleg csak ez elégítené ki a szükségleteid. egyáltalán K-s proci lesz benne? mik a szempontok?

What is your ikigai?

(#49029) Mahrenburg válasza Busceni (#49027) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Busceni - Igen, minden 1150-es alaplapban működik, minden PCI-e-slottal rendelkező alaplapban működik. Milyen CPU-hoz szeretnéd? Milyen egyéb elvárásaid vannak?

AAron - Megindult a verseny! Egyelőre Te vezetsz! :))

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#49030) bluyoo válasza Mahrenburg (#49026) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Köszi! :)
Velem lehet beszélni a titkárnő-castingot rád bízom! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#49031) atomanti19


atomanti19
aktív tag

Sziasztok!

Leendő konfigom: CPU:AMD Athlon II x4 750k
VGA:Asus 7770 1GB DDR5
PSU: FSP RAIDER 500W
HDD: Toshiba 1TB 32MBcache sata3
RAM:2x Kingmax 4GB 1600Mhz Dual ban

Az alaplap viszont egy nagy nagy "?" pont ezért házat sem választottam.
AMD mellett az anyagi helyzetem miatt döntöttem, később beleférne egy intel i5 amivel valószínű jobban járnék de a masina most kell. Viszont emiatt nemakarok egy gyengécske gépet összerakni, jo az AMD is!
A későbbiekben szeretnék SSD-t, na és ha már AMD mellett döntöttem akkor olyan alaplap kellene ami AM3+ os - gondolva arra hogyha erősebb proci kell akkor tudjak bele venni Fx et például. Kettő RAM slot elég, nem tudom van e értelme többnek? USB 2.0at és USB 3.0 at is hasznalok. ATX és mATX is lehet igazából nemtudom hogy a méreteken kívül van e bármilyen funkciója. PCI csatolásai legyenek elég fejlettek és bírja el ha esetleg erősebb VGA és/vagy processzor kerül a rendszerbe.(ezét bátorkodtam az FSP RAIDERT tápnak választani)
AUDIO terén nincs semmiféle elvárásom, zömében úgylátom hogy 5.1 et 7.1 et egész alacsony ártól kezdve integráltan tartalmaznak.Tehát az alaplap hoszú távra kellene, legalább egy proci vga combosítást ki kellene hogy bírjon.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, előre is!

[ Szerkesztve ]

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#49032) aAron_ válasza atomanti19 (#49031) üzenetére


aAron_
őstag

Helló!

Athlon II x4 750k FM2-es foglalatú így az AM3+ -os lappal nem fog menni. ha szeretnéd tudunk ehhez a procihoz is ajánlani lapot, de így akkor nem lesz bővíthető a jövőben erősebbre.

(#49029) Mahrenburg: vigyázz mert bagoly vagyok :D

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#49033) atomanti19 válasza aAron_ (#49032) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Az AM3+ nál írja hogy támogat Athlon II x4 et. Ez mást jelenthet akkor?

A teljesség igénye nélkül, csak egy példa: katt ide

[ Szerkesztve ]

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#49034) aAron_ válasza atomanti19 (#49033) üzenetére


aAron_
őstag

vannak AM3-mas Athlonok is, x4 750k pont nem az

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#49035) atomanti19 válasza aAron_ (#49034) üzenetére


atomanti19
aktív tag

FM2 höz ezek tudataban mit ajánlanál?

A jövőre nézve akkor érdemesebb most vennem egy középkatekóriás AM3 as foglalatu procit az FM2 csúcskategória helyett hogy aztán egy combosabb AM3+ tegyek a gépbe?

[ Szerkesztve ]

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#49036) hybrid26


hybrid26
tag

Üdv.

Segítséget szeretnék kérni, max 40k -ig keresnék alaplapot egy i5 2500k processzorhoz.
Mit ajánlanátok? Vegyek újjat, vagy használt garanciásat, illetve kb milyen tipust.
Segítségetek előre is köszönöm. :R

(#49037) bluyoo válasza hybrid26 (#49036) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Szerintem 40K-s kerettel találsz jó lapot boltból is. A Téma összefoglalóban találsz egy két tippet. :)

(#49035) atomanti19
Mennyi lenne a kereted a CPU-ra és a LAP -ra?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#49038) aAron_ válasza atomanti19 (#49035) üzenetére


aAron_
őstag

ez egy jó kombó lenne:

Gigabyte GA-970A-UD3
AMD Phenom II X4 965

ha már megvan a proci akkor viszont szerintem vegyél egy FM2-es lapot és kész, majd ha fejleszteni akarsz eladod.

pl: ASROCK FM2A85X Extreme4

vagy ha nem akarsz annyira tuningolni és jobb lenne olcsóbb:

ASROCK FM2A75 Pro4-M

What is your ikigai?

