Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46851) Mr.Csizmás válasza need (#46849) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ooooo *.* cukiság über.

jjeahh 'dex-en van/volt egy 28ezerért, de mint látod a képen, én se f..om a pénzt :U :( ja nem, az jupiter-9 volt 28ért.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46852) Byk01 válasza Tin_Shield (#46831) üzenetére


Byk01
senior tag

A használati már megvan, az volt az első, amit kigugliztam, miután géphez kerültem :)

Egyébként persze, minden menü megszokható, ezért is írtam, hogy első benyomás volt. Sok időm nem is volt próbálgatni, hogy mélyebb tapasztalatokat mondjak.
A képminőség elsőre tetszik, a kijelző még a sötét szobában is egész használható, az AF elég korrekt (bár a követőt nem teszteltem a gyerekeken), szóval tényleg a folyamatos menüben turkálás az, ami kicsit zavaró nekem.
De ez más MILC-eknél sem lesz másképp, szerintem.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#46853) Studi válasza Byk01 (#46852) üzenetére


Studi
addikt

Olyan szemmel nézd azt a vázat, hogy abban a gépben egy 6 éves szenzor dolgozik, a 16mp-es szenzorokkal szerelt vázak ennél mind sokkal többet tudnak.
A kezeléssel kapcsolatban pedig ez egy Pen Light, már a sima Penek is kényelmesebb kezelést és több gombot nyújtanak, hát még a Pana G, GX, GH, Oly OM-D gépek.

(#46854) Lassú Víz válasza Byk01 (#46852) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Gyerekre S-AF és LCD tapizással fókuszálás + expo. Az téveszt a legkevesebbet.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#46855) .mf válasza Lassú Víz (#46854) üzenetére


.mf
veterán

Már a második vagy, aki írja, de egy PL3 képernyőjét napestig tapicskolhatod, nem fog történni semmi :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#46856) Mr.Csizmás válasza .mf (#46855) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46857) Freddy76


Freddy76
addikt

Urak mai sörözés érdeklődés hiánya, a rossz idő, és váratlan egyéb elfoglaltságom miatt elmarad. Cél a jövő hét...

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#46858) Byk01 válasza Studi (#46853) üzenetére


Byk01
senior tag

Az a baj, hogy nem nagyon látok használtan normális áron az új szenzoros gépekből, újonnan meg a keretem fölött vannak.

Az lesz a vége, hogy veszek egy Nikon 1V1-et használtan (bár ettől se nagyon akar szabadulni senki), és kezelésben kb. ott vagyok, mint a PL3, szenzorban kicsit hátrébb, sorozatban kicsit előrébb, viszont adapterrel kompatibilis vagyok a meglévő objektívjeimmel, és az ekv. 810 milivel kilövöm a kapitány szemét, mikor teszi le a gépet a 2-es pályára :)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#46859) kamilyon04 válasza hegyimorc (#46824) üzenetére


kamilyon04
csendes tag

mondjuk, ahogy elnézem, a korából adódóan használtan egyik objektív sem igazán elérhető, szóval csak elméleti marad a kérdés számomra :F

(#46860) .mf válasza Byk01 (#46858) üzenetére


.mf
veterán

"Az lesz a vége, hogy veszek egy Nikon 1V1-et használtan (bár ettől se nagyon akar szabadulni senki), és kezelésben kb. ott vagyok, mint a PL3"

Ebben nem vagyok biztos... volt PL3-am, EM5 után néha újra elővenni mellbevágó, és volt 1V1 is a kezemben, bár csak 3-4 percet, de azt nagyrészt a menüjében töltöttem. Gombja ugyanannyi vagy kevesebb, menüje rosszabb, fogása rosszabb (mód-tárcsa ott, ahol a hüvelykujj lenne, kinek az ötlete volt?...). Igaz más (komolyabb) Nikon vázakkal is csak futólag találkoztam, de nem tűnt túl hasonlónak a menü. PL3-ban meg ott az SCP, amihez hasonlót nem láttam a V1-ben.

Sajnos ez az árkategória ilyen :(

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#46861) Lassú Víz válasza .mf (#46855) üzenetére


Lassú Víz
őstag

OK. Akkor a PL3 tulajoknak a jövőben nem javaslom ezt a módszert :) . Azt hittem már abban is érintős LCD van :W

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#46862) .mf válasza Lassú Víz (#46861) üzenetére


.mf
veterán

Az csak az EP3 kiváltsága volt.
Bár az EM5-ön sem használom. Sőt, erősen gondolkoztam már rajta, hogy az LCD-t lefedjem, hogy annyival is csökkentesm a sérülés esélyét. Ha nem olyan szögben van, hogy az EVF-be nem látok bele, akkor csak arra használom, hogy a képeket visszanézzem. Néha még az scp-t is evf-ben állítom... Doktor úr, mennyire vagyok súlyos eset? :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#46863) .: JuSzT :. válasza .mf (#46862) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Anniyra hiányolom az olytól, hogy ha már nem kihajtható , csak forgatható az lcd, legalább befelé is lehetne fordítani, hogy legalább nem sérülne. Mert sokan alig használják.

