Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5251) ROBOTER válasza Mr.Csizmás (#5250) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nem, Pana 45 makró.

(#5252) Messer22 válasza ROBOTER (#5249) üzenetére


Messer22
senior tag

De miért 35mm?
(mondjuk általános célra biztos jó lesz)

60-100mm között jobb lenne egy rendes macro, nem?

Messer

(#5253) ROBOTER válasza Messer22 (#5252) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nekem nem, még Canonon is 35-ös makróm van, és az ott nagyobb szög.

(#5254) nord_ válasza ROBOTER (#5249) üzenetére


nord_
veterán

Arra gondolsz, hogy az ekv.90mm-es gyútáv kicsit szűk neked? Vagy van valami, az általános használatot gátló defektje a 45-ösnek?

(#5255) madgie válasza nord_ (#5254) üzenetére


madgie
titán

Szerintem a nagyobb látószög kéne nekije, főleg a makróknál, ad egyfajta dinamikát a képeknek ez a makrónál is, nem kivasalja a témát, mint egy kistele látószög.

(#5256) ROBOTER válasza nord_ (#5254) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ha 200 ezret kinyomok egy 45/2.8-as obiért, akkor jó lenne, ha nem csak makróra tudnám használni. Megnéztem a szintetikus teszteket, azok középen extrának, nyitva és szélen pocséknak mutatják. Ezt a képek alátámasztják, 2.8..4 környékén a kép széle véleményem szerint olyan szintű, amit egy gyakorlatilag kistelénél nem lehet megengedni ezen az árszínvonalon.

(#5257) ROBOTER válasza madgie (#5255) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ja, én ezt sokkal életszerűbb perspektívának tartom.

(#5258) nord_ válasza ROBOTER (#5256) üzenetére


nord_
veterán

Tehát akkor a sarkokba ne nagyon komponáljunk portrézásnál. :)

(#5259) ROBOTER válasza nord_ (#5258) üzenetére


ROBOTER
addikt

Vagy ne fényképezz akkora fejű embert, ami kitölti a képet.

(#5260) nord_ válasza ROBOTER (#5259) üzenetére


nord_
veterán

:D

(#5261) Messer22 válasza ROBOTER (#5256) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

csak nem micrósodni szeretnél? :))

Messer

(#5262) need


need
addikt

Sziasztok...

Lóg nekem még itt a levegőben egy [kérdésem] az Olyval kapcsolatban...
esetleg valaki tudna rá reflektálni valami érdemlegest...?

Na meg ha itt tartunk..csak úgy kíváncsiság képen..
Nézegettem most Panasonic Lumix DMC-G10K gépet..pár oldalt..és elég érdekesnek találtatott..!

Igaz idáig a kezembe Nex-3 és E-PL1 gép volt.. ezt még nem próbáltam ki..!

Ami engem érdekelne hogy képminősége milyen a gépnek..?
Van annyira jó vagy versenyképes mint az PL-1...?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#5263) ROBOTER válasza Messer22 (#5261) üzenetére


ROBOTER
addikt

Majd egyszer. Sajnos mindkét műfaj ami érdekel eléggé minőségorientált, és ebből nem engedek. A tele tartományban egyelőre csak játékszerek vannak (100-300, 75-300). A makró már kezd komolyodni, de GH2 tudása alá nem nagyon mennék, viszont szeretnék egy kivitelében is profibb vázat. Azért néha be kell feküdni a mocsokba.

(#5264) Mr.Csizmás válasza need (#5262) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem van utángyártott, nem vinnyog.

e-pm1 :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5265) Messer22 válasza ROBOTER (#5263) üzenetére


Messer22
senior tag

No igen, az a szint még nem igazán van meg :)

Az 50-est adapterrel tudod használni, az nem jó?

Messer

(#5266) Messer22 válasza need (#5262) üzenetére


Messer22
senior tag

fogásra jobb a G10/G2, de képminőségre nem.

Messer

(#5267) rrbmirgamid válasza need (#5262) üzenetére


rrbmirgamid
tag

A G10 keresője elég gyenge. Vásárlás előtt érdemes belenézni.

