Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5451) nord_ válasza rrbmirgamid (#5444) üzenetére


nord_
veterán

Oké, köszi! Nem pixelvadászkodni akarok... csak van egy-két téma, amit azért meg szeretnék lőni, mint pl. őszi szép, vöröslő napfelkelték. Ez meg a leghosszabb obimmal, az ötvenessel nagyon nem megy. Nagy pénzt nem akarok belefektetni, mert ahhoz az évi pár tucat képhez ez bőven jó, nem vagyok őrült vadfotós. :)

(#5452) sebgutkopf válasza nord_ (#5389) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Egy kicsit visszájára fordítva. Ha valamit kicsit bonyolultabb megoldani, akkor a Leica szerint az a megoldás, hogy nem is próbáljuk meg megoldani? Szerintem nem. :)

Ha ilyen lenne a mérnökök hozzáállása, hogy az első problémánál feladják és levetik az egész témát, akkor ma nem lenne lcd monitor, mert az lcd igazából nem volt alkalmas a színes kép visszaadására, még mindic ccd szenzorok lennének csak a fényképezőgépekben, mert a cmos alapból kedvezőtlen zaj krakterisztikával rendelkezett a ccd-vel szemben. Vagy akár a mai technikák létét lehetővé tévő elektromosság és mikrochipek se lennének.

Nem szabad a fejlődést elutasítani.

Igen nehéz a fázis af rendszereket jól kalibrálni. Na itt a lehetőség mutassa meg a Leica, hogy ő meg tudja csinálni, amivel mások szenvednek.
Viszont ahogy elnézem a milc-ek felődését ahogy gyorsulnak a kontraszt AF rendszerek, ez az egész kalibrálós téma is a partvonalon kívülre fog kerülni. A Leica pedig valószínűleg tovább fogja gyártani a státusszimbólumot jelző luxus termékeit.

Madgie meg közben rágja a popcortn. :DD

(#5453) madgie válasza sebgutkopf (#5452) üzenetére


madgie
titán

:K :C

(#5454) sebgutkopf válasza Dare2Live (#5391) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ott az AK "kalasnyikov" a maga 6x éves dizájnjával. Max finomitgattak rajta ld pl a Magyar AMDt... ettől még a mai napig az egyik legjobb gépkarabély

Ez bizony komoly tévedés. Az AK ma már egy elavult őskövület, ami pontosságban és tűzerőben meg se tudja közelíteni a mai csúcs gépfegyvereket.

Csak éppen a mai fejlett modelleket nem ismered, főleg a képességeit nem a típusokat pedig még kevésbé.

Az egyszerűsége és szívóssága miatt lett az AK-ból legenda és amikor újdonság volt kicsit nagyobb horderejű háborús konfliktusban mutathatta meg képességeit. :) Így a név is megmaradt a fejekben.

(#5455) sebgutkopf válasza madgie (#5393) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Van két porszem a szenzoron :)
Amúgy azok a függőleges blokkok néhány helyen mik? Döglött pixelek?

35 perces expó nem semmi!

(#5456) sebgutkopf válasza Tulku (#5408) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ha egy hónap múlva garantáltan átvenné tőlem Madgie én biz isten szívesen megvenném arra az időre a GH2-t. Legalább megütköztetném az 5n-el és jobba megismerném mi a panánál a csúcs.

(#5457) nord_ válasza sebgutkopf (#5452) üzenetére


nord_
veterán

Nyilván, én is amondó vagyok, hogy egy jó AF rendszer aranyat érhet.
Vannak olyan helyzetek, amikor AF nélkül nem lehet jó fotót csinálni, és van olyan, amikor a kézi a nyerő. Mindenki olyan gépet vegyen, amilyenre szüksége van.

(#5458) sebgutkopf válasza nord_ (#5457) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ámen! :R

(#5459) madgie válasza sebgutkopf (#5456) üzenetére


madgie
titán

Szerintem már van gazdája annak a váznak :( Egyébként siman elgondolkodnék az ajánlatodon, a GH1-ben szinte csak a banding zavar, de az néha nagyon. A Nex-világ is tetszetős, de koszolódik a szenzor (4/3-on kívül minden más rendszer érzékelője koszólódott eddig nálam) és van már egy pár bajnok üvegem a Micro 4/3-hoz.

