Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4301) Parci válasza nord_ (#4300) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így van. oly-nak meg elég lett volna egy mini e-1-et csinálni (gh helyett), aztán meg egy x100 klónt (e-p3 helyett). így az e-pl2-t sem kellett volna kinyírni, örökölhette volna azt a formát az e-pl3 is, sőt, még a mini is inkább értelmet nyerne.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4302) Darkness1 válasza nord_ (#4300) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Nem értek veled egyet.

A hozzánk hasonló fotó***k számára talán megvan, ez egy elhanyagolható, de annál hangosabb kisebbség (a hozzánk hasonlókla nem nagyon). Én a nagyobb tömegekről beszéltem, akikre üzletmenetet is lehet alapozni. Számukra még nincs meg, vagy ha megvan, akkor az valamelyik dSLR. És igenis nagyon-nagyon sokban van még mit fejleszteni. És teljesen mások az igényeik.

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#4303) madgie válasza Darkness1 (#4302) üzenetére


madgie
titán

A nagyobb tömeg azért vett/vesz dslr-t, mert azt látja a tévében pöszetibi nyakában, azt látja a színházban (na jó, oda kevesen járnak :D) vagy koncerten a hivatásos nyakában, stb. Ha milc-et látna, akkor talán azt venne... csak hát a milc kevésbé való a feltűnési viszketegséggel megáldott kezdők számára, így kevésbé eladható ezen vásárlóközönségnek, mint a böszme csattogó. Majd fog ez változni... vagy nem :D

(#4304) Darkness1 válasza madgie (#4303) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Talán...

Én inkább az ártényezőben látom a helyes magyarázatot (főleg annak fényében, hogy a legtöbben kitobjektívet használnak). Ezen csak az tudna változtatni, ha a MILC-ek ára a csúcskompaktok és a belépő szintű dSLR-ek szintje között lenne.

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#4305) madgie válasza Darkness1 (#4304) üzenetére


madgie
titán

Az biztos, hogy nem éri meg újdonságként megvenni őket, de kifutóként le lehet csapni egy-egy jó vételre... és itt nem a tényleg belépő-kezelésű E-PL1-re gondoltam.

(#4306) Darkness1 válasza madgie (#4305) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Akkor maradjunk ennyiben.

p.s.: Az ártényező ugyanolyan fontos, mint a műszaki tartalom, sőt. Ez is mutatja, hogy a MILC technológiának még van hová fejlődnie. Ha másban nem, hát abban, hogy ugyanazt olcsóbban kínálja.

No stress, no work Today!

(#4307) madgie válasza Darkness1 (#4306) üzenetére


madgie
titán

Ez már a 4/3-nál sem jött össze, pedig sokan azt várták.

(#4308) nord_ válasza Darkness1 (#4302) üzenetére


nord_
veterán

De mi nincs meg a tömegeknek?

(#4309) Darkness1 válasza madgie (#4307) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Erre csak azt tudom mondani, hogy az ár általában a tömegméretek esetében lesz elfogadható. A 4/3 nem volt az, túl kevesen vették, emiatt drága maradt. És a nord által leírt képzeletbeli vázra is igaz ez.

p.s.: A félvezetőiparban működő egyik cég vezetője mondta, mikor egy új IC gyártásáról tárgyalt a megrendelővel: "Mondd meg milyen árat szeretnél, én megmondom mennyit kell rendelned belőle hozzá!"

No stress, no work Today!

(#4310) Darkness1 válasza nord_ (#4308) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Leginkább az általuk is vállalható ár!

p.s.: Értsd: aki nem fotó***, az nem fog túl sokat költeni egy fényképezőgépre, bármilyen jó is legyen az.

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#4311) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Valakinek úgy látszik nem jött be.. :)) [link]

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4312) madgie válasza SpongyaBob (#4311) üzenetére


madgie
titán

Mi nem jött be? :DDD

"Hirdetés típusa: Keres"

szerk: nemszótam, vak vagyok :D

[ Szerkesztve ]

(#4313) Messer22 válasza madgie (#4312) üzenetére


Messer22
senior tag

ja, 20 17-est...

