Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102001) antiapaladin válasza Aprósólyom (#102000) üzenetére


antiapaladin
csendes tag

Felmegy az is bármilyen foglalatra csak kreativitás és akarat kérdése. :D

(#102002) Aprósólyom válasza jokeph (#101997) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ha eleve kifutott platformban gondolkodik, akkor gondolom árérzékeny a projekt, csak ahhoz nem véletlen, el kellene olvasni a bevezetőt és úgy kérdezni, de az is lehet, hogy nem a milyen alaplapot topikban, hanem gépépítős topikban kellene kérdezzen.

Jevons paradox

(#102003) Aprósólyom válasza antiapaladin (#102001) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Most hogy nézem... Arra gondolsz, hogy az LGA2011 és lGA1700 felfogatási pontjai között között 2-2 mm különbség van, ha megfelelő adatokat találtam a neten? (80mm*80mm vs 78mm*78mm) Kérdés, hogy jók-e ezek az adatok. Majd átnézek a házi barkács vagy hűtős topikba... :B

Jevons paradox

(#102004) Atom_Anti válasza #12516608 (#101987) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Legalább te írtál nekem :R . Az 5800X-et eladom még jó pénzért, fele pénzért kapok egy jobb / mag teljesítményű procit, főleg ha tudnék tuningolni kicsit rajta. A deszka meg időtállóbb lesz, mert azt olvastam a raptor lake is támogatja majd a ddr4-et.

(#102005) Aprósólyom válasza Atom_Anti (#101986) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Milyen gépet topikban megkérdezted már, hogy a céljaidnak függvényében van-e értelme? Van az a felhasználás, ahol nem éreznéd a hátrányát, a cserének és akkor ++ pénznél lennél, csak kérdés, hogy mi az az alkalmazás.

Jevons paradox

(#102006) antiapaladin válasza Aprósólyom (#102003) üzenetére


antiapaladin
csendes tag

Az első esetben azt csináltam, hogy az eredetinél vékonyabb csavarokat raktam be az eredeti csavarok helyére megfelelő méretű alátétekkel. Így is kicsit ferdén álltak a csavarok viszont a leszorító erő és stabilitás megvolt.
Az anyacsavarok leszorító erejét pedig úgy lőttem be, hogy stressztesztet adtam a procinak közben mértem a hőmérsékletet, aztán kicsit húztam az anyákon, megint teszt és így tovább mígnem a terheléses hőmérséklet nem csökkent tovább.
Ez azért kellett mert az eltérő foglalat miatt eltérő lehetett a hűtő talpának magassága és így nem húztam meg erősebben a kelleténél, elkerülve egy esetleges komponens sérülést.

(#102007) tankos50 válasza Aprósólyom (#101996) üzenetére


tankos50
tag

aprósólyom
minden tiszteletem neked de :

ha nem értesz egy egyszerű kérdést akkor ne is próbálj válaszolni rá
ennél egyételműbben nem tudom leírni : egy kikötés van , 1151-es legyen a lap
az hogy mire használom nem érdekes

ha tudsz ilyen lapot akkor írd , ha nem akkor ne
ha senki sem tud , akkor majd ráérek agyalni hogy hol érdeklődjek még

(#102008) pecccccccca válasza tankos50 (#102007) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Szerintem a 2022-es év trolljának meg is választhatunk.
Kb így tudlak elképzelni:

Persze valszeg nem tehetsz róla. Kemény az élet.
Bár van aki könnyebben veszi az akadályokat.
Te meg más vagy. Valahol megértelek.
Boldogok a lelki szegények. Mondá az úr és dolga végeztével itt hagyott nekünk téged…

Máskülönben bárhol érdeklődnél azt azért tartsd szem előtt, hogy, ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a h.lye….
Mélységes tiszteletem! :R

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#102009) jeni válasza tankos50 (#102007) üzenetére


jeni
félisten

sajnos a 1151-s lapokat már nem gyártják így csak az elfekvő ,megmaradt vagy használt lapok közt tudsz szétnézni.

