Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4451) rrbmirgamid válasza Parci (#4449) üzenetére


rrbmirgamid
tag

Ez a fajta "osszuk meg, és így nagyobb lesz a nyereség" szerintem még soha nem működött a világban. .-)

http://www.panoramio.com/user/rrbmirgamid

(#4452) Parci válasza rrbmirgamid (#4451) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

léteznek azért vegyesvállalatok... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4453) Darkness1 válasza nord_ (#4319) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Számok? Meggyőzhető vagyok, de csak számokkal.

No stress, no work Today!

(#4454) Dare2Live válasza Parci (#4449) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

azért sokat elmond amit kiteregettek nemrég olympusról....

minden kitobin 100$ kellett volna faragniuk, hogy 0ra hozzák magukat.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4455) Mercutio_


Mercutio_
félisten

G3 tulajokat kérdezném mi lehet annak az oka, hogy menüben be van állítva ISO limit 2500-ra, de ennek ellenére autoISO 3200-ig engedi az ISO-t? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4456) hegyimorc válasza Mercutio_ (#4455) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Biztos, hogy az van beállítva?

(Nekem nem is lehet 2500-at auto ISO limitnek állítani. 1600 után 3200 jön. 2500-ra állíthatom az ISO-t, de annak semmi köze az auto-iso-hoz. FW: 1.0)

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#4457) gorgo válasza Mercutio_ (#4455) üzenetére


gorgo
őstag

Szerintem is érdekes, az 1/3 lépéseket csak "kézzel" lehet választani, limithez megadni csak az egész értékeket lehet. Esetleg valami hekkelt firmware van rajta?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#4458) Mercutio_ válasza hegyimorc (#4456) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez valami UFO-dolog lehet, most nekem is csak 1600 és 3200 értékek vannak a limit menüben, pedig tisztán emlékszem, hogy 2500-at állítottam be korábban :DDD
És nem, nem az aktuális ISO-értéknek adtam meg :N

gorgo: Nem hackelt, 1.00-ás firm, mindegy, most megadtam 1600-at.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4459) madgie válasza rrbmirgamid (#4428) üzenetére


madgie
titán

Nekem onnan van, Lengyelországból, ebay-en keresztül. Nem rossz objektív, de ez egy halszem, annak minden jó és rossz tulajdonságával... elég specifikus cucc.

(#4460) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Lőttem egy képet* a 45/1.8-cal nyitott rekeszen, sajnos ISO3200 miatt elég gyengus/zizis, de a lényeg talán látszik :U

* Illetve többet is, de azok elég személyesek és ilyenkor már túl hideg van az erkélyen alváshoz :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4461) Gondwana válasza Mercutio_ (#4460) üzenetére


Gondwana
addikt

Hogy is mondta a Hofi? Te most dicsekszel, vagy panaszkodsz? :DD :U

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#4462) :AMF: válasza Parci (#4447) üzenetére


:AMF:
senior tag

nem tudom, hogy tükrös vonalon pl. az aps-c-re optimalizált obik milyen ütemben érkeztek/érkeznek, de szerintem az elmúlt 3 év alatt azért elég szép objektívkínálatot hoztak össze m4/3-ra.
bár való igaz, hogy csinálhatta volna ügyesebben is a pana/oly páros ezt a 3 évet. ha duplikálás helyett inkább a minőségi fixeket/zoomokat szórták volna, biztos nagyobb lenne a piaci részesedésük. gondolom a nikon/canon páros a piaci súlyából adódóan engedheti meg magának a lomhább reakciót. (lsd. milc felé nyitás)

nex-et először és utoljára valamikor az első szériából fogtam. akkor (az oly ep1-hez hasonlóan) "vidd innen" reakciót váltott ki a fogása.

