Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#55851) |AP| válasza Lassú Víz (#55834) üzenetére


|AP|
veterán

Ilyenkor a garilevéllel mi történik? Bontott dobozt kaptál, kitöltött papírokkal, vagy teljesen bontatlant és a számlával igazolod csak a vásárlást, ha garis probléma van?

(#55852) madgie válasza Freddy76 (#55841) üzenetére


madgie
titán

Mokány kis dög az E-M10, van benne anyag, a Fujik viszont meglepően könnyűek.

(#55853) m3ss válasza Freddy76 (#55848) üzenetére


m3ss
veterán

azert az ekv 35 vs 40 kozott nincs tul nagy kulonbseg, nem? bar 28 vs 35 is jo nagy kulonbseg..de az lentebb is van azert.

ha csak emberekben gondolkodunk csoportkepeknel bent szuk lesz az ekv 50...bar attol fugg kinek mekkora haza van :DDD meg azert nem mindig akarunk kozeli portret...ha kornyezetet is bele akarsz komponalni a kepbe en sokszor felrakom a 35-ost kreativon is...kint is. utcan szinten sokszor szuk sztem az ekv 50.
ha nincs 17mm-nel nagyob latoszoge, en biztos nem 25-tel kezdenek. ha van nalatok ilyen ekv 16-28/35 szeru nagylato, na amelle vennek ekv 50-est.
most megneztem kivancsisagbol..utolso 3 fotozason ahol azert fotozok mindenfelet kb uannyit hasznaltam mind3 emlegetett gyutavot. 35-os van tobbsegben mindenhol de eppenhogy.
mondjuk ha 50-es kiesne a sorbol annyira nem esnek ketsegbe. lehet el kellene felejtenem az 50-est, ugy is szar...es inkabb venni egy 35 artot.
megvarom visszajojjon vegre cameratol...ha veletlen pontos lesz akkor megtartom.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#55854) Studi válasza Freddy76 (#55847) üzenetére


Studi
addikt

Tipp: tegnap hallottam, hogy a Media Markt hivatalosan is vállal 3 nap visszavásárlást. Tehát ha megveszed boltban, három napon belül nyugodtan visszaviheted, egy feltétel, hogy szépen csomagold ki, ne legyen széttépve a csomagolás.

Amúgy a palacsinta kézbevéve idegesítő, a sima meg nem. Ez a legfőbb különbség számomra. De minden power zoom esetén ezt éreztem, nem az Oly 14-42PZ sajátja.

(#55855) .: JuSzT :. válasza Studi (#55854) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

A netes vásárlásnál meg 14 nap :)

(#55856) Studi válasza .: JuSzT :. (#55855) üzenetére


Studi
addikt

Az persze, csak már szerda van, nem biztos, hogy megérkezik péntekig. Gondolom nem azért többen rátaláltak az akcióra, lehet, hogy nem tudnak azonnal küldeni.

(#55857) .: JuSzT :. válasza Studi (#55856) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nem is kell. Felhívom a pesti üzleteket, ahol van, oda foglalok a neten, és akkor az kb tuti. Érte kell menni személyesen, de attól az még netes vásárlás, elállási jogot lehet érvényesíteni.

(#55858) Studi válasza .: JuSzT :. (#55857) üzenetére


Studi
addikt

Jogos. :R

(#55859) jjeahh


jjeahh
nagyúr

egy angliai ismerősöm vett nekem egy ilyent, tokkal vonóval, mert megtetszett neki, és arra gondolt ez hasonló mint amilyenel én fotóztam (E-P1) :DDD már postán van, kíváncsi vagyok, ha másra nem jó max polcon jól fog mutatni... amúgy ez valami távmérős 35mm kompakt?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55860) Lassú Víz válasza |AP| (#55851) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Bontott doboz, pecsételt gari levél és egy MM-es visszazáró cimke "Garancia érvényesítés miatt felbontva." szöveggel.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#55861) |AP| válasza Lassú Víz (#55860) üzenetére


|AP|
veterán

köszi, ez így korrekt :K

(#55862) schawo válasza jjeahh (#55859) üzenetére


schawo
titán

Ez csak kompakt, nem is távmérős. Ez nagyon polcon ücsörgős fajta lesz. Már saját korában is abszolút kezdőknek szánt játékkamera volt. 44mm f/3.9

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#55863) cselt


cselt
senior tag

Én sem tudtam ellenállni az MM akciójának és rendeltem egy 45-öst, a kérdésem az lenne, hogy az normális, hogy ezt sokkal nehezebb feltekerni a vázra, mint a kitobit? Van egy 20-as pana-m is, azt is nehezebb feltekerni, de nem ennyire.