nem az Aprósólyom hibája és a többikké sem,hogy nem jutottál előbbre a saját projektedben,, csak segíteni szerettek volna fél információk alapján, és több verziót is leírtak neked ha szükséges olyan pc gép amiben 6-nál több sata port van,s miként lehet ezt megoldani.
6 sata portos 1151 lap biztosan van és találhatsz az aprón vagy külföldi oldalakon eladásra kínálva ,a procit ahhoz találva.
ha már meg van a 1151 procid ami esetleg nem lenne jó a projektedhez ,akkor kisebb gonddal érdemes azt eladni és venni olyan Intel cpu-t ha feltétlenül az Intelhez ragaszkodsz amiben biztosan találsz olyan lapot amiben meg lesz a 6 vagy a 8 sata port.

használt piac:
pl.:
6-7 th generációs 1151 procihoz
ez az a Fatal1ty H170 Performance
alaplap van az aprón 6 sata porttal,rá tudsz keresni
asrock H170
egy ilyen is amit már csak be kell szerelni,+procival
Asus Maximus VIII Ranger + i5 6600k + ID Frost Flow 240 + Samsung 850 500GB SSD
a fenit csomag csak alaplapként önmagában (hasonló modell) is van az aprón.
ASUS ROG Maximus VIII Hero alaplap
olcsón procival együtt szintén az aprón.
Z170A GAMING PRO CARBON

esetleg még olcsóbban javításra szoruló alaplapot amit a cink elek tag pár ezerért megtudja szakszerűen (tudom mert már voltam nála és profi ebbben) javítani,szintén az aprón.
GA-B250M-DS3H (rev. 1.0)

[ Szerkesztve ]

(#102010) #12516608 válasza jeni (#102009) üzenetére


#12516608
törölt tag

Ez már csak falrahányt/félrehányt borsó...
A "project" szigorúan titkos, kis költségvetésű, katonai és/vagy hírszerzési vonatkozású.
Még az AttyaÚrissstennnn sem tudhat róla.

(#102011) Aprósólyom válasza jeni (#102009) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Hát?! Érdekes fordulatokon vagyunk túl... :U Biztos bal lábbal kelt fel, hogy nem érti, hogy mi miért értetlenkedünk...

A linkelt lapokon is csak 6db SATA tartozik a chipsethez, minden további pedig külön vezérlőhöz tartozik... szóval innentől eléggé ködös, hogy a bővítős megoldás miért nem jó, hiszen ugyan az a végeredmény.
Max 6db SATA köthető az Intel chipsetre:
Intel Z170 Chipset Product Specifications
Intel Z270 Chipset Product Specifications

1 vezérlő alá bekötött 8 drive, pedig csak bővítő kártyával érhető el. kb 50k egy ilyen kártya.

Jevons paradox

(#102012) Interceptor


Interceptor
addikt

Hello,

12600K-hoz mennyire ajánlott a MSI PRO Z690-A DDR4 alaplap?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#102013) Aprósólyom válasza Interceptor (#102012) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Milyen szempontrendszer szerint? VRM?
Ha nem vagy extreme OC-s, akkor igazából szinte bármelyik megfelelhet, forrás: Intel Z690 VRM Thermal 10:15 (Hardware unboxed)
Egy i9-12900K alapon megkajál 250 wattot. Ha az olcsóbb deszkák is 74 fokig melegednek 1 órányi cinebench alatt, akkor én erre azt mondanám, hogy bármelyik deszka jó 12600K tuninghoz (Talán, az utolsó MHZ-ig kitoltot extreme OC-t leszámítva.)

