Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#79351) Muerte68 válasza mikrofon (#79350) üzenetére


Muerte68
addikt

Beárazós topic?

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#79352) cdl válasza mikrofon (#79350) üzenetére


cdl
senior tag

Nagyon, nagyon olcsón esetleg.
Mindenki vár a fekete péntekre, akciókra.
Ha meg is vennék, a legakciósabb árakat vennék figyelembe.
Szóval inkább tartsd meg.

(#79353) Tikakukac válasza mikrofon (#79350) üzenetére


Tikakukac
titán

250 plafon. Friss tapasztalat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#79354) mikrofon válasza Tikakukac (#79353) üzenetére


mikrofon
addikt

tiéd elment?
Ha igen megírnád, hogy mennyiért? Akár privátban is...

(#79355) Tikakukac válasza mikrofon (#79354) üzenetére


Tikakukac
titán

Most írtam :B gripre 20k-t raktam hozzá, igaz enyém garis még 3 évig.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#79356) t72killer válasza ati3x (#79349) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A mkI-en is elég meggyőző a C-AF, csak az összes többi m43 vázon szenved, amelyiken nincsenek PDAF pixelek. Ill a pana félúton jár a DFD-jével.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#79357) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fentebb már elhangzott a közkívánat - fekete-fehér szenzort a népnek ;]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#79358) dzz válasza t72killer (#79357) üzenetére


dzz
aktív tag

Van egy E-PL1-em (illetve most a lányomé). Lehet kipróbálom ha lesz másik helyette, mert úgy is ritkán használja a kereső hiánya miatt.
Mondjuk, mint szenzor tisztítási procedúra, kissé erőszakos :)

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#79359) grigo


grigo
őstag

Röstellem a kérdésemet, de nem vagyok túlságosan otthon az oly menüjében pedig már velem van fél éve.
Meg tudjátok mondani, hogy tudom a vakut működésre bírni M módban? Egész egyszerűen nem villan. :B

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#79360) Lassú Víz válasza grigo (#79359) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A PASM módokhoz tartozó beállításokra egyenként emlékszik a váz. Ha nincs letiltva az SCP panelen (OK gombra, ha jól állítottad be, vagy többnyire a jobbra léptető gomb is felhozza a vaku vezérlési lehetőségeket), akkor villannia kellene. Ellenőrizd, hogy a záridő nem gyorsabb-e mint a vakuszinkron. Több ötletem nincs.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#79361) Deadpapa


Deadpapa
aktív tag

Hali srácok BMPCC gépezetek eladóvá vált.Akit érdekel.Cserélem is többit privátban

(#79362) jube7


jube7
tag

MLACA Teszt: Olympus OM-D E-M1 Mark II

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#79363) OPiiPO válasza jube7 (#79362) üzenetére


OPiiPO
addikt

Jó cikk, tetszik :K
PH-n már nem jelennek meg a cikkei?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#79364) Studi válasza OPiiPO (#79363) üzenetére


Studi
addikt

Nem, már önállóan publikál, a blogján/honlapján. :K A PH DIGICAM részét mostanában fi:zi'k viszi a hátán. :)

(#79365) Parci válasza OPiiPO (#79363) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

te mivel nyomod mostanság, főnök? fater hamarosan egy d700-zal... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79366) OPiiPO válasza Parci (#79365) üzenetére


OPiiPO
addikt

Nagyon jól teszi, a D700 még mindíg mindenre elegendő szerintem :K
D610, meg pár könnyebb obi (telének 70-210 f/4 oldschool, nagylátónak egy 18-35mm, és egy 50mm fix középre)

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#79367) Parci válasza OPiiPO (#79366) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az még az én régi 18-35-öm? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79368) t.imi válasza MrChris (#79348) üzenetére


t.imi
addikt

Ezzel meg is nyugtattál, egyel kevesebb dolog, amire oda kell figyelni :)

Egy kérdés. Most jött ki oly 12-50-re az 1.4 firm. Fel tudom azt varázsolni gx80-ról sd kártyáról, win alól vagy marad a szerviz?

(#79369) OPiiPO válasza Parci (#79367) üzenetére


OPiiPO
addikt

persze hogy az :K
az 50mm f/1.4 és a 70-210 f/4-el együtt az alap FX obiparkom - az évek során sok minden volt, de ezek maradtak hosszútávon

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#79370) Lassú Víz válasza t.imi (#79368) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Azt nem tudom, hogy így működhet-e. Az Olympus ojektívek frissítéséhez win PC vagy MAC, net kapcsolat, USB kábel és egy Oly váz szükséges fullos akkuval, mert ha közben lemerülne az akku, akkor a frissített cucc tégla. A frissítést végző program meg jön az Oly Viewerrel együtt.