(#46864) jjeahh válasza .: JuSzT :. (#46863) üzenetére


jjeahh
nagyúr

egy jó fólia oszt kész, nem? :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#46865) Lassú Víz válasza .mf (#46862) üzenetére


Lassú Víz
őstag

És még a PM2, PL5, P5 a PEN-ek közül, ha jól olvastam az Oly honlapját.
Szoktam használni az LCD-t amikor szükséges, de az EVF van előnyben. Különösen, hogy abban van dioptria korrekció, míg az LCD-t szemüveg nélkül csak saccolom ami az élességet illeti.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#46866) Studi válasza Lassú Víz (#46865) üzenetére


Studi
addikt

Meg a PL6 is természetesen. :)
Én mindig gondba vagyok a szemüveggel: EVF/OVF használatakor útban van, de távolabbra nézve meg szeretem, ha az orromon van. :( Lehet, hogy kéne vennem egy adag valami olcsóbb kontaktlencsét, ha tudom, hogy sokat fotózok bedobhatnám. :)

(#46867) .mf válasza Lassú Víz (#46865) üzenetére


.mf
veterán

Az újabbak közül, igen, de abból a generációból csak az EP3.

Jjeeaahh: nem :P Legfeljebb csak kis karcoktól és dörzsölődéstől.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#46868) .: JuSzT :. válasza .mf (#46867) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Igen.

És mondjuk egy bőrkabát fém zipzárja azért komolyabbat is tudna okozni. Mert ha befordítanám, simán lóghatna a nyakamban elől jó turista módjára.
Így meg vagy a táskában figyel, vagy a kezemben fogom.

BTW:
PL5-n hülyén mutatna egy csuklópánt?
G6-n jó volt, ott természetesen is nézett ki rajta, meg bitang jó volt a fogása, stabil, biztonságos.

(#46869) gorgo


gorgo
őstag

Találtam nektek egy ász helyet csillagfotózáshoz... Ide én is mennék :O

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#46870) TayRol válasza .: JuSzT :. (#46868) üzenetére


TayRol
veterán

pl5-ön nekem csuklópánt volt, és nagyon bevállt.

(#46871) Lassú Víz válasza Studi (#46866) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Szerencsére távolra még látok ahogy eddig is, közelre kell már a szemüveg. :(((

Szerk: off

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#46872) .: JuSzT :. válasza TayRol (#46870) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szerintem én is lövök rá egyet.

Mivel fehér vázam van, gondoltam mellé egy barna kétrészes műbőr tokot. Azzal javul ugyan a fogás, de azzal meg nem jó elázni, tehát ezért nem játszik.

Marad a Löwepro kistáska + csuklópánt kombó. Ez a gyári nyakpánt max fojtogatni jó, mint szexuális segédeszköz :)

(#46873) Mr.Csizmás válasza Studi (#46866) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

szerintem felejtsd el az "olcsóbb kontaktlencsét", a házi optikusunk sztem infarktust kapott ettől, azért nem írt még. :N

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46874) TayRol válasza Mr.Csizmás (#46873) üzenetére


TayRol
veterán

nekem napi lencsém van, annál nincs drágább.:D

(#46875) .mf válasza gorgo (#46869) üzenetére


.mf
veterán

:DDD

Tényleg, itt lakik a házban a Magyar Csillagász Egyesület egyik oszlopos tagja. Lehet meg kéne kérdeznem :))
Bár lenne már végre jobb idő :(

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#46876) Parci válasza TayRol (#46845) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Az x10 is tragédia mozgó dolgokra.. ugyanakkor annyi képet lo az ember a gyerekről, hogy így is van elég keeper bőven. Havi egy jó kép is elég volna, pár év után már kiadja a szép albumot :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46877) madgie válasza Mr.Csizmás (#46873) üzenetére


madgie
titán

Minden relatív, 6600-9000 körül általában (!) kihozható 3 havi jobb minőségű lencseadag (plusz folyadék hozzá persze...).

(#46878) scarabaeus válasza .mf (#46875) üzenetére


scarabaeus
őstag

Nem semmik lehetnek amúgy az olyan helyek, amelyek a Bortle-skála 7,6-8 szabadszemes határmagnitúdóval jellemzett extrém osztályába esnek, színes az állatövi fény és "a Tejút legfényesebb szakaszairól, a Skorpió csillagkép és a Nyilas csillagkép irányából érkező fény árnyékot vet a földön"...

Quoth the Raven "Nevermore."

(#46879) Studi válasza madgie (#46877) üzenetére


Studi
addikt

Nekem a cél nem rendszeres használat lenne, inkább hetente-kéthetente 1-2 hétvégi nap, erre gondolom inkább valami napi lencsés megoldást kellene keresnem, a relatíve hosszú tárolás nem tudom mennyire jó a lencsének.

