Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5351) nord_ válasza Mercutio_ (#5350) üzenetére


nord_
veterán

Nem is értem, hogy a Pentax miért nem lépett értelmes eszközzel a MILC táborba... ezek az APS-C pancake-ek imádnivalók és igazán minőségiek! :)

---

Parci! Már megint mit akarsz venni? :D

(#5352) madgie válasza nord_ (#5351) üzenetére


madgie
titán

Bezony, náluk ott volt a sok éves pancake-tapasztalat, erre kihozták a Q-t :U

Parci szerintem egy E-PL2-t szeretne megcsípni. Tudtam én, hogy a Panával hosszabb ideig nem tud együtt élni :)

(#5353) Mercutio_ válasza nord_ (#5351) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én se :( , pedig már az első milc-ek felbukkanása óta azzal van tele az összes Pentax fórum, hogy egy ilyen váz rengeteg pentax tulajnak ott figyelne a DSLR-je mellett, talán majd most a Ricoh lép ebbe az irányba :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5354) madgie válasza sebgutkopf (#5349) üzenetére


madgie
titán

Dehogynem! A kis műanyag húszasnál erőlködni sem lehet, a zuiko dettó, egyedül a halszemre mertem ráfeszíteni izomból, az masszívabb anyagból készült.
Képek nemsokára, már én is kíváncsi vagyok, nagyon nagy kár a végtelen hiánya, a halszem brutális látószöggel bír APS-C-n (itt-ott crop+részleges defish meg sokat segítene rajta)

[ Szerkesztve ]

(#5355) Parci válasza sebgutkopf (#5348) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kiadtak, ott a leica m modul

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5356) Tulku válasza Mercutio_ (#5350) üzenetére


Tulku
veterán

Mercutio jő, s meghozá az infót:
-Tulkum Pentax palacsintát már csináltak vala!

Tulku szívéhez kap, lábai megremegének, s ajkait két szó hagyá el:
- Fákk Szoni!

De tényleg, ha lehet ezt így is, ha a cél a méret csökkentése (mert különben mi a ló...szért csinálnak ilyen pöttöm vázat) akkor miért nem folytatják az objektíveken?

Igen, tudom, megint letolnak egy két szériát a jónépen tesztnek, aztán szép lassan kezdenek előjönni a tutival.

ps: Én akkor röhögtem jót, mikor 98 környékén az első dvd lejátszóm megvételekor olvastam hogy a technológia 67-ben kész volt :)

(#5357) madgie


madgie
titán

No akkor most jól mos a kis 45-ös zulykó NEX-en? :D

(#5358) FEDman válasza fattyu (#5347) üzenetére


FEDman
addikt

Hát erre most mit mondjak, szerintem se szerencsés, no de nem én kevertem bele az FF 5D-t. :D

(#5359) FEDman válasza madgie (#5357) üzenetére


FEDman
addikt

NEX-en vignettál kicsit?
A G1-en nem igazán akar. :(
Sokszor nekem kell utólag ráhúzni.. :DDD

(#5360) Dare2Live válasza Mercutio_ (#5350) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ha a Q helyett kihoznak egy APSCs MILC vázat amire a pencakek, meg az új obik felmentek és müködtek volna...

Most is bőven élne a Pentax. Egyszerű döntés lett volna... mégsem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5361) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

[link]

Ki tudja, mennyi veszteséget tüntettek el papíron 92óta. Azon filozok volt e még ilyen a tőzsdék történetében. Mert ott az Enron, de az ehez képest kutyagumi. Eközben a volt vezetők... szabadlábon uramatyám.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5362) madgie válasza FEDman (#5359) üzenetére


madgie
titán

Mittomén, annyi mosott kép van, hogy nem látni jól a sarkokat :))

Egy kis halszem nex-en... defish+widescreen-re vágás :)

(#5363) sebgutkopf válasza Parci (#5355) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Az MF nálam nem játékos. :N
2011-et írunk.

