Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) Gyuri27 válasza Nzothan (#11000) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha nem tuningolsz akkor bármit vehetsz szvsz.

Amd - Radeon - Ryzen

(#11002) Tomate válasza Nzothan (#11000) üzenetére


Tomate
veterán

tuning soha :DD

Soha nem mond, hogy soha! ;)

[ Szerkesztve ]

(#11003) spae


spae
aktív tag

Hali!
Ezeket a lapokat nézegettem:
ASUS M3N78-EM AM2 19K
ASUS M3N78-PRO AM2 24K
ASUS M3A78-EM AM2 20K
ASUS M3A78PRO AM2 24K
esetleg MSI KA790GX AM2 24K

Eredetileg Asust, néztem NVidia chipsettel, hacsak nagyon nyomós érv nincs ellene maradnék e mellett (tuning nem hiszem, hogy lesz)?!

Ajánlották nekem a Gigabyte 790GX lapot is, de ahol venni fogom ott nincs, csak GIGABYTE MA790X-DS4, 23K-ért, esetlkeg ez jöhet szóba még!

(#11004) Qru válasza spae (#11003) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem tuningolsz akkor kb tökmindegy mit veszel, ahogy Gyuri27 is írta korábban. Amelyik felszerelése ideálisabb neked azt vedd.

#nincsbennetarcsi

(#11005) spae


spae
aktív tag

Azért kérdem mert most is nvidia van és nincs gond vele. Az AMD Black edition proci órajel állítása nem nagy tuning!
ASUS M3N78-EM vagy Pro lenne a kiválasztott,bele AMD 6000X2, vagy 6400X2, esetleg AMD 5400X2 BLACK ED, melyik lenne a jobb választás?
2X DDRII 2GB 1066 KINGSTON HYPERX CL5 2X9K vagy
2X DDRII 2GB 1066 CORS.DOMINATOR TWIN2X C5D 2X10K ezekkel a memóriákkal nem lenne gond ugye?

(#11006) #35692544 válasza spae (#11005) üzenetére


#35692544
törölt tag

talán az 5400BE

(#11007) Abdulh


Abdulh
csendes tag

Egy HD 4870 kártyához meg egy E7300as procihoz elég egy MSI P35 NEO-F alaplap vagy inkább egy MSI P45-öt vegyek?
Vagy milyet érdemes megvenni 20e körül?

(#11008) lsc válasza Abdulh (#11007) üzenetére


lsc
nagyúr

Gigabyte ep35 ds 3, könnyebb benne a tuning mint a 45-ös lapokban, msi-vel nincs túl jó tapasztalat . A felbontás mennyi lesz, a 70-hez azért 16xx "illik" vagy felette .

Az élet kegyetlen .

(#11009) Abdulh válasza lsc (#11008) üzenetére


Abdulh
csendes tag

Akkor megpróbálok egy olyat szerezni.
Jelenleg 1024.:D
Majd januárban ruházok be egy 21-es vagy 22-es monitorra.

(#11010) lsc válasza Abdulh (#11009) üzenetére


lsc
nagyúr

Mondjuk 16xx felbontásig egy 4850-es is elég, a 70-nek efölött van igazán értelme . 1024-es felbontásban szerintem nagyon procilimit lesz /a proci nem fogja kiszolgálni a vga-t /, de dönteni neked kell . A tápod elég lesz a kártyákhoz ? .

Az élet kegyetlen .

(#11011) Abdulh válasza lsc (#11010) üzenetére


Abdulh
csendes tag

Egy corsair VX450-et néztem ki. Volt róla teszt is az oldalon, szóval remélem elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#11012) Nzothan


Nzothan
tag

hellótok

phenom alá mindenképp olyan alaplapot érdemes venni ami HyperTransport™ 3.0-as??

(#11013) lsc válasza Abdulh (#11011) üzenetére


lsc
nagyúr

Igen, az jó lesz .

Az élet kegyetlen .

(#11014) Benhill


Benhill
senior tag

Quad tuninghoz, meg sli-hez milyen lapot ill. ramot ajanlotok?

(#11015) spae


spae
aktív tag

ASUS M3N78-EM AM2 3 ÉV (19K)
ASUS M3N78-PRO AM2 3 ÉV (24K)
Ér a pro annyival többet?
Ebben a lapban mennek a DDRII 2GB 1066 CORS.DOMINATOR TWIN2X C5D modulok, van valakinek esetleg tapasztalata?
És később elvileg AM3 procik mennek majd bele, ha mindsen jól megy elvileg menni kell benne?! Ugye??