Messer

(#4314) f.ambro válasza Gondwana (#4222) üzenetére


f.ambro
csendes tag

Az újratöltési idővel még megbarátkoznék, de igazából egy kicsit olcsóbbra gondoltam. Vagy azokkal nem érdemes foglalkozni?

(#4315) hegyimorc válasza f.ambro (#4314) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Ha pontosan tudod, hogy mire kell a vaku, akkor lehet, hogy egy tízezres is megfelelő, ha nem akkor meg ...

Én egy Metz 24 AF-1-et vettem G3-ra. Kicsi, könnyű (mert csak 2 elem kell bele), olcsó, általános célra jó, és nem csavarja ki a gépet sem a kezemből.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#4316) Gondwana válasza f.ambro (#4314) üzenetére


Gondwana
addikt

Használtan 30-40.000HUF, attól függően, hogy kinek mennyire sürgős eladni. (én 37-ért még egy 135 f/2.8-at is kaptam vele a Minolta X300-amra)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#4317) Marseille199 válasza Gondwana (#4316) üzenetére


Marseille199
senior tag

Ja, jó drága, túlárazott semmi az az FL-36os... Metz 48 AF sokkal inkább már akkor...

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#4318) Gondwana válasza Marseille199 (#4317) üzenetére


Gondwana
addikt

Ez végülis teljesen jogos!
Nekem három szempontom volt, amiért az FL36R mellett döntöttem: ne legyen nagyon bumszli az LX3-on (előtte Canon EX580-II-vel használtam, ha vaku kellett - na, az nagyobb, mint a gép), teljes félgömbös tekergethetőség (csak le-föl billentés sokszor nem elég) és hogy a TTL-en túl villanásra induló manuális slaveként is használhassam. Nekem a Metz az első pontnál esett ki.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#4319) nord_ válasza Darkness1 (#4309) üzenetére


nord_
veterán

Amkor kijött a Pana GF1, hitted volna, hogy a tömegek sokkal inkább a 20 1.7-es kitet veszik, mint a zúmobisat? Ennyit arról, hogy a tömegek orra alá mindig azt dugja a gyártó, amire valóban kereslet van. ;)

(#4320) Mr.Csizmás válasza nord_ (#4319) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

én is ezért válok meg a 14-42-es kávéscsészétől :U :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4321) Marseille199 válasza Gondwana (#4318) üzenetére


Marseille199
senior tag

Ez sem hülyeség, bár fenntartom, hogy olcsóbban lehet találni ezen pontoknak megfelelő (na jó,a méreten kívül) , jobb teljesítményű vakut. Az oly vakuk irreálisan horrordrágák :(

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#4322) rumos14 válasza Parci (#4278) üzenetére


rumos14
nagyúr

hmm.... nem ismerem az említett oly evf-et, de mind a technikai speckók, mind az eddig olvasott vélemények alapján a Sony új evf megoldása jelenleg a "legjobb, mi adható". illetve saját tapasztalataim alapján, kevés fényben kifejezetten brillírozott, lenyűgöző volt.

aláírás: a Sony fan ;]

(#4323) Messer22 válasza Marseille199 (#4321) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Hát újonnan horror az fl36, de használtan már okés :))

Messer

(#4324) Parci válasza rumos14 (#4322) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sajnos most az a helyzet, hogy egymás mellett fogtam a kettőt, valamint -kizárva, hogy megőrültem, vagy ilyesmi- megmutattam ugyanezt bochának és phekének is. magyarán, most az egyszer nehéz lesz netes tesztekkel, speckókkal, dxo grafikonokkal meggyőzni.

méretre jobb a sony. színeket/dinamikát bevallom nem figyeltem, pontosabban nem tűnt fel, de lehet, hogy jobb a sony. a sony szaggatása viszont nagyon látványos volt, akárhányszor átkomponálsz, mozgatod a gépet (pásztázod a témát vmiért), rángat, 10 mp után hányingerem lett.

