Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#55251) m3ss válasza madgie (#55247) üzenetére


m3ss
veterán

az nem is annyira, de szelso crosstype pontok hianyoznanak ehhez a sorhoz valszeg...epp nezegettuk tegnap forceberggel d800 fokuszpontokat, ott is kozepen vannak a keresztszenzorosak, 5d3-on viszont eleg sok jutott a szelere is...

(#55248) Studi suly nalam nem igazan szempont, meglatom a 85 1.2 bokeht es csak pislogok, az utolso dolog ami eszembe jut h hany kilo lenne vazzal egyutt :DDD :N ha 3kg lenne akkor is cipelnem. tele nekem nem hianyzik szinte soha. 135 f2 is tul hosszu lenne, nem tudnam eleget hasznalni. fenyerot viszont szinte barmikor ki lehet hasznalni, ha pontos...85 1.2 kell :W

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#55252) jjeahh


jjeahh
nagyúr

kva szerencsém van, amióta leváltottam az öreg oly-t a g3-ra baromi rosszak a fények, ma végre felszállt a szmog, elbújt egy picit a vakító nap, erre kiderül, hogy az összes modellem elfoglalt a héten :O már több mint egy hete megvan és egy értelmes képet még nem lőttem vele :(((

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55253) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#55252) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

A gombák a kutyák meg a dombok? :D
Vagy a spriccelő?

(#55254) jjeahh válasza .: JuSzT :. (#55253) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a kutyás haverok hétköznap nem mozdulnak ki, legközelebb csak szombaton, gomba meg nincs nálunk már, hála a fagynak meg a szárazságnak :(( már nem bírom... :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55255) madgie válasza jjeahh (#55252) üzenetére


madgie
titán

Isten hozott a klubban, már jó ideje megvan az X-E1 nekem, talán három normális alkalmam volt eddig használni.

(#55256) .: JuSzT :. válasza madgie (#55255) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Én alapból beláttam hogy télre nem kell gép :D csak nepperkedni

(#55257) madgie válasza .: JuSzT :. (#55256) üzenetére


madgie
titán

Nekem tavalyig a tél volt a szezon, de az E-M10 és a Fujik Sony szenzora már nem annyira háklis a hosszúexpóra, hogy hűteni kéne :)

(#55258) arn válasza .mf (#55249) üzenetére


arn
félisten

nagyobb szenzor mindig jobb. csak az lesz erdekes, hogy mikor erjuk el azt a pontot, hogy mar a kicsi is olyan jo, hogy ez kutyat nem erdekel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55259) jjeahh válasza arn (#55258) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nekem már minden jó, csak dof-ban nem adnám mft-nél alább, amikor a ma már gyengusnak számító g3-al lőttem pár iso1600-as képet, csak néztem, hogy húú...e-p1-ben csak dísznek volt :D mondjuk sztem a g3-al sem fogok szinte soha 800 fölé menni

madgie: ne is említsd az x-e1-et, most baromira boldog lennék a színeitől :DDD helyette inkább szívok a g3-al...na de cserébe tudok rá venni majd af obit is :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55260) Studi válasza arn (#55258) üzenetére


Studi
addikt

Jelentem én már elértem. :) A 16-os mFT szenzorok képe ISO3200-ig elfogadhatóak számomra. :)

(#55261) Schanyee válasza Studi (#55260) üzenetére


Schanyee
senior tag

Csak hogy mondjak valamit én is, én EP5-tel sokszor már 6400-as iso-nál se váltok át raw-ba. A biztonság kedvéért raw+jpg-ben lövök olyankor, de miután egyszer összehasonlítottam a jpg-t azzal amit én hozok ki raw-ból arra jutottam, hogy nem éri meg a belefektetett időt. Nekem ott van az a határ, amit monitor méretben elfogadhatónak tartok.
Mondjuk arra már nem emlékszem mi volt a konklúzió, de az elején még volt egy olyan tesztem, ahol azonos beállításokkal készült jpg képek esetén az EP5 épp egy FÉ-vel sötétebb képet adott mint a G3. De azóta nincs a közelemben a G3, így nem tudom megismételni, emlékezetből meg nem akarok semmit se mondani, mert eléggé Pana fan vagyok, így az nem biztos hogy fair lenne.

