Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61101) Vajga


Vajga
tag

Üdv Urak!

Tudnátok ajánlani valami jó Z97-es deszkát? Új gépet rakok össze, és seggre estem a gyártók túlkínálatától. Egyszerű paraszt gyerek vagyok, nekem ne mutogassanak ennyit. :DDD A bolt listáján egy oldal a 1150-es foglalatú lap... és ez csak egy márka!!!!!!

Szóval sima asztali PC, relatíve combos: 4670K+Asus R 280X+samsung 256gb SSD+8Gb 2400Mhz RAM ami fixnek tűnik eddig. A szobám meleg, tetőtér, így eddig mindig fel kellett tennem valami progit amivel felhúzom a VGA hűtését. És ezért tetszett meg az Asus, hogy van gyári ilyen progi hozzá, valamint hogy halk. De ha jól sejtem ehhez Asus deszka kell, ezért főként ebben gondolkodom (de nem vagyok semmi jónak elrontója). Valamint SATA express, M.2, azt sem tudom mik ezek, kell-e nekem vagy kerüljem....

(#61102) bluyoo válasza 3.Aragorn (#61099) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ámen! De messze még a pápaválasztás! :))
Mondjuk egy 60K körüli deszkával nem szokott igazán gond lenni. Főleg ha nem egy hozzá nem értő kezében van (ugye a legtöbb hú de rossz ...) Hacsak nem a színe nem tetszik! :D

(#61099) 3.Aragorn
:DDD
"igaz, hogy valójában egy kyr nemest mintáz..." Ezer +1 éve nem játszottam M.A.G.U.S. szerepjátékot. :)

(#61103) 3.Aragorn
Már régen oda a régi csapat. És a kollégista idők is elmúltak ... Lehet nincs is már képzelőerőm ebben a hi-tech világban! :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#61103) 3.Aragorn válasza bluyoo (#61102) üzenetére


3.Aragorn
addikt

"Ezer +1 éve nem játszottam M.A.G.U.S. szerepjátékot. "
Hát, akkor éppen itt volna az ideje... ;)

Nem minden vándorút céltalan...

(#61104) bluyoo válasza Vajga (#61101) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
A legfontosabb kérdés "1. Mennyit szánsz az alaplapra?". :)
De kezdésnek egy két lapot kiszedtünk a tömegből a Téma összefoglalóban.
"Valamint SATA express, M.2, azt sem tudom mik ezek, kell-e nekem vagy kerüljem...."
SATA Express (SATAe)
M.2
Hát az M.2 foglalatba vannak SSD-k de 200Gb felett nem láttam. SATA Express-es SSD-t meg egyáltalán nem is.
Mindenesetre egyelőre mindkettő a jövő technikája itthon.
SATA Express Performance: Asus Hyper Express Benchmarked

Bazinga!

(#61105) Maotun válasza 3.Aragorn (#61099) üzenetére


Maotun
őstag

THX a tesztet!

(#61106) Vajga válasza bluyoo (#61104) üzenetére


Vajga
tag

Hali újra, :)

Ez a mennyit szánsz kérdés elég nehéz nálam, VGA-t most kerestem a VGA-s topicban, ott ezt írtam:
" Pénz... elég relatív, 30 és 100 között, nagyon mérvadó az ár/teljesítmény arány. Túl nagy keretet adtam meg, de érted... ha a 100k-s 5%-al tud többet mint a 30k-s, akkor vegye aki akarja a 100 rugósat :D De emellett hajlamosabb vagyok inkább valami erősebb vga felé hajlani, ami még nem hülyeség (mint pl dupla gpu)."

Erre mondták hogy R9 280X 80-90k, utánanéztem, és tényleg karaj. Szóval így lesz az. Hasonlóképp vagyok az alaplappal is. Asus deluxe egy igazi mirikül, de 70k-ért, és ennyiért lepucérítva.... Neeeem tudom, tetszik, csocsi, de 70k és sanszos hogy az Asrock ugyanezt hozza 40k-ért, sőtt talán amire használom van 20-30k-ért is... Nehéz ügy. És akkor még ott volna az említett elegancia (márkabeli) :D

Off téma, de made my day... Ne érts félre nem körbeudvarolni akarlak, most nősülök augusztusban. De egy iszonyat segítőkész, kellemes faszi vagy. Sok fórumon (nem feltétlen PH) az emberek olyanok mintha épp üvegszilánk sz*rás közben zavartam volna meg és húzzak már el... De könyörgöm akkor nem neki szólt a kérdés, én is segítek abban amihez értek, más meg nekem, de ez az elkeseredettség az emberekben.... No mindegy, kösz haver hogy láthatom, van ilyen is! ;)

