Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4251) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

no, tegnap voltam egy saturnban, úgy jött ki a lépés, és tudtam kicsit tapizni pár vázat. tanulságos volt az e-pl3 balhé számomra, úgyhogy most inkább minél többet fogdosok. volt nex-c3, nex-5n, e-p1, gf3.

az e-p1 fogását nem szeretem. az igazat megvallva, arra jutottam, hogy az oly eléggé elvesztette az irányt az utóbbi pár évben. hiába van tele kezelőszervekkel, komplikált ÉS kényelmetlen az egész. most már szinte mindegyik pen volt a kezeim között, arra jutottam, hogy az e-pl1 fogása és kezelése a legjobb, talán az e-pl2 még jobb, ahhoz nem volt szerencsém sajnos. de összességében egyik sem az igazi, zoom obival pláne.

a gf3-ra nem akarok egy szót sem vesztegetni, semmi értelme a gf1-hez, de még a gf2-höz képest sem.

a nagy meglepetés a nex-5n volt. továbbra is túl pici a hely a markolat és a bajonett között, emiatt görcsösen fogod, ami nem jó. de igazából elviselhető még, még mindig kevésbé fárad a kezed, mint egy tetszőleges pen + zoom kombinációval. ami viszont nagyon tetszett, az a működés. a dönthető lcd egy síkban van minden mással a hátoldalon, emiatt semmivel sem rosszabb, mint egy fix lcd-s megoldás, egyszerűen ott van pluszban, hogy dönthető (+ touch). a gombok elég nagyok, és bár nincs sok, ami van, az emiatt használható. ellentétben az e-pl3-mal. a tárcsa is oké. és, van olyan módja, hogy alul kiírja a záridőt, blendét, talán az isot is, van egy live hisztogram és vannak segédvonalak, és... és... MÁS SEMMI!

na, az oly-nak ehhez sincs elég esze :(, minden szar ikonnal tele van szórva a live view kép, tök fölöslegesen. nagyon tetszett a sony-ban ez.

a másik felismerés, hogy az obiknak igazából kevésbé számít a mérete, és jobban a súlya. a nex-5n a kitobijával kényelmesen használható, hiába nagy. (hátrány persze, hogy nagy, azon túl is, hogy röhejesen néz ki)

mindent összevetve, eléggé megtetszett a nex, főleg, ha azt is figyelembe veszem, hogy nagyon jó szenzora van. így még jobban fáj, hogy qrva drága rá a kereső, és hogy nincs értelmes optika hozzá.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4252) Tulku válasza Parci (#4251) üzenetére


Tulku
veterán

Ha a videó egy kicsit is számít, sztem a fókuszpíking nagyszerű technikai megoldás, főleg ha videó esetében is használható. Ha így van komolyan elgondolkodom egy nex5n-en, mert így manuál obikkal videózom zajtalanul, és oda lövöm és akkor az élességet amikor és ahová akarom.
Megszívlelendő szempont nem kihagyva az eddig látott nagy érzékenységű képek zajtalanságát jpeg-ben. (előd katasztrófa volt jpeg-ben úgy láttam)

Ha egy kicsit is rágyúr normális obikra a sanyi (amit gyanítok, hiszen beszéltem egy-két sony eladóval, aki ecsetelte mennyire nagy dobás a nex, s mennyien veszik) és a közeljövőben bekövetkezik, akkor komoly alternatíva számomra.

(#4253) madgie válasza Tulku (#4252) üzenetére


madgie
titán

Nem csak számodra. Ez a NEX vonal az, amit azóta hiányolok a Sony-ból, mióta megvették a Konica Minolta fotórészlegét. A NEX7 egy gyönyörű masina, nagyon-nagyon elfogadnék egyet, de való igaz, az objektívgyártásra még rá kéne feküdniük.

(#4254) Messer22 válasza Parci (#4251) üzenetére


Messer22
senior tag

Látod, így jár az , aki nézelődik :))

GH2 kéne feleannyiért és nem lenne gond :)

hiányzik az evf :K

igazából hobbifényképezésre bármelyik m4/3-os váz jó egy alapzoommal...
viszont a haladó réteg nincs elkényeztetve igazán.

Messer

(#4255) Messer22 válasza madgie (#4253) üzenetére


Messer22
senior tag

majd jól megveszik az oly-t és lesz E zuiko :DDD
Nex7 kéne, de a 16-os lapkával.