(#55262) ati3x válasza .mf (#55197) üzenetére


ati3x
senior tag

Amugy a sarki fény elöfordulása leggyakoribb a 68-69-ik szélességi körön.. Persze semmi gari, hogyha felmész látsz is.. Még nekem sem sikerült itt svédben.. Igaz "csak" az 58 szélesség körül vagyok.. Ellenben valamikor a 2000-es évek elején láttam sarki fényt Magyarországról..

(#55263) Novics válasza madgie (#55255) üzenetére


Novics
senior tag

Húúúúú... Húúúú.... ha úgysem tudsz menni fotózni, akkor ráérős idődben összehasonlítanád a két masinát? :) Itt-ott találtam ilyen-olyan véleményt, de most nagyon rá vagyok erre pörögve. :B Nagyon jók a e-m10 szolgáltatásai, de az a helyzet, hogy a fogásával nem vagyok kibékülve. Az x-e1 pedig nagyon izgatja a fantáziámat, főleg, hogy láttam 100 alatt is. :) Divat, vagy nem divat, nekem állatira bejön ez a forma! Az e-m10-é is. :K

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#55264) pitagi


pitagi
tag

Baj: gyerek + macska az imént együttes erővel leverték a gépemet (e-pm1, kb. 2 hete van meg). Működik, de a stabilizátor ikonja villog, valamint szemmel láthatóan ferde a szenzor. Gondolom szerviz, de egyáltalán javítható? Gari nincs, használtan vettem Bécsből.

[ Szerkesztve ]

(#55265) madgie válasza Novics (#55263) üzenetére


madgie
titán

Az E-M10 egy minden ízében modern gép, mindenféle fícsörrel teletűzdelve, az X-E1 meg egy kő egyszerű, "előregondolkodós" gép. Az egyikben ott a kihajtható, érintőképernyős kijelző, arcfelismerő, WiFi, Live Composition és hasonló okos dolgok, a másiknál nincs semmi flikk-flakk, csak pár tekerentyű, AF mező meg a gyönyörű filmszimulációs módok.

(#55266) Lassú Víz válasza pitagi (#55264) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Gyereket nem bántani, macskát kivágni. Másik E-PM1 hirdetés felhajt. A szerviz átalánydíjas javítást alkalmaz, ami leginkább a gazdasági totál kárral egyenértékű.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#55267) Freddy76 válasza pitagi (#55264) üzenetére


Freddy76
addikt

Oly szerviz normális, egy próbát megér. Ha többe kerül a javítás, mint amennyit a gép ér, nem hagyod ott...

Szerk.: ja, igen, macskát kivágni.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#55268) Novics válasza madgie (#55265) üzenetére


Novics
senior tag

Fogás és evf?
Az olyban tényleg mindenféle finomság benne van, azzal nincs is baj. Se az evf-fel, se a formájával, csak a fogása kissé kényelmetlen nekem. A fuji egy kicsit magasabb, azon tán több hely van az ujjaknak.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#55269) TayRol válasza Lassú Víz (#55266) üzenetére


TayRol
veterán

Ami olyan 30 ezernél kezdődik.

(#55270) madgie válasza Novics (#55268) üzenetére


madgie
titán

Az EVF jobb az X-E1-ben, a többi szubjektív.

(#55271) Novics válasza madgie (#55270) üzenetére


Novics
senior tag

A szubjektív vélemény is vélemény. :)) De majd a fuji topikban érdeklődök inkább. :)

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#55272) madgie válasza Novics (#55271) üzenetére


madgie
titán

Nekem sem esett kézre az E-M10 igazán, a stabi "lötyögése" meg szabályszerűen az agyamra ment.