nem arról van szó egyébként, hogy a sony evf egy fabatkát sem ér, hanem pont arról, hogy a Nagy Netes Sztároláshoz képest lehangoló, mert egyáltalán nem hibátlan. meg az árához képest is.

azonos áron is valószínűleg az oly vf-2-t választanám, mert nem annyival kisebb, mint amennyire ez a rángatás zavar. de természetesen a sony evf is egy erős versenyző, és nagyon is jó, hogy van a nex-5n-hez, nélküle fel sem merülne bennem, mint alternatíva, így meg már igen.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4325) Mr.Csizmás válasza Parci (#4324) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

asszem, jó hogy nem az A55-öst vettem :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4326) Messer22 válasza Mr.Csizmás (#4325) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
jól tetted :)

Messer

(#4327) rumos14 válasza Parci (#4324) üzenetére


rumos14
nagyúr

én azért ennyibe nem nyugodnék bele a helyedben ;) van a westend sony centerben kipróbálható A77 (őár napja még volt legalábbis), elvileg u.az az EVF.

más: NEX-5N próba lehetőség: [link]

(#4328) rumos14 válasza Mr.Csizmás (#4325) üzenetére


rumos14
nagyúr

ne is mondd, iszonyat szar az a gép ;]
kicsit bővebben: lehet h nem piacvezető az evf-je, de azért nem csak ebből áll a gép, és főleg nem a rendszer, legalábbis számomra.

aláírás: egy Sony A55 fan

(#4329) Parci válasza rumos14 (#4327) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de pontosan mi az, ami miatt csekkolnom kellene az a77-es evf-jét? hogy hátha a nálam lévő példány hibás?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4330) Parci válasza rumos14 (#4328) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, még rombolom magam: az a55 evf-je végképp nem üti meg a mércémet. lehet élni vele, de minek, ha a vf-2 annyival jobb? és ami azt illeti, számomra eléggé a keresőből áll egy gép, talán inkább, mint a szenzorból. alapvetően az egész fotózás úgy működik, hogy azon a keresőn keresztül látom a világot, számít a méret, világosság, tisztaság (és mivel evf-ről van szó: a szaggatás, lag, rángatás, whatever).

nekem kb.: kereső 30%, fogás/kezelés 40%, szenzor 30%
(kereső hiánya kizáró ok, tök szar fogás/kezelés szintén, szenzorból nincs tök szar)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4331) madgie válasza rumos14 (#4328) üzenetére


madgie
titán

Ja, nem csak abból áll, hanem például használható és milc-méretű objektívekből :P :DDD

(#4332) petrasgabor válasza Parci (#4324) üzenetére


petrasgabor
csendes tag

Lehet, hogy rosszul figyeltem, de nem arról volt szó tegnap a PH!TV-ben, hogy ez csak valami 0.1-es firmware a nex-7-en, ami jövőre -a kiadáskor- biztosan frissebb lesz, és a szoftveres hibákat addig még javítják benne? Mert addig akkor kár volna előre leírni a gépet/EVFet. Vagy úgy érezted, hogy a "vas" nem elég a keresőben?

(#4333) Parci válasza petrasgabor (#4332) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de, bétás váz (pontosabban: a firmware nem végleges), így valóban van rá esély, hogy a kereső "nem végleges". mondjuk azt gondolnám, hogy inkább a képminőségen reszelnek ilyenkor, főleg, mert ugyanez a kereső kapható a nex-5n-hez is. de esély mindenképpen van rá.

én csak annyit írtam eddig, hogy elsőre azért messze nem hibátlan a cucc, ami nálunk volt. megnézzük majd végleges vázon is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4334) Marseille199


Marseille199
senior tag

Óriási kérdéseim volnának a kedves topiktársaknak:

Pana G3 az eszköz.

1.: Ha EVF-et használok, akkor mivel tudom változtatni a fókuszpontot?Mert lcd-n egyszerű az ujjammal machinálni, de ritkán használom az lcd-t. Sehol sem akadtam rá a megoldásra.

