Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46051) Mercutio_ válasza jmakk (#46050) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem Dumálni :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46052) Bici válasza Lassú Víz (#46049) üzenetére


Bici
félisten

Okés, majd megmondom neki.

jmakk: nem tudom, hogy milyen beállításokkal használja, csak régről emlékszem, hogy valami fényerősebb fajta lencséje van.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#46053) HollyBoni válasza Bici (#46037) üzenetére


HollyBoni
veterán

Van ra olyan firmware ami 72Mb/sec felett vesz fel, lattam par osszehasonlito videot ahol a GH2 jott ki gyoztesen reszletessegben, elessegben. DE ISO-ban rosszabb, ugye a GH3 mindig stabilabb lesz, meg van rajta 50p lassitashoz. Szoval ha csakis az elesseget, reszletesseget nezzuk akkor ja, de minden masban sokkal jobb a GH3.

(#46054) madgie


madgie
titán

Figyelem: ha valaki sami 7.5-et keresne, az erősen sasolja az adok-veszek oldalakat. az elkövetkező pár napban tuti lesz egy bomba ajánlat!

Hogy miért? Mert meguntam és vettem az ebay-ről egyet :DDD Ilyenkor szokott 50% árzuhanás, olcsó kínálat, meg hasonlók lenni :))

[ Szerkesztve ]

(#46055) jjeahh válasza madgie (#46054) üzenetére


jjeahh
nagyúr

hu akko várom a ficánkoló halacskás képeket

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#46056) HollyBoni válasza madgie (#46054) üzenetére


HollyBoni
veterán

He? Most mit untal meg es mit vettel? :B

(#46057) madgie válasza HollyBoni (#46056) üzenetére


madgie
titán

Nem untam meg semmit (illetve a várakozást untam meg egy jóáras használt példányra), vettem egy Sami halszemet az ebay-ről. Újra teljes lesz a fantastic four :DD

(csak azon élcelődtem, hogy miután vettem egy vadiújat, tuti hamarosan felbukkan egy kihagyhatatlanul olcsó ajánlat mondjuk az indexen)

[ Szerkesztve ]

(#46058) jmakk válasza madgie (#46054) üzenetére


jmakk
őstag

Csak jelzem, hogy most "Bank Holiday" hétvége lesz az angoloknál, ami mindig f@sza leárazásokat jelent. Szóval jól ráéreztél a vásárlás pillanatára. :DDD

(#46059) HollyBoni válasza madgie (#46057) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ja ok, zombi vagyok ma.

(#46053) HollyBoni hsz-hez javitas, van olyan firmware ahol TOBB mint 72Mb/sec-el vesz fel a kamera, csak elirtam mert tenyleg zombi vagyok.

(#46060) madgie válasza jmakk (#46058) üzenetére


madgie
titán

Tudok én :D (lengyelektű' vettem amúgy)

[ Szerkesztve ]

(#46061) TayRol válasza jmakk (#46050) üzenetére


TayRol
veterán

kevés (sok) az 1/4000, ehhez kell.

(#46062) TayRol válasza madgie (#46057) üzenetére


TayRol
veterán

mipénz volt?

(#46063) madgie válasza TayRol (#46062) üzenetére


madgie
titán

Négy Deák.

szerk: nem mertem hongkongi csomaggal vámtotózni... vagy ennyi lesz, vagy annyi, vagy egyszer kell felmennem nyíregyre vámoltatni, vagy kétszer... ez itt van a szomszédból hamar. az elsőt is onnan vettem :D

[ Szerkesztve ]

(#46064) TayRol válasza madgie (#46063) üzenetére


TayRol
veterán

huhh, az kicsit sokk. de leld benne örömöd! :)

[ Szerkesztve ]

(#46065) jmakk válasza TayRol (#46061) üzenetére


jmakk
őstag

Próbálj ki egy polárt, hogy mennyit nyersz vele. Szerintem 1 FÉ-t biztos. Az meg már olyan mintha 1/8000 lenne a gépedben.

Milyen link kell? A polár beleszól a színekbe, de szerintem jó értelembe. Plusz a kontrasztot is növeli.

[ Szerkesztve ]

(#46066) TayRol válasza jmakk (#46065) üzenetére


TayRol
veterán

tudsz adni egy linket? mint már írtam, alapfeltétel, hogy a színekbe ne szóljon bele.

(#46067) Studi válasza madgie (#46054) üzenetére


Studi
addikt

Ha tudtam volna hogy halszemre hajtasz, akkor nem adtam volna oda óccsóé' az enyémet gorgonek, hanem hagytam volna, hogy felverjétek egymás közt az árat! :DDD

(#46068) madgie válasza Studi (#46067) üzenetére


madgie
titán

Konkrétan egy 7-14-nek jobban örülnék, de hát az brutál pénz. Vagy valami kis fix egyenestartónak. Na mindegy, jó lesz e'.

