Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5901) Marseille199 válasza Tulku (#5900) üzenetére


Marseille199
senior tag

:C :C :C :C

Milyen obi ez?? :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#5902) Tulku válasza Marseille199 (#5901) üzenetére


Tulku
veterán

Nikon AF 50 mm 1,4 de nem d-s és nem g-s.

Nekem nagyon bejön, 1,4-en olyan videókat lövök beltérben iso 4-800-al hogy leesek a székről. Az alapzúm felejtős beltérben, kb hasonló eredményt hoz, mint a 14-42 "nálatok" vagyis kuka. De ez a maga kis dof-jával eszméletlen jó. Már csak az az állvány...

(#5903) :AMF:


:AMF:
senior tag

induro állványt vettem a mikrosatban, bár nem 3D, hanem gömbfejjel. teljes magasságon (158 cm) is baromi stabil cucc, nem billeg, nem lifeg. a középoszlop megfordítható, vízszintező is van. frankó kis szütyőt adnak hozzá, ja és szerelő készletet. a gyorscseretalp fémből van. kicsit idétlenül néz ki rajta a g2, olyan " ágyúval verébre" benyomást kelt. :)

(#5904) Marseille199 válasza Tulku (#5902) üzenetére


Marseille199
senior tag

Húdejóóóóó! Manuálfókuszos üveg?

Biztos jóféle :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#5905) Marseille199 válasza :AMF: (#5903) üzenetére


Marseille199
senior tag

Mikrosat induro, mondom én :))))

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#5906) hegyimorc válasza Tulku (#5902) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Már csak az az állvány..."

Egy ilyet hirdetek. Nálam átvette a szerepét egy kisebb karbon.

((( Ha kell, fej is van, csak félő, hogy a világból is kikerget az asszony, ha megsejti az árát :DDD )))

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#5907) Parci válasza Marseille199 (#5897) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

négy részes, első feketepont. a gömbfej már neten át is sírós. nincs súlya, kizárt, hogy bármit megtartson. mindezek mellett amúgy nem rossz cucc, ha tudod, hogy mire veszed. én megvenném, a gitzóm is hasonló (azért stabilabb, így látatlanba is), mert nem érdekel, ha picit bemozdul a kép.

de, a lényeg, hogy be fog mozdulni, az hétszentség.

épp ezért viszont igazán jó megoldásként senkinek sem ajánlanám. nem megoldás, hanem egy könnyű helyettesítő.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5908) Parci válasza hegyimorc (#5906) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, ez sokkal inkább cucc!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5909) Tulku válasza hegyimorc (#5906) üzenetére


Tulku
veterán

Privátban megkérdezem az összárat, mert nem szeretném szétoffolni a topikot...

(#5910) hegyimorc válasza Tulku (#5909) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Csak az állványt hirdetem, annak az ára benne van a hirdetésben.

(Az a fej ilyen pici gépek alá fölösleges lenne)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#5911) Marseille199 válasza Parci (#5907) üzenetére


Marseille199
senior tag

Ez is igaz lehet. De nem hiszem hogy mikró rendszerrel bemozdulna. Én igazából azért néztem, hogy legyen egy jó kis kirándulóállvány, amire felteszem a TLR-em és lőhetek 50-es negára is tájképet, meg néha használjam mikróra :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#5912) Marseille199 válasza Parci (#5908) üzenetére


Marseille199
senior tag

Háát, kétségkívül. Rílirájtsztáff, hmmm, nyami :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#5913) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Ha már állvány: az enyémhez adtak kampót, amit a középrész (legyen az lapos, vízszintező vagy oszlop) közepébe lehet csavarni.

Ha picit is magasabbra kell kihúznom, akkor rá tudom akasztani a fotóstáskát. Én nem adnám fel a súlyát (1.06kg) azért, hogy magában is stabil legyen, mivel kizárólag gyalog és biciklivel járok.

(#5914) Parci válasza ROBOTER (#5913) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, ez egy tipikus hack. :)

a kihúzható középrész igazából már gond, még nem kihúzva is. a legjobb, ha egyáltalán nincs. illetve, érdekes volna megnézni mindezt egy nikon 1-gyel mondjuk, a teljesen elektronikus zár miatt már nincs mechanikus mozgás exponálásnál. lehet, hogy felértékelődne egy csomó állvány is, ami eddig so-so muzsikált.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5915) Parci válasza Marseille199 (#5911) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bemozdul sajnos. legalábbis nem hiszem, hogy a hasonló súlyú, 3 lábrészes gitzo rosszabb volna, mint a 4-es hama. és bemozdul. kicsit, finoman, de bemozdul. ha most keresnék állványt, azt hiszem, egy jobb minőségű 1 kilós karbont céloznék meg, oda tippelném az arany középutat ezekhez a kisebb gépekhez.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5916) ROBOTER válasza Parci (#5914) üzenetére


ROBOTER
addikt

Biztos így vélekedne róla egy statikus is...