2.: Tudok manuális obival belenagyítani a képbe? Ha igen, akkor hogy bírhatom működésre? Mert most érkezik majd meg az átalakítóm és szeretnék szórakozni majd vele.

3:. Ehhez kapcsolódik. Ugye a G3 automata videó móddal rendelkezik. De ha én videó alatt manuális obival játszadozok a doffal rekeszeléssel, akkor kompenzálja az expót? Tehát ellensúlyozza, ha 1.8-ról mondjuk behúzom 4-re a rekeszt?

A választ előre is hálásan megköszönöm :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#4335) rumos14 válasza Parci (#4329) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát nemtom. gondoltam, amúgy is marhára érdekel téged az A77 ;)

(#4336) rumos14 válasza Parci (#4330) üzenetére


rumos14
nagyúr

én LCD-n komponálok túlnyomorészt - lehet fújolni - a keresőt leginkább (csak) tájéképeknél használok, ott van elég fény és nem rángatom, nem zavar.
madgie: igen, alakul az obiparkotok, de az árak még igen magasak és vannak lyukak rendesen - szerintem.
és javítsatok ki ha tévhitben élek, de a követő AF még elég messze van a tükrösök által nyújtott phase detection AF szintjétől.

(#4337) rumos14 válasza Parci (#4333) üzenetére


rumos14
nagyúr

amit kipróbáltam 1 hónapja NEX-7-est, azon is 0.1 volt a fw. a keresője számomra is valamelyest gyengébbnek tűnt mint az A77-é, nem tudtam megmagyarázni, miért, az összhatás gyengébb volt, úgy hirtelen bemagyaráztam magyamnak a NEX-7 szarabb fogása miatt és nekem fura volt úgy egyáltalán a sarokban való elhelyezés.

(#4338) Parci válasza rumos14 (#4335) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, igazából nem: el lettem kényeztetve ezekkel a kicsi és könnyű gépekkel, nem alternatíva már egy dslr méretű és súlyú dög nekem. legalábbis most így gondolom. nóra d200 + 16-85 vr kombóját emelgetve mindig szörnyülködök, és hát az a77 sem könnyebb nála. meg amúgy is elég drága. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4339) Parci válasza rumos14 (#4337) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hmmm... lehet, h akkor tényleg meg kell sasolni végleges fw-rel újra. a kereső amúgy tök jó helyen van sztem, csak látványra fura, tényleges ergonómiára én imádom, elfér az orrom jó, nem kell kifordítani a fejemet és úgy odanyomni a szemem, mint a dslr-eknél. szóval részemről ez egy hatalmas plusz, és szintén egy olyan dolog, amikor kihasználja a rendszer a lehetőségeit (hiszen miért kéne az "optikai tengelyre" tenni az evf-et? a panának sem kéne, csak beszari).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4340) rumos14 válasza Parci (#4339) üzenetére


rumos14
nagyúr

ja ebben igazad van, nem kellene odarakni a keresőt, csak hát ugye a megszokás nagy úr... számomra is.
méret: számomra a m4/3-ból a GH sorozat az ideális, a Sony A55 is nagyjából az a kategória, a kisebb vázak tényleg csak kis fixekkel "működnek", és nekem lusta/alulképzett fotósnak kellenek a zoomok (abból sem csak kitobi szint).

(#4341) madgie válasza rumos14 (#4336) üzenetére


madgie
titán

Objektívfüggő. A húszassal borzasztó az AF alapból, nincs is követő AF vele. 14/2.5 meg kiteknél viszont elég villám az AF, no meg ott a Tracking, amihez foghatót egyik tükrös se tud, mivel a felépítésükből adódóan hiába van bennük 51 AF érzékelő, ha a kép közepére van az összes zsúfolva.

Elég béna példa, de ez volt most kéznél. A rumlit, a száradó ruhát ne nézzétek :D Pár perc és letölthető lesz, nem túl villám a net errefelé sajnos.