Messer

(#4256) Parci válasza Tulku (#4252) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a píking zseniális dolog, igazából az egyetlen mód volna számomra, hogy kényelmesen tudjak mf obikat használni. ugyanakkor itt visszaköszöm, amit a fogásról írtam: a régi üvegek többnyire nehezek, és mivel elég herélt markolata van az összes mirrorless váznak, kényelmetlenné válnának. kivéve egy-két leica m obit, amik viszont drágák.

mindegy, a lényeg, hogy a nex-5n nekem végül nagyon megtetszett, már csak az nem tetszik, hogy nincs hozzá vonzó üveg, és hogy egy-egy túlzott sony-hívő annyira dicséri, hogy mindig elmegy tőle a kedvem. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4257) zolka78 válasza Tulku (#4247) üzenetére


zolka78
senior tag

Hasonló cuccot használok canon 500D gépen, csak állítható a csuklószíj. Nekem rajta van a nyakpánt de nyakba nem igazán szeretem hordani csak vállon ha éppen nem kell a kezem ügyébe. Általában mindig kézben fogom a gépet, a nyakpántot nem szeretem a nyakamban. Kiállításon viszont sokat van egyszerre a kezemben a gép és erre meg jó ez a csuklószíjas megoldás, nem kell félnem, hogy elejtem a gépet vagy esetleg kiverik a kezemből.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#4258) Szulita28 válasza madgie (#4245) üzenetére


Szulita28
senior tag

Két vékony kulcskarika a kallantyúkra, a nyakpánt végére meg két kisebb karabiner.
Ha ritkán kell, akkor hipp-hopp fölcsatolom, amúgy meg a tatyóban pihen, mer' engem is baromira idegesít, ha rajta van :) Néha viszont köll..

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#4259) Szulita28 válasza madgie (#4248) üzenetére


Szulita28
senior tag

[NatGeo(utánzat?)]

Ez a létező legrandább kép róla, élőben teljesen más, nagyon jól néz ki (itt van mellettem :D )
Sztem belemegy a két géped, plusz 1 obi. Jó anyag, masszív, strapabíró, ára is kellemes.
Bár esküvőn azért feltűnő lenne egy fekete öltöny oldalán :)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#4260) madgie válasza Szulita28 (#4259) üzenetére


madgie
titán

Ez is szimatszatyor fíling, ilyen van :)

(#4261) Szulita28 válasza Szulita28 (#4259) üzenetére


Szulita28
senior tag

Ja, és a legjobb, h lehet alkudni náluk :DD

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#4262) Szulita28 válasza madgie (#4260) üzenetére


Szulita28
senior tag

Értem. Akkor nem szóltam. :)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#4263) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

szolgálati közlemény: a NEX-7 lesz ma a PH!TV adásban, aztán teszt jövő héten.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4264) sebgutkopf válasza Parci (#4256) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Akkor óvatosan, de adok még néhány infót az 5n-ről.

"...van olyan módja, hogy alul kiírja a záridőt, blendét, talán az isot is, van egy live hisztogram és vannak segédvonalak, és... és... MÁS SEMMI"

A menüben be lehet azt is állítani, hogy hányféle infó képernyő között tudj válogatni a disp gombbal (felfelé nyíl). Ez külön paraméterezhető a kijelzőre és külön az pocionális EVF-re. Tehát lehet mindenféle infóval telezsúfolt, és kevesebb zavaró elemmel rendelkező mód a csupasz alap expó adatokig több lépésben beállítható külön az lcd-re és evf-re. Én pl mindet letiltottam csak 2 mód között tudok gyorsgombbal váltani. Az egyik a zár/blende/iso/expó korrekció mellett felül írja az akku kapacitást és a még menthető képek számát (van a még puritánabb ahol felül nincs akku és képszám), illetve egy hisztogrammos mód, a többit mind letiltottam, engem se érdekel a sok hülye egyéb ikon.
Ugyanez beállítható a képvisszanézésre, hogy hány féle és milyen infó tartalmú nézet legyen a csak képtől a minden adatot tartalmazó hisztogrammos verzióig. Baromi jó, hogy nem kell 5 féle változatot végignyomni, ha a csupasz kép után mindent látni akarok, akkor a számomra nem szükségesek kikapcsolása révén kevesebb gombnyomást igényel.

Egy érdekesség, hogy az 5n-nek a tárcsája sokkal kisebb ellenállással forgatható mint a C3 és sima 3-asnál. Abban jó, hogy gyorsabban forgatható, de pont ezért könnyebben eltekerhető pusztán véletlenül is. Ebben talán biztosabb a kicsit nehezebben járó tárcsa.