(#11016) PH-User


PH-User
addikt

Üdv! Milyen tuninglapot tudtok ajánlani Xeon 3040 (E6300 asztaliban) alá olcsón? Cél az 3.2GHz lenne. Köszönöm a választ. Üdv. :R

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#11017) Goreman


Goreman
csendes tag

Sziasztok!

Kernek egy kis eligazitast. Jo ideje nem kovetem a computer temat es sajna van nehany sotet folt ahogy igy most olvasgattam. Nem a kozeljovore tervezem a gep frissitest, de szeretnek addig informaciot gyujteni, hogy ne sülthalkent alljak majd neki.

* Sokan dicserik a Gigabyte lapokat es szidjak az ASUS-t. En 11 eve csak asus-t veszek es maradektalanul megvagyok elegedve az alaplapjaikkal, igaz sosem tuningoltam oket. Szempont a megbizhatosag es tartossag jo ar-ertek arannyal. Melyiket ajanlanatok inkabb?
* Milyen memoriara erdemes ragyurni? Azt olvastam, hogy jelenleg boven eleg a DDR2 (felteve ha nem akarok agyba-fobe tuningolni). Merthogy nemsokara valami proci-socket valtas lesz es addig a 3-asokat nem igazan hajtjak ki a gepek erdemben. szal DDR2 vagy DDR3?
*Ja, igen az uj foglalalt! Olvastam, hogy jon a Nehalem tema nemsoka es elbizonytalanodtam. Alapvetoen arra gondoltam,hogy veszek egy bivaly 775-os lapot eseleg egy 2 magos procival es idovel szepen felhoznam a konfigot. Erdemes-e ezt az iranyvonalat tartani vagy varjak meg, mert ugyis borit mindent az uj foglalat? Es ha megteszi, szerintetek erdemes tovabb varnom par honapot mig beallnak a Nehalem arai vagy repuljek ra 775 max konfigra (merthogy gondolom annak az ara esni fog az uj socket miatt) ? :W
*Es akkor az orokzold kerdes. Milyen lapot ajanlanatok most nekem? Nezegettem ezt-azt, de igazabol csak csapongtam kozottuk. Biztos, hogy tuningolni nem akarom, sem integralt VGA nem kell es igazabol azt se tudom miert kene nekem 2 integralt LAN (de mondjuk az a legkevesebb). Sztem crossfire sem kell szal eleg az egy PCIe2.0 slot is. Mi a helyzet a chipset-ekkel? Erdemes azok alapjan valogatni az alaplapok kozott?

Ennyi lenne :) Jo hosszura sikeredett :C
Ha nagyon alapveto hulyesegeket kerdeztem volna, akkor lecci kuldjtek nehany linket ahol csiszolhatom az ismereteim, illetve ha valaki vette a faradsagot vegigolvasni es valaszolni nekem akkor Neki elore is koszonom :R

Szolidaritas

(#11018) sgergi válasza Goreman (#11017) üzenetére


sgergi
veterán

1. Igazából nincs semmi baj az Asusokkal sem, csak ne belépőszintet vegyél, mert az eléggé legagyisodott mostanában, középkategóriában teljesen jók. Mindenkinek kb. egyéni ízlésére van bízva, hogy milyen lapot vesz, ÉN a Gigát támogatom.
2. Egyelőre elég a ddr2 is a mostani procikhoz, persze új procikhoz meg csak ddr3 lesz jó, mert integrált memóriavezérlő csak azt tudja majd kezelni. Most még drágábbak és nem sokkal fyorsabbek a ddr3-as ramok, de esnek elég komolyan az áraik.
3.A proci majd befolyásolja a memóriát is. Nehalem már kapható, még csak a felső kategóriás cuccok jöttek ki, de túl nagy áresés nem volt a lejjebbi kategóriában. Jönnek az AM3-as AMD procik is, itt figyelni kell, hogy melyik régebbi alaplap támogatja, vagy újat kell venni. Náron jönnek a Nehalem középkategóriás cuccai, mire nálunk lemennek az árak szerintem nyár vége felé leszünk. Azt neked kell kitalálni milyen erős konfig kell, csak ahhoz tudod eldönteni milyen procit (gépet) vegyél.
4. Megint a procitól is függ, de mivel nincs tuning, én egy Giga p45-ds3-at javasolnék most. (esetleg p35-ds3), de ezek Asus megfelelőjét is veheted. NYilván az alaplap egyik legmeghatározóbb része maga chipset.