Viszont, ha már 75K pénz, akkor kicsivel többért, 79K-ért egy MSI Z690 Torpedo sokkal jobb vételnek tűnik: forrás Kérdés, hogy elírás-e az ár vagy ki is szállítják-e ennyiért.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#102014) jokeph válasza Aprósólyom (#102011) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nyilván, a többit ASMEDIA külön chip vezérli. :D
A Z370/390 sem tud többet natívan. :( Sőt a Z490/690 sem.
Ami nem meglepő, inkább az M2-es részre használták fel a pci-e laneket. :K

De ez nem lényeges, az általam linkelt lapoknál a SATA portok az M2-es csatikkal vannak váltóban, azaz ha nincs M2-es eszköz használatban mehet az összes SATA port egyszerre. :U

AMD oldalról létezik natívan hajtott 8 SATA portos lap (pl. Asus ROG Crosshair Extreme - ami szintén flagship lap, ráadásul E-ATX méretű), de ez szintén nem volt kérdés. :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#102015) Interceptor válasza Aprósólyom (#102013) üzenetére


Interceptor
addikt

Ha végül e mellett döntök, akkor ha a tuninggal allcore 4,7-et menne nekem már az is jó.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#102016) tankos50


tankos50
tag

nem fiúk , igazából azt nem értem hogy amelyikőtök nem tud hozzászólni kérdésemhez érdemben az minek nyitja ki a száját ?
egyenesen elmondtam hogy semmi más nem számít csak hogy 1151 legyen

ez szerintem elég egyértelmű

aprósólyom ,
még mindíg nem érted hogy 1 szempont van ? miért akarsz többet kicsikarni ?

""pecccccccca "" köszönöm értelmes hozzászólásodat , ezzel tényleg előrébb vagyok
nem ismersz s s minősítesz
természetesen büszke vagyok rád ( gyárilag születtél ilyennek ? vagy tanultad ? )

""jeni""
tisztában vagyok vele hogy vannak karik külön s hogy hogyan lehet megoldani , de azért köszönöm mert ez már normális hozzászólás

ha javításról volna szó megoldanám magam mivel ez a szakmám

már nem kérek javaslatokat , köszönöm elég , hiszen hiába írom hogy nincs más szempont , csak azt erőlteti pár ember

bocs hogy idetévedtem , igérem nem jövök többet

(#102017) pecccccccca válasza tankos50 (#102016) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Neked is csak 1 dolgot kéne megérteni. 1151-es foglalatú alaplappal kapcsolatban két fontos szempont van.
V1 vagy V2 a processzor amit bele akarsz tenni? Tehát 6-7. generációs a proci vagy 8-9. genes…
Ha nem tudjuk a processzort nincs miről beszélni.
Mellesleg jokeph leírta mindkét Verzió tehát V1 és V2-es processzor szempontjából a lehetőséget. Ergo meg is kaptad a választ a kérdésedre. A 8 sata port lehetőségeiről is kifejtették többen a véleményüket.
Mit szeretnél még? Nem tudom elképzelni, hogy, ha olvasod a válaszokat a “kérdésedre” akkor ne látnád be, hogy gyakorlatilag kaptál választ amit tudsz használni. Az meg pláne a dologban, hogy elég sok hardvert adtál vettél. Ergó valami fogalmad lehetne róluk, de nincs. :N

Szerintem itt senkinek semmi problémája nem lenne, ha kultúráltan jöttél volna és nem a kocsmai stílust hozod egy fórumba. Bármennyire is hihetetlen, de rokonszenvesebb viselkedéssel sok bosszúságtól megszabadulsz. És az emberek is barátságosabban állnak hozzád.. :K
Szép estét.

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#102018) pecccccccca válasza pecccccccca (#102017) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Szerk.:
Természetesen nem a processzor a V1 vagy V2, hanem a processzor generáció határozza meg, hogy V1 vagy V2-es foglaltú a lap. :B

Humorban nincs helye tréfának!