(#61107) Maotun válasza MiklosSaS (#61097) üzenetére


Maotun
őstag

(#61108) MiklosSaS válasza Maotun (#61107) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az is jol nez ki, de gigabyte-om mar volt (Z87X-UD4H), nagyszeru alaplap....most kiprobalnak valami mast. Mondjuk egy EVGA is szoba johet, csak eleg draga.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61109) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#61077) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

McLosss - "...amikor sinen van feldobhatod a talpad... " - Ebben az anyagias világban egy igaz barát aranyat ér... :DD
Remélem, hogy azért szép temetést rendeztek nekem... :U

"Probaljuk meg elinditani... " - Mármint a déligyümölcs-termesztést? Mivel most nyár van, ami itt az Antarktiszon a tél, várjunk karácsonyig, akkor itt tombol a kánikula (van olyan nap is,amikor a legmagasabb hőmérséklet eléri a -15°C-ot is :K ), akkor mégiscsak sokkal nagyobb az esély, hogy fejlődésnek induljanak a palánták...
Egyébként arra is gondoltam, hogy az Antarktiszra költöztethetnénk az alaplapgyárat is, úgyis szűken férnek csak el a gyártósorok a Bluyooék konyhájában (bár meggondolandó, mivel akkor nem használhatnánk a legendás Made in Bluyoo's Kitchen-védjegyet... ), elvégre így mi lehetnénk az elsők, akik betörnének erre a piacra, mivel hála az Égnek, az Antarktiszt még egyetlen alaplap-gyártó sem fedezte fel, nem is értem ennek az okát, egy teljes kontinensnyi piacot csak így parlagon hagyni... :F Pedig az itteni hőmérsékleti viszonyok akár aktív hűtés nélkül is lehetővé teszik tuningrekordok elérését. De sebaj, majd mi... :K A lehetőségek korlátlanok, itt egyetlen alaplap eladásával is piacvezetővé válhatunk! :C Felmérem a piacot, azaz megmutatom a pingvineknek a Sabrancot, ha elnyeri a tetszésüket, máris elkezdhetjük a Z97 Antarctica gyártását...

Bluyoo - "De messze még a pápaválasztás!" - Légy türelemmel, Vezérigazgató Úr, már megbeszéltük, hogy a merénylet túlzottan direkt megoldás lenne... :U Már beépítettük az ügynökeinket a Pápa szakácsai és orvosai közé... :K Addig is gyakorlásként szerezd meg a teljhatalmat a Fórum felett, és tégy meg mindent, hogy Te legyél a legalkalmasabb a Pápai Trón elfoglalására! (Tudsz már anyanyelvi szinten latinul? Megtanultad kívülről (persze latinul) a Bibliát? Na látod... :U )

Vajga - Ha véletlenül szavazati joggal rendelkező bíboros vagy, akkor örömmel vennénk, hogy ha Bluyoo iránti lelkesedésed a legközelebbi pápaválasztáson a Bluyoora adott szavazatod formájában juttatnád kifejezésre. Előre is köszönet! :R

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#61110) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#61109) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Alaplapot az antarktiszon? Megfontolando dolog....legfeljebb importalnank par occo kicci kinai munkasokat akik jol birnak a -15 fokos kanikulat. Sot, bonuszkent csomagolhatnank az alaplapok melle extra jeget az extrem tuninghoz...az hogy az uton kiolvad
.. az mar a szallito problemaja...oldjak meg.

Bluyoo lesz a papa? :Y

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61111) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Na akkor joszokasomhoz hiven eventefelevente jovok tanacsot kerni. Amit tudok biztosan az az hogy MiSI es Z97. Olyan 70-72K volna a maximum amit elherdalnek az ilyesmire...nem tudok donteni..fontos a jo tuning, a stabilitas es a jatekok. Kernek toletek es Ofelsege jovendobeli PaPa-tol nemi tanacsot, szavazatokat...melyik legyen ?

