Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#79801) Studi válasza csurgoi (#79800) üzenetére


Studi
addikt

Igen, de arra számíts, hogy wifin keresztül exponálni azért időveszteség lesz, nehéz elkapni a "pillanatot" úgy. És természetesen a tableten megjelenő képnek is nagyobb a késlekedése, mint az EVF-ben látottnak.

[ Szerkesztve ]

(#79802) csurgoi válasza Studi (#79801) üzenetére


csurgoi
aktív tag

Köszi a vélaszt!
Na látod erre nem is gondoltam :)
Akkor madarat nem fogok így fényképezni, főleg nem cinkét :D

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#79803) Muerte68 válasza csurgoi (#79800) üzenetére


Muerte68
addikt

a wifi elég szépen fogyasztja az aksit is :(((

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#79804) Lassú Víz válasza csurgoi (#79800) üzenetére


Lassú Víz
őstag

"amin jobban látom a részleteket expó előtt."

Nincs. E-M1 és E-M5 II támogat ilyesmit USB-n az Olympus Capture programmal. Marad az EVF dioptria korrekciója, illetve fel kell tenni az olvasószemüveget az LCD-hez.

A madárra meg rá lehet vakuzni, Robin Wong sem csinálta másképp a linkelt cikkben. Rázkódásvédelmet be kell kapcsolni, 1/8 sec már elég a shutter shock ellen. ISO 500 is részletvesztést eredményezett. Végül, de nem utolsó sorban közelebb kell menni. A madár alig tölti ki sacc/kb a kép 5%-át. Még hozzáadódik a Bayer interpoláció miatti maszatolás, és ennyi. Elfogadható áron a 4/3-os 50-200-as obik mennek elég jó rajzolattal, de a tesztek alapján az is 5.6-nál lesz a legélesebb, és az mFT PRO telék jobbak.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#79805) csurgoi válasza Lassú Víz (#79804) üzenetére


csurgoi
aktív tag

Köszönöm :R

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#79806) Studi válasza Lassú Víz (#79804) üzenetére


Studi
addikt

Az E-M10mII-t nem támogatja az Olympus Capture? :Y Banyek, bocs a téves infóért. :(

(#79807) Monya78 válasza csurgoi (#79800) üzenetére


Monya78
veterán

Én külön gombra kitettem a nagyítás funkciót, sokszor élőképnél nagyítok 3x v. 5x értékben majd így nagyítva nyomom az autófókuszt, így tuti látszanak a részletek.
Ha belejön az ember gyorsan végig lehet zongorászni azt a pár gombot.

[ Szerkesztve ]

(#79808) Grga_Pitic válasza Studi (#79806) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Az OI.Share appnak viszont mennie kéne .
Windows-ra pedig van jó kis fusi alkalmazás.

(#79809) Lassú Víz válasza Grga_Pitic (#79808) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Az OI Share nem tud belenagyítást. Én sem értem miért, nem kellene a teljes képet, csak az LCD-n megjelenő részletet átvinni a wifin. Mégsem teszik. Így precíziós kézi élességállításra nem alkalmas.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#79810) Studi válasza Lassú Víz (#79809) üzenetére


Studi
addikt

Na, összekavarodtam én is. :D Akkor a WIFI app az OI Share, és az megy tableten. :) Amennyiben az a cél, hogy az állványon levő gép képét ne a pici kijelzőn lásd csak, hanem egy 10"-os tableten mondjuk, akkor azért arra működik. :)

(#79811) Lassú Víz válasza Studi (#79810) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Szerintem nagyobb lesz a kép, de szebb vagy részletgazdagabb nem. Én csak egy 5,5'' telefonon próbáltam, de leginkább a sima távkioldó módot használom belőle, és a gépen állítgatok mindent.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#79812) DanielLong


DanielLong
senior tag

Sziasztok! Nem tudom, mennyire jó helyen teszem fel a kérdésem, de kb mennyit érhet most egy szép állapotú Pana GF5 váz? A másik pedig, hogy a Pana Lumix G 14-42 II és a Lumix X 14-42 között mekkora különbség lehet képminőség terén? Előre is köszi a válaszokat!