(#55864) TayRol válasza cselt (#55863) üzenetére


TayRol
veterán

Majd bekopik. Elsőre simán lehetséges, hogy nehéz.

(#55865) .mf válasza jjeahh (#55812) üzenetére


.mf
veterán

A 19-30-60 II. szériája is mintha az Art vonalba került volna, és nem voltak drágák...
FF-re pedig kiváló képminőségű Art obikat hoztak ki (50 f1.4, 35 f1.4) a Canonnál és Nikonnál sokkal olcsóbban.

Novics: "Hát izé... Most agyakoskodok, hogy mi legyen. Most ugye van egy oly 14-42 II r-em, de aki egyszer belekóstolt a f/1,7-be annak utána elég kényelmetlen a 3,5."
"tájazni"

Mitől lenne kényelmetlen az f3.5? Tájképeléshez pont rekeszelni kell. Vagy a DoF-buzulás hiányzik? Akkor a m4/3 nem a te rendszered. Sztem inkább előbb tisztázd, hogy mit is akarsz.

Rinpocse: mindenképp menj el és fogdoss meg egyet. Képminőségben nem lesz rosszabb, de a más méretét és fogását nem biztos, hogy könnyen megszokod.

Juszt: "Ez lány ismerősöm is azzal fotóz, megélhetés szinten magazinokba ide oda, de még annyit sem tudott az 50 es fix obijáról, hogy élesebb a képe ha nem éppen a legtágabb rekesszel használja :)"

Én is találkoztam már olyan lánnyal, aki egy fesztiválon magazinnak fotózott (tehát press pass meg minden), közben fogalma sem volt a gép és fotózás technikai oldaláról. Valami közép APS-C dSLR volt nála kitobival, de még azt se tudta, hogy megmondani, hogy mik a legtágabb kezdő rekeszei, és úgy tűnt, hogy en bloc a rekesz fogalma, célja és működése sem volt meg....

Fekvenyomás, futballcsapat, öregnénik... ejj mik derülnek itt ki ;] :))

Mathiask: "De nem tudok dönteni. Hogy 17,25,45 közül melyik legyen, vagy melyik kettő. Igazából csak család, meg utazás, kirándulás fotózásra kéne."

Nálam a hármasból a 17 és 45 van mindig velem, pluszba a 25-ös csak akkor, ha este vagy koncerten, gyenge fényben fogok fényképezni. 17-ből lehet szűkebbet kroppolni, de 25-öst nem lehet tágítani. Az enyhe széles 17 pont jó városba, beltérre, tájra, kirándulásra, a 45 pedig portréra és kistelének, tehát leírásod alapján is ez a nyerő kombó.

Pollai: milyet? Majd azt is megírnád, hogy mennyire sikerült? Nekem is kéne, mert a 12-32 kis sapkájának hiába vettem olyat, amin madzagnak van bújtatószem, az obin nincs hova rögzíteni. Aztán megy a "melyik zsebembe is tettem?" meg a "nehogy leejtsem.." játék.

Cselt: még nem bejáratott, fém bajonett vs bejáratott, puhább műanyag bajonett. Perszehogy.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#55866) |AP| válasza .mf (#55865) üzenetére


|AP|
veterán

Ilyet vettem. Eredetileg az Oly palacsinta zoomra találták ki, de ahogy a képeken is látszik tökéletesen passzol a 12-32-re. Az egyedüli gond, hogy mivel az Oly 14-ről indul, ezért 12mm-en a sarkokban van látható sötétedés.
Itt van bemutatva hogy lehet orvosolni a problémát :)

(#55867) cselt válasza TayRol (#55864) üzenetére


cselt
senior tag

TayRol és .mf, köszi, akkor nem aggódom miatta :R

(#55868) hegyimorc


hegyimorc
senior tag

Mielőtt feltenném az apróba, ha valakinek kell Oly CBG-6 hátizsák, féláron viheti.