Fuji topikba meg csak saját felelősségre, mélyvíz...

(#55273) arn válasza Novics (#55263) üzenetére


arn
félisten

szerintem inkabb elobb azt tisztazd, hogy mit tekernel ra... utana valassz vazat.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55274) Novics válasza madgie (#55272) üzenetére


Novics
senior tag

Pedig tényleg nagyon jó kis váz ez! Csak nem nagyon találok rajta fogást. :( Persze ebbe biztos belejátszik a dslr berögződés is. A k-30-ra elég jó rá lehet fogni.
"Lötyögést" nem vettem észre, a Pentxban jobban lehet érezni, hogy mozog a szenzor.

Mély levegő, irány a Fuji topic! :))

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#55275) madgie válasza Novics (#55274) üzenetére


madgie
titán

Nekem csak a folyékony stabilizátor lötyögjön a gyomromban, a gép meg az objektív ne akarjon belepofázni ebbe :DDD

(#55276) sasa134


sasa134
addikt

Tudom, tudom, 43 rumors...de új OM-D --> Sony APCS szenzor?

What you see here on top is a spec sheet describing a new Sony 1.5-inch sensor. But the one Big news here is that this is the first Sony APCS sensor (yes APCS and not APS-C!). APCS stands for “Active-Pixel-Color-Sampling“. This works unlike current Bayer sensors where you combine four R-G-B-G pixels to get 1 single pixel of color information. In Sony’s new APCS sensor every pixel manages to get the full color information. And unlike Sigma foveon sensors it doesn’t need three layer of pixels. It does all with one single layered array of pixels. The new Sony sensor design will bring the following advantages:

– Bigger pixels (higher Dynamic Range and Lower Noise level at all ISO’s)
– Possible to increase megapixel resolution further
– Less processing power needed (no interpolations between pixels needed and faster readout time)
– Increased color fidelity
– No anti aliasing filter needed. No moirè.
– sensor is also ideal for monochrome shooting.

Avanti Roma

(#55277) Novics válasza arn (#55273) üzenetére


Novics
senior tag

Persze, ez is szempont. A Fujinál nincsen túl nagy választék, de legalább azok is drágák. :DDD Viszont nem is kell nekem nagy obipark. Azt hiszem, hogy egy normál látószögű - nem setét - fix elég. Meg kreatívoskodni valami jó kis fényerős manuál fix. A tele tartomány full nem érdekel, a nagylátó meg minden rendszeren drága.
Egy kicsit - tényleg csak felületes összevetés volt - számolgattam, és amennyivel olcsóbban lehet e1 vázat szerezni, annyival drágábban lehet üveget, szóval nagyjából mindegy.

Viszont kellett nekem elolvasni a e2 tesztet, most csorgatom a nyálamat a digitális törőék után. :O

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#55278) schawo válasza sasa134 (#55276) üzenetére


schawo
titán

Milyen képarány ez?

2163 x 2226 :F

(#55270) madgie
Szerintem a jobb EVF is szubjektív. Az X-E1 szaggatós izéje nem igazán tetszik. A többi Fuji EVF rendben van.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#55279) Tin_Shield válasza Novics (#55274) üzenetére


Tin_Shield
őstag

DSLR fogást a Fujin sem fogsz találni. Ezeket gépeket egyszerűen másképp kell fogni, adjál magadnak egy kis időt, hogy megszokd, nekem már a DSLR-eket nem esik jól kézbe venni.