[ Szerkesztve ]

(#11019) owen23


owen23
tag

http://hardverapro.hu/apro/elado_egy_uj_logitech_x-530-as_hangfalszett/hsz_1-50.html

(#11020) Szkeptikus


Szkeptikus
tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném, gondolkozom egy új alaplapon, de teljesen tanácstalan vagyok. Szeretnék belerakni egy GeForce 8800 GT-t vagy egy Ati 4850-est, és valami nem túl drága intel Core 2 Duo procit. Fejleszteni később sem akarom, illetve a tuning sem jön szóba.

Extra elvárásom nincs és fontos lenne, hogy minél olcsóbb legyen. illetve nem riadok vissza használt deszkáktól sem. Tudnátok ajánlani valamit?

Köszi! :R

(#11021) sgergi válasza Szkeptikus (#11020) üzenetére


sgergi
veterán

Gigabyte p35-ds3, vagy, ha tényleg olcsón, akkor Gigabyte gm31-s2h.

(#11022) PH-User


PH-User
addikt

Na mind1... Egyébként ASUS P5B Premium lesz a Xeon alá. :R

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#11023) laposkutya


laposkutya
csendes tag

Üdv!össze akarok dobni egy jónak mondható pc-t!mondjuk:core 2 quad,ddr3,ati radeon hd 4830.nem milliós gépet akarok,tehát földi árakon gondolkozok.
Kinek mi a véleménye,milyen alapot?hol?
Előre is köszi

(#11024) szigo88


szigo88
csendes tag

Sziasztok!
Milyen alaplapot ajánlanátok ezekhez?:

AMD Athlon 64 X2 5400+ AM2 BOX
2X KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR2 800Mhz
Geforce 6600GT

Mostani gépembe egy Chaintech VNF4 (Ultra) ZENITH VE (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR DIMM) alaplap van! Nem nagyon értek ehhez, de gondolom ez nem lesz jó a fentebb említett cuccokhoz! Segítsetek légyszíves!

Tuningolni nem szándékozom!
Aránylag olcsó legyen, ha lehet! :)

Előre is köszi a segítséget!

(#11025) szigo88


szigo88
csendes tag

Esetleg ez elég lenne?
ASUS M2N68-AM vagy esetleg még ez ASUS M3N78

De tényleg rátok bízom, bármilyen tanácsot fogadok!
Esetleg ha tanácsoltok valamit leírhatnátok, hogy miért azt, hogy legyen valami fogalmam róla! Köszi

(#11026) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok!

Szerintetek mennyire alkalmasak a FI új mATX lapjai a tuningra?? És ha választani kéne akkor a P45-öst vagy a GF9400-ast vegyem?? Melyik jobb tuning és stabilitás szempontjából??

Köszi! :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11027) jansto


jansto
csendes tag

Sziasztok!
Új alaplapot vennék Core2Duo 7300-hoz, HD3850-hez. Sajnos nincs túl sok időm válogatni a sok chipset meg típus közül, szóval hozzátok forulok segítségért. Főleg Asus érdekel 15ezer forint körül, de max 20ezer!(tuning nem...lényeg a stabilitás) köszi a válaszokat előre is.

(#11028) KaiotEch válasza jansto (#11027) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Memóriát nem írtál, de szerintem ez megfelelő.

(#11029) KaiotEch válasza laposkutya (#11023) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Inkább maradj a DDR2-nél... Tuningolni akarsz-e? Amúgy az ASUS P5Q profi lap... Ha fontos a CF, akkor ASUS P5Q PRO...

(#11030) C in LINUX


C in LINUX
csendes tag

Helló!

Alaplapot szeretnék venni!
Procim: AMD Athlon 64 6000+ AM2 X2 Dualcore Box
Memória: kettő Kingston DDR2 800MHz 2048MB RAM
milyen lapot tanácsoltok?
Tuningolni nem szándékozom, ezért 15000 (max. 20000Ft) körül gondolkoztam! Segítsetek!!!!!!!!
Videókártyám jelenleg: NVIDIA GeForce 6600 GT (128 MB), de valószínűleg veszek egy jobbat!
Várom a javaslatokat! Köszi!