(#102019) Barnahalo


Barnahalo
tag

Sziasztok! Intel 12. generációs 12400F processzorhoz néztem a lapokat, de még nem valami nagy a felhozatal. Kb. meddig várjak, hogy az itthoni áruházaknál legyen készlet B660 vagy H670-es ATX lapokból?
Asustól szemeltem ki két lapot:
PRIME B660-PLUS D4 // PRIME H670-PLUS D4

A "Milyen gépet vegyek?" topikban kaptam egy ajánlást, ahol mATX lapot (és házat) kerestem, de amikor megláttam a Be Quiet! Pure Base 500 házat, lemondtam a mATX-ről. :D

Keret a lapra kb. 60ezer forint. Igazából a fent említett két alany megfelelne, csak érdekel, hogy más gyártótól milyen lap lenne jobb ezeknél?
Köszönöm! :R

(#102020) Aprósólyom válasza Barnahalo (#102019) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem mernék jósolni, mert annyira gyorsan váltotta a platformokat az Intel, hogy még bőven kapsz vatta új 10. és 11. genes lapokat és procikat a boltokban (de még 8-9 geneseket is... :((( ). Sejthetően legalább minimális nyereséggel még ki akarják szórni a régiek nagyját, aztán elkezdhet olcsóbbá válni a 12. gen.
Láthatólag nem törekednek arra, hogy bagóért kiszórják gyorsan a régi készleteket és nekiálljanak nagy tételben értékesíteni az újabb termékeket. "Megtehetik", hiszen félvezető kapacitás hiány van...
Amit most látni: erős közelítéssel kb. 20-25k árkülönbség van hasonló minőség/felszereltségű B560 és B660 lap között. Én 10k, de nagyon max 15k felárral kalkuláltam a megjelenés előtt. Én kis naiv... :DDD

Jevons paradox

(#102021) Aprósólyom válasza Barnahalo (#102019) üzenetére


Aprósólyom
addikt

megkerestem a milyen gépet totyikban a hsz.-ed.
"Köszi az ajánlást, igazából hamár hűtést kell cserélnem, lehet beruházok egy kicsi Noctuába, hogy ha pár év múlva ismét gépet frissítek, akkor ne kelljen új hűtőt is vennem."
Ha pár éven belül úgy is cserélnél platformot és most csak egy 1050Ti VGA-d van, amit esetleg használtan sem akarsz erősebbre cserélni(kérdőjel?), akkor bennem az merül fel kérdésként, hogy biztos ésszerű beleugranod a 12 gen.-be rögtön az elején ilyen VGA-val?
10400F procim van, most fogom downgradelni a GTX 1070-em, már megvettem egy jóval gyengébb kártyát (kicsivel gyengébb mint a sima GTX 1050 non TI) és ebből a két tapasztalatból azt mondanám,
(illetve, ha csak néha szerkesztett videót és képet és pár év múlva fejlesztenél, és esetleg nem vennél erősebb VGA-t addig),
hogy akkor a legújabb 12 gen platformmal szerintem feleslegesen túllőnél teljesítményszintben. Ahhoz, hogy igazán kiélvezd a 12. gen tempóját, azt mondanám, hogy kb. 2 nagyságrenddel gyorsabb VGA kéne, kb. 1660Ti/1070ti/2060 környéke vagy jobb.
Vagy ha mégis új platformot szeretnél és megtartanád a 1050 Ti-t, akkor sokkal harmonikusabb hozzá egy H610+i3-12100 kombó. Az is kihajtaná a kártyádat plusz durván csak fele annyiba kerülne ezzel együtt sokkal kisebbet buknál (nominálisan) platform váltásnál is.
szigorúan szvsz :R

Jevons paradox

(#102022) coolpet válasza jokeph (#101989) üzenetére


coolpet
senior tag

Vagy vesz egy PCI-E bővítőkártyát bármelyik szimpi lapba: Link

Jah látom már a válasz, és a reakcikó is 'elkelt' :)

[ Szerkesztve ]

(#102023) palfitom válasza tankos50 (#102016) üzenetére


palfitom
félisten

"bocs hogy idetévedtem , igérem nem jövök többet" - Köszönjük!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#102024) jokeph válasza coolpet (#102022) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ez is egy lehetőség. :K
De már mindegy is. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#102025) --ka válasza tankos50 (#102016) üzenetére


--ka
senior tag

"...egyenesen elmondtam hogy semmi más nem számít csak hogy 1151 legyen..."