(#4463) haarmaan


haarmaan
tag

Ha volt már akkor elnézést.
[GX1 Promo Video]

(#4464) |AP| válasza haarmaan (#4463) üzenetére


|AP|
veterán

Az a helyzet, hogy nekem tetszik.... főleg a nem teljesen fekete. A palacsinta zoommal pont jó a mérete. Én elfogadnám (ha meg tudnám fizetni :) )

(#4465) Tulku válasza |AP| (#4464) üzenetére


Tulku
veterán

Tényleg szép, csak jövőre kerül ide hozzánk, 300 ezerért...szóval számomra olyan asztonmartin fíling

(#4466) madgie válasza Tulku (#4465) üzenetére


madgie
titán

Majd három év múlva jó ára lesz használtan :)

(#4467) Marseille199 válasza madgie (#4466) üzenetére


Marseille199
senior tag

Ja, és akkor már képminőségben magasabbra tesszük a mércét :)

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#4468) Parci válasza Marseille199 (#4467) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, ez szokott lenni a gond, hogy 3 év múlva már nem kell. :)

ugyanakkor szerintem képminőségben lassan már a "mindegy" kategóriában leszünk, inkább olyasmi számít (legalábbis nekem), hogy hangtalan elektronikus zár, pazar giganagy kereső stb. megoldják majd a gyártók, hogy 3 év múlva tényleg az újat akarjuk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4469) Marseille199 válasza Parci (#4468) üzenetére


Marseille199
senior tag

Nekem is jól esnének ilyen fícsörük, no meg mini obik. Mert még mindig Zorki1+Industar kombóval lövöm a street fotók zömét :S

De úgyis kell majd az új. Legalábbis nekem három éve hiperszuper gép volt a D80- D90-D300, most meg minimum mérce a D7000 :D

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#4470) Tulku válasza madgie (#4466) üzenetére


Tulku
veterán

Hogy ez mire jó...könnyedebb formában szinte ugyan az zajlik mint az átkosban, ide minden később és drágábban ér el.
Persze vannak akik kívülről szerzik be, hamarabb, olcsóbban (bár ez is meg volt egykoron)

Na mind1 azért néha-néha itt is kifoghat a magunkfajta egy-egy olcsóbb ügyet...

(#4471) Parci válasza Marseille199 (#4469) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az igazat megvallva ez a 16 mp-es sony szenzor már olyasmi, amivel életem végéig ellennék. tudom, tudom, ha megjelenik a d4, sírni-zokogni fogok. a d3s-ről is eldöntöttem, hogy ha egyszer 50e ft lesz használtan, mint most a d1, veszek egyet. :DDD de a lényeg, hogy már a d90/d300 szenzora is abszolút élhető volt, de ez az új a tiszta iso 100-zal, giga dinamikával ÉS iso 25600-zal... szóval nálam ehhez képest egyre kevésbé fontos a szenzor, innentől.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4472) Marseille199 válasza Parci (#4471) üzenetére


Marseille199
senior tag

Végül is teljes mértékben igazad van.
Nem tudom meddig lehet elmenni. Néhány éven belül gondolom korom sötétben is fogunk tudni fényképezni.
G3 szenzorával már el tudok lenni és lassan kezd teljesen lefedetté válni a m4/3 obipark. Már csak jóárasítani kellene az obikat/bankot robbantani/ lottóötöst nyerni :D

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#4473) Messer22 válasza Marseille199 (#4472) üzenetére


Messer22
senior tag

Inkább nyugati fizetés kéne, nem?

Messer

(#4474) nord_ válasza Darkness1 (#4453) üzenetére


nord_
veterán

Parancsolj. Annyira jól fogyott a fix obis kit, hogy nem csak a zúmosat nyomta le, hanem még összesített helyezésben is nagyon szép helyre (sőt, helyekre) került.

(#4475) nord_ válasza :AMF: (#4462) üzenetére


nord_
veterán

Én bizony emlékszem, milyen gyatrán indult az APS-C vonal... Nagyon sokáig ott is csak az f/sötét zúmok voltak... Nagylátó zúm pl. sokáig nem is volt, egy idő után a Tokina 12-24 lett az első. Szóval az Oly és a Pana kifejezetten gyorsan és jól dolgozik hozzájuk képest, időarányosan. Ha most kezdenék el rendszert építeni (és nem lenne tapasztalatom a 20 1.7-tel), minimálszettként simán bevállalnám a Pana 14 2.5, Oly 45 1.8 párost...