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#55869) Schanyee válasza Freddy76 (#55836) üzenetére


Schanyee
senior tag

Itt vannak a képek. Az első a Pana 20-assal készült a második kettő kb ugyanaz a kép, egy manuális lencsével. Sajnos nem volt nálam más, illetve volt egy csomó, de azok mind 3000-es iso környékén készültek és ismerősöket tartalmaznak. Igazából rosszul emlékeztem, eléggé másak a színek. Az első képnél beraktam az összes Oly színprofilt, az összes többinél a Camera Natural beállítást használtam. Az eredeti nevű a vázból kieső jpg, a lrraw az ahogy kinéz az alap Lr profillal, az Olyraw meg a Lightroom-ban lévő Oly profil. Azon kívül semmin nem változtattam a képen.
[link]

(#55870) .mf válasza |AP| (#55866) üzenetére


.mf
veterán

Elkezdtem nézni az árát... 3500 JPY, hát.., 31 EUR, uh, 40 GBP, wétéef :Y :W

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#55871) TayRol válasza .mf (#55870) üzenetére


TayRol
veterán

Itthon is tizenezer.

(#55872) Novics válasza .mf (#55865) üzenetére


Novics
senior tag

Tény, hogy van benne egy kis dof buzulás is, de inkább az izzó miatt beltérben este. Tájazni természetesen bőven jó a 12-32 a kezdő 3,5-tel. :K Az ilyen rohangálós, mindig nálam lévős obinál lenne jó a fényerő.
Vagy 12-50, mert azt láttam olcsóbban - bár még utána kell néznem, hogy mit is tud - és emellé egy rohangálós fényerős fix. (A 12-50 nagy, de csak direktben tájazni vinném.)
Nem leharapni a fejemet, csak hangosan gondolkozok. :))

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#55873) Mercutio_ válasza Novics (#55872) üzenetére


Mercutio_
félisten

A 12-50 szerinted miért lesz jobb mint a 14-42?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#55874) Novics válasza Mercutio_ (#55873) üzenetére


Novics
senior tag

Csak a 12-es kezdő miatt gondoltam. Meg mert hülye vagyok. :))

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#55875) MrChris válasza Schanyee (#55869) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hát jobban muzsikál a Lr az olyval mint panával. Bár a színek szétválasztásával, szaturációval hasonlóan béna. Persze ezek jobbára nagyon apró különbségek.

(#55876) .mf


.mf
veterán

Sonyrumors:
"2) SR4: The Sony A7II succeeds the A7 camera (uses the same 24MP sensor) but comes with an impressive 5 axis stabilization taken with the Olympus E-M1. Compared to the current A7 the A7II thicker (due the different grip). Weights 100 gram more. The camera should be announced within the next days already!

3) SR5: The A7II is not the “PRO” FE camera. The PRO FE camera is likely to be named A9 and will be announced and hit the stores the first half of 2015. And it has a new generation sensor!"

Könyörgöm, legyen igaz :Y Kicsit ellent mond neki a sok OSS-es obi, de a reményhal megy utoljára.
"Olcsó" FF OMD... erre vártam mióta. Kellett Olynak nem meglépnie, Sony FF szenzor, OMD stabival és OM-jellegű kicsi, de optikailag kiváló éles obikkal, tarolhattak volna. A tökölés eredménye, hogy a Sony beelőzte őket. Az obik továbbra is necces lesz, de a jelenlegi és bejelentettek közül a 16-50 crop módban sétálósnak, a 16-35 f4, a 24-240 és a 35 f1.4-gyel már kiegyeznék (esetleg még a 28 f2 az UWA 21-es konverterrel, vagy még inkább egy régi manuál, uwa-nál nem annyira kritikus az AF)
Bár lehet, hogy az A9-esre is érdemes lesz várni. Sőt, nem lehet, hanem biztos, hogy azzal is valami érdekessel rukkolnak elő.
Érdekes lesz a jövő év kezdete...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#55877) MrChris válasza Novics (#55874) üzenetére


MrChris
nagyúr

.mf írta korábban, hogy a 12-32 jobb 12-n mint a 12-50.