(#4265) Mr.Csizmás válasza sebgutkopf (#4264) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez beállítható a minin is :K (epm1)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4266) Parci válasza sebgutkopf (#4264) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, összességében meglepő volt, hogy a sony interfész sokkal letisztultabb, sallangmentesebb. az oly-nál is ki tudod választani, hogy hány infóképernyő legyen, így ott sem kell 5 dolgon átmászni, de azon belül már semmit sem tudsz állítani.

a tárcsás dolgot viszont szomorúan hallom, simán hazavághat egy egész gépet egy ilyen design baki. illetve, a markolattal továbbra sem vagyok maradéktalanul kibékülve, kéne még legalább fél centi a markolat és a bajonett közé, de inkább 1+. ez amúgy a nagyobb nex-7-nél is para, nem tudom, milyen kézre tervezték ezeket.

és végül: gáz, h qrva drága az evf, és h nincs normális obi egy sem...

ámde, még így erős kísértésbe ettem. csak hát, mi a 14-150 és a 20/1,7 alternatívája? :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4267) Mr.Csizmás válasza Parci (#4266) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sonynál a 16-os pincsi nem játszik, nézd meg a dprev-es összehasonlítást a kitobival....

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4268) Parci válasza Mr.Csizmás (#4267) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egy szóval sem mondtam, hogy nekem bármi tetszene azon az obin... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4269) Mr.Csizmás válasza Parci (#4268) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csak megjegyeztem a 20/1.7 alternatíva firtatása miatt :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4270) Parci válasza Mr.Csizmás (#4269) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az egyik egy normálobi, a másik egy nagylátó, és van köztük másfél fé... nincs sok közük egymáshoz :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4271) nord_ válasza Parci (#4251) üzenetére


nord_
veterán

Na, az nekem is a halálom, hogy ha a fontos dolgokat szeretném látni az lcd-n, akkor a Pana is levakarhatatlanul kipakol minden szart... Ebből a szempontból tényleg jó a Sony (meg az X100 is :) ).

(#4272) nord_ válasza madgie (#4248) üzenetére


nord_
veterán

Nekem bevált a Kata DB-453. Elfér benne a GF1 + 20, CZ 50, szűrők, közgyűrű-sor, pénztárca, szendvics, alma, meg egyéb apróságok - ráadásul a hátsó kis irattartó pont iPad méretű. :) a belső fotós kis részt nem is használom.
(Ha nagyobb kéne, ott a DB-455 nagytesó. Abban már bőven el lehet lenni, ráadásul hátra befér egy A4-füzet/újság, vagy 13-as laptop. Ilyenem volt, de azt már nagynak találtam: abban még elfér egy D700, 24-70, 180 2.8 szett is.)

[ Szerkesztve ]

(#4273) madgie válasza nord_ (#4272) üzenetére


madgie
titán

Hm, ez elég pofás és nem Lowepro-kocka stílus. Köszi! :)

(#4274) nord_ válasza madgie (#4245) üzenetére


nord_
veterán

Nekem meg a gyári GF1 pánt van fent - igaz, hogy az összes feliratot azonnal eltüntettem fekete textil filccel. :D
Szeretem, mert simán vállon hordva kvázi láthatatlan a gép, de bármikor egy pillanat alatt kéznél van. Viszont kézben lógatva se zavaró a pánt. Ha meg olyan a helyzet, akkor simán lehet turistát játszani nyakbaakasztós módszerrel. :)

(#4275) Mr.Csizmás válasza Parci (#4270) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

rajzolatra értettem, a 16-os nex finoman szóval ratyi (még a kitobi rajzolatához is képest)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4276) sebgutkopf válasza Parci (#4266) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Először azt hittem, hogy csak nálam olyan laza a tárcsa, mert a nex3-on határozottabb volt. Aztán megnéztem másik gépeken, teljesen ugyanaz.

Nekem nagyon kis kezem van (szinte női :DDD ) így engem a bajonett és markolat téma még gondolati szinten se jutott eszembe, ezek szerint valakinek ez gond. Azt viszont bizton állítom, hogy számomra kényelmesebb az 5n markolata mint a 3-é. Egyrészt a széle szögletes és jobban kiáll előre, ami miatt jobban bele tudnak akadni az ujjaim és akár hátsó támasztás nélkül se esik ki a kezemből. Biztosabbnak érzem a fogását, nem félek annyira, hogy leejtem véletlenül.
Egy bajonettnél azonnal a tövénél szélesedő obi esetén lehet, hogy gond lenne a közelség, de ezt tapasztalat híján nem tudom.

