Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87001) dugo_ válasza Martin97 (#86998) üzenetére


dugo_
veterán

(lap limitje miatt 2133)
Az a proci limite.

Úgy körbelőtted, hogy újonnan ez az egy lap felel meg a feltételeknek:
https://www.arukereso.hu/alaplap-c3128/asus/z170-a-p295160919/

Mondjuk egy 3 éves nonk proci alá ilyet venni talán egy kicsit túlzás. Akkor már inkább add el lappal együtt és nézz valami 8. gent.

(#87002) Milka 78 válasza Martin97 (#86998) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Bclk tuningban lehet kicsit utána kéne olvasnod,mert csak régebbi mod biossal megy Z170-ben. E téren az Asrock lapjai remekeltek mint az Extreme 4, Fatal1ty K4, Pro4 (most így fejből nem vágom a 4k-s kimenetet rajtuk), de ezek használtan elérhető deszkák.
Ha erről lemondasz akkor mehet a Z270 is.

lacus83&rosszcsont88 : Ugye az megvan skacok, hogy a Z270-ben soha nem volt értelmes bclk tuning?

[ Szerkesztve ]

(#87003) Martin97 válasza lacus83 (#86999) üzenetére


Martin97
aktív tag

Szia!

Olvastam valahol, hogy elvileg mehetnek a régi lapokban is az újabb 8 magos processzorok valamilyen moddal. Pontosan nem tudom, hogy ez hogy működik, de ha eljön a váltás szükségessége és az arra elegendő "ösztönzés" akkor utána mennék.

Tudom, hogy a régmúlt. Bár még midig egy ilyen eszközt használok másodlagos gépként. És a mostanival is nagyjából ekkora élettartamra terveznék. Amit egy 7. gen-es i7 nem feltétlen szavatolna, viszont egy 8. gen-es már lehet hogy kibírná addig. :B

#87000 rosszcsont88:
Ezek közül a lapok közül melyikben mennek a 8. generációs intel procik?
Illetve melyikkel tudom a mostani procim is tuningolni? :F

#87001 dugo_:
Ezt nem tudtam, köszönöm a pontosítást.
Az álltalad ajánlott lapban mennek az új 8. szériás procik?
Egyenlőre nem tudom lecserélni egyszerre mindkét alkatrészt. Az a terv, hogy az új lappal és a meglévő procival megemelem majd az órajelet (vízhűtés adott) és miután ez kevés lesz lap csere nélkül ugrok a 8. szériás procikra. :K

#87002 Milka 78:
Útba tudsz igazítani, hogy hol keresgéljek a bclk tuninggal kapcsolatban? Illetve a coffee lake procik támogatásával kapcsolatban? Melyik topikot keressem? Vagy melyik külföldi tech portált? Sajnos nem találtam eddig megfelelő tájékoztatót és listát ezzel kapcsolatban.
A bclk tuningról előbb le tudok mondani, mint a coffee lake támogatásról. Egy ideig még elég lesz az i5 6500 alapon is. :)

Ennek fejében akkor melyik lapok lehetnek jók? :)

[ Szerkesztve ]

(#87004) dugo_ válasza Martin97 (#87003) üzenetére


dugo_
veterán

Az általad ajánlott lapban mennek az új 8. szériás procik?

Nem, hiszen nem létezik ilyen lap, ami gyárilag kezel 6/7. és 8. gent is. Csak a foglalat neve azonos, a pin kiosztás és a cpu-hoz szükséges chipsetek szándékosan nem kompatibilisek.
Ha tudsz bios-t írni, az 1151 réztüskéből kiválasztani azt, ami nem kell, vagy máshova drótozva kell, akkor nyilván csinálhatod, de akkor nem itt kérdeznél... :D Mondjuk úgy, hogy laikusként nem érdemes se a lapot, se a procit kockáztatni egy ilyen hekkel.

https://prohardver.hu/hir/coffee_lake_regebbi_alaplap_trukkozes_megoldhato.html

Órajelemelés helyett inkább add el az i5-öt, csapd hozzá a 30k-t és vegyél egy i7-6700-at.

