Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#55401) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

ma végigtapiztam mindent a mediamarkt mammutban, tanulságos volt. szörnyű, hogy némelyik gépet milyen pocsék kezelni. persze időm semmi nem volt, és lehet, hogy minden finomhangolható lett volna. a sony rx10 például valami döbbenet lassan zoomol. másodpercekig kellett tekergetni a totál nem reszponzív zoomgyűrűt, mire szép lassan elmászott 200 mm-ig. de a canon g7x is szörnyű volt ilyen szempontból.

a nikon j4 tetszett volna, ha lenne rajta több gomb, amúgy elég dög, full fém, igényes. a v3 biztos qrva jó. e-m10 és e-m5 is volt, hát, istenigazából egyik sem állt kézre. de az e-m10 működésre állati gyors, nagyon meggyőző.

viszont az van, hogy ezekhez képest a fuji x10 tök jó méretű, kezelhetőségű, a legtöbb konkrétan visszalépés, kompaktos érzetű/kezelésű kis izé.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55402) madgie


madgie
titán

Fuji topikot még mindig kerülöm, úgyhogy ide szórom a morzsákat :D

(#55403) #40935168 válasza Parci (#55401) üzenetére


#40935168
törölt tag

Én meg a Sony-ban a Westendben tapogattam meg egy A7-est. Hát egy tetű szegényke :( akkorát laggol az EVF is és bármit nyomkodok, az is valami tetűlassan követi le EVF-ben vagy a képernyőn a dolgokat, pl. rekeszállítás úristen, belealszok. Nem egy tükrös végigcsavarod és bumm már lősz is valami, reakcióidőben pocsék, iso teljesítménye pedig Sony szenzor és fullframe 24MP létére szintén nem volt meggyőző, egy D800 szint (ami pixelsűrűbb ugye). Tesztelni sem lehetett, csak pislogtak, mikor említettem nekik, hogy tesztelek rá egy hétre egy Oly csúcsmodellt egy csúcsüveggel. Az A7-et a vitrinből kivéve kb. az üzlet bejáratáig vihettem ki, hát nem épp optimális terep tesztelésre.

Aztán az Oly-tól teszteltem egy OM-D E-M1-et egy hétig, tegnap adtam vissza, egy 75 1.8-assal. Büntetőgép :K

(#55404) Novics


Novics
senior tag

Ma délután egy kicsit ökörködtem a kertben az e-m10-essel, és hát használat közben valahogy ráállt a kezem a fogásra, nem volt vele gond. :N És a kihajtogatható lcd is csudi jó dolog!
17 2,8-as obiról van valakinek infója? Persze majd áttúrom a netet, de hátha valaki már megtette helyettem. :) Ára alapján nem várok csodát tőle, de a látószög alapján érdekes lehet. No persze majd még azt is próbálgatom, hogy melyik fix gyútáv jön be rohangálós, mindenesnek.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#55405) schawo válasza Novics (#55404) üzenetére


schawo
titán

17 2,8
A rendszer leggyengébb fix obija. Kitobis képminőség, kitobinál 1 fé-vel jobb fényerő. Ha belefér, akkor a Pana 20/1,7, Oly 17/1,8, de akár a Sigma 19/2,8 is jobb megoldás hasonló látószög mellett. Gondolkodj használtban is, ha újonnan nem megy.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#55406) Novics válasza schawo (#55405) üzenetére


Novics
senior tag

Valami hasonlót sejtettem, mert tényleg elég olcsón hozzá lehet jutni amazonról. Akkor többet nem is foglalkozok vele. :)
Mindenképpen használt, hacsak nincs valami brutál leárazás.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#55407) MrChris válasza Novics (#55406) üzenetére


MrChris
nagyúr

Év elején volt leárazva a MM-ban 30-ra. Ingyen se lehet vele mit kezdeni, mert miért tennéd fel a gépre, nincs előnye. Én is a 20-ast ajánlom, rá van gyógyulva a gépemre :D csak elég lassúcska...

(#55408) jjeahh válasza madgie (#55402) üzenetére


jjeahh
nagyúr

kezdő vagy haladó topikban megkapnád, hogy életlenek és zajosak, de én lex*rom, kva jók :C

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55409) madgie válasza jjeahh (#55408) üzenetére


madgie
titán

Meg ki is égtek :))

Kimentem tegnap csillagvadászni, de jött a köd, valamit csak kellett lőni.

