Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4151) FEDman válasza madgie (#4149) üzenetére


FEDman
addikt

Nemrég kezembe került újra egy Canon 30D és sokszor megszokásból azon is megpróbáltam párszor kihajtani a kijelzőt, de valahogy nem ment. :DDD

(#4152) FEDman válasza Parci (#4144) üzenetére


FEDman
addikt

Egész jól mutat GH2-n is a fekete M.Zuiko 14-150. :)

(#4153) Parci válasza FEDman (#4152) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, én is néztem :DDD

érdekes amúgy, amiket például a g3-ról ír, h utálta fogni, használni, aztán idővel megszerette, ráhekkelt vmi leica bőrtokot és így már király. ahogy az is érdekes, h írta még régebben, ha a gh1 szenzor egyszerűen annyival jobb az összes pen lapkánál, h nem igazán akarja magával vinni az oly-kat. meg, hogy a pen-ek ergonómiája elég szar... (és az e-pl1/e-pl2 még relatíve a legjobb. egyetértek)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4154) FEDman válasza Parci (#4153) üzenetére


FEDman
addikt

A G1 után nekem is furi volt a G3 fogása.

(#4155) madgie válasza Parci (#4153) üzenetére


madgie
titán

"a gh1 szenzor egyszerűen annyival jobb az összes pen lapkánál"

Na, akkor a mai meglepi :) Igaz, nem Pen, de az ősrégi Pana szenzor, ami a DxO szerint egy fényértéknyivel rosszabb ISO 100-on.

[ Szerkesztve ]

(#4156) Mercutio_ válasza FEDman (#4152) üzenetére


Mercutio_
félisten

G3-on se néz ki rosszul :N egészen addig, míg ki nincs tekerve 150-es állásba :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4157) Parci válasza madgie (#4155) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

öö, gondolom azt akarod mutatni, hogy jobban bebuktatta a gh1 a sötét részeket, ugye? nem jó jel, viszont azért ez akkor teljes, ha a teljes hisztrogrammot nézzük, tehát a világos részeket is. simán lehet, hogy máshol van a névleges iso-juk stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4158) madgie válasza Parci (#4157) üzenetére


madgie
titán

Nézd a világos részt is, a bögrét: ugyanott jobban ki is égette.

(#4159) |AP|


|AP|
veterán

Én majdnem azt mondtam, hogy nekem nem csalódás a GX1, sőt nekem egy kicsit tetszik is, ha úgy közelítjük meg a témát hogy ez nem a várva várt pro váz keresővel és tárcsákkal, hanem csak egy ráncfelvarrt GF1 az új X-es obi alá. És így is gondolnám, ha ez az árazásán is látszana. Viszont az előzetes hírek az 1000 eurós árról nagyon durvák, még ha bevezető ár akkor is. :(((

(#4160) FEDman válasza madgie (#4155) üzenetére


FEDman
addikt

Ez alap konverzió?
Ha igen akkor így amúgy se jön ki az igazi különbség. :N
A sima alap konverzió nem mutatja meg hogy mekkora az adott gép valós dinamika átfogás, mennyi plusz tartalék van még benne.

Azt kéne összevetni, hogy mikor fel, illetve lehúzod az expot akkor mennyi plusz info nyerhető vissza a két vázon.

(#4161) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

új fémházas 14-42 II R mennyit érne? :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4162) madgie válasza FEDman (#4160) üzenetére


madgie
titán

Alap, persze. Mindenesetre meglepő.

