Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4551) rrbmirgamid válasza madgie (#4533) üzenetére


rrbmirgamid
tag

Az én 500-as Danuibámmal is csodás kézből fotózni... Főleg, hogy f8-on (innen indul) a mélységélesség az kb. nincs is :-)))) "Összébb kell húzni" rendesen a rekeszt, hogy valamit lehessen vele kezdeni. Erős napfényben még csak-csak lehet vele fotózni, de akkor is csak úgy, hogy nekitámaszkodik valaminek az ember. ISO feljebb. Lélegzet visszafojtva. És tűz.

Egyébként ennek ellenére is nagyon szeretem. :-) Lehet vele jókat lőni.

http://www.panoramio.com/user/rrbmirgamid

(#4552) Mr.Csizmás válasza rrbmirgamid (#4551) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a dörr/danubia/walimex családból a 330/5.6 és 500/5.6 foglalkoztat, ezekkel nincs tapasztalatod esetleg?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4553) rrbmirgamid


rrbmirgamid
tag

Egyébként meglepődni semmin nem kell a Pana új kiadásaiban. Mindig mindenki többet vár, mint ami végül lesz belőle. Csak ezt senki nem tudja megszokni: pedig kellene. Ez egy ügyes üzletpolitika. Valaki(k) úgyis megveszik a legújabb termékeket is, de mindig marad valami, amit majd egy újabb termékben lehet eladni. Ha elkészült volna a GX1-el "a tökéletes termék", akkor 2012-ben jöhetne bármi, nehéz lenne eladni.

Akinek van már egy G-s, GH-s, GF-s váza (vagy kettő), annak nem sok értelmét látom az új vázak felé kacsingatni. Annyival nem adnak több értéket hozzá, hogy érdemes legyen váltani. Inkább az obi-parkot érdemes fejleszteni. Persze mindegyik váz mellé lehet érveket sorolni, pro és kontra, de bizonyos szempontból mindig kompromisszumot kell kötni. Olyan, hogy "tökéletes", nem létezik.

Nálam még mindig a GH2 a nyerő mindenben, csak olyan sokba kerül, hogy továbbra sem tudom megvenni... :-( Illetve meg tudni meg tudnám, csak sajnálom rá azt a pénzt, amit elkérnek érte. 14-140-el venném mindenképp. De egyelőre csak a gondolattal játszom.

http://www.panoramio.com/user/rrbmirgamid

(#4554) rrbmirgamid válasza Mr.Csizmás (#4552) üzenetére


rrbmirgamid
tag

Nekem ez van konkrétan:
[link]

Két fotót a netre is feltöltöttem vele:
[link]

Az általad leírtakat még nem próbáltam. De ötletem van. Ahol a T2-as adaptert vettem az obihoz, ott kb. az összes ilyen obi megtalálható. És ami a lényeg, hogy azt mondta az eladó, hogy mind ki is próbálható. Akár az üzletből is ki lehet vinni (pl. addig bent hagyod a személyid, vagy ilyesmi.)

Íme az üzlet címe:
[link]

És egy termék-/árlista:
[link]

Előtte azért érdemes telefonon érdeklődni, hogy most épp melyik van az üzletben, de az általad említett kettő obit rémlik, hogy épp láttam. :-)

http://www.panoramio.com/user/rrbmirgamid

(#4555) |AP|


|AP|
veterán

Mennyivel arányosabb a GX1 a kitobival, mint a Nikon és az E-PL3:

Továbbra is kéne...

(#4556) nord_ válasza |AP| (#4555) üzenetére


nord_
veterán

Szó se róla, szép ez a GX1. Talán meg a Leica 45 2.8 macro is jól mutatna rajta, főleg a szögletes napellenzővel.

(#4557) rrbmirgamid válasza |AP| (#4555) üzenetére


rrbmirgamid
tag

Tény, ha most kellene vennem egy "kis" vázat, biztosan ezt választanám. :-)

Megj.: A Pana gépei nekem mindig is jobban tetszettek az Oly gépeinél: itt most csak és kizárólag a külsőre gondolok. (A Nikon1-et meg inkább hagyjuk... :-))

http://www.panoramio.com/user/rrbmirgamid

(#4558) FEDman válasza |AP| (#4555) üzenetére


FEDman
addikt

Egyetértek! :))
Sőt, a GX1 egyik legnagyobb dobása ez az új zoom palacsinta, csak hát mivel ezt már korábban bemutatták így ezt mostanra már említésre se méltatjuk. :)

Meg miután ennyire nem lehet még mindig kapni ezt az új zoom palacsintát így nekem van egy olyan érzésem, hogy ezt amúgy az eredeti tervek szerint csak most mutatták volna be és csak a Nikon 1 miatt hozták előbbre a kis X zoom bejelentését.

(#4559) FEDman


FEDman
addikt

Na ez még egy kellemes kombináció! :))

(#4560) madgie válasza FEDman (#4559) üzenetére


madgie
titán

Gyönyörű ez a 12/2 :O :)

(#4561) FEDman válasza madgie (#4560) üzenetére


FEDman
addikt

Az..