(#5917) madgie válasza Parci (#5915) üzenetére


madgie
titán

Nekem még a régi böhöm állványom van, az egy órás expozíciókhoz persze nem árt :D

(#5918) Marseille199 válasza Parci (#5915) üzenetére


Marseille199
senior tag

Hmm, akkor felejtős.

Mindegy, az én állványom nem múlja felül senki. Régi Berlebach, egyszerű 3D fejjel. Atomvillanáskor is szilárdan állna és rögzítené az eseményeket borotvaélesen. Csak most kicsit tönkrevágta egy ismerősöm. De eddigi legjobb állvány, amit póbáltam. És csak röpke 4 kg :DD

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#5919) Parci válasza ROBOTER (#5916) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az állványra lógatott táskáról, mint hibátlan megoldásról? nézd, műszaki dolgokban alapvetően a kisujjadig sem érek, ezért és egyébként is rettentő mód tisztellek. ám ezt azért még én is nehezen hiszem el. mozog az a táska, mozgatja a szél, mozgatja, hogy odatetted, és ugyan ki lehet várni amíg minden mozgás megszűnik, de valahogy azt képzelném, nem ez a legjobb megoldás. és igen, remélem, hogy ebben egy statikus is megerősítene.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5920) ROBOTER válasza Parci (#5919) üzenetére


ROBOTER
addikt

Részemről lezártam.

Így inkább ne tiszteljen senki.

(#5921) Parci válasza ROBOTER (#5920) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

???

(valoszinuleg felreertjuk egymast... Te engem biztosan, nem volt bennem semmi rossz szandek)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5922) nord_


nord_
veterán

(#5923) Parci válasza nord_ (#5922) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ejj, de jó volna egy stabi ebbe a vázba! :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5924) nord_ válasza Parci (#5923) üzenetére


nord_
veterán

Kísért téged az a 14-150-es Oly. :D

(#5925) Ijk válasza nord_ (#5922) üzenetére


Ijk
nagyúr

A tesztet végignézve ez is egy jó drága játékszer, amivel azért jó képeket lehet készíteni.
Hogy egy ilyen árkategóriájú fényképezőn nincs evf, azon nem tudok napirendre térni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5926) nord_ válasza Ijk (#5925) üzenetére


nord_
veterán

Az árakat majd meglátjuk (bár az árfolyam nem sok jóval kecsegtet).

EVF: egyelőre sajnos úgy tűnik, a Pana hozzáállása az, hogy akinek beépített kereső kell, az válasszon a G/GH sorozatból. Végülis logikus... vagy legalábbis annak tűnik. Persze, vannak olyan kekec júzerek, akik az slr-like helyett a távmérős módit szeretik - reméljük, elegen vagyunk, hogy észrevegyék az igényt. :) Vagy, ha mi (és a Sony) nem, legalább a Fuji és a jövőbeni Oly majd rákényszeríti nyakas kedvencünket álláspontjuk újragondolására.

[ Szerkesztve ]

(#5927) Mercutio_ válasza Parci (#5890) üzenetére


Mercutio_
félisten

Arról az állványról majd írhatnál kicsit bővebben logout-ra, esetleg 1-2 kép róla, méret/súly egyéb adatok, meg, hogy mennyiért lehet kifogni e-bay-en ;)

AMF egy pontos típust te is írhatnál, bááár a monopodom is itt áll 1 éve a sarokban :B

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5928) FEDman válasza Ijk (#5925) üzenetére


FEDman
addikt

És mit mondanál mondjuk a Samsung NX200-ra, ami 100$-al drágábban indított mint a GX1 és hát azon még opcionális EVF-re sincs lehetőség. :DDD

(#5929) Tulku válasza FEDman (#5928) üzenetére


Tulku
veterán

A minőségéről már nem is beszélve (bár a reklám szerint mindent visz :DD

(#5930) Ijk válasza FEDman (#5928) üzenetére


Ijk
nagyúr

Arról inkább nem mondok semmit;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5931) szőröscica


szőröscica
addikt

Használtam egy 1100D-t a napokban, az a kereső egy rossz vicc a Panasonic EVF-hez képest. Kicsi, sötét, fos. Nem bánom, hogy m43-as gépre sikerült rábeszélnetek, és nem ugrottam bele egy olcsó dslr-be.