(#79813) Muerte68 válasza DanielLong (#79812) üzenetére


Muerte68
addikt

Van árazós topic(kicsit feljebb az ármester ;) ) az obit majd megmondják a profik :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#79814) Mercutio_ válasza csurgoi (#79794) üzenetére


Mercutio_
félisten

Úgy jön ide, hogy aki ott kaktusz az itt se játssza a mimózát ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#79815) csurgoi válasza Mercutio_ (#79814) üzenetére


csurgoi
aktív tag

Igenis értettem nagyúr :R

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#79816) Grga_Pitic válasza Lassú Víz (#79809) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Na, ezt nem tudtam, kösz. :R

(#79817) Studi válasza Studi (#79810) üzenetére


Studi
addikt

Megnézem majd, mit dob ki a tabletre, nekem 10,1" van 2560*1600 felbontással, azon azért lehet jó képet megjeleníteni. Persze kérdés, hogy ebből mennyit tol át wifin.

(#79818) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Sziasztok!

Az FL-36R-en kívül szerintetek van olyan vaku (lehet más márka is) amit tud TTL-ben vezérelni az Olympus váz? E-M10 II-höz keresek majd vakut és fontos lenne ez a funkció. Köszi!

(#79819) istvan170 válasza Oldmobil (#79818) üzenetére


istvan170
aktív tag

[link]

Sok van. Meike, Nissin, Yongnuo, mindegyikből több típus.
MK320-at tettem az E-Pl7-re, tökéletes hobbi célra, a linkelt fórumon többet megtudhatsz.

(#79820) jmakk válasza istvan170 (#79819) üzenetére


jmakk
őstag

Nem csak sima elsütésről beszélt, a kulcsszó a "TTL vezérlés" lenne.

[ Szerkesztve ]

(#79821) istvan170 válasza jmakk (#79820) üzenetére


istvan170
aktív tag

Igen, láttam.

Nissin i40, Meike MK320, stb...
Ezek tudnak TTL-t is.

Vagy valamit félre értek?
Nekem a Meike MK320 kiírja, hogy ttl, amikor felcsattintom a vázra.

[ Szerkesztve ]

(#79822) Grga_Pitic válasza istvan170 (#79821) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Yongnuonak nincs TTL képes vakuja Olympusra. Amúgy a Metzet még hozzácsaphatjuk a listához, meg az Olympus újabb FL szériás vakuit, csak utóbbiak kicsit drágák.

[ Szerkesztve ]

(#79823) Oldmobil válasza Grga_Pitic (#79822) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! És a vezeték nélküli TTL vezérlés is meg esetleg más vakukkal is?

(#79824) enterlaci


enterlaci
senior tag

Srácok, szerintetek a JJC NS-T1 nyakpántnem túl benga a ki oly m43? Fotoplusnál most akciós és hát a gyári nyakpánt inkább csak vágja a nyakam mintsem kényelmes. Illetve filózok egy csuklópánton is..

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#79825) silmatauki


silmatauki
őstag

Táskát vásárlóknak egy kis segítség: rendeltem négyféle táskát a köv. kombókhoz:

Vázak: Pana GM1, G7 (plusz Fuji X-E1, Sigma DP1M és DP2M)

m4/3 obik: 12-60 kit, 12-32 kit, 25/1.7 (és a Samyang 7.5 FE-je, de ez Mo-n van (kölcsönadtam), és csak dec. 22-től férek hozzá. Majd updatelem a táblát, ha lesz rá igény. A GM1 Arca-swiss L-bracketjével is bővítem majd a táblát – azom is Mo-n van.)

A tatyók a linkekkel, ahonnan rendeltem:

Cullmann LAGOS S Vario 250
Cullmann Lagos Action 150
MANTONA VARIO DUO S
MANTONA VARIO DUO M

A kompatibilitási tábla:

Jelmagyarázat: -: nem fér bele; +: belefér.

M43-only, kétkamerás, a lehető legnagyobb átfogású & fényerejű, ugyanakkor szállítási méretben minimalizált (azaz a legnagyobb, és emiatt a Fuji X-E1 + 50-230 kivételével mindent tárolni képes Cullmann Lagos Action 150-öt a lehetőség szerint kihagyó) legjobb felállásnak ezek alapján ez bizonyult:

- a GM1 + 12-60 a MANTONA VARIO DUO S-ben
- a G7 + 25 a MANTONA VARIO DUO M-ben.