Bár jobban örültem volna ha ez is olcsó műanyag borítást kap és ezt is 400 dodóért adják.

Meglenne normális áron a tökéletes sor! :D

(#4562) szőröscica válasza FEDman (#4561) üzenetére


szőröscica
addikt

Igen, úgy én is megvenném. Így inkább 14-140 és 20/1.7 lesz.

(#4563) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

megjött az m4/3-M42 átalakítóm :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4564) Marseille199 válasza Mr.Csizmás (#4563) üzenetére


Marseille199
senior tag

:C Enyém is a héten érkezik, vasárnap bevetése is lesz, egy portrézás személyében. Csak sehol nem találom az obijaimat :S

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#4565) nord_ válasza FEDman (#4559) üzenetére


nord_
veterán

Ez a színkombináció arra emlékeztet, amikor az ezüst 300D-re feltettek egy fekete portrémarkolatot és a fehér 70-200-at :)

(#4566) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Még egy kis Oly 45 F1.8:R rekesz azért 2.2 mert untam, hogy 1/4000 is kevés volt nyitott rekesznél :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4567) szőröscica válasza Mercutio_ (#4566) üzenetére


szőröscica
addikt

Egy ilyen képen mennyi utómunka van?

Asszem kell nekem egy ilyen is, imádom az ilyen mélységélességes mókákat. :)

(#4568) Mercutio_ válasza szőröscica (#4567) üzenetére


Mercutio_
félisten

Semmi :N , csak leméreteztem :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4569) szőröscica válasza Mercutio_ (#4568) üzenetére


szőröscica
addikt

Nagyon kellemes a színvilág, és szépen mos az obi, gratula hozzá! :)

(#4570) Mercutio_ válasza szőröscica (#4569) üzenetére


Mercutio_
félisten

Igen, bár adapterrel a régi manuális üvegek is hasonló dolgokat tudnak, csak méretben nagyobbak/nehezebbek, no meg nincs AF :N

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4571) szőröscica válasza Mercutio_ (#4570) üzenetére


szőröscica
addikt

MF-fel fotózni még csak meg sem próbáltam. Hiába lőttem már kb. 800 fotót a G2-vel, a múltkor képes voltam fix1600-as ISO-val végigfotózni egy délutánt, a képek java része kuka lett. :DDD :W Szóval erőteljesen tanulófázisban vagyok még.

(#4572) Mr.Csizmás válasza szőröscica (#4571) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

manual mód, és manual focus nem ugyanaz :N

állítsd akkor A-ba (rekesz prioritás) és akkor magának méri a fényt, ahogy TE kézzel rekeszelsz, és fókuszálsz, ahhoz adja a gép a záridőt.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4573) szőröscica válasza Mr.Csizmás (#4572) üzenetére


szőröscica
addikt

Tudom, a rekesz prioritást szoktam is használni. Csak beltérben fotóztam előtte utoljára, feltettem 1600-ra, és úgy felejtettem.

Be kell majd állítani az automata iso-t, hogy vigye fel magasabb értékekig is, és akkor nem kell magam állítgatni.

Itt most speciel a manuális fókuszálásra értettem, hogy az meg főleg magas nekem, azt sem tudom, hogy kell csinálni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4574) Mr.Csizmás válasza szőröscica (#4573) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

esetleg a max-min iso határokat is érdemes beállítani (pen minin nagyon hasznos tud lenni)

kézifókusz nem nehéz, csak meg kell tanulni mindegy egyes lencsének a határait :)) felteszed, és fókuszálgatsz....oda...vissza....oda...vissza...rekeszelgetve is.....van 4-5 M42-esem amit használok, már hónapok óta, de nem merem azt mondani hogy ismerem őket teljesen jól :))

mit fogok ezért kapni a nagyoktól :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4575) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#4574) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez a régi analógon nevelkedett fotósoknak nagyon megy, néhány hete összefutottam egy jófej öreggel az simán röptében meglőtte a repcsit az adapterezett Sigma 70-300-as obival :Y

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4576) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#4575) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

én is azon kezdtem, praktica LTL3 + CZ 50/2,8

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4577) Marseille199 válasza Mercutio_ (#4575) üzenetére


Marseille199
senior tag

Azt én is meglövöm 300/4.5-ös Tairrel. Simán :))))

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#4578) hegyimorc válasza Mercutio_ (#4575) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Ne repülőt lőjön meg - ami nagyon messze van és egyenletesen mozog - hanem valami olyat ami közel és kiszámíthatatlanul, mint mondjuk egy lepke :)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#4579) Big-Lacos


Big-Lacos
aktív tag

Üdv

Ma tulajdonosa lettem egy E-PL1-nek, látom nem vagyok egyedül, egyenlőre ismerkedek vele, viszont lenne egy kérdésem.
Hosszabb záridőnél, elég zajosan működik a mechanika, ez normális ennél a modellnél?
( nem volt még sem micro 4/3-os, sem DSLR gépem, nem ér röhögni :DD )

Köszi.