(#5932) sebgutkopf válasza Tulku (#5891) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ez egy kicsit ágyúval verébre kategória. :)

Nekem van 055 prob-om, de azt dslr géphez vettem annó és ahhoz is illő a fej és az állvány teherbírása. Viszont a mérete és súlya miatt ha nem kell garantáltan, akkor tutira otthon szokott maradni, ami az esetek 95%-a.

(#5933) Tulku válasza sebgutkopf (#5932) üzenetére


Tulku
veterán

Nem is veszem meg, 35-ért odaadná pedig, de egy velbon c600-at néztem ki, az 17-18 körül van, és azon is fluidos a fej (továbbá elég sokan ódákat zengedeznek róla ár-érték arányban, nincs is eladó egy szál se)
Nekem nem kell hosszú záridőkre, fénykép max családi események alkalmával, fókusz előre beállítva, 10 mp-es késleltetéssel 3 db-ot (mer hogy ilyen es van rajt) lövök oszt megnézem melyik jó.

(#5934) sebgutkopf válasza Tulku (#5933) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Az a késleltetett 3 vagy 5 képes sorozat nagyon jó. Főleg csoport képeknél, nem kell rohanni és 5-ből csak van egy, amin senki se pislog :)

Állványban én nem nagyon bízom az olyanokban, amelyiknek szüksége van szétnyitott lábaknál belső merevítőkre. Az azt sejteti, hogy azért kell, mert inognak a vékony lábak kihúzva. Cullmant néztél már? Manfrottonak is vannak kisebb állványai mint pl a 715. De a cullman olcsóbb.
A gond a fej igazából. Videózásnál szempont, hogy a fej oldal irányba simán mozogjon ne darabosan és ezt nagyon kevés tudja. Amúgy van olyan gömbfej, aminek van külön horizontális állítási tengelye, ami a gömbtől független.

(#5935) Tulku válasza sebgutkopf (#5934) üzenetére


Tulku
veterán

aszongyák ez (c600) jól mozog, de azért leellenőrzöm.
Sanyi állványt néztem, az nagyon babán mozgott, de van rajta egy kiló felesleges biz-baz (távvezérlő,fókusz, zúm meg miegymás) ami nekem nem kell, illetve 20-24 pénz.

Mindegy ma megnézem a felhozatalt, aztán lehet választok valamit...

(#5936) nord_


nord_
veterán

Nem akarok beleszólni, mert nem az én pénzem, de a tizenezres állványok pont az a kategória, amit pár hónappal később lecserélünk egy normálisra. Az állvány kicsit más játék, mint a fényképezőgép: ha okosan választunk, a tripod még akkor is meglesz, amikor már a nevére se emlékszünk annak a fotógépnek, amit először tettünk föl rá.

(#5937) Tulku válasza nord_ (#5936) üzenetére


Tulku
veterán

Igen, igen, mindenképp megnézem, ha Hama minőség, nyeklik-nyaklik, mozog mindenfelé, akkor hiába a jó fluid fej, és hiába olcsó...kuka.

(#5938) EFT


EFT
tag

Véleményeteket szeretném kérni a következőben:
Mennyire érdemes Olympus E-PL1-t E-PL2-re lecserélni?
Én eddig amellett voltam, hogy nem túl sok, legalábbis sok pénzt nem érdemes ebbe beleölni.
Nyerek vele nagy felbontású, szép kijelzőt, ami tényleg jó dolog; jobb kezelést tárcsával; szebb vázat; 1/4000-es záridőt, bár elveszteném az ISO100-t; új MSC-s kitobit, bár főként a 20/1.7-est használom.
Nálam a m4/3-os gép egyelőre DSLR mellett, csúcskompakt helyett van, ezért az E-PL1 kompaktos kezelésével elég jól elvoltam.
Képminőségben, videóban elvileg ugyanaz, bár a dpreview értékelése szerint low-lightban és videóban az E-PL1 valamivel jobb ?? Másik oldalon pedig a dxomark a RAW low-light képminőséget kb. 15%-kal jobbnak értékelte az E-PL2-ben.
Kérdéses számomra az is, hogy az AF mennyivel lenne gyorsabb, pontosabb, az E-PL1-nél? (A dpreview szerint kb. annyival, mint amennyit az MSC-s kitobi jelent)
Tulku kollega szerint az E-PL1 az mFT-s gépek közül az egyik leglassabb (Ő nem pont így fogalmazott :-) ezt azért rögtön meg is cáfoltam :-) de AF-ben a Panák tényleg jobbak. Viszont kérdés számomra, hogy az E-PL2 hogyan viszonyul ehhez.
Ebben a témában asszem Parci kollega aki igazán szakavatott :) de mások tapasztalatát, véleményét is szívesen fogadom.