(#46069) jmakk válasza madgie (#46068) üzenetére


jmakk
őstag

Látom már, hogy ha meg lehetne valósítani, akkor téged az Oly örök boldogságba tudna taszítani egy Live Composite Panorama móddal. :))

(#46070) TayRol válasza jmakk (#46065) üzenetére


TayRol
veterán

link egy megbízható szűrőről kellene. 46mm-es, amire nem kell heteket várni.

(#46071) Studi válasza madgie (#46068) üzenetére


Studi
addikt

Akkor miért nem 9-18? Fényerőben alig gyengébb, tudom, 9mm, de mire a halszemet kihúzod abból se marad sokkal több...

(#46072) jmakk válasza TayRol (#46070) üzenetére


jmakk
őstag

Polár vagy ND? Ha ND akkor milyen. Biztos nem 52mm-es? Én azért vettem 52mm-est, mert így minden obimhoz tudom használni (adapterrel) egy kivételével, de azt meg sosem szűrőzöm.

(#46073) madgie válasza Studi (#46071) üzenetére


madgie
titán

Nem húzom ki 100%-ra soha a halszemet sem, meg a 9-18 matroska-baba szétnyithatóságát meg nem igazán csípem.

Majd lehet megpróbálok gömbpanózni, csillagok alatt nem lehet az olyan rossz :DDD

(#46074) TayRol válasza jmakk (#46072) üzenetére


TayRol
veterán

van 46-os meg 52-esem is, csak eléggé noname-ek, és f@s lesz a végeredmény. 1 stop kevés, azért kellene ND. De gondolkozom egy CPL-en is.

(#46075) madgie válasza TayRol (#46074) üzenetére


madgie
titán

Egyszer ki fogom próbálni, hogy veszek valami "alap" ND-t és a Live Composite-tal megpróbálom szimulálni az ND1000-et :)) (fél másodperces záridőt kell elérnem, az a lájvkompót minimuma)

(#46076) jmakk válasza TayRol (#46074) üzenetére


jmakk
őstag

Az ND8-am és a polárom is Marumi. Még nem csalódtam a márkában.

Madgie: most mondtad ki miért is vettem én az E-M10-t. Egy ND1000-rel meg pl. 30sec-es expóval Live Composite-tal akár félórás valódi expót tudok szimulálni. A zaj meg megmarad a 30sec-s expónak megfelelően. Ha ezt "FF-Ijk" kolléga megtudná! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46077) HollyBoni válasza madgie (#46057) üzenetére


HollyBoni
veterán

Na ezzel a fantastic four-al ellennek egy eletre, kabbe. :P Na jo talan meg egy 9-18 vagy 7-14.

Bar most hollandiaban vagyok tobb mint egy hete, tengerpart minden, annyi fotozni valo van hogy teljesen meg vagyok elegedve a kitobi + manual 50-es komboval. :))

[ Szerkesztve ]

(#46078) madgie válasza jmakk (#46076) üzenetére


madgie
titán

Fél másodpercekkel is elketyeg sokáig, nekem már majdnem tízezer "elektromos" expóig is elment (három óra a határ, asszem ennyi).

Gondold el, ha tényleg több ezer expót kattintgatott volna a redőnyzár :))

[ Szerkesztve ]

(#46079) rbalint88 válasza TayRol (#46070) üzenetére


rbalint88
addikt

[link] ez legalább jó. nekem is ilyen van, koreából jött két hét alatt. és 52mm-es.

(#46080) TayRol válasza rbalint88 (#46079) üzenetére


TayRol
veterán

köszi.

(#46081) Mercutio_ válasza jmakk (#46076) üzenetére


Mercutio_
félisten

Így Jártam Károllyal ideális test dummy, jól lehet vele demózni a szemellenzőt, bár gyolyhópapi őt is már biztos megvédte volna, ha másik topicban kapja az ívet ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46082) schawo válasza Studi (#46071) üzenetére


schawo
titán

Ha a Samyangot rendesen kihúzod, akkor vízszintesen 4mm-es gyútávú mft objektívnek felelne meg. A 7-14 szinte nagytele hozzá képest :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46083) Schanyee válasza madgie (#46078) üzenetére


Schanyee
senior tag

ez elég jó, vízeséssel vagy folyóval milyen végeredményt ad nap közben, hasonlít az nd szűrős verzióhoz?

(#46084) Warter válasza TayRol (#46080) üzenetére


Warter
őstag

Ezt is nézd meg, bár most épp nincs 46mm-es ahogy nézem.

(#46085) MrChris


MrChris
nagyúr

Na valamelyest leteszteltem a változtatható ND szűrőm. Fixáltam a rekeszt, iso-t, WB-t, élességet. Az mindjárt látszik, hogy megváltoztatja a WB-t (állvány nélkül, lehet némelyik bemozdult):
Szűrő nélkül
Szűrővel, legvilágosabb állásban
1/800-ról 1/250-re vitte le a záridőt. Aztán tovább zártam:
1/200
1/100
1/25
1/2
1sec, itt már erősen keresztezik

Beltérben így viselkedik (állvánnyal):
nélküle 1/60
legvilágosabb 1/20
1/8
1/3
1sec
1,3sec

(#46086) HollyBoni válasza MrChris (#46085) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mer ilyen kis felbontasuak a kepek? :O Foleg elessegre lennek kivancsi.