(#55878) Parci válasza .mf (#55876) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mi a répának igazából? lób@szó méretű üvegek (főleg a zoomok), mindezt miért? 1 fé előnyért egy a6000-hez képest? ott a samsung nx a 10, 16, 20, 30, 45 sorral ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55879) Ilidzser


Ilidzser
tag

Tanácsot kérnék!
Általános használatra a 25 vagy 45 1.8 lehet az ideális obi a dupla kötés verziójú e-pl5-höz?
Szeretnék kicsit portrézni is, de kell beltérre a fényerő.
Vélemények?

(#55880) schawo válasza .mf (#55876) üzenetére


schawo
titán

Ha jó lesz, kv.a drága lesz, ha szar lesz, olcsó lesz (lásd A7). Se így, se úgy nem érdekel.

De videóra (ha az engem érdekelne) tuti volna egy ilyen stabi, és egy Sony képminőség.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#55881) schawo válasza Ilidzser (#55879) üzenetére


schawo
titán

Ha egyetlen fix, akkor szerintem továbbra is Panasonic 20mm f/1.7 használtan.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#55882) Parci válasza Ilidzser (#55879) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nincs igazán értelme ezeknek a kérdéseknek sajnos. én például a 45-öst akarnám, mert jobban szeretem az olyan jellegű képeket, amikor kiemelek egy részletet, amikor összenyomom a teret (tele tartomány). beltérben is. más azt mondja, hogy neki a 45 nagyon szűk, csak portrézni tud vele, beltérben sokkal inkább a 25-ös. de jellegében is más a két üveg, a 25 a jobb optikailag, a 45-ös meg közelre nagyon szépen mossa a hátteret. a 25-ös drágább. stb.

sajnos neked kell tudnod, ha ennyire nem tudod még, akkor meg ki kell tapasztalnod. a jó hír viszont, hogy mindkét üveg szuper.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55883) Novics válasza MrChris (#55877) üzenetére


Novics
senior tag

Kösz-kösz. Akkor ez az ötlet elvetve. :) Nekiállok figyelni van e valami jó kis aukció 12-32-re, addig meg használom a 14-42-t.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#55884) .mf válasza Parci (#55878) üzenetére


.mf
veterán

Azért a répának igazából, mert az EM5-öt ha csak tudom, ISO200-400-on használom, néha 800-ig, de afölé már csak nagyon muszályból megyek.

A lóbaszóval azért vitatkoznék az A7 esetében. Ld az alábbi példákat pár említett obiról, EM5, A7 és D750 vázakkal.

12-32, 16-50 (crop) és 18-55 DX (hogy szintén croppal összemérni fair legyen, egy kisebb DX kitzoom)

7-14 f4, 16-35 f4 OSS, 16-35 f4 VR

Persze, itt is vannak lóbaszók, pl. a 35 f1.4 valószínűleg tényleg nagy lesz; de ezt leszámítva direkt nem ilyeneket "válogattam össze", vannak egész kompaktok is. Pl. a 35 f2.8 vs 17 f1.8, 35 f1.8G -- tudom, ez utóbbiak fényerősebbek, de Nikonból csak ez az egy 35-ös van, a 17 f2.8 pedig nem egy képminőség-kategória ezekkel. Az FE 35 a tesztek alapján kiváló élességű obi; az egyetlen és nagy hátránya, hogy fixnek sötét, de az IBIS legalább ezen kicsit segít. A 24-240 viszont kép alapján átfogásához képest meglepően kompakt lesz, azt mondják, hogy az E-s 18-200-hoz hasonló méret lehet.