(#55280) scarabaeus válasza schawo (#55278) üzenetére


scarabaeus
őstag

Nomeg milyen pixel oldalarány. :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#55281) schawo válasza Novics (#55274) üzenetére


schawo
titán

Ha DSLR fogást keresel, akkor DSLR-t kell venni. Ha krumplit akarok enni, nem csámcsogok főtt rizst.
Ezek kicsi könnyű izék. Nem kell őket megmarkolni, mint egy ...-t, hanem ujjbegyekkel kell tartani, és aláfogni az objektívnek. Mint a régi, filmes, kocka SLR-eknél és távmérősöknél.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#55282) Novics válasza Tin_Shield (#55279) üzenetére


Novics
senior tag

Tudom, ezeknek a tégláknak más a fogása, mint a lufiknak. :) Kapkodni meg nem akarok. Meg most nem is tudok ugrálni, mert így is 2 rendszerem van, az egyiktől meg kell válnom. Vagy mindkettőtől. :DDD
Majd jövő hét végén megyek a nagybüdösbe, akkor majd valahol megtapogatom a fujit, hogy annak milyen a fogása. Lehet még ennél is "rosszabb". :))

schawo
Nem keresek, csak ahhoz vagyok szokva. Nem ugyanaz. :P

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#55283) MrChris válasza sasa134 (#55276) üzenetére


MrChris
nagyúr

a megapixel buzulásban akármilyen csúcs lehet ez, de 4,5MP-el nem lehet labdába rúgni.

(#55284) MrChris


MrChris
nagyúr

Kapott egyet a kicsi zoom.

(#55285) scarabaeus válasza MrChris (#55283) üzenetére


scarabaeus
őstag

Kicsit homályos még a specifikáció 4K-s része is. Persze azok a 2:1 pixelek is.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#55286) madgie válasza schawo (#55278) üzenetére


madgie
titán

Az X-E1-ben nem maga az EVF szaggat, "hardverbű" ennyit bír, LCD-n is.

Mint ahogy az X-A1 és X-M1 is ilyen (persze csak LCD-n), meg természetesen az "öreg" X-Pro1 is (természetesen ott adott az OVF, ha valaki háklis arra, hogy beröccen a kép annyi fénynél, ahol már az Oly EVF-je is csak zanzát mutat).

(#55287) jjeahh válasza madgie (#55286) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha már szaggatás, a g3 is nagyon szaggat, de szerencsére nem zajos legalább, manuálozásnál utóbbi sokkal zavaróbb... oly-nál fordítva volt, nem szaggatott szinte sosem, viszont lámpafénynél már zajos képet mutat. amúgy kvára idegesít, hogy a g3 gyenge fényben világos képet mutat akkor is, ha nem tekerem fel az expókorrekciót, nem emelek iso-t, nem állítok záridőt stb., így az evf élőképe alapján nem tudok normális fotót lőni, mivel a kész kép sokkal sötétebb lesz.. ezt utálom, folyton ellenőrizni kell az elkészült képet mint dslr-en, és az alapján korrigálni mivel evf "hazudik" :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55288) MrChris válasza jjeahh (#55287) üzenetére


MrChris
nagyúr

g6 is... az élő hisztogram jól mutatja?

(#55289) jjeahh válasza MrChris (#55288) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az valszeg igen, de a hisztót még mindíg nem szoktam meg... valszeg af obival könnyebb lenne arra is figyelni, manuálozás közben nem egyszerű. kivéve ha a téma megvár persze.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55290) gorgo válasza schawo (#55239) üzenetére


gorgo
őstag

Lehet, hogy még a panalaja 15-ös is éles. Nem egy elterjedt obi...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#55291) schawo válasza madgie (#55286) üzenetére


schawo
titán

Összehasonlítottam őket azonos, közepes fénynél (0 természetes, sok mesterséges, médiamárkt) Az X-E1-é szaggat, mint a rosseb, a NEX7-é olyan zajos, alig látni valamit, az Oly E-M5/10-é folyamatos, sima, zajtalan, tökéletes. Szóval azt X-E1 evf sokkal hamarabb kezd el szaggatni, mint az Oly zajosodni.