[ Szerkesztve ]

(#55410) Mercutio_ válasza jjeahh (#55408) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kép értékelős hazai portálon még kisregény is lenne, hogy hogy kellett volna komponálni.
Amúgy tényleg jók, hangulatuk van.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#55411) jjeahh válasza Mercutio_ (#55410) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, nagyon sci-fik :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55412) lenan


lenan
aktív tag

A photozone.de letesztelte a 25-ös oly. A teszt olyan-amilyen, a "kreatív potenciál korlátozottságában az 1.8 fényerő mellett (korlátozott mélységélességi játék)" mondjuk lehet igaza. Persze van fényerősebb alap is a rendszerben.

(#55413) polcsa


polcsa
aktív tag

Sziasztok!
Beszámítási ajánlatot kaptam. Esetleg erről tudna valaki nyilatkozni:
Panasonic 14mm 2.5

A tulaj hozzászólása nem ér. :)

(#55414) schawo válasza polcsa (#55413) üzenetére


schawo
titán

35-40

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#55415) madgie válasza Mercutio_ (#55410) üzenetére


madgie
titán

Köszi. Egyébként tök fura, tényleg lehetett volna az autóst jobban komponálni (snapshot volt, épp hogy volt időm az autóból elővenni az állványt), mégis a tegnap esti flickr feltöltés óta ez lett a legnézettebb képem. Pedig van egy pár fotó ott már 2007 óta, jó pár explore is.

(#55416) polcsa válasza schawo (#55414) üzenetére


polcsa
aktív tag

Köszönöm!
Az ára alapján nem egy nagy teljesítményű obi...

(#55417) Tin_Shield válasza polcsa (#55416) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Kitobi is (volt?) a Pana GF modellekhez ezért annyi az ára. Egyébként egyáltalán nem rossz, a Pana 20 és az Oly 45 mellé jó választás, ha valaki olcsó (és jó!) fix sort szeretne.

[ Szerkesztve ]

(#55418) polcsa válasza Tin_Shield (#55417) üzenetére


polcsa
aktív tag

Ok, bocs, nem akartam leszólni. Csak egyelőre semmi komoly fixem nincs, csak régi manuálok és inkább egy olympus 45mm f1.8-cal kezdenék.
Azért érdeklődtem, hátha kihagyhatatlan vétel.

(#55419) Tin_Shield válasza polcsa (#55418) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nem kihagyhatatlan vétel, de jó objektív, nekem volt 2 évig, szerettem. A méretén kívül van egy 1FÉ előnye, rajzra semmi extra kb. azt tudja mint II. generációs kitobik.

(#55420) eeXaa válasza polcsa (#55418) üzenetére


eeXaa
addikt

Ha olcsó jó minőségű nagylátó is kell, ugyanakkor biztos hogy a 14-45 ös kitobik kilőve, akkor sztem kihagyhatatlan... plusz nagyon kicsi, és gyors..

(#55421) polcsa válasza eeXaa (#55420) üzenetére


polcsa
aktív tag

Végül is, igen, szeretnék majd egy fixet ebben az intervallumban is, de valószínű, hogy hosszabb ideig csak egy(1) jobb fixre lesz keretem.

(#55422) eeXaa válasza polcsa (#55421) üzenetére


eeXaa
addikt

Ha vannak "normális" manuáljaid, azokat használhatod portrézni, de normális nagylátót ebben a méretben ennyiért biztosan nem találsz másikat...
milyen vázra kell egyébként?
...végülis az a kérdés melyik tartományt használnád többet...

[ Szerkesztve ]

(#55423) hibavissza válasza polcsa (#55421) üzenetére


hibavissza
veterán

ennyiért bőven kapsz 14-42 II-t vagy 14-45-öt. képstabi stb. miért nem azt veszel? milyen racionális érved van mellette a méretén kívül?

(#55424) polcsa válasza eeXaa (#55422) üzenetére


polcsa
aktív tag

PL-5-öm van és a beltéren álló/mozgó személyek/gyerekek a fő téma. Ez lenne az alap, ezeket nem tudtam kompakttal rendesen lekapni. Persze kinti fotók is, de azokkal nem volt gondom. Viszont kicsit elkapott a fotózás és szeretnék majd tovább is lépni.
Tapasztalat sajna nincs, ezért is bújom a fórumokat.
Például tegnap a gyerkőcök hídra érő Márton-napi lámpás felvonulását kb 30 méterről kicsit felfelé (némi égről szóródó ellenfényben) és félhomályban mivel tudtam volna lekapni? Mert a látvány annyira kínálta magát, hogy szinte már giccses volt. :)

(#55425) polcsa válasza hibavissza (#55423) üzenetére


polcsa
aktív tag

Az ajánlaton kívül semmi. Árulok egy PL-3-ast és beszámításnak kínálták.