Csak annyit kellett volna hozzátenni, hogy lássuk, képben vagy, hogy "...mindegy, hogy v1 vagy v2..." Esetleg azt, bár ezzel már betekintést engedsz a lapjaidba: "...van v1 és v2 CPU-m is a projekthez...".
Sajnos felháborodásodból két dolog következik: vagy nem ismered az LGA1151 sajátosságait - ezért érdeklődött mindenki, a másikat töröltem inkább.

szerk.: Elismerem, arra én sem gondoltam, hogy meglévő LGA1151 v1 és v2 processzorokhoz keresel lapot - nem ez az általános.

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#102026) Barnahalo válasza Aprósólyom (#102021) üzenetére


Barnahalo
tag

Az az igazság, hogy az a "pár év" inkább 5-6. Persze ezt nem írtam le egyértelműen. Nem szoktam sokszor cserélni a konfigom, nem vagyok annyira eleresztve, és nem is látom értelmét. A jelenlegi konfig 2017 óta szolgál, és azért kellene már a jobb processzor, mivel igénylik a single és multi játékok is.
Ezért gondoltam most egy alsó kategóriás de új generációs I5-re. Meg ahogy számolgattam, nem lenne annyival olcsóbb egy új 10. gen I7-10700K vagy 11. gen I5-11600K sem. Illetve minél frissebb lapot és processzort választok, talán annál később kell majd ismét feltennem a kérdést, hogy mikor cseréljek gépet.
VGA-t vagy idén nyáron venném, vagy jövőre év elején. És használtan néztem, de így is el vannak szállva az árak... És nem tudom, hogy megbízhatok-e egy esetleges bányász kártyában.
Szerintem márciusig megveszem a gépházat és a tápot, és majd akkor eldöntöm, hogy mi lesz a CPU MOBO páros.

Ha nagyon OFF a hozzászólás, intézkedjetek nyugodtan. :)

(#102027) #12516608 válasza tankos50 (#102016) üzenetére


#12516608
törölt tag

"nem fiúk , igazából azt nem értem hogy amelyikőtök nem tud hozzászólni kérdésemhez érdemben az minek nyitja ki a száját ?" --- Nem fogod fel, hogy jószándékkal kérdeznek, mert segíteni szeretnének a fórumtagok? Rohadtul nehéz ennyire megértőnek lenni?

"egyenesen elmondtam hogy semmi más nem számít csak hogy 1151 legyen
ez szerintem elég egyértelmű" --- Akkor bisztosss, hogy értesz hozzá! Miszarnak kérdezel bármit is?
"ha javításról volna szó megoldanám magam mivel ez a szakmám" --- Dettó előző.

"""pecccccccca "" köszönöm értelmes hozzászólásodat , ezzel tényleg előrébb vagyok
nem ismersz s s minősítesz
természetesen büszke vagyok rád ( gyárilag születtél ilyennek ? vagy tanultad ? )" --- Na a vége már nem kocsmai stílus! A kocsmában/sörözőben/vendéglátóhelyen IS és elsősorban ott KÖTELEZŐ az úri modor. Különben csak az utolsó mondatodat mondtad, mielőtt a véreddel kifugázzák a parkoló térköveit. :K
De itt te minősítesz másokat. Milyen jogon? Velem együtt legalább 5 fórumtagot.

"már nem kérek javaslatokat , köszönöm elég , hiszen hiába írom hogy nincs más szempont , csak azt erőlteti pár ember
bocs hogy idetévedtem , igérem nem jövök többet" ---- Nagyon jól teszed. Nálam már nagyon átlépted azt a határt, ami után már nem vagyok türelmes, nem vagyok udvarias és nem vagyok béketűrő. Az úri modoromat azért megtartom a többi segítőkész fórumtárs iránti tiszteletből.
A Facebook-on viselkedj így, az a te fórumod! :o

---- Ha valaki, akkor én vagyok olyan macsó, hogy a magadfajtát tiszteletre tanítsam.