A Pana SD kártyás módszere univerzálisabbnak tűnik. Ha a szervizben díjköteles lenne, akkor szerintem találsz itt valakit, aki kisegít a te felelősségedre. :)

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#79371) asdf_ válasza Lassú Víz (#79370) üzenetére


asdf_
veterán

Az Olympus ojektívek frissítéséhez win PC vagy MAC, net kapcsolat, USB kábel és egy Oly váz szükséges fullos akkuval, mert ha közben lemerülne az akku, akkor a frissített cucc tégla.

Na annak sem lenne sokaig allasa nalam, aki kepes ilyen barom modon mukodo dolgot osszehozni (nyilvan szervizcuccal van emergency uploadra mod, de basszus, mibe tartana hulyebiztosra megcsinalni, hogy soha ne tudjon olyan eset elofordulni, hogy tegla legyen a cuccbol? Es ez most nem csak obira gondolok, hanem egy rakas masik cuccra is amit teglazni lehet egy sw update-tel (kedvencem pl. az auto ECU a maga parszazezer forintjaval))

(#79372) frankstork


frankstork
aktív tag

Sziasztok. Karácsonyi fotózás. Háttér terv szerint led függöny, előtte organza, vagy tüll. Probléma: nagy látószög = kicsinek látszik a háttér. Ha elé ültetem őket, nem mosódik, ha távol akkor kevés a háttér szélessége. De szeretnék egy ff oly-t...
Addig is m4/3 tulajok hogy oldjátok meg? Műterem nem játszik, mindenki otthon akar fényképeket, szóval gyutávval nem tudok játszani. Van oly 25 1.8, oly 45 1.8, praticar 50 1.8, meg kitobik, helios...

[ Szerkesztve ]

(#79373) 80hun


80hun
addikt

Elég jól sikerült a 12-100/4-es obi :)

(#79374) MrChris válasza 80hun (#79373) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jó éles képe van.

(#79375) Lassú Víz válasza frankstork (#79372) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Elővesszük az A7r-t meg a Sigma Art 50 f1.4-est. Ja, nem. :)

Két megoldást tudok elképzelni. Az első, hogy elfogadod a rendszer képességeit és nem a háttérmosodával próbálsz meg versenyezni. A második a PS. Egy vagy több képből. Utóbbi esetben focus stacking, csak pont ellentéte céllal, mint amiért makrónál szokás.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#79376) Studi válasza frankstork (#79372) üzenetére


Studi
addikt

Pedig a távolabb ültetés a megoldás, és minél szűkebb látószög. A leírt obik közül leginkább a 45-össel érdemes próbálkozni, nyitott blendén. Vagy persze a manuál 50-essel. Nagy hely kell, meg nagy háttér. Én otthon előbbinek nagyon hiányában vagyok sajnos. :(

(#79377) enterlaci


enterlaci
senior tag

Sziasztok,

Metz 26-os vakumat szeretném egy kicsit erősebbre váltani, kérnék tippet, útbaigazítást esetleg. Első sorban a cél, hogy vázról (EPL6) mennyezetre, most még kitobival, családi-beltéri fotózás 14-42mm között, aztán ha később távvezérelhetném is az lehet hogy tök jó lenne de ilyenre mg nincs saját tapasztalatom. A videófény nem kizáró ok, de jó lenne ha lenne és persze ha jobb lenne, de talán egy-két led-től nem érdemes csodát várni 0,5m-nél messzebb.
Méret és súly fontos a kicsi váz miatt, az ár is, 50-60-nál többet nem igen szeretnék áldozni most rá.
Eddig a nissin i40 és a Metz M400 bár ez lehet drágább lesz..
Lebeszélnétek a nissin-ről vagy van jobb, vagy hazai garis..? Esetlen YN - az csak amnuál, nem?
:R

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#79378) Studi válasza enterlaci (#79377) üzenetére


Studi
addikt

60-ból két FL-36R-t vennék. :)

mondjuk én nem videózok. :)

[ Szerkesztve ]

(#79379) Grga_Pitic válasza Studi (#79378) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

+1

Enterlaci: Videóhoz vannak fillérekért relatív fényerős, vakura és/vagy vakupapucsba rakható cuccok, keress guglival a NanGuang CN-16-ra.