PS Tulkunkak: ennyit a kognitív disszonanciáról :)

[ Szerkesztve ]

(#5939) Parci válasza EFT (#5938) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

érdemi különbség nincs az af-ben (jól írtad, ami van, az kb. az obiból ered). nagyon sokat nem költenék a cserére (bár én is pont ezt az utat járom, igaz, volt közben egy e-pl3-as intermezzó, sajnos).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5940) Messer22 válasza EFT (#5938) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Ha nagyon upgradelni szeretnél, akkor inkább EP2, az oly mintaboltban elég jó áron mérik.

nem igazán jelentene érdemi változást a pl1-pl2 váltás

[ Szerkesztve ]

Messer

(#5941) FEDman válasza EFT (#5938) üzenetére


FEDman
addikt

Az iso100-at csak papíron veszted el, valójában az E-PL1-en is iso200 az alap érzékenység. Amit meg az E-PL1 iso100-on csinál az csak szoftveres visszahúzás amit elég rendesen megszenvednek a csúcsfények.
Ennyire erővel az E-PL2-est is túl lehet lőni iso200-on majd utólag visszahúzni 1 EV-t és máris ugyanott vagy. Az 1/4000s viszont nagyon jól tud jönni.
Ezt leszámítva képminőségre szerintem egy kategória. A fent említetten túl a legnagyobb különbség az igényesebb csomagolás és az általad is említett E-PL1 kompaktos kezelése helyett egy sokkal kellemesebb ergonómia.

Az 1/4000s záridőn túl érdemi különbség nem igen van így a váltás nem feltétlen észszerű.

No de párt se feltétlen csak a puszta nyers paraméterek alapján választunk, az se mindegy mekkora élmény kézbe venni és hát e téren az E-PL2 finomabb falat. :DDD

(#5942) FEDman válasza EFT (#5938) üzenetére


FEDman
addikt

Vagy ha mégis az eszedre hallgatsz akkor inkább megtartod az E-PL1-et és a különbözetet félre teszed pl egy 45/1,8-ra, vagy épp egy 14/2,5-re ezekkel garantáltan többet nyersz mint egy vázcserével. :)

(#5943) EFT válasza Messer22 (#5940) üzenetére


EFT
tag

Mi az előnye az E-P2-nek az E-PL2-vel szemben?
Én megfutottam a szokásos köröket és arra jutottam, hogy a kezelésen kívül nem sok. A vaku és a nagyobb felbontású kijelző viszont fegyvertény az E-PL2 mellett. :))

(#5944) EFT válasza FEDman (#5942) üzenetére


EFT
tag

Jogos, ez is eszembe jutott! :)

(#5945) EFT válasza Parci (#5939) üzenetére


EFT
tag

És Nálad is az E-PL2 lesz a befutó?

(#5946) Messer22 válasza EFT (#5943) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

jobb kezelés, építés és szebb (de ez szubjektív) :)
a kijelző jobb, az igaz.

Egyébként tényleg jobb ötlet egy új obi vagy vaku beszerzése vázcsere helyett....

[ Szerkesztve ]

Messer

(#5947) EFT válasza FEDman (#5941) üzenetére


EFT
tag

Köszi, teljesen jogos ez is. Ehhez persze RAW-ban kell fotózni, de legalább megvan a lehetőség, ha szükséges.
Azt hiszem a nagy felbontású kijelző, az 1/4000 záridő és az utolsó mondatod a lényeg :-)

(#5948) Parci válasza EFT (#5945) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen. ne feledd, hogy kb. másfél évvel újabb az e-pl2, képminőségben is jobb kicsit. ezen felül vaku, nekem pofára is jobban tetszik, szerintem fogásra is jobb. az e-p2-n viszont van plusz egy tárcsa, ráadásul a jobbik.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5949) EFT válasza Parci (#5948) üzenetére


EFT
tag

Igen, ezt tudom. Ami nekem furcsa, hogy a dpreview szerint az E-PL1 jobb low-lightban és videoban, míg a dxomark a RAW low-lightot lényegesen jobbnak tartja az E-PL2-ben (487 vs, 573 ISO).
Van esetleg ilyen irányú tapasztalatod?
Én azt tippelem, hogy RAW-ban tényleg jobb az E-PL2 low-light, JPG-ben kb. azonos, videoban is azonosnak kellene lennie sztem. De nem használtam még E-PL2-t.

(#5950) Parci válasza EFT (#5949) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én sem. ugyanakkor az összes Pen képminősége nagyon hasonló, a legjobb és a legrosszabb között is igazából elhanyagolható a különbség.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.