Gigabyte ep35-ds3, E7300(AC Freezer 7 Pro), CSX 4GB Overlocking CEC 800MHz Kit, Sapphire HD4670 512MB, Gigabyte Superb 460W

(#11031) C in LINUX


C in LINUX
csendes tag

GIGABYTE GA-MA790X-DS4
GIGABYTE GA-MA74GM-S2H
GIGABYTE GA-MA78GM-DS2H
GIGABYTE GA-MA78G-DS3H

Esetleg ezek közül melyiket ajánlanátok? De ha van jobb ötlet kb. ebben az árban akkor szívesen fogadom azt is! Fontos lenne! :R

Gigabyte ep35-ds3, E7300(AC Freezer 7 Pro), CSX 4GB Overlocking CEC 800MHz Kit, Sapphire HD4670 512MB, Gigabyte Superb 460W

(#11032) TESCO-Zsömle válasza C in LINUX (#11031) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha komolyan űzöd a tuningot, akkor sztem 790X a te északid, de ez szigorúan személyes vélemény, mivel elfogult vagyok tuning irányában... :B

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11033) pachito


pachito
őstag

Hali!

A kérdésem csupán annyi lenne, hogy az alaplapom, ASUS P5L-1394 hány mhz-es ramokat támogat? Én nem nagyon értek az ilyesmihez... :U

köszi,üdv :R

(#11034) shteer válasza pachito (#11033) üzenetére


shteer
titán

DDR2 667/533/400

..szerintem jónak tűnik

(#11035) pachito válasza shteer (#11034) üzenetére


pachito
őstag

:R

(#11036) pachito


pachito
őstag

Bocsánat, még annyit, hoy most van 3x 512 mb ramom, ha szeretnék melléjük venni még egyet a 4. slotba, milyet tehetek be? Ugyanúgy 512 mb-osat kizárólag, vagy 1x1, vagy akár 1x2 gigát is?

üdv

[ Szerkesztve ]

(#11037) Jorus válasza pachito (#11036) üzenetére


Jorus
nagyúr

1 slotba max 1GB-ot tehetsz, plusz, ha a 4. slotba 1GB-os modult pakolsz, akkor valszeg nem lesz DC.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11038) #88920576


#88920576
törölt tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném: Intel CoreDuo 6400-as típusú procihoz kellene alaplap, úgy 20 e körül, vagy asus vagy msi. Mit ajánlotok?

Előre is köszönöm.

(#11039) fsztm174


fsztm174
csendes tag

Intel Core 2 Duo, AMD 64 X2 5200+ or AMD Phenom proceszorokhoz milyen alaplapot ajánlotok?

(#11040) Jorus válasza #88920576 (#11038) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ennyi infó birtokában P5K Pro 23k-ért.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11041) Jorus válasza fsztm174 (#11039) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mien C2D-hez?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11042) epidemic


epidemic
tag

Sziasztok!

Jövőre nagy valószínűséggel én is veszek alaplapot + procit (sokak tanácsára megvárom hogy január után essenek az árak), de tanácstalan vagyok milyet is vegyek.
Elképzelés persze van. Mindenképpen Inteles lesz a kicsike, elnézést azoktól akik az AMD-re esküsznek. De a rengeteg márka közül melyiket? Milyen különbségek vannak az egyes árkategóriák között (legyen pl 20k-30k) az ASUS, Gigabyte, MSI alaplapok között?
Mostanában elég vegyes tapasztalatokat olvastam az ASUS-ról, bár nekem eddig nem volt hozzá szerencsém. A legelső P4-es konfigomban Canyon lap volt (6 évet bírt) most pedig AsRock van, ami ugyan mondjuk közép kategóriának, nekem eddig megfelelt, de mára ideje fejleszteni. Ugyanakkor néztem ezeket az nvidia-s chipsettel rendelkező lapokat. Namost ezeket érdemes venni, és egyáltalán van 20k körül? Egyszerre sok a kérdés... :))
Elsőre talán válasszuk ki a márkát! Tehát ki mit javasol?

A konfigom az adatlapomon, a memória, és a 9500GT marad. Tápot ugye már elkéstem cserélni, de persze az is új lesz.

+ kérdés: ezek együtt szerintetek mennyit érnek ha eladom (feltétlen baráti árra gondoljatok, havernak lesz) AsRock 775Dual-880PRO, Intel Celeron D 2,66GHz (331), Codegen 400W táp, nvidia GF 6200 TC PCI 256Mb. Én 15000 körül gondoltam.