[ Szerkesztve ]

(#79380) enterlaci válasza Studi (#79378) üzenetére


enterlaci
senior tag

Azt értem hogy olcsóbb, és 2-t is tudnék venni, de segíts ki légyszi, 1 db ereje is elegendő? Ahhoz hogy kitobimmal ne kelljen mondjuk iso800 fölé menni és jó képeket tudjak lőni a gyerekről, családról, mennyezetre villantva? A kis Metz-el azt tudom csak, hogy a hisztogram felső fele 1/3-a üres - eképp úgy értelmezem, kevés nekem a fénye. Lehet rosszul gondolom, de szeretném megérteni hogyan kell jó képet csinálni.

Az FL36 meg talán lassú töltési idővel bír, pedig a pillanatok nem várnak. Az már nem is igen tiszta, hogy egy gyorsan változó körülmények között a 2. vakut hogyan tudnám kihasználni?

Grga_Pitic kösz, megnézem, jól néz ki!

[ Szerkesztve ]

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#79381) frankstork válasza Lassú Víz (#79375) üzenetére


frankstork
aktív tag

De. A7.
Majd, egyébként lesz, sajnálom az oly-t de muszáj...
@Studi. Itthon nem is lenne gond, de ha ki kell vonulni.
Szerintem elengedjük ezt a háttér mosás témát...

(#79382) t72killer válasza frankstork (#79381) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az A7-tel is csak akkor lesz DOF-orgazmusod, ha combosabb fényerős obikat teszel rá ($$). Ha m4/3-on nagyon nyomni akarod a DOF-ot, akkor be kell szerezni egy speed boostert és ráakasztani egy f/1.4-es fixet vagy az 1.8-as ART zoomot. Hátránya, hogy nehezebb egy FF setupnál, előnye, hogy alkalmasint csúcs vázstabid van.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#79383) ati3x válasza frankstork (#79381) üzenetére


ati3x
senior tag

http://www.43rumors.com/zhong-yi-announces-the-silver-version-of-the-25mm-f0-95-mft-lens/

Ez nem megoldàs? Kicsit olcsobb is mint az a7. (mobilról nincs link?)

(#79384) Nippon válasza t72killer (#79382) üzenetére


Nippon
őstag

Beltérben családi portrékhoz jobb a nagy szenzor, a vázstabi felesleges.

(#79385) t72killer válasza ati3x (#79383) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A sima a7 annyira azért nem drága, megfelelő használt forrásból levadászva. Persze az I generációs eléggé puritán darab, pl a PDAF se éri el az a7ii szintjét.

#79384: Attól függ, mennyire izgő-mozgó a társaság. Persze a +2FÉ az +2FÉ:R Abban a ritka esetben lenne előnye mondjuk egy e-m5ii-nek, ha +3FÉ-ig (1/4s a "standard" 1/30 helyett) nyugton van a célszemély.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#79386) mikrofon válasza ati3x (#79383) üzenetére


mikrofon
addikt

de van LINK csak borzasztó körülményes és nehézkes, a kijelölés és ikonkattintás egyszerre... Legalábbis én is sokat próbálkozok mire így összejön. Ezért is szoktam rá, hogy szövegesen beírom a szükséges karaktereket és már meg is van a link.....

(#79387) mikrofon válasza Nippon (#79384) üzenetére


mikrofon
addikt

mondandód második felével vitába szállnék....
Első fele meg szubjektív...

(#79388) Mercutio_ válasza mikrofon (#79387) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szenzorstabi az emberek mozgásából eredő "bemozdulást" nem szünteti meg, csak a kézremegésből/fotós testének elmozdulása eredőeket.
A nagyobb szenzor - azonos technológia esetén - kisebb záridőt, vagy alacsonyabb iso-t tesz lehetővé.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#79389) csurgoi


csurgoi
aktív tag

Üdv !

Az E-PL6-ot eddig nem használtam csak fotózásra, de úgy hozta a sors, hogy egy termékbemutatóhoz kellett egy rövid videót csinálnom.
Hát az eredmény katasztrofális lett.
Viszonylag jó világításnál a gép hosszú másodpercekig nem talált fókuszt.
Alapba egy 12-50-es Oly volt fent, de megpróbáltam egy 25/1,7 Panával és a 45/1,8-as Olyval is.
A fokusz C-AF-en volt.
Hogy lehet kihozni valami elfogadható felvételt ebből a masinából, vagy tegyek le róla és marad a mobiltelefon?
Még talán az M42-es CCJ Flektogon 35/2,4-el sikerült a legjobban dolgoznom, manuális fókusszal.

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#79390) 80hun válasza mikrofon (#79387) üzenetére


80hun
addikt

Pedig a vázstabit el kéne felejteni hogy mennyit hoz. Vázstabi mellett is érdemes betartani a reciprokszabályt. :)
Ha meg picit is mozog a téma akkor meg csak arra jó hogy kiszedje a kézremegésed.