(#55426) Schanyee


Schanyee
senior tag

Sikerült végére érjek a múlt hétvégi fotóknak, feltöltöttem párat flickr-re. A az első fele MIR 37 2.8-al készült, hogy teszteljem a VF-4-et. Mikor ilyen szép színek vannak, akkor sajnálom, hogy nincs sok művészi érzékem, pedig biztos nagyon jó képeket lehetne lőni. :)

(#55427) hibavissza válasza polcsa (#55424) üzenetére


hibavissza
veterán

ezt így nem lehet megmondani. nézegess pl. a flickren képeket. keress olyan képeket, ahol megjelennek a metaadatok és a számodra érdekes fényviszonyok közt készültek. nyilván a hosszabb záridős képeket állvánnyal vagy kitámasztva lőtték. mondjuk elég fárasztó, mivel rengeteg szeméten kell átrágnod magad.

(#55428) MrChris válasza polcsa (#55425) üzenetére


MrChris
nagyúr

Itt van egy összehasonlítás. E szerint fényerő és méret a fő előnye, de mintha a II-es kitzoom lelépné. Meg még egy dolog a kitzoomok 14-en kicsivel szűkebbek mint ez a fix 14-es, érzetre kb 1mm lehet a különbség.

(#55429) MrChris válasza Schanyee (#55426) üzenetére


MrChris
nagyúr

némelyik kicsit jobbra dől, nekem is ez a jellemző, valahogy húzza valami a karom :D

(#55430) polcsa válasza hibavissza (#55427) üzenetére


polcsa
aktív tag

Persze, részben költői volt a kérdés, de úgy érzem, hogy leginkább az olympus 45mm f1.8-at tudnám használni. Még nagyon az elején vagyok, de ezt céloztam be elsőre.

MrChris:
Tényleg nem rossz, de inkább későbbi lehetőségnek gondolom.
Amúgy érdekes, de tényleg jobbnak tűnik a pana kitobi. Bár azt nem tudom, hogy az én oly kitobimhoz viszonyítva milyen lehet.

(#55431) rbalint88 válasza polcsa (#55430) üzenetére


rbalint88
addikt

az oly kitobihoz képest minimálisan élesebb, nem kell nyitogatni és nem változik a hozza jelentősen zoomoláskor (1cm kb.)próbáld ki azt, hogy a kitobit beállítod 14mm-re, 20mm-re és 45(42) mm-re és csak úgy fotózol egy-egy napot. Ez ad némi támpontot ahhoz, hogy milyen lenne valamelyik fix obival képelni. Nekem a 20-as sokadjára jött be, de akkor nagyon. Azóta csak az van, meg egy sigma 30/2,8, a többi mind manuál (35, 58, 75).

(#55432) hibavissza válasza polcsa (#55430) üzenetére


hibavissza
veterán

Mintha azt írtad volna csak

manuáljaid vannak...nah én olvastam félre. Fixed nincs....

[ Szerkesztve ]

(#55433) Schanyee válasza MrChris (#55429) üzenetére


Schanyee
senior tag

amióta van a vázamban vízszint jelző, azóta az összes képen dől, sajnos sokszor már észre se veszem :D valahogy nem áll kézre a vízszintező használata, mert akkor nem látom a beállításokat.

[ Szerkesztve ]

(#55434) polcsa válasza hibavissza (#55432) üzenetére


polcsa
aktív tag

De, amúgy fixek azok a manuálok (Helios, Zuiko 50mm f1.4), csak még nem tudtam kipróbálni őket, mert úton vannak a közgyűrűk. Próbálgatni vettem őket.
Azt csak gondolom, hogy egy mai oly 45mm f1.8 sokkal jobb képeket csinál. Tévedek?
Ja, meg az af...

(#55435) ati3x válasza polcsa (#55434) üzenetére


ati3x
senior tag

Jobb képet csinàl.. És igen, af... Meg kisebb. Könnyebb, jóval...

[ Szerkesztve ]

(#55436) arn válasza MrChris (#55428) üzenetére


arn
félisten

Azt azert nem mondanam, hogy egy kitobi lelepi...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55437) hibavissza válasza polcsa (#55434) üzenetére


hibavissza
veterán

Teljesen félreolvastam amit írtál. Ha van alap zoomod akkor most az következik, hogy fotózol. Meg képeket nézegetsz.