(#79826) arn


arn
félisten

Megneztem egymas mellett a gx80at es az em10et. A 16:9es evf annyira nem zavaro... Viszont a gep kialakitasa nem jon be. Sajnos a bal szem nem tul szerencses, az ember az orraval konnyen elnyomja, a tekerok kialakitasa es a vaz fogasa is jobban tetszik az olyn. A pana sebessege viszont lenyugozo... De osszessegeben az olyt valasztanam. Mar ha veszek vmit, mert azert a fujibol kipotyogo kepek jobban tetszenek, es vegeredmenyben ezert fotoz az ember.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#79827) MrChris válasza arn (#79826) üzenetére


MrChris
nagyúr

Persze, csak mikor ilyen áron is hozzá lehet jutni nem gondolkodik sokat az ember. :D
GX80 fogásán javítottam, még béta állapotú, de hamarosan megtalálom a végleges formát. Így már egy kézből is tudom használni, meg sokkal biztosabb a tartása.
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7.

[ Szerkesztve ]

(#79828) arn válasza MrChris (#79827) üzenetére


arn
félisten

Jah hat en 500 Euroert lattam min ujonnan :) es ez is csak a vaz. Az oly 475 lenne. mongy a pana kitarak jok.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#79829) Tikakukac válasza MrChris (#79827) üzenetére


Tikakukac
titán

Én 30 percen belül kérdeztem. "Ismerőse" elvitte végül. Nem hivatalosan anno árult notit is, hasonlóan harmad-negyed árban, bios lockosan és egyébbel. Többit bízd a képzeletedre :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#79830) MrChris válasza Tikakukac (#79829) üzenetére


MrChris
nagyúr

Elkéstél, volt már obi amit pár perccel a feladás után késtem le. Ez olyan egyszer volt Budán...

(#79831) Tikakukac válasza MrChris (#79830) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen. elkéstem. Mármint még nem találkoztál ezzel még, hogy felrakás után kiderül, hogy valamit elcsesztél/nem kellett volna és "ismerősöd" megvette hirtelen? Nekem tucatszám van ilyen :B Haverjaid nem aprót nézegetik hanem elmondod nekik. Ez szerintem egy szint alatt tűnik beadható indoknak, egyébként vérgagyi :B

A másik esetre pedig nyilván nem kell mondani semmit, lopott dolgokkal nem lejmolunk. Nekem is akkor esett le kicsoda a nick miután megnéztem, hogy hajh, hát ő volt az aki nem tudta megmondani honnan van a gép, miért lockos és miért hatodáron adja, mikor az aprón gyorskereső is dobja az árakat ;]

Más: Rajalával megy a mailváltás. Az biztos, hogy kegyetlen sík emberek ülnek arrafelé. Magyarra tuti rendelés nem lesz. Lehet próbálkozni ilyen átcímzésekkel és hasonlók, de azt mondták simán van, hogy bukta.
UK rendelés miért nem megy: ezt nem sikerült megválaszolni.

Most ott tartunk, hogy minden külföldi rendeléshez support kell. Elküldtem nekik, hogy mennyi országba lehet rendelni a form szerint. Azóta csend van, szerintem lefagytak :P

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#79832) MrChris válasza Tikakukac (#79831) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ismerem aki elvitte, nem üzletelős, tehát ez ritka kivétel volt és örül neki nagyon, teljesült az álma.
Használt autót vettél már? ;) Na az a nepperátveréskamu Csimborasszója :D Van még itt hová lefejlődni ;]

(#79833) Tikakukac válasza MrChris (#79832) üzenetére


Tikakukac
titán

Örülök neki.

Második pont él, nem változik bárki vitte el a gépet ;)

Autós a család, vannak a sztorik. Ezen azon kevesek egyike lehet ami így ment akkor. A többi sajna nem változik, az apró az valami elementáris ahogy kinéz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#79834) fi:zi'k válasza Tikakukac (#79831) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én már azt mondom, egyszerűbb, ha felhívod őket (vagy inkább egy boltot) vagy kimész érte Helsinkibe.

Amúgy már azt hittem régen az új gépe(ke)t nyüstölöd, azért ilyen nagy a csend. :))

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#79835) Tikakukac válasza fi:zi'k (#79834) üzenetére


Tikakukac
titán

2 naponta 1 mail, nem nagy valami ;]

Egyébként tényleg azt akartam megoldani, hogy lehessen ide is hozni, egyszerűen, szerintem rámenne a nép. Nyilván betörné az árakat is az is fix.

Szembe szomszéd ott valahol javít most kamionokat megkérdezem tőle mit mer vállalni 1 üveg jó pálinkáért ;]

Nem rendeltem végül, lett projekt amibe elment 400 ropi, majd most jön vissza, aztán karácsonyra már tényleg ebbe döntöm a pénzt. Úgyis ráér, videókat január végétől tudok megint csinálni, egyetemes véghajrá van, van baj elég így is :P

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#79836) Studi válasza MrChris (#79832) üzenetére


Studi
addikt

Abban viszont nem vagyok biztos, hogy a gép eredeti tulajdonosának jó ez a biznisz. :(

(#79837) MrChris válasza Studi (#79836) üzenetére


MrChris
nagyúr

Tudtommal legális beszerzés.

