Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#79751) MrChris válasza 80hun (#79750) üzenetére


MrChris
nagyúr

Csak G6-on használtam videónál tapifókusszal. Nem tűnt fel semmi hátránya, 20-ashoz képest videó alatt villám AF, azzal soha sem volt gondom, kitobi szintű élesség. Az enyémen kicsi decenterességet láttam bal oldalt, de jóval kevésbé mint amit pl a sal16, 16-50-es képein látni. 4k-n már nem próbáltam, hogy azon elég e ez az élesség, 12-32 váltotta, nem bántam meg.

(#79752) arn


arn
félisten

Kiderult kozben az em10iirol vmi hiba, amivel tesztek nem foglalkoznak? Olyasmire gondolok, mint pl az em5 zsufolt gombjai, vagy a berepedo kijelzokeret a csavaroknal.

Olcso vazban gondolkodom, ez meg a gx80 lehet a befuto.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#79753) Studi válasza arn (#79752) üzenetére


Studi
addikt

Az I verzióhoz képest magas ára, de sajnos ez most a piaci trend. :) És a tárcsák a tetején nem túl szépek. De ilyesmiket lehet csak felhozni ellene, a gép teljesen egyben van. Mint a GX80 is, szóval nem tudom megkönnyíteni a választásod. :)

(#79754) arn válasza Studi (#79753) üzenetére


arn
félisten

jah ezustben nekem is tulspilazott a felso resze, viszont feketeben elmegy, es igazan praktikusnak tunik, a merete ellenere jol kezelheto. gx80at meg nem tapogattam - a szivem az oly fele huz, de praktikusabb lenne hogy nincs pup rajta. a pananal a 16:9 evf nagyon nem szimpatikus.

obikbol viszont nagyon a pana fele hajlok :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#79755) atis78 válasza arn (#79754) üzenetére


atis78
tag

Hat igen a GX80 egyetlen komoly hatranya E-m10 II -hoz kepest az EVF. Bar a GX7ben ugyanaz az EVF van es azert annyira nem problemas (nyilvan ha egymas melle tennem oket jobban feltunne).
Nekem egyebkent pont az Em10 II fogasa nagyon kenyelmetlen. De ez nyilvan szubjektiv.
Szerintem egyebkent ar/ertek aranyban mindenkepp a GX80 a jobb.
Ha esetleg van Pana obi otthon amivel megy a dual IS es neha a video gombra is ranyomsz akkor a gyengebb EVF ellenere a GX80 lehet a jobb valasztas.

(#79756) Studi válasza arn (#79754) üzenetére


Studi
addikt

A fekete sokmindent ápol-s-eltakar. :K
Nem tudom, hogy volt-e már Panád, és hogy mennyire voltál elégedett az Oly konfigurálhatóságával. Ezen a téren számomra fényévnyi az Oly előnye. Legutóbb Panánál azon húztam fel magam, hogy a GM1-esen, ami nagyon mini váz, van a piros gomb, amit én videora tuti nem használok. A konfigurálhatósága viszont annyi, hogy ON/OFF. :U Az Olynál a konfigolható gombokra rápakolhatsz bármit, teljesen szabadon. Persze két nap, mire mindent belősz az ízlésed szerint, de utána az SCP-vel kész is minden. :K Az első FW frissítésig. :DDD

(#79757) Studi válasza arn (#79754) üzenetére


Studi
addikt

A fekete sokmindent ápol-s-eltakar. :K
Nem tudom, hogy volt-e már Panád, és hogy mennyire voltál elégedett az Oly konfigurálhatóságával. Ezen a téren számomra fényévnyi az Oly előnye. Legutóbb Panánál azon húztam fel magam, hogy a GM1-esen, ami nagyon mini váz, van a piros gomb, amit én videora tuti nem használok. A konfigurálhatósága viszont annyi, hogy ON/OFF. :U Az Olynál a konfigolható gombokra rápakolhatsz bármit, teljesen szabadon. Persze két nap, mire mindent belősz az ízlésed szerint, de utána az SCP-vel kész is minden. :K Az első FW frissítésig. :DDD

szerk: ja, és ha már EVF: akiknél a bal szem domináns, azoknak azért jól jön a sarokba pakolt EVF. :K

(#79758) Nippon válasza arn (#79754) üzenetére


Nippon
őstag

Lehet, hogy van egy kis kóláskupak beütése a tárcsáknak, de az összkép valahogy mégis nagyon pozitív, nekem az egyik kedvencem, szerintem sokkal szebb, mint a sima E-M10 és a kezelhetősége is sokkal jobb.
A GX80 nekem nem jött, be annak ellenére, hogy amúgy jobban szeretem a fazonját, valahogy a gombok nem szimpik, meg zavaró helyen van a fülecske a jobb oldalon. Ha a kettő közül kéne választanom és a videó nem szempont, akkor én is harapdálnám magam.

