Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5951) Mercutio_ válasza EFT (#5943) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az akciós, VF-2-es keresővel szerelt E-P2 pancake kittel jártál volna jól, de azokat már levadászták úgy látom.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5952) Tulku válasza EFT (#5938) üzenetére


Tulku
veterán

Értem én az írást, afféle, amit mögérdemel a magamfajta...

De!

Azt is írtam, hogy vállaljuk fel saját választásunk hibáit, előnyeit, értékeljük magunk, s gépünk ennek tükrében.
Még mindig eszembe jutnak Parci kartács szavai:
Azt válaszd, amelyiket szereted, amelyik igazán megragad, magaddal akarod vinni, használni, s nem nézed fullhádémonitoron a pixelhibákat (tudom: klasszikusokat csak pontosan, de nekem ez csapódott el...)

És ha kacsingaccc akkor alkuggggy pofátlanul erre erre erre

A 45 1.8 egy főnyeremény, a kereső sem rossz, a te választásod, mennyit áldozol az utódért...

(#5953) EFT válasza Mercutio_ (#5951) üzenetére


EFT
tag

Nézegettem azt is, de mivel van mellette DSLR, nekem az EVF nem elengedhetetlenül fontos. A pancake nem rossz, de a 20/1.7 mellé inkább egy alapzoom kell, meg majd esetleg egy 45/1.8. Arra jutottam, hogy jó lenne ez az E-PL2, de ha pár napon belül nem viszik el az E-PL1-et, akkor ennek fogok továbbra is örülni. :)

(#5954) EFT válasza Tulku (#5952) üzenetére


EFT
tag

Jaaa...neeem... :D
Ez magamra nézve volt kritika. Először megvédem az E-PL1-et, aztán meg azon agyalok, hogy upgradelem E-PL2-re, ahelyett hogy kogn. dissz.-t gyakorolnék :)
No mindegy, ha összejön az upgrade, ha nem, elhatároztam, hogy az jó lesz nekem :D

(#5955) Tulku


Tulku
veterán

No ha nem nagyon OFF:

Megtörtént az állványvásár. A következményekhez hozzátartozik, hogy videóra vettem, én évente két napot használom a családi összkép elkészítéséhez, magammal sehová nem viszem, ha túrázni, bicajozni megyek (napi tíz lépés max amit megteszek, biciklim nincs :)
A választás egy fluid fejes Velbon, amit a szaturn leértékelt, úgy hogy 15 ezer forintot kellett leszurkolnom érte. Kleroo nevű - néha itt is megmutatkozó - emberlény ajánlotta valakinek a zindexen, mondván; olyan fluid fejjel rendelkezik, amellyel a jóval drágább társa a dv7000-es.
És lám igen, a Velbon kínálatának csúcsfeje van rajta, c600 néven elhíresült.
Első videóm beltérben megnyugtatott választásom tökéletességéről (kogn. dissz) a fluid fej szépen teszi a dolgát.
Megnéztem a felső osztályt is Manfrotto képében, látszik a jobb építési minőség, de az is megremeg, ha kihúzom teljesen, illetve csak gömbfejjel a háromszorosa árban, s akkor hol a videófej?

ON:
Ebben a szaturnban a GF2 kit 99 ezer pezó (jól olvastátok) szerintem most a legjobb vétel az MFT fronton. Igaz, hogy az a 14-42 nem csúcsok csúcsa, de baromi gyors, érintőképernyős, tiszta fém, médijapán, no meg Vitalij most hekkeli a videó részt. Ennyiért melegen ajánlom legalább megnézni (kipróbálható, van benne delej) akik feljebb lépésen gondolkoznak. A jpegje persze csapnivaló, de ne akarjunk mindent...

(#5956) sebgutkopf válasza Tulku (#5935) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Kíváncsi vagyok melyik győz meg. A sanyi állvány adatait én is olvasgattam, de ahogy írod is fölöslegesen nehéz és drága. Pedig a fej mozgatásának megoldásra nagyon baba.