A mostani kísértést még simán leküzdöd, majd akkor lesz kemény ha jövőre valami valóban megvalósul az állítólag módosított lens roadmap-ből.
Azért én valószínűleg karira elcsábulok az 50/1,8-ra. :))

(#4277) FEDman válasza nord_ (#4271) üzenetére


FEDman
addikt

Lefotóztam a G1-em élőképét, én többnyire ebben a beállításban használom, így kint van minden ami nekem kell, de nincs semmi a képen.

A keresőnél is ugyanezt használom, bár ebben az esetben már nem árt ha nagy és jó felbontású az EVF-ed! :)

(#4278) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

no, kezemben a nex-7 (nem sokáig), gyorsan átnéztem. az első nagy negatívum, hogy az evf bizony messze nem éri el az oly vf-2 minőségét. ha mozgatod a gépet, miközben az evf-et használod, iszonyúan szaggat, nekem pár másodperc után belefájdult a fejem. az oly ehhez képest hibátlan. így viszont hiába nagy a keresőkép (tényleg nagy), hiába világos az egész (tényleg az), a mozgást nem bírja, és kevés fényben végképp meghal.

hatalmas mínusz pont, főleg, miután a fórumon a sok sony-fan osztja az észt mindenkinek, hogy a sony most lelépte a világot. ja, azt nem is mondtam, hogy épp egy e-pl1 + vf-2 kombóhoz hasonlítom, és ugye az e-pl1 még 60 fps-es. múltkor összenéztem az e-pl1-et és az e-pl3-at a vf-2-vel, és hát az is ég és föld volt.

szomorú vagyok, pedig kezdtem ráhangolódni a nex-5n-re :(:(:(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4279) Parci válasza FEDman (#4277) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szori, de a nex-en ehhez képest tudsz adni többféle segédvonalat, hisztogrammot és más semmit. :) ebben tényleg nagyon jó. kezelésre szuper a nex-7 amúgy a sok tárcsával, fogásra is jobb picit a nex-5n-nél. de a kereső minősége (frissítése?) szomorú :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4280) FEDman válasza Parci (#4279) üzenetére


FEDman
addikt

Ehhez még a Panánál is hozzá lehet adni többféle segédvonalat, valamint akárhová helyezhető hisztogrammot is, de ezeket én nagyon ritkán szoktam használni. :)

Érdekes amit a Sony EVF-ről írsz..
Ki kéne próbálnom már egyszer egy VF-2-est! :U

(#4281) Parci válasza FEDman (#4280) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyre szomorúbb vagyok, abszolút zavaró hiányosságai vannak mindegyik rendszernek. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4282) Messer22 válasza Parci (#4281) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Leica M9 vagy valamelyik 1-es váz c/n-től? :DDD

(igaz csak a lajka mirrorless)

[ Szerkesztve ]

Messer

(#4283) Darkness1 válasza Parci (#4281) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Parci, bocsi, hogy ezt mondom, de nekem az esetedről Arthur király és a kerekasztal lovagjai jutnak eszembe, akik - ugye - folyton keresik a Szt. Grált, de sose találják. Méghozzá azért nem, mert nem létezik a valóságban, csak a legendákban...

Biztos, hogy még évekig nem lesz olyan rendszer, ami maradéktalanul tudni fogja amit vársz. Egyszerűen nem tart még ott a technológia sem és a gyártók is igazából csak találgatják még, hogy egy-egy adott célcsoport számára milyen szolgáltatások kellenek egy-egy vázba/objektívbe. El kell fogadni bizonyos hibákat/kompromisszumokat, ez van.