Studi: szerk: ja, és ha már EVF: akiknél a bal szem domináns, azoknak azért jól jön a sarokba pakolt EVF. :K

Nem fordítva?

[ Szerkesztve ]

(#79759) arn


arn
félisten

a video resz nekem mellekes... es a korabbi tapasztalatokbol kiindulva nem is szeretnek vazra sokat kolteni, egy em10 mindent tud, amiert az mftt szeretni lehet. meg a penfen gondolkodtam, de nagyon nem eri meg a 2x arat, a tobbi oly meg feleslegesen nagy.

igen, a sarokba helyezett evf szerintem epp jobb szemnel lenne prakikus :) nalam epp a bal a dominans, ezert is szerettem az em5ot, ott nem volt kerdes. nekem bejott az em5 kialakitasa is, ekkora vaznal eleve nem varom el, hogy egy kezzel tartsam stabilan, az obinal tamasztok.

az scp a legjobb :) az egyik kedvenc ficsorom olyn... ennel jobban mar csak az xt1 dedikalt dolgait birtam. a faramuci menu nem zavaro, ha hozzaszokik az ember, es ugyse megyek oda tul gyakran. panam sose volt.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#79760) Studi válasza arn (#79759) üzenetére


Studi
addikt

Amúgymeg miért újra m43? Fuji mellé?

(#79761) Mercutio_ válasza Studi (#79756) üzenetére


Mercutio_
félisten

Olynál viszont a négyirányú gombra nem tudtam azokat a sokéve megszokott funkciókat ráprogramozni ami a Panán default :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#79762) b.vr válasza Studi (#79757) üzenetére


b.vr
őstag

"Az Olynál a konfigolható gombokra rápakolhatsz bármit, teljesen szabadon."

A frissebb Olykon (mint pl ami konkrétan szóba került E-M10mkII) ez tényleg teljesen szabad?

Mert amikor anno meglett az E-M1, ebben konkrétan elég nagyot csalódtam. Ott a rengeteg kezelőszerv, és kb egy 25ös listából pakolhatsz rá "bármit" , és azon a listán bizony egy csomó értelmes dolog nincs rajta.
(az E-M1mkII-nél még nem jutottam odáig hogy ennek utánakeressek)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#79763) arn válasza Studi (#79760) üzenetére


arn
félisten

jobban passzolt hozzam :) vegulis en most ket dologra hasznalom a fenykepezot, a csaladot fotozni, es utazni. amit nagyon szeretek a fujiban, az az xt1 vaz (dedikalt tekerentyuk!), es a karakteres 35os obi. a tobbi gyk azert van, hogy szeleskoruen hasznalni tudjam a rendszert, de ennyi ido utan sem kotodom hozzajuk. mivel a fiam harom eves, eddig nem nagyon utaztunk, igy 95%ban a 35os volt AZ obi.

ami nagyon hianyzik: kismeretu stabilizalt fixek, turaobi. mftn vhogy jobban megtalaltam magamnak a megfelelo konfiguraciot. pl:

utazni, es nyaralni 14-150 + 20 mankozni.
amikor a fotozas mellekes, csak kell vmi: csak 20as.
csaladra: 25 1.4

harom obi csak, de lefedek mindent 98%ban, fujival 4 obival sem megy ez, es a 35on kivul minden benga nagy. de nem akarom elsietni, meg azon is gondolkodtam, hogy az xt1+35 kombot megtartom, es kirandulni veszek csak mast, de ez az en szintemen szerintem felesleges luxus. majd visszakeresem a regi rawokat, hogy mennyit lepnek vissza.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#79764) arn


arn
félisten

olyan kerdesem is lenne... hasznalt vki 20ast es 15ost? a 15osnel is van nemi "leica" plusz? mint a 25osnel, jobb mikrokontraszt, kisse plasztikusabb kepek, szebb szinek?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#79765) arn


arn
félisten

az oly aktualis penzvisszafizetesi garanciaja, ha kitben veszel vmit... az obira es a vazra is ervenyes (-200EUR)? vagy csak egy termeknek szamit?

ervenyes masik orszagbol? tehat pl osztrakoknal elek, es nemetektol veszem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#79766) Studi válasza arn (#79765) üzenetére


Studi
addikt

Kitre csak az egyik szokott érvényes lenni, de nem látom pontosan definiálva a Mintabolt honlapján. Biztos a feltételek között ott van, csak lusta vagyok végigolvasni.