Az igazi megoldás nyilván egy megfelelő nem túl nehéz állványra venni egy igazi videós 3d fejet. Azok nagyon jól ellen tartanak mozgatáskor és ha elengeded mégse bucskázik le a fej, ha nem rögzíted. Az egy másik kérdés, hogy hobby és otthoni célra megéri-e ilyen drága fejbe beruházni.

(#5957) need


need
addikt

Sziasztok..

Hát elég régóta olvaslak itt benneteket.
mondhatni hogy [így kerültem ide] ;)

Azóta már van gépem.. ebben segített a legegyszerűbb dolog..mégpedig a honom alatt egy sdhc kártya amit bele raktam különböző gépekbe és kipróbáltam és amit láttam képeket azok alapján döntöttem..!

Egy HP photosmart R17 után azt hiszem elég nagy változás szerintem gyakorlatilag ismerkedünk egymással..és az Oly..!
Már volt bemutatkozás.. meg közös sörözés is..meg ilyenek.. ;)

Mivel hogy eléggé tapasztalatlan vagyok e téren.. szükségem volna olyanokra akik Olyt használnak..kellene pár baráti jó tanács..! esetleg.. ;)

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#5958) Mr.Csizmás válasza need (#5957) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

\o

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5959) Mercutio_ válasza EFT (#5953) üzenetére


Mercutio_
félisten

Értem én, de ha eladod róla az EVF-et és a 17/2.8-at, akkor fillérekért lett volna egy E-P2 vázad ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5960) need válasza Mr.Csizmás (#5958) üzenetére


need
addikt

Miszter.. :N
ha jól tudom neked is Only-d van vagy legalább is valakinek a családban
gondolkoztam hogy megkereslek privátban

de ez a \o elbizonytalanított
mert még a google sem ismerte fel.. ;]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#5961) Mr.Csizmás válasza need (#5960) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

e-pm1 van, barátnőmmel közösen :))

\o politikai beállítottságtól függően náczi karlendítés, vagy csak sima kézzel jelentkezés ;]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5962) fil válasza Tulku (#5955) üzenetére


fil
őstag

"...a szaturnban a GF2 kit 99 ezer..."
Ez kicsit elgondolkodtatott.
Melyikben? (A nyomi honlapjukon nincs ,vagy én nem találom.)

(#5963) need válasza fil (#5962) üzenetére


need
addikt

én még a fáradságot is vettem annak idején hogy elmenjek a központi pana shopba
nézni pár gépet kompaktot vagy cserélhető objektíveset..
ott kb az volt az érzésem vagy az első gondolatom ha pl. hétvégén fát kellene vágni volna ott pár tuskó..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#5964) need válasza Mr.Csizmás (#5961) üzenetére


need
addikt

akkor egy kicsit majd nyaggathatlak privátban a géppel kapcsoltban...??!

Valahol valamikor írtad hogy az asszonnyal közösen.. azért írtam körbe a valaki a családban..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#5965) Mr.Csizmás válasza need (#5964) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

persze :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5966) Tulku válasza fil (#5962) üzenetére


Tulku
veterán

Duna pálcában

Még van két bontatlan, igyekezz!

[ Szerkesztve ]

(#5967) :AMF: válasza Mercutio_ (#5927) üzenetére


:AMF:
senior tag

az akb1-et vettem.

(#5968) Mercutio_ válasza :AMF: (#5967) üzenetére


Mercutio_
félisten

Annyit nem költök rá, szerintem 1 évben 1X ha elővenném, a monopodomat is el kellene adnom, 1,5 éve a sarokban áll :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5969) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

e-pl2 in da house! :)

tök rendben van a cucc, a fogása lehetne még jobb (de ég és föld az e-pl3-hoz képest, hála az égnek). a tárcsája viszont elég vacak, könnyen járós, lötyögős. ezt az e-pl3-nál javították, el kell ismerni.

összességében a legjobban tetsző pen nekem, és most akciózzák is a mintaboltban. bőrtok azért jön majd még rá.

ha valakinek kéne 14-42 II MSC vagy 40-150 II MSC, keressen, eladogatom őket sztem, elég a 14-150.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5970) Tulku válasza Parci (#5969) üzenetére


Tulku
veterán

Gratulálok, használd egészséggel!

Jó fényeket!
(nekem nincs csak sok hav...)