(#5364) nord_ válasza sebgutkopf (#5363) üzenetére


nord_
veterán

Akkor a Leicának marha nagy mázlija van, hogy a júzerek nem nézik a naptárat. :)

(#5365) hegyimorc válasza nord_ (#5364) üzenetére


hegyimorc
senior tag

OFF:

Leica Davidson

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#5366) Parci válasza sebgutkopf (#5363) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szuverén jogod, ami engem illet, egy tényleg jól használható mf rendszert még jobban is szeretnék, mert akkor mindig tudom, hogy hol van a fókusz. főleg fix obiknál, ahol amúgy sem az elkapott pillanatokra gyúrnék (nem street fotózom), hiszen jó eséllyel még obit is kell cserélnem, mielőtt kattintok.

a ricoh gxr számomra a tökéletes mirrorless, egyedül az ára nem gromek. ha lesz 24-85 zoom, akkor az, meg egy 12 mm voigtlander a leica modulon elég zord páros lenne.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5367) rrbmirgamid


rrbmirgamid
tag

A konkurencia (pixinfo) aprójában van egy eladó 14 mm f/2.5... 66k-ért hirdeti az eladója.

Gondolom, hogy ez a mondat: "Garancia nincsen rá" azt jelentheti, hogy egy kitből van kivéve az obi.

Erősen elgondolkodtam. Ha működik, működik, nagyon elromlani már nem fog. Jól gondolom?

http://www.panoramio.com/user/rrbmirgamid

(#5368) Messer22 válasza rrbmirgamid (#5367) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Nézd meg, ha okés, annyiért nem rossz.

Messer

(#5369) rrbmirgamid válasza Messer22 (#5368) üzenetére


rrbmirgamid
tag

Okay! :-)
És ha még alkudnék is pár ezer forintot. :-)

http://www.panoramio.com/user/rrbmirgamid

(#5370) Mr.Csizmás válasza rrbmirgamid (#5369) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fizetés környékén rendelek ebayról :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5371) Messer22 válasza rrbmirgamid (#5369) üzenetére


Messer22
senior tag

:DDD

Messer

(#5372) Messer22 válasza Mr.Csizmás (#5370) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
Ha fennakad a vámon, akkor már nem olyan occó :(
amúgy ezek kitből kiszedett cuccok lesznek, nem?

Messer

(#5373) Mr.Csizmás válasza Messer22 (#5372) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ja

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5374) Tulku


Tulku
veterán

Ha esetleg érdekel valakit újszerű állapotú GH2 olcsón, illetve új 45 mm-es zuiko 1.8 az keressen privátban.
Pénteken Pesten lopom a napot...

ps: Ez a Zuiko hihetetlen. Eddig az etalon az mft-nél nekem a kis 20 mm-es palacsinta volt, de Zuiko kartács mindenben veri; gyorsaságban, bokeh-ban, élességben. És persze halk is a drága :)

(#5375) rrbmirgamid válasza Mr.Csizmás (#5370) üzenetére


rrbmirgamid
tag

Ja, azt hittem ez a projekt leállt :-)))

http://www.panoramio.com/user/rrbmirgamid

(#5376) Mr.Csizmás válasza rrbmirgamid (#5375) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

lehet itthon kellene bányászni valamit, csak minden krvadrága :((

m42 is jó lenne, csak 20 mm vagy rövidebb legyen. :F :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5377) rrbmirgamid válasza Mr.Csizmás (#5376) üzenetére


rrbmirgamid
tag

Teljesen bizonytalan vagyok. Lehet, hogy meg kellene néznem ezt a zuglóit.

http://www.panoramio.com/user/rrbmirgamid

(#5378) Messer22 válasza Tulku (#5374) üzenetére


Messer22
senior tag

mer neked is most kell eladni, amikor esélytelen a dolog :N

Messer

(#5379) sebgutkopf válasza nord_ (#5364) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Látszik, hogy nem vagyok a Leica célcsoportában. :)

Ha rajtam múlna már rég tönkre ment volna. Ráadásul a hozzáállása se tetszik, hogy aranyáron adnak múlt évezredből való megoldásokat. Csak a lencsét reszelgetik tökéletesre a többivel nem foglalkoznak. Játsszák a sznobot, hogy azért manual fókusz, mert profi. :(((
Olyan rohadt bonyolult 2011-ben egy AF motort és elektronikát beletenni egy objektívbe?