(#79767) arn válasza Studi (#79766) üzenetére


arn
félisten

eddig nem talaltam ra informaciot... mindenesetre az oly honlapjan mindkettot lehet xelni egyszerre. csak tavasszal terveztem venni, de igy lehet elorehozom a dolgot.

ps: megtalaltam :) kulon kell megvenni...

Alle Objektive müssen als einzelnes Produkt und nicht zusammen in einem Kameraset erworben werden. Ein Objektiv, das zusammen in einem Set mit einer E-M5 Mark II/E-M10 Mark II gekauft wurde, berechntigt nicht die Teilnahme an der Promotion.
Beide Kameras (E-M5 Mark II und E-M10 Mark II) können auch in einem Set zusammen mit einem Objektiv gekauft werden. In diesem Fall kann der Kunde die Prämie jedoch nur für die Kameras beantragen.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#79768) Dolphin válasza arn (#79764) üzenetére


Dolphin
tag

Elnezest, megkerdezhetem mi ez a 'microkontraszt' dolog? Csak bullshiteket talaltam errol, semmi ertelmeset, tuljadonkeppen egy jol hangzo szo. Fel tudnal vilagositani?

(#79769) arn válasza Dolphin (#79768) üzenetére


arn
félisten

Az en olvasatomban, amikor kis teruletek is kontrasztossa tehetok, igy plasztikusabba valik a tema, pl a feluletek finom texturaja.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#79770) Studi válasza arn (#79767) üzenetére


Studi
addikt

Így sejtettem én is. :(

Volt az indexen egy új 14-150 olcsóért múlt héten, ajánlottam is valakinek, de úgy látom már elhappolták előle. :( Nincsenek most igazán best buy kitek az Olynál, se Pen, se OM-D vonalon. Félek, hogy ez meg fogja akasztani az itthoni terjeszkedést. Itt a PL8, de a PL7 árát se viszik lejjebb, legalábbis nem arra szintre, ahol anno a korábbi PL modellek futottak ki. PM pedig már nincs is a kínálatban, pedig a PM2 is tuti volt, az én szememben nemigen maradt el a GM1-től.

(#79771) arn válasza Studi (#79770) üzenetére


arn
félisten

Kint visszateritessel jo ara van csak a vaznak... ebayrol meg lehet 14-140et venni, szimpibb is mint az oly.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#79772) Grga_Pitic válasza Studi (#79770) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Khhhm.

E-M10+14-42 pancake 140 pénzért? :Y

(#79773) Mercutio_ válasza Grga_Pitic (#79772) üzenetére


Mercutio_
félisten

Használt árban új cucc, végül is nem rossz.
Kérdés mondjuk, hogy a pancake mennyi idő alatt és áron adható el.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#79774) t.imi


t.imi
addikt

Urak, ehhez is tök hülye vagyok. Meike 320-t megéri felhajtani egy gx80-ra? Szobában lenne elsősorban használva.

(#79775) Muerte68 válasza Studi (#79770) üzenetére


Muerte68
addikt

[link]

most van egy jó akciós kitt :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#79776) csurgoi


csurgoi
aktív tag

Eddig nem nagyon fotózgattam madarakat, de most hogy megjött a madáretetős időszak elővettem a majdnem sosem használt 40-150-es kitobimat.
Az eredmény lehangoló :(
A minőséget a szar és a fos közé tenném.
Kb 4 méterről lesből lőttem a képeket, de az eredmény kb a kínai nevesincs mobiltelefonom minőségével egyenlő.
Kipróbáltam mindenféle beállítási módot, eredmény dettó.
A 75-300-as minőségben ugyanez ahogy utánaolvastam, csak kétszer ennyiért :W

Tudom, ha minőséget akarok akkor ott a 2,8.as testvére fél milláért ,vagy egy 300-as 800-ért.
Szerintem az Olympus q..ra el van szállva az árakkal, úgy a vázaknál, mint az obiknál.
Már közel sem igaz, hogy a fele annyiba kerül a rendszer mint egy DSLR.

