Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) Vismajor01 válasza bluyoo (#56999) üzenetére


Vismajor01
addikt

Mások, más topikban meg mást mondtak, sajna...
Én alapból nem is értem, hogy van 12313 AM3+os alaplap, azok meg mind FXek majdnem. És akkor a kismillió lapból ez a 3 ajánlható?(Szerintük)
Meg is rendeltem egyébként az Asus m5a97 2.0át (EVO nélkül) pont emiatt a gondolat miatt+amit te is írtál, de aztán befutott egy ajánlat erről a gigáról itt phn. Olcsóbb is volt mint az Asus, meg akkor úgy voltam vele h ezzel aztán lehet tuningolni a jövőben ha akarnék...

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#57002) Hunyus


Hunyus
senior tag

Sziasztok!

Milyen 1150 alaplapot ajánlanátok?Olyan 20-25k körül legyen az ára.
Még cpu.m sincs,de valószínű,hogy egy g3420 cpu lenne benn.
Játék,film,zene stb mindenre használnám.

(#57003) bluyoo válasza Vismajor01 (#57001) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem egy fórumtárs használja megelégedettséggel a típust. Nem egy sz.r lap (balszerencsédre régebbi verziót vettél ami szerintem még nem is UEFI-s)! Nem potyára van a téma összefoglalóban is (a REV.3.0-ás). De szerintem az ajánlott Asus deszka jobb (legalábbis az EVO biztos).
És nem csak három lap ajánlható de a kérdezők 90%-a 20K alatt/körül szeretne lapot az FX-ek alá és itt szűkül be a kínálat pár lapra. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57004) Skinny26 válasza dvd_R+ (#56986) üzenetére


Skinny26
aktív tag

Szia!

Olvasd el ezt a tesztet, az említett alaplap is benne van, és azok is, amiket később ajánlottak számodra.

(#57005) Vismajor01 válasza bluyoo (#57003) üzenetére


Vismajor01
addikt

Ja, hát nyílván jó a 40 ezres is, csak ha megnézed, már 10kért kapni olyat amibe belemegy az fx-6300. Csak minek, ha felét meg se tudja hajtani, érted..

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#57006) dvd_R+ válasza bluyoo (#56999) üzenetére


dvd_R+
őstag

Köszönöm a választ de igazából ezzel nem vagyok előrébb kb azt írtad le amit én is tudok :D tehát igy kb nekem is ezek voltak szóba még de pont azért írtam mert nem tudom mi lenne a legjobb választás
ár / érték / teljesitmény / felszeretlség meg tudja még a t**öm :D hogy mit kell nézni
általában újitani gépet h mindig a legjobbat veszem a kategoriából

úgy kérdem akkor ha te lennel vásár előt és a legjobbat szeretnéd mit választanál és miert ? vagy nem tudom hogyan foglamazak h egyértelmü legyne a kérdésem na .. :D remélem átment h mit is szeretnék tudni :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#57007) bluyoo válasza Vismajor01 (#57005) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Én értem .... :D
Az FX-ek alá a legjobb az FX-hez készült chipset-el szerelt lapot tenni. Ugye a legolcsóbb chipset az AMD970, amivel kb. 17-18K a legolcsóbb, csupasz lap ..... Szóval az egy dolog hogy bele lehet tenni. :)
Max. ahogy Zsivaagoo írta: "FX-41xx és FX-63xx tuning nélkül, alulfeszelve üzemeltethető ...."

Bazinga!

(#57008) bluyoo válasza dvd_R+ (#57006) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Értem mit szeretnél de egyértelmű válasz nincs! Mindegyik lapnak előnye hátránya ....
Magamnak egy VGA alá talán a Gryphon Z87-et választanám. A TUF széria miatt, vagyis az 5év garancia miatt (is).
Felszereltségben meg talán az ASRock Z87 Extreme4 .... Ugye ezek mind 40K alatti lapok.
De amúgy nem apróznám el és az Asus Z87-Pro-t ... Minden megvan amire csak szükség lehet. ;] Csak egy gond van vele az ára.