(#5971) Parci válasza Tulku (#5970) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszi. itt van egymás mellett az e-pl2 és a gh1. nagyon érdekes, hogy a gh1 igazából alig nagyobb. icipicit vastagabb, de csak a hajtogatós kijelző miatt, csak annyival. icipicit magasabb, de csak az evf miatt, és jóval kompaktabb, mint az e-pl2 egy külső evf-fel. ott a markolat, de igazából a legkisebb pancake is jobban kiáll a vázból.

magyarán, ha valakinek kell evf és hajtogatós kijelző, a gh1 kompaktabb. ráadásul súlyban sincs érdemi különbség. mégis, a gh1 összességében valahogy nagynak tűnik, kézben is. az első kérdés, ami felmerül az emberben, hogy ennyi erővel miért nem egy nikon d5100?

fura dolgok ezek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5972) Mercutio_ válasza Parci (#5971) üzenetére


Mercutio_
félisten

1-gyel kevesebb tárcsa, 29%-kal nagyobb súly, majd dupla olyan vastag váz, sokkal kisebb kereső :( persze, a szenzor az bitang jó benne, de mi már... :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5973) Tulku válasza Parci (#5971) üzenetére


Tulku
veterán

Ugye, ugye?

Csak nem vagyok én annyira hülye...
(dehogynem)

Pontosan ez volt a benyomásom...alig kisebb látszatra, mint egy kisebb dslr

Különben néztem az epl2-t, ki is lehetett próbálni a saturnban (pl1 és pl3 társaságában) magasan a pl2 tetszik a legjobban, masszív, jó kialakítású, kellően gyors, nagyon jó érzés kézbe venni, kattogtatni vele. A pl3 szerintem visszalépés külcsínyileg, messziről (szintén szaturnban ahol egymás alatt voltak) nem tudtam megkülönböztetni a pm1-től (ami sztem gáz, mert a pm1-et pontosan azért adták ki, hogy kompakt fílinget valósítsanak meg mft szenzorral mint a panánál a gf3)

Videózni meg úgysem akarsz...

(#5974) hegyimorc válasza Tulku (#5973) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"alig kisebb látszatra, mint egy kisebb dslr"

Papíron a G3 is alig kisebb mint egy Nikon D3100, de ha már egy 20/1.7 és 35/1.8 is van rajtuk akkor elég jelentős a különbség.

Ezért nem érdemes a grammokat és millimétereket csak a prospestusokban nézegetni.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#5975) Tulku válasza hegyimorc (#5974) üzenetére


Tulku
veterán

Érdekes, a G3 nekem nem tünik "olyan nagynak"...

Nem prospektusokból néztem az adatokat, fogdostam én eleget ezt is azt is (volt 2 GH1-em és GH2-m) valahogy a gh-k érzésre nekem a dslr világot juttatják eszembe, és természetesen a zsebrerakhatóság szmpontjából is jobb egy evf nélküli gépes (az már más kérdés, hogy kit érdekel a zsebrerakhatóság, ha csak az lcd-t bámulhatja komponálás közben)

(#5976) hegyimorc válasza Tulku (#5975) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nem, a G3 egyáltalán nem nagy, és a D3100 is pici, egészen addig amíg nincs rajta objektív. :-)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#5977) Parci válasza hegyimorc (#5976) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, az igazi különbség az obikban van. nem nagyobb a gh1 igazán, én is pont azt mondom, hogy érzésre nagy, de egymás mellett látszik, hogy ha valakinek kell hajtogatós lcd és evf, nincs kompaktabb megoldás (de van: nex-7).

kár, h ilyen nagyok a dslr obik, főleg, hogy állítólag készül egy olcsó 24/1,8 DX obi is a nikonnál...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5978) Messer22 válasza Parci (#5977) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
Új dx obi? erről lehet valamit tudni? privátba is jöhet :)

Messer

(#5979) Parci válasza Messer22 (#5978) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nikonrumors.com -on olvastam, ha jól emlékszem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5980) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

szakértő urak,

mi a legolcsóbb elérhető milc újonnan? (nagykompakt helyett inkább milcet vegyen...gépválasztási tanácsadó vagyok most)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5981) Messer22 válasza Mr.Csizmás (#5980) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Újba PL1 kitek jó áron mennek.