[ Szerkesztve ]

(#87005) Milka 78 válasza Martin97 (#87003) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ebben a topickban sokszor bestélgettünk róla és ha jól rémlik be is vannak linkelve a non k mod biososk is.
Vannak mod bios amivel megy egy két Z170-es lap a 8-generációs procival volt róla szó a Coffee Laketopicban, de erre nem építenék. Ha jól rémlik valamit fizikailag is kell valamit rongálni a procin.

[ Szerkesztve ]

(#87006) Erdei88 válasza Erdei88 (#86976) üzenetére


Erdei88
veterán

Köszönöm a hasznos tanácsokat, végül egy Msi B450M Mortar-ra esett a választás. Amint lesz vele tapasztalatom megosztom mindenkivel :R

(#87007) Martin97 válasza dugo_ (#87004) üzenetére


Martin97
aktív tag

Köszönöm a segítséged!

A mod annyira nem áll tőlem távol. Mint mondottam volt egy 775-ös rendszert is használok amibe egy 771-es procit raktam, úgy hogy sajátkezűleg faragtam a foglalatba. Illetve a jelenlegi videokártyámra is keresnék valamilyen softmodot amivel tovább tudnám húzni. :B
Egyszerűen arról van szó, hogy az újabb technikákkal nem haladok és nem néztem utánuk (nem is szeretnék). ;)

Ebből kifolyólag hallgatok az okosabbra akki képben van a jelenlegi helyzettel, hogy jó döntést tudjak hozni. :K
Ha ezt a választ kapom azokban a topikokban amiket Milka 78 ajánlott, akkor ezt foghom tenni. :R

#87005 Milka 78:
Köszönöm az útbaigazítást! Megkérdeztem ezekben a topikokban, hogy mit ajánlanak. :)

(#87008) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok!

Egy egyszerű számítógép építésébe kezdtem 1150-es alapokon.
Nézegettem, de LeC-nél nincsen az ajánlottból olcsó...
9k-ért ez találtam a legéletképesebbnek a HDMI miatt 1 hó garival. Szerintetek?

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#87009) Milka 78 válasza Erdei88 (#87006) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az jó lenne,mert egy deka tanáccsal sem tud senki szolgálni lévén én nem is találkoztam ilyen lappal, kbnagyon még senki sem vett aktív fórumozók közül és külföldön anyagot sem találtam nagyon.
Mivel te vagy a béta tesztelő várjuk a tapasztalatokat ;)

(#87010) Milka 78 válasza SkiDev (#87008) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Sajna a 1150-es platform halott csak agyonspórolt,fapad deszkákat lehet alá kapni így szint tök mindegy melyik lapot választod.
Ez egy 2+1 fázisos lélekvesztő kb annyit is ér amennyibe kerül. Ugyan elketyeg benne egy kisebb proci, de ajánlást tőlem nem fog kapni. :N
Ha már Lec...
GIGABYTE GA-B85M-D3H OEM 1 év garival és 15k és van rajta hdmi.

(#87011) SkiDev válasza Milka 78 (#87010) üzenetére


SkiDev
senior tag

Én is próbáltam magyarázni akinek építem, de ő most a legolcsóbb általam épített PC-t szeretné használni főleg netezésre, YouTube-ra és filmnézésre HD felbontáson. Egy AMD Athlon 3000+/1GB DDR/ 7330 AGP/Codegen 350W/80GB IDE gépet fog leváltani, szerintem már ígyis megváltás lesz neki. Fejleszteni nem tudja, mert nincs hozzáértő ismerőse.

Ezen viszont már nem tudok lejjebb fogni szerintem. Max, ha egy ezressel olcsóbban nem adom neki oda ezt:
[link]
Viszont én azért jobban megbízom a Giga-ban, csak 4 férőhelyes és van rajta HDMI is + gonoltam ránézésre komolyabbnak tűnik...

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#87012) AnDRash85


AnDRash85
újonc

Üdv Urak!

Normal ATX, Mini ATX -es házamba belefér minden faragás nélkül ez a lap?

GA-E3800N (Mini-ITX Form Factor; 17.0cm x 17.0cm)

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-E3800N-rev-1x#kf

netezésre,filnézésre lenne, van valakinek tapasztalta ezzel a lappal?

(#87013) Milka 78 válasza AnDRash85 (#87012) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Faragás nélkül be kell férnie (bár ez házas kérdés nem alaplapos), de bekérdezhetsz a HTPC-s topicba is ott valószínűleg van róla tapasztalat.