Mondjuk igy is latszik hogy kicsit eletlenebb. Te mennyiert vetted?

[ Szerkesztve ]

(#46087) gorgo válasza TayRol (#46046) üzenetére


gorgo
őstag

Szerintem ha ND akkor minimum 8x azaz 3 stop, alatta értelmetlen! Nekem van egy minőségi ND16 csak 52mm-es és adaptereznem kell, amit rühellek. A 3 vagy 4 stop meg azért kell, mert ha esetleg videózni akarsz erős fényben, akkor 1/Xezer lesz a záridőd, ami ugye szarul néz ki 30fps mellett. Ellenben ha van ND16 szűrőd, akkor akár még az 1/30-ra is van esélyed...
Az meg ha kicsit elmegy a nap, és ne adj isten iso 400 lesz pár kép erejéig nyáron, hát nagy cucc. ND8 v. 16 kell, alatta tényleg fölösleges, akkor már egy polár (~másfél stop értékkel).
A 46 mm-rel meg az a baj, hogy csak noname fostalicska márkákból van illetve van B+W, kértem is rá árajánlatot a Fotoplus-tól, csak nem tetszett az ár :(
Ezért írtam, ha lenne 3 ember, esetleg lenne valami alkupozíciónk... (talán).

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#46088) MrChris válasza HollyBoni (#46086) üzenetére


MrChris
nagyúr

Melyik rawját töltsem fel?

(#46089) TayRol válasza gorgo (#46087) üzenetére


TayRol
veterán

egy 52-esem van itthon valahol, megkeresem milyen márka, a 46-os az tuti noname, és nem tetszik a vele készült végeredmény.
B+W meg huszonezer környéke, ha jól láttam.

(#46090) MrChris válasza HollyBoni (#46086) üzenetére


MrChris
nagyúr

tavaly januárban volt a gh2+14-45+szűrő+akksik 210e. Nyáron-ősszel nagyjából ennyiért adtam el külön-külön. Ez maradt meg. Videóra elég jónak tűnik.

(#46091) HollyBoni válasza MrChris (#46088) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mindegy nem kell, ezekbol is kiderult nagyjabol mit tud. Na de mennyiert vetted?

(#46087) gorgo : Nekem csak egy ND16 van, videohoz. Zarido mindig 1\50 25fps miatt, de sokszor ez sem eleg napsutesben csak f6-f8-ra. :( De sokszor van az hogy vagy tul sok vagy tul keves amit nem szeretek, de olyan allithato ND ami nem rontja a minoseget (ha letezik ilyen) dragabb mint az egesz fotoscuccom, szoval be kell erni ezzel.

1/30 videohoz meg minek? :DDD Nagy neha hasznalom keves fenynel hogy ne kelljen ISO-t emelni, de ez mar zavaroan mos sokszor.

[ Szerkesztve ]

(#46092) Fryskitt válasza gorgo (#46087) üzenetére


Fryskitt
addikt

Ez itt?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#46093) TayRol válasza Fryskitt (#46092) üzenetére


TayRol
veterán

elég a 104-es is.

(#46094) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Esetleg ha valakinek kene uj alairas:

Én nem akarok ítélkezni a micro 4\3 felett mert én csak az Olympus PEN E-P1 et próbáltam,de nekem nagy csalódás volt.Inkább maradok a canon 1100d m nél.

Pityu.

(#46095) Fryskitt válasza TayRol (#46093) üzenetére


Fryskitt
addikt

Az árára gondoltam, h mit szól hozzá. :)

HollyBoni: jaja, most olvastam én is. :))

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#46096) TayRol válasza Fryskitt (#46095) üzenetére


TayRol
veterán

ja az ára. naigen.:)

(#46097) MrChris válasza HollyBoni (#46091) üzenetére


MrChris
nagyúr

Előbb írtam :W együtt vettem a szettet és végül eladtam árban külön-külön, ez megmaradt, ha úgy tetszik ingyen volt. Amúgy akkor 10e. ajánlottak érte.

(#46098) HollyBoni válasza MrChris (#46097) üzenetére


HollyBoni
veterán

Igen, irtal egy hsz-t ar nelkul, kozben irt meg valaki utana, elkeztem irni a hsz-t es mire elkuldtem megeloztel. :W :D :P

[ Szerkesztve ]

(#46099) MrChris válasza HollyBoni (#46098) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ok :D

(#46100) arn


arn
félisten

a fujiknal mikor jon elo ez a vizfestek szeru effekt? vhol monitormeretben is szembetuno :F

[link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.