Sőt, bizonyos szempontból már most jobban áll a m4/3, mint az APS-C: ugyanis a Pentax kivételével egyik gyártó se képes nagylátó fixet a piacra dobni! Leginkább a Nikont nem értem - a már korábban meglévő két makró (60, 105VR) mellé nyilvánvalóan marha nagy szükség volt még kettőt kiadni (40, 85)... legalább az egyikbe invesztált munkát fordíthatták volna egy nagylátóra, ha már foglalkoznak a fix vonallal is. A 35 1.8, 85 1.8 páros mellé kiadtak volna egy 14mm környéki kis F4-es fixet óccsóé (á la 35 1.8), és az összes fix-mániás önként és dalolva nyitotta volna a pénztárcáját. Sőt, ezzel sok, más gyártót használó júzert is elcsábítottak volna.

(#4476) neevous válasza madgie (#4386) üzenetére


neevous
tag

Köszi! 14-45-öt nem tudok már szerezni. Valszeg az lesz, hogy kölcsönzök egy 14-140-et (hátha kell) és rámókolom adapterrel az 50 F1.7 Pentaxomat (SMC bevonatos). A 45-ös lajkát használtam egy fél napig, de portrézni túl éles volt 2.8-on is, gondolom most is hasonló lenne a helyzet.
Adapterből van ajánlott, vagy túrjak vmi kókányságot ebay-ről? :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#4477) FEDman válasza Mercutio_ (#4460) üzenetére


FEDman
addikt

A 16-os lapka a kis M.Zuiko-val, hmm fincsi párosítás! :))

(#4478) FEDman válasza haarmaan (#4463) üzenetére


FEDman
addikt

Na ezen a videón már egész jól néz ki a GX1, a markolat rész is sokkal nagyobbnak látszik itt mint azokon a torz képeken. Azaz valószínűleg csak egy ponton lesz husosabb a GF1-nél, pont ott ahol kell! :)
Az új EVF is szerepel benne, szép termetes darab.

Még pár apróságra kíváncsi leszek, de szerintem 1-2 év múlva ha emészthető szintre esik az ára akkor eltudnám magam képzelni egy ilyennel. :U

(#4479) Parci válasza FEDman (#4478) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaja, bár magamból kiindulva fel fogom tenni a kérdést, hogy ha úgy is mindig az evf-et használom, miért ne legyen inkább beépítve? no és ha markolatból is van kényelmesebb, miért ne azt használjam? és már el is érkeztünk a gh2/nex-7 formához... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4480) FEDman válasza Parci (#4479) üzenetére


FEDman
addikt

Hát igen..
Ez a fém vázas GX1 nekem megdobogtatja a szívem, de ettől függetlenül majd ha oda kerülök, hogy kell egy új váz és egy GH2-est olcsóbban megkapok, akkor bizony azt fogom választani. :DDD

(#4481) Parci válasza FEDman (#4480) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha tényleg 1000 euro lesz a gx1 a 14-42 x-szel (amivel értelme van, a fixeken kívül), kereső nélkül, akkor az eldönt mindent... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4482) Marseille199 válasza Messer22 (#4473) üzenetére


Marseille199
senior tag

Jaja :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#4483) rumos14 válasza haarmaan (#4463) üzenetére


rumos14
nagyúr

húúúú... olyan érzésem van, hogy a videóval már a magas árat próbálják elfogadtatni ;]

(#4484) Tulku válasza neevous (#4476) üzenetére


Tulku
veterán

Most is árulnak a Prohardveren 14-45-öt...