Előre is köszi aki végigolvasott! :)

"Ami nem öl meg, az erősít!"

(#11043) shteer válasza epidemic (#11042) üzenetére


shteer
titán

asus vagy gigabyte :K de intel chipsettel 20k körül P35-öst kapsz, mivel én asus párti vok, ezért p5k epu vagy p5k pro

szerk: aztán majd jönnek a giga-fanok és ajánlanak p35-ös lapot ők is :DDD

+15k-ért sztem elviszik azt a halmot

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#11044) epidemic válasza shteer (#11043) üzenetére


epidemic
tag

Így első ránézésre a nem sok különbséget látok asus és gigabyte között, ugyanannyi ram kapacitás, 16x PCI. De teljesítményre? PL az asus chipsetekhez egyáltalán nem értek.
Mindjárt keresek egy összehasonlító tesztet, hátha van.

Vagy ez is olyan, mint személyautónál, hogy azonos kategóriában megegyezik a felszereltség és a teljesítmény, csak az a kérdés melyik kaszni tetszik jobban? :F

"Ami nem öl meg, az erősít!"

(#11045) shteer válasza epidemic (#11044) üzenetére


shteer
titán

asus chipsetek? olyan nincs :D intel chipset van mind2-n, a körítés más csak, szín, szag, csomagolás, fícsörök...

de jól összefoglaltad :C ahogy mondod :K

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#11046) epidemic válasza shteer (#11045) üzenetére


epidemic
tag

Akkor lehet az fog dönteni, hogy milyen procit veszek. De gondolom az újabb processzorokat mindkét fajta alaplap ugyanúgy támogatni fogja. Habár a gigabyte-nak jobb a dizájnja inkább hajlok az asus-ra 3 év garanciával. Meg a gépet úgy is csak "begombolva" látom! :D

De visszatérve a chipsetre, asusnál is láttam Intel-t, VIA-t, SIS-t, nvidia-t. Vagy maradjak az intelnél?

"Ami nem öl meg, az erősít!"

(#11047) shteer válasza epidemic (#11046) üzenetére


shteer
titán

én már csak a P35-ös lapokat vettem számításba, mint írtam korábban is - mindenképp maradj ennél

mind2 lapcsalád támogatja a legújabb c2d procikat

ha nem látod, akkor a design kilőve ;] 3év gari jól jöhet viszont

..szerintem jónak tűnik

(#11048) epidemic válasza shteer (#11047) üzenetére


epidemic
tag

Na akkor ez pipa. Már csak egy jó procit kell keresni hozzá!
Köszi a segítséget! :R

"Ami nem öl meg, az erősít!"

(#11049) C in LINUX


C in LINUX
csendes tag

Helló!
Várom a további javaslatokat még!!!!

Alaplapot szeretnék venni!
Procim: AMD Athlon 64 6000+ AM2 X2 Dualcore Box
Memória: kettő Kingston DDR2 800MHz 2048MB RAM
milyen lapot tanácsoltok?
Tuningolni nem szándékozom, ezért 15000 (max. 20000Ft) körül gondolkoztam! Segítsetek!!!!!!!!
Videókártyám jelenleg: NVIDIA GeForce 6600 GT (128 MB), de valószínűleg veszek egy jobbat!

GIGABYTE GA-MA790X-DS4
GIGABYTE GA-MA74GM-S2H
GIGABYTE GA-MA78GM-DS2H
GIGABYTE GA-MA78G-DS3H

Esetleg ezek közül melyiket ajánlanátok? De ha van jobb ötlet kb. ebben az árban akkor szívesen fogadom azt is! Fontos lenne! :R

Gigabyte ep35-ds3, E7300(AC Freezer 7 Pro), CSX 4GB Overlocking CEC 800MHz Kit, Sapphire HD4670 512MB, Gigabyte Superb 460W

(#11050) 14adam


14adam
addikt

Hello
Nekem lenne egy olyan kérdésem,hogy olcsó szerverlapot szeretnék venni,és nemtudom milyet vegyek :F Feltétel : 754-es vagy 939-es proci.Inkább sd-ramos legyen.Az mind1 hogy milyen chipset van rajta.Csak olcsó legyen olyan 15k körül vagy annál olcsóbban :U

szerk: használtan legyen annyi körül :U

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.