Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#55301) fattyu válasza jjeahh (#55254) üzenetére


fattyu
veterán

kutyát tudok prezentálni. jó lenne pár uj profilkép fészre :D bár amikor fény van munkaidő is :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#55302) madgie válasza arn (#55298) üzenetére


madgie
titán

X-E1-nél sem használom már élő hisztogramot, annyi csak a zavaró, hogy nem tudja szimulálni a DR módokat, tehát azt kicsit tippelni kell.

(#55303) jjeahh válasza b.vr (#55297) üzenetére


jjeahh
nagyúr

asszem van ilyen g3-ban is, viszont fn gomb-ból csak kettő van, az egyikre ael/afl-t (mivel ugy-e a g3 expó gomb félig lenyomásra nem rögzíti a fénymérést, nem értem miért nincs erre lehetőség :U ), másikra q menü-t tettem, videó és iauto gombok meg nem programozhatóak (erre sem értem miért nincs lehetőség), és az érintőképernyőn sincs fn3 meg fn4 mint a gx1-ben (ezt sem értem miért spórolták ki), így nincs fölösleges gombom, amire tehetném a szimulációt :D amúgy a kezelhetőség engem több szempontból is zavar, kevés a gomb, kevés a tárcsa, vakukompenzációért is a menüben kell túrni pl., oly-n tekertem egyik tárcsát állította a vakut, tekertem másikat expókorrigált, ráadásul ha eggyüttesen nyomtam le egy adott gombot és úgy tekertem a tárcsát megint mást csinált... a gyorsmenü is a sírba visz, baromi lassú, és pl. ha az iso-t meg akarom emelni 800-ra egy bazinagy táblázaton ki kell keressem az iso800-at, majd lépkedjek kettőt le, 5-öt jobbra... ha rájövök, hogy kisebb érték is elég, kezdhetem elölről :DDD oly-n megnyomtam az iso gombot, tárcsát tekertem, oszt szélsebesen a kívánt értékre repült és csók... no de elég panaszból, valahogy megszokom lassan :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55304) TayRol válasza Ear001 (#55299) üzenetére


TayRol
veterán

E miatt is vettem 5-öst.

[ Szerkesztve ]

(#55305) schawo válasza jjeahh (#55303) üzenetére


schawo
titán

Az ugye megvan, hogy egy felsőkategóriásról váltottál egy középkategóriás gépre. Ne csodálkozz, hogy macerásabb a kezelése.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#55306) madgie válasza jjeahh (#55303) üzenetére


madgie
titán

Látom a jövőt? :D

(#55307) |AP|


|AP|
veterán

(#55308) hibavissza válasza b.vr (#55297) üzenetére


hibavissza
veterán

g5 hogy mutatja a dof-ot?
amúgy ki kell kapcsolni a focus prioritást és akkor nem világosítja a kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

(#55309) jmakk válasza madgie (#55306) üzenetére


jmakk
őstag

Vagy: Buy cheap...buy after madgie :))
Nem is értem miért nem esik jobban az X-E1-k ára. Lehet, használnod kell előbb egy kicsit? :)

(#55310) Novics válasza Ear001 (#55299) üzenetére


Novics
senior tag

Én igazából egyáltalán nem terveztem gépet venni, csak pont úgy alakult, hogy mégis vettem. :D Igazából impulzus vásárlás volt. Kezdetektől tetszett/tetszik ez a váz, és annyiért jutottam hozzá, amennyiért el is tudom adni, ha nem tudunk megbarátkozni.

jmakk
Nem bánnám, ha így lenne... :DD

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#55311) madgie válasza |AP| (#55307) üzenetére


madgie
titán

Majd leárazzák azt, ami amúgy sem megy annyira :D

Miért mondom ezt? Tuti nem egy iPhone 6-ot fognak 30%-kal olcsóbban adni.

jmakk: 14 perccel pollai hozzászólása előtt vettem egy iPhone 5S-t, a mostani telefonom helyett. Lehet tippelni, benne lesz-e a black friday-ben... benne hát :D

[ Szerkesztve ]

(#55312) Studi válasza jmakk (#55309) üzenetére


Studi
addikt

Nyugi, két húnap múlva mikor el akarja majd adni már 50 alatt lesz. :DDD

(#55313) jmakk válasza madgie (#55311) üzenetére


jmakk
őstag

Megoszthatnád néha az ilyen fontos, pénztárcánkat érintő döntéseid! :D

(#55314) rbalint88 válasza madgie (#55311) üzenetére


rbalint88
addikt

És nem tőlem? Hát most megsértődtem, alaposan.