Elengedhetlen hogy a témának megfelelő záridőt használd. :)

(#79391) Studi válasza 80hun (#79390) üzenetére


Studi
addikt

Lőttem párat próbaképp Photoexpon a 300/4-el, az E-M1 vázstabijával. 1/50-el még 50% felett volt a jó képek aránya, pedig az én kezem nem túl biztos. :)

(#79392) madgie válasza Studi (#79391) üzenetére


madgie
titán

"témának megfelelő záridő"

Próbáld meg ugyanezt gyerekekkel.

(#79393) mikrofon válasza Mercutio_ (#79388) üzenetére


mikrofon
addikt

pontosan arra gondoltam, amit írtál. Ráadásul, a stúdió felvételek, ill. kivonulós felvételek nagy része beállított sajnos... Néha maga a fotó alany, anyuka/apuka kéri.... sajnos...

FF-ről is egyetértek veled, annyi kiegészítéssel, hogy az amatőr fotóalanyok könnyebben oldódnak fel egy méretben kisebb és látszólag barátságosabb rendszer előtt, mint amilyen az m3/4 szemben az FF-fel. Még akkor is, ha valaki az új 25/1.2 obival készíti mondjuk egy hasonló FF rendszer helyett.
A tesztképek alapján pedig elég jó lett a 25/1.2 háttérmosása is....
Ezért írtam, hogy szubjektív.....

(#79394) mikrofon válasza madgie (#79392) üzenetére


mikrofon
addikt

természetesen sem a reciprok szabály, sem a témának megfelelő záridő nem kerülhető el.
De a kézremegés, vagy egy jelenlevő háziállat (aki fotózás közben a fotóssal "ismerkedik") esetén szerintem nagyon is jól jön a vázstabi...

Mondjuk én gyakran viszem 1/3 - 2/3 FE-vel (néha még 1FE-vel is) a normál mérések alá a fényerőt, így ugyan sötétebb lesz kicsit a kép, míg a záridő gyorsabb lesz. Aztán ha zavaró a sötétedés, akkor utólagos szerkesztésnél jelentősen javítható minőségcsökkenés nélkül.
Persze itt megint kérdés, hogy milyen méretű (óriásplakát a recepció mellé vs. 9*13cm) végeredmény kell...

(#79395) Lassú Víz válasza Mercutio_ (#79388) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Pont fordítva. Az a kisebb szenzor előnye lenne a nagyobb DOF miatt, ha nyitod a rekeszt.

De mivel a portrézás egyik ága arról szól, hogy legyen papír DOF, a rekesz marad nyitva, a záridő, ISO nem változik, és a nagyobb szenzor jobb zajtűrése és/vagy felbontása előny. Másik esetben ott a műterem stúdióvakukkal, FF szenzor mellé sokszor f11, f16 rekesz simán megy, mert az éles kép a cél. Ezt simán hozza az m4/3 is f5.6, f8 rekesszel.

(#79389) csurgoi: C-AF felejtős. Az csak annyit jelent, hogy nem áll le a hunting akkor sem, ha megtalálta a legkontrasztosabb pontot, hanem tovább keresi hátha van jobb. Próbálkozhatsz a 12-50 új firmwarével, állítóllag pont ezen javít.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#79396) madgie válasza mikrofon (#79394) üzenetére


madgie
titán

Nekem ne zümmögjön a kezemben semmi, ha nem muszáj :D Elhiszem, hogy királyság a 15 másodpercig kitartható záridő, csak hajlakk meg százas szegek kellenek mellé.

(#79397) Studi válasza madgie (#79392) üzenetére


Studi
addikt

Persze, ezt a reciprokszabályra vonatkozva írtam. :) Gyakorlott modellnél az 1/50 még abszolút jó, gyerek már mozdulni fog várhatóan. Viszont ezt ekv 600mm-en lőttem, azaz jóó messze a reciprokszabálytól. :K

(#79398) Studi válasza Lassú Víz (#79395) üzenetére


Studi
addikt

C-AF-nél magam sem értem ezt az elvet: ha az élesre állított téma továbbra is tűréshatáron belül van, akkor miért kezd el vadászni? A Pana (GX7, GX8) is elkezd pulzálni C-AF-nél, hiába marad éles a témád. :F

(#79399) madgie válasza Studi (#79398) üzenetére


madgie
titán

Szerintem a CDAF alapú követő autófókusznak muszáj keresgetnie, másképp nem tudja eldönteni, mikor merre menjen.

(#79400) Parci válasza madgie (#79396) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elszalad a templom a temetőből, mi? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.