A hosszúexpós kép tele van anomáliával, a negyedét nem értem, a felét meg szerintem a Sony mérnökein kívül senki sem :)) Volt már egy pár gépem, egyik sem csinált ilyesmit extrém záridőknél sem. Az a baj, hogy ez a nyüves, ködös idő se msegít nekem abban ,hogy reprodukáljam a dolgokat és esetlegesen rájöjjek, mi van (pedig ma megjött a pótakku is, nekiindulhatnék az éjszakának)

(#5460) Tulku válasza madgie (#5459) üzenetére


Tulku
veterán

Nem akarok átejteni egy derék magyar embert, holnap jön érte, nagyon várja már!

Egyébként nex 5n az egyik (ha nem a legfőbb) alternatíva. Sajna a videója kontúrélességre egyértelműen rosszabb, mint a pana, de vannak szituációk, amikor jól jön a "mozis" elmosás, vagy minek hívjam. Viszont az az 50p odab.sz, svenkelésnél minden OK, illetve jön decemberben az a fránya stabis fix 50-es 1.8-as fényerővel, ráadásul 300 dodó körül van ámerikában, úgy hogy 100 alatt lesz, ami nagy szó.

ps: mindig eladás után jut eszetekbe az okosság :D

Gutkopf-tól pedig privátban kérdeznék egy s mást, nem akarom szétoffolni a topikot, ma már úgyis majdnem lövés dörrent... :)

(#5461) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

m4/3 40-150 II mennyit érhet? :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5462) Messer22 válasza Mr.Csizmás (#5461) üzenetére


Messer22
senior tag

attól függ, hogy adol vagy veszel :DDD

Messer

(#5463) JoceeHunt válasza madgie (#5459) üzenetére


JoceeHunt
őstag

anomáliák???
Lehet hogy a 4.-ik dimenzió néha bemosódik és látjátok a szellemeket a felvételen :XD :DD :DD

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#5464) Mercutio_ válasza nord_ (#5451) üzenetére


Mercutio_
félisten

Arra nem elég valami jobban sikerült 135/2.8 + adapter?

Tulku: Piszok jó az az Oly 14-150, kár, hogy csak Oly vázakon van létjogosultsága beépített stabi nélkül :O

JoceeHunt: Olvasd el a belinkelt m4/3-os cikksorozatot azzal nagyjából képbe kerülsz :K Ezt az XD-zést lehetne hanyagolni, itt nem igazán jön be :(

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5465) Mr.Csizmás válasza Messer22 (#5462) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

adok :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5466) Dare2Live válasza sebgutkopf (#5454) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Már a Leicasnal is ordtott, hogy igazából fogalmad sincs miről beszélsz nagyhangon. Hát ebből a hszedből is ordít.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5467) fattyu válasza Dare2Live (#5466) üzenetére


fattyu
veterán

A manuál üvegek fikázásával én sem értek egyet.

De az AK ma már tényleg egy határ fos.
Megbízható mint állat és nagyon sok embert öltek meg vele.

De ergonómiáról semmit nem tud. Pontossága ma már nem elfogadható. Sorozatlőve uralhatatlan nagyon sok a mozgó tömeg ezért botrányos a visszarúgás. VZ 58 ugyanarra a lőszerre a csehek megoldása SOKKKAL jobb fegyver de ergonómiából az is egyes.