Z97 Gaming 9 AC

Z97 Mpower MAX AC

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61112) Tomdriver válasza MiklosSaS (#61111) üzenetére


Tomdriver
őstag

Én az Mpowerre szavazok, én is azt fogom venni ha kapható lesz végre a 4790K. :)

(#61113) MiklosSaS válasza Tomdriver (#61112) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Indokold meg legyszi :)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61114) troll81 válasza MiklosSaS (#61111) üzenetére


troll81
addikt

szia Z97 Mpower MAX AC ezt választanám én a viz elökészités miatt és jol felszerelt mind a 2 lap én ( MAXIMUS VII HERO ra voksoltam magamnak elég lesz arra amire terveztem ) de mind a 2 lap jo nagyon nekem ennyi fért a keretbe :K

(#61115) Tomdriver válasza MiklosSaS (#61113) üzenetére


Tomdriver
őstag

A víz előkészítés mindenképpen mellette szól, meg ha megnézed Mpowert, ott a PCIE-3.0 slotok között nagyobb a hely (vagy csak az én szemem csal?), mint a Gaming lap esetében

SLI vagy CF esetében ez talán jobb felső kari visszahűtést eredményezhet.

Amúgy nem sok különbség van, árban nem is tudom...

[ Szerkesztve ]

(#61116) bluyoo válasza Vajga (#61106) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az alaplapok nem fognak akkora teljesítményugrást eredményezni mint egy combosabb VGA, viszont azért nem árt azért a minimumnál magasabbra tenni a lécet. Mint ahogy a számítógépház, vagy a tápegység esetén is.
Hát talán a Delux-ig én nem mennék el árban. :)
Csak az Asus palettáján 10K-val olcsóbban, 5év garanciával, ott a Sabertooth Z97 Mark 1, még 5K-t lecsípve a Z97-PRO(Wi-Fi ac) és a játékosoknak készült MAXIMUS VII HERO. És még a konkurencia lapjait nem is néztük.
Hát még ha nem 20-30K-ért (a szorzózáras CPU-k alá ezen az áron vannak a csúcsdeszkák) de már 40K környékén a Z97-A már egy elég jól felszerelt deszka. :)
Vagy akár mATX méretben pl. a Asus Gryphon Z97 Armor Edition.
"most nősülök augusztusban" :C Gratula! Izé, részvétem! :DDD
Köszi a pozitív kritikát! :R Sajnos vannak tényleg elég besavanyodott, vagy éppen túl sok egóval megáldott fórumtársak! :DDD Bár nem értem miért morcosak :DDD , hiszen itt mindenki önszántából mindenféle kötöttség/honorálás nélkül ír. Mindenesetre szívesen, és remélem tudunk/tudok érdemben segíteni! :)

(#61109) Mahrenburg
:DDD Valóban, bocsi, csak ez a türelmetlenség .... Hát igen a latint még mindig erősen tolom, de már álmomban mintha jól ment volna! :))

(#61110) miklosss2012
Ez már rég el van rendelve .... Erről is lemaradtál? :N Miután több mint egy éve szektának tituláltak minket, itt az alaplapos topic-ban. Mahrenburg közreműködésével ... de vesztettünk a legutóbbi választáson, úgyhogy most gyúrunk a következőre (már ha megélem).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#61117) bluyoo válasza MiklosSaS (#61111) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ez már szimpátiaszavazás. :) Melyik 50K feletti lap instabil vagy éppen gyenge tuningban? :)
Szerintem az MSI csúcs Gamer lapja jobb, legalábbis nekem szimpatikusabb. Már van rajta "Dragon Armor" is. :DDD
Amúgy hol kapsz Z97 Gaming 9 AC-t? Árgépen egy üzletet hoz azt is 80K felett. Vagy kint olcsóbb?
Mondjuk egy komplett vizes rendszert, azért én is kipróbálnék. Egy gyárilag vizezhető lap + pl. az Asus Poseidon ...

Bazinga!

(#61118) MiklosSaS válasza bluyoo (#61117) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

203 angol fontba kerul itt az alaplap. Az durvan olyan 73.5 K...mondjuk meg beleferne.....

Meg a Gaming 7 is jatszik.....

Komolyan a fene sem tudja megint mi legyen..mar unom felevente ilyen stressznek kitenni magamat :DD

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61119) bluyoo válasza MiklosSaS (#61118) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Maradj az LGA2011-en. Mindjárt nincs stressz! Vagy vegyél egy szorzózáras CPU-t és egy jó H97-es deszkát ... úgy is nyár van ki a fene tuningol ilyenkor? :DDD

Bazinga!