Képminőségre viszont remek. Ugyanazt hozza, mint a G2. Ezek a gépek nagyjából testvérek. A G10 egy G2 light.

http://www.panoramio.com/user/rrbmirgamid

(#5268) Mercutio_ válasza need (#5262) üzenetére


Mercutio_
félisten

Itt vannak a lényeges különbségek felsorolva (kereső gyengébb, LCD-kijelző nem kihajtható/forgatható, videó csak mjpeg nem AVCHD, témamódok hiányoznak, a többit olvasd el ;) )

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5269) rrbmirgamid válasza Mercutio_ (#5268) üzenetére


rrbmirgamid
tag

Az LCD kijelző valóban nem kihajtható (és nem érintőképernyős), de - véleményem szerint - szebb a képe, mint a G2-nek :-)))

http://www.panoramio.com/user/rrbmirgamid

(#5270) need


need
addikt

köszönöm mindenkinek az értékes hozzászoktatásokat.. :R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#5271) lutiy


lutiy
tag

A panasonic 20mm/f1.7 obektiv mennyire jó video felvételekre?
Többen irtátok hogy traktorhangja van!
Ez zavaró lehet videó felvételek közben!
Tapasztalatok mi vele kapcsolatban?

(#5272) madgie válasza lutiy (#5271) üzenetére


madgie
titán

Videóra csak manuálfókusz, bár ha jót akarsz, más objektívre is érvényes ez. 20/1.7 traktor, videó közben ráadásul lassú is (már ha AF-et akarsz)

Fotóra penge :)

(#5273) lutiy válasza madgie (#5272) üzenetére


lutiy
tag

A fő profil az fotó lenne csak lehet ritkán videó is!
A pana 20 -as és az olympus 17-es palacsintája között gondolkoztam!
Tesztek és az olvasottak alapján a panasonic jobb!

(#5274) Tulku válasza lutiy (#5273) üzenetére


Tulku
veterán

Igen!

Holnap veszek egy panát (visszavásárolom az egykori enyémet)

Ő csúnya, lassú, zajos, borzalmas élességállítással, de;

Nincs nála jobb obi a 20 ekv 40 tartományban széles-e határon!

IMÁDOM!

ps: ma dönthettem hogy a 45 1.8 oly, vagy a 20. 1.7 pana legyen a nyertes (pénzhiány miatt) és egyértelműen a pana a befutó.

pedig az oly gyönyörűen állít élességet a GH2-n, zajtalan, és kiváló vidóra is, akár autofókusz módban is!

Remélem meggyőztelek!

Ja igen, a 17-es palacsinta egy kissé mos, nagylátószerű, de nem oly állrónder, mint a 20-as palacsinta

(#5275) lutiy válasza Tulku (#5274) üzenetére


lutiy
tag

Fontos a nagylátoszög és a palacsinta méret tehát csak ezek jöhetnek szóba!
Utánna olvasva és a tesztképek alapján a pana 20 meggyőzőbb!
Olympus vázra menne biztos ezen is jól működik majd!

(#5276) Parci válasza lutiy (#5275) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

folyamatosan kattog a blendéje olympus live view alatt, de amúgy jól muzsikál optikailag

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5277) madgie


madgie
titán

Tegnap megsétáltattam Pozsonyban mindkét gépet (adventi vásár). GH1-nél hátrány volt a banding, NEX-3-nál meg az objektív, meg a Sony hülye jpeg motorja (handheld twilight mode-ban csaj jpg van). Baromi zavaró egyébként, hogy a NEX képek bajnokul festenek az LCD-n és 90%-ban pocsékok monitoron, a GH1-nél meg fordítva, fakó az LCD, de a monitoron meg brutális. Persze ebben vastagon benne vannak a "lencsék", a Sony 16/2.8 még f5.6-on is takony a jobb felső sarokban (nem mintha elvárnám, hogy faltól falig éles legyen egy ennyire olcsó ekv 24mm nagylátó)

(#5278) Parci válasza madgie (#5277) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hehe, én is sokat tapiztam egy nex-3-ast a hétvégén (ismerősét), és leginkább csak megerősített abban, hogy a sony elég rendesen kitalálta, hogy mit akar ettől az egésztől. a handheld twilight iszonyú látványos, a sweep panorama dettó, a váz nagyon minőségi, az lcd-től könnybe lábad a szemem stb. lehet, sőt biztos, hogy a gh1 sokkal komolyabb cucc összességében, de kézbevenni és használni a nex-et meggyőzőbb, nem is kicsit. igazából a sony-n és a nikonon érzem egyelőre, hogy koncepcióval érkeztek mirrorless földjére. ami lehet, hogy nem a legjobb, de "nulláról rajzoltak".

ehhez képest az olympus a huszonnyolc pen vázával, a pana a gf-jeivel inkább tűnik kóválygó gólyaf.snak a levegőben. :)

a gh1-et amúgy képtelen vagyok megszeretni egyelőre, de küzdök még :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5279) Tulku válasza Parci (#5276) üzenetére


Tulku
veterán

És kedves fórumtársak, nem vagyok egyedül az univerzumban!