(#4342) Parci válasza rumos14 (#4340) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a gh sorozat tetszik most már nekem is egyre inkább (jobb híján, mert nekem nem kell videó, viszont kell jó evf és nem bánom a multiaspect szenzort sem). az a55 hiába hasonló méretű (és azért nem az, nagyobb), az obik már sokkal nagyobbak és nehezebbek rá, ami borítja az ergonómiát. nekem legalábbis nem jött be.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4343) rumos14 válasza madgie (#4341) üzenetére


rumos14
nagyúr

ezt most itt m.helyről nem fogom tudni megnézni, csak az van a fejemben, hogy a CDAF keres, nem tudja, hogy merre kell elindulnia, ha követnie kell a témát, túlmegy, korigál - mindez meg is látszik. a PDAF pedig jellegéből fakadóan sokkal okosabb ilyen téren. hogy most pont a Sony-ba rúgjak bele, a NEX-7 videója kevés fényben, követő AF-nél zavaróan ugrándozott amikor a cirkuszban a bemutató napon az ugráló kínaiakat próáltam lekövetni vele (kitobival, tehát nem is volt túlságosan megisszasztva DOF meg kritikus fókusz szempontjából).

(#4344) madgie válasza rumos14 (#4343) üzenetére


madgie
titán

Videón látszik az ugrálás, ez természetes. Fotónál negyed másodperces, ha van a kitobinál, az nekem bőven belefér (főleg, hogy tükrösnél meg hiába volt gyors, ha a 6,5 fps-es varrógépeffekt fele kuka lett, mert ott is elmászott ha kellett, ha nem)

(#4345) rumos14 válasza Parci (#4342) üzenetére


rumos14
nagyúr

nagyobb olyan szempontból hogy "mélyebb", mivel tükör van benne, kell ahhoz a hely. számomra ez a méret az ideális kompormisszum, a Canon 7D és tsai már a bőven túl nagy kategóriájába esnek, az nem hobbi cucc hanem munkaeszköz.
az obik pedig kisebbek, a fixek egyenesen bámulatosak. bár a Sony 35/1.8 a 170 g-jával azért még belefér... de egy 12-60/f2.8-4 vagy ilyesmi nagyon kellene a rendszeretekre.

(#4346) Ijk válasza Parci (#4342) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem neked egy gh2+14-140 kit lenne a legjobb. Vársz még pár hónapot, talán az ára is enyhül, habár most a gyenge forint alaposan be fog tenni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4347) Parci válasza Ijk (#4346) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gh2 + 14-150 inkább, a 14-140 majdnem fél kiló, fölösleges. lehet mellé egy 14-42 X, ha vmiért nagyon fontos a stabi.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4348) madgie válasza Parci (#4347) üzenetére


madgie
titán

Stabi nélkül ekv 300mm? Pont neked, stabilizátor-pártinak? :)

(#4349) Parci válasza rumos14 (#4345) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jönnek a pro zoomok jövőre, remélhetőleg jobb is lesz fényerőben, mint a 2,8-4,0.
az a55 számomra egy mini dslr rendes dslr obikkal, magyarán egy rossz fogású, pici váz a feladathoz. mondjuk a 35/1,8-cal valószínűleg arányos, de a 16-80-nal már nem. az a gond, hogy az ilyen fél kilós üvegekhez már a d40 méretű vázak kicsik, csavarja ki a kezedből, ott a d90 méret a minimum.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4350) Parci válasza madgie (#4348) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyrészt, 14-150-em van, 14-140-em nincs (és amúgy is drága). másrészt, ez nyilván egy hátrány, de ez van, sok esetben megúszható a stabi (= van fény). ha nincs fény, akkor jön egy 14-42 X mondjuk. vagy akár egy 14-42 sima, a lényeg, hogy kevés fényben is van stabis megoldás, olcsón, és kevés fényben amúgy is gáz az ekv. 300 mm.

a legjobb persze az volna, ha a 20/1,7 alá is lenne stabi, akkor tényleg lehet sötétben fotózni. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.