Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45951) .: JuSzT :. válasza Fryskitt (#45950) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

főoldal

(#45952) madgie válasza |AP| (#45949) üzenetére


madgie
titán

Vannak azért aranyköpések... Khelben, aki végigpróbálta a komplett mezőnyt és 650D-t vett :DDD

De most komolyan, srácok, egy okot tudok elképzelni, hogy "rendszerszűzen" háromjegyű Canon ASP-C-t válasszak most: a Magic Lantern. Ha ez nem fontos, akkor fontosabb lenne a Nikon jobb szenzora, jobb APS-C objektívválasztéka...

(#45953) Mercutio_ válasza Fryskitt (#45950) üzenetére


Mercutio_
félisten

Baloldalt vastagon kiemelt cikk...

madgie: Kedvencem a Nikon D200 tulajok akik vagy leírják milyen vázra cserélnék a mostanit, vagy milyen obikat vennének, annyi pénzből, illetve közlik, hogy mennyiel olcsóbb a Nikkor 35/50/85-ös obi :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#45954) Fryskitt válasza Mercutio_ (#45953) üzenetére


Fryskitt
addikt

Köszönöm... csak ott nem kerestem, ahol a legjobban szem előtt van.... mondtam, hogy nagyon reggel van még. :O
Háááát... ez a cikk szubjektív, ezért nem lehet és nincs is mit vitatkozni vele, más kérdés, hogy pont ezért nem is túlságosan mérvadó. :Y

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#45955) HollyBoni válasza Mercutio_ (#45953) üzenetére


HollyBoni
veterán

En azt nem ertem minek vitatkoznak az emberek, az is lesz majd ezerrel. Neha nezek cikkeket es megy a vita, emberkek 1 oldalas hszeket irnak, es folyamatosan megy oda vissza. Mire jo ez, na meg ki nem szarja le? :DDD

(#45956) jmakk válasza madgie (#45952) üzenetére


jmakk
őstag

Nekem Tayrol pajti lényeget megragadó hsz-e a kedvencem:
"engem a bőrönd érdekel. vettél egyet, majd vág(at)tál bele szivacsot?" :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45957) jjeahh válasza jmakk (#45956) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:DD az a 650d-s tényleg vad :)) én komolyan már kómálom az mft cikkek tesztek alatti hsz-csatákat, ez szórakoztatóbb, mint az iphone vs android hiszti mivel több a hótb*nkó elfogult júzer

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45958) jmakk válasza jjeahh (#45957) üzenetére


jmakk
őstag

Az android vs ájfón csatát egy huszárvágással megoldottam: windows phone 8.
Legalább nincsenek rá appok, így a legkevesebb időt cseszem el a mobilon molyolással. :DDD

(#45959) jjeahh válasza jmakk (#45958) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én meg eladtam az össz androidos kütyümet, és vettem egy nokia 100-at :DDD pár hétig hiányoztak a megszokott app-ok, de bódog vagyok, kütyüfree :)) hiába na engem a kütyüzés absz beszippant, muszáj tennem ellene...a romozgatás, játékok, okos appok, közösségi oldalak, chat appok tesznek róla, hogy azt a kevés agysejtemet is feleméssze egy okosteló :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45960) Freddy76 válasza madgie (#45952) üzenetére


Freddy76
addikt

Láttam a cikket, de mielőtt megnyitom, megvárom, hogy lefőjjön a kávé, és egy kis mogyorót is kértem a kollégámtól. Jó lesz, biztos. Ijk ott van már?

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#45961) madgie válasza Freddy76 (#45960) üzenetére


madgie
titán

Ott hát :) Én már belinkeltem egy Jacko gif-et :DDD

(#45962) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

ezen azért meglepődtem, ez egy tök jó obi. nem tud valaki hasonló árban 11-22-t is? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45963) .: JuSzT :. válasza Parci (#45962) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

(#45964) Mercutio_ válasza madgie (#45961) üzenetére


Mercutio_
félisten

Elég kiszámítható a brigád :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#45965) jmakk válasza Mercutio_ (#45964) üzenetére


jmakk
őstag

Olyan ez, mint amikor a csajokat kérdezgetik, azok meg lelkesen bizonygatják, hogy neeeem a méret a lényeg! :DDD

(#45966) jmakk


jmakk
őstag

De jó, hogy nem vártam nyárig a G7-re és inkább az E-M10-re szavaztam...
http://www.43rumors.com/ft5-there-will-be-no-new-panasonic-g7-this-year/
Azon azért meglepődtem, hogy azért mert gyengén muzsikáltak a G6 eladásai.