Bazinga!

(#57009) dvd_R+ válasza bluyoo (#57008) üzenetére


dvd_R+
őstag

Értem tehát akkor grypohon vagy a drága lap
az msi-t meg se emlitetted mi ennek az oka ? nem vmi jo ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#57010) bluyoo válasza dvd_R+ (#57009) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Én nem rajongok a "gémer" szériás lapokért. És ugye azt kérdezted én mit választanék. :)
Amúgy is amikor legutóbb felmerültek az MSI gémer lapjai pont egy gyári hibás lap ..... [link]. Pedig a GD65 már a digitális tápkört is kapott ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57011) dvd_R+ válasza bluyoo (#57010) üzenetére


dvd_R+
őstag

Hm.... értem hát ő most nem tudom mert én csak jót halottam erről a lapról
de ez alatt mit értesz h nem rajgongsz a gamer lapokért ?
igazaból minden ami kell rajta van + bigfoot e killer hálókari ami pl counter-strike nél eléggé pöpec tudd lenni ;]

Szerk:. igazából úgyérzem most hogy nem elörébb hanem 2lépéssel hátrrébb kerültem :D

[ Szerkesztve ]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#57012) bluyoo válasza dvd_R+ (#57011) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem is írtam hogy rossz lap .....
Ált. ugyan azt tudják mint a többi vele egy kategóriás lap (néha kevesebbet) csak éppen kap a nevébe egy "killer" , "gaming" ..... szót meg esetedben sárkányos logót ... :DDD
Nem hiszem hogy a counter-strike sírna ha Intel LAN-al tolnád, nem pedig killer :)) el.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57013) xmaas válasza dvd_R+ (#57011) üzenetére


xmaas
őstag

A legjobban akkor jar a penztarcad ha olyan lapot valasztasz ami az elvarasaidnak megfelel tapellatas, hangkodek illetve csatlakozok szamaban lesz tuning vagy sem stb. stb. , folosleges kifizetni sulyos ezreket olyan extrakra,csatlakozokra amiket ugyse hasznalnal ki

(#57014) dvd_R+ válasza bluyoo (#57012) üzenetére


dvd_R+
őstag

Persze tudom h nagyrésze csak marketing , viszont 2002 óta cs ek és tudom h nem mind1,,... :D
bármilyen lan kártyával lehet jatszani , visoznt a bigfoot e killer az mondhatjuk úgy h erre szakosodott "epic" tehát ott anynira állithatom a dolgokat h ha lövök cs be minden golyo oda szór stb.. :D

de persze csak ezért nem szeretném megvenni a lapot
megmondom öszinten picit elfogult is vagyok emiatt.. azért is írtam ide hogy jól ki osszák az észt nekem :D
mondhatjuk úgy is h a marketing áldozata lettem (úgy hogy én is abban dolgozom VICC) :D

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#57015) ceia válasza bluyoo (#56966) üzenetére


ceia
őstag

Szia, köszönöm a választ! Az egyik lap amit ajánlottál, az Asrocktól a H77 Pro4/MVP. Ez nekem is tetszik, de volna egy hasonló árú, a Z77 Pro3. Erről mi a véleményed? Nem jobb? Vagy maradjak inkább az elsőnél? :F

        it's more fun to compute

(#57016) Deck


Deck
titán

Szerintetek érdemes alaplapot cserélni csak az miatt, hogy támogatva legyen a pcie 3? VGA menne bele. Mostani lapomban pcie 2 es van. Ezen gondolkozom. Ne hogy ne tudja kihasználni a karit.