(#55315) Studi válasza |AP| (#55307) üzenetére


Studi
addikt

Tartsatok azért egy kis pénzt a jövő hétre is, minket érintő akcióról csiripelnek a verebek a Hülyeazértnemvagyok áruháznál. :) Pontos részleteket még nem tudok, de jó lehet. :)

(#55316) jjeahh válasza schawo (#55305) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ebayen egy árkategória :DDD

(#55306) madgie: egyelőre szó sem lehet róla, hogy megint váltsak, akkor sem ha zombiportrékat csinál :DDD ez a gyorsmenü meg gondolom gh4 meg gx7-ben is hasonló :D vagy nem?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55317) delibab válasza Novics (#55310) üzenetére


delibab
senior tag

Az tuti, hogy jó vétel volt.. ;]
Ha nagyon nem tudod megszokni, 2/3 áron (gombokért)visszaveszem... :DD :DD :DD

Egy kis érdekesség, 9 éves fiú az év természetfotósa

[ Szerkesztve ]

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#55318) madgie válasza rbalint88 (#55314) üzenetére


madgie
titán

Nem akartalak már megint ezzel macerálni :D

Úgysem marad sokáig meg nálam, ismersz...

(#55319) TayRol válasza madgie (#55318) üzenetére


TayRol
veterán

mennyiért mennek mostanában az 5s-ek?

(#55320) Mercutio_ válasza jjeahh (#55303) üzenetére


Mercutio_
félisten

G3-nál is lépked az érték iso-nál ha tekered a tárcsát...
Az ugye megvan, hogy ha megnyomod a tárcsát funkciót vált?

madgie : Te már tudod mi lesz Black Friday-ben ediginél?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#55321) Studi válasza Mercutio_ (#55320) üzenetére


Studi
addikt

Ezt 5-6 hónap után fedeztem fel a G5-ön. :DDD Pedig nagyon hasznos dolog. :R

(#55322) jjeahh válasza Mercutio_ (#55320) üzenetére


jjeahh
nagyúr

funkciót vált? belenagyít nem? manuálozásban segít, másban nem igazán...vagy van valami más is, amiről nem tudok? vannak előnyök is azért bőven oly-hoz viszonyítva, de azokat hamar meg lehet szokni, a hátrányokat viszont nem :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55323) madgie válasza Mercutio_ (#55320) üzenetére


madgie
titán

Hogyne tudnám, pont most mondom: amit én veszek előtte :D

(#55324) Studi válasza jjeahh (#55322) üzenetére


Studi
addikt

Konfigurálható az is, hogy mit csináljon a tárcsa benyomása után. Legalábbis G6-G6-GX7 biztosan.

(#55325) jjeahh válasza Studi (#55324) üzenetére


jjeahh
nagyúr

akkor a belenagyítást bukom :( de ez van, kompromisszumok mindíg lesznek, ezek nem fognak a képelésben megakadályozni :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55326) schawo válasza delibab (#55317) üzenetére


schawo
titán

Bulváros a cím: Valójában az Év Fiatal Természetfotósa.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#55327) delibab válasza schawo (#55326) üzenetére


delibab
senior tag

Igaz-igaz :B

Bár nekem így is tetszenek a képek!

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#55328) Mercutio_ válasza jjeahh (#55322) üzenetére


Mercutio_
félisten

Érdemes lenne belépni a menükbe :DDD

AF-es obinál A-módban nálam pl. EV-kompenzáció és rekeszállítás a 2 funkció

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#55329) jjeahh válasza Mercutio_ (#55328) üzenetére


jjeahh
nagyúr

hm én nem látok ilyesmit, de amúgy is mint írtam, ha belenagyításról áttenném más ficsőrre, akkor bukom a belenagyítást, mert azt másik gomb-al nem lehet tudtommal... mf obinál meg az alap, nélkülözhetetlen funkció..

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55330) Mercutio_ válasza jjeahh (#55329) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hm, érdekes én sem, lehet, hogy adott lencse és üzemmód mellett fix a 2 funkció ami között vált a gép :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#55331) MrChris válasza jjeahh (#55329) üzenetére


MrChris
nagyúr

g6-on úgy lehet beállíani, hogy a balranyíl belenagyít, tekerőt így másra tudom használni. Persze g3-on nemtom lehet e. Meg kéne böngészni a használatit.
A G5-6 pöcke szerintem marha jó találmány, nekem szimpibb a tekerőnél is, akár 2-3at is el tudnék viselni.

(#55332) MrChris


MrChris
nagyúr

lassan kéne egy tatyó, vállra akasztható amibe elfér a G6 obival + 20-as +45-ös +12-32 értelemszerűen egyik obi a vázon. És még +2akksi. Más nekem nem kell hogy elférjen.

(#55333) .: JuSzT :. válasza MrChris (#55332) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ilyenből nagyon sokféle van :)

(#55334) jjeahh válasza MrChris (#55331) üzenetére


jjeahh
nagyúr

még ki sem nyitottam a használatit, de később belenézek :B g5 pöcke nekem is szimpi ha programozható, vagy használható belenagyításra, a jobb kijelző, szemszenzor is vonzó, de nagyobb mint a g3, ezért sajnos kiesett, pedig nem volt sokkal drágább ebayen :N

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55335) |AP|


|AP|
veterán

Ha a GM1-et huzamosabb ideig elektronikus zárral használom, akkor néha előfordul, hogy obicserénél "csukva találom" a zárat.