(#87014) rosszcsont88 válasza SkiDev (#87011) üzenetére


rosszcsont88
tag

Szia az ujabb fajtát választanám
sokat tudsz sporolni ezeken.
cpu paszta felesleges, SSD keret felesleges
1 boltnál probáld meg rendelni sokat sporolsz postával
táp egy hulladék ,el se fog indulni ,ha nincs megfelelö csatlakozása ,
AMD Athlon 3000+15 éves gép nem csoda ha nem volt neki jó ...
videokártya is kell gépbe ,4GB ddr4 talán talán böngészésre elég 32bit windows 10 van rajta .

MSI H110M PRO-D Alaplap 12810 vagy GIGABYTE GA-H110M-H Alaplap HDMI 15000FT
Intel Pentium Dual-Core G3900,G4400 használt 8000,uj14380
inkább Chieftec VALUE 500W 8 920 Ft
Kingston A400 2.5 120GB SATA 8 430 Ft
CSX 4GB DDR4 2133MHz 12000
50160FT+25000 az MSI GeForce GT 1030 vga kártya

megváltás lesz ez a gép neki gyorsabb lesz
linkelt alaplap csak régivel fog menni !!!

[ Szerkesztve ]

(#87015) Mahrenburg válasza rosszcsont88 (#87014) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Melyik táp hulladék? Miért nem fog elindulni?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#87016) jokeph válasza Mahrenburg (#87015) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az a 350-es Codegen tényleg egy gyengusz darab, de azért el fogja inditani azt a lapot is 4 pin-el, más kérdés hogy nem biznám rá... :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#87017) slett27


slett27
addikt

Olvasgattam visszafelé tanácsokról ezen belül is 1150-es alaplap kontra játék. Nem értem, hogy pl egy ASUS H81M-es lapban 4 fáziskörrel és egy Core i7 4770-el valamint pl egy GeForce GTX 1050-es VGA párosítással mi a gond ? :F

El fog melegedni az alaplap 84W TDP-vel ? Mert lazán gyűri szvsz az i7-et is. Akinek semmi extra igénye nincs annak elég a fapados lap is.

Minden ajánlásnál játékra Z-s lapot ajánlottak. Szóval nem értem. :D

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#87018) Mahrenburg válasza jokeph (#87016) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Persze, de nem is volt arról szó, hogy az új konfigot kötnék rá a régi Codegenre, mindkét változatban új Seasonic SS-350 ET kerülne a gépbe.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#87019) jokeph válasza Mahrenburg (#87018) üzenetére


jokeph
nagyúr

Kifogástalan választás a hardverelemek ismeretében. :K :R

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#87020) SkiDev válasza jokeph (#87019) üzenetére


SkiDev
senior tag

Akkor megnyugodtam. :D Tegnap leadtam a rendelést a bolt felé, akkor inkább ezt használtan, mint valami random használtat gari nélkül.

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#87021) rosszcsont88 válasza Martin97 (#87003) üzenetére


rosszcsont88
tag

azt nem irtad hogy 8 gen alaplap kell neked !!!
azt hittem i5 6500-CPUhoz keresel lapot
8 gen CPUhoz 8gen alaplap kell z370 lapok megfelelök
[link]

[ Szerkesztve ]

(#87022) palfitom válasza rosszcsont88 (#87021) üzenetére


palfitom
félisten

Ha végig olvastad volna a kérdéseit, akkor tisztában lennél azzal, hogy mit is szeretne a kérdező... :U

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#87023) Milka 78 válasza rosszcsont88 (#87021) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Csak nem fejezed be a vagdalózást ugye? :U Ha egy kicsit is figyelnél tudnád,hogy kapott egy rakat választ (több fórumban is) a fórumtárs. Ezen felül megint ész nélkül linkelgetsz mindenfajta lapot amiben van egy rakat ami nem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#87024) VTom válasza Milka 78 (#87023) üzenetére


VTom
veterán

Arról nem is beszélve, hogy nem csak Z370-es chipset létezik coffee lake-hez.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#87025) ScomComputer válasza Milka 78 (#87023) üzenetére


ScomComputer
veterán

Hehehe...a linkjéből látva nem nagyon vágja a gyerek témát,mégis ajánlgat másoknak.....de azért lelkes nagyon... :DDD

(#87026) rosszcsont88 válasza Milka 78 (#87023) üzenetére


rosszcsont88
tag

nem jók az olcsó lapok ? ... én gépembe is olcsó lap megy msi Z170 pc mate+i7 6700+kingston ssd, kombinácio és még semmi baj nem volt vele .

[ Szerkesztve ]

(#87027) ScomComputer válasza rosszcsont88 (#87026) üzenetére


ScomComputer
veterán

Látom nem érted,de van aki érti és nemsokára tesz róla,hogy te is megértsd,de neked akkor már késő lesz...tehát..."ha csendben maradtál volna bölcs maradtál volna"!
:P

[ Szerkesztve ]

(#87029) Milka 78 válasza rosszcsont88 (#87026) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Olcsó lapok?
Nincsenek olcsó lapok, mert az úgynevezett olcsóbb lapok közt is vannak jók és kerülendők. Az a baj,hogy te csak úgy belinkelgetsz kb 30-60 ropig minden Z370-es lapot aztán majd a fórumtárs totózza ki, hogy melyik az ajánlott közüllük. Ez viszont nem a totó topic itt nem így megy az ajánlás és nem szórakázunk más pénzével. Számtalanszor előfordult, hogy beajánlottál olyan lapot amiről volt azonos áron jobb vagy éppen kerülendőt ami után priviben kellett dumál om a taggal, hogy meg ne rendelje azt és itt felmerül a kérdés, hogy te szakmában dolgozol e vagy csak úgy tippelgetsz? Én pl igen és szerencsére van lehetőségem kipróbálni az ajánlott lapokat és napi szinten tárgyalok más TG-kel,folyamatosan figyelem a topicjait, ezálltal felelőségteljesen tudok ajánlást adni (és itt rajtam kívül még páran).
Én értem,hogy segíteni akarsz,de láthatólag max karcolgatod a téma felszínét ami szintén nem bűn, de másoknak ezen tudás alapján légyszíves ne ajánlunk másnak alaplapot,mert megtévesztő. Ezen felül többször olyan dologra válaszolsz amit már rég megválaszoltunk vagy éppen nem is a jérdésre vàlaszolsz.
Ez ügyben ugye több figyelmeztetést is kaptál ezért kérlek,hogy inkább ezt ne.
Köszönöm!

(#87031) libit


libit
tag

Udv. valaki mar probalta az MSI B450M MORTAR lapot?
[link]

az elod B350 ajanlott volt :)

AMD 2400G + 2x4GB Kingston HyperX Predator DDR4-3200, CL16 (HX432C16PB3K2/8) -vel hasznalnam, tuning nelkul (esetleg a RAM-ot)

lapvalasztasnal a lenyeg volt, hogy legyen DP es lehetoleg mATX

[ Szerkesztve ]

(#87032) Milka 78 válasza libit (#87031) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Még nincs de egy majd ugyan ilyen konfigba érkezik neki, esetleg megkérdezheted.
Annyit el lehet róla mondani, hogy a vrm rész nem fog elmelegedni egy 2400-as a alatt, főleg ha nem is lesz oc. Eddigi B450-es tulajoktól azt halottam, hogy a qvl-ből választott memóriái simán mentek xmp-ben az adott sebességen (3200mhz-s szettek a legtöbb esetben).
Ha időd engedi és megvetted a deszkát esetleg megoszthatnád a tapasztalataidat velünk (venti vezérlés,bios átláthatóság, memória oc, stb...). :K

[ Szerkesztve ]

(#87033) tecsu


tecsu
addikt

A téma összefoglalójából nem volt egyértelmű: Egy Intel i5 8500-as procihoz felesleges a Z-s alaplap, mert nem lehet húzni, így a B-s és H-s megfelelő hozzá?

Alaplapot (és processzort) keresek általános felhasználásra egy nulláról épített gépbe. (Amatőr videószerkesztés, 4K multimédia lejátszás, "közepes szintű" játékok stb.)
Hosszú élettartam, megbízhatóság lenne a legfontosabb, észszerű árral.
Mit ajánlotok?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#87034) Milka 78 válasza tecsu (#87033) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Így igaz. A Z-s lapnak egyetlen előnye van, hogy 2666 mhz feletti memória órajel is elérhető vele.
Összefoglalóban a B360-es lapok közül válasz, de ha kell raid akkor H370-es kell neked.

(#87035) tecsu válasza Milka 78 (#87034) üzenetére


tecsu
addikt

Köszönöm! Nem, nem kell raid.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#87036) Aldure


Aldure
csendes tag

Sziasztok! Új Platformra szeretnék váltani Első körben várom a Z390-es lapokat itt is az ASUS MAXIMUS X EXTREME-et Remélem ez is gyárilag vízhűtéses lesz mert a Z270-es verzió nagyon tetszik. De a napokban dilemmába vagyok ugyan is arról nem találtam infót hogy egy alaplapon milyen funkció vagy + M2 SSD mennyi PCI-E szálat foglal le a CPU ból jelen esetben az LGA1151 I7 processzorok 16 PCI-E szálat kezelnek és én azt olvastam hogy egy M2 SSD ebből már 4-et lefoglal és így a VGA -elérése már lassabb lesz. Főleg ha bele teszek még 1 M2 SSD-t akkor már a VGA számára csak 8 szál jut. Ezért nézegetem a LGA2066 platformokat. Csak ezek jóval drágábbak. Már van kiépített vízhűtéses rendszerem egy Thermaltake Core X9 házban szóval mindenképpen vizes hűtésben gondolkodok. VGA ból is meg szeretném várni az új Nvidia kártyákat abból is a Ti érdekel lehetőleg gyárilag vízhűtéssel szerelt.
Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv: Attila

(#87037) tecsu


tecsu
addikt

Ezek, vagyis az összefoglalóban ajánlottak közül nem igazán tudok választani.
(ATX, B360-as lapok):

1.ASUS PRIME B360-PLUS
2.ASUS TUF PLUS GAMING
3.ASRock B360 Pro4
4.MSI B360 GAMING PLUS
5.GIGABYTE B360 HD3

Nagyjából egyforma tudással és árral rendelkeznek, ezenfelül az internetes értékelésük is hasonló.
Esetleg az ASUS TUF meg az MSI alaplapja nyújt számomra felesleges dolgokat (RGB, vízhűtés lehetősége), viszont a "military grade" a megbízhatóság és tartósság jele lehet... nem tudom, hogy valóban úgy is van-e.
Mert pl. ami számítana, hogy több USB 3.1 gen2-s lenne, de mindegyiken 4 van és 6db SATA port. A LAN is gigabites mindegyiken stb. - gondolom a chipsetből adódóan.

Ti mit gondoltok, melyik a megbízhatóbb, stabilabb?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#87038) Teaway válasza tecsu (#87037) üzenetére


Teaway
veterán

Talán az MSI, mert azon az összes VRM hűtött. Bár B-s lapnál ez nem életbevágó.

Nincs itthon csokid??

(#87039) Milka 78 válasza Aldure (#87036) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Őőő...nem nem foglal el semmit a vga-tól. :N
Nekem is m2 nvme ssd-m van és teljes sávszélen fut a vga és az ssd is. A 370 és sanszosan a 390 lapok is összesen (cpu+pch) 24 pcie csatornával rendelkezik ami elég még 2db m2 nvme ssd-re is.
Egy m2 nvme ssd 4 pcie csatit fogyaszt. Ha még is kevés lenne teszem azt 2db nvme ssd+vga+valamilyen bővítő kari akkor sem a vgatól kéne elvennie, hanem az ssd-t korlátozza x2-re (Asrocknál) ami max tesztprogramok alatt fog hátrányt jelenteni.

(#87040) Milka 78 válasza tecsu (#87037) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én is az MSI-t venném. Egész jól elvolt egy i7 8700-al miután be lett állítgatva rajta minden, engem legalábbis meggyőzött.

[ Szerkesztve ]

(#87041) tecsu


tecsu
addikt

Teaway és Milka 78, köszi!

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#87042) vp1


vp1
csendes tag

Üdv!

Gépfejlesztés céljából cserélek procit és emiatt alaplapot és memóriát.
Semmi játék, csak autocad alapú munka.

(A kihagyott kérdések nem számítanak.)
1. Mennyit szánsz az alaplapra?
Akármennyit, de nyilván ha csak egy usb porttal több van a kétszer drágább alaplapon, akkor az olcsóbbik kell.
Felmerült a threadripper sorozat is, de úgy látom, hogy annyival nem erősebb, mint amennyivel drágább. Ha van ellenérv, csak bátran.
2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
Ryzen 7 2700 vagy 2700X.
3. Milyen méretű lapot szeretnél?
ATX
6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
Nem.
7. Használt, vagy új alaplap?
Csak új.
+1: Esetleg szeretnél CF/SLI-t?
Nem.

Márkahűséggel nem vagyok sújtva, ez nem szempont.

A bőség zavarával küzdök, annyi gyártó és típus van. Nem látom át a választékot. Azt jól értem, hogy az X470 és B450 között a fő különbség, hogy az előbbi egynél több videókártyát tud? Vagy más lényeges különbség is van? Az számomra nem lényeges, hogy 4 vagy 6 sata van. De ha például megbízhatóbbak/gyorsab- bak/tartósabbak az X470 alaplapok, az már fontos.

Ami számít: stabilitás, legalább egy M.2 foglalat, négy memóriafoglalat, vigye a gyors memóriát (tudom, másik topik, de ha van javaslat egyelőre 16 gb-ra, azt köszönöm). Amennyire tapasztalom, 4600 MHz jelenleg a leggyorsabb. Ezt minden alaplap támogatja? Persze ez ma még túl drága, de jövőre olcsóbb lesz.

Köszönet

[ Szerkesztve ]

(#87043) Milka 78 válasza vp1 (#87042) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha nem tervezel oc-t akkor egy B450-es lap is jó lehet számodra mint pl az MSI B450 TOMAHAWK vagy Gaming Plus.
Az X470-es lapok jellemzően erősebb vrm résszel és a biosban fejlettebb oc lehetőségekkel rendelkeznek (kivétel a budget x470-esek).
Jól használható x470-es lapoknak számítanak az ASUS PRIME X470-PRO vagy az MSI X470 GAMING PRO CARBON.
Memóriát a qvl-ből válasz ami a gyártó oldalán található és a Ryzen+ topicban is kaphatsz segítséget. Álltalában 3200-as szetteket szokta választani az ilyen gépekhez mint amit te építenél.

(#87044) Erdei88 válasza Milka 78 (#87032) üzenetére


Erdei88
veterán

Ha megkérhetlek senkit ne irányíts hozzám, arra való ez a topik, hogy itt segítsünk egymásnak :R

(#87045) Morris


Morris
veterán

Üdv!

Platformot szeretnék cserélni, mert már nem mai csirke. Játékra, filmezésre, kisebb irodai munkákra volt eddig használva és ez a jövőben sem fog változni.

Ez van most: Intel i5 3470, ASUS B75M-A, 2X4GB Kingston hyperX Savage DDR3 1600MHz.
vga: Asus rog strix 1060 6GB gaming.

Mire lenne érdemes cserélnem?
Az i5 8400-as proci elég szimpi. esetleg ez alá kellene valami.
Tuning nincs, nem is lesz, ne is érdekel.

(#87046) vond válasza Morris (#87045) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jó elgondolás, az i5-8400 az egyik legjobb vétel mostanában. Alaplapnak B360-ast, vagy H370-est nézz az összefoglalóból. Én Asus Prime H370-Plus-t vettem (a portok/csatlakozók azon jöttek ki a legjobban a jelenlegi setup-ban), de a többi is teljesen jó. Ha nem tervezel Z-s lapra és K-s procira váltani a jövőben, akkor DDR4 RAM-ból elég a 2400-as, vagy 2666-os is.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#87047) Morris válasza vond (#87046) üzenetére


Morris
veterán

Tuning abszolút hidegen hagy.
Köszi, akkor elkezdek nézelődni. :R

(#87048) vond válasza Morris (#87047) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én sem akartam az otthoni gépet húzni. Nincs is nagyon szükségem rá, meg igyekszem a fogyasztást is a legjobban kordában tartani. A hatmagos 3.8 GHz-es turbóval is nagyon jól hasít az i5-8400. :K Üresjáratban meg visszaveszi 800 MHz-re.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#87049) Milka 78 válasza Erdei88 (#87044) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Okés Bélám nem tudtam, hogy nem vagy publikus;)

(#87050) zovifapp111 válasza Erdei88 (#87044) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Te vagy az Hüllő? :D

Alig várom a tavaszi zöldelést!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.