(#45967) ati3x válasza jmakk (#45965) üzenetére


ati3x
senior tag

Mér az? P**sába! :F

(#45968) HollyBoni válasza jmakk (#45966) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ok hogy FT5 de attol meg lehet teljesen baromsag. Erre az oldalra szerintem nem erdemes alapozni semmit.

(#45969) madgie válasza jmakk (#45966) üzenetére


madgie
titán

Összeesküvés elmélet szaga van, ha azt mondom, hogy szándékosan nyírták ki a G sorozatot?

(#45970) jmakk válasza HollyBoni (#45968) üzenetére


jmakk
őstag

Egy ideje követem az oldalt, de azért az FT5-ket nem szokta csak úgy vaktában dobálni. A GX7 szenzorstabinál én is kételkedtem és láss csodát...
Persze a tévedés/át***ás lehetősége mindig fennáll.

madgie: lehet benne valami, ha belegondolunk, hogy milyen csomagot adtak milyen áron a G sorozatnál. Gyakorlatilag videó nélküli GH tudást.

[ Szerkesztve ]

(#45971) HollyBoni válasza jmakk (#45970) üzenetére


HollyBoni
veterán

En mar szinte semmit nem hiszek el amit az interneten olvasok. :DDD

Itt is forumokon mik mennek neha... Olyan emberkek ajanlanak masoknak gepeket nagy hozzaertessel akik 2 hete vettek meg a haccazdet. Multkor az is jo volt mikor benyogte valaki azert jok a MILC-ek videozasra mert szenzorstabisak. Aki nem ert hozza az meg keszpenznek veszi. :(

[ Szerkesztve ]

(#45972) jmakk válasza HollyBoni (#45971) üzenetére


jmakk
őstag

Azért ez nem politika. :) Itt elég egyértelműen eldöntheted később, hogy a leírtak igaznak bizonyultak-e. Tapasztalatom szerint az ezen az oldalon jelentett FT5 pletykák több mint 95%-ban helyesek. De már csak 7 hónap van hátra az idei évből és kiderül. :DD

[ Szerkesztve ]

(#45973) b.vr válasza HollyBoni (#45971) üzenetére


b.vr
őstag

Nem kezdem el sorolni hogy mennyi FT5 hír bizonyult valónak (az olyan hihetetlenek tűnő dolgoktól kezdve mint hogy stabi lesz a GX7-ben - elképesztő, nemigaz?) és személyesen azt nem hiszel el amit akarsz, de mi köze a 43rumors posztjainak ahhoz hogy léteznek olyanok akik nulla tapasztalattal és hozzáértéssel irkálgatnak fórumokon?

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#45974) HollyBoni válasza b.vr (#45973) üzenetére


HollyBoni
veterán

Haggyabeken. :P

#45972) jmakk: Felirom a dolgot, majd meglatjuk igaz e. :D

[ Szerkesztve ]

(#45975) b.vr válasza HollyBoni (#45974) üzenetére


b.vr
őstag

Én békén hagylak csak nem kéne saját magadnak illusztrálni azt a tételedet hogy egyesek fogalmatlanul osztják az észt, most jelesül hogy a 43rumorsra "nem erdemes alapozni semmit" :P

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#45976) Parci válasza HollyBoni (#45968) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pedig nincs elég nagy különbség most a g és a gh között az árán kívül (de az nem technikai paraméter). és egyébként a gx és gm között sincs értelme a gf-nek, és lám, pont ezeket nyírják ki. igazuk van. ami marad, az 3 drágábban eladható váz. az egyik, mert mini. a másik, mert pro. a harmadik, mert az arany középutas all-in váz. nekem logikus volna. ezért is biztos, hogy nem így lesz :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45977) HollyBoni válasza Parci (#45976) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ja, igy tenyleg logikus, bar eleg erdekes lepes lenne ha kinyirnak a G vonalat, en ugy gondolnam jol fogy, mert tenyleg egy olcso majdnemGH.