Annyira nem zavaró, sőt még takarja is a szenzort obicserénél, de ez mennyire normális jelenség?

(#55336) scarabaeus válasza |AP| (#55335) üzenetére


scarabaeus
őstag

Az enyém is csinálja, legalábbis, akkor hát ez lehet az összefüggés.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#55337) |AP| válasza scarabaeus (#55336) üzenetére


|AP|
veterán

viszont ha már van ilyen "fícsör" akkor milyen jó lenne, ha minden obicserénél zárva lenne. :)
Kevésbé kellene félteni a szenzort cserénél.

(#55338) Studi válasza |AP| (#55335) üzenetére


Studi
addikt

Ez furcsa, mert expo után ugye kényszerűen vissza kell, hogy nyissa a zárat, hisz anélkül nincs keresőkép. Gondolom obicsere előtt kikapcsolod a gépet (én mondjuk el szoktam felejteni :DDD), akkor viszont ha zárva találod a zárat, akkor azt kikapcsoláskor újra zárnia kell a váznak, nem? :F

(#55339) Mercutio_ válasza ati3x (#55262) üzenetére


Mercutio_
félisten

Sarki fény persze, közben meg itt az ok, amiért északra mennétek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#55340) |AP| válasza Studi (#55338) üzenetére


|AP|
veterán

ha nem felejtem el, akkor kikapcsolom, persze :)
Expo után van mindig keresőkép, tehát nem "ragad be", valószínűleg kikapcsoláskor zár be újra. Egyelőre még nem tudom, hogy ez bug vagy feature, mindenesetre ezek szerint nem vagyok vele egyedül.

(#55341) arn válasza Studi (#55338) üzenetére


arn
félisten

nem lenne hulyeseg, ha kikapcsolas elott zarna... bar nemtom hany fotora jut egy bekapcsolas. akkor elegge megnovelne a shuttercountot.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55342) Studi válasza arn (#55341) üzenetére


Studi
addikt

Szerintem annyira nem növelné meg, mint amennyire hasznos lenne a szenzor védelme szempontjából. Persze jól működik a beépített szenzortisztítás, de az ördög soha nem alszik. Én is örülnék, ha zárna kikapcsoláskor. (persze még mindig nem védi ki azoakt a helyzeteket, amikor még a vázat is elfelejtem kikapcsolni. :DDD)

(#55343) MrChris válasza |AP| (#55340) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az lenne az értelmes megoldás, ha kikapcskor zárja, akkukivétkor tisztítási lehetőségként nyitvahagyja. Amúgy meg nem vagyok meggyőződve hogy a zár mekkora védelmet ad, mert az a gyanúm hogy sérülékenyebb mechanikus szerkezet mint a szenzorra kerülő annak nagyjából ártalmatlan por. Szó szerint vakartam le szenzorról előző tulaj által odakövült mocskot. A zár lamelláin lett volna az nagyobb gáz lenne.

(#55344) Studi válasza MrChris (#55343) üzenetére


Studi
addikt

A cleaning mód lehetne külön, menüből bekapcsolható, mint a tükrösöknél. Engem totál meglepett, hogy a mikrós vázaknál nem ezt az elvet követték.

(#55345) .mf válasza Mercutio_ (#55339) üzenetére


.mf
veterán

"Affene, lebuktam"
Csatlakoznál? ;]

KF MILC, fákkje ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#55346) jjeahh válasza .mf (#55345) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:Y mondjuk magától értődőnek tűnik elhagyni a tükröt, a kf gépeket eddig sem sportfotóra használták :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55347) |AP|


|AP|
veterán

Pimp the GM1
Elég drágán mérik itthon ezt a műanyagdarabot, de nagyon kipróbálnám :)

(#55348) 3YEW válasza |AP| (#55340) üzenetére


3YEW
tag

Nekem is ezt csinálja, de még nem sikerült rájönnöm, hogy miért, és mikor. Mondjuk az is igaz, hogy nem is kezdtem utána nyomozni

T

(#55349) scarabaeus válasza |AP| (#55335) üzenetére


scarabaeus
őstag

Tudtam én, hogy írtam róla, épp 8 hónappal ezelőtt, amikor megérkezett: #41368 és #41376. :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#55350) b.vr válasza hibavissza (#55308) üzenetére


b.vr
őstag

"g5 hogy mutatja a dof-ot?"

Mutatja szépen, expo-szimulációnál a tényleges rekesszel megy az EVF/LCD (ha közben rekeszt állítasz hallatszik is ahogy az obi kattog és közben ennek megfelelően természetesen változik is a kép mélységélessége)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.