Én es eladtam a palacsintát, majd visszajött énhozzám, mint Noé bárkájában az állatok...

Igaz kedves Parci kartács?

(#5280) Parci válasza Tulku (#5279) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem is volt már korábban egy 20-asom, meg most megint. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5281) madgie válasza Parci (#5278) üzenetére


madgie
titán

Én is szeretem kézbe venni, zsebbe tenni, tök jó vele fotózni. Imádom, hogy a bajonett folytatása a 16-os, gyönyörű minőségi a hármas egyszerű polikarbonát váza is, paszentos, szépen megtervezett az egész.

Csak aztán a Lightroomban azt látom, hogy a Micro 4/3-dal sokkal jobb képeket lehet csinálni. Persze erről nem a váz tehet, sokkal inkább a Sony gyér objektívválasztéka.

(#5282) Parci válasza madgie (#5281) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szar az a 16-os, bármennyire is polírozzák a sony ventilátorok...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5283) madgie válasza Parci (#5282) üzenetére


madgie
titán

Az, egyértelműen. Ha közelfotózol, nagyjából középen van a téma és a sarkokban csak a háttért mossa, akkor szódával elmegy kategória :))

Ja, és decenteres (legalábbis az enyém). Jobb felül taknyosabb a sarok, mint a többiben.

[ Szerkesztve ]

(#5284) Mercutio_ válasza madgie (#5283) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor mehet vissza az előző gazdinak :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5285) Messer22 válasza Parci (#5280) üzenetére


Messer22
senior tag

Én is szeretnék egy 20-ast, jól elférne a 14-es mellet :))

Messer

(#5286) gorgo válasza Tulku (#5274) üzenetére


gorgo
őstag

Khm,

szerintem annyira nem hűdeszuper a 45-ös videóra.
Túl hosszú, és iszonyatosan "ideges", a legkisebb kézremegés rendesen felnagyítva jelentkezik a mozgóképen, nemhogy kézből valami mozgalmasabb téma. Állványról, vagy biztos kézzel, de így meg melyik nem jó...???
Tény, hogy azt nem csinálja mint a 20-as palacsinta, hogy oda-vissza túlszalad az AF, ám sebességet tekintve nem valami fürge. Egyszer kiesett a téma (emberek) a fókuszból, és legalább 6-8 mp kellett mire visszaállt. Kicsit idegesítő mindez 1.8 rekesz mellett egy fontos résznél, amikor a témád egy szép mosott bokeh :Y ahelyett hogy éles lenne!

Komolyan elő kell vennem megint a 14-42 kitobit, sztem videóra jobb, mint a 20-as pala, vagy 45-ös Oly. Nem halálosan éles, na és kit érdekel? Aki azért nyomja fullHD-ban, hogy azt fél méterről nézi, hogy vazz, milyen k**** éles, az el van tévedve...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#5287) Tulku válasza gorgo (#5286) üzenetére


Tulku
veterán

Nem tudom, nekem gh1-en elég lassú volt a 45-ös (meg is jegyeztem Parcinak eladáskor) de GH2-n mintha kapott volna egy turbó fokozatot.
Persze előfordul olykor az általad említett dolog, de mégis jobban esett vele filmeznem mint a kitobival, és nem csak a kontúrélesség miatt (bár hazudnék, ha ezt a szempontot kihagynám, nem hiába hekkelik orrba-szájba sokan a GH1-2-jüket) de a beltartalom, a fényerő, a színek jobbak, határozottabbak.

Próbáld meg a fókuszkeretet családi eseménynél nagyobbra venni, hátha kevesebbet téveszt. A kézremegés valóban érezhető kézből, talán ez az egyetlen hátránya, de a 20-asnál nekem jobban előjött.