(#49039) hybrid26 válasza bluyoo (#49037) üzenetére


hybrid26
tag

A cpu már megvan, van hozzá lapom is, csak fejleszteni szeretnék.
Jelenleg egy Asus P8P67-M lapban teljesít szolgálatot. Attól független hogy elviszik-e a lapot 10 k -ért vagy sem, mindenképpen szeretnék fejleszteni.

(#49040) bluyoo válasza hybrid26 (#49039) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ok!
Nem vagy megelégedve a lapoddal? Vagy miért akarsz váltani/fejleszteni?

Bazinga!

(#49041) atomanti19 válasza bluyoo (#49037) üzenetére


atomanti19
aktív tag

40k kicsit fölötte max 1-2k

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#49042) hybrid26 válasza bluyoo (#49040) üzenetére


hybrid26
tag

Szeretnék valami újabbat, illetve ezen a lapon valamiért nem működik a hálókártya (habár ettől független tökéletesen működik) :/
Most van rá keret, ezért gondoltam egy újításra.

(#49043) bluyoo válasza atomanti19 (#49041) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát akkor aAron_ ajánlatánál én sem nagyon tudok jobbat AMD oldalon (sem).
Az FX-6300 lenne neked a legkézenfekvőbb de az már sajnos 28K körnékén van ..... és a lap is 20K környékén lenne alá.

(#49042) hybrid26
Azzal a kerettel én a P8Z77-V LE PLUS-t vagy valamennyivel olcsóbban a Z77 Extreme4-et választanám.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#49044) 800.henrik válasza Mahrenburg (#49021) üzenetére


800.henrik
senior tag

Nincs lapom, és később lesz jobb cpu. Paltformot még nem váltok, a 775 jó internetezésre, stb...
A végcél:

Asrock G41C-GS
Core 2 Quad 9xxx (még nem tudom)
8Gb 1333MHZ-es DDR3 RAM
Ati radeon HD 7990

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#49045) bluyoo válasza 800.henrik (#49044) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Radeon HD 7990 netezni? :Y Asrock G41C-GS lapra ......

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#49046) Busceni válasza bluyoo (#49043) üzenetére


Busceni
csendes tag

Mahrenburg, aAron_ : i7-4770k procihoz lenne, elvárásaim pedig az alaplaptól ezek :
-minimum 5-6 SATA3
-minimum 5-6 USB 3.0
-komoly áramellátó részleg
-dvi-d
-minimum 2 db PCIe 3.0
-wi-fi képes legyen
-lehetőleg Asus legyen
-minőségi legyen, és legalább 5-6 évig bírja
-LGA-1150-es foglalat
-SLI támogatás
-max 50-60k
-ATX
De még csak nézelődök, ha tudtok jobbat/olcsóbbat szívesen meghallgatom

(#49047) bluyoo válasza Busceni (#49046) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az Asus Z87-PRO pont megfelel neked. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#49048) Busceni válasza bluyoo (#49047) üzenetére


Busceni
csendes tag

Én is azt néztem, de nem akartam elhamarkodottan dönteni mert nem egy olcsó alkatrész ezért jöttem ide segítégért, de így már akkor nyugodt szívvel fogom megvenni :)

(#49049) bluyoo válasza Busceni (#49048) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát kizárásos alapon csak az a lap ami megfelel az elvárásaidnak. :)
Vagyis 60K felett valamennyivel az Z87-EXPERT ...

Bazinga!

(#49050) Trebron09 válasza 800.henrik (#49044) üzenetére


Trebron09
őstag

Egyébként most milyen cpu-d van?
Ez így elég "értelmetlen" konfig lenne... nem tudom hogy most a 7990 poén akart-e lenni, de szvsz sokkal jobban jársz egy am3+ vagy egy 1155-ös cuccal. :K

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.