Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45501) Mercutio_ válasza |AP| (#45499) üzenetére


Mercutio_
félisten

E-digital, 220volt ahol láttam crumplereket árgépen.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#45502) arn válasza Parci (#45495) üzenetére


arn
félisten

Ettol az meg egy tuti jo gep... Hibatlan masina meg nincs. Ha nem az omd utan nezem, lehet ez sem tunik fel. Siman elfogadnam, csak nem 1500 euroert.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45503) |AP| válasza Mercutio_ (#45501) üzenetére


|AP|
veterán

ezekre gondoltam, mikor azt írtam, hogy itt-ott lehet kapni egy-egy darabot :)
Normális választékot keresnék, de úgy tűnik nincs már itthon kifejezett Crumpler üzlet. Pedig nagyon jó minőségű cuccok... csak a hivatalos webshopból elég drága a postaköltség...

(#45504) need válasza MrChris (#45489) üzenetére


need
addikt

hát sajnos ezt látom én is..és persze lesem állandóan a hirdetéseket mikor mi van..
(azon spekuláltam hogy kint igen jól rá tapintottál a 12-35 és 12-40 hátha olcsóbb lenne) de ahogy látom ott sem valami rózsás a helyzet..
visszatérve a 2 objektívre..csak ezekben gondolkozom..

nem régen voltunk a m.társakkal a Trófeába akkor éreztem nagyon a zoom hiányát nagyon rám fért volna..
viszont annyi pénzem nincs hogy vegyek akár egy 12-35 csak úgy hogy a meglévő 2 objektívet eladom..és akkor még pótolni kell hozzá elég szépen..volt nekem kittben zoom annyira szerettem hogy rögtön vettem egy 45/1.8-at és inkább csak azt használtam..sokszor megfordult a fejembe mint pl. a múltkor láttam egy 12-60 4/3 objektívet hogy eladom ezt a 2-őt és megveszem..de az általam nagyra becsült :R itteni ismerősök lebeszéltek..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#45505) Parci válasza arn (#45502) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lesz az még olcsóbb is. mostanra annyira megszoktam az x10-est, hogy innen nekem már bármi jó, de tényleg. néha bosszant, hogy nem talál fókuszt, de a ricoh gxr is szar volt. nagyon elméleti nekem már, amikor itt gyepálják egymást a népek, hogy az e-m10 fókusza milyen a g6-éhoz képest :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45506) ROBOTER válasza |AP| (#45499) üzenetére


ROBOTER
addikt

A hivatalos importőr 2 éve megszűnt, itt a Prohardveren hirdették a kiárusítást. Féláron lehetett megvenni a cuccokat, én bevásároltam akkor. Notebook hátizsák, notebook oldaltáska, fotós oldaltáska. (Nekem a régi nagy hátizsákom és a macbook tokom is crumpler)

Próbáld meg a .eu oldalt. Szerintem ott lennie kell szállításnak vagy disztribútornak.

Szerk.: ja bocs látom, a postát sokallod. Akkor nem tudok jó megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#45507) |AP| válasza ROBOTER (#45506) üzenetére


|AP|
veterán

Germániában élő ismerős lesz a megoldás...

(#45508) Mr.Csizmás válasza |AP| (#45507) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

münchenbe olcsó a vonatjegy :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45509) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#45508) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hogyé oda-vissza, és mennyi idő az út?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#45510) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#45509) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

7 óra, nappali vonatra 2x29 eur, fekvőhelyes éjszakai meg 2x49 a legolcsóbb. (vonathoz kötve)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45511) MLaca


MLaca
őstag

/Teszt

/Teszt

[ Szerkesztve ]

http://mlzphoto.hu/

(#45512) Mercutio_ válasza MLaca (#45511) üzenetére


Mercutio_
félisten

Eladó? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#45513) MLaca válasza Mercutio_ (#45512) üzenetére


MLaca
őstag

van az a pénz :)

http://mlzphoto.hu/

(#45514) rbalint88


rbalint88
addikt

offtopic kérdés: haver nézeget csúcskompaktokat. mit érdemes? canon g15-öt nézte ki magának 110-ért, de remélem meggyőzhető, hogy talál jobbat :)

(#45515) Gondwana válasza MLaca (#45511) üzenetére


Gondwana
addikt

Ezt hány felvételből stackelted? (Csak mert lyukas volt a közepe)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#45516) MLaca válasza Gondwana (#45515) üzenetére