De nem is emiatt írtam.
Van-e olyan elfogadható árú megoldás(sima 4/3-os vagy M42-es tele obi )amivel normális minőségű tele fotókat készíthetek?

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#79777) Muerte68 válasza csurgoi (#79776) üzenetére


Muerte68
addikt

egy Sonar esetleg?-szerintem nem olyan rossz az az obi (40-150) főleg azért a pénzért amiért megvehető,persze a kevés fényt nem szereti :U

Szerintem kis pénzért nem nagyon lesz fényerősebb tele alternatíva.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#79778) zso79 válasza csurgoi (#79776) üzenetére


zso79
őstag

Így látatlanban nem tudjuk mit sikerült lőnöd, de azért annyira nem szar az az obi. Persze nem egy pro, de nem is annyira gáz...

Madarak :) [link]

(#79779) 80hun válasza csurgoi (#79776) üzenetére


80hun
addikt

Belinkelhetnél egy képet.
Az enyém kb ilyet produkál :)

(#79780) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok, nikon D7100-et adtam el súly és egészségügyi gondok miatt....

Szerintetek érdemes egy ilyet venni helyette?

másik jelölt egy pana LX100 -as lenne....

melyik miért vagy miért nem?

ui. nikon előtt volt EM-5 ösöm azt szerettem....

:R Á

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#79781) csurgoi válasza 80hun (#79779) üzenetére


csurgoi
aktív tag

Parancsolj :)
Teljes méretű és crop:

[link]

Állványról készült, ja és nekem "csak" egy E-PL6-om van.
De gondolom egy OM-D sem tenne csodát ezzel az obival.
Egyébként éppen azon gondolkozám, hogy lecseréljem egy E-M 10 Mark II-re, de nagyon meginogtam.
lehet hogy felszámolom az egész rendszert és átnyargalok egy Canon 760D+18-135 kittre.

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#79782) padi68 válasza madgie (#79619) üzenetére


padi68
senior tag

Szia, mennyire ajánlott bolt?

mennyi garanciát adnak ill itthon érvényesíthető?

Ez EUs-szállítás?

Én ezt néztem most

Kösz Á

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#79783) istvan170 válasza t.imi (#79774) üzenetére


istvan170
aktív tag

Én most vettem, teljesen rendben van. Az E-Pl7 vezeték nélkül is elvillantja. Forgatható, dönthető, szóval mindent tud, ami amatőr szinten beltérben kellhet. Egyébként van vaku topic.

(#79784) madgie válasza padi68 (#79782) üzenetére


madgie
titán

Nem tudom, Panánal, vagy Olyval hogy van, a Fuji szerviz például egy évig elfogad EU beszerzésű cuccot, csak legyen meg a számla róla.

(#79785) Tikakukac válasza padi68 (#79780) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha nem kell a touch akkor LX100. EM5 mkII-re is olyan optika kéne, ami a gép ára volt még használtan is, pedig az váz volt, na.

Pana és Oly sem hajlandó sn-re garizni, eglobal full ÁFA kerülgető, szerintem azt a számlát vagy mit itt be sem húzzák.

Mondjuk még mindig nem értem, hogy mi hogyan garizunk le 400-500k-s gépekre 200k-nyi tételeket egy hétjegyű számra, Smart sem tudom miként oldja meg, de ez legyen az én gondom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#79786) Studi válasza csurgoi (#79776) üzenetére


Studi
addikt

Szerintem használd akkor madárfotózásra a mobiltelefonod. :K

Vagy kérdezz, és mutass példákat, hogy mi a gondod. Mert azzal, hogy szar és fos nemigen tudunk mit kezdeni, csak elmondani, hogy mi hasonlót vagy mást tapasztaltunk ezekkel az obikkal. Én szerencsére mást.

szerk: látom a képeket. Lehetne csiszolni azért a technikán. Fos fényviszonyok, fos fénymérés miatt alulexponált, bemozdult madár, teljesen kitolt tele nyitott blendével. Nem vennék rá mérget, hogy Canonban találsz 30-ért olyan ekv 300-as telét, ami ennél jobbat tud. De hajrá. :)

[ Szerkesztve ]

(#79787) Studi válasza madgie (#79784) üzenetére


Studi
addikt

Oly álláspont sokszor szerepelt már itt: legyen lepecsételt, aláírt garijegy, és akkor minden rendben. A gond az "Angliából származó", ebayes bontott kitekkel szokott leginkább lenni, mert derék Csing és Csung a szigetországban letelepedve szürkén importálja az ázsiai forgalmazású kiteket, és bontva árulja, ezeknek igazából köze sincs az öreg kontinenshez.