A6000-hez képest nem csak az 1 FÉ dinamika-előnye van. S ami itt nem látszik, de számomra nagyon fontos: az alacsony színzaj.
Ellenben mi előnye van az A6000-nek? Gyorsabb hibrid fókusz? A hegyek és az épületek nem rohannak el. Méret? Az EVF-piramist leszámítva szinte ugyanakkora a két váz. Obik mérete? A 16-50 azonos, a 10-18 vs 16-35 tényleg 70×63.5, 225g vs 98.5×78, 518g, azaz közel másfélszeres térfogat és dupla tömeg, cserébe viszont nagyobb tartomány és FF. Az FE 24-240 kép alapján alig nagyobb, mint az E-s túrazoom 18-200, és a 24-es kezdő is szimpatikusabb, mint az összes NEX túrazoom 27 mm-e.
Másrészt, erősen az az érzésem, hogy az E most már megmarad konzumernek, közepes obikkal és a "több váz mint obi" Sony-betegségben; a korrekt obikkal pedig az FE-re koncentrálnak.

Samut hagyjuk. Papíron szép az, hogy kiadnak egy f2-2.8-es kezdőjű zoomot, de ha f4-5.6-re kell rekeszelni, hogy ne taknyoljon, annak nem sok értelme. S mellé 622 g. Lehet, hogy idővel beleölnek annyit, hogy feljöjjenek a legnagyobbak közé, de még nem tartanak ott.

Értem, amit sugallsz, hogy a túl sok technózás helyett képelni kéne, mert a jó kép nem / döntően nem a technóról szól; és hogy a tényleges fotós tudásom egy jobb kompakt is kiszolgálná, nemhogy az a sok cucc, amit összeherdáltam; és ebben igazat is adok.
Másik oldalról viszont azt is látom, hogy mik a rendszer - számomra - gyenge pontjai, miben szeretnék mást. Továbbá, tervezek pár utat a nem túl távoli jövőben, kicsit abbahagyni a munkát és útra kelni távoli helyekre. Néhány út ebből valószínűleg egyszeri és megismételhetetlen lesz. Szeretnék ennek megfelelően a lehető legfelkészültebben menni, hogy ne érezhessem, hogy a felszerelés fog vissza. Amikor kint voltam pár éve Japánban, és vittek csupa gyönyörű és különleges helyre, és nálam csak egy közepes kompakt volt, ami gyenge fénynél nagyon csúnyán elvérzett... nagyon frusztrált voltam. Nem akarok mégegyszer ilyen helyzetbe kerülni, inkább túlbiztosítom magam, hogy biztosan ne a felszerelésen múljon.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#55885) lenan válasza .mf (#55876) üzenetére


lenan
aktív tag

Lehet a sonyt b@szogatni az ennyi bites raw, meg az akármi miatt, de nagyon jó koncepció az A7 szerintem, csomó szempont szerint az egyik legjobb talán. (az enyémek jelenleg pont ebbe esnek)
Az hogy 3 féle filmmel (felbontás 12-24-36 mpixel, iso ennyi annyi stb) veheted meg kb ugyanazt a vázat, csak nála van, az oly, a fuji az ép aktuális szenzort dugdossa ilyen, olyan, mégolyanabb vázaikba, mindig kb. ugyanazzal a képpel.
Obi persze kevés van, de ott a végtelen manuál obivilág natív értékekkel, nagyon sok egészen kitűnő darabbal.
Stabival iszonyat jó lesz akár manuál obik alá is, gyári obi meg csak egyre több lehet.

(#55886) schawo válasza .mf (#55884) üzenetére


schawo
titán

Nem tudom, hogy mennyire valósak a linkelt DXO grafikonok, de ez alapján pont dinamikában l..zar előnye sincs az A7-nek. A NEX-szel szemben fél, az OM-D-vel szemben egy egész komplett fé előnyt mutat az ábra. Zajban pedig 2/3 - 4/3 fé ugyanez. Pont agyon is vágod egy 35/2.8-cal. De legalább jó drága volt. Piha. Egy jó, fényerős obival azért el tudom képzelni.