MLaca
őstag

te nyerted a piros bögrét :)
asszem 8 felvételből, de közben ott sertepertéltek, így lett lyukas :)

http://mlzphoto.hu/

(#45517) Studi válasza Mercutio_ (#45512) üzenetére


Studi
addikt

Vaterán van egy, ha kell. :DDD

(#45518) Mercutio_ válasza Studi (#45517) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mit kezdjek egy ekkora batárral? :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#45519) Studi válasza Mercutio_ (#45518) üzenetére


Studi
addikt

A camerasize-on nincs sajnos fent az általam etannak tartott Olympus E-30, de ez alapján nagyon közel lehet hozzá fogásra. Majd ha lesz 50-ért lecserélem rá a G6-ot. :DDD

(#45520) Schanyee


Schanyee
senior tag

Nézett valaki Canon G1X Mark 2-vel készült képeket? Dpreview-s mintákat nézegettem, ez alapján csak szerintem borzasztó minőség, vagy túlzottan hozzáragadt a 20mm-es fix a kamerámhoz és el vagyok kényeztetve? Hiába alacsony az iso, meg nagy a szenzor, mintha az objektív bármilyen rekeszen képtelen lenne értékelhetőt alkotni. Pedig nekem eddig tetszett ez a gép, nagy szenzor, kezdő 24mm és elég jó fényerő, a mérete is elviselhető. Gondoltam 1-2 év múlva olyan ára lesz, amin lehet váltanék is rá, de akkor már inkább legyen magas iso-n gyenge a kamera mint az egész tartományon, a zajos kép sokkal kevésbé zavaró. Remélem én néztem be valamit...

[ Szerkesztve ]

(#45521) schawo válasza Schanyee (#45520) üzenetére


schawo
titán

Sajnos nem néztél be semmit...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45522) MrChris válasza Schanyee (#45520) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mikor kezdődött a nagy lelkesedés a Canon G1X Mark 2 iránt a bejelentéskor nekem erős fenntartásom volt a minőséggel kapcsolatban, mert a Canont ismerve és korábban a Canon G1X mk1 képeit nézegetve nem azt látom/láttam amit egy ekkora szenzortól és hozzá tervezett obitól vártam/várnék. Most igazolva látom ezt, nem tudott átlépni saját magán és a rendszerből a legjobbat kihozni. Valószínűleg megint győzött a termékpozícionálás.

(#45523) rbalint88 válasza rbalint88 (#45514) üzenetére


rbalint88
addikt

leegyszerűsítve a kérdést: x10 vagy lx7? (alighasznált 68, bolti új 80 vs bolti új 110)

(#45524) gorgo válasza |AP| (#45503) üzenetére


gorgo
őstag

nincs itthon crumpler, és ha rendelsz akkor a német raktárból küldenek. 1 hónapja rendeltem...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#45525) Parci válasza Schanyee (#45520) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nagyon álmodoztam erről a gépről, de ilyen obival nem kell

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45526) Parci válasza rbalint88 (#45523) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

attól függ, mi a fontos. x10 legnagyobb előnye a kialakítása (ha szereted az ilyet) és a nagy dinamika az exr lapka miatt. az lx7 előnye az összes többi.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45527) madgie


madgie
titán

Erősen agyalok egy GWC1-en, a 14/2.5-tel amúgy is elégedett vagyok, a 9-18 az ára miatt annyira nem opció, a Sami halszem még talán, de az meg alma-körte (az is kellene, de máskor-máshogy).

Gondolom az itthon cca 40 ezres ára alatt sem sokkal olcsóbb máshol. Ha igen, szóljatok már, neppertársaim :DDD

szerk: hozok már egy kis képanyagot, ha már 14-es pankákáról van szó :)

[ Szerkesztve ]

(#45528) TayRol válasza madgie (#45527) üzenetére


TayRol
veterán

nemrég 20e körül adtak el egyet az irányjelzősön, ha jól emlékszem.

szerk: Mercutio_ pontosított.

[ Szerkesztve ]

(#45529) madgie válasza TayRol (#45528) üzenetére


madgie
titán

Aztabüdös :(

(#45530) Mercutio_ válasza TayRol (#45528) üzenetére


Mercutio_
félisten

25-ért, mert közben rájött, hogy már nem kell annyira a pénz, hogy 20-ért adja, és sérülés volt a lencsén, én ezért (is) passzoltam.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#45531) TayRol válasza Mercutio_ (#45530) üzenetére


TayRol
veterán

amúgy nem ez volna az?

(#45532) Lassú Víz válasza madgie (#45527) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Milyen obival vetted az E-M10-et? Oly WCON nem jó rá?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#45533) madgie válasza Lassú Víz (#45532) üzenetére


madgie
titán

Csak a váz. 14-20-45 sorom van.