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#4284) Parci válasza Darkness1 (#4283) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszönöm, enélkül ugrottam volna. :DDD

viccet félretéve, ezt én is tudom, épp ezért reménykedtem nagyon, hátha a nex, de nem, így kénytelen vagyok tovább várni. az idegesítő egyébként leginkább az, hogy a technológiák már mind megvannak, csak szétosztva a gyártók között. szenzoros stabi és jó kereső az oly-nál, jó af a panánál, jó szenzor a sony-nál, jó obik a pana-oly duónál meg a samsungnál, jó fogású váz a panánál és a sony-nál, nef fájlok a nikonnál. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4285) Darkness1 válasza Parci (#4284) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Thom Hogan fejtegette egyszer, hogy ezt a sok-sok dolgot amit felsoroltál (kifelejtetted, hogy mindez nagyon-nagyon olcsó legyen :-) egyszerre nemigen lehet beletenni egy vázba. A helyes út az, hogy mindig egy részhalmaz kerül be egy vázba. Hogy pontosan mi, az meg attól függ, hogy kiknek szánják. Szerinte eddig egyik MILC gyártónak se sikerült ezt igazán jól eltalálni. Sőt, szerinte pont a Samu vázai állnak a legközelebb az ideálishoz, figyelembe véve annak a célcsoportnak az igényeit, akiknek azt szánják.

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#4286) Ijk válasza Parci (#4278) üzenetére


Ijk
nagyúr

Pedig előzetes tesztek alapján magasztalták a nex-7 keresőjét:(
Úgylátszik még mindig időre van szükség hogy tökéletesítsék ezeket a gépeket, addig marad a GH széria, mint a legkompromisszummentesebb megoldás.
Szerencsére nekem nem okoz fejfájást, mert úgysincs pénzem arra hogy új rendszerbe ugorjak.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4287) Marseille199 válasza Tulku (#4247) üzenetére


Marseille199
senior tag

Nekem van egy ilyen, ebbe simán bemegy a gép a kitobival (G3)+ két akksi+iratok+némipapírpénz az irattartóban és mindez övön!

http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Lowepro-Rezo-TLZ-10-Case-Review.aspx

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#4288) Marseille199 válasza madgie (#4248) üzenetére


Marseille199
senior tag

Neked meg ezt ajánlom, ilyen a napi rohangálós táskám.

http://www.youtube.com/watch?v=lD_GAw_UWjc

Van sokfajta fazonban, nekem ez a mafia hajszálcsíkos fekete van :))))))

http://www.edigital.hu/Kompakt_tok/Cullmann_Madrid_Maxima_330_taska_fekete_csikos-p262929.html

Nagyon jó vétel, az általad említett cuccoknak bele kellene férnie. Nálam napi csomag:

Pana G3 kitobival, három akksi, jegyzetfüzet, Flexaret TLR vagy 2 távmérős váz, 1 spirálfüzet, 2 toll, kulcsok, svájcibicsak, noteszfüzetke és még egy üveg bor is elfér ezek tetejére ;) Ja, és öltönyhöz is jó :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#4289) madgie válasza Marseille199 (#4288) üzenetére


madgie
titán

Dezsír és ócsó! :)

(#4290) madgie válasza madgie (#4289) üzenetére


madgie
titán

Úgy értem relatív ócsó. No, majd nézek valamit, csak most HDD-t kellett venni, mielőtt tényleg az egekbe szökik az ára (aldis két terást még megcsíptem 25-ért, bónuszban usb 3.0-s)

(#4291) Messer22 válasza madgie (#4290) üzenetére


Messer22
senior tag

gyűlnek az adatok, mi? :))
Nekem elég volt a 2T-sbwd 22e-ért :DDD

Messer

(#4292) Tulku válasza Parci (#4278) üzenetére


Tulku
veterán

GH1-et próbáltad már? :))
Na nem azért, mert írtam neked, de szerintem itt szinte minden megtalálható, és nevetséges az ára (ja a fokus peaking az nem, azt nagyon hiányolom, de csak videónál, mert fenykípnél a belenagyítás az evf-en tökéletes eredményt ad)
Nekem elég nagy kezem van (120 kg vagyok) de nagyon jó a fogása, és a raw-ja fenomenális.
A jpeg-et persze el kell felejteni,de szerintem aki ilyen gépet vesz, az nem jpeg-ezik.
Ár-érték arányban pillanatnyilag verhetetlen...és a méretével is kezdek megbarátkozni.

Ma Lillafüreden tobzódtam, feleségem úgy tépett el a vízeséstől...

(#4293) Marseille199 válasza madgie (#4289) üzenetére


Marseille199
senior tag

És nagyon jóféle ;) Ha gondolod, akkor Bp-en megtapizhatod, pakolgathatod valamikor.