(Használt PL1, GF1, P1, G1?)

Messer

(#5982) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#5980) üzenetére


Mercutio_
félisten

Talán van olcsóbb (E-PL1) de a Tulku által lentebb írt GF3 klasszisokkal jobb vétel.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5983) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

konkrét árral kellene, mert árérzékeny a t. vevő

epl1 váz mennyi kb.?

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5984) Messer22 válasza Mercutio_ (#5982) üzenetére


Messer22
senior tag

Tulku GF2-t írt nem? :)

Messer

(#5985) Tulku válasza Mercutio_ (#5982) üzenetére


Tulku
veterán

GF2-t említettem, sztem nagyságrendekkel jobb, mint a gf3

Az most a szaturnban 99 ezer körmöczi magyar forint, bátran akárkinek merem javasolni, pártállástól, nemtől, vallási felekezettől függetlenül.
(na jó, ha valamelyik párt tagja, azt megvárnám egy setét helyen oszt kicsit megrendezném :)

(#5986) Tulku válasza Messer22 (#5984) üzenetére


Tulku
veterán

bocs nem láttam a hsz-t, nem görgettem lejjebb...

(#5987) hegyimorc válasza Mr.Csizmás (#5980) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Amikor belőlem gépválasztási tanácsadót akart csinálni egy haverom, akkor azt mondtam neki, hogy ha nem tudja magától, hogy mi lenne neki a jó, akkor ne költse ilyesmire a pénzét :K

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#5988) Messer22 válasza Tulku (#5986) üzenetére


Messer22
senior tag

:))

GF3 azért már eléggé lebutított valami.

Messer

(#5989) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#5983) üzenetére


Mercutio_
félisten

E-PL1 mediker 79.900.-

GF2 bocs, nem oszt, nem szoroz, ha árérzékeny, akkor vegye meg az általam lentebb linkelt 2 hónapos, garos E-PL1-et 60-ért :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5990) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#5989) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez a tied?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5991) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#5990) üzenetére


Mercutio_
félisten

:N én csak linkeltem, de elég egyszerű megnézni mind a gépet, mind a garanciapapírt+számlát, hogy rendben van-e.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5992) EFT válasza Mr.Csizmás (#5990) üzenetére


EFT
tag

Hali! Enyém a gép. Holnap megyek az E-PL2-ért, azért adom el. :D

(#5993) EFT válasza Mercutio_ (#5989) üzenetére


EFT
tag

Köszi a linket, nem akartam ide is beírni a hirdetést, úgy láttam, hogy ebben a topicban kevésbé szokás.
A gépről annyit kell tudni, hogy az edigitalban vettem, vigyáztam rá, szép, újszerű állapotú. Ha nem lenne karácsony és nem lenne a mintaboltos epl2 akció és nem tudnám, hogy az kifutó készlet, és később nem lesz, akkor nem pörögtem volna ennyire rá az epl2-re. Így viszont aránylag sürgős az epl1 eladás.

(#5994) EFT válasza Mercutio_ (#5991) üzenetére


EFT
tag

Rendben van :D

(#5995) Olynor válasza Mr.Csizmás (#5983) üzenetére


Olynor
csendes tag

A fehérvári Auchan-ban 70 ezer az EPL1 kit, lehet részletre is venni, de erre sajnos nincs 0% THM, ja és fekete színű.

(#5996) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

köszi mindenkinek :) továbbítottam az újoncunknak az infot :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5997) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

lehet, hogy már annyira süket vagyok meg minden, de mintha nem kattogna a 20/1,7 blendéje az E-PL2-n live view-ban. az af traktorhangja nem zavar annyira, mint az a rohadt kattogás (E-PL1-en). így most elég jó kis low-light gepárd lett a cucc. :))

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5998) FEDman válasza Parci (#5997) üzenetére


FEDman
addikt

A végén csak beérik a rendszer a kezed alatt. :D

(#5999) madgie válasza Parci (#5997) üzenetére


madgie
titán

low-light gepárd :DDD

(#6000) Parci válasza madgie (#5999) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaja, van benne stabibibíííííí :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.