(#4485) neevous válasza Tulku (#4484) üzenetére


neevous
tag

...Csak nem venni szeretnék. :)

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#4486) Tulku válasza neevous (#4485) üzenetére


Tulku
veterán

akkor elnézést...

(#4487) Mercutio_ válasza Gondwana (#4461) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt még nem döntöttem el :DDD

FEDman: Ahogy a 20-as úgy ez is ilyen vázra rágyógyulós fajta lesz úgy tűnik :K GX1 fém színben tényleg bejövős, talán majd jővő ilyenkor már e-bay-ről érdemes lesz lőni egyet.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4488) FEDman válasza Mercutio_ (#4487) üzenetére


FEDman
addikt

Mostanában nem tervezek vázat venni, de majd idővel ha ezt is 50-ért kínálgatják. :DDD

(#4489) újlumix


újlumix
csendes tag

Sziasztok!
Most készülök venni egy Lumix G2 + 14-42 szettet, de lehet hogy már nem tudnak adni csak G2-t objektív nélkül, mert a szett kifogyott a Panasonicnál.
A szett ára 135e a váz ára 100e.
Ha biztosan nincs raktáron - ez holnap, vagy holnap után kiderül - szükségem lenne egy kitobira.
Aki épp most készül szabadulni tőle, itt a jó alkalom. Csak újszerű érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#4490) Mr.Csizmás válasza újlumix (#4489) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem 14-42 II R van, olys, eladó :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4491) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#4490) üzenetére


Mercutio_
félisten

Semmi...

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4492) újlumix válasza Mr.Csizmás (#4490) üzenetére


újlumix
csendes tag

Köszönöm a gyors reagálást, de lumix 14-42 vagy a 14-45-re várok.
Nézegettem az Olympusokat is, ott a 14-150 volt szimpatikus, de az nyilván más műfaj, más árkategória és nincs is tömegével eladó belőle.

(#4493) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#4491) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4494) rrbmirgamid válasza madgie (#4459) üzenetére


rrbmirgamid
tag

Szia!

Tudsz nekem mutatni néhány tesztképet (sokat is lehet). Kérdezem még, hogy milyen vázzal használod? Illetve mennyi lett összesen ez a lengyel-biznisz? Kíváncsivá tettél :-)

http://www.panoramio.com/user/rrbmirgamid

(#4495) madgie válasza rrbmirgamid (#4494) üzenetére


madgie
titán

Beütöd jobb oldalt felül a keresőbe, hogy Samyang és szépen kidobálja a találatokat. Írtam róla, képeket is szúrtam be, amit akarsz :)

Főleg GH1-en használtam eddig, újabban GF1-en is. Árban annyi, amennyiaz ebayen,nincs vám, vagy áfa, ha EU-n belülről jön. Csomagkövető számot kaptam (asszem ups), de egyébként is pár nap alatt megjött a cucc.

(#4496) rrbmirgamid válasza madgie (#4495) üzenetére


rrbmirgamid
tag

Akkor ismerkedem a keresővel :-))

http://www.panoramio.com/user/rrbmirgamid

(#4497) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#4493) üzenetére


Mercutio_
félisten

Semmi, csak jelezni akartam, hogy a gyártót lehagytad, de aztán megoldódott a dolog:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4498) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#4497) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jogos jogos :D :R ha jól számolom, 5 féle 14-42 van: pana "régi", pana X, zuiko "régi", II-es, II R (MSC).....

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4499) rrbmirgamid válasza madgie (#4495) üzenetére


rrbmirgamid
tag

Megnéztem őket. (Leírást is olvastam.) Azért még örülnék egy rakás képnek (fisheye-tól) Tetszenek. .-)

Illetve, most akkor mennyi volt az az annyi? :-)

[ Szerkesztve ]

http://www.panoramio.com/user/rrbmirgamid

(#4500) Parci válasza Mr.Csizmás (#4498) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kihagytad az e-pl1 kitobiját, ami egy butított verziója az e-p1-ének, kapott is egy L jelölést. ezen felül a II-es is msc-s már.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.