(#79788) Tikakukac válasza Studi (#79787) üzenetére


Tikakukac
titán

Erre a problémára feltalált megoldás: minden SN kidobja a régiókódot is, összes gyári paramétert és beszerelt alkatrészeket. Pontosan ezért nem garizunk le mi sem USA, Ázsiai és egyéb gépeket, csak akkor ha számlás/honosított a gari vagy előzetesen regelve lett és a tulaj egyezik az ottlevővel. EU tagállamoknál van egy lista, ha azon belül van, okés bébi, mehet orrba-szájba, hiszen tuti itt is lett eladva/kiadva, nincs gond.

Ez a szint fénygépekhez nem ért még el? Pedig nem új dolog, 10 éve biztos működik már.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#79789) bigsee válasza Studi (#79786) üzenetére


bigsee
addikt

#79781-ben leírta nagyjából...

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#79790) arn


arn
félisten

tegnap visszaneztem a regi em5os rawjaimat, a 45os, pl25os, 14-150, stb mellett. az ido megszepiti az emlekeket :D bar anno acsingoztam ff nikonra is, es azok a rawok sem nyugoztek le a fuji utan. a fujinal van vmi olyan plasztikussag, es dinamikakezeles, amit mashol hianyolok, akarhogy tekergetem a gorbeket.

a pl25 a mai szememmel is kituno obi... viszont a 45ost pl nagyon laposnak ereztem. ellenfenynel keves a tartalek a rendszerben, es hamar muanyagossa valik a kep, ha sokat kell allitgatni. a szinek most is bejonnek.

ugy latszik inkabb a kezelhetosege maradt meg bennem inkabb, jobban meg kell szenvedni a normalis vegeredmenyert, mint fujin. at kell gondolnom az egeszet, lehet inkabb meg kellene tartanom, es venni vmi utazos megoldast melleje (lx100, 20 + vmi).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#79791) csurgoi válasza Studi (#79786) üzenetére


csurgoi
aktív tag

Nem tudok mit kezdeni az általad megfogalmazott konstruktív véleménnyel:"fos fényviszonyok, fos fénymérés és teljesen kitolt és nyitott blende :F
Fényviszonyok: olyan amilyen az időjárás, ha ködös szürke, akkor szar, ha verőfényes, akkor kiégett a fotó
Fénymérés: mi is a baj vele?
Te ha egy középpontban lévő madárkára koncentrálsz milyen fénymérést használnál?
Nem középre mértet???
Kitolt obi: ha nem egy szőrpamacsot szeretnél a képen látni, akkor kénytelen vagy kitolni az obit, szerintem
Nyitott blende: ilyen fényviszonyok mellett milyen párost választottál volna?
f/8-at 1/60-as idővel
vagy f/11-et 1/15-el???
Egy gyorsan helyet változtató madárkánál?
Konstruktív, konkrét választ vártam volna és nem leoltást.
Sokan emiatt vonultak ki erről a fórumról, mert a "hangadók" tévedhetetlennek tűnnek és aki merészkedik véleményt kérni(mondani) annak annyi, mert egyszerre többen is rászállva kiutálják innen.
Ez van, gratula :C

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#79792) Studi válasza csurgoi (#79791) üzenetére


Studi
addikt

"A minőséget a szar és a fos közé tenném.
Kb 4 méterről lesből lőttem a képeket, de az eredmény kb a kínai nevesincs mobiltelefonom minőségével egyenlő."

Itt adtál egy alaphangnemet, gondoltam folytassuk úgy.