(#5380) Messer22 válasza sebgutkopf (#5379) üzenetére


Messer22
senior tag

De akkor az már kommersz lenne, nem? :DDD

Messer

(#5381) Tulku válasza Messer22 (#5378) üzenetére


Tulku
veterán

miért?

nem vagyok képben...

(#5382) madgie válasza sebgutkopf (#5379) üzenetére


madgie
titán

No, készítem a popcornt! :))

Tulku: a francba, be jó volna lecsapni arra a GH2-re! De hát mire eladnám a GH1-et meg a NEX-et ,addigra 476-szor elviszik tőled :D

(#5383) Messer22 válasza Tulku (#5381) üzenetére


Messer22
senior tag

nekem megvenni :B
(bár még nem tudom hogy 20-as vagy 45-ös lesz a következő projekt)

Messer

(#5384) Tulku válasza madgie (#5382) üzenetére


Tulku
veterán

Bakker neked írtam először meg Parcinak, nehogy azzal vádoljatok, hogy külsősöknek adom el!
Hozzád még ingyen odavágnám a gyári új dobozos akksit is, mert jó ember vagy (na jó Parci is az... :DD )

Úgy néz ki hétfőn viszik, de ha valaki előbb fizeti azé (ezt mondtam az embernek is, nem akarok vele kitolni, nem az én formám)

150érrr GH2....nanemááá :Y

(#5385) Tulku válasza Messer22 (#5383) üzenetére


Tulku
veterán

hát pedig el kéne dönteni, mert ha elviszik a GH2-t akkor nyomban lesz egy eladó 20-as palacsintám is :DD

Hogy mondta a bohóc?

"Van máááásííííík!"

(#5386) fattyu válasza sebgutkopf (#5379) üzenetére


fattyu
veterán

Nézd meg canon üvegeket. Milyen kis helyes aprók lettek tőle. :D
Amugymeg szerintem is cefet drága de amikor nem dzsunkán készül hanem diplomás német rakja össze meg csiszolja az kicsit drágább műfaj.
A múlt századi dizájnokat meg nem értem mi bajod. A mai fixek elenyésző kivételtől eltekintve azok vagy azoknak alig reszelt változatai. Ha működik ne szereld meg. A lőfegyver is majd 600 éves konstrukció de még egész sok helyen használják.
Értem a te nézőpontod is de lehet nyitottan és elfogadóan is hozzáállni ha valakinek ez jön be és meg tudja fizetni nem pedig hülyének nézni.
Minden flémkeltés nélkül szerintem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5387) Tulku válasza madgie (#5382) üzenetére


Tulku
veterán

Hogy ne fájjon:

https://picasaweb.google.com/104075725978441385574/PanasonicGH12#5681112717802144834

(#5388) madgie válasza Tulku (#5384) üzenetére


madgie
titán

Tudom én jól, de ha nincs rá zsuga, akkor nincs :(

(#5389) nord_ válasza sebgutkopf (#5379) üzenetére


nord_
veterán

Hadd legyek az ördög ügyvédje. :)

Nos... a kérdés az, mi számít 2011-ben elavult megoldásnak? Az, hogy a júzereknek frontfókusz / backfókusz mizériával kell szenvedni, az, hogy zoomobjektívek esetén különböző gyútávra szervizben (ritka esetben otthon) kell belőni a hájtekk huszonegyedik századi cuccokat? Vagy az teljesen természetes, hogy ha a rendszer kicsit kontrasztosabb képrészletet talál a fókuszálni kívánt téma közelében, akkor lazán arra áll rá?

Vagy az az elavult, hogy legyenek bármilyen fényviszonyok, legyen a téma statikus vagy akár mozgásban lévő, sose fog a gép tévedni? -> Egy kis bemutató. ;)

(#5390) Tulku válasza nord_ (#5389) üzenetére


Tulku
veterán

Jó a bemutató, mi az a szögletes valami, amivel gyorsan bizergál a sárga gyerek? :DD

ps: azért a p1-nél vannak gyorsabb masinériák mft fronton (voltak már akkor is)

Hogy védjem a mundér becsületét!