(#4163) Parci válasza madgie (#4158) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, passz, nekem ugye sosem volt pana vázam, de eddig határozottan azt mondta mindenki, h a gh1 simán van 1 fé-vel jobb dinamikában. sztem te magad is ezt mondtad, amikor anno a g1-ről cseréltél. most akkor mi a konklúzió? :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4164) Parci válasza Mr.Csizmás (#4161) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem fémházas, műanyag az egész, a bajonett talán fém, nem emlékszem, nézz utána rendesen.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4165) Parci válasza |AP| (#4159) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

panasonic... mindig ezt csinálják. 300e ft, és fél évig hozzáférhetetlen. aztán van egy egy éves periódus, amikor vehetsz drágán, aztán meg jön az utód, és addigra van rendes mennyiségben, amit kiszórnak harmadáron. nekem végülis jó ez a rendszer, de hogy a panának miért jó, az rejtély.

gh1 sem volt túl sok, amíg új volt, aztán 399 és 299 dollárért (!) szórták raklapszámra amerikában. gh2 méginkább ezt a pályát futja, egyelőre.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4166) FEDman válasza madgie (#4162) üzenetére


FEDman
addikt

Majd ha van időd akkor csinálhatnál egy olyat is, hogy a két vázon mennyit lehet visszanyerni alulról felülről, na arra én is kíváncsi lennék! :K

Ha ott se jönne ki a GH1 előnye, na az már tényleg meglepő lenne! :U

(#4167) Mr.Csizmás válasza Parci (#4164) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sima
II-es
II R

hol az igazság? az oly oldala csak a II R-nél emlegeti a fémet, a többi oldal meg egymásnak ellentmondó. :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4168) Parci válasza Mr.Csizmás (#4167) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

NEM fém, volt a kezemben többször, 3 gramm sincs az egész.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4169) madgie válasza Parci (#4163) üzenetére


madgie
titán

G1-nél látszott alapból a különbség. Konklúzió még nincs, most másnaposokat nézünk, később rálesek a rawokra megint, megpiszkálom őket.

(#4170) FEDman válasza Mr.Csizmás (#4167) üzenetére


FEDman
addikt

Szerintem csak marketing duma, nem azt írja, hogy fém, hanem hogy fémes. Gondolom ez magyarra lefordítva kb. annyit tesz, hogy próbál fémnek látszani. :DDD

(#4171) Mr.Csizmás válasza FEDman (#4170) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ebayen meg 400$ a II R, lehet van benne egy kis fuksz :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4172) SpongyaBob válasza Mr.Csizmás (#4171) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Én biza kitobiért nem adnék még töredékét sem. :N

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4173) FEDman válasza Mr.Csizmás (#4167) üzenetére


FEDman
addikt

Itt is azt írja, hogy "Fényes fémes külső burkolat". Ez gyakorlatban a 45/1,8-nál full műanyagot jelent, plusz egy igen sérülékeny fémes fényes ezüst festéket.

Az igazi fém burkolat az a 12/2-nél kezdődik, persze az már egy kicsit más árkategória. :DDD

(#4174) Mr.Csizmás válasza SpongyaBob (#4172) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

én se, ha elég jó áron menne el, vennék helyette egy placsit :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4175) FEDman válasza Mr.Csizmás (#4171) üzenetére


FEDman
addikt

Itt meg 300$, de szerintem még az is túl sok, kit obit általában nem éri meg külön venni.

(#4176) Mr.Csizmás válasza FEDman (#4175) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem venni, eladni akarok, II R-t, és a helyére mondjuk egy pana 14/2,5-öt. :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4177) FEDman válasza |AP| (#4159) üzenetére


FEDman
addikt

A GX1 body only-ra meg 600 eurót mondanak, ehhez képest a 1000 eurós kit nem hangzik túl reálisan. Általában kit-ben olcsóbban adják az obit, de ez így szinte ugyanannyi lenne mintha külön vennéd meg.