Fotózni kell. Aztán majd kialakul. Kár ezen agyalni.
Megveszed, használod, eladod. Így megy ez. Ha úgy érzed 45-ös kell, vedd meg. Ez egy ilyen hobbi. Még mindig jobb mintha elinnád. Igazából akkor kezdj aggódni, ha úgy érzed csak piásan megy a fotózás :DDD

(#55433) Schanyee: mióta kikapcsoltam gépemben a vízszintezőt azóta ismét tudok egyenes fotókat csinálni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#55438) MrChris válasza arn (#55436) üzenetére


MrChris
nagyúr

Még nem tudtam összehasonlítani, egyik sincs, csak ezt az egy versus tesztet találtam. Meg is lepődtem és eddig nagy ellenkezés nem is volt sajnos. Így el is ment tőle a kedvem és újra a 12-32 felé billen a mérleg :D

(#55439) Studi válasza schawo (#55405) üzenetére


Studi
addikt

Szerintem semmivel nem gyengébb, mint a 14-es Pana. Én sokkal jobban szerettem.

(#55440) Schanyee válasza hibavissza (#55437) üzenetére


Schanyee
senior tag

Amúgy általában igyekszem ott helyben is figyelni, hogy ne legyen ferde a kép, a kompozíciós segédvonalakkal egész jól lehet, csak már elszoktam a manuális fókusztól, ezért arra koncentráltam és eszembe se jutott, hogy vannak alap dolgok, amikre azért érdemes még odafigyelni :D

Hogy én is írjak valamint a 14mm-es fix kérdéséről (inkább felhasználói tapasztalat, mint minőségbeli összehasonlítás):
Nekem volt/van az első generációs 14-42-es Pana kit objektívem, 14-es fixem és a 12-32 is. Azon a szinten amin én vagyok nem igazán látni különbséget a minőségük között. Az előbbi nincs már meg, első objektívem, nekem a felépítés minőségén és a méretén kívül nem volt vele semmi gondom. Aztán mikor a mérete sok volt, kaptam kölcsön a 14-es fix-et. Igazából mérete miatt nekem verhetetlen volt akkor. Elég hasznos az a kis fényerőbeli előnye is, még egy kicsit a DOF-al is lehet játszani. Azt később meg is vettem, mikor a 20-as volt az egyetlen nagylátóm, mert tájakat szeretek fotózni, így elég jól jött. Bármikor nálam lehet a kittel ellentétben. Ha választani kellene a 2 között, akkor mivel nekem a 42mm-es tartomány annyira nem fontos mint a kis méret, ezért a fix-et választanám gondolkodás nélkül. Aztán azóta lett a 12-32, nos azóta nem volt fent a 14-es fix egyszer sem, szóval erősen gondolkodom, hogy el kellene adni, csak fölöslegesen áll itthon a polcon. Az kicsi is, a felépítésével sincs semmi bajom, sőt elég jó.

Hogy legyen valami techno is, elővettem 3 hasonló szituációs képet, nálam határozottan a 14-es fix-nek van a legjobb képminősége a kép közepén, 2.5-ös rekeszen határozottan részletgazdagabb a képe a többinél. Utána jön a 12-32 és talán hajszálnyival mögötte a 14-42 portrénál, viszont tájképnél meg fordítva éreztem. Bár ezek olyan dolgok, hogy a gyártási szórás miatt nincs is sok értelme szerintem összehasonlítani. Meg azt vettem észre, a 12-32-nél a rekeszt növeli szivesebben a váz, a másik kettőnél meg a záridőt és a diffrakció miatt az már nem mindegy hogy 1/250 mellett f9 vagy 1/2000 mellett még csak f/4.