PS5

(#57017) xmaas válasza Deck (#57016) üzenetére


xmaas
őstag

Csak azert nem erdemes lapot cserelni mert nem fogol semmit erezni belole

(#57018) bluyoo válasza ceia (#57015) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Na te is megtaláltad az 51.-et! :DDD

Annyi előnye lehet a Z77-es chipset-nek hogy minimális tuningot enged a szorzózáras CPU is.
De ha ebben az irányben gondolkodsz akkor kicsivel emeld meg a kereted és legalább a ASRock Z77 Extreme3-at vagy pl. az Asus Z77-A-t vásárold.
A Z77 Pro3-ra anno viszonylag sok panasz volt ("olcsó húsnak ...." :) ).

(#57014) dvd_R+
A te lapod lesz szóval a te igényeidnek kell megfeleljen nem az enyémeknek. :) Ha neked szükséged van a Killer LAN-ra hát akkor azt kell megvenni.

(#57016) dekrer
Hát nem sokat tudtunk meg az említett két lapról. :DDD De csak a PCI-E 3.0 miatt nem érdemes cserélned (bár legtöbbször nem csak ez az előnye szokott lenni ezeknek a lapoknak).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57019) zsizsef válasza bluyoo (#57018) üzenetére


zsizsef
senior tag

Én ezen a héten raktam be a z77-a -t. Tulajdonságokban szinte ugyanaz, mint a P8Z77-V LX2. Csak van már rajta dvi kimenet és 8 pin-es a cpu power csatlakozó. Néhol olcsóbb is , mint az LX2.

(#57020) bluyoo válasza zsizsef (#57019) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Igen, kísértetiesen hasonlóak. :) És igen éppen az ára miatt (is) írtam az "A"-t. :K
P8Z77-V LX2 , Z77-A
Csak a chipset hűtése szolidabb az "A"-n.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57021) zibo73


zibo73
aktív tag

Sziasztok!
Megjött az Asus vangard lapom és a proci foglalatban el van hajolva pár láb.
Mit lehet ezzel csinálni? Szét vág az ideg!

(#57022) bluyoo válasza zibo73 (#57021) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Hú az elég nagy baj. Ki volt bontva a csomag? Mert ahogy én tudom azt nem nagyon cserélik gariba mivel fizikai sérülés (ugye sokszor a felhasználó ....). Vannak szakik akik képesek helyrehozni de az ugye pénzbe kerül. De előtte próbálkozz be az üzletben ... Hol vetted?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57023) zibo73 válasza bluyoo (#57022) üzenetére


zibo73
aktív tag

Szia!
Most láttam meg hogy le vettem a védő kupakot róla.
A PCX be vettem.

[ Szerkesztve ]

(#57024) bluyoo válasza zibo73 (#57023) üzenetére


bluyoo
nagyúr

De maga az alaplap doboza ki volt bontva amikor átvetted? Hár a PCX-re mostanában sok a panasz rem. neked nem lesz velük gondod. Lehetőleg azonnal jelezd nekik és a műanyag védőkupakot ne távolítsd el. A CPU behelyezéséig nem is szabadna [link].
Elméletileg 3 napon belül azonnali csere illet meg hibás termék esetén [link].

(#57025) zibo73
Már ma írjál nekik .....DE amúgy "3 munkanapos"

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57025) zibo73 válasza bluyoo (#57024) üzenetére


zibo73
aktív tag

Nem bontottam ki de nem láttam volna akkor sem a védő kupaktól.
A 3 napos csere nem tudom működik e mert már csak hétfőn lesz nyitva a PCX.

(#57026) xmaas válasza zibo73 (#57023) üzenetére


xmaas
őstag

Az nagy [moderálva] oregem nagy hibat kovettel el igy baromira nemtudod bizonyitani hogy ugy kaptad kezbe nemfogjak cserelni akkor tudtal volna reklamalni ha var kicsit a futar amig kibontod csomagot amig meggyozodsz rola hogy serulesmentes igy semmi eselyed .Amit csinalni tudsz megnezed itt prohardveren ha jol emlekszem voltak szakik akik bevalaltak hogy megprobaljak helyrehozni a labakat par ezresert vagy otthon te finoman megprobalod valamivel kijavitani de garinak annyi igyis ugyis annyira nem jofej semmi bolt hogy ilyen serulessel csereljen neked barmit .

