Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46551) gorgo válasza Mercutio_ (#46534) üzenetére


gorgo
őstag

hol odaát? nem akarok lemaradniiii :)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#46552) Mercutio_ válasza .: JuSzT :. (#46549) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kettyintel, így jobb? :DDD

gorgo: hitvita totyik

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46553) .: JuSzT :. válasza Mercutio_ (#46552) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

"de te ezt ez obit véded? Ajtót kitámasztani. egy visszaváltható cocacolás üveg talpa jobb felbontással rendelkezik mint ez."

fergeteg :))

(#46554) Muerte68 válasza Mercutio_ (#46548) üzenetére


Muerte68
addikt

Oké a linkelgetéssel még vannak gondjaim :U Próbálom javítani most is gyanús volt hogy valamit nem jól csináltam :D :W

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#46555) pilóta válasza Mercutio_ (#46552) üzenetére


pilóta
nagyúr

Pittyent a helyes kifejezés! :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#46556) rbalint88 válasza jjeahh (#46543) üzenetére


rbalint88
addikt

a szó, amit keresel: demosaicing. szép, ugye? :D

x-a1-re nincsen nulláshitel, a kutya nem fogja vinni...

(#46557) ccs2929 válasza .mf (#46513) üzenetére


ccs2929
senior tag

:C Ez mehet a fotós alapok közé :DD

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#46558) HollyBoni válasza Mercutio_ (#46534) üzenetére


HollyBoni
veterán

Hát én megláttam azt az első képet és :Y :Y

Tényleg mintha valami mobillal lőtték volna, és ő ezzel dicsekszik. A második kép is...

(#46559) .mf


.mf
veterán

Vágó úr, fórumos segítséget kérnék...

Voltam tegnap éjjel is fotózni, az éjjeli sötétben felmotoroztam Dobogókőre. Kicsit sok volt a Hold, de ha csak most van tiszta (-ább) ég?... Pára is sajnos kicsit magas, így a horizont közelében sem lehetett csillagokat látni. A repülőforgalom miatt (csüt. éjfél, péntek hajnal 1, mégis mindenütt villogás...) 15 perc volt a leghosszabb egybefüggő sorozat, ahol a 17-es látószögébe nem rondított bele repülő.

Na most a kérdés. Beállítom a gépet, leterhelt állványra EM5, manuál mód, long-expo NR (auto-darkframe) kikapcsolva, időzített kioldás (2 / 12s) ki, 1/8s késleltetett be, LIVE BULB mód (4s-os frissítéssel), 0.3s-os készkép-megjelenítés, lf jpg + raw; 17-essel fókusz manuálban; távkioldón 0 delay, 1.5 perc expo, 1s interval, 30 expo. Gépben 16GB-os Samu CL10, UHS1 kártya. Papíron mindennek jónak kéne lennie.
Uccu. Lövi az elsőt, oké. Idő letelik, tükör vissza, jönne a második, de az 1s-nál jóval hosszabb szünet van előtte. Mivan? Nézem a távkioldót. 1:30-at visszaszámol, hallom a zárat, 1s interval lemegy, következő 1:30 elindul, de a zár még mindig nem...... Nézem a gépet: amikor a távkioldó az 1:30-at leszámolja, zár csapódik, utána mutatja a kész képet még 3-4-5s-ig, közbe vadul villog a mentés ikon, aztán eltűnik, sötét képernyő, vissza standard fényképkészítős képernyő, még 1s, majd hallom a zárat és indul az expo. Össz. 6-7s lyuk van két kép között, és nem értem, hogy miért :Y

Úgyhogy egy kicsit aggódva jöttem haza, 2-re érkeztem meg, csak gyorsan bedobtam starstaxba a gépből a jpg-ket. Kis csúszka-húzogatással már nem látszik annyira a lyuk közöttük, de akkor is zavar, hogy ez most mi is és miért is volt.
[link]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#46560) Lassú Víz válasza .mf (#46559) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nekem egy tök egyszerű vezetékes távkioldóm van, amin a gomb benyomott állásban rögzíthető. Tehát M mód 60s expo, sorozatfelvétel. Gomb benyom, rögzít és ennyi. A többi meg ahogy írtad, zajszűrés, késleltetés kikapcs...