(#61120) MiklosSaS válasza bluyoo (#61119) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Angliaban nyaron is 22-26 fok van, most peldaul 11 fok van kint de ejjel el kell inditsam a melegitest..tehat a tuning az johet ! :D

2011 egyenlore unalmas overkill...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61121) 3.Aragorn válasza bluyoo (#61119) üzenetére


3.Aragorn
addikt

"úgy is nyár van ki a fene tuningol ilyenkor?"
Ezt a kérdést tedd fel a Haswell topicban, mindjárt meg is lenne a napi betevő lincselésed. ;]

Nem minden vándorút céltalan...

(#61122) MiklosSaS válasza 3.Aragorn (#61121) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:C :C :C , a PaPat nem szabad lincselni. Vagyis tolem lincseljetek, csak vegyek eloszor alaplapot ! ;]

Bluyoo, fo a baratsag ! ;] :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61123) anytime válasza Mahrenburg (#61109) üzenetére


anytime
őstag

Az en szavazatomat biztosan birja ez az iszonyat segitokesz, kellemes faszi :)
Termeszetesen osztom Vajga Ur velemenyet bluyoo Ur iranyaban :R

(#61124) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#61118) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Miklosss23415679 - " ... a Gaming 7 is jatszik... " - Kösz a fordítást, de annyira mi is tudunk angolul, hogy le tudjuk fordítani a "gaming"-szót... :U (Bluyoo latinul is tud... :K )

Ne stresszelj, vegyél egy ilyet, azt kész... :P

Egyébként azt a 4.8 GHz-et, amit engednek a jobb 4790K-k, azt egy átlag H97-es lapban is könnyedén elérheted... ;]

Bluyoo - Gyakorlásként ezentúl a kérdésekre latinul válaszolj, először csak itt ebben a topicban, ha meg már jól megy, akkor majd a többi topicban is...

Anytime - Már tábori lelkészből elő is léptél szavazati joggal rendelkező bíborossá? Mondtam én, hogy szédületes papi karriert fogsz befutni... :C

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#61125) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#61124) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Te sem vagy tiszta. Jo az az EVGA csak itt 280 font, ami szerintem tul draga ! (kb 100K HUF)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61126) 3.Aragorn válasza MiklosSaS (#61122) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Persze, és amikor jövőre kell lap, kihez fordulnál? :P

(#61123) anytime: +1
Nem is tudom, hol tartanék most a lap választásban ha ő nem lett volna. De persze a többiek is sokat segítettek, pl. csucsbicep, szacsee, vagy BomiBoogie. Köszönet nekik! :R

Nem minden vándorút céltalan...

(#61127) Maotun válasza MiklosSaS (#61111) üzenetére


Maotun
őstag

+1 az msi z97 Mpowernek, én olyat veszek mert fekete/sárga mint a lightning :DD

(#61128) MiklosSaS válasza Maotun (#61127) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

De nekem a 780Ti az MSI de referencia, akkor most varjam meg amig lesz szurke lap is :DD

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61129) Maotun válasza MiklosSaS (#61128) üzenetére


Maotun
őstag

A venti ott nem piros? Mert akkor jó az msi gaming deszka :DD

(#61130) Maotun válasza Tomdriver (#61115) üzenetére


Maotun
őstag

A vízelőkészítésen kívül mibe tud többet a max a sima mpowertől?
16 fázisa cpu-nak a sima 12 helyett?
Ha jól nézem? Nem mert ott is (csak) 12 van 16 az az xpower

[ Szerkesztve ]

(#61131) Tomdriver válasza Maotun (#61130) üzenetére


Tomdriver
őstag

A vizen kívül még ebben különbözik:

- Wi-Fi 802.11 ac, Bluetooth 4.0, Intel® Wireless Display

(#61132) bodiiren


bodiiren
csendes tag

Üdv Urak!

Szeretnék egy mérsékelt árú asztali gépet magamnak általános célokra. Tehát semmi komoly feladat, inkább csak internetezés, filmnézés, egyszerűbb játékok. Ki is néztem ezt az alaplapot hozzá. Segítsetek legyetek olyan jók abban, hogy mennyire jó választás ez? Esetleg ajánljatok mást helyette. Érdekelne az is, hogy egy ilyen processzortól mégis mi várható el?

(#61133) BomiBoogie válasza bodiiren (#61132) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ebben már van proci, de szerintem jobban jársz, ha veszel egy olcsó ITX-es lapot és hozzá egy Celeron procit, ezek elég haloványak.