(#45534) Mercutio_ válasza TayRol (#45531) üzenetére


Mercutio_
félisten

De-de, eszerint mégse ment el :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#45535) madgie


madgie
titán

Egyemmeg a pecás mindenit, azt hitte ,hogy a nádat lopom a túloldalon? Jó erős lámpa vót nála :))

(#45536) Studi válasza TayRol (#45531) üzenetére


Studi
addikt

Épp eszembe jutott, hogy a Vaterán mintha láttam volna a hétvégén, de látom ez a sérült darab... :(

(#45537) Gondwana válasza madgie (#45527) üzenetére


Gondwana
addikt

Tessen egy nyíló blendesor DMW-LW46-tal, GH1 ooc-jpg, azaz a lágyság gépi feature, nem annyira az üvegé.
(ehhez képest egy Bower 0.46x még játszósnak is lomósabb a lomográfiánál)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#45538) schawo válasza Gondwana (#45537) üzenetére


schawo
titán

Huhh, ez mobilos minőség.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45539) hegyimorc


hegyimorc
senior tag

Lehet, hogy hülye kérdés, de igazából sosem volt számomra fontos, ezért nem is tudom: van olyan m4/3 váz, amiben lehet az akksit USB-ről tölteni?

( távol a civilizációtól, ahol nincs 220, de van USBs "power bank" )

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#45540) .: JuSzT :. válasza hegyimorc (#45539) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ha a gépben nem is tudod tölteni arról, de kivéve és a gyári töltőbe rakva, tuti adapterezhető a power bankhez.

(#45541) Marseille199 válasza madgie (#45527) üzenetére


Marseille199
senior tag

Bázz, ez a legütősebb mostanság tőled.
Fenébe is, ki akarom végre próbálni a csillagozást :D

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#45542) Studi válasza .: JuSzT :. (#45540) üzenetére


Studi
addikt

Nem biztos, mert a töltők váltóáramot kérnek, a power bank meg már egyenáramot adnak le.

(#45543) Lassú Víz válasza hegyimorc (#45539) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Se a megfelelő feszültséget, se elegendő áramot nem tud egy USB aljzat biztosítani. Egy kapcsolóüzemű táppal a feszültség emelhető, de lenne vagy tizenórás töltési idő, és kérdés, hogy mennyire ártana az akkunak ez a fajta töltés.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#45544) .: JuSzT :. válasza Studi (#45542) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Oké, akkor majszolom tovább a csokinyulat, ahhoz legalább értek :)

(#45545) .mf válasza Studi (#45542) üzenetére


.mf
veterán

Nem mindegyik: ebayen elég sok olyan olcsó töltő van, amit szivargyújtóról, azaz 12V egyenáramról is lehet működtetni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#45546) jmakk válasza hegyimorc (#45539) üzenetére


jmakk
őstag

Inkább vennék 5db u.gy. pótakksit. Kapacitásban és helyben sem sokkal több, mint egy usb-bank. Legfeljebb ha már nem kell, eladnám.

[ Szerkesztve ]

(#45547) hegyimorc válasza Lassú Víz (#45543) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Egy powerbank nem akkora áramot ad ki mint egy PC usb csatlakozója. Direkt ilyesmire készült, tehát ez nem gond. Ha a gépet úgy tervezik, hogy lehessen rejta keresztül tölteni az akkuját, akkor a gép sem probléma.

( Az RX100, a GoPro, a Drift, az iPad mind tölthető így.)

Szóval a kérdés az, hogy van-e olyan on-topik váz, ami így tölthető?

Gyanítom, hogy nem nagyon, mert nem szokása a gyártóknak ilyen gépekhez, még rendes töltőt is adni ilyenkor.

ps: Szivargyújtó nincs. Nem autós túra.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#45548) hegyimorc válasza jmakk (#45546) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Igen, a sok pótakku a másik lehetőség. Még azt kell kimatekolni, hogy mit és milyen gyakran kell tölteni. A telefont nyilván fontosabb mint a fényképezőgépet, de azért nem baj, ha szükség esetén azt is lehet.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#45549) madgie válasza Gondwana (#45537) üzenetére


madgie
titán

Köszi :)

Marseille: FF-ben kellett volna feltölteni, szvsz úgy ütősebb :)

[ Szerkesztve ]

(#45550) Studi válasza .mf (#45545) üzenetére


Studi
addikt

Igen, de Juszt azt írta, hogy a gyári töltőre adapterezhető a powerbank, annak viszont igen kicsi a valószínűsége. :)

A szivargyújtós töltők kiindulási alapnak már egész jók, de az meg 12V, az USB-s cuccoknak meg 5V-ot ad a Powerbank, nem?

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.