Szerintem várjuk meg a bejelentést, bár illúzióim nincsenek, biztos nem lesz olcsó! :)

Most majdnem hozzá tettem, hogy a Panát ismerve, de igazából mostanában a konkurencia szerintem még rosszabb e téren, elég csak az Oly E-P3, a Sony NEX-7, vagy Samsung NX200, a Nikon 1 és a Pentax Q árazására gondolni. :/

(#4178) Parci válasza FEDman (#4177) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaja, rossz irányba változnak az árak. le kell szarni, és a régebbi típusokból választani. én például boldogan megvennék most egy e-pl2-t szaréhugyé, de nincs, nem létezik! :O

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4179) FEDman válasza Parci (#4178) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, neked egy olcsó E-PL2-vel kellene kibekkelned azt az időt amíg ki nem jön egy minden szempontból ütős m43-as váz. :)

(#4180) madgie


madgie
titán

Újabb összehasonlítás, nullára vett black, max recovery, meg ilyenek. Akárhogy húzom a GH1 értékeit, mindig hamarabb kilukad a kép, mint a GF1 képe (ISO 100 még mindig). Fura, marhára fura. Lehet meg kéne 200-on is nézni, lehet 100-on rosszabb a GH1 képe.

(#4181) Parci válasza madgie (#4180) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

no, ez egyre érdekesebb...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4182) FEDman válasza madgie (#4180) üzenetére


FEDman
addikt

Az is lehet az plusz ami dinamikában van a GH1-ben az mind a feketékben jelentkezik.
Mondjuk picit kevesebb zaj miatt logikus is, hogy az árnyékos részekben kell hogy egy picit több info legyen benne.

(#4183) szőröscica válasza SpongyaBob (#4142) üzenetére


szőröscica
addikt

De igen. :)
El kellett ugranom Sárospatakra, céges ügyben, aztán fotózgattam is egy picit. Elég kellemes idő volt, és még szépek a fák.

(#4184) madgie válasza FEDman (#4182) üzenetére


madgie
titán

Jaja, fura. Mindenesetre ez alapján úgy tűnik, tényleg gyengébb csúcsfényekben ISO 100-nál a GH1, mint szinte bárhol máshol.

szerk: full fill light, full recovery, nulla blacks és visszavett fényértékkel lett ilyen lapos a végeredmény, de így látszik a felhőkön a csúcsfény. A banding is szépen látható így a GH1-en magas érzékenységnél.

[ Szerkesztve ]

(#4185) Mercutio_ válasza madgie (#4184) üzenetére


Mercutio_
félisten

Még a végén kiderül, hogy q jó a kis GF1, csak tudni kell raw-ból konvertálni :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4186) FEDman válasza madgie (#4184) üzenetére


FEDman
addikt

Na ez úgy nagyjából igazolja a sejtésemet, miszerint a GH1 dinamika előnye elsősorban az árnyékokban mutatkozik meg.
Jól látszik, hogy amíg a csúcsfényekben minimális a különbség, addig az árnyékos részletekben sokkal jobb a GH1.
A bal alsó sarokban lévő növényen jól látszik, hogy a GF1-nél itt a zaj már iso100-on is megrongálta a képet, addig ugyanez a GH1-nél sokkal szebb, egészségesebb.
Persze csak amíg nem lép közbe a bandi. :D

(#4187) Tulku válasza madgie (#4184) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem a full fill light-ra reagál így a gh1 raw-ja, azzal szerintem vigyázni kell.
Dinamikában, zajban mindenképpen jobb, egy kissé jobban kell vigyázni a beégésre, én is "expokomp"-olok, ha eget látok :)
Nálam a banding kevéssé jelentkezik, de ezt is elő lehet csalogatni gondolom.
Az biztos, hogy a gh1-et raw-ban kell használni, és lájtrúmmal konvertálni, akkor a siker szinte garantált.

(#4188) madgie válasza Tulku (#4187) üzenetére


madgie
titán

Tudom, hogy a GH1 rawja olyan ,hogy nem igazán lehet visszahúzni ,ha kiég. Itt az a lényeg, hogy azt hittem, hogy a G1-hez hasonlóan láthatóan rosszabb lesz a GF1 rawban. Á-á, nagyon nem.

(#4189) Tulku válasza madgie (#4188) üzenetére


Tulku
veterán

Akkor már két jó géped van :))
Egyikre palacsinta, másikra halszem, oszt irány-horány!