(#45978) .mf válasza Parci (#45976) üzenetére


.mf
veterán

Szerintem is jelenleg elég fragmentált mindkét gyártó kínálata, de így jobban le tudják fedni az igényeket:
- olcsó belépő: GF
- EVF-es: G
- mini: GM
- extra: GX
- top: GH
Lehet, hogy a súly így a drágább modellek felé tolódik el, de szerintem ha az olcsó modelleket kiírtják, az összességében jobban fog fájni, mert ezek adták az eladás legnagyobb részét, s ha nem lesznek vevőcsalogató olcsó modellek, akkor azok a vevők más rendszerbe (Nikon 1, dSLR, vagy kompakt) fognak belépni, s így a hozzávaló obik és kiegészítők eladásától is elesnek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#45979) Mercutio_ válasza .mf (#45978) üzenetére


Mercutio_
félisten

Arra ott vannak az Oly vázak.

Vicces, hogy a "mikrós cikk topicjában áll a bál" kommentet egy tükrös-off topicban olvasom :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#45980) Fryskitt válasza Mercutio_ (#45979) üzenetére


Fryskitt
addikt

Szerintem nem áll jobban az ilyenkor szokásosnál.... Sajnos. :U

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#45981) Schanyee válasza Parci (#45976) üzenetére


Schanyee
senior tag

Pont ezért zavaró az egész, hogy az olcsóbb modelleket nyírják ki. Aztán ne legyen igazam és csak annyi legyen hogy átállnak ritkább frissítésekre. Legalábbis nekem a g6 sokkal jobban tetszik mint a gh3 mind méret mind ár tekintetében és a szenzort leszámítva nincs is szükségem a plusz tudására. Végén marad az em10... pedig márka hűséges akartam maradni :D

(#45982) Studi válasza Schanyee (#45981) üzenetére


Studi
addikt

Azért még ne temessük az olcsóbb modelleket se! Öt év alatt kiadtak 11 modelt ezen a két vonalon, simán lehet, hogy csak lassítják a frissítés tempóját. Saját kategóriájában mind a G6, mind a GF6 nagyon jó gép, persze bővíteni mindig lehet, de szerintem nincs olyan dolog most, amit haladéktalanul bele kellene rakni bármelyikbe.
A G6 akciókból látjuk, hogy igen jó áron tudják ezeket adni, nyugodtan emésztheti őket a piac egy kicsit, nincs az előírva, hogy évente kell frissíteni. Ráadásul mindkét gép fél!!444!!NÉGY!NÉGY éves jelenleg.

(#45983) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Tudtok Bp-en olyan boltot, ahol meg lehet tapizni az Oly E-M1-et és/vagy a Pana GH3-at?

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#45984) Oly-Service válasza Bici (#45983) üzenetére


Oly-Service
tag

http://teddprobara.hu/

Olympus Mintabolt és Szervizátvevőhely

(#45985) Fryskitt válasza Bici (#45983) üzenetére


Fryskitt
addikt

Haha... megpróbáltam kipróbálni (sic!) egy GX7-et, a Westendben a Pana márkaboltban, azt mondta az ipse, hogy originál dobozban van, kibontja, ha megveszem. Mondtam, hogy még nem vagyok biztos benne, erre - kis huzavona után - kibontotta, de bekapcsolni, kipróbálni szóba se jött. Máshol meg nem is volt belőle, mindenhol rendelésre van. :O

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#45986) schawo válasza jmakk (#45966) üzenetére


schawo
titán

A G6 eladásait már azzal teljesen tönkretették, hogy ilyen ocsmány lufi vázba csomagolták szegényt. Utólag persze lehet a hülye vásárlóra fogni, és kinyírni az egész vonalat, de ez a döntés pont olyan idióta, mint a formatervről szóló volt. De hát japánok, mit vársz tőlük?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45987) .: JuSzT :. válasza schawo (#45986) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Az a vaz tokeletes meretileg es fogasilag is.