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#46561) madgie válasza .mf (#46559) üzenetére


madgie
titán

Túlbonyolítod :DDD

(#46562) .mf válasza Lassú Víz (#46560) üzenetére


.mf
veterán

Mit nekünk gordiuszi csomó :)) Legközelebb én is kipróbálom.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#46563) MrChris válasza .mf (#46559) üzenetére


MrChris
nagyúr

néha szoktam menni néhány napra Szekszárdra, olyan furcsa volt hogy nincsen tele csíkokkal az ég. Hát ha odalennék a csillagfotózásért lenne ott pár alkalmas hely, lehet kipróbálom.

(#46564) madgie válasza .mf (#46562) üzenetére


madgie
titán

Én sem szoktam anti shock-ot meg mittoménmit kapcsolni :K

(#46566) cool13 válasza Muerte68 (#46554) üzenetére


cool13
őstag

Ne értsd félre csak segíteni szeretnék, ezzel. Jó olvasgatást. :R

(#46567) Marseille199 válasza HollyBoni (#46565) üzenetére


Marseille199
senior tag

Azmi? :C Hihetetlen amcsik.. :DDD

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#46568) Mercutio_ válasza HollyBoni (#46565) üzenetére


Mercutio_
félisten

Höhö, vedessuk le a 3:2 és 4:3 képarányt :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46569) MrChris válasza HollyBoni (#46565) üzenetére


MrChris
nagyúr

végre egy új innovatív találmány! Mostanában találta fel az Apple a lekerekített téglalapot. Ha nem lennének ezek a nagyszerű újítások most szúrná a teló sarka a kezem, zsebem és a színes háttérű termékfotókon nem látnám az árút. Még szerencse, hogy ez nekik eszükbe jutott!

(#46570) madgie válasza Mercutio_ (#46568) üzenetére


madgie
titán

1:1 stipi-stopi, az Instagramnak annyi :))

(#46571) HollyBoni válasza Mercutio_ (#46568) üzenetére


HollyBoni
veterán

Vagy magát a fényképezést, azt nem lehet?

(#46572) .mf válasza MrChris (#46563) üzenetére


.mf
veterán

Biztos jó lehet ott is, csak az egy kicsit távoli... saccra ez nekem a legközelebbi és legkönnyebben megközelíthető (25/40 perc az út nappal / éjszaka) hely, ami már elég távol van Bp-től, hogy elég csillagot lehessen látni. Plusz a környékén van még néhány völgyi rét, a környező városoktól és falvaktól hegyekkel takarásban, ha több csillagos, méginkább égboltos, nem pedig tájképes fotót szeretnék. Rövid-expós nagyoncsillagoségboltos-képekhez jobb lenne még távolabbi és sötétebb, de csillagcsóvához már lehet, hogy túl sok lenne belőlük a képen.

Bár ha valaki ismer még jó helyeket, esetleg érdekes tájképpel, tereptárgyakkal, szívesen fogadok még tippeket. Nálam valamikor nemsokára tervben van Vértesszentkereszt, a múltkori meghiúsult Pilisszentlélek is erre lett volna készülés; csak ez már távolabb van egy gyors éjszakai kiruccanástól, valszeg éjszakára ott letáborozós lenne, amit csak hétvégén vagy szabin tudok.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#46573) Alg válasza .mf (#46572) üzenetére


Alg
veterán

Pilistető a katonai ojjektumokkal nem lehet jó? :F

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#46574) erzol válasza .mf (#46572) üzenetére


erzol
őstag

Én ezt a helyet szeretem közel Pesthez.
Bár, ha sokat jársz a Pilisbe, biztos ismered.
Háziréti tó
Éjszakára lehet maradni sátorral,nagyon hangulatos. Fölötte-mellette régi kiképzőbázis.

[ Szerkesztve ]

(#46575) Studi válasza HollyBoni (#46571) üzenetére


Studi
addikt

Ez a legjobb ötlet, most úgyis nagy divat a szelfizés, levédetjük a nyújtott kezű önfényképezést, és a tükör előtt mobillal fényképezést, gazdagok leszünk! :D

(#46576) HollyBoni válasza Studi (#46575) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én úgy gondoltam hogy magát az egész fényképezést védetjük le, nem csak szelfit. :))

(#46577) .: JuSzT :. válasza Studi (#46575) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Én saját magamnak szeretném a tükör előtt arconvakuzási szabadalmat. :))

(#46578) MrChris válasza HollyBoni (#46576) üzenetére


MrChris
nagyúr

akkor már a levédetést kéne levédetni, így tökmindegy mit akar valaki, de fizessen!