[ Szerkesztve ]

(#102028) Aprósólyom válasza Barnahalo (#102026) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Akkor az i5-12*** reális út. Visszatérve a B660-ra: biztos érdemes várni vele, mert 1 hete van piacon. Illetve azok a belépő Asus lapok, amiket linkeltél, nagyon kis vérszegénynek tűnnek... ha kiindulok az előző generációjukból. Már lehet egy 12600K-t sem tennék bele később, de egy 12400(F) procival gaming alatt biztos elboldogul. (Ellenben ha így nézzük, akkor meg kva drága... :O )
Hardware Unboxed szokott csinálni alaplapok összehasonlítóját. Z690 már megvolt. B660 nemrég jelent meg, szerintem már az a videós összehasonlítása is előkészületben van. Azt mindenképp érdemes megvárni.
Ha most kellene választani, akkor legalább ezt venném: ASUS TUF GAMING B660M-PLUS D4 (Más kérdés, hogy ez is drága. B560 variánsa kb. 40k...)

Jevons paradox

(#102029) ProEvoFan válasza Aprósólyom (#102028) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ha már b660 lapok...
Megvolt az elképzelés (i5 11400f) de közbejött a i5 12400f+b66 kombó.
I5 12400f alá ezt a lapot néztem eddig, aminek nem vészes az ára. Kb 48ezer. ASRock B660M Pro RS [link]
Tényleg csak játékra lesz, két ssd lesz rákötve, no meg egy rx 6600 vagy xt.
Vélemény?

(#102030) Aprósólyom válasza ProEvoFan (#102029) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ránézésre az Asrock B560M Pro4 utánérzése. Szintén 8 fázis, bár így gyári stock fotókról fogalmunk sem lehet, hogy mi bújik meg a borda alatt.
Az új B660M RS-nél 1db folytótekerccsel kevesebb van, szintén feliratok nélkül. Gyanúm szerint esélyes, hogy még a B560m Pro4-hez képest is kicsivel gyengécskébbre csinálták meg a tápellátást.
Ami azt jelenti, hogyha tényleg nem fogsz beletenni 12400(F)-nél erősebbet, akkor elég lesz.
A 11.genes Asrock B560M Pro4 tápellátása már egy i5-12600K-val is 81 fokra melegszik, ha tolják neki a rendert. Úgyhogy én azt merném mondani, hogy B660M RS-re alapozva nem lenne javasolt bővíteni később. Esetleg még 12600K-t elbírhat (csak hát annak nem sok előnye lenne). Ezt érdemes figyelembe venni a választásnál.
Intel LAN van benne, ami nálam előny, igaz csak 1G. Valaki a realtek-re se panaszkodik.
Támogatja a resizable bar-t (C.A.M (Clever Access Memory) néven), szóval elméletben mennie kell az RX 6*** sorozattal a "gyorsításnak" is.

Jevons paradox

(#102031) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

Intel Alder Lake Non-K OC [link] [link]

Asus ROG Maximus Z690 Apex/Hero ba tettek egy i5-12400 AIO hűtővel, majd 5240 MHz-ig sikerült húzni. Cinebench alatt 96 °C, de játékok alatt nagyjából 45 és 65 °C. :CJobb, mint egy Core i7-12700K vagy Core i9-12900K.

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#102032) palfitom válasza pappkarcsi (#102031) üzenetére


palfitom
félisten

És?
Mennyibe is kerül egy ilyen alaplap? Ja, hogy bőven 200k fölött? Hát tényleg sok értelme van megvenni egy ilyen lapot és egy 12400-at...