(#46880) Mr.Csizmás válasza scarabaeus (#46878) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fájdítod a szívemet....itt a ferihegyi reptér alatt lakunk, ha felhős az ég éjjel, főleg télen, kb. sose sötétedik be teljesen, akár a szántóföldre is kimehetsz sétálni lámpa nélkül :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46881) .: JuSzT :. válasza madgie (#46877) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Tórikusban (nem biztos hogy így kell írni) is? Most azt hiszem 11 körül van amit a legolcsóbban össze tudtam hozni.

(#46882) Studi válasza Mr.Csizmás (#46880) üzenetére


Studi
addikt

De legalább lőhetsz sok naplementés leszálló repülős képet, ami például a szahara közepén lehetetlen. :)

(#46883) Mr.Csizmás válasza Studi (#46882) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

főleg hogy a strázsa-hegyi kilátóból is lehetne éjszakait, HA NEM kib...ott alumínium rácsszerkezet lenne, mint valami #&@@ pontonhíd :W olyan gyönyörű bemozdulásokat tud produkálni az a szerkezet, még akkoris ha egyedül vagyok rajta, és lépek egyet a 70 kilómmal. :o

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46884) need válasza madgie (#46877) üzenetére


need
addikt

a fene eszi meg ezeket a csillagokat.. :O
nagy vidáman olyan esete 9 körül a hétvégén kimentem állvánnyal na akkor majd..
még fókuszt se nagyon találtam..! persze 1 óra múlva már jó lett volna csak a kedvem ment el! :((

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#46885) madgie válasza .: JuSzT :. (#46881) üzenetére


madgie
titán

Nem, a húzósabb. Kontaktlencsézni amúgy is cumi asztigmiánál.

Studi: ja, akkor neked napilencse kéne.

(#46886) HollyBoni válasza need (#46884) üzenetére


HollyBoni
veterán

Fókuszálásnál csak MF, és nagyíts rá a legfényesebb csillagra.

Ja, ez kicsit időigényes dolog, főleg a startrail. Én télen mindig a hideg miatt mentem haza fél óra után. :D

[ Szerkesztve ]

(#46887) .: JuSzT :. válasza HollyBoni (#46886) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

pálinka :D

(#46888) Freddy76 válasza Mr.Csizmás (#46883) üzenetére


Freddy76
addikt

Te monori vagy baszki? Földim!

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#46889) need válasza HollyBoni (#46886) üzenetére


need
addikt

az egyértelmű hogy itt csak Mf lehet..
na meg este 10 után érdemes az eget bámulni..! ;)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#46890) Mr.Csizmás válasza Freddy76 (#46888) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

neidegesíjjé, hogy te is itt laksz sun cityben :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46891) Freddy76 válasza Mr.Csizmás (#46890) üzenetére


Freddy76
addikt

Már nem, felköltöztem Budapestre, de anyám még ott lakik, meg haverok jó része, rendszeresen megyek (baráti kör bulijai mindig a hegyen vannak egy pincében). Oda jártam a Kossuth suliba, meg a JAG-ba, a strázsahegyről pedig négykézláb letalálok. Tudom, próbáltam :DDD . Jövő héten borfesztiválféle (Orbán nap), oda is megyünk...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#46892) Mr.Csizmás válasza Freddy76 (#46891) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

akkor a zorbánon összefuthatunk :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46893) need válasza Mr.Csizmás (#46892) üzenetére


need
addikt

azért szépen egymásra találtatok.. ;)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#46894) need


need
addikt

Ja és a legfontosabb...

Hálás köszönet Marseille199 a közbenjárásáért.. (ő tudja úgy is hogy miért..) :R :R :R

Mis.. és szavatartó ember vagyok és meghálálom neked ezt
ha az ég úgy akarja lesz jó termés..és pálinka
1 üveggel elteszek neked viszonzásul..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#46895) TayRol válasza need (#46894) üzenetére


TayRol
veterán

jó az aláírásod.:D

(#46896) need válasza TayRol (#46895) üzenetére


need
addikt

a "CSOK= cserélhető objektíves kompakt"

ja nekem is tetszik.. ;)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#46897) Freddy76 válasza Mr.Csizmás (#46892) üzenetére


Freddy76
addikt

Oké, de én ott inni szoktam, sokat. :DDD Remélem, nem gond...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#46898) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Bréking, help , akármi:

A héten (péntek-szombat-vasárnap) valaki tudna nekem kölcsön adni 1 db akármilyen akksit, ami jó a PL5-be, és a BCS-5 töltő tölti?

2 hete nem képes megjönni angliából amit már megvettem, és hétfőn utaznék el. Dobhatna nekem egy PÜ-t akinek van egy felesleges mondjuk nagyon max 1 hétre.

Üdv és kösz

(#46899) |AP|


|AP|
veterán

a 14-esen kívül melyik m4/3-os obi 46mm-es szűrőméretű? Na ezekre az obikra lenne nekem egy eladó Hoya CPL szűrőm nagyon jutányosan :)

(#46900) need válasza |AP| (#46899) üzenetére


need
addikt

a pana 25 1/4 46 mm-es..

na de viszont 62 mm nincs véletlenül..?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.