Végül is értem a dolgot: ha kell, akkor van nagy, ha nem kell, van kicsi. De azért negyed milláért, meg a vázért várható majd egyért azért elég gyér szolgáltatás így kombóban.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#55887) lenan válasza schawo (#55886) üzenetére


lenan
aktív tag

M9 a legrosszabb FF szenzor dxo szerint (is). Nem csináltam még jobb képeket mint azzal a szarral.

(#55888) schawo válasza lenan (#55887) üzenetére


schawo
titán

Vagy az én hozzászólásomat nem olvastad, vagy azt amire válaszoltam. A kollégának a zajjal van gondja E-M5-ön. Az M9-et meg aztán végképp ne keverjük ide, a Sony szenzor sosem lesz Kodak CCD, és sosem lesz Leica színprofilja. Szóval a hasonlóság az M9 és a A7-akármi között pontosan annyi, hogy a szenzor fizikai mérete egyforma a két vázban. A7-re legfeljebb a pöttyös obikat lehet felcsavarni, persze az is valami. Már ha valakinek épp az a gondja, hogy nincs lajkája, csak lajka obija.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#55889) lenan válasza schawo (#55888) üzenetére


lenan
aktív tag

Csak valami olyat próbáltam írni, hogy nem olyan fontos a dxo és bármi mérés, hogy azon lenne érdemes lovagolni túl sokat, hogy fél fényérték ide vagy oda több egy picit. És ezt mf-nek, és neked is írtam. Legkevésbé ez lesz a meghatározó hogy képileg olyat kap-e az ember, amitől jól fogja magát érezni.
( És tényleg, a sony cmos nem leica ccd, nagyon mások a színek, még megközelítőleg sem tudtam kikeverni hasonlót, de legalább a szenzor méretek hasonlóak, és az is valami.) Ha meg a zaj a preferencia,azért lényegesen jobb mint az apsc sony-k.

(#55890) .mf válasza schawo (#55886) üzenetére


.mf
veterán

Az A7 14.2 FÉ vs EM5 12.3 FÉ-ből (1.9 különbség), valamint A6000 13.1 (1.1 difi) nem tudom, hogyan jöttek ki a számaid. Dpr-en tesztképeken összehasonlítva az ISOkat, az A7 kb. ISO640-800-on hozza azt, amit az EM5 ISO200-on, ami megint 1 2/3 - 2 FÉ. 17 f1.8-nak transmission alapján valójában csak 0.7 FÉ előnye van, viszont közel sincs olyan éles, mint a 35 f2.8. Hacsak nincs sötét hogy a záridőt csökkentsem, nappal f2.5-4 között szoktam használni.

Az Olykat idehaza most jól beakciózták, de külföldön az EM1 és az A7 ára között nincs nagy különbség (amazon.co.uk: 949 GBP vs 978 GBP), Angliában azonos áron nyitottak, fícsörökben (pl. 1/8000, hidrid AF) az a kettő áll közelebb. Marginálisan (1 hónappal), de az EM1 van régebb óta a piacon. S ha azt nézzük, hogy az A7-ben még egy sokkal drágább FF szenzor is van, ebben a megközelítésben az EM1 a "de legalább drága". Tehát hiába vagdalkozol milliós váz-árakkal egy még be se jelentett, sőt, talán nem is létező gépnél. Majd ha bejelentik és hivatalos árat kap, majd akkor.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#55891) madgie válasza lenan (#55885) üzenetére


madgie
titán

Én ezt a "három filmet" nem igazán elónyként írnám le, sokkal inkább rókabőrnek. Innen a kontraszt AF hiányzik, amott a bajonett anyagából van spórolva, meg bemegy a fény oldalt is módjával, harmadszorra talán már össze tudtak dobni egy kevésbé szarrátömörített raw-ot (de ebben nem is vagyok biztos).

Az meg, hogy rá lehet tenni XY manuállencsét? Mégjóhogy, ha alig van normális saját üvegük. Persze dobálózhatunk APS-C üveges camerasizes képekkel (bocs, mf, de majdnem kiesett a tablet a kezemből, mikor megláttam), csak értelme nincs, mivel az egész A7 szériát csak egy dolog adja el: hogy fullframe. Szinte mindegy, mi van mellé, a szenzorméret a lényeg.