[ Szerkesztve ]

(#55441) schawo válasza Schanyee (#55440) üzenetére


schawo
titán

A 20-as és a 45 mellé érdemes megvenni a 14-est, ha az ember nem akarja a kitobit cipelni, de a kitobi mellé első fixnek fölösleges.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#55442) arn válasza MrChris (#55438) üzenetére


arn
félisten

hat volt par kitobim, es egy 12est csereltem le ra, alig volt gyengebb nala. es semmikepp sem egy zoom szint (nem a 12-40rol beszelek, olyanom nem volt).

itt egyetertek vele :) [link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55443) schawo


schawo
titán

[link] 40-150/2.8 vs 35-100/2.8

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#55444) Schanyee válasza schawo (#55441) üzenetére


Schanyee
senior tag

Felhasználás/nézőpont kérdése. Aki többet használja a 45mm-t vagy afölött, annak nyilván a 14-es nem váltja ki a zoomot, ezt nem vitatom. Nekem nyaraláskor kellett először a 14-es, ott meg nem volt akkora szükségem a kitobi 42mm-ére, mint amekkora előny volt a kis méret. Így nekem teljesen ki tudta váltani az esetek 90%-ában és csak előnyei voltak. A maradék 10% meg olyan, hogy ha nem készül kép akkor sincs tragédia, élvezni kell a nyaralást. Akkor jutottam arra, hogy mindennapokban is többre mennék a 14-essel mint a zoom-mal, eleve gyakrabban nálam lenne a fényképező. Csak mire vásárlásra jutottam addigra lett pénzem a 20-asra :)

(#55445) Mercutio_ válasza Schanyee (#55444) üzenetére


Mercutio_
félisten

Igen, ha csak 1 fényerős fix - és futja rá - akkor egyértelműen a 20/1.7, "nagylátónak" jó a 14-es, de ha jut rá több akkor még a fényerő hátrány ellenére is 12-32.
Piszok kényelmes volt nyaralás alatt az átfogása rengeteg időt spóroltam meg azzal, hogy nem kellett obit cserélni és nappal van elég fény, este meg ment fel a 20-as vagy a 45/1.8

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#55446) Schanyee válasza Mercutio_ (#55445) üzenetére


Schanyee
senior tag

Jaja, én is így csináltam legutóbb, menet közben gyakorlatilag nem kellett cserélni semmit.

Ez kicsit off kérdés lesz, nem tud valaki olyan nyakpántot, amit a táskának a fogantyú részére fel tudok rakni fixre és mondjuk csatokkal oldható róla a fényképező. Hogy túrán ne a nyakon legyen a teher, hanem a táskán és azért gyorsan oldható legyen ha az kell. Meg valami olyasmi rögzítési megoldáson gondolkodom, mint a lowepro topload chest harness, csak külön tok nélkül. Ajándékba kellene egy sokat túrázó embernek. Valahogy úgy képzeltem, hogy a táska tetején lógna felül és ha szorosan rögzíteni kell a kamerát, akkor az állványmenetbe csavart másik csattal tudná rögzíteni, az meg mondjuk a táska derékhoz rögzített pántjához szorítaná.

(#55447) Schanyee válasza Schanyee (#55446) üzenetére


Schanyee
senior tag

Sikerült találjak megoldást a kérdésemre, már csak az a kérdésem, hogy olyan amit itthon is lehet kapni van e :)
Ez menne a nyakpántba, könnyen oldható. Ez meg az övre vagy a táska derékpántjára. Így ha fotózni kell csak ezt kell kioldani, ha meg az kell, hogy nem mozogjon, akkor csak visszadugja. Helyes így az elképzelésem? Vagy menjek inkább a táskás topicba :)

(#55448) hegyimorc válasza Schanyee (#55447) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nekem maradt egy ilyen, még D300-t hordtam rajta:

Mondanám hogy elboltolhatjuk, de ajándékba inkább újat érdemes adni.

Másrészt szerintem sokat túrázó embernek legalább olyan nehéz túrázáshoz való ajándékot választani, mint fotósnak fotóscuccot. Baromi kicsi az esélye, hogy pont olyat tudsz adni, ami neki tökéletes lesz. (Pláne, ha az elépzelés is ilyen bizonytalan) Én inkább valami mást próbálnék kitalálni.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#55449) |AP| válasza Schanyee (#55447) üzenetére


|AP|
veterán

Op/Tech cuccokat eddig itthon csak az Aquában láttam, lehet kapni azt is, amit néztél (bár gépmérettől függően a "compact slider" is elég lehet)
Én is gondolkoztam nemrég valami "sling" megoldáson, de aztán arra jutottam, hogy idegesítene a lifegő gép az oldalamon, félteném, hogy beleütöm valamibe. Úgyhogy egyelőre marad az övtáskából/válltáskából előkapós módszer.

(#55450) Schanyee


Schanyee
senior tag

Köszi a választ mindkettőtöknek! Azért is kezdtem időben keresgélni, hogy karácsonyra legyen valami, még nem kell siessek, csak ez eszembe jutott, hogy akár még jó is lehet.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.