(#57027) Hat azt kellet volna megnezni egybol hogy labak rendben vannak ,sajnos ezzel nemfognak semmit csinalni

(#57028) bluyoo Hat azok tenyleg rendesek voltak de manapsag ez ritka mint a feher hollo

[ Módosította: radi8tor ]

(#57027) zibo73 válasza xmaas (#57026) üzenetére


zibo73
aktív tag

Te be láttál volna a kupak alá? Nem hiszem.

(#57028) bluyoo válasza xmaas (#57026) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Volt rá precedens hogy az üzlet korrektül állt a dologhoz. Legutoljára (már nem emlékszem kinél) a bolt szervize egyszerűen visszahajlítgatta a lábakat. :DDD

(#57027) zibo73
A fekete, műanyag védőkupakot nem kell eltávolítani hozzá. Lásd a linkelt PDF.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#57029) zibo73 válasza bluyoo (#57028) üzenetére


zibo73
aktív tag

Az nem tudom jelent e valamit hogy kértem az 1 éves csere garanciát?
Hát nem tudom ki nézi meg olyan tüzetesen mikor átveszi:

[ Szerkesztve ]

(#57030) xmaas válasza zibo73 (#57029) üzenetére


xmaas
őstag

az a baj fizikai serulesrol van szo de ahogy irta bluyoo irjal azonnal emailt es magyarazd el a tenyeket hatha szerencsed van

(#57031) bluyoo válasza zibo73 (#57029) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha most bevinnéd ártatlan arccal a boltba hogy nem jó a lap, a szervizes első dolga lenne ....
Mindenesetre elvileg a cseregarancia sem vonatkozik rá. De mint írtam próbálkozz be ezzel a 3 napos dologgal. Hátha elhiszik neked hogy nem te kócoltad össze a foglalat lábait.

Bazinga!

(#57032) zibo73 válasza bluyoo (#57031) üzenetére


zibo73
aktív tag

Oké írok nekik emailt majd meg látjuk mi lesz.

(#57033) bluyoo válasza zibo73 (#57032) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Sok sikert.
Egy hasonló eset [link], csak azért hogy nincs minden veszve. :) Bár iPon és nem a PCX.

Bazinga!

(#57034) zibo73 válasza bluyoo (#57033) üzenetére


zibo73
aktív tag

Majd meglátjuk.A PCX garancia bejelentő oldalán írjak nekik?

[ Szerkesztve ]

(#57035) xmaas válasza zibo73 (#57034) üzenetére


xmaas
őstag

Ja

(#57036) Vismajor01 válasza zibo73 (#57027) üzenetére


Vismajor01
addikt

Internetről vásároltad, hogy futár hozta? 8 munkanapig elállási jogod van, megindokolni sem kell. Fogod, visszaviszed, és nekik ki kell fizetni, ennyi.(bár ha közben(erlőtte, utána, ebből a szempontból irreleváns) sérült a termék akkor nemtudom)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#57037) ceia válasza bluyoo (#57018) üzenetére


ceia
őstag

Köszönöm a segítséget! :R

        it's more fun to compute

(#57038) Manitos32


Manitos32
tag

udv most szertnék venni egy uj lapot[link] érdeklődnék h kinek mi véleménye a laprol :R :) :R

Ha csak két választásod van, válaszd a harmadikat

(#57039) Hunyus


Hunyus
senior tag

Sziasztok!

Erről a lapról mi a véleményetek,vagy ebben az árban mit ajánlanátok?Egy G3420-as cpu menne benn,egyenlőre alaplapi vga-val.De a későbbiekben is csak 1vga lenne benn.Bővíteni max hankártyával,wifi kártyával bővíteném.

(#57040) Deck


Deck
titán

Nem tudom milyen alaplapot szeretnék atx vagy microatx. Mi a különbség? Csak a méret?

I5ös procim van.