(#55290) gorgo
Úgy emlékszem, nem tűnt egy borotvának, amikor nézegettem a képeit.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#55292) madgie válasza schawo (#55291) üzenetére


madgie
titán

Végül is nekem nem volt egyik sem :D

szerk: egyébként leírtam, nem csak az EVF szaggat, az LCD-n ugyanúgy csinálja. Ergo nem az EVF baja ez. Egyébként is kimerevedik, nagyot szaggat a Fujik képe, ha félig lenyomod az expógombot, az baromi zavaró lehet egyeseknek (én pár nap alatt megszoktam... nem szeretem, de megszoktam).

[ Szerkesztve ]

(#55293) Parci válasza schawo (#55291) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezek igazak, csak közben az xe-1 képe, amikor nem mozgatod a gépet, minőségre körberepüli az oly-t háromszor. de a szaggatás tényleg marha idegesítő, ez tény. x-t1-et kell venni (+ x-e2, x30).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#55294) .: JuSzT :. válasza madgie (#55292) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Meg sötétben is ritkán jársz a gépekkel. :U :K

[ Szerkesztve ]

(#55295) mano42


mano42
aktív tag

Van egy megoldás, de elég nehezen lehet megszokni. Minden Gx kamerában van egy un. előnézet mód ami szimulálja az elkészítendő képet beleértve a bemoztdulási elmosódást is. FN gombhoz hozzárendelve két gombnyomásra előhívható, bár nekem soha nem tetszett így használni a kamerát. A GM1 "állandó előnéztet" (konstant preview) sokkal jobban használható bár csak full manual módban aktív. Ma (holnap) kapom meg a GX7-t (mo-rólrendeltem de határon kívűl) abban van ilyen ?

(#55296) madgie válasza mano42 (#55295) üzenetére


madgie
titán

Csillagok alatt mindig ezt használtam, baromira hiányzik minden nem Pana gépből :( (E-M10-nél és X-E1-nél is tipp kábé, mi lesz a képen, legalábbis nagyon sötétben, a csillagok alatt)

Ok, aláírom, egy Sony A7S valószínűleg minden hókuszpókusz nélkül is tud annyit erősíteni a nézőképen :D

(#55297) b.vr válasza jjeahh (#55287) üzenetére


b.vr
őstag

igen, ez engem is zavar. G5-ben van funkciógombhoz hozzárendelhető expo-szimuláció (lehet hogy a G3ban is van ilyen), ami a dof, motion blur mellett a világosságot is mutatja, csakhogy állandóra az sem állítható be, akár félig lenyomom az expo-gombot utána rögtön visszaugrik a "felhúzott" kép.
Hogy miért nincs olyan opció EVF/LCD-re hogy ugyanolyan világosságú képet mutasson mint ami majd készülni fog, az rejtély (vagy csak nem találtam meg) De baromira kellene.

szerk: na közben az előttem szólók is megírták :)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#55298) arn


arn
félisten

Az xt1 keresoje tenyleg akkor kezd szuk keresztmetszette valni, ha mar hosszu zaridonel akarok pl fokuszt allitani (belenagyitva). Amugy perfekt, komponalasnal is lehet ra hagyatkozni, nem is hasznalom a hisztogrammot.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55299) Ear001 válasza Novics (#55282) üzenetére


Ear001
addikt

Én előrendeltem a 10- est, rögtön markolattal a bumszli kezemhez, megjött, beszaladtam a boltba, kézbevettem így meg úgy, majd mondtam, hogy elnézést, mégis inkább az ötös kéne a dupla markolattal és lőn öröm meg bódottság... ;)

(#55300) eeXaa


eeXaa
addikt

A gx7 ben csak manuálon van konstant expó megjelenítés, a többi módban meg fakítja a képet az expókomp. De ez meg a g3-ban is így van.... a legegyszerübb tényleg az egyik fn gombhoz rendelni a dolgot...

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.