(#79838) Studi válasza MrChris (#79837) üzenetére


Studi
addikt

Akkor best buy. Volt az ekadónak korábban pár fura hirdetése, amúgy én is rámozdultam volna. :)

(#79839) MrChris válasza Studi (#79838) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hűha, így ismertek itt a társaságot? :D Sajnos én inkább túlárazott cuccokkal találkozom.

(#79840) Mercutio_ válasza MrChris (#79839) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gondolom a kiugróan jó áron hirdetőket jobban megjegyzi mindenki.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#79841) Tikakukac válasza Mercutio_ (#79840) üzenetére


Tikakukac
titán

Mióta 6 kamera alatt loptak el tőlünk notit és az én fizum bánja/bánta azóta a "remek vételek" bennem is nagyobb nyomot hagynak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#79842) silmatauki válasza fi:zi'k (#79834) üzenetére


silmatauki
őstag

"Én már azt mondom, egyszerűbb, ha felhívod őket (vagy inkább egy boltot) vagy kimész érte Helsinkibe."

Tényleg lehet, a legolcsóbb / legegyszerűbb az, ha kijöttök Helsinkibe (vagy Svédbe) a leárazásokkor. Jóelőre szólok majd, ha lesz, azaz olcsón (jó esetben 30-40 eur retúr) tudtok repjegyet foglalni. Nagyon drukkolok, hogy tavasszal (márc. környékén; előreláthatólag akkor lesz a köv. nagy leárazás) legyen pl. G85 body ócsóért. A Rajala valamiért nagyon olcsón szokta adni ilyenkor a Pana cuccait – soxor még a kurrenseket is. (Pont egy évvel ezelőtt pl. a GH4 bodyt adták 700eur környékén.)

[ Szerkesztve ]

(#79843) bigsee válasza silmatauki (#79842) üzenetére


bigsee
addikt

Az már nyugat? :DDD

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#79844) Nippon válasza silmatauki (#79842) üzenetére


Nippon
őstag

Lehet, hogy ők is lopják a Pana cuccokat valahonnan. ;]

(#79845) Tikakukac válasza silmatauki (#79842) üzenetére


Tikakukac
titán

Az a baj, hogy én/haverok amúgy is mennénk, de azt nagyon szervezni kell meg akkor 2 hétre úgyis. Egyetem meg melóhely van mindenkinek csak úgy nehezen mozdulunk ki kalandozni.

Ha meg kell valami akkor tényleg lerendelem németekhez aztán 20 ajró.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#79846) zolko74 válasza Tikakukac (#79845) üzenetére


zolko74
tag

Cimborám is rendelt a rajalától a Cyber Monday akcióban de a lengyel haverja címére mert oda szállítanak...
Angliába miért nem viszik, az benne van a listában?

(#79847) Tikakukac válasza zolko74 (#79846) üzenetére


Tikakukac
titán

ZIP code mezőben nem lehet felvenni betűket csak számokat. És khm, hát, hogy is fogalmazzak, abban az országban ahol az irányítószámok betű-szám kombók elég kemény találni csak számos megoldást :DDD

Erre a kérdésre még várom a választ, elég sokat agyalnak rajta. Mert az UK feszít ott rendesen amúgy.

Kövi eksönös időben nem szórakozom, 400k eltéve, rendelgetés lesz :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#79848) Mercutio_ válasza silmatauki (#79842) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én lehet benne lennék.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#79849) Tikakukac válasza Mercutio_ (#79848) üzenetére


Tikakukac
titán

Beállítani a boltba: csókolom akkor kérünk 4 G7 kitet, fél tucat G80-at meg 30 objektívet, esetleg EIZO monitorból is jöhet 4-5, ahogy nézem olcsó. Köszönöm. Ja és elvitelre lesz, nem itt fogyasztjuk :DDD

Mondjuk ha nagyon olcsiba kijön a repjegy éppen még meg tudok lógni én is 1-2 napra.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#79850) b.vr


b.vr
őstag

Mindez nagyon szórakoztató de nem szeretnétek ezt inkább itt folytatni? :)
Micro 4/3 csencselések és akciók

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.