[ Szerkesztve ]

(#46579) Studi válasza MrChris (#46578) üzenetére


Studi
addikt

A levédetést már levédette a szabadalmi hivatal, ezért kell nekik tejelni. :U :(

(#46580) HollyBoni válasza MrChris (#46578) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nyertél. :K

Akkor mégsem. :D

[ Szerkesztve ]

(#46581) Studi válasza HollyBoni (#46576) üzenetére


Studi
addikt

Összekevertem a szavakat, "magát a fényképezést" helyett "a magát fényképezést" olvastam. :Y :DD

(#46582) Alg válasza .mf (#46572) üzenetére


Alg
veterán

Ha meg az a fontos, hogy lakott területtől minél távolabb, akkor Rakk Gyula térképésztől, irányjelzős teljesítménytúra-fórumból: :P ;)

[link]

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#46583) WARYOU11


WARYOU11
csendes tag

Hello

Régóta olvasom a dolgokat a topikban és lenne egy kérdésem, azzal kapcsoltban h egy Lumix GX1 vázat kit obival és egy 45-150 es obival két akssival memkártyával milyne árban lehetne elpaszolni alighasznált gép 4 hónapos.

köszönnöm előre is a válaszokat :)

(#46584) Fujis2950 válasza WARYOU11 (#46583) üzenetére


Fujis2950
tag

ilyen jó gépet? minek?

(#46585) WARYOU11 válasza Fujis2950 (#46584) üzenetére


WARYOU11
csendes tag

kiváncsiságból kérdeztem valamitn elgondolkodtam azzon h megéri e venni hozzá egy EVF-et vagy akkor eladni és lercserélni valami oly gépre estleg még kipótolni és akkor lenne beépített EVF :D

(#46586) jjeahh válasza WARYOU11 (#46585) üzenetére


jjeahh
nagyúr

g3, g5? igaz bukod a szépséget meg anyagminőséget

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#46587) WARYOU11 válasza jjeahh (#46586) üzenetére


WARYOU11
csendes tag

igen nézegettem őket de annyira nem volt must have érzésem irántuk a letisztultabb forma és anyag minőség az sokat számít. :F

(#46588) Freddy76 válasza WARYOU11 (#46587) üzenetére


Freddy76
addikt

Igen, nekem is ez a bajom. A g6 minden szempontból ideális lenne nekem, de nem akarom, nem tetszik :N .

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#46589) WARYOU11 válasza Freddy76 (#46588) üzenetére


WARYOU11
csendes tag

Pontosan! ezért se nagyon akarok A GX1 re EVF et tenni elveszti a varázsát:D
Ezért kérdeztem h mi lenne a szettnek a reális ára h tudjak gondolkodni valami másban

(#46590) Studi válasza WARYOU11 (#46589) üzenetére


Studi
addikt

GX1-et mostanában 60-ért kínálják adok-veszekben, kitobi 20-25 szokott lenni (már ha nem a power zoomos, mert az drágább!), a 45-150 pedig újonnan ezüstben még mindig 60, így én 55-ért kínálnám max.

(#46591) .mf válasza Alg (#46573) üzenetére


.mf
veterán

Kösz a tippeket! :R
Pilis-tető is jó lehet, nem tudom, még nem hallottam róla. Amúgy hasonló légvédelmi állások HHH-en is vannak, csak ott még erős a város fénye. Érdekesnek érdekesek, de nem emelkednek nagyon ki a földből. Meg egy templom- vagy várromnak, ahol még jelentős falrészletek megmaradtak, más a kisugárzása, hangulata is. S pont ez lenne a tervezett kép mögött a koncepció: egy letűnt korszak örzője (vár / templom), mely mellett már elhaladt az idő (csillag-csóvák), de még lassú pusztulásában (rom) is őrzi méltóságát és pompáját (legyenek még szép, ép falrészletei).
Meg kaland, lehet oblivionosdit játszani :DDD
Olyan helyeket keresek, amik bár távolabb vannak lakott területtől (és nincs mindent elvakító díszkivilágításuk, á la Zsámbék), de mégis jól megközelíthetőek, egészen közelig vezet lehetőleg aszfaltozott út. Sportmotor nem igazán terepre való :) én meg lusta disznó vagyok és a motoros csizmám sem gyaloglásra tervezték: járni kényelmetlen, merev, alig pár km után vízhólyagok, meg könnyen beázik alulról is.