De ha konstruktívabbra vágysz, ám legyen. Rögtön felmerül bennem a kérdés, hogy vázstabit kikapcsoltad-e, távkioldót használtál-e? Mennyire volt stabil az állvány? Sajnos az első redőny csukása be tudja rázni még masszív állványon is a kis vázat és könnyű telét, de ezt a hatást elég nehéz kiküszöbölni. Az E-M10II ebben speciel sokkal többet tud az elektromos első redőny miatt.

Fényviszonyok: ha fotózás előtt egy derítőlapot elhelyezel megfelelő helyre, az egész más megvilágítást tud hozni még ilyen derengős napon is. Ebben sajnos jóval előre kell gondolkodni, hogy a madarakat ne zavarja a látványa. Verőfénynél szintúgy derítőlapokkal tudsz játszani, esetleg árnyékolással.

Fénymérés: még ha spotot is használtál, a rút fehér etető elviszi, muszáj kézzel utánakorrigálni, mert a téma szemmel láthatóan alexpós. Ki fog égni valószínűleg az etető, úgyhogy némi utómunka sajnos elkerülhetetlen így. Én inkább befedném valamivel az etetőt. De itt a fénymérés inkább középre súlyozottnak tűnik, ami megint nagyon más, mint a spot.

Blende: 2/3 blende is segített volna egy picit, az hozott volna az első képnél 1/150 záridőt. A madár bemozdulása miatt persze ez is veszélyes, de az 1/250 szintúgy.

Hangadást meg hagyjuk a múlt heti indexes kirohanásod, és az itteni szarfos nyitásod után szerintem... ;)

(#79793) Muerte68 válasza csurgoi (#79791) üzenetére


Muerte68
addikt

Ha álványról lett lőve akkor nyugodtan rekeszelhető mivel nem számít a záridő :U
Teljesen kitekerve egyik objektív sem hozza a csúcsformáját(a canon obik sem)
Ez sem madárvadász obi közelebb kell menni,a madarasok min 500-itt 250-300-as obikat használnak,ez csak egy tele ne várj csodát tőle a madárfotőzáshoz nagyobb kell.
Ahogy linkelték páran azért jó fényviszonyoknál elég jó képeket lehet csinálni vele.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#79794) csurgoi válasza Studi (#79792) üzenetére


csurgoi
aktív tag

Most hogy jön ide az Indexes "kirohanásom"?
Igen, túlreagáltam a dolgot, de nem indokolatlanul szerintem.
De nem hiszem hogy ebbe érdemes mélyebbre belemenni.
Köszönöm a válaszod! :R

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#79795) Studi válasza Muerte68 (#79793) üzenetére


Studi
addikt

"Ha álványról lett lőve akkor nyugodtan rekeszelhető mivel nem számít a záridő "

Ez ilyen formában nem teljesen igaz, mert még ha az etető fixnek is mondható, egy cinke, vagy hasonló kis testalkatú madár nagyon gyorsan, és gyakorlatilag folyamatosan mozog, így nem könnyű bemozdulásmentes képet csinálni. Ráadásul épp a fejüket mozgatják folyamatosan az oldalt elhelyezkedő szemek miatt, amit viszont az ember szeretne élesnek látni. Szóval 1/150-1/200 azért jó, ha megvan. Ha a landolást/elröppenést szeretnéd pillanatképként megörökíteni, akkor ennél sokkal gyorsabb záridő kell, annyira hirtelen és nagy sebességű a mozgásuk.

(#79796) sza.sa


sza.sa
tag

E-M10 II-re van ajánlott védőfólia/edzett üveg? Ha jól láttam nem egyezik meg a sima E-M10-re való védőfóliákkal... Még a gyári védő van rajta, de eléggé lerontja a kijelző minőségét, de nem szeretném védelem nélkül használni.

sza.sa

(#79797) Muerte68 válasza Studi (#79795) üzenetére


Muerte68
addikt

igaz :R

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#79798) padi68 válasza Tikakukac (#79785) üzenetére


padi68
senior tag

köszi mindenkinek!

madgie : Neked is!

Marad az LX, mert arra veszek 4 év garit oszt minden ok...

:R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#79799) Nippon válasza sza.sa (#79796) üzenetére


Nippon
őstag

(#79800) csurgoi


csurgoi
aktív tag

Más!
Az E-m10 II-hez van lehetőség csatlakoztatni (WIFI vagy kábel) egy tablettet, amin jobban látom a részleteket expó előtt.
Az 56 éves szememmel ez nekem nagy segítség lenne :)

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.