Ma már egy fegyver ami nem működik kétkezeseknek semmitse ér.
Mondom ezt úgy hogy lőttem ezzel azzal és nem youtobot nézek

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5468) Dare2Live válasza fattyu (#5467) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Folytassuk itt, jobb helyet nem találtam. [link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5469) nord_ válasza Mercutio_ (#5464) üzenetére


nord_
veterán

Az azért kevés lenne. Ilyen jellegű képekre gondoltam: ekv.1500mm
ekv. 630mm - de ebből már croppolnék. :)

(#5470) madgie válasza nord_ (#5469) üzenetére


madgie
titán

Tükörobjektíven nem gondolkodtál? Csak mert egy ekkora 500-as kályhacső hagyományos lencsés felépítéssel eléggé dög kategória, konkrétan az összes szomszéd lejött megkérdezni, mit csinálok, mikor kimentem a parkba kipróbálni egy M42-es ötszázast :))

Sőt, éjszaka is odasomfordált az egyikőjük hozzám, mikor ezt készítettem :) (ekv 1000mm, azóta van egy kétszerezőm, csak visszaadtam az ötszázast... kár, jó lett volna úgy is kipróbálni)

szerk: konkrétan a Samyang 500/6.3 elég hordozható darab, fényerő sem f8, igaz, tükörobjektívesen "pilótakekszes" a bokeh, amit sokan nem szeretnek.

[ Szerkesztve ]

(#5471) madgie válasza madgie (#5470) üzenetére


madgie
titán

Kifutottam a szerkesztési időből :) Szóval, itthon is kapható ez a sami, szvsz bőven vállalható áron.

(#5472) Marseille199 válasza madgie (#5470) üzenetére


Marseille199
senior tag

A Danubia nem olyan nagy ám. Bár a tükrös akkor is jobb, kompaktabb, no meg nem is hiszem hogy rosszabb lenne a képminősége :DDD

Nekem egy Hanimex 300/5.6 tükrös volt anno D70-en, kisebb volt, mint a 18-70 :DDDD

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#5473) gorgo válasza madgie (#5470) üzenetére


gorgo
őstag

Hogyan készítetted _azt_ ? :) Felvettél egy hosszabb pár perces videót, és felgyorsítottad?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5474) madgie válasza gorgo (#5473) üzenetére


madgie
titán

Jaja. Pár perc, felgyorsítva :)

(#5475) Messer22 válasza madgie (#5474) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
Zsír klipp :))

Messer

(#5476) szőröscica


szőröscica
addikt

Néhány dokumentumot le kellett fotóznom, mert a scannerem elromlott, most látom azért, hogy ez a 14-42-es pana obi mos rendesen a széleken. :DDD Remélem a 14-140 ilyen szempontból is jobb lesz.

(#5477) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

csámcsognivaló

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5478) rrbmirgamid válasza madgie (#5470) üzenetére


rrbmirgamid
tag

Like :-)

http://www.panoramio.com/user/rrbmirgamid

(#5479) rrbmirgamid válasza nord_ (#5442) üzenetére


rrbmirgamid
tag

Nem felejtettem el, amit kértél, csak A képfeltöltés átmenetileg nem elérhető, a hiba javításáig kérjük türelmeteket! :-(

Pedig találtam egy Naplementés fotót az 500-assal.

http://www.panoramio.com/user/rrbmirgamid

(#5480) madgie válasza Mr.Csizmás (#5477) üzenetére


madgie
titán

Mosó Masa Mosodája :)

(#5481) Tulku válasza szőröscica (#5476) üzenetére


Tulku
veterán

A 14-42 és a 14-140 olyan messze vannak egymástól, mint a föld és az ég...na nem a horizonton, hanem a setét éjszaka, amikor a csillagok elérhetetlennek tűnnek a földön állva.

(#5482) Tulku


Tulku
veterán

Ha esetleg valakit érdeklene egy igen rossz objektív, drágán, az kérem jelezze privátban!
Ismérvei:
- nagy, a gép orrnehézzé válik tőle
- fényerőtlen
- élességben láttam már jobbat nála (vmi L-es 100-as makró kanyon lehetett tán)
- minden utcasarkon szembejön egy, mert mindenki eladja, nem szereti
- nagyon rossz gyutáv, szinte semmire nem használható

Cserébe viszont hangos, állandóan brümmög (pláne ha folyamatos AF-t állítottam be GH1-2-n. Nálam levakarni nem lehetett róluk, nagy néha leszedtem, aztán gyorsan visszatettem.