(Azért gondolom ez a kis "malőr" megbocsátható a dinamika-zaj képességek, illetve a videó képességek tudatában)

(#4190) madgie válasza Tulku (#4189) üzenetére


madgie
titán

Nem probléma, miért lenne? Eddig is tudtam, hogy a GH1 nem bírja, ha túlexponálom a képet. Pont ezért van Smooth színmód, -2-es kontraszton: ha ott valami kiég, a rawon is ki fog :)

(#4191) Gondwana válasza madgie (#4188) üzenetére


Gondwana
addikt

Itt OFF, de lehet, hogy annyira mégse: Canon 7D-t az első naptól úgy használom, hogy a "Highlight Tone Priority" opció be van kapcsolva (néha műteremhez kikapcsolom, de ott se mindig). Múltok végigfotóztam egy keresztelőt kikapcsolt highlight priorityval, utána meg csak vakaróztam, hogy lehet retusálni a beégéseket, mert a LightRoom se nagyon tudott mit kezdeni velük.
Ami miatt mégis ide tartozhat ez a hozzászólás, az az, hogy ilyen hardveresen lejjebb kapcsolom az ISO-t, és ezzel paraméterezve a JPG motort (meg a RAW konvertereket) módszerrel még 2-3 blende tartalék marad a kiégett képek visszahozására, és mégse láttam más gyártónál, csak a Canonnál - meg persze a Fuji X100 ISO-push módszere hasonló.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#4192) nord_ válasza madgie (#4180) üzenetére


nord_
veterán

Tudod mit? Mégse adom a GF1-et! :D

(#4193) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

megvan a pen mini :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4194) Messer22 válasza Mr.Csizmás (#4193) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

jó neked :C
És milyen?
képek, stb? :)

Messer

(#4195) Mr.Csizmás válasza Messer22 (#4194) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

képek, egyelőre bent a szobában villanyfénynél....AF segédfény nélkül is odatalál, jó gyors, még egy kis villany fényénél is, videóban is szépen átugrik a fókusz, igaz a kép remeg már az 1/6 záridő miatt.

viszont a manual vmi basic nagyon, úgyhogy kerítek egy teljeset, mert ezek a bajaim:

- belenagyítós fókuszt nem találom
- AF pittyegést offolni
- a bekapcs mellett egy kiba. nagy kék led világít

furcsa, hogy a teleobit is két ujjal kell fogni :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4196) madgie válasza Mr.Csizmás (#4193) üzenetére


madgie
titán

No, ez hamar meglett :)

(#4197) Messer22 válasza Mr.Csizmás (#4195) üzenetére


Messer22
senior tag

Jó kis gép az, főleg, ha jó áron jutottál hozzá :))
mondjuk a 200mm-s jupiter 21-et nem tenném rá, izé az obira a gépet :DDD

Messer

(#4198) Mr.Csizmás válasza Messer22 (#4197) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hát pici, és kevés a beállítási lehetőség :D

zajszűrést hol lehet zaklatni pl? összvissz van 3x4 menüopció, és vége viszhall.

viszont a kézi üzemben a belenagyítás megy, ha nem digitális obi van fent.

a sötétkép (60s, f3.5) teszten a fürdőszobában kb. az E520/620 szintjét hozza....

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4199) Messer22 válasza Mr.Csizmás (#4198) üzenetére


Messer22
senior tag

A p1-nél külön kellett engedélyezni a + menü-t.
bővebb manuál?

(a dp fórumon is írták, hogy nem olyan egyszerű és logikus a menü, meg egyes funkciók elérése, mint azt gondolná az ember)

Messer

(#4200) Mr.Csizmás válasza Messer22 (#4199) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

most lett meg a magyar pdf

első benyomás: női gép :U :DDD kicsi, értetlenke néha.

ja és iso200...250...

szerk.: 126 oldal a magyar pdf, kíváncsi vagyok mivel tudtak 100+ oldalt megtölteni ;]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.