Legyen benne legalább 4usb, 1db pcie 3.0ás, pcie2 2db. Integrált lan, 7.1es hangkártya. Asust szeretnék.

PS5

(#57041) Deck válasza Deck (#57040) üzenetére


Deck
titán

Márcsak alaplap és a ház hiányzik.

Hdd:
1 TB Western Digital Caviar Blue HDD (3,5", SATA3, 7200 RPM, 64 MB Cache)
VGA: Asus Radeon R9 270X 2GB
Ram: Kingmax 1600Mhz 8GB
Táp: XFX 550W Pro Series
Monitor: LG 21'6 22EA53VQ-P IPS Full HD
Cpu: Intel Core i7 4770 3.5Ghz
Cpu hűtő: Arctic Cooling Freezer I11 Univerzális Intel

[ Szerkesztve ]

PS5

(#57042) bluyoo válasza Vismajor01 (#57036) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Fizikai sérüléskor tuti nem él a dolog ......

(#57037) ceia
Szívesen!

(#57038) Manitos32
Egy viszonylag olcsó megoldás. De miért nem Haswell-t újítasz?

(#57039) Hunyus
A Z87-es chipset teljesen felesleges egy Pentium alá.

(#57041) dekrer
Már csak egy kert hiányzik. :) +2db PCI-E slot? Mihez kell? Elég az 1X vagy 4X16X kell?

Bazinga!

(#57043) Deck válasza bluyoo (#57042) üzenetére


Deck
titán

Pci3 a vganak.
Pcie meg ha vennék bele később tv tuner kártyát, lan kártyát, vagy hangkártyát. De utóbbi kettőt tudják alapból szóval nem igazán fontos. Tv tuner sem csak ha mégis meggondolnám magam akkor tudjak rakni bele . Usb3at néztem kelle nekem de igazából semmi olyanom nincs. Asus alaplapot szeretnék a bios miatt meg hasznos cuccok vannak benne.

A kérdés, hogy atx vagy microatx? Ha minden beférne egy microatx házba majd akkor microatx alaplap is jó mivel azok olcsóbbak is. Csak teljesítménybeli különbség ne legyen közte. Ár 10-15k körül lenne. HDD sata3as.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#57044) Deck válasza bluyoo (#57042) üzenetére


Deck
titán

Találtam egyet ami talán jó lenne. Mit szóltok hozzá? [link]

Csak sajnos nem atx-es :/ tápnak az kell.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#57045) Deck válasza bluyoo (#57042) üzenetére


Deck
titán

Találtam jót szerintem bár 20k.

[link]

PS5

(#57046) bluyoo válasza Deck (#57045) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az a lap nem jó a Haswell alá. Más a foglalat. Az előző link nem működik. A 10-15K-s keret a lapra meg elég sovány egy I7-es mellé. ATX méretben meg szerintem nincs is annyiért lap. A mATX méret meg a sok tervezet bővítőkártya miatt felejtős. Ugye a VGA máris elfoglal két slot-ot .....

Bazinga!

(#57047) Deck válasza bluyoo (#57046) üzenetére


Deck
titán

20k környékén van valami?

PS5

(#57048) Deck válasza bluyoo (#57046) üzenetére


Deck
titán

Találtam egyet.

[link]

PS5

(#57049) jim bcs válasza Deck (#57048) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Asus B85-Plus
GIGABYTE GA-B85-HD3
MSI B85-G41 PC Mate
MSI B85-G43
MSI H87-G43

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57050) Smithy87


Smithy87
senior tag

Sziasztok vettem egy asus a88xm-plus lapot össze is dobáltam rá a gépet remekül megy a kérdésem annyi lenne, hogy mi módon tudom beállítani, hogy a ház front paneljén lévő csatikba bedugott fülest kommunikációs eszközként be tudjam állítani. Jelenleg minden hangot kitol a fangfalakra és a fülesre is. Ez nekem annyira nem jő. Bocsi az OFF topikért.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.