(#61134) zzola válasza BomiBoogie (#61133) üzenetére


zzola
félisten

4 magos Celeron, alacsony fogyasztással. Teljesen jó, főleg otthoni netezős/filmezős gépnek...

(#61135) bodiiren válasza BomiBoogie (#61133) üzenetére


bodiiren
csendes tag

Köszi, de én megoldást keresek. Ha tudsz jobbat ebben az árkategóriában, akkor légyszíves mondd!

(#61136) BomiBoogie válasza zzola (#61134) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

S vajon mit ért a kolléga egyszerűbb játékok alatt? :)

(#61137) zzola válasza BomiBoogie (#61136) üzenetére


zzola
félisten

Nem tudom. Celeron amúgy sem alkalmas játékra... :DDD

(#61138) bodiiren válasza BomiBoogie (#61136) üzenetére


bodiiren
csendes tag

Van valamiféle grafikonszerű összehasonlítás az erősségről? Vagy miképpen lehetne egyszerűen és látványosan válaszolni szerinted a kérdésemre?

(#61139) Devilhun_HUN


Devilhun_HUN
aktív tag

Alaplap: Asus Sabertooth Z97 Mark 2
Ár: 41.266 ft
Alaplap: Asus MAXIMUS VII HERO
Ár: 49.773 ft

Melyik éri meg jobban?
A brodwell procik is belemennek majd?

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#61140) mobal válasza Devilhun_HUN (#61139) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Felszereltségben a HERO, garancia miatt pedig a Sabertooth, ha jól emlékszem!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#61141) Devilhun_HUN válasza mobal (#61140) üzenetére


Devilhun_HUN
aktív tag

Köszi de a második kérdésre is kellene a válasz. Hogy a kövi processzorok is belemennek majd?

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#61142) 3.Aragorn válasza Devilhun_HUN (#61141) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Jelenlegi információk szerint igen, legfeljebb uefi frissítés kell.

Nem minden vándorút céltalan...

(#61143) mobal válasza Devilhun_HUN (#61141) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Elméletileg bele kell majd tudni passzolni!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#61144) Devilhun_HUN válasza 3.Aragorn (#61142) üzenetére


Devilhun_HUN
aktív tag

Köszi

Moban: köszi

[ Szerkesztve ]

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#61145) Vajga válasza bluyoo (#61116) üzenetére


Vajga
tag

Hali!

Olyat találtam hogy Asrock Z97 Extreme4-40.000Ft

15k arany csatlakozók VGA-nál, memóriánál, 12 fázis, Sata express, M.2, minden játszik.... Létezik ettől jobb deszka egyáltalán? Max valami frankó wifi hiányzik róla és fullos is... Az Asus Mark1-et nem látom hogy ennyire fel lenne szerelve.

(#61146) mobal válasza Vajga (#61145) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Létezik nála jobb (ASUS Z97PRO, DELUX, ASROCK Z97 OC FORMULA pl.). Felszereltségét, elődeit tekintve egy jó lap?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#61147) Vajga válasza mobal (#61146) üzenetére


Vajga
tag

Felszereltséget nem nagyon néztem, ott van pl amit említettél Deluxe, az pont 2x ennyibe kerül, és jár hozzá néhány sata kábel... Kb mindhez ennyi körítés jár. Vagy olyan felszereltségre gondoltál, hogy milyen hangkártya, LAN, stb van rajta? Az kb megegyezik. Annyiban tér el a két deszka kb (a deluxe és ez az asrock), hogy a deluxe 2x annyi és nem látom hogy ilyen jó csatlakozói lenének.

Tapasztalatom Asrockal annyi, hogy előző deszkám az volt. Igazából rendben volt... Driver telepítésnél nem tetszett valami, de semmi vészes, meg lehetett szokni.

(#61148) MiklosSaS válasza Vajga (#61145) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem ajanlom az Asrock-ot. Ha van jobb alternativa akkor inkabb mast (giga, asus, msi)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#61149) mobal válasza Vajga (#61147) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Wifi, NFC, két hálókártya, 16 fázis? Alig nyújt többet :)

miklosss2012: semmi baj nincsen az ASROCK-kal. Jó ár / érték arányú cucc!

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#61150) Vajga válasza mobal (#61149) üzenetére


Vajga
tag

Ez igaz de nem tudom... 30k-val többe kerül... Nehéz ügy ez az alaplap választás :(

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.