A lakott területtől távoli részre: ennél kicsit összetettebb, nem csak a távolság a lényeg, mert egy síkságon messze is látszanak a fények, egy völgy viszont el lehet annyira zárva a pár km-re lévő kistelepüléstől, hogy már alig van hatása. Most sajnos nem ugrik be, de valahol nemrég láttam (lehet, hogy innen indulva? Úgy rémlik, hogy akkor is égbolt-fotók meg Korcula meg hasonlók volt a téma) egy asztrofotós blogot vagy fórumon bejegyzést, ahol volt néhány jól bevált "sötét" és szép / tiszta égképű hely, valamint egy térkép, hogy az ország egyes pontjain mennyire tiszta az ég. Bp-hez a legközelebb a Börzsöny ilyen. A kemencei erdeit utat valamelyik hétvégi éjszakán meg is tervezem látogatni, de kéne valami érdekes, fix földfelszíni extrát is belekomponálni a csillagok forgatagába.

Erzol: mentem már el sokszor mellette, de még közelebbről nem néztem meg. Egy tó vízfelszínén tükröződő csillagos égbolt is jól hangzik. A sátrazás nem szempont, mivel elég közel van és jól bírom az éjszakai fennlétet; viszont a horgászjegyet kifizetni érte... inkább keresek valami más vadregényes nem-horgász tavat :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#46592) WARYOU11 válasza Studi (#46590) üzenetére


WARYOU11
csendes tag

köszönnöm szépen a választ ,mondjuk sikerülne eladni mindent meg mondjuk a pót akssit még hozzá, és rászámolni az EVF-et 60e ért milyen fényképező érné meg a vásárlast?:D esteleg ha még ki kellene pótolni.

(#46593) Alg válasza .mf (#46591) üzenetére


Alg
veterán

Egri vár? (Pilisborosjenő mellett :DDD ) - több ötletem nincs

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#46594) theporcupine válasza theporcupine (#46315) üzenetére


theporcupine
tag

Írtam Panasonicnak és válaszoltak is. Nem teljesen meglepő módon a GH3 megcsúszó rekeszállító tárcsája nem gyártási, vagy tervezési hiba. Ezek szerint ez fícsőr. Elismerni, hogy hibáznak, az nem szokás, a gerinc már nem divat. Javaslatuk, hogy vizsgáltassam be a szervizükben. Ott, ahol telefonon, látatlanban azt mondták, hogy én tettem tönkre.

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#46595) MLaca válasza theporcupine (#46594) üzenetére


MLaca
őstag

"[...]hogy én tettem tönkre." - mé, tán nem így volt? Minek használtad? :DDD

http://mlzphoto.hu/

(#46596) erzol válasza .mf (#46591) üzenetére


erzol
őstag

Ingyen mehetsz be bármikor. Csak a horgászat fizetős.
Laktam Tinnyén pár évig. Völgyben van az egész, a falunak szinte 0 a fénye. Nyári éjszakákon sokat gyönyörködtem a tejútban. Zsámbéktól 2-3km.
Garancsi tó Piliscsaba és Tinnye között. Éjszaka korom sötét, mert szintén völgyben van, igaz romok nincsenek körülötte. Gyönyörű és vadregényes környék.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#46597) theporcupine válasza MLaca (#46595) üzenetére


theporcupine
tag

Nem írták rá a dobozára, hogy abból a készüléket kivenni tilos. Akkor most figyelmeztetek mindenkit, a Panasonic fényképezőgépek nem használatra lettek tervezve, a készüléken lévő kezelőszervek csak díszítések, megérinteni, piszkálgatni, HASZNÁLNI, tilos! Viszont a használati utasítás szerint meg lehet használni, így akkor azt rontották el. Szánalmas pancser egy társaság. :C :C :C Amúgy ugye nem a használat közben ment tönkre, hanem eleve ilyen volt. Szóval nem a 100.000 expó alatt kopott el.

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#46598) Studi válasza MLaca (#46595) üzenetére


Studi
addikt

Ez a hozzáállás szerinted tényleg megér +100e-et? :F :U

(#46599) HollyBoni válasza erzol (#46596) üzenetére


HollyBoni
veterán

Tinnyéről tényleg látni a tejutat? :Y Én itt lakok zsámbékon, nagyon vágyom rá hogy lássam egyszer szabad szemmel, majd meglesem. Garancsi tónál is látszódik? Ott már rég tervezek egy két csillagos képet.

[ Szerkesztve ]

(#46600) madgie válasza Studi (#46598) üzenetére


madgie
titán

Igaz, hogy bő tíz éve volt, de nekem szó nélkül megcsinálták az LC-33-am bekapcsológombját, amin látszott, hogy szarrá volt használva (meg az egész gépváz rommá kopva).

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.