Amúgy meg a Fujival együtt kib@sznám a p*csába a Sony tervezőket is, hogy direkt lehagyják a tapicska lehetőséget az LCD-ről.

(#55892) Studi válasza lenan (#55885) üzenetére


Studi
addikt

Én még mindig félek két dologtól: a Sony nem fog megfelelő obiparkot kitermelni 2-3 éven belül, a következő bajonett váltásáig, így AF felejtős.
Másrészt amit csinálnak, az vagy milc léptékkel nagyon nagy kell, hogy legyen, vagy taknyolni fog a képszéleken a szenzor közelsége miatt.

De manuálozni valóban best buy. Bár ahogy mondtad a távmérős üvegekkel ez se tud mit kezdeni.

(#55893) jjeahh válasza Studi (#55892) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sunyiék szerint nem csak a szenzor van közel, hanem túl kicsi a bajonett átmérője is, eredetileg aps-c-re tervezték, ezért nagyon nehéz megoldani a taknyolást... ha ezt még megfejelik egy 5 tengelyes stabival is, kíváncsi vagyok mi sül ki belőle, legrosszabb esetben max kapunk egy modern digit ff lomo-t :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55894) jjeahh válasza jjeahh (#55893) üzenetére


jjeahh
nagyúr

bakker, erre be is jelentették az a7 II-őt, 5 tengelyes stabival :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55895) Mercutio_ válasza .mf (#55884) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az azért mókás, amikor te bagatelizálsz obi méret /súly értékeket, miközben nem sokat kell keresni, hogy olyan hsz-t olvassunk tőled, hogy xy m4/3 obit mérete miatt nem viszel/használsz csak ritkan:DDD

Az a baj a kimaxolt technikai oldallal, hogy hamis biztonságérzetet ad.

A DxO adatokról emlékeim szerint sokszor elhangzott, hogy mostanság mintha a mérési módszerük miatt a kis eltéréseket is felnagyitaná illetve érdekesen súlyoz bizonyos rész eredményeket.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#55896) Parci válasza lenan (#55885) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, az a7r-a7-a7s hármas nagyon jó megoldás (ha már nincs cserélhető szenzor, ez a legjobb alternatíva). nem baszogatom a sony-t miatta, tök jó, és megfelelő ff obik birtokában első helyen lenne nálam is (főleg az új).

viszont, abban sosem gondolkodnék, hogy megvegyem új obikkal. egyrészt alig van hozzá. másrészt nagyok. harmadrészt 1 fé veszteség mellett töredék méretben meg lehet oldani a dolgokat. ha maradok a nex-nél, még felbontást sem vesztek. a 35/2,8 nem olcsó és nem fényerős, ott még nem is vesztenék semmit. az 55/1,8 nem az én ligám árban és nem kicsi azért az sem. samuból sem véletlenül írtam a fix sort. de tök új rendszernél hamarabb lenne a6000 + 35/1,8, mint fx + 55/1,8.

hát, ilyesmi. a 24-240 pedig jól hangzik valamelyest, de csak akkor, ha állati jól rajzol. amit fx szenzorra el sem tudok képzelni. akkor viszont egy közepes f3,5-6,3 zoomért szintén nem mennék fx irányba.

ettől mondjuk még a váz nagyon csábító, szóval elég annyi érv is, hogy "kell és kész" :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55897) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Vegyetek 20 as panát irányjelzőről

(#55898) |AP| válasza .: JuSzT :. (#55897) üzenetére


|AP|
veterán

vennék én, ha most éppen nem 9-18-at vennék inkább :)

(#55899) n.andras74 válasza |AP| (#55898) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Milyen jó àrra lett! 9-18 és 45 ...holnap fekete péntek hâtha jobb lesz.

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#55900) Novics válasza .: JuSzT :. (#55897) üzenetére


Novics
senior tag

Én is venném, ha gyorsban elvinnék a 16-45-öt. :))
Amúgy hogy-hogy nem te vetted meg? :DDD

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.