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#4580) Big-Lacos


Big-Lacos
aktív tag

Időközben ismerkedtem vele, van egy "kis" gondom, az autofocus használata közben, amikor megtalálná az élességet a gép, egyszerűen újraindul (videónál nem csinálja).
Próbáltam resetelni, nem segített.
Firmware-t frissítettem 1.2-re, az sem segített.
Azt hiszem mehetek vissza vele a boltba.
Vagy van valakinek ötlete, tapasztalata ezzel kapcsolatban?

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#4581) nord_ válasza Big-Lacos (#4580) üzenetére


nord_
veterán

Ha ilyen gond van vele, akkor gyorsan vissza a boltba! Hiba esetén 72 órán belül kötelesek cserélni... mutasd meg nekik a hibát és ne hagyd magad lerázni az "elküldik szervizbe" dumával.

(#4582) Big-Lacos válasza nord_ (#4581) üzenetére


Big-Lacos
aktív tag

Én is valami hasonlóra gondoltam, ha szervizelni akarnák, nem fogom magam hagyni, csak ma nincs rá időm, de holnap ez lesz az első dolgom, így még 48 órán belül leszek.

(mondjuk az egészet bonyolítja, hogy ez nem Magyarországon történik, hanem Angliában, de nem baj legalább kiderül, hogy itt mennyire rugalmasak ilyen eseteben)

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#4583) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

ezt érdemes elolvasni a nikon 1 szkeptikusoknak... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4584) Mr.Csizmás válasza Parci (#4583) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

engem nem győzött meg :U inkább ep3 (vagy mini)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4585) Ijk válasza Parci (#4583) üzenetére


Ijk
nagyúr

Iso 800-on f5-5.6-os rekeszen 1/80-1/160as záridők? Jó kis világítás lehetett ott.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4586) |AP|


|AP|
veterán

Kezdő árnak ez nem is annyira vészes, én 300k körül vártam a GX1-et.

Viszont ha igaz hogy tényleg csak feketében lehet majd itthon kapni akkor :W

(#4587) madgie válasza |AP| (#4586) üzenetére


madgie
titán

Az újabb Panáknál standard lett a szürke doboz, én még emlékszem a régi csomagolásra, gyönyörű volt: koromfekete doboz, arany Lumix és egyéb feliratokkal. Valahogy exkluzívabbnak tűnt az egész, nem mintha igazából számítana, mibe rakják :)

(#4588) |AP| válasza madgie (#4587) üzenetére


|AP|
veterán

Nem a doboz színével van bajom:-) Nagyon ráizgultam arra az ezüst-fekete vázra. És most úgy néz ki itthon csak a teljesen fekete lesz kapható.

(#4589) madgie válasza |AP| (#4588) üzenetére


madgie
titán

Persze, értem én, nekem is a szürke tetszik (attól eltekintve, hogy ezüst Oly obival mókás a hármas színkombináció) :)

(#4590) nord_ válasza Parci (#4583) üzenetére


nord_
veterán

A legtöbb szkeptikusnak nem az árral volt problémája? :)

[ Szerkesztve ]

(#4591) nord_


nord_
veterán

Csak kicsit OFF, mert van benne egy kis m4/3 összevetés is. :)
Fuji X10.

(#4592) Parci válasza nord_ (#4590) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

állítólag a szenzor is túl pici, kompaktos a képe, zajos stb. az árral kapcsolatban nincs vita, én is majd 50e ft-ért tervezem kipróbálni. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4593) Mercutio_


Mercutio_
félisten

e-bay-en otthonosan mozgókat kérdezném látott-e valaki a 45/1.8 végén látható dolgot, illetve ez csak napellenző, vagy valamilyen step-up dolog is egyben?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4594) hegyimorc válasza Mercutio_ (#4593) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"37mm hood vented", valami ilyesmit keress

Nem step-up, de az obisapka általában bele tud kapaszkodni.

Én egy sima 37-52 step-upot tartok az obin és egy Nikon stílusú, madzagos obisapkát. (A zsinór csak azért, mert gyakran bringázás közben is a nyakamban lóg)

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#4595) Parci válasza nord_ (#4591) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ugyanez értelmesebb közegben :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4596) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

MLaca világhíres lett! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4597) Mr.Csizmás válasza Parci (#4596) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

celeb úr :DD :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4598) Messer22 válasza Parci (#4596) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Zsír, de hang is van hozzá?
Nálam nincs :(

[ Szerkesztve ]

Messer

(#4599) SpongyaBob válasza Messer22 (#4598) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nekem nem volt :D

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4600) Mercutio_ válasza hegyimorc (#4594) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kösz a tippet:R

Messer22: Nincs hangja, pedig valami ilyesmit igazán alátehetett volna

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.