(#5288) sebgutkopf válasza Parci (#5282) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Valamit pedig mégiscsak tud az 5n, mert azon mintha egy teljesen más obi lenne a 16-os. Állítólag a szenzor mikrolencséi miatt, de nekem mindegy is a lényeg, hogy más. A nex-3-on az 16-ost szinte F8 only-ban használtam, az 5n-el viszont jóval bátrabban lehet a rekeszt kezelni.
Érdekes hozzáállás. Ezek szerint a sony-nak jobban megérte a vázat/szenzort addig hegeszteni, amíg jobb nem lesz az eredmény, mint egy jobb verziót kiadni a 16-osból. Fura hozzáállás.
Csak jönne már az a nyamvadt 50/1,8! Karácsonykor jó lenne már azzal riogatni a családot :D

(#5289) Parci válasza sebgutkopf (#5288) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fel nem foghatom egyébként, hogy az az 50-es miért nem minimum 58-60 mm :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5290) sebgutkopf válasza Parci (#5289) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Nekem is jobban tetszene a 60, de ettől függetlenül tuti nevező vagyok egy példányra.

Imádom, hogy már mindenhol azt mondják, hogy a nex obi választékában van 4 fix, meg mittudomén hány zoom obi. :W Csak az a gond, hogy a 4 fixből jelenleg ha bemész a boltba továbbra is csak azt az 1 db 16-ost tudod megvenni. A papíron már hónapok óta létező 24/1.8, 30/3.5 macro és 50/1.8 obikból pedig max a tesztelők fogtak kézben valódi üveget.

Szerintem érted min háborgok.

(#5291) Parci válasza sebgutkopf (#5290) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jobb híján én is megvenném, inkább csak a logikát nem értem, ami ezt eredményezte. ha már úgy is csináltak egy új obit, nem lett volna nagy dráma értelmesen megoldani. már csak azért sem, mert 50-esből így is lehet millió egyet használni a nex-en.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5292) Mercutio_ válasza gorgo (#5286) üzenetére


Mercutio_
félisten

Rekeszeld le F2.8-ra és vedd nagyobb méretre a fókuszkeretet, úgy mit tapasztalsz?
Fényerőben, élességben, színekben gondolom még így is messze jobb lesz mint a kitobi, igaz nem zoomos :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5293) Tulku válasza sebgutkopf (#5290) üzenetére


Tulku
veterán

30-as makró van a vesztend sanyi boltban...csak azt nem tudom mire jó.
(máhogy jó nagy fényerőt csináltak neki)

Ha már lenne 50 1.8 stabival én is elgondolkodtam volna egy nex 5n-en, de így megint a GH2-nél kötöttem ki :D

(#5294) Parci válasza Tulku (#5293) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na és másodszorra jobban elfér már a zsebben? :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5295) Mercutio_ válasza Parci (#5294) üzenetére


Mercutio_
félisten

Biztos vett egy nagyobb zsebes rucit :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5296) Parci válasza Mercutio_ (#5295) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

olcsóbb, mint a gépeket cserélgetni állandóan, az tuti. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5297) madgie válasza sebgutkopf (#5288) üzenetére


madgie
titán

Ha középpontban és nagyjából a közelpontban van a téma, mögötte meg van mit mosni, akkor nem is olyan rossz a a 16/2.8 :DDD

De ha már tájat akarsz fotózni, akkor "lyaly" nekünk. Nézzétek a jobb felső sarkot... f5.6!

(#5298) sebgutkopf válasza Tulku (#5293) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A 30-as makrót elszúrták, hogy nem legalább F2. Így számomra is teljesen érdektelen, mert nekem makró nem kell, viszont a 30mm (45mm evk) pedig pont a kívánatos normál alap fényerős fix lenne.
Ráadásul ilyen nagy látószögű makró... :W

Ezt nem fordítva akarták? Egy 30/1,8 és egy 50-es makró értelmesebb lett volna meg mondjuk egy 85/1,8 porté.

(#5299) SpongyaBob válasza madgie (#5297) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Hát ezen a blende nyíláson tényleg elég tré.. :DDD

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#5300) madgie válasza SpongyaBob (#5299) üzenetére


madgie
titán

Jaja. Teljesen más téma, de sokan csak azt nézik a régi objektívek használatánál, hogy van végre fényerő, milyen szépen (?) mosnak. Itt egy kép, miért is kell több pénzt kiszurkolni az M Zuiko 45-ért :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.