Nálam 80 pénz fix, alku esetén 85 és 90 között vitázunk.

Ja, hogy az objektív:

a 20-as 1.7-es palacsinta
(tartozékok: első, hátsó sapka, szütyő és egy rozsdás bili)

Áve Cézár!

(#5483) Mr.Csizmás válasza madgie (#5480) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

már vártam a beszólást a panaboyoktól :DDD pedig direkt rekeszeltem csomószor, f4-f5,6ra. :(

Tulku: 50ért viszem holnap. :R

14/2.5 reálisabb, ha tudnám vinném a tiedet

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5484) Tulku válasza Mr.Csizmás (#5483) üzenetére


Tulku
veterán

87

(#5485) Tulku válasza Mr.Csizmás (#5477) üzenetére


Tulku
veterán

Mán megijedtem, hogy fritz létedre valami "más" templomba keveredtél, de aztán nagyításkor láttam, hogy nem :)

(#5486) Mr.Csizmás válasza Tulku (#5485) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DDDDDDDDDDDDDDDDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5487) Messer22 válasza Tulku (#5482) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
Nem lenne jobb, ha inkább alkalmanként kölcsönadnád a cuccokat adok-veszek helyett? :N
Ráadásul mindig olyankor adsz el, amikor nálam esélytelen a vétel :DDD

Messer

(#5488) Tulku válasza Messer22 (#5487) üzenetére


Tulku
veterán

Kölcsönadásnál nem lenne szívem pénzt kérni egy szerencsétlen kiszolgáltatott fotóstársamtól...de az eladás az más, ott osztok-szorzok, kalkulálok.

Gondolom megérted...

Nem sok embernek adódik életében, hogy 2 GH2-t vegyen meg és adjon el 3 héten belül.
Lehet, hogy elmebetegnek látszom, de most is lehetne egy GH2 vételem, bár sokkal rosszabb prioritásokkal...ez így jön, nem tudom, de igyekszem leállni, a tűket már kidobtam :)

(#5489) Tulku válasza Mr.Csizmás (#5486) üzenetére


Tulku
veterán

A sok D nem tudom mi, talán a Leopárd lánctalpának a nyoma? :))

(#5490) Messer22 válasza Tulku (#5488) üzenetére


Messer22
senior tag

Nem úgy értettem!
Hanem megveszed, úgy gondold nem jön be, kölcsönadod, addig lehet gondolkodni és utána visszakérni, nincs felesleges kör :)

Messer

(#5491) Mr.Csizmás válasza Tulku (#5489) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

áúúú :DDD :D

persze, véletlenül átment az egyik lábamon, azért jajgatok most :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5492) Tulku válasza Messer22 (#5490) üzenetére


Tulku
veterán

Ja értem, hogy kerüljem a felesleges köröket!
De közben volt a nex 5n, a nikony J1...nem tétlenkedek ám brádá ;]

(#5493) EFT


EFT
tag

Ezt láttátok már?
Sony NEX 5N versus Panasonic GH2 videó
Most már értem, hogy Tulku miről beszélt az 5N videójával kapcsolatban.

(#5494) Tulku válasza EFT (#5493) üzenetére


Tulku
veterán

A nex 5n videóját a megfelelő kijelzőn kell nézni.

LCD-n süt a különbség (nincs a kijelzőnek mélysége, számomra nem megfelelő, ha filmet nézek, játékra viszont ez tökéletes) minden részlet a pana javára szól.
Plazmán (egy jobb pana egész jó feketékkel és igen jó mélységérzettel) egészen más a kép. Ott előjönnek azok - a formán belüli, plasztikus - különbségek, amelyek alapján a nex 5n igen nézhető, sokszor nézhetőbb. Itt a GH2- oly 45 kombó képe zavaróan élesnek hat, kissé természetellenes, a remegésről most nem beszélek. Stabis obival sokkal jobb a helyzet.