(#5391) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

amúgy remélem a Sony féle MF rendszert mások is vadul nekiállnak átvenni, vicces, hogy a mai napig a távmérős "Leica" gépek az etalonok ezen a területen.
Persze ha eljön ez akkor is a távmérős gépek lesznek az etalonok, de az már egy elfogadható kompromisszum lesz.

sebgutkopf: Ott az AK "kalasnyikov" a maga 6x éves dizájnjával. Max finomitgattak rajta ld pl a Magyar AMDt... ettől még a mai napig az egyik legjobb gépkarabély

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5392) Mercutio_ válasza fattyu (#5386) üzenetére


Mercutio_
félisten

Öhöm, azért beb*szna, ha a 600 vagy akár a 100 évvel ezelőtti puskákat használnák manapság is :DDD persze, lehet, csak kérdés a sznobságon kívül más indokolja-e? :U

Mr.Csizmás: Én is nagyon töröm a fejem egy e-bay-es rendelésen, hátha a karácsonyi diliházban nem figyelnek annyira a vámosok a nagy leterheltség miatt :B

rrbmirgamid: Azt a 14/2.5-öt szerintem Szulita28 kartács árulja, nem hiszem, hogy gond lehet az obival.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5393) madgie válasza Mercutio_ (#5392) üzenetére


madgie
titán

Én meg kezdem visszasírni a GF1-et :)) Itt a NEX3, szép, jó, de 95%-ban éjszakai fotózásra vettem. Erre ilyet produkál a drága, a Sony ügyfélszolgálat meg azt akarja nekem bemesélni, hogy a csillagok mellett található mozaikosodás kromatikus aberráció :U

(#5394) Mercutio_ válasza madgie (#5393) üzenetére


Mercutio_
félisten

:DDD

Ismerős karácsonyra meglepné a hugát egy garis GF1-gyel most olyat vadászok, találtam egyet 45 körül, erre a megadott mobilszám állandóan hangpostára dob :W

Valami .arw kiterjesztése van a file-nak emmegmi? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5395) madgie válasza Mercutio_ (#5394) üzenetére


madgie
titán

Alpha Raw, szotyi nyers formátum, lökd be a Lightroom-ba :)

(#5396) FEDman válasza Tulku (#5387) üzenetére


FEDman
addikt

Jájj, ne csináld ezt..

Próbálom meggyőzni magam, hogy a szerencsétlen kis G1-em még nem csereérett, csak hát közben már nagyon viszket a tenyerem! :DDD

Igaz hiába viszket ha az a kevés pénzem ami volt az is elment az emcuiko 45/1,8-ra.

No mondjuk ez utóbbit nagyon nem bántam meg! :))

(#5397) Mercutio_ válasza madgie (#5395) üzenetére


Mercutio_
félisten

Újraraktam a rendszert, XP helyett W7, nix Lightroom :( és egyébként is kellene valami LR gyorstalpaló oktatóvidejó, mert nekem kínai :B

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5398) FEDman válasza Tulku (#5390) üzenetére


FEDman
addikt

Úgy is mondhatnánk, hogy mFT rendszerben az E-P1-nél csak gyorsabb vázak vannak. :D

(#5399) fattyu válasza Mercutio_ (#5392) üzenetére


fattyu
veterán

Pedig dehogynem. Az összes forgó tolózáras puska 1800as dizájnokon alapszik max lőszerek lettek mások.
Pisztolyoknál is. Az összes revolver 100-200 év körüli dizájn és elv. Colt 1911. Máig egyik ha nem a legnépszerűbb pittoly és a típus egyben évszám is...

Indokolja mégpedig az hogy mködik megbízhatóan túlméretesen lettek gyártva és ha nem direkt próbálod nem megy tönkre. Én itt is látok némi párhuzamot a modern elektronikás üvegek meg a manuálok között.

Ne tessék félreérteni. Nekem is van AF üvegem. Meg modern fegyverem is :D meg manuál üvegem, meg 40es évek dizájnja puskám meg ilyenek.
Mindnek megvan a helye és kijelenteni hogy egyik vagy másik alsórendűbb rosszabb lenne kicsit nagyképű dolog szerintem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5400) Tulku válasza FEDman (#5398) üzenetére


Tulku
veterán

na igen de nem erre akartam kihegyezni...

Mondjuk akkor is volt már gh1, miért nem azzal csinálta a kontrasztérzékelős összehasonlítást, ha a másik két gép csúcskategória?

Mostmár így kihoztad belőlem :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.