(#45988) |AP|


|AP|
veterán

GH4 videó Budapestről: [link]

(#45989) Mercutio_ válasza schawo (#45986) üzenetére


Mercutio_
félisten

Annak a bele egy G3 vazban moduláris markolattal pedig mekkora királyság lenne.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#45990) schawo válasza Mercutio_ (#45989) üzenetére


schawo
titán

Igen.:K

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45991) HollyBoni válasza |AP| (#45988) üzenetére


HollyBoni
veterán

Tyuuuha! Ha ez igy nez ki nagyon kivancsi leszek milyen lesz a 10bit.

(#45992) Bici válasza Oly-Service (#45984) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#45993) Studi válasza schawo (#45986) üzenetére


Studi
addikt

Miért, a konkurencia szebb? [link]

Ez a funkciónak legjobban megfelelő forma, sok eltérés nincs a különböző gyártók modeljei között.

(#45994) Studi válasza Studi (#45982) üzenetére


Studi
addikt

A korukat persze elnéztem, egy évesek.

(#45995) Schanyee válasza Studi (#45982) üzenetére


Schanyee
senior tag

Igen, én is ebben bízom. Most már kb az összes mft vázra el lehet mondani, hogy a kategóriájában igencsak ott vannak az élen, mind szenzor, mind sebesség funkciók stb terén, és már nem kell az agresszív éves fejlesztési ciklusokban gondolkodni, az amúgy is elég nagy költség. Ráadásul ha jól vettem ki se az oly, se a pana fotós részlege nincs a legjobb helyzetben nyereségességileg.
Meg amúgy is mindig csak csorgatom a nyálam az újabb modellek iránt, aztán a G3-mam is még csak most lesz 2 éves. Így talán jobb is, a G6-ot még kibírom simán, hogy ne cseréljem rá, mert azonos szenzor generáció, de mondjuk egy új szenzoros G7-re már nagyon várnék, aztán a pénztárcám annyira nem örülne neki :)

(#45996) madgie válasza Schanyee (#45981) üzenetére


madgie
titán

Nézd, nekem minimum tíz Pana vázam volt tizenegy év alatt... köpködtem eleget az Olympust, főleg az autofókusza miatt.

De az E-M10-en nehéz fogást találni, elhiheted. Nagyon szerethető, jó fogású, borzasztó jó képminőséget adó és korrekt AF-et tudó masinéria.

(#45997) MLaca válasza madgie (#45996) üzenetére


MLaca
őstag

a vicces az volt, amikor nálam volt az oly 12-40/2.8-asa, hogy gh3-on gyorsabban fókuszált, mint e-m1-en :)

http://mlzphoto.hu/

(#45998) Schanyee válasza madgie (#45996) üzenetére


Schanyee
senior tag

Elhiszem, meg nem fotózom olyan régóta, hogy bármit elvessek, pláne még nem ismerem személyesen azokat a híres Oly színeket. Nekem egyelőre a kijelző, ami hiányozna, (az evf pl egyáltalán nem, egy EP5 is bőven jó lenne nekem, de nem tudom melyik az olcsóbb), kár hogy nem lehet annyira felfordítani, hogy szemből is lássam. Ha csak én fotózom ez sem kellene igazából, de amikor utazunk, akkor elég gyakran használt funkció, annak ellenére, hogy a végeredmény sose olyan, amit én bárhol is használnék. Ja de egyszer lett olyan, igaz az pont mobillal készült :D Viszont amíg meg tudom ideologizálni, hogy miért nem akarok váltani, addig még véletlenül se akarok, nagyon meg vagyok elégedve a G3-al. Ismerem magam annyira, hogy könnyen eljutok oda, hogy csak veszem a cuccokat, de időm nincs használni. :)

(#45999) Schanyee válasza Schanyee (#45998) üzenetére


Schanyee
senior tag

Lecsúsztam a szerkesztésről. Kíváncsiságból felmentem az oly shopba, hát néztem egyet az EP5 mennyivel drágább az EM10-nél... Akkor ezt benéztem, azt hittem az olcsóbb. Bár amiket tud, annyira azért nem meglepő, ha jól emlékszem az EM1 és az EM5 között van.

[ Szerkesztve ]

(#46000) MrChris


MrChris
nagyúr

Kipróbáltam a G6-on az OM50/3,5 makró obit videóra. Jutubos a stabilizálás Dögevő hangyák

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.