Ami a pana javára dönti el a meccset (videóban) szerintem a megbízhatóság. Nem áll meg, kapcsol ki 12 perc után, nem kotyog, sokkal jobban kezelhető, látszik mire tervezték.

ps: az alacsony iso-ja a panának is kegyetlen jó, a hack-kel iso 12800-on is lehet filmezni, még itt is megfelelő kontúrélességgel bír, bár inkább fekete-fehérben illik ilyenkor fimezni.

(#5495) madgie válasza EFT (#5493) üzenetére


madgie
titán

Ez nekem így értékelhetetlen. Egyszer vált Nostalgic filmmódba, miközben köztudott a GH1/GH2-ről, hogy filmezni vele csak Smooth/Nostalgic módban szabad, a Standard elég f*s erre. De ha már mégis ott maradt, rábökhetett volna +0,3/+0,7 Fé expozíciókorrekciót, mindkét gépen beállíthatta volna közel azonosra a WB-t, esetleg többször is ugyanott lehetne az élesség...

(#5496) Tulku válasza madgie (#5495) üzenetére


Tulku
veterán

Ez bizony eléggé értékelhetetlen. PL sanyira minimum a egy -2/3-os expo korr legalább ráfért volna, mert nem hiszem, hogy az éjszakai felvételből mindnyájunk nappali felvételt szeretne csinálni, itt pedig minden világít, a panánál pedig szépen lecsengenek a fények.

Ja tudom már, gondolom ráadta azt a hdr baromságot (fenykípnél biztos jó), mondván, hogy sötétben is milyen világosat csinál.

Nem értem az ipsét, mert egyébként a blogját olvasgatva nem hülyének néz ki...

Na mind1, szerintem mindkét gép jó a maga nemében, nálam a 380 g vs 920 g a döntő :-)

(#5497) Mercutio_ válasza Tulku (#5492) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egyelőre úgy néz ki egyik gyártó se hozott ki olyan váz+obi(k) összeállítást ami mindenben megfelel neked, így azt hiszem lassan választanod kell mi a legelfogadhatóbb kompromisszumos megoldás számodra.
Persze, ha nem buksz a vétel/eladásokon akkor még van időd bőven, max. a szabadidőd megy el rá, de ha élvezed ez sem lehet gond:)

Parci: Miért van, hogy a kedvenceknél nem frissül az új hsz-szám? (illetve nem jelenik meg pedig írnak az adott topicba)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5498) Tulku válasza Mercutio_ (#5497) üzenetére


Tulku
veterán

Az első reakciódra: Mindenben teljesen egyetértek veled, ez pontosan így van!

A második kérdésedre: Nálam is gyakran előfordul, lehet, hogy magán a fórumon hagyjuk ilyenkor a megnyitott lapot, ezért nem érzékeli. Én mindig a privát üzeneteknél hagyom, és frissítgetem.

(#5499) gorgo válasza Tulku (#5496) üzenetére


gorgo
őstag

Ha lehet egy építő hozzászólásom:
Szerintem iszonyatos különbségek nincsenek a gépek között, valamint a meglévő objektívpark is egészen korrekt.
Lássuk be: gáz arra fogni ha az ember nem tud jó képeket készíteni, hogy deamásikgépebbenmegebbenjobblenne stb. (értsd jól, nem azt mondom, hogy gáz képeket készítesz, hiszen egyet sem láttam még).
Van jópár igen korrekt kombináció a piacon, ami bőven alkalmas arra, hogy príma képeket lehessen velük készíteni. Tökéletes sosem lesz! Javítani pedig lehet/kell az utómunkával.

Röviden: ha rám hallgatsz, nekiállsz és fotózol. Sokkal többre mész, mint hogy a 12. gép apróságain vacilálsz. Persze nekem 8.

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5500) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

hogy lehet fotózni rendes éjszakait olyval? :(( tegnap fényfestőztem volna, de annyira tré lett, hogy meg se mutatnám. (raw+jpg) azért teszek kísérletet a rawwal....

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.