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#4294) madgie válasza Marseille199 (#4293) üzenetére


madgie
titán

Köszi, de nem járok arrafelé, kisváros az nekem :DDD

(#4295) Darkness1 válasza madgie (#4289) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Én egy Tamrac Rally 3445 táskát vettem és bevált. Többféle méret is van ebben a szériában, így lehet keresgélni és választani. Mondjuk nem igazán olcsó, de jó.

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#4296) Marseille199 válasza madgie (#4294) üzenetére


Marseille199
senior tag

:C :C :C :C

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#4297) Parci válasza Tulku (#4292) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

rajtad áll, hogy fogom-e próbálni, de azért szenzorban jócskán elmaradt a nex-5n-től (de ezt "leszarom"), illetve a pana keresője sem győzött meg, amikor utoljára láttam (g1, de írtátok, hogy a gh1-é jobb valamiért). de amúgy igen, arra jutottam, hogy a panasonic gh széria az leginkább, ami összességében működne nekem.

a nex-7 keresőjével azért valószínűleg túl szigorú voltam, sok előnye van, de a szaggatás nagyon zavaró, és csúnya visszalépés már az oly e-pl1 + vf-2 pároshoz képest is ebben a kérdésben. a baj az, hogy még ha csinálna is az oly egy újat, szintén pana-sony méretben, akkor sem tetszene jobban az e-p3 (és olcsóbb sem lenne).

a samu nx20-ra amúgy nagyon kíváncsi leszek, hátha elkapják a fonalat.

egyelőre egy gh1 + 20/1,7 + 14-150 kombó tűnik reálisnak nekem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4298) nord_ válasza FEDman (#4277) üzenetére


nord_
veterán

Ez megvan GF1-en is.
Csak ugye ezzel két gond van: 1. nincs hisztogram; 2. így, ebben a beállításban egy minimálisat kisebb a kép, mint az alsó és oldalsó fekete keretes változat nélkül.

(#4299) Tulku válasza Parci (#4297) üzenetére


Tulku
veterán

Az első kettővel nyomtam ma.
20 1.7 kiváló obi, videóval próbálkozom, gyerekre-kutyára alkalmatlan (af lassú, és nem követ) de azt vettem észre, ha f4 körül manuálban beállítok egy átlagos élességet (mondjuk fákra lövöm, és a tó vagy a hegyek úsznak) akkor sokkal jobb eredményt érek el, mint af-fel. Persze ezt mondta Madgie is, ha megtartom biztos összekaparok egy zúm palacsintára, és elleszek egy darabig.
Mikor 20d-ről váltottam, nem tudtam, hogy a minőségben olyan magasra raktam a mércét, hogy a zanzásítás további folyamata nem fog sikerülni. Mert valljuk meg, egy nex5n is brutálisan iszonyúan mutat a zúmmal.
Szerintem a pana az új zúm palacsintával korszakot alkot - összeköti a kompakt és a milc kategóriát - ha valóban eléri mondjuk a 14-45 minőségét, élességre, stabilitásra, akkor nagy dobás lesz. Nem kell zúmolni kézzel, miközben meg-meg akad a nagyítás mértéke (tudom, zúmot csak ritkán videónál) ezen kívül fenykípnél sem mind1 hogy egy palacsintával meglövöd a 42 ekv 84 mm-t stabival.
Szerintem az ideális szett: GH1, 20 1.7, samyang halszem, zúm palacsinta.

ps: Nekem a látott videók életszerűsége kevésbé tetszett nex5n-nél, mint a GH1-2 párosnál, de ez szigorúan szubjektív!

(#4300) nord_ válasza Darkness1 (#4283) üzenetére


nord_
veterán

Ugyan, ne túlozzunk. Ha a Pana nem csinál mást, csak a GF1 sorozatot nem a tinilány irányba viszi, hanem leporolja az LC1 dizájnt, semmi gond se lenne. Váz szinten ennél nem kell több. Beletenni az új érzékelőt, rá az új bajonettet és kész.
Évek óta megvan a grál, csak le kéne menni a raktárba a régi öntőformáért, hogy meglelje a dizájner az ihletet. Micro4/3-os obik kvázi rendben vannak, a rendszer már teljesen használható. Még a lesajnált, öreg érzékelős GF1-gyel is tökéletesen vállalható képeket lehet lőni - itt lóg a falon egy 50x70-es nagyítás: többen megkérdezték, hogy ugye biztos nem volt olcsó ez az ikeás kép. :)

Meglenne az slr-like, a távmérőre hajazó és a GF3 stílussal az összes júzernek megfelelő kinézet. Minimális ráfordítással.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.