(az OFF-gomb használata viszont ingyenes!)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#102033) jokeph válasza palfitom (#102032) üzenetére


jokeph
nagyúr

:C :DD

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#102034) pappkarcsi válasza palfitom (#102032) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Nem kell ekkora arccal írni. lazíts kicsit.
200 alatt van a lap, nézz utána. Illetve annak is, hogy mivel foglalkozik a srác. Ha tudnád, nem írnád, hogy OFF. :N :U
Arról van szó benne, hogy bizonyos alaplap típusokban van lehetőség a BLCK-t úgy állítani, hogy gyorsuljon a processzor annak ellenére, hogy nem K széria. Ezzel akár egy 55 ezres darabot is fel lehet hozni velük olyan szintre, mintha az egy 150-200k-s lenne. Tehát veszel egy lapot 200ért, egy procit 60ért, hűtővel megáll 300 alatt a 450-500 helyett.

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#102035) jeni válasza pappkarcsi (#102034) üzenetére


jeni
félisten

És minden Asus ROG Maximus Z690 Apex/Hero lapok és ehhez párosított minden 12400(F) procik alkalmasak lesznek erre?
Mert ez már tuningnak számít,biztosan nem garantált az összes combon.

[ Szerkesztve ]

(#102036) ProEvoFan válasza Aprósólyom (#102030) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ameddig marad az alaplap, addig marad i5 12400f is.
Maximum 32GB rendszermemória, meg erősebb vga lesz benne úgy három év múlva.
Az a helyzet, hogy nincs jobb alternatíva ennyi pénzért.
Talán az Asus Tuf gaming, de az már inkább 60K. [link] De gondolom nem éri meg a felárat, ha nem lesz benne erősebb cpu.
Köszönöm a választ. :R

(#102037) pappkarcsi válasza jeni (#102035) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Nem garantált. A lapok tudják, számításba lehet venni. Biztosan ez is annak függvénye, hogy hogyan jön le a gyártósorról majd. Tesztelgetni jó lehet. Akár venni többet, és eladni, ami nem "jó". Sokan ráérnek ezzel molyolni.
Elég nagy dolog ez amúgy, mivel eddig ezek eddig fixen voltak, téma lesz még egy ideig.

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#102038) csurenzoo válasza pappkarcsi (#102037) üzenetére


csurenzoo
aktív tag

Amikor kijött a Skylake, azokat a nonK-s procikat is lehetett tuningolni. Aztán jöttek az új bios frissítések és ezt nem tették lehetővé.
Rosszul emlékszem. A B-s lapokkal lehetett oc-zni nemcsak a Z-s lapokkal.

[ Szerkesztve ]

(#102039) Aprósólyom válasza ProEvoFan (#102036) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Reális forgatókönyv.
És ennek a B660 RS-nek legalább nem annyira elrugaszkodott a felára sem, mint a többi lapnak, hiszen a B560 "variánsa" 36K körüli jelenleg is.

Jevons paradox

(#102040) prime77


prime77
aktív tag

Szervusztok!

Szerintetek melyik a legjobb alaplap egy 11700KF-hez?
Gigabyte Z590M Gaming X - Gigabyte Z590M - Gigabyte Aorus Pro B560M?
Én a legjobbnak az Aorust tartom egyébként.
Köszönöm a válaszokat előre is!

(#102041) palfitom válasza pappkarcsi (#102034) üzenetére


palfitom
félisten

Ez itt a Milyen alaplapot VEGYEK topik. Tehát ami nem a konkrét vásárlási tanácskérésre irányul, az itt OFF. Nem olyan bonyolult ez...
Egyébként sem értem miért releváns a proci tuning ebben a topikban. Ez nem csevegő topik. Ennek inkább az Alder Lake topikban a helye.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#102042) prime77 válasza pappkarcsi (#102034) üzenetére


prime77
aktív tag

Azt írod, hogy veszel egy lapot 200 ezerért, meg még a CPU 60 ezerért, plusz a hűtő!
És ez megáll 300 ezer alatt.
Milyen hűtő kell oda, hogy 5240Mhz-n hűvösen tartsa azt a procit?
Hozzáteszem, az a proci sem fogja sokáig húzni olyan sebességen járatva!
Nos oda akkor ugye profi hűtés is kell, ami egy közel 100 ezres AIO!
Szóval inkább van az 350 ezerbe!
De, ha most veszel egy 12700KF-et, ami 160 ezer, meg veszel hozzá egy Asus Z690-G Gaming lapot - az így 295 ezer forint.
Meg veszel hozzá hűtőt, az legyen 90 ezer mint a fentebb említett esetben.
Ergo 385 ezerbe jön ki egy 12700K + profi lap + profi AIO!
Ez csak 35 ezerrel kerül többe csak mint a te általad említett megoldás - és akkor ez egy 12700KF!
Amit én írtam, az egy MATX rendszer persze!
Nos én azt mondom inkább, hogy maximum egy 50 ezerrel többet kiadni, mint egy szénné húzott 12400-al bolondozni.
Az ilyen szinten húzott CPU szerintem gyorsan felfogja adni, képtelenség mindig azon az MHZ-n járatni.
De ez csak az én véleményem, és lehet baromságot írtam.

[ Szerkesztve ]

(#102043) palfitom válasza prime77 (#102042) üzenetére


palfitom
félisten

Nem írtál baromságot, ez pontosan így van.
Kb. ugyanannyiból, vagy kicsit drágábban kijössz egy 8 magos procival, mint egy tuningolt 6 magossal. De ha már tuning, akkor 12600K, és nem kell alá 160-240 ezres lap...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#102044) zsotty4


zsotty4
tag

Sziasztok!

12400f procihoz mi most a legolcsóbb 4 memória slotos b660 alaplap? Kicsit sokallom még a piaci árát jelenleg ezeknek, amit nézegettem olyan 55 ezer forint körül mozog. Várható ezeknek jelentős árcsökkenése, vagy ez már az MSRP ?

(#102045) Aprósólyom válasza zsotty4 (#102044) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Egyelőre: ASRock B660M Pro RS Alaplap
Spekulációm szerint megfelelő 12400 procihoz, de erősebb procival már szinte biztos, hogy nem: #102030 Aprósólyom

Jevons paradox

(#102046) zsotty4 válasza Aprósólyom (#102045) üzenetére


zsotty4
tag

Tudom, hogy lehetségesen rossz megközelítés..de volt már tapasztalatom egy ilyen lebutított Asrock alaplappal (z75 pro3 anno), és én amennyit akkor azzal szoptam kicsit rossz szájízt hagyott bennem a márkával kapcsolatban. :)) De legalábbis a lentebb poziciónált kínálatukat illetően bizonyosan.

(#102047) prime77 válasza zsotty4 (#102044) üzenetére


prime77
aktív tag

Szerintem felesleges 12xxx szériát venni.
Tudom, 5-10%al jobb mint az előző, viszont iszonyatosan drágák az alaplapok ehhez a szériához.
Ma néztem a 980Pro ,és a 970 Evo Plus közötti különbséget is - ezek Windows és Játék betöltéseit - tizedmásodpercek a különbségek.
Szerintem a 11xxx széria is jó, hatalmas a felára a 12xxx-nek.

[ Szerkesztve ]

(#102048) jeni válasza prime77 (#102047) üzenetére


jeni
félisten

amúgy nem igazán az alaplap esetében a túlzó ára ebben hanem a DDR5 ram megvétele, az is igaz van D4 kiadásban is de a másik ami nem tetszik,hogy még kiforratlan az LGA 1700 rendszer.
aki megveszi az új LGA 1700 Intel platformot az nem lesz más mint alfa és béta tesztelő a gyártók felé.

(#102049) kolopele válasza jeni (#102048) üzenetére


kolopele
nagyúr

Holnap összerakja haverom a cuccost, kiderül, milyen is a DDR5. Végre lekerül a polcról jó egy hónap után a 12900k.

(#102050) zsotty4 válasza jeni (#102048) üzenetére


zsotty4
tag

Érdekes , hogy így látod. Eltekintve néhány kezdeti nehézséggel az E és P coreok menedzselésében windows oldalról, milyen más dolgokról tudsz